Salatki - co zamiast majonezu? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-07, 09:47   #31
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Salatki - co zamiast majonezu?

ja majonezu znowu prawie w ogóle nie uzywam-mama tak nauczyła. Jogurt z czosnkiem i ziołami-często jakie mam w kuchni, jogurt +musztarda, vinegrety paprykowe, albo po prostu kilka kropli olivy extra virgin
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 10:46   #32
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Salatki - co zamiast majonezu?

zamiast majonezu - serek wiejski ja tak nauczylam jesc cala rodzine. POLECAM!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 08:49   #33
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Salatki - co zamiast majonezu?

albo Bieluch
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 12:06   #34
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Salatki - co zamiast majonezu?

michel ..co robisz??? wyciagasz watki żeby zlozyc zyczenia??? czy nabijasz posty???
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 11:10   #35
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Salatki - co zamiast majonezu?

Dobry temat, idealny dla mnie.

Majonezu nie cierpię, na sam zapach robi mi się niedobrze i przez to mam wrażenie, że omija mnie masa pysznych sałatek (chociaż może i dobrze, bo te z majonezem to wcale zdrowe nie są).

Do sałatki "świątecznej" daję majonez, ale zabijam go trochę śmietaną. Próbowała któraś z samą śmietaną, albo jogurtem (śmietana ma chyba delikatniejszy smak)?

Inne sałatki jej zazwyczaj same, bez żadnej polewy (ale tu mowa o takich sałata, pomidorek itp.) ale co właśnie z takimi np. kurczak, ananas, por + no właśnie co zamiast majonezu?
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 20:31   #36
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Salatki - co zamiast majonezu?

A myślałam, że jestem jedyna! Też nienawidzę majonezu, coś obrzydliwego, i ten smród
Do sałatki jarzynowej dodaję jogurt grecki, jest gęsty i taki treściwy, nie wodnisty jak niektóre naturalne. Mieszam z solą, pieprzem i włala
izusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 09:28   #37
brela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Dot.: Salatki - co zamiast majonezu?

Do sałatek sos Vinaigrette
Albo inne na bazie ziół W sklepach masz mnóstwo sosów np knorr, gdzie kupujesz saszetkę, dodajesz troszkę wody i oleju i masz sosik taki czosnkowy jest pyszny
brela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-28, 09:37   #38
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Salatki - co zamiast majonezu?

Cytat:
Napisane przez Vonnie Pokaż wiadomość
Uwielbiam salatki, ale do wiekszosci dodaje sie majonezu (jestem na diecie). Macie moze jakies pomysly czym go zastapic? Myslalam o jogurcie naturalnym z jakimis przyprawiam, ale jakimi to juz dla mnie zupelna czarna magia. Macie moze jakies pomysly?
zalezy jaka dieta odchudzajaca i jaka salatka.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 13:55   #39
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Salatki - co zamiast majonezu?

Cytat:
Napisane przez brela Pokaż wiadomość
Do sałatek sos Vinaigrette
Albo inne na bazie ziół W sklepach masz mnóstwo sosów np knorr, gdzie kupujesz saszetkę, dodajesz troszkę wody i oleju i masz sosik taki czosnkowy jest pyszny
Vinaigrette też mnie jakoś nie przekonuje. Ani kupne mieszanki. Ale sałatki do których takie sosy się daje to nie jest problem, bo śmiało je można zjeść nawet bez. Bardziej chodzi o te które wymagają "sklejenia, połączenia składników" (np. świąteczna). Z jednej strony można właśnie śmietanę, jogurt, ale z drugiej dzięki majonezowi nie psują się tak szybko... no i zagwozdka.

Cytat:
Napisane przez izusek Pokaż wiadomość
A myślałam, że jestem jedyna! Też nienawidzę majonezu, coś obrzydliwego, i ten smród
Do sałatki jarzynowej dodaję jogurt grecki, jest gęsty i taki treściwy, nie wodnisty jak niektóre naturalne. Mieszam z solą, pieprzem i włala
Witaj w klubie
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 17:19   #40
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Salatki - co zamiast majonezu?

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Vinaigrette też mnie jakoś nie przekonuje. Ani kupne mieszanki. Ale sałatki do których takie sosy się daje to nie jest problem, bo śmiało je można zjeść nawet bez. Bardziej chodzi o te które wymagają "sklejenia, połączenia składników" (np. świąteczna). Z jednej strony można właśnie śmietanę, jogurt, ale z drugiej dzięki majonezowi nie psują się tak szybko... no i zagwozdka.
vinaigrette wymaga dobrych skladnikow (oliwy z oliwek z pierwszego tloczenia, octu balsamicznego ja dodaje tez lyzke musztardy dijon) i pasuje glownie do salaty zielonej, salatki ze swiezych pomidorow itp. Nie widze go jako zamiennik majonezu np do salatki z gotowanych warzyw - zwyczajnie nie pasuje. Poza tym nie rozumiem paniki ze ma kalorie, oliwa z oliwek tez jest kaloryczna a mimo to na wielu dietach odchudzajacych jest zalecana, w przeciwienstwie do gotowanych ziemniakow czy gotowanej marchwi ktore maja skrobie prosta i wysoki czynnik glikomeniczny. NIe zalecane jest przy odchudzaniu tez kukurydza (skrobie proste), groszek zielony (ciezkostrawny), wychodzi na to ze mozna z takiej klasycznej polskiej salatki jarzynowej mozna tylko ten seler, pietruszke czy ogorek kiszony a to z kolei nie jest dobre samo. Wiec takiej salatki sie nie je jak chce sie schudnac i to bynajmniej nie z powodu sosu.

Aha gotowe sosy to sama chemia, a majonez wcale nie przedluza trwalosci i tez szybko sie utlenia (z uwagi na zawartosc w skladzie jajek).
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 18:09   #41
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Salatki - co zamiast majonezu?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
vinaigrette wymaga dobrych skladnikow (oliwy z oliwek z pierwszego tloczenia, octu balsamicznego ja dodaje tez lyzke musztardy dijon) i pasuje glownie do salaty zielonej, salatki ze swiezych pomidorow itp. Nie widze go jako zamiennik majonezu np do salatki z gotowanych warzyw - zwyczajnie nie pasuje. Poza tym nie rozumiem paniki ze ma kalorie, oliwa z oliwek tez jest kaloryczna a mimo to na wielu dietach odchudzajacych jest zalecana, w przeciwienstwie do gotowanych ziemniakow czy gotowanej marchwi ktore maja skrobie prosta i wysoki czynnik glikomeniczny. NIe zalecane jest przy odchudzaniu tez kukurydza (skrobie proste), groszek zielony (ciezkostrawny), wychodzi na to ze mozna z takiej klasycznej polskiej salatki jarzynowej mozna tylko ten seler, pietruszke czy ogorek kiszony a to z kolei nie jest dobre samo. Wiec takiej salatki sie nie je jak chce sie schudnac i to bynajmniej nie z powodu sosu.

Aha gotowe sosy to sama chemia, a majonez wcale nie przedluza trwalosci i tez szybko sie utlenia (z uwagi na zawartosc w skladzie jajek).

Ale o czym ty ludziom piszesz? Przecież ja nie szukam niskokalorycznego zamiennika tylko zamiennika który nie śmierdzi i nie jest obrzydliwy w smaku... musztardy też nie lubię dlatego nie lubię vinegret.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-28, 18:12   #42
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Salatki - co zamiast majonezu?

U mnie w domu majonez to też raczej bardzo okazyjnie ląduje w sałatkach. Polecam zamiast majonezu taką mieszankę np.: (do sałatki jarzynowej);
- gęsta, kwaśna śmietana; (pojemniczek)
- łyżeczka musztardy;
- trochę soku z cytryny,
- pieprz,
- sól,
- odrobina cukru

Generalnie trzeba dodawać składniki tak, aby "sosik" był winno - ostry. Idealnie pasuje do gotowanych warzyw.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 19:17   #43
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Salatki - co zamiast majonezu?

Zamiast majonezu jogurt grecki Rewelacja !

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Cytat:
Napisane przez izusek Pokaż wiadomość
A myślałam, że jestem jedyna! Też nienawidzę majonezu, coś obrzydliwego, i ten smród
Do sałatki jarzynowej dodaję jogurt grecki, jest gęsty i taki treściwy, nie wodnisty jak niektóre naturalne. Mieszam z solą, pieprzem i włala
Widzę nie jestem jedyna
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 15:38   #44
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Salatki - co zamiast majonezu?

Do sałatek ze świeżych warzyw daję zwykle jogurt grecki, albo dressing na bazie oleju rzepakowego (nie dużo, 2 łyżki oleju pokrywają dzienne zapotrzebowanie w omega-3, które ponoć pomagają w gubieniu wagi).
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 09:07   #45
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Salatki - co zamiast majonezu?

Ja bym dała śmietanę , jogurt zamiast majonezu też jest pyszne.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.