czy ktoś szuka pracy? - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-03, 16:57   #1561
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez souvenir Pokaż wiadomość
pytanie z innej beczki, co piszecie w tytule mejla wysyłając cv i czy piszecie coś w treści?
W temacie piszę: Zgłoszenie na ofertę pracy (jeśli jest podane stanowisko to piszę "na stanowisku ...", czasami w ogłoszeniach sami piszą co umieszczać w temacie), a w treści maila coś w stylu:
W związku z poszukiwaniem przez Państwa firmę pracownika, zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko .... W załącznikach przesyłam CV (list motywacyjny)
albo:
W odpowiedzi na Państwa ogłoszenia, zgłaszam chęć podjęcia pracy na stanowisku które Państwo oferują (albo pisze dokładnie, jesli podali w ogłoszeniu). W załącznikach przesyłam CV (list motywacyjny)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2009-12-03 o 16:59
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 17:08   #1562
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez souvenir Pokaż wiadomość
a u mnie zaczyna się 6 miesiąc, Marti, jesteś studentką? jak tak to dzienną czy zaoczną? ciekawi mnie czy jesteśmy sobie konkurencją na rynku pracy w tym samym mieście
a co do pisania listów motywacyjnych szczególnie na produkcję to jakiś śmiech, do odzieżowych jest dużo chętnych więc jeszcze mogę zrozumieć, że jakoś na podstawie listu podejmują wstępne decyzje.

pytanie z innej beczki, co piszecie w tytule mejla wysyłając cv i czy piszecie coś w treści?
studiuje zaocznie. i jak ? jestemsy sobie konkurencją ?

ja od miesiąca wysłalam chyba z 2-3 CV bo ogłoszeń jak na lekarstwo normalnie
żeby nie studia wyjechałabym za granice,albo chociaz do innego miasta, bo co tu robic
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 17:37   #1563
souvenir
Zadomowienie
 
Avatar souvenir
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 857
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

heh, taaaaaak, to jesteśmy konkurencją to bardziej w formie żartu
na studentów płaci się niższe składki i w ogóle, ja nie wiem dlaczego tak nam ciężko coś znaleźć i weź tu myśl o planach na przyszłość, zakładaniu rodziny, jak pracy nie ma. Szkoda gadać
souvenir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 21:32   #1564
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

byłam dziś na rozmowie dużo kandydatów dużo pytań zadawał no ale zobaczymy mają dać odpowiedź na początku przyszłego tygodnia
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 22:10   #1565
Perfume
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 143
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Hej dziewczyny dawno sie nie udzielalam na wizazu, ale od jakiegos czasu przegladam to forum no i moze napisze cos od siebie. Od sierpnia tego roku poszukuje pracy w zawodzie a mianowicie ukonczyulam w lipcu kosmetologie. I jezeli chodzi o race zwiazana z moim wyksztalceniem to jest tragedia. Wymagania typu 21 lat i 5 lat doswiadczeniaJa rozumiem ze jest taki okres ze nikt nie chce brac osoby po studiach, niedoswiadczonej itd. bo wszyscy chca osobe, ktorej powie sie masz zrobic to i to i reszta ich nie obchodzi, ale moim zdaniem lepiej jest przyjac osobe swieza i przygotowac ja do pracy pod swoje wymagania(wyszkolic ja dla siebie). Mam również ukończone praktyk, trwające 4-miesiace na których robilam wszystkie zabiegi a nie tak jak w niektorych miejscach można sie jedynie przyglądać lub szykować rzeczy potrzebne do zabiegu. Na staz nie ma za bardzo co liczyc bo urzad nie ma pieniedzy, a szczerze mowiac to zacyznam zycie na wlasny rachunek i z czegos trzeba zyc...Szukałam pracy nawet przy obsłudze solarium no ale jednak okazywało się że mam zbyt duże kwalifikacje, trudno...tu za małe kwalifikacje tu za duże...pomimo tego że zaznaczałam że jestem w pełni dyspozycyjna itp. Ogólnie Wam powiem, że przeżyłąm szok jeżeli chodzi właśnie o rynek pracy, spodziewałam się ze miesiąc wystarczy żeby znaleźć w miare fajną prace, a tu minęły 4 miesiace i nic. Narazie przyjęłam prace w butiku z kosmetykami(oczywiście umowa zlecenie jak to jest ogólnie przyjęte w tego typu sklepach), nie jest źle ale płaca średnia a i napewno nie jest to mój szczyt marzeń zawodowych po moich 3-letnich studiach. Poza tym wydaje mi się, że ten kierunek troche ogranicza w poszukiwaniach pracy, przeciwnie do np ekonomii itp. Jednak nie ustaje w poszukiwaniach, pomimo frustracji, żalu i w pewnym sensie braku pewności siebie po takim czasie, bo wiadomo że jeżeli sie czegoś nie ćwiczy przed dłuższy czas to sie pewne rzeczy zapomina a po moim kierunku to czas nie działa napewno na korzyść, mam nadzieje, że w końcu uda mi się związać się z moim zawodem. No to chyba narazie tyle Pozdrawiam wszystkie szukające pracy i te, które już ją mają
__________________

Perfume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 07:03   #1566
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez Perfume Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny dawno sie nie udzielalam na wizazu, ale od jakiegos czasu przegladam to forum no i moze napisze cos od siebie. Od sierpnia tego roku poszukuje pracy w zawodzie a mianowicie ukonczyulam w lipcu kosmetologie. I jezeli chodzi o race zwiazana z moim wyksztalceniem to jest tragedia. Wymagania typu 21 lat i 5 lat doswiadczeniaJa rozumiem ze jest taki okres ze nikt nie chce brac osoby po studiach, niedoswiadczonej itd. bo wszyscy chca osobe, ktorej powie sie masz zrobic to i to i reszta ich nie obchodzi, ale moim zdaniem lepiej jest przyjac osobe swieza i przygotowac ja do pracy pod swoje wymagania(wyszkolic ja dla siebie). Mam również ukończone praktyk, trwające 4-miesiace na których robilam wszystkie zabiegi a nie tak jak w niektorych miejscach można sie jedynie przyglądać lub szykować rzeczy potrzebne do zabiegu. Na staz nie ma za bardzo co liczyc bo urzad nie ma pieniedzy, a szczerze mowiac to zacyznam zycie na wlasny rachunek i z czegos trzeba zyc...Szukałam pracy nawet przy obsłudze solarium no ale jednak okazywało się że mam zbyt duże kwalifikacje, trudno...tu za małe kwalifikacje tu za duże...pomimo tego że zaznaczałam że jestem w pełni dyspozycyjna itp. Ogólnie Wam powiem, że przeżyłąm szok jeżeli chodzi właśnie o rynek pracy, spodziewałam się ze miesiąc wystarczy żeby znaleźć w miare fajną prace, a tu minęły 4 miesiace i nic. Narazie przyjęłam prace w butiku z kosmetykami(oczywiście umowa zlecenie jak to jest ogólnie przyjęte w tego typu sklepach), nie jest źle ale płaca średnia a i napewno nie jest to mój szczyt marzeń zawodowych po moich 3-letnich studiach. Poza tym wydaje mi się, że ten kierunek troche ogranicza w poszukiwaniach pracy, przeciwnie do np ekonomii itp. Jednak nie ustaje w poszukiwaniach, pomimo frustracji, żalu i w pewnym sensie braku pewności siebie po takim czasie, bo wiadomo że jeżeli sie czegoś nie ćwiczy przed dłuższy czas to sie pewne rzeczy zapomina a po moim kierunku to czas nie działa napewno na korzyść, mam nadzieje, że w końcu uda mi się związać się z moim zawodem. No to chyba narazie tyle Pozdrawiam wszystkie szukające pracy i te, które już ją mają
Perfume witamy Ciebie w klubie bezrobotnych jak widzisz nie Ty jedna szukasz pracy od dluzszego czasu, masz o tyle dobrze ze gdzies jednak sobie dorabiasz pomimo tego, ze nie jest to to co bys chciała robic. Jak to sie mowi lepszy rydz niz nicja skonczylam ekonomie i rzeczywiscie to daje sporo mozliwosci tylko jeszcze zeby praca była i zeby tak hop siup przyjmowali
Ilena trzymam kciuki za Ciebie, pare babeczek dostało prace w grudniu, moze to jednak szczesliwy miesiac
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 07:22   #1567
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

parę babeczek i jeden ciastek
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 08:25   #1568
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
parę babeczek i jeden ciastek
jaki ciastek?
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 08:34   #1569
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

moj tż
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 08:39   #1570
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
moj tż
aaaa to przepraszam a co z ta oferta na spawacza?
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 08:42   #1571
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
aaaa to przepraszam a co z ta oferta na spawacza?
no mu przedłuzyli umowe z czasu próbnego na rok ale to w sumie sukces, po tym jak tż postawił swoje warunki zarabia na godzine o 30 gr mniej niz facet który pracuje tam 30 lat wiec czeka go świetlana przyszłosć
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 09:04   #1572
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

[QUOTE=88Ekaterina88;15658 804]no mu przedłuzyli umowe z czasu próbnego na rok ale to w sumie sukces, po tym jak tż postawił swoje warunki zarabia na godzine o 30 gr mniej niz facet który pracuje tam 30 lat wiec czeka go świetlana przyszłosć[/QUOTE
u mojego TŻ w firmie to samo, zarabia nawet troszke wiecej nic facet pracyjacy tam 20 lat...
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 09:18   #1573
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
no mu przedłuzyli umowe z czasu próbnego na rok ale to w sumie sukces, po tym jak tż postawił swoje warunki zarabia na godzine o 30 gr mniej niz facet który pracuje tam 30 lat wiec czeka go świetlana przyszłosć
u mojego TŻ w firmie to samo, zarabia nawet troszke wiecej nic facet pracyjacy tam 20 lat...
no ale to juz chyba tak jest, jak chcą pracownika to dają więcej, mam nadzieje ze tz po 30 latach pracy bedzie miał więcej niz o te 30 groszy

znalazłam oferta pracy w salonie gier ale chyba nie dla mnie
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 10:27   #1574
Perfume
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 143
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Perfume witamy Ciebie w klubie bezrobotnych jak widzisz nie Ty jedna szukasz pracy od dluzszego czasu, masz o tyle dobrze ze gdzies jednak sobie dorabiasz pomimo tego, ze nie jest to to co bys chciała robic. Jak to sie mowi lepszy rydz niz nicja skonczylam ekonomie i rzeczywiscie to daje sporo mozliwosci tylko jeszcze zeby praca była i zeby tak hop siup przyjmowali
Ilena trzymam kciuki za Ciebie, pare babeczek dostało prace w grudniu, moze to jednak szczesliwy miesiac
Gregia, nie ja jedna napewnoWy tutaj i osoby z mojej uczelni rowniez więc to jest ogólny problemJa si,ę ciesze, że udało mi się gdzieś załapać. Zawsze z jakąś tam pracą człowiek czuje się troche bardziej bezpiecznyn i ma możliwość na spokojnie szukać czegoś innego, bo zawsze lepiej przemyśli ofertyGrudzień jest chyba najbardziej zastojowym miesiącem na stałą pracę, pełno jest ofert roznoszenia ulotek pakowania itd, więc tym bardziej się chwali znalezienie czegoś stałego w grudniu. Myślę, że styczeń bedzie lepszy
__________________

Perfume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 10:59   #1575
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Z tego co ja wiem - nie można mieć tego i tego Jeśli znajdziesz pracę to koniec z dofinansowaniem i nie wiem czy nie zwracasz pieniędzy. To byś musiała się dowiedzieć, żeby nie było nieporozumień później.
Dagunia, właśnie tylko ewentualne zatrudnienie nie przerywa dofinansowania studiów. Gdy się nie ukończy studiów z własnej winy, przerwie je czy obleje jakiś semestr, to wtedy trzeba zwracać pieniądze, ale gdy się znajdzie pracę w trakcie finansowania studiów przez urząd, to nie traci się tego dofinansowania. Jeszcze poszukam przepisu.

Dziewczyny, poczytajcie ustawę o promocji zatrudnienia. To naprawdę nie boli, a po co chodzić i pytac w urzędzie. Ustawa jest tu:
http://pup.chelmno.ibip.pl/public/ge....php?id=194404
To, co mnie interesuje i gregię, to artykuł 42, dotyczący finansowania studiów podyplomowych. Punkt wyżej jest dotyczący szkoleń.
I tak: art. 42a, paragraf 3 mówi: W przypadku podjęcia przez uczestnika studiów podyplomowych zatrudnienia w trakcie ich odbywania, nie zawiesza się finansowania tych studiów do planowanego terminu ich ukończenia.
Dodatkowa przysługuje nam stypendium w wysokości 20% zasiłku.

Edytowane przez Jik
Czas edycji: 2009-12-04 o 11:10
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 11:02   #1576
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

ja sie dowiedziałam, ze tz dostał zasiłek na rok czasu a teraz ten dodatek bedzie pobierał przez 6 miesięcy. tak ma na decyzji z up.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 11:17   #1577
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Dagunia, właśnie tylko ewentualne zatrudnienie nie przerywa dofinansowania studiów. Gdy się nie ukończy studiów z własnej winy, przerwie je czy obleje jakiś semestr, to wtedy trzeba zwracać pieniądze, ale gdy się znajdzie pracę w trakcie finansowania studiów przez urząd, to nie traci się tego dofinansowania. Jeszcze poszukam przepisu.

Dziewczyny, poczytajcie ustawę o promocji zatrudnienia. To naprawdę nie boli, a po co chodzić i pytac w urzędzie. Ustawa jest tu:
http://pup.chelmno.ibip.pl/public/ge....php?id=194404
To, co mnie interesuje i gregię, to artykuł 42, dotyczący finansowania studiów podyplomowych. Punkt wyżej jest dotyczący szkoleń.
I tak: art. 42a, paragraf 3 mówi: W przypadku podjęcia przez uczestnika studiów podyplomowych zatrudnienia w trakcie ich odbywania, nie zawiesza się finansowania tych studiów do planowanego terminu ich ukończenia.
Dodatkowa przysługuje nam stypendium w wysokości 20% zasiłku.
Jik starsznie ucieszyła mnie ta wiadomosc ja zaraz jade do UP i sie dowiem dokładniej kiedy najlepiej zlozyc podanie zeby decyzja byla pozytywna, jak wroce to zaraz napisze
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 11:27   #1578
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Super! Teraz tylko zostaje mi trzymać za Was żeby wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 11:45   #1579
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
ja sie dowiedziałam, ze tz dostał zasiłek na rok czasu a teraz ten dodatek bedzie pobierał przez 6 miesięcy. tak ma na decyzji z up.
To z tego wychodzi, że dodatek płacą przez połowe okresu na jaki został zasiłek w ogóle przyznany, a nie przez połowę czasu jaki został do końca pobierania zasiłku? To by było fajnie, bo ja mając na pol roku, dostwałabym przez 3 miesiące.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 11:48   #1580
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
To z tego wychodzi, że dodatek płacą przez połowe okresu na jaki został zasiłek w ogóle przyznany, a nie przez połowę czasu jaki został do końca pobierania zasiłku? To by było fajnie, bo ja mając na pol roku, dostwałabym przez 3 miesiące.
no też tak właśnie wywnioskowałam, bo on brał przez 4 a nie przez 6 , ze teraz dodatek ma na 6 miechów.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 12:06   #1581
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
no też tak właśnie wywnioskowałam, bo on brał przez 4 a nie przez 6 , ze teraz dodatek ma na 6 miechów.
To okazuje się, że przekombinowałam z obliczeniami Skoro tyle ma dodatku co miesiąc (to jest brutto?) przez 6 miesiecy, to wychodzi, że dodatek wynosi 50% zasiłku i jest wypłacany przez połowę okresu na jaki zasiłek w ogóle został przyznany (a nie przez połowę okresu przez który zasiłek by przysługiwał gdyby nie podjeto pracy).

Dagunia, jak to jest w końcu? ta powyższa opcja by mi bardziej pasowała, niż to co pisałam wczoraj - wczoraj obliczyłam dla siebie jednorazowo 100 zł, a teraz by wychodziło ponad 200 zł co miesiąc przez 3 miesiące
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 12:10   #1582
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
To okazuje się, że przekombinowałam z obliczeniami Skoro tyle ma dodatku co miesiąc (to jest brutto?) przez 6 miesiecy, to wychodzi, że dodatek wynosi 50% zasiłku i jest wypłacany przez połowę okresu na jaki zasiłek w ogóle został przyznany (a nie przez połowę okresu przez który zasiłek by przysługiwał gdyby nie podjeto pracy).

Dagunia, jak to jest w końcu? ta powyższa opcja by mi bardziej pasowała, niż to co pisałam wczoraj - wczoraj obliczyłam dla siebie jednorazowo 100 zł, a teraz by wychodziło ponad 200 zł co miesiąc przez 3 miesiące
on mi powiedział ze dostał 280 pln, ale nie wiem dokładnie ile i czy to netto jest.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 12:20   #1583
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Jak ja pracowałam to było tak że jeśli ktoś miał zasiłek na 12 miesięcy - po 6 znalazł pracę to dodatek otrzymywał przez 3 miesiące i wynosił jak dobrze pamiętam 160 albo 180 zł. Teraz mogło coś się pozmieniać - nie śledzę już nowelizacji ustawy
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 12:28   #1584
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Jak ja pracowałam to było tak że jeśli ktoś miał zasiłek na 12 miesięcy - po 6 znalazł pracę to dodatek otrzymywał przez 3 miesiące i wynosił jak dobrze pamiętam 160 albo 180 zł. Teraz mogło coś się pozmieniać - nie śledzę już nowelizacji ustawy
I to jest tak obliczone, jak ja liczyłam na podst. informacji ze str. UP:
"przysługuje w wysokości do 50% zasiłku, przez połowę okresu, w jakim przysługiwałby bezrobotnemu zasiłek."

aaa no zgadza się, ja przekombinowałam wczoraj, bo obliczyłam połowę z pozostałego okresu zasiłku, a nie z całości okresu (nadinterpretacja ). Sama skomplikowałam sprawę i dobrze, ze okazało się, że źle obliczyłam
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 12:35   #1585
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
I to jest tak obliczone, jak ja liczyłam na podst. informacji ze str. UP:
"przysługuje w wysokości do 50% zasiłku, przez połowę okresu, w jakim przysługiwałby bezrobotnemu zasiłek."

aaa no zgadza się, ja przekombinowałam wczoraj, bo obliczyłam połowę z pozostałego okresu zasiłku, a nie z całości okresu (nadinterpretacja ). Sama skomplikowałam sprawę i dobrze, ze okazało się, że źle obliczyłam
no, wiec jak na 12 miechów to 6 miechów dodatek
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 14:37   #1586
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Jik dowiedzialam sie wszystkiego i mam zła wiadomosc sfinansuja nam studia podyplomowe pod warunkiem jak znajdziesz pracodawce ktory na wniosku zaswiadczy ze Ciebie zatrudni jezeli ukonczysz takie studia podyplomowe. Oczywiscie mozesz zlozyc wniosek bez takiego zaswiadczenia pracodawcy, ale decyzja bedzie na 99% negatywna
h*j by to strzelił dosłownie!!!!!!!!
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 15:34   #1587
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

w poniedziałek mam rozmowę na recepcjonistkę firma odpowiedziała na moje ogłoszenie i nie wiem nic więcej ponieważ powiedziano że resztę szczegółów poznam na spotkaniu

Starałam sobie przypomnieć moje wszystkie rozmowy o prace i jak na razie :
1 sprzedawca
2 sekretarka
3 sprzedawca
4 pomoc biurowa
5 asystentka
6 sekretarka
7 sprzedawca
8 recepcjonistka
9 sprzedawca
10 doradca finansowy - po zastanowieniu nie poszłam
11 sprzedawca 12h dziennie - również nie poszłam

tyle co sobie przypomniałam

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2009-12-04 o 15:49
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 20:47   #1588
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Jik dowiedzialam sie wszystkiego i mam zła wiadomosc sfinansuja nam studia podyplomowe pod warunkiem jak znajdziesz pracodawce ktory na wniosku zaswiadczy ze Ciebie zatrudni jezeli ukonczysz takie studia podyplomowe. Oczywiscie mozesz zlozyc wniosek bez takiego zaswiadczenia pracodawcy, ale decyzja bedzie na 99% negatywna
h*j by to strzelił dosłownie!!!!!!!!
Nie mają racji.
Ja tam składam. I to bez żadnych oświadczeń ewentualnego pracodawcy.
Swoją drogą, u mnie nic takiego nawet nie pisało. Tzn. na stronie internetowej owszem, ale jak poszłam do urzędu, to jak był było napisane i pytałam o to dokładnie, że ma być moje oświadczenie, że te a te studia podniosą moje kwalifikacje. I to samo mówiła ta pani prawnik u mnie na studiach. A pracuje w WUP. Swoją drogą, jak się złoży podanie o dofinansowanie, to u nas jest rozmowa z doradcą zawodowym, czy faktycznie te studia mają sens. I myślę, że jeśli coś ma zadecydować, to zadecyduje akurat ta rozmowa. Przecież studia trwają 1, 5 roku. Kto Ci zagwarantuje, że Cię przyjmie za 1, 5 roku???

Przepraszam, nawet na moim wniosku nie ma żadnego oświadczenia przyszłego pracodawcy. Nie daj sie zrobić w bambuko! Chcą wystraszyć ludzi, żeby nie składali wniosków. Chyba. Jakby to szło z ich prywatnej kieszeni. A prawdę mówiąc mało osób z tego korzysta. Mało osób wie o takim dofinansowaniu. Widzisz, ja się dowiaduję na studiach, Ty ode mnie, a jeszcze Dagunia nam coś podpowie. To się nazywa "fachowa pomoc pośrednika pracy"!
U mnie na stronie urzędu pracy jest napisane:
Dofinansowanie kosztów studiów podyplomowych przyznaje się na pisemny wniosek osoby uprawnionej złożony wraz z następującymi dokumentami: zaświadczenie organizatora studiów określające nazwę studiów podyplomowych, termin rozpoczęcia i zakończenia studiów ( dzień, miesiąc, rok), koszt studiów podyplomowych oraz sposób płatności (jednorazowo, ratalnie, termin płatności ) uzasadnienie celowości podjęcia studiów.

I dalej:
  1. Rozpatrując wniosek o dofinansowanie studiów podyplomowych Urząd bierze pod uwagę ogólną sytuację na rynku pracy oraz dostępność środków Funduszu Pracy przeznaczonych na ten cel.
    Dofinansowanie kosztów studiów podyplomowych może w szczególności uzyskać osoba, która:
    1. była zarejestrowana w Grodzkim Urzędzie Pracy w okresie ostatnich 6 miesięcy
    2. odbyła rozmowę i uzyskała pozytywną opinię doradcy zawodowego i specjalisty ds. rozwoju zawodowego dotyczącą celowości dalszego kształcenia.
Ostateczna decyzja w sprawie sfinansowania studiów podyplomowych podejmowana jest przez Dyrektora Grodzkiego Urzędu Pracy.
Wniosek o dofinansowanie może być złożony przed rozpoczęciem lub w trakcie studiów; jednak wniosek złożony w trakcie – nie pozwala odzyskać wcześniej zapłaconej kwoty.

Edytowane przez Jik
Czas edycji: 2009-12-04 o 21:01
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 14:38   #1589
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

drastyczny demotywator
http://demotywatory.pl/159521/Znajomosci
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 15:51   #1590
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
niestety prawdziwy

Weekend- zastój w ogłoszeniach
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.