Leczenie anoreksji- ciąg dalszy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-05, 14:07   #1
Makotek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10

Leczenie anoreksji- ciąg dalszy


Hej, leczę się z anoreksji już prawie 4 miesiące. Pisałam już o tym wcześniej, chodzi mi o przybieranie na wadze. Ważyłam na początku 36,5 kg (BMI 13,5) , przybierałam 0,5 kg na tydzień. Potem się to zatrzymało. Potem jakoś doszłam do 40kg i zaczęłam przybierać naprawdę sporo (700g-1kg na tydzień). Martwi mnie to bo teraz praktycznie każdy nowy kilogram widać (ważę 42,5), gdzieś się naczytałam że im więcej ważę tym trudniej jest przybrać jeśli chodzi o leczenie anoreksji. Dodam jeszcze że zwiększam sobie kaloryczność o ok. 100kcal na tydzień także teraz jem ok. 2500. Kurczę, martwi mnie ten szybki przyrost bo postępuje już tak od ok. miesiąca i boję się że utyję za szybko i nie wiem kiedy to się zatrzyma. Czy ktoś z was ma może jakieś porady?
Makotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 17:38   #2
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Leczenie anoreksji- ciąg dalszy

Cytat:
Napisane przez Makotek Pokaż wiadomość
Hej, leczę się z anoreksji już prawie 4 miesiące. Pisałam już o tym wcześniej, chodzi mi o przybieranie na wadze. Ważyłam na początku xx kg (BMI 13,5) , przybierałam 0,5 kg na tydzień. Potem się to zatrzymało. Potem jakoś doszłam do 40kg i zaczęłam przybierać naprawdę sporo (700g-1kg na tydzień).
Przybierasz prawidłowo na wadze (ok. 1 kg tygodniowo).
Martwi mnie to bo teraz praktycznie każdy nowy kilogram widać (ważę xx),
Masz zaburzone postrzeganie swojego ciała.
gdzieś się naczytałam że im więcej ważę tym trudniej jest przybrać jeśli chodzi o leczenie anoreksji.
Kwestia indywidualna - u każdego jest inaczej.
Dodam jeszcze że zwiększam sobie kaloryczność o ok. 100kcal na tydzień także teraz jem ok. 2500. Kurczę, martwi mnie ten szybki przyrost bo postępuje już tak od ok. miesiąca i boję się że utyję za szybko i nie wiem kiedy to się zatrzyma. Czy ktoś z was ma może jakieś porady?
1 kg tygodniowo to prawidłowy przyrost.
Jesz ponad swoje zapotrzebowanie, więc logiczne, że przybierasz na wadze. Chyba o to właśnie chodzi...
Jak już dojdziesz do prawidłowej wagi i zaczniesz jeść zgodnie z zapotrzebowaniem, to waga się zatrzyma.

P.S. Tutaj nie podajemy wagi.

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2017-06-09 o 17:40
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 11:56   #3
Makotek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Leczenie anoreksji- ciąg dalszy

Co to znaczy moje zapotrzebowanie? Według różnych kalkulatorów jest to ok. 1500 kcal, nie chcę tyle jeść, dodam że jestem w okresie dojrzewania (de facto końcowym)
Makotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 13:33   #4
octop
Przyczajenie
 
Avatar octop
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 16
Dot.: Leczenie anoreksji- ciąg dalszy

Cytat:
Napisane przez Makotek Pokaż wiadomość
Co to znaczy moje zapotrzebowanie? Według różnych kalkulatorów jest to ok. 1500 kcal, nie chcę tyle jeść, dodam że jestem w okresie dojrzewania (de facto końcowym)
Musisz tyle jeść, a nawet więcej.
1500 kcal twój organizm zużywa każdego dnia tylko i wyłącznie do podtrzymania funkcji życiowych.
No przyznaj, na pewno jesteś osłabiona, masz płytki oddech, jakieś problemy ze strony układu pokarmowego...
A skąd ma czerpać energię na pozostałe czynności? Samo chodzenie, nauka (musisz odżywić mózg, ja trwałam w tym stanie tak długo, że zapomniałam większość rzeczy i jestem na poziomie pierwszej gimnazjum. A co najlepsze, nadal mam problem z zapamiętaniem najprostszych rzeczy, czy skupieniem. Rany, no i jak mam sobie poradzić z matematyką, hahah? x') )
Pomińmy już kwestię dojrzewania. Temat rzeka.
Póki co musisz jeszcze przybrać na wadze. W moim przypadku było tak, że jedząc ponad 3 tys. kcal w pewnym momencie waga stanęła. W dolnej granicy wagi prawidłowej.
I co ciekawe, ruszyła dopiero, gdy dodałam ~800 kcal.
Po co dodawałam, spytasz.
W końcu dotarło, że nadal widoczne mam żebra, łydki większe od ud, ciało małego dziecka, ręce jak patyki.
Dopiero wtedy na serio pojmiesz jak bardzo się wyniszczałaś przez cały czas.
octop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 20:29   #5
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Leczenie anoreksji- ciąg dalszy

Cytat:
Napisane przez Makotek Pokaż wiadomość
Co to znaczy moje zapotrzebowanie? Według różnych kalkulatorów jest to ok. 1500 kcal, nie chcę tyle jeść, dodam że jestem w okresie dojrzewania (de facto końcowym)
Przecież napisałam, że na razie musisz jeść ponad zapotrzebowanie, bo ponoć chcesz przytyć. Jedz więc dalej te 2500-3000 kcal aż dojdziesz do prawidłowej wagi.
Natomiast zgodnie z zapotrzebowaniem (a nie ponad) powinnaś zacząć jeść jak już osiągniesz właściwą wagę, bo wtedy Twoim celem będzie jej utrzymanie. Przy prawidłowej wadze (a więc wyższej niż obecna) Twoje zapotrzebowanie będzie większe niż 1500 kcal. Pewnie ok. 2000 kcal (może więcej).
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-10 21:29:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.