Daylette - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-13, 19:06   #211
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Daylette

Ja za to tym razem dostałam plamienia przy 20 tabletce, a już myślałam że jak przy15 nie wystąpiło jak zawsze, to już będzie ok. Niby miałam w tym miesiącu małą ,,wpadkę", że po 1,5h od wzięcia tabletki dostałam biegunkę i po 11h wzięłam drugą tabletkę bo tamta mogła się nie wchłonąć, ale nie wiem sama czy to mogło mieć wpływ na obecne plamienie.
No cóż, mam jeszcze jedno opakowanie i mam nadzieję, że już przy 3 nie będzie żadnych niespodzianek i plamień.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 22:50   #212
pautuz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Daylette

Witam. Mam takie pytanie : Jeżeli po skończeniu pierwszego opakowanie Daylette mam jeden dzień przerwy w przyjmowaniu to mogę zacząć drugie opakowanie następnego dnia ?
pautuz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 06:50   #213
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez pautuz Pokaż wiadomość
Witam. Mam takie pytanie : Jeżeli po skończeniu pierwszego opakowanie Daylette mam jeden dzień przerwy w przyjmowaniu to mogę zacząć drugie opakowanie następnego dnia ?
Jeden dzień bez żadnych tabletek? Możesz zacząć, ale jeśli doszło do stosunku w ostatnim czasie to jest ryzyko ciązy+w pierwszym tygodniu trzeba się dodatkowo zabezpieczać.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 12:19   #214
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez pautuz Pokaż wiadomość
Witam. Mam takie pytanie : Jeżeli po skończeniu pierwszego opakowanie Daylette mam jeden dzień przerwy w przyjmowaniu to mogę zacząć drugie opakowanie następnego dnia ?
Nie możesz. Przy tych tabletkach nie robi się przerwy i tyle.

Ja dzisiaj 4 dzień Daylette. Objawów nie mam żadnych plamienie nadal, które nie przerodziło się w okres ale jakoś mnie to nie martwi to pewnie dlatego, że zaczęłam je przyjmować 2 dni przed planowanym okresem
Poki co piersi nie bolą, stoja w miejscu (ale iwem, że to się zmieni bo po poprzednich tabsach wyrosły mi balony ) boli mnie troche podbrzusze ale to normalne- czas okresu. Cera nadal beznadziejna jak i włosy (to ciągle jeszcze skutki odstawienia poprzednich tabsów). Wczoraj miałam mega doły, dzisiaj świeci słońce więc jest ok .
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 16:30   #215
nataliii1425
Rozeznanie
 
Avatar nataliii1425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dem6n6l6gia
Wiadomości: 753
Dot.: Daylette

a ja byłam dzisiaj u gina i przepisał mi z powrotem Yaz, różnica w cenie to jedyna złotówka! sama pani ginekolog była w szoku że Daylette 34zł a Yaz 35zł.. a jak dla mnie duża różnica w tabletkach choć ten sam skład. chociażby o wiele wiele lepsze opakowanie co zwiększa komfort przyjmowania - jak dla mnie oczywiście. moja dwumiesięczna przygoda z Daylette dobiegła końca ;p
__________________
nigdy nie mów mi że noszę wciąż głowę w chmurach, bo nie mam ochoty na rozmowy o bzdurach.
nataliii1425 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 17:32   #216
paulAndroid
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2
Dot.: Daylette

po kilkumiesięcznej przerwie w braniu pigułek dostałam receptę na daylette właśnie. kończę drugie opakowanie i fizycznie jest ok. plamienia, które pojawiały się podczas pierwszego opakowania skończyły się (wierzę, że na stałe) po okresie. nie przytyłam, wypełnił mi się biust. wszystko świetnie, ale tak płaczliwa nie byłam jak żyję zatrważający poziom depresji mierzę w dziesiątkach dziesiątek zapłakanych chusteczek. poczekam może do końca 3 opakowania i jeśli nada tak będzie - zmienię pigułki, bo trochę bez sensu przepłakać CAŁY kwartał...
paulAndroid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 17:54   #217
natalia_90
Raczkowanie
 
Avatar natalia_90
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 213
GG do natalia_90
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez nataliii1425 Pokaż wiadomość
Daylette 34zł a Yaz 35zł
U mnie Daylette 31, ale to i tak niewielka różnica cenowa. Nie wiem jak u Was, ale ja dzisiaj miałam problem z dostaniem ich w aptece, byłam w 4 sprawdzić ceny i nigdzie nie mieli ich na sklepie. Musiałam zamawiać.
natalia_90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 18:57   #218
malammo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9
Dot.: Daylette

ja kupuję za 29 zł.
Do skutków ubocznych dołączyło zapalenie :/
pobrała mi moja pani doktor dzisiaj biocenozę zobaczymy co się tam rozwinęło. Ehhh...
malammo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 21:29   #219
natalia_90
Raczkowanie
 
Avatar natalia_90
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 213
GG do natalia_90
Dot.: Daylette

Ja miałam ostatnio wreszcie cytologię zrobioną. Moja poprzednia pani ginekolog uparcie twierdziła, że nie powinno się jej wykonywać przed 25 rokiem życia. Teraz poszłam do innej, zapytałam o badanie a ona z chęcią je wykonała, powiedziała, że wystarczy, że minie rok odkąd rozpocznie się współżycie. Badanie wliczone w cenę wizyty, szybko, sprawnie. Dziwne, że lekarze mają tak różne opinie na pewne tematy.
natalia_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 21:37   #220
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez natalia_90 Pokaż wiadomość
Ja miałam ostatnio wreszcie cytologię zrobioną. Moja poprzednia pani ginekolog uparcie twierdziła, że nie powinno się jej wykonywać przed 25 rokiem życia. Teraz poszłam do innej, zapytałam o badanie a ona z chęcią je wykonała, powiedziała, że wystarczy, że minie rok odkąd rozpocznie się współżycie. Badanie wliczone w cenę wizyty, szybko, sprawnie. Dziwne, że lekarze mają tak różne opinie na pewne tematy.
Ja miałam pierwszą w wieku 17 lat, też bez problemu.
Co do 5 dni z Daylette to mam lekkie zawroty głowy, które miejmy nadzieje przejdą
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 08:41   #221
malammo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9
Dot.: Daylette

Ja robię cytologie co roku od 18 roku życia na NFZ i nigdy nie miałam problemu z tym że lekarz nie chciał mi pobrać bo nie miałam 25 lat.
malammo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 12:38   #222
natalia_90
Raczkowanie
 
Avatar natalia_90
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 213
GG do natalia_90
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez malammo Pokaż wiadomość
Ja robię cytologie co roku od 18 roku życia na NFZ i nigdy nie miałam problemu z tym że lekarz nie chciał mi pobrać bo nie miałam 25 lat.
No widzisz a ja miałam problem. Teraz już wiem, że chodziłam do złego lekarza i cieszę się, że go zmieniłam
natalia_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 16:27   #223
martyna_g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
GG do martyna_g
Dot.: Daylette

gdzie Wy dostajecie tak tanie tabletki? ;p mieszkam pod Poznaniem i u mnie Daylette kosztuję 37 zł, a Yaz- 47 zł ..
martyna_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 16:46   #224
natalia_90
Raczkowanie
 
Avatar natalia_90
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 213
GG do natalia_90
Dot.: Daylette

ja w Katowicach dokładanie 31 zł, dzisiaj odebrałam zamówienie i za 3 opakowania zapłaciłam 93zł
natalia_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 16:46   #225
malammo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9
Dot.: Daylette

Ja w Olkuszu
malammo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 23:12   #226
calena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: Daylette

Ja kupiłam pierwsze opakowanie za 21,50 zł... później już za 27 zł w tej samej aptece (podrożały??). Mieszkam w Krakowie.
calena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 23:20   #227
Karolinka18222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: okolice Łodzi :)
Wiadomości: 597
Dot.: Daylette

a ja dzisiaj miałam ostatnią zieloną tabletkę a krwawienia brak czuje się tak jak bym miała mieć okres ale nie mam.
pociesza mnie jedynie to że po yaz też tak miałam...

więc mam nadzieję że on się pojawi

p.s przy pierwszym opakowaniu miałam tydzień wcześniej

to moje drugie opakowanie
__________________




Karolinka18222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 14:39   #228
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Daylette

ja kupuje po 25 zł daylette, yaz po 39.99 Kraków
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-20, 19:41   #229
moiko
Zakorzenienie
 
Avatar moiko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rz.
Wiadomości: 4 561
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez agnieszka k Pokaż wiadomość
ja kupuje po 25 zł daylette, yaz po 39.99 Kraków

w jakiej aptece?
moiko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 06:21   #230
tusiax55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10
Dot.: Daylette

Hej jestem przy 25 tabletce 1 opakowanie i pojawił się ''okres'' od 24 tabletki miałam plamienia. W ulotce wyczytałam że krwawienie powinno sie pokazać przy 27-28 tabletce. Któraś też tak miała ? Byłam "chroniona" przez cały miesiąc brania ? Zaczęłam brać w 1 dniu okresu i zawsze o tej samej godzinie przyjmowałam tabletki. Piersi mnie bolą od 1 tabletki i czasami głowa innych niedogodności nie miałam.
tusiax55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 07:00   #231
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez tusiax55 Pokaż wiadomość
Hej jestem przy 25 tabletce 1 opakowanie i pojawił się ''okres'' od 24 tabletki miałam plamienia. W ulotce wyczytałam że krwawienie powinno sie pokazać przy 27-28 tabletce. Któraś też tak miała ? Byłam "chroniona" przez cały miesiąc brania ? Zaczęłam brać w 1 dniu okresu i zawsze o tej samej godzinie przyjmowałam tabletki. Piersi mnie bolą od 1 tabletki i czasami głowa innych niedogodności nie miałam.
Chyba niezbyt dokładnie czytałaś w ulotkę

Wcale nie jest napisane, że krwawienie powinno rozpocząć się na 3 lub czwartej zielonej tabletce. Każda z nas ma inny organizm i u jednej krwawienie rozpocznie się na 24 tabletce, a u drugiej krwawienie wystąpi dopiero na nowym opakowaniu(ja mam tak).
Tak byłaś chroniona przez cały miesiąc
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 09:04   #232
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez tusiax55 Pokaż wiadomość
Hej jestem przy 25 tabletce 1 opakowanie i pojawił się ''okres'' od 24 tabletki miałam plamienia. W ulotce wyczytałam że krwawienie powinno sie pokazać przy 27-28 tabletce. Któraś też tak miała ? Byłam "chroniona" przez cały miesiąc brania ? Zaczęłam brać w 1 dniu okresu i zawsze o tej samej godzinie przyjmowałam tabletki. Piersi mnie bolą od 1 tabletki i czasami głowa innych niedogodności nie miałam.
Po pierwsze bierzesz dopiero pierwsze opakowania i drobne odstępstwa od normy, mogą się zdarzać.

Po drugie, z tego co zrozumiałam pojawiło się u Ciebie plamienie przy 24 tabelce, czyli ostatniej białej, a przy 25 czyli pierwszej placebo pojawiło się właściwe krwawienie. Co prawda plamienie nie powinno wystąpić, ale weź pod uwagę że to pierwsze opakowanie i dalej wszystko powinno się unormować, a drobne przesunięcia po prostu mogą się zdarzać.

Po trzecie, tak byłaś zabezpieczona, skoro jak sama napisałaś wzięłaś tabletkę w pierwszy dzień miesiączki.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 16:38   #233
tusiax55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10
Dot.: Daylette

hej dziś jestem przy 27 tabletce i plamienie przemieniło się w średnio obfity "okres", cycki nadal pobolewają i brzuch czasami boli tak jak zawsze na okres mam nadzieje że pod koniec kolejnego opakowania krwawienie będzie skąpe bo nie chce mieć obfitych okresów mimo brania pigułek Któraś z was też miała obfity "okres" przy tych tabletkach ?
tusiax55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 16:50   #234
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez tusiax55 Pokaż wiadomość
hej dziś jestem przy 27 tabletce i plamienie przemieniło się w średnio obfity "okres", cycki nadal pobolewają i brzuch czasami boli tak jak zawsze na okres mam nadzieje że pod koniec kolejnego opakowania krwawienie będzie skąpe bo nie chce mieć obfitych okresów mimo brania pigułek Któraś z was też miała obfity "okres" przy tych tabletkach ?
Mimo brania pigułek możesz mieć obfite krwawienia. Tak samo jest z bólem brzucha. Pigułki to nie recepta na zero bólu i 2 dni słabiutkiego krwawienia.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 19:03   #235
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez tusiax55 Pokaż wiadomość
hej dziś jestem przy 27 tabletce i plamienie przemieniło się w średnio obfity "okres", cycki nadal pobolewają i brzuch czasami boli tak jak zawsze na okres mam nadzieje że pod koniec kolejnego opakowania krwawienie będzie skąpe bo nie chce mieć obfitych okresów mimo brania pigułek Któraś z was też miała obfity "okres" przy tych tabletkach ?
Generalnie nie temu tego służą tabletki. U mnie krwawienie znacznie się zmniejszyło jednak od kiedy je biorę, ale bóle po ich braniu powróciło, przy poprzednich od nich miałam spokój.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 20:45   #236
kjl123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Daylette

Ma któraś z Was do odsprzedania jedno opakowanie Daylette? Bo mój lekarz poszedł na urlop a kończy mi się ostatnie opakowanie..
kjl123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 20:53   #237
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez kjl123 Pokaż wiadomość
Ma któraś z Was do odsprzedania jedno opakowanie Daylette? Bo mój lekarz poszedł na urlop a kończy mi się ostatnie opakowanie..
Idź do lekarza rodzinnego i poproś o receptę, powiedz o sytuacji w jakiej jesteś, na pewno Ci przepisze.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-23, 15:35   #238
kjl123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Daylette

Znając mojego lekarza rodzinnego to nawet nie mam po co do niego iść bo on z pewnością mi takiej recepty nie napisze. Umówiłam się do innego lekarza tylko tym razem prywatnie:/
kjl123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-23, 15:38   #239
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez kjl123 Pokaż wiadomość
Znając mojego lekarza rodzinnego to nawet nie mam po co do niego iść bo on z pewnością mi takiej recepty nie napisze. Umówiłam się do innego lekarza tylko tym razem prywatnie:/
Masz tylko jednego lekarza w przychodni? Ja u mojej pani doktor nie mam z tym problemów, ponieważ u nas są wielkie kolejki do ginekologów i nie zawsze da się zdążyć...
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-23, 16:50   #240
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Masz tylko jednego lekarza w przychodni? Ja u mojej pani doktor nie mam z tym problemów, ponieważ u nas są wielkie kolejki do ginekologów i nie zawsze da się zdążyć...
U mnie rodzinny nie wypisze recepty, jeśli nie będzie miał co pół roku aktualnego zaświadczenia od ginekologa, że bierze się takie tabletki. I to nie tylko na anty ale na wszystkie leki przepisywane przez specjalistów.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:25.