W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-28, 17:40   #3661
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
ten artykul nawet lepszy od tego co ja znalazlam

co do przekrecania, to nastawilam sie na cc i teraz zaczynam drzec ze mi mlody niespodzianke zaserwuje i bedzie tradycyjne rozpakowanie
hihihi, jak to mówią "kobiety nie zadowolisz"
a mataję polecam, dużo mądrych rzeczy pisze

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Moim zdaniem super artykuł.
Mnie osobiście zawsze drażni jak wymaga się ode mnie kupna czegoś tylko dlatego, że idę w goście do osób z małymi dziećmi. I to nie jest kwestia oszczędności. To raczej kwestia tego, że dzieciaki potem przyzwyczajają się, że zawsze muszą coś dostać i mają w konsekwencji tyle zabawek że już nic ich nie cieszy.

A już te grające zabawki doprowadzają mnie do szewskiej pasji .
o tak, bardzo się z Tobą zgadzam! kuzynka ma fajnego syna, ale właśnie tak został przyzwyczajony, że ktokolwiek przychodzi z jakiegokolwiek powodu to on się od razu pyta "a co masz dla mnie?". tak więc przy okazji imienin kuzynki musieliśmy młodemu wytłumaczyć, że prezent jest dla jego mamy, bo to ona świętuje tego dnia. na szczęście szybko ogarnął
ale z drugiej strony - jak wychować sobie otoczenie, żeby nie znosiło prezentów z byle okazji? jeszcze trochę i będę się musiała z tym zmierzyć... ciekawe czy myk z listą życzeń zadziała, byłoby super
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-28, 19:14   #3662
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
hihihi, jak to mówią "kobiety nie zadowolisz"
a mataję polecam, dużo mądrych rzeczy pisze



o tak, bardzo się z Tobą zgadzam! kuzynka ma fajnego syna, ale właśnie tak został przyzwyczajony, że ktokolwiek przychodzi z jakiegokolwiek powodu to on się od razu pyta "a co masz dla mnie?". tak więc przy okazji imienin kuzynki musieliśmy młodemu wytłumaczyć, że prezent jest dla jego mamy, bo to ona świętuje tego dnia. na szczęście szybko ogarnął
ale z drugiej strony - jak wychować sobie otoczenie, żeby nie znosiło prezentów z byle okazji? jeszcze trochę i będę się musiała z tym zmierzyć... ciekawe czy myk z listą życzeń zadziała, byłoby super
Ja też już miałam styczność z tak wychowanymi dziećmi i jest to dość krepujace niestety.

Co masz na liście prezentowej? Ja chce zrobić listę pieluch wielorazowych i książeczek i jeśli ktoś będzie chciał to będę udostępniać listę w internecie ;>

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

A w ogóle to się pochwalę że pojechaliśmy zrobić sesję brzuszkowa, dopiero teraz bo wcześniej nie było czasu. Teraz musimy wywołać klisze i dopiero zobaczę jaka wielka jestem
Tz w nagrodę zaholowal mnie do restauracji i oboje się odstresowalismy nad deserami
12 dni... a pamiętam jak był na początku 8 tydzień i 7 miesięcy przed nami. Nawet nie wiem jak to się stało że tak szybko przeleciało
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-28, 19:28   #3663
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Favianna coraz mniejsza szansa ze się obróci.
Trzymam kciuki! I ciekawa jestem jak cesarka w Irlandii różni się od tej w Polsce.

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Moim zdaniem super artykuł.
Mnie osobiście zawsze drażni jak wymaga się ode mnie kupna czegoś tylko dlatego, że idę w goście do osób z małymi dziećmi. I to nie jest kwestia oszczędności. To raczej kwestia tego, że dzieciaki potem przyzwyczajają się, że zawsze muszą coś dostać i mają w konsekwencji tyle zabawek że już nic ich nie cieszy.

A już te grające zabawki doprowadzają mnie do szewskiej pasji .
My mamy w rodzinie taka zasadę, że odwiedzamy sie po to, żeby się spotkać, a nie wykosztowywać na prezenty.
Ja nie oczekuje ze jak ktoś do mnie wpada, to musi mi coś dać, i podobnie ciesze się ze do kogoś jadę, a nie musze myśleć nad drobiałkami dla dzieci. Myślę że ten czas który ciotka z nimi spędzi na budowaniu z klocków jest cenniejszy niż kolejny resorak. Na szczęście udało nam się, że dzieci nie kojarzą odwiedzin z prezentami.

Co do grających zabawek to się nie zgodzę. One stymulują dziecko. Często mają regulacje głośności. I albo ja się do nich przyzwyczaiłam, albo nie są tak irytujące, albo na tle dzwieków wydawanych przez dzieci, te melodyjki działają kojąco. Jest jeszcze jedna opcja. Ze się wyłączam i ich nie słyszę.



Byliśmy dziś na chrzcinach czwartego syna mojej młodszej siostry. I nie było ani gigantycznych prezentów ani wypchanych kopert.
Jedna z osób była na pieszej pielgrzymce do Częstochowy w imieniu chrzczonego dziecka, inna zamówiła w Częstochowie jakaś msze czy kilka mszy (nie wiem jak to się nazywa) w jego intencji.
My zgodnie z zamówieniem kupiliśmy pieluchy jednorazowe w ilości jaka uznaliśmy za stosowną i daliśmy jeszcze kilka nowych ubranek, ktore kupiłam dla swojego syna, a których nie zdążył założyć.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-28, 19:38   #3664
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Favianna coraz mniejsza szansa ze się obróci.
Trzymam kciuki! I ciekawa jestem jak cesarka w Irlandii różni się od tej w Polsce.
Nie wiem jak w Polsce, ale np tu kangurowanie jest na tacie, bo na sali operacyjnej podobno jest za chłodno dla dziecka. Tak więc już mój Tz wie że będzie pierwszym człowiekiem dla naszego ludzika

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
My mamy w rodzinie taka zasadę, że odwiedzamy sie po to, żeby się spotkać, a nie wykosztowywać na prezenty.
Ja nie oczekuje ze jak ktoś do mnie wpada, to musi mi coś dać, i podobnie ciesze się ze do kogoś jadę, a nie musze myśleć nad drobiałkami dla dzieci. Myślę że ten czas który ciotka z nimi spędzi na budowaniu z klocków jest cenniejszy niż kolejny resorak. Na szczęście udało nam się, że dzieci nie kojarzą odwiedzin z prezentami.

Co do grających zabawek to się nie zgodzę. One stymulują dziecko. Często mają regulacje głośności. I albo ja się do nich przyzwyczaiłam, albo nie są tak irytujące, albo na tle dzwieków wydawanych przez dzieci, te melodyjki działają kojąco. Jest jeszcze jedna opcja. Ze się wyłączam i ich nie słyszę.
Bardzo zdrowa zasada.
Z grajacymi zabawkami ja mam gigantyczny problem, bo ja zawsze wszystko słyszę i nie mogę się wyłączyć. To dotyczy tv, rozmów, radia. Zawsze słyszę i nie umiem zignorować, więc te grajki doprowadzają mnie do obłędu.

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Byliśmy dziś na chrzcinach czwartego syna mojej młodszej siostry. I nie było ani gigantycznych prezentów ani wypchanych kopert.
Jedna z osób była na pieszej pielgrzymce do Częstochowy w imieniu chrzczonego dziecka, inna zamówiła w Częstochowie jakaś msze czy kilka mszy (nie wiem jak to się nazywa) w jego intencji.
My zgodnie z zamówieniem kupiliśmy pieluchy jednorazowe w ilości jaka uznaliśmy za stosowną i daliśmy jeszcze kilka nowych ubranek, ktore kupiłam dla swojego syna, a których nie zdążył założyć.
Właśnie pieluchy to moim zdaniem najlepszy prezent dla rodziców. To zawsze się przyda, tylko trzeba dopytać o rozmiar i markę, ale gwarancja zadowolenia u rodziców 100%
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-28, 19:41   #3665
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Nie wyświetla mi się do rzeczywistości blog mataja, ale wcale nie uważam ze przez pierwsze 3 miesiące życia dziecko ma tylko leżeć i patrzec w sufit. Uważam że karuzela i mata edukacyjna oczywiście nie są niezbędne, ale stymulują dziecko. Podobnie jak duże zabawki z różnymi fakturami czy bialo-czarne książeczki.
Ze względu na system jaki mamy w domu, wolałam żeby goście przynosili mleko czy pieluchy, a nie zabawki. Te wolałam wybierać dla moich dzieci sama. Wlasnie po to zeby nie zginąć pod sterta badziewnych nich nie wnoszących kawałków plastiku.
Sugerując gościowi konkrenta zabawkę wymagam od niego wydania konkretnie iluś tam zł. A mówiąc jakie mleko czy pieluchy używamy, gość sam decyduje czy kupi jedno najmniejsze opakowanie czy gigapake.


Stosuje metodę powszechna wśród rodziców, że co jakiś czas cześć zabawek chowam i jak te które zostały opatrza się, robię wymianę.
Był czas ze mój syn miał mało, za mało zabawek. Teraz myślę że mają wystarczająca ilość. Zabawki są tylko w pokoju dziecięcym. Oczywiście w ciągu dnia noszą je po calym domu, ale przed snem wszystkie odnoszą na półki do swojego pokoju.

Edytowane przez ZamyslonaRoztargniona
Czas edycji: 2016-08-28 o 19:43
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-28, 20:47   #3666
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Z tymi grającymi zabawkami oczywiście trochę uprościłam. Ale najgorsze są zabawki świetlne (oczywiście nie wszystkie). Najczęsciej mnie samą bolą od tego wszystkiego oczy. A co dopiero dać coś takiego dziecku. Nie wiem, może się nie znam. Ale jak widzę w ręku niemowlaka jeżykowe piłeczki (takie powiedzmy dla psa), które świecą jak dyskoteka tysiącem kolorów to dla mnie to masakra.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-28, 21:38   #3667
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Napisałam długaśnego posta i zżarło;/.
Odniosę się więc tym razem krócej.

W temacie zwierząt w domu : jeśli kot, to jak najbardziej w dwupaku. To zwierzęta stadne + jeśli okaże się, że nie ma nas cały dzień w domu, zajmą się sobą. Co nie oznacza oczywiście, że wtedy nie trzeba się z nimi bawić etc.

Moja kuzynka miała ostrą postać alergii, ale ciocia nie pozbyła się kota, N. brała odpowiednie leki, aktualnie alergii niet .

Wychowałam się z razem z kotami, przez chwilę był też pies i papużki faliste - uważam, że dom bez zwierząt to nie dom .

Obserwuję teraz relacje roczniaka z kotami - pięknie widać zarówno charakter dziecka, jak i poszczególnych zwierząt .


Wybieranie imienia z kolei, to orka na ugorze :P.
U nas jest Marcel - nad czym aktualnie trochę ubolewamy, bo okazało się, że to bardzo popularne imię ;/ - nam podobało się zawsze, był wujek Marcel w rodzinie i ogólnie wywołuje ono pozytywne konotacje; szkoda tylko, że teraz Marcelów jak psów .
Podobnie jest z Julianami, Natanami, Oliwierami, Frankami, Nadiami i Lenami.
Z kolei kiedyś był boom na Oliwki, Amelki i Zosie .

Co do zabawek, to Mały nie ma ich zbyt dużo, głównie inwestujemy w książeczki właśnie , goście z kolei jeśli chcą przynoszą pieluchy i chusteczki.
Do tej pory z ubrań kupiliśmy jedną siatkę wyprawkową w lumpie [niecałe 2 kg ] i 4 większe pajace, reszta od znajomych - dalszych i bliższych .

Fav, trzymam kciuki, żeby wszystko poszło zgodnie z planem .
Kilka dni temu widziałam się z psiapsiółą, która też jest w ciąży [termin na styczeń] - będzie trzeci chłopak, żywcem pójdzie do nieba dziewczyna .

Dzięki za kciuki za moje koteły : 2 zdrowe, 2 niestety nie , a Borysiu nie dał sobie nawet pobrać krwi, więc nie wiem czy zdecyduję się na kolejną próbę i dawkę stresu czy będzie leczony 'na pałę'.
Jutro będę dyskutować z wetem.

A w czwartek byłam nad morzem i stwierdzam, że kocham Bałtyk nadal, ale jednak woda o temp. 18'C nie pozwala na długie kąpiele tak, jak kiedyś . Podczas pływania powtarzałam jak mantrę 'cellulicie giń' i tylko ta myśl pozwoliła mi przetrwać, i w ogóle się zanurzyć .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...

Edytowane przez Cindy28
Czas edycji: 2016-08-28 o 21:40
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-28, 22:11   #3668
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość

A w czwartek byłam nad morzem i stwierdzam, że kocham Bałtyk nadal, ale jednak woda o temp. 18'C nie pozwala na długie kąpiele tak, jak kiedyś . Podczas pływania powtarzałam jak mantrę 'cellulicie giń' i tylko ta myśl pozwoliła mi przetrwać, i w ogóle się zanurzyć .
dzisiaj byłam 3ci raz w tym roku, dziecię się do pasa skąpało i stwierdziło że wcale nie zimno
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-28, 22:21   #3669
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
dzisiaj byłam 3ci raz w tym roku, dziecię się do pasa skąpało i stwierdziło że wcale nie zimno
Dzieci nie są wyznacznikiem, a jeśli nawet - to złym , sama kąpałam się w Bałtyku 8 czy 12 stopniowym, powoli siniałam i szczękałam zębami, ale wcale nie było mi zimno i nie chciałam wychodzić, więc tego .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-28, 23:48   #3670
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

U mnie wsród znajomych jest zwyczaj ze gdy idzie sie w odwiedziny do "dziecka" to prezent kupuje sie matce . Bo przecież nie wiadomo co taki bachor ma czy potrzebuje, a jednak z koleżankami znamy sie dobrze i wiemy ze np dobry kosmetyk, masaż czy książka sprawia im radość.

Kupiłam wianek na ślub czyli mam juz wszystko
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 06:59   #3671
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Kurcze, też bym chciała w przyszłości dostawać od odwiedzających nas ludzi np. pampersy. Ale w naszych kręgach nie spotkałam się, żeby się pytać mamusi co kupić dziecku. Co innego na urodziny. Ale tak bez okazji to raczej nie.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-29, 07:18   #3672
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Terha u nas akurat na tą piłkę z kolcami, która świeci się po odbiciu od podłogi był szał. Tylko to zachęcało dziecko na rehabilitacji do podejmowania prób raczkowania.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 07:31   #3673
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Terha u nas akurat na tą piłkę z kolcami, która świeci się po odbiciu od podłogi był szał. Tylko to zachęcało dziecko na rehabilitacji do podejmowania prób raczkowania.
Może lekarz powinien mnie poprawić, ale ja bym stawiała że takie światło (zwłaszcza dla małych dzieci) bardzo niszczy wzrok. Jeśli u Ciebie taka piłka była środkiem to wyższych celów to ok, ale po prostu dać dziecku to zabawy to nie wydaje mi się to bezpieczne.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 07:34   #3674
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Może lekarz powinien mnie poprawić, ale ja bym stawiała że takie światło (zwłaszcza dla małych dzieci) bardzo niszczy wzrok. Jeśli u Ciebie taka piłka była środkiem to wyższych celów to ok, ale po prostu dać dziecku to zabawy to nie wydaje mi się to bezpieczne.
Tą piłka trzeba dość mocno walnąć o podłogę żeby się zaświeciła. Moja 2latka tego nie potrafi.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 10:12   #3675
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Długo już myślałam o minimalizmie - niby wiedziałam co to jest, ale dopiero dzięki kanałowi na YT MayaTheBee zaczęłam się nad tym poważnie zastanawiać. Jestem na samym początku drogi; ważne, że w głowie zaszły już odpowiednie zmiany. Właśnie wystawiam masę książek na sprzedaż. Płyt całe szczęście nie mam w ogóle, potem wezmę się za ubrania, a na sam koniec te wszytskie popierdółki, które się kurzą - na śmietnik..
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 10:18   #3676
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez histeryczka_sztuki Pokaż wiadomość
Długo już myślałam o minimalizmie - niby wiedziałam co to jest, ale dopiero dzięki kanałowi na YT MayaTheBee zaczęłam się nad tym poważnie zastanawiać. Jestem na samym początku drogi; ważne, że w głowie zaszły już odpowiednie zmiany. Właśnie wystawiam masę książek na sprzedaż. Płyt całe szczęście nie mam w ogóle, potem wezmę się za ubrania, a na sam koniec te wszytskie popierdółki, które się kurzą - na śmietnik..
Witaj
Jak się wciagniesz, to zobaczysz jaka to frajda mieć tylko to co jest potrzebne i lubiane. Powodzenia!
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 11:41   #3677
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez histeryczka_sztuki Pokaż wiadomość
Długo już myślałam o minimalizmie - niby wiedziałam co to jest, ale dopiero dzięki kanałowi na YT MayaTheBee zaczęłam się nad tym poważnie zastanawiać. Jestem na samym początku drogi; ważne, że w głowie zaszły już odpowiednie zmiany. Właśnie wystawiam masę książek na sprzedaż. Płyt całe szczęście nie mam w ogóle, potem wezmę się za ubrania, a na sam koniec te wszytskie popierdółki, które się kurzą - na śmietnik..
Oo przypomniałaś mi co jeszcze mnie czeka.
Przegląd płyt. Mam ich mnóstwo. I mam problem zeby się z nimi rozstać mimo ze ich nie słucham. To znaczy zakładam że nie słucham z braku czasu i ze względu na zmieniony tryb życia.
Kiedyś słuchałam, bo nie mogłam znieść ciszy w domu.
Teraz mam dość hałasu na co dzień i cieszę się z ciszy.

Książki takie które były zbędne, oddałam już.
Kurzołapów zostął mi z pokaźnej kolekcji tylko jeden karton. Dawno już do niego nie zaglądałam.
Jak uporam się z wystawianiem ciuchów, wezmę się ponownie za to.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 12:07   #3678
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Oo przypomniałaś mi co jeszcze mnie czeka.
Przegląd płyt. Mam ich mnóstwo. I mam problem zeby się z nimi rozstać mimo ze ich nie słucham. To znaczy zakładam że nie słucham z braku czasu i ze względu na zmieniony tryb życia.
Kiedyś słuchałam, bo nie mogłam znieść ciszy w domu.
Teraz mam dość hałasu na co dzień i cieszę się z ciszy.

Książki takie które były zbędne, oddałam już.
Kurzołapów zostął mi z pokaźnej kolekcji tylko jeden karton. Dawno już do niego nie zaglądałam.
Jak uporam się z wystawianiem ciuchów, wezmę się ponownie za to.
Mam podobnie - kiedyś słuchałam, jak zdarzało się, że miałam ochotę. Teraz też najlepszą muzyką jest cisza. Płyt mamy sporo, ale większość TŻta w sumie, za to ja chyba dojrzałam żeby przenieść moją kolekcję kaset do samochodu, w sumie w domu nie mam na czym ich słuchać, a w samochodzie tak.

Z książkami się rozprawiam o tyle, że maleje moja lista planowanych zakupów. Już kilkanaście z listy przeczytałam z biblioteki i chcę mieć na własność w sumie chyba tylko 2.

Ciuchów znów muszę się popozbywać, bo znowu schudłam i znów muszę spodnie kupować.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 14:20   #3679
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość

Ciuchów znów muszę się popozbywać, bo znowu schudłam i znów muszę spodnie kupować.
Czyli czasami minimalizm nie popłaca, bo teraz musisz znowu tracić kasę i czas na kupno czegoś nowego.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-29, 14:53   #3680
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez histeryczka_sztuki Pokaż wiadomość
Długo już myślałam o minimalizmie - niby wiedziałam co to jest, ale dopiero dzięki kanałowi na YT MayaTheBee zaczęłam się nad tym poważnie zastanawiać. Jestem na samym początku drogi; ważne, że w głowie zaszły już odpowiednie zmiany. Właśnie wystawiam masę książek na sprzedaż. Płyt całe szczęście nie mam w ogóle, potem wezmę się za ubrania, a na sam koniec te wszytskie popierdółki, które się kurzą - na śmietnik..
Sama zobaczysz, ile Ci to radości sprawi
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 14:59   #3681
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Czyli czasami minimalizm nie popłaca, bo teraz musisz znowu tracić kasę i czas na kupno czegoś nowego.
mam i tak dość niewiele, nie inwestuję też w nie jakoś specjalnie (głównie wyprzedaże i sh), kupię coś lepszego jak już waga mi się ustabilizuje, póki co w 14m-cy -17kg

czasu i kasy faktycznie szkoda, ale tu minimalizm popłaca, bo jak niewiele masz, to niewielkiej ilości tych ciuchów musisz się pozbyć
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 16:24   #3682
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Scarlett w tej diecie są ograniczenia ilościowe, że tak chudniesz? Masz z czego zrzucać czy zaraz znikniesz?
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 16:54   #3683
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Scarlet - kup sobie wygodną sukienkę, nie będziesz miała problemów ze spodniami .
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 17:49   #3684
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Scarlett w tej diecie są ograniczenia ilościowe, że tak chudniesz? Masz z czego zrzucać czy zaraz znikniesz?
Do niewielu rzeczy są (poza tymi w ogóle zabronionymi), jeśli chodzi o wiele to nie ma ograniczeń ilościowych, ale większość to rzeczy niskokaloryczne. Mam z czego zrzucać, ale chudnąć bym już nie chciała, bo będę miała już konkretny nadmiar skóry na brzuchu.

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Scarlet - kup sobie wygodną sukienkę, nie będziesz miała problemów ze spodniami .
nie cierpię kiecek i spódnic, nawet do ślubu chciałam iść w spodniach
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 18:40   #3685
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
czasu i kasy faktycznie szkoda, ale tu minimalizm popłaca, bo jak niewiele masz, to niewielkiej ilości tych ciuchów musisz się pozbyć
To też prawda.
Wow... mnóstwo schudłaś. Zazdroszczę, bo wiem że jak u mnie przyjdzie co do czego to będzie mi ciężko się zmobilizować do diety, bo ja kocham jeść .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 18:51   #3686
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
To też prawda.
Wow... mnóstwo schudłaś. Zazdroszczę, bo wiem że jak u mnie przyjdzie co do czego to będzie mi ciężko się zmobilizować do diety, bo ja kocham jeść .
ja też kocham jeść i ze względów estetycznych w życiu bym się na to nie zdecydowała, gdyby ktoś teraz udowodnił na 100%, że nie ma to wpływu na moją chorobę to lecę na miotle do McD natychmiast
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 20:11   #3687
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Całkiem niezły artykuł o planowaniu garderoby (ang)
https://simplenotplain.wordpress.com...5/04/wardrobe/

Kulka osób tu pisało że się za to zabiera, więc może komuś pomoże.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-30, 07:39   #3688
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Do niewielu rzeczy są (poza tymi w ogóle zabronionymi), jeśli chodzi o wiele to nie ma ograniczeń ilościowych, ale większość to rzeczy niskokaloryczne. Mam z czego zrzucać, ale chudnąć bym już nie chciała, bo będę miała już konkretny nadmiar skóry na brzuchu.
No to niefajna ta dieta.
Swego czasu schudłam ok 20-25kg, ale chyba w dłuższym okresie czasu niż Ty (nie pamiętam już). Żaden nadmiar skóry nie został, a nie ćwiczyłam, bo jestem na to za leniwa

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Całkiem niezły artykuł o planowaniu garderoby (ang)
https://simplenotplain.wordpress.com...5/04/wardrobe/

Kulka osób tu pisało że się za to zabiera, więc może komuś pomoże.
Fajny artykuł
i napisany przystępnym językiem (mój angielski nie jest biegły)
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-30, 07:46   #3689
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Fajny artykuł
i napisany przystępnym językiem (mój angielski nie jest biegły)
Zarzućcie coś po hiszpańsku , bo jak widzę że artykuł jest po angielsku to nie chce mi się czytać. Niby nie jest to język którego nie lubię, ale przez naście lat uczenia się w szkole nigdy nie doszłam do sensownego poziomu. Oczywiście dużo rzeczy rozumiem i jak trzeba to w codziennym życiu jakoś się dogadam, ale to nie to .

A tak a propos języków... moja dyrektorka powiedziała, że zwrócą mi za kurs językowy . Może nie wszystko (bo maksymalnie jest chyba 1100 zł), ale i tak super . Tylko jeszcze muszę się dowiedzieć, czy mogą to być zajęcia indywidualne.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-30, 09:16   #3690
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
No to niefajna ta dieta.
Swego czasu schudłam ok 20-25kg, ale chyba w dłuższym okresie czasu niż Ty (nie pamiętam już). Żaden nadmiar skóry nie został, a nie ćwiczyłam, bo jestem na to za leniwa

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------


Fajny artykuł
i napisany przystępnym językiem (mój angielski nie jest biegły)
Ja kiedyś, kiedy walczyłam z nietolerancjami schudłam 12 kg i wróciłam w zasadzie do wagi studenckiej, ale po zmianie kraju skutecznie wszystko nadrobilam na przestrzeni 4 lat.
Teraz liczę, że po porodzie uda mi się znowu nad sobą popracować, zwłaszcza że przytyłam tylko 14 kg, więc liczę, że na samo cc zejdzie minimum połowa.



Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Zarzućcie coś po hiszpańsku , bo jak widzę że artykuł jest po angielsku to nie chce mi się czytać. Niby nie jest to język którego nie lubię, ale przez naście lat uczenia się w szkole nigdy nie doszłam do sensownego poziomu. Oczywiście dużo rzeczy rozumiem i jak trzeba to w codziennym życiu jakoś się dogadam, ale to nie to .

A tak a propos języków... moja dyrektorka powiedziała, że zwrócą mi za kurs językowy . Może nie wszystko (bo maksymalnie jest chyba 1100 zł), ale i tak super . Tylko jeszcze muszę się dowiedzieć, czy mogą to być zajęcia indywidualne.
Niestety nie znam hiszpańskiego
Znam jeszcze niemiecki, ale to bardzo nikła znajomość. Czasem myślę że powinnam nad nim posiedzieć, tylko czasu tak bardzo brak.

Super że firma chce ci opłacać języki. Jaki język chcesz wybrać?
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-28 18:56:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.