Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :) - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-17, 07:27   #3241
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja obudziłam się z kolei z twardym brzuchem i już zaczęłam się martwić, czy wszystko ok. Potrzymalam ręce na chłodnym brzuszku i po chwili zaczęła się przeciągac po obu stronach brzucha poziomo. Ale poszła chyba dalej spać. Ciekawa jestem, czy nadal jest ułożona główka do dołu.

Moja siostra urodziła w zeszłym roku chlopczyka 4400 naturalnie. Tak sobie myślę, że taka waga powinna kwalifikowac do cc, bo siostra tak się umeczyla... Ponacinali ja a i tak jeszcze popekala

My dostaniemy karuzele od siostry, bujaczka narazie chyba nie będę kupować, w razie czego kupiony używany na olx. Miś szumis podobno świetny jest, ale jeśli już miałabym kupić to takiego z pięcioma rodzajami szumu a nie z jednym, a cena na ten moment nie do przeskoczenia.

TZ wczoraj powiesił półkę nad lozeczkiem Małej, postawiłam tam Cotton balls i piękna książkę z basniami. Szkoda, że mamy takie małe mieszkanie i Mała nie będzie mieć swojego pokoju (chyba że my pójdziemy spać do salonu), bo bym jej urządzila śliczny pokoik

Miłego dnia dziewczyny )))

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bry

Nie wiem jakie masz moliwosci finansowe, ale ja swoim mam bicie serca, szum i 4 melodie. Placilam 100 zl.

Waga do cesarki to 4,5 (przy cukrzycy 4,2) choc lekarze nie zawsze podobno respektuja.

Jak maz wstanie (wrócił z pracy o 4) to ogarniemy mieszkanie i skrecimy lozeczko, jesli zdazymy. Brakuje mi miejsca. Chcialam je ustawic wzdłuż boku lozka, ale to jednak 120 cm i bedzie ciężko wstawac. Przy krotszym boku musialabym pozbyc sie starej toaletki z duzym lustrem, ktora bardzo lubie. Jednak te 38 m to nieduzo na 3. :/
Spac w salonie nie chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 07:40   #3242
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Polta Pokaż wiadomość
Bry

Nie wiem jakie masz moliwosci finansowe, ale ja swoim mam bicie serca, szum i 4 melodie. Placilam 100 zl.

Waga do cesarki to 4,5 (przy cukrzycy 4,2) choc lekarze nie zawsze podobno respektuja.

Jak maz wstanie (wrócił z pracy o 4) to ogarniemy mieszkanie i skrecimy lozeczko, jesli zdazymy. Brakuje mi miejsca. Chcialam je ustawic wzdłuż boku lozka, ale to jednak 120 cm i bedzie ciężko wstawac. Przy krotszym boku musialabym pozbyc sie starej toaletki z duzym lustrem, ktora bardzo lubie. Jednak te 38 m to nieduzo na 3. :/
Spac w salonie nie chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas 43m3 więc wiem, co czujesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 07:58   #3243
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Dzień dobry!
Witam się niewyspana, wczoraj już byłam niewyspana, w ciągu dnia nie było się kiedy zdrzemnąć, a wczoraj byliśmy u znajomych i na imprezie na mieście, wróciliśmy o 2, o 8 pobudka i czuje się jak na kacu. Dzisiaj obiecałam córci jeszcze wyjazd na karazulę i inne atrakcje to też nie poleże.
Ja szumisia kupię na koniec, chyba, że ktoś się zgłosi, że chce coś podarować, ale wątpie. Przy starszej suszarka się sprawdzała, to zainwestuejmy, wezmę tego whisbear.

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
U nas 43m3 więc wiem, co czujesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciężko napewno się upchać ze wszystkim. Mąż miał takie mieszkanie jak zaszłam w ciąże, ale krótko tam mieszkaliśmy i namówiłam go na sprzedaż. Jeszcze z jednym dzieckiem może byśmy dali radę, ale ja wiedziałam, że chcę więcej, więc kawalerka odrazu odpadała na dłuższą metę.
__________________
39/40
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 07:59   #3244
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Hej
Ania,witam w klubie,też jestem mega niewyspana,ale mam możliwość położenia się w każdej chwili....
U nas też maluszek nie będzie miał swojego pokoju.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 08:03   #3245
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
Oj jeszcze nie wszystko na raty robione
łóżeczko stoi ale dopiero materac w czwartek zamówiliśmy, także póki co jest wieszakiem na ubrania,
na ścianę jeszcze zamowiłam specjalne naklejki a w pon jadę po półeczkę, muszę jeszcze cotton ball kliknąć, czekam na prześcieradełka, chyba wsio

aaaa pytałaś o piżamki - nie ma już ich na bon prix
Szkoda, że ich już nie ma, widziałam same od 50 zł w górę, a szału nie ma.
Naklejki zamawisz z Dekornika czy masz inną stronę? Też będę kleić na ściany.
__________________
39/40
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 08:27   #3246
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Polta Pokaż wiadomość
Bry

Nie wiem jakie masz moliwosci finansowe, ale ja swoim mam bicie serca, szum i 4 melodie. Placilam 100 zl.

Waga do cesarki to 4,5 (przy cukrzycy 4,2) choc lekarze nie zawsze podobno respektuja.

Jak maz wstanie (wrócił z pracy o 4) to ogarniemy mieszkanie i skrecimy lozeczko, jesli zdazymy. Brakuje mi miejsca. Chcialam je ustawic wzdłuż boku lozka, ale to jednak 120 cm i bedzie ciężko wstawac. Przy krotszym boku musialabym pozbyc sie starej toaletki z duzym lustrem, ktora bardzo lubie. Jednak te 38 m to nieduzo na 3. :/
Spac w salonie nie chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To u nas 48 metrów, ale też 2 pokoje - no i od dawna nie mamy innej opcji, jak spanie w salonie, bo w drugim pokoju starszy syn mieszka. Więc teraz w salonie bedzie nie tylko nasza sypialnia, ale i kącik dzidziola... No ale cóż zrobić. Może za rok uda nam się ta przeprowadzka do 3 pokoi, wtedy znowu będziemy mieć salon tylko dla siebie

Mąż chciał postawić łóżeczko wzdłuż krótszego boku naszego łóżka - ale ja się nie zgodzilam, bo według mnie ani wygodnie by się dzidziola nie wyjmowalo, ani tv nie mozna by obejrzeć bez świecenia mu po twarzy... Na szczęście udało mi się męża przekonać żeby postawić to łóżeczko dalej
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 08:35   #3247
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Jaaaaaki miś!

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Cherrie, podstepny ten cukier, nie wiadomo co jeść... ale też myślę, że jednorazowy skok, to nic strasznego

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

A my byliśmy właśnie na USG. W 30t4d dzidziol waży ok 1800 g - jest na 80 centylu
Przepływy ok, pepowina sobie dynda, więc niczym niepokojacym te drgawki nie są
Niestety nie chciał za bardzo współpracować, więc tylko raz na chwilę udało się w miarę złapać twarz w 3D (potem wrzucę do klubu).


Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
słodki misio



dobrze, że wszystko w porządku duży dzidziol


dziewczyny kupujecie szumisie? a może kupiłyście? jeśli tak to jaki model?
My kupiliśmy na stronie Wishbear`a jak akurat była promocja. Z przesyłką wyszło ok 40zł mniej jak w sklepie.

---

Witam z Podkarpacia! Leje jak diabli, ale przynajmniej ładnie, bo za oknem mam mega ogród i będę go jeszcze pokazywać, jak przestanie siąpić i będzie można porobić jakieś zdjęcia

Dorwałam się do wyprawki i nie żartowali - pudeł i worków od metra, nazbieranych ubranek od 2003r do dnia dzisiejszego
Po ok 1,5h przebrałam i położyłam na ziemi to, co mi się podobało podzielone na unisex, dziewczęce i chłopięce.

Teraz będę to chciała z bratową ułożyć rozmiarówkami, bo to są ciuszki od noworodka do 2 latka. Potem przeliczyć czego mam ile na dany miesiąc, wywalić nadmiar i rzeczy nieadekwatne do pogody w danym miesiącu (np. jeśli okaże się, że wzięłam sukieneczkę która pasuje na miesiąc, kiedy będzie grudzień ) a na koniec dopisać, jeśli muszę coś jeszcze dokupić na dany miesiąc.

I po tym wszystkim pakowanie.

Zdjęcie wstępnego przebrania poniżej.

Powiem Wam, momentami to już wątpiłam, bo pierwsze wielkie pudło to były ciuszki sprzed 12 lat i większość kojarzyła mi się z tym, co zakłada się teraz dzieciom najuboższej patologii w mieście Druga połowa to disneje, same róże niemalże dla dziewczynki i naciupciane tych misiów, kwiatuszków itd. do mdłości.
Ale potem już były nowsze i było lepiej.

Mam też kilka hitów, pokażę Wam, jak skończę. M.in cały komplet z żabą i ubranko marynarskie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13718646_10206563696504787_8876934567156580129_n.jpg (68,7 KB, 35 załadowań)
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-17, 08:36   #3248
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
To u nas 48 metrów, ale też 2 pokoje - no i od dawna nie mamy innej opcji, jak spanie w salonie, bo w drugim pokoju starszy syn mieszka. Więc teraz w salonie bedzie nie tylko nasza sypialnia, ale i kącik dzidziola... No ale cóż zrobić. Może za rok uda nam się ta przeprowadzka do 3 pokoi, wtedy znowu będziemy mieć salon tylko dla siebie

Mąż chciał postawić łóżeczko wzdłuż krótszego boku naszego łóżka - ale ja się nie zgodzilam, bo według mnie ani wygodnie by się dzidziola nie wyjmowalo, ani tv nie mozna by obejrzeć bez świecenia mu po twarzy... Na szczęście udało mi się męża przekonać żeby postawić to łóżeczko dalej
Mi mama powiedziala, zebym postawila na razie lozeczko w jakims kacie, a po porodzie bedzie mi latwiej wstawac to sobie ustawie normalnie jakos nie widze tego latwiejszego wstawania w nogach lozka po porodzie lub kiedykolwiek i caly problem polega na tym, ze brakuje mi wolnych katow

Jesli nie uda nam sie przeprowadzic do czasu, gdy dziecko bedzie potrzebowac swojego pokoju/my pokoju bez dziecka lub pojawi sie drugi potwor, to sie przeniesiemy. Poki mam inne opcje to wole materac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 09:27   #3249
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Polta Pokaż wiadomość
Mi mama powiedziala, zebym postawila na razie lozeczko w jakims kacie, a po porodzie bedzie mi latwiej wstawac to sobie ustawie normalnie jakos nie widze tego latwiejszego wstawania w nogach lozka po porodzie lub kiedykolwiek i caly problem polega na tym, ze brakuje mi wolnych katow

Jesli nie uda nam sie przeprowadzic do czasu, gdy dziecko bedzie potrzebowac swojego pokoju/my pokoju bez dziecka lub pojawi sie drugi potwor, to sie przeniesiemy. Poki mam inne opcje to wole materac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie, na samym początku też bym pewnie wolała takie rozwiązanie, żeby nie rezygnować z łóżka z materacem

W ogóle nie opisałam Wam wczoraj mojej wizyty na USG A więc lekarz posprawdzal wszystkie narządy, że są ok, a potem chciał obejrzeć twarz. No ale dzidziol spal odwrocony tyłem i się nie dawał podejrzeć. Pan doktor potrzasal nim bardzo, więc w końcu się obudził, ale głowy dalej nie chciał odwrócić. Po wielu takich próbach, lekarz zabrał głowicę i powiedział, że niestety, ale w takim ułożeniu nie ma szans na obejrzenie twarzy. Podał mi papier do wytarcia i mówi, że w poczekalni są cukierki, więc żebym sobie zjadła trzy - serio pomyślałam, że on mi proponuje te cukierki na pocieszenie, że nie udało się zobaczyć dzidziola Więc już taka zrezygnowana chcę wychodzić, a on mówi, że jak zjem i trochę poskacze, to poprosi nas znowu do gabinetu, żeby spróbować jeszcze raz

Potem była dalsza długa walka, ale w końcu się odwrócił na chwilę. Widzielismy w 2D jak ziewa No a potem na sekundę udało się uchwycić twarz w 3D (wrzuciłam Wam do klubu już) i znowu się przekręcil
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 09:55   #3250
trute
Rozeznanie
 
Avatar trute
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Dziewczyny, czy wszystkie z Was kupują ochraniacze na łóżeczko? Jak dla mnie są one prześliczne i chętnie bym kupiła, ale też ponoć mogą stanowić zagrożenie dla malucha. Jak Wy zdecydowałyście?

I jeszcze jedno pytanie: od którego miesiąca dziecko może spać pod tradycyjną pościelą? Kupujecie je już teraz czy się wstrzymujecie?

(im bliżej terminu tym bardziej uświadamiam sobie jaka to ja jestem zielona )
__________________

trute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 10:01   #3251
201609230904
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 175
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

A ja znowu się nie odzywam...
Zaobserwowałam wczoraj u siebie typowo ciążowy chód. I w ogóle jakaś bardziej ociężała się zrobiłam.
Tak sobie porównuję obie ciąże i w poprzedniej chodziłam normalnie. Ale samopoczucie, ogólna forma fizyczna dużo lepsze w drugiej, czyli tej ciąży, chyba dlatego, że mam dużo mniej czasu na wczuwanie się w każdy mikrosygnał ciała. Dwa lata temu męczyłam się w ciąży, bo były straszne upały latem i leżałam całymi dniami w samej bieliźnie na podłodze, a rok temu latem miałam 10-11-miesieczne dziecko latem, które dopiero co nauczyło się chodzić i wymagało mnóstwo uwagi, więc żadnych przetworów nie mogłam zrobić. W tym roku mam więc dużo energii i zapału, bo wiem, że w przyszłym też pewnie wiele nie zrobię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201609230904 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-17, 10:08   #3252
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Hejka

Wczorajszy dzień to sukces. Podłoga cała położona. Mąż wymalował jeszcze futrynę.
Na noc poszliśmy do rodziców moich.

A teraz w trasie jesteśmy. Jedziemy do Strzegomia na urodziny cioci ma 94 lata.

AWGUSTA ten misio to z Kryzysowca?
Wygląda pysznie.

Gratuluje kolejnych udanych wizyt.
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 10:08   #3253
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez trute Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wszystkie z Was kupują ochraniacze na łóżeczko? Jak dla mnie są one prześliczne i chętnie bym kupiła, ale też ponoć mogą stanowić zagrożenie dla malucha. Jak Wy zdecydowałyście?

I jeszcze jedno pytanie: od którego miesiąca dziecko może spać pod tradycyjną pościelą? Kupujecie je już teraz czy się wstrzymujecie?

(im bliżej terminu tym bardziej uświadamiam sobie jaka to ja jestem zielona )
Ja nie kupuję na razie ochraniacza. Pani anestezjolog (ktora pracowała też w pogotowiu) w SR mówiła, że im mniej rzeczy w łóżeczku, tym bezpieczniej. Poza tym według mnie to całkowicie zbędny gadżet, zwłaszcza na początku

Pościeli też na razie nie kupuję, dopiero jak juz dzidziol będzie większy, to jakąś wybiorę (wtedy też już będę wiedziała czy mały jest cieplo- czy zimnolubny, więc też łatwiej będzie dobrać odpowiednią grubość kolderki).
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 10:16   #3254
Zefirkowa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 611
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez trute Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wszystkie z Was kupują ochraniacze na łóżeczko? Jak dla mnie są one prześliczne i chętnie bym kupiła, ale też ponoć mogą stanowić zagrożenie dla malucha. Jak Wy zdecydowałyście?

I jeszcze jedno pytanie: od którego miesiąca dziecko może spać pod tradycyjną pościelą? Kupujecie je już teraz czy się wstrzymujecie?

(im bliżej terminu tym bardziej uświadamiam sobie jaka to ja jestem zielona )
Ja nie kupuję. Ślicznie to wygląda, ale na SR mówili ze to zbędny bajer który powoduje niepotrzebne zagrożenie dla dziecka.
Zefirkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 10:31   #3255
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez trute Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wszystkie z Was kupują ochraniacze na łóżeczko? Jak dla mnie są one prześliczne i chętnie bym kupiła, ale też ponoć mogą stanowić zagrożenie dla malucha. Jak Wy zdecydowałyście?

I jeszcze jedno pytanie: od którego miesiąca dziecko może spać pod tradycyjną pościelą? Kupujecie je już teraz czy się wstrzymujecie?

(im bliżej terminu tym bardziej uświadamiam sobie jaka to ja jestem zielona )
Ja planuję kupić ochraniacz, ale cienki podobają mi się te poduszkowe, ale one dużo miejsca zajmują w łóżeczku i wydaje mi się, że wystarczą na bardzo krótko. Od jakiegoś czasu przeglądam allegro i różne strony z pościelami i jest taki wybór, że nie mogę się zdecydować (z tym zawsze mam problem). Wczoraj znalazłam śliczne wzory na Marsielle Decor, można stworzyć własny projekt
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 10:37   #3256
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Leany, fajny ten lekarz,nie odpuścił
Trute,ja nie kupuje,dostanę od siostry, ale zaloze później, nie od razu.

Beti,tak Misio wg Twojego przepisu. biedak już jest bez łapek :d
Pościel z pierza już mamy,teściowa o wnusia zadbała ale na początku i tak planuje maluszka do spiworka wkładać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 10:40   #3257
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Hej ja jesscze leżę

Co do ochraniaczy to tez nie kupuje, sa śliczne i w ogóle ale uważam, ze zbędne dokupie w późniejszym terminie dla noworodka to zbędny gadżet


Ana ja zamlwilam na www.nietylkona.pl
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 10:41   #3258
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez trute Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wszystkie z Was kupują ochraniacze na łóżeczko? Jak dla mnie są one prześliczne i chętnie bym kupiła, ale też ponoć mogą stanowić zagrożenie dla malucha. Jak Wy zdecydowałyście?

I jeszcze jedno pytanie: od którego miesiąca dziecko może spać pod tradycyjną pościelą? Kupujecie je już teraz czy się wstrzymujecie?

(im bliżej terminu tym bardziej uświadamiam sobie jaka to ja jestem zielona )
My nie kupujemy. Blokuje cyrkulacje powietrza. Zawsze można dokupić gdyby dzidziol jakiś żywy był.
Pościeli nie kupujemy, dopiero gdy będzie potrzebna. Czyli materac, prześcieradła, będziemy przykrywać kocykiem, ewentualnie pielucha pod głowę jak będzie ulewac. A najpierw planuje by w rozku Zuzanna spala. Zobaczymy
__________________

1.08.2015




Edytowane przez asiaczek87
Czas edycji: 2016-07-17 o 10:43
asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 10:47   #3259
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez trute Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wszystkie z Was kupują ochraniacze na łóżeczko? Jak dla mnie są one prześliczne i chętnie bym kupiła, ale też ponoć mogą stanowić zagrożenie dla malucha. Jak Wy zdecydowałyście?

I jeszcze jedno pytanie: od którego miesiąca dziecko może spać pod tradycyjną pościelą? Kupujecie je już teraz czy się wstrzymujecie?

(im bliżej terminu tym bardziej uświadamiam sobie jaka to ja jestem zielona )


Też nie kupuję, zbędny bajer. Do łóżeczka prześcieradło i to wszystko. Rozważam śpiworek, bo jednak u nas wysokich temperatur w nocy nie będzie, 20 stopni i pewnie nie więcej.
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-17, 10:51   #3260
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Lea gratulacje wizyty

my też bardzo mało miejsca mamy póki co.
Zajmiemy moj pokój u rodziców w trójkę. Jedynie kosmetyki, wanienke będziemy składować w łazience na moim piętrze. Jakoś się trzeba że wszystkim zmieścić pokój ma jakieś 18 m.
Czyli w pokoju musi się zmieścić łóżeczko, gondola od wózka, garderoba dzidziola musialam opróżnić swoją przestrzeń w szafce, nawet się nam tam żadna dodatkowa szafka nie zmieści.

Stąd chcemy kupić łóżeczko z szuflada. Zawsze jakieś minimalne miejsce na cokolwiek.
__________________

1.08.2015




Edytowane przez asiaczek87
Czas edycji: 2016-07-17 o 10:53
asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 11:04   #3261
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

My też mamy malutkie mieszkanie z dwoma pokojami. Jeden większy to salon z dużym stołem, a drugi to sypialnia, w której poza łóżkiem i szafą zmieści się jedynie łóżeczko. Komodę z ubrankami postawiliśmy w salonie (kupiliśmy pod meble, więc pasuje), ale gdzie będziemy trzymać wózek to ja nie wiem, już nie mówię o bujaczkach i innych tego typu gadżetach. Jak kupiliśmy mieszkanie to jeszcze nie byłam w ciąży, ale jak już się do niego wprowadziliśmy to był to może 3 tydzień, ale jeszcze o tym nie wiedzieliśmy. Tak więc mamy ciasno, ale planujemy budowę na wiosnę, więc będziemy się stąd wyprowadzać. Ale zanim to się spełni to jeszcze musimy się tu jeszcze pomęczyć
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 11:15   #3262
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

heh ja mam niby duuże mieszkanie a i tak nie mam gdzie się pomieścić i kącik dla Leo ledwo ledwo upchaliśmy w naszej sypialni, także ten tego
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 11:18   #3263
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

E tam kobietki

Ja mam 50 m i 3 pokoje. A raczej duży pokój jeden normalny i jeden tyci mały i 2 przedpokoje ale wąskie.
Zaczynałam jak byłam sama z córką to był luz i minimalizm. Teraz jest nas 4 i już jestem tak zabudowana że szok. A zaraz będziemy w 5. Nigdy nie miałam sypialni ale zawsze o niej marzyłam. Poświęciliśmy pokoje dla dzieci a my śpimy w dużym. Teraz przez pierwsze mies dzidziol jeszcze będzie u nas więc chyba oszaleje.
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 11:44   #3264
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Ja mam 2 zestawy pościeli i ochraniaczy po córce, ale na początek to zbędne. I tak nie rozkładam łóżeczka narazie, a w późniejszym etapie ochraniacz niby się przydał, bo córka z tych rzucających się, ale i tak ciągle jej nogi albo ręce wyłaziły. Noworodek to mało potrzebuje.

U nas też ciasnota póki co, niby dom ma 160m, ale my mamy jeden duży pokój, nie wiem ile on ma, ale coś między 25 a 30m2 i będziemy w nim w czwórkę, oby jak najkrócej. Ale zabawki trzymam w salonie, a wózek będzie na korytarzu. Za to dom, który budujemy jest spełnieniem moich marzeń, sypialnia z garderobą i łazienką tylko dla nas, dzieci mają mieć osobno wspólną. Po prawie 3 latach z córą w jednej sypialni tęsknie za prywatnością i mam nadzieję, że druga szybko wyląduje u siebie w pokoju. Plany planami, a w praktyce zobaczymy jak wyjdzie, przy pierwszej też dużo planowałam:P

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Lukrecjanna Pokaż wiadomość
A ja znowu się nie odzywam...
Zaobserwowałam wczoraj u siebie typowo ciążowy chód. I w ogóle jakaś bardziej ociężała się zrobiłam.
Tak sobie porównuję obie ciąże i w poprzedniej chodziłam normalnie. Ale samopoczucie, ogólna forma fizyczna dużo lepsze w drugiej, czyli tej ciąży, chyba dlatego, że mam dużo mniej czasu na wczuwanie się w każdy mikrosygnał ciała. Dwa lata temu męczyłam się w ciąży, bo były straszne upały latem i leżałam całymi dniami w samej bieliźnie na podłodze, a rok temu latem miałam 10-11-miesieczne dziecko latem, które dopiero co nauczyło się chodzić i wymagało mnóstwo uwagi, więc żadnych przetworów nie mogłam zrobić. W tym roku mam więc dużo energii i zapału, bo wiem, że w przyszłym też pewnie wiele nie zrobię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak lato w tym roku idealne dla ciężarnych to trzeba korzystać. # lata temu też tylko leżałam z wiatrakiem, strasznie wspominam ten czas.
__________________
39/40
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 11:52   #3265
deraa
Raczkowanie
 
Avatar deraa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 190
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Lea, gratulacje! Dobrze, że lekarz cierpliwy i z refleksem
Synek... Kusi mnie to 3d, ale chyba nie będzie mi się chciało ciągnąć na jeszcze jedną wizytę. Teraz i tak wychodzą mi co chwila. No, chyba, że wyszukam coś blisko...

U nas 36m będzie na czwórkę - pokój z kuchnią w otwartej wnęce i "sypialnia"
Na szczęście super układ i ustawne, dodatkowo ja minimalistka, spokojnie jeszcze trochę mebli moglibyśmy dostawić - luzy są, chociaż hobby Tż, zajmuje pewnie 1/4 przestrzeni na przechowywanie w szafach (w sytuacji kryzysowej jest co eksmitować ). Wózek mieszka w samochodzie.
Chcieliśmy kupować większe m jeszcze w czasach pierwszej ciąży, ale raz że nie było ofert które nas zachwyciły, dwa przerażało mnie zesłanie do innej tj. dostępnej finansowo dzielnicy z dala od rodziny. Wyperswadowałam pomysł. Teraz jesteśmy trochę przyblokowani finansowo i liczymy, że w perspektywie czasu uda się coś z mniejszym albo i bez kredytu (szóstka w Lotto i te sprawy )
2 lata na pewno spokojnie damy radę - czekamy. Uwielbiam naszą lokalizację, ilość parków, placów zabaw itd. największy ból to brak balkonu
Plus taki, że jak porównuję ilość energii jakiej wymaga nasza córka w domu rodzinnym Tż na dużej przestrzeni, upilnowanie, ogarnięcie wszystkich miejsc zabaw itd, to po weekendzie tam jestem dużo bardziej zmęczona niż po tygodniu u nas
deraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 12:02   #3266
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

W kwestii metrażu :
Mieszkałam około 20 lat na pokoju z dwójką braci, w mieszkaniu 44 m2 rodzice zajmowali drugi pokój. Dało się a jak wesoło miałam. W mieście. Brat studiował architekturę, wiec nocą jak spałam robił projekty, wtedy jeszcze częściowo na papierze... wszędzie walały się rulony. Świecił lampką w nocy, to się człowiek obracał plecami i już. Był klimat

Później wyprowadzka pod Poznań. Własny pokój. Te około 18 m2. Wieś.
Cisza, czasami pies zaszczekał, auto przejechało. Z początku było mi dziwnie i za cicho i musiałam mieć drzwi otwarte, żeby się przyzwyczaić

Ślub - po 8 latach w swoim pokoju i znowu mam współlokatora czy to u rodziców, czy u teściów.

A jak będziemy mieli swoje prywatne gniazdko 80 m2 to w ogóle będę chyba zagubiona z początku
__________________

1.08.2015




Edytowane przez asiaczek87
Czas edycji: 2016-07-17 o 12:04
asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 12:06   #3267
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez deraa Pokaż wiadomość
Lea, gratulacje! Dobrze, że lekarz cierpliwy i z refleksem
Synek... Kusi mnie to 3d, ale chyba nie będzie mi się chciało ciągnąć na jeszcze jedną wizytę. Teraz i tak wychodzą mi co chwila. No, chyba, że wyszukam coś blisko...

U nas 36m będzie na czwórkę - pokój z kuchnią w otwartej wnęce i "sypialnia"
Na szczęście super układ i ustawne, dodatkowo ja minimalistka, spokojnie jeszcze trochę mebli moglibyśmy dostawić - luzy są, chociaż hobby Tż, zajmuje pewnie 1/4 przestrzeni na przechowywanie w szafach (w sytuacji kryzysowej jest co eksmitować ). Wózek mieszka w samochodzie.
Chcieliśmy kupować większe m jeszcze w czasach pierwszej ciąży, ale raz że nie było ofert które nas zachwyciły, dwa przerażało mnie zesłanie do innej tj. dostępnej finansowo dzielnicy z dala od rodziny. Wyperswadowałam pomysł. Teraz jesteśmy trochę przyblokowani finansowo i liczymy, że w perspektywie czasu uda się coś z mniejszym albo i bez kredytu (szóstka w Lotto i te sprawy )
2 lata na pewno spokojnie damy radę - czekamy. Uwielbiam naszą lokalizację, ilość parków, placów zabaw itd. największy ból to brak balkonu
Plus taki, że jak porównuję ilość energii jakiej wymaga nasza córka w domu rodzinnym Tż na dużej przestrzeni, upilnowanie, ogarnięcie wszystkich miejsc zabaw itd, to po weekendzie tam jestem dużo bardziej zmęczona niż po tygodniu u nas
u nas ten sam metraż i również nie mamy balkonu, nad czym ubolewam, bo pranie kisi się w domu plus taki, że mamy nisko i nie trzeba chodzić po schodach

a jak już tu mowa o pościelach itp to co kupujecie do wózka? prześcieradło, poduszka i kocyk czy co?
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 12:08   #3268
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Prześcieradło i kocyk chociaż teściowa przyniosła ostatnio poszewkę na podusię i materiał na kołderkę od babci mojego męża, po moim mężu. Z czasem się włoży.
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 12:36   #3269
Natka_
Zakorzenienie
 
Avatar Natka_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 159
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Dzień dobry

Lea gratuluję wizyty

Co to szumisia to kupiłam w promocji Whisbear.

Wczoraj mieliśmy imprezę urodzinową synka dla rodziny, objadłam się niesamowicie, ledwo wieczorem udało mi się zasnąć Wszystko się udało, solenizant i goście zadowoleni Po powrocie do czystego domu cieszyłam się, że zrobiłam jednak w restauracji a nie w domu...

Od wczoraj chodzę śpiąca, dużo śpię w dzień, w nocy różnie to bywa.

Jutro idę na kontrolę szyjki, ciekawe jak tam jej stan, mam nadzieję, że nie ma gorzej

Co do metrażu, to u nas jest dosyć duży, bo dom ma ok 160m2, każdy ma swój kącik, więc z pokojami dla dzieci też problemów nie ma.
Jak byłam w ciąży z pierwszym to mieszkaliśmy na 54m2, dwa pokoje- salon i sypialnia. Synek miał kącik w naszej sypialni i nie odczuwałam zbytnio ciasnoty. Ja wychowałam się na 45m2 z rodzicami i siostrą, miałyśmy wspólny pokój k też nikt nie narzekał. Jednak do dobrego jest się bardzo łatwo przyzwyczaić... Teraz nie wyobrażam sobie nie mieć np. garderoby czy pralni.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
u nas ten sam metraż i również nie mamy balkonu, nad czym ubolewam, bo pranie kisi się w domu plus taki, że mamy nisko i nie trzeba chodzić po schodach



a jak już tu mowa o pościelach itp to co kupujecie do wózka? prześcieradło, poduszka i kocyk czy co?

Ja planuję tylko prześcieradło i kocyk.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Natka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 12:58   #3270
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Natka super, ze impreza sie udała
Z tym metrazem to prawda
My z mężem zaczynaliśmy od 25 m micro kawalerka hah potem 55 m a teraz 126, niby duzo a jednak nie mam np garderoby ;-) chociaz mam wrażenie, ze jakbym zamieszkała w 250 m to i tak bym jeszcze znalazła powód by miec większe
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-09 15:44:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.