Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Pokaż wyniki sondy: Który telefon wybrać?
HTC Wildfire S 17 30,36%
Samsung Wave Y 1 1,79%
Sony Ericsson Xperia Neo V 7 12,50%
Nokia 500 7 12,50%
Samsung Galaxy Mini 4 7,14%
Inny(ale jaki:P) 20 35,71%
Głosujący: 56. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-16, 20:31   #1801
GRUone
Raczkowanie
 
Avatar GRUone
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 49
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Mam straszny problem z wyborem telefonu...:/ bujam się z tym od tygodnia i nie mogę się zdecydować.

Sony xperia M (za 1 pln, dobra bateria, średni aparat, odpowiednie gabaryty, dobre rozwiązania techniczne )
czy
HTC desire 500 (za 50 zł, + aktywacja 50 zł, dobra bateria, rewelacyjny aparat, zbyt duże gabaryty, dobre rozwiązania techniczne)

może ktoś coś mi doradzić?

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

ps. Jak chcesz zobaczyć, jakie zdjecia robi telefon, nad którym się zastanawiasz, to wpisz sobie nazwę modelu i "photo sample" w googlach. Jest sporo stron z wynikami, gdzie robią zdjęcia tych samych przedmiotów/krajobrazów i można sobie wtedy sprawdzić i porównać. Na polskim telepolis.pl też są próbki możliwości aparatów.

To a propos wcześniejszych wpisów.
GRUone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 21:05   #1802
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jaki telefon w play?

Cytat:
Napisane przez Queza Pokaż wiadomość
nic nie przetłumaczysz tym którzy ślepo są zauroczeni androidem, miałam już smartfona z androidem i to jakaś porażka chyba że zainstaluje się androida z wywalonymi z niego śmieciami systemowymi ale to i tak nie to samo. WP oferuje przede wszystkim płynność i stabilność czego nie można znaleźć w innych smartfonach, tutaj faktycznie masz rację mówiąc wcześniej że android jest tak popularny bo na nim powstały pierwsze smartfony ale! Nokia z systemem Microsoftu wyprzedzi jeszcze rynek, co mogę nawet zobaczyć wśród moich znajomych że masowo wymieniają swoje androidowe smartfony na te w WP a jeszcze aktualizacja WP 8.1 to dopiero będzie przełom! dużo zmian na jeszcze lepsze, a aplikacji wcale w sklepie Windowsa nie brakuje w wręcz przeciwnie z dnia na dzień jest ich o wiele więcej i to bardziej bezpieczniejszych i wgl nie zawirusowanych

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

dodam jeszcze.. dla wielu telefon ma pozostać telefonem a nie bezużyteczną zabaweczką z miliardami aplikacji które są na jedno kopyto tworzone tak jak ma to miejsce w przypadku androida. A jeszcze taka miła ciekawostka, google oferuje Ci tylko 5Gb przestrzeni w chmurze a Microsoft na OneDrive hm całe 30Gb
wczoraj wyszła aktualizacja dla niektórych lumii do 8.1 gdybyś chciała wiedzieć bawiłam się u TŻ, jest różnica, powiem Ci
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 21:36   #1803
lidka6
Przyczajenie
 
Avatar lidka6
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 25
Dot.: 2 rewelacyjne telefony- który wybrać ?

Tak na prawdę nie wiemy, w czym wybieramy, bo samych S4 jest kilkanaście, a nie wiem, co dokładnie sprzedaje twój operator, ale...
wytypowałam model ponoć dostępny w Play i T-M i Sony wygrywa z nim takimi parametrami jak nowszy system czy lekko lepsza bateria (a być może też pojemnością pamięci wewnętrznej). A także ocenami użytkowników.
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/8033/7488/7196/0/
lidka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 09:16   #1804
Queza
Raczkowanie
 
Avatar Queza
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 35
Dot.: Jaki telefon w play?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
wczoraj wyszła aktualizacja dla niektórych lumii do 8.1 gdybyś chciała wiedzieć bawiłam się u TŻ, jest różnica, powiem Ci
wiem że wyszła wersja deweloperska która nie podlega gwarancji jeśli coś Ci się w telefonie popsuje, oficjalnie ma być podobnież dla wszystkich na przełomie czerwca/lipca a póki co to mi się takie pojedyncze rzeczy aktualizują w tel
__________________
Zapraszam -> http://ilonakasprzycka.blogspot.com/
Queza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 11:43   #1805
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jaki telefon w play?

Cytat:
Napisane przez Queza Pokaż wiadomość
wiem że wyszła wersja deweloperska która nie podlega gwarancji jeśli coś Ci się w telefonie popsuje, oficjalnie ma być podobnież dla wszystkich na przełomie czerwca/lipca a póki co to mi się takie pojedyncze rzeczy aktualizują w tel
podlega gwarancji. TŻ zanim zainstalował, pytał w salonie swojej sieci
a to "dla wszystkich" to źle interpretujesz. Wcześniej wychodzą dla flagowców, dla najlepszych z serii telefonów a dla starszych i słabszych na koniec. A na przełomie czerwca/lipca to już mają mieć wszyscy, co nie znaczy, że dla niektórych telefonów już jest.
pojedyncze rzeczy? a chociaż ustawianie dźwięku oddzielnie dla dzwona, oddzielnie dla aplikacji, po trzy kafle na wiersz już masz?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 15:36   #1806
Queza
Raczkowanie
 
Avatar Queza
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 35
Dot.: Jaki telefon w play?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
podlega gwarancji. TŻ zanim zainstalował, pytał w salonie swojej sieci
a to "dla wszystkich" to źle interpretujesz. Wcześniej wychodzą dla flagowców, dla najlepszych z serii telefonów a dla starszych i słabszych na koniec. A na przełomie czerwca/lipca to już mają mieć wszyscy, co nie znaczy, że dla niektórych telefonów już jest.
pojedyncze rzeczy? a chociaż ustawianie dźwięku oddzielnie dla dzwona, oddzielnie dla aplikacji, po trzy kafle na wiersz już masz?
czytałam na jakimś forum już nie pamiętam na jakim że właśnie wersje deweloperskie już wyszły i można je samemu instalować ale nie podlegają gwarancji, nie słuchaj się ludzi z salonu bo oni nic nie wiedzą a powiedzą tak na odczepnego, najlepiej skonsultować się z ludźmi z Nokia Care w swoim mieście tak to wiem że modele tzn Lumia 930, 630 i 635 jakiś HTC i Samsung będzie miał nowy system wcześniej a pozostałe dostaną aktualizację później tak jak piszesz. Co do moich aktualizacji to nie mam zmian takie jakie wymieniłaś które są w WP 8.1 mi tylko się aktualizuje sieć itd żadna aktualizacja systemu mi się nie pokazuje póki co

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Kurcze pokusiłam się o wersję deweloperską i ją ściągam nie mogę się doczekać aż się tel mi zaktualizuje do WP 8.1
__________________
Zapraszam -> http://ilonakasprzycka.blogspot.com/
Queza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 18:43   #1807
Queza
Raczkowanie
 
Avatar Queza
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 35
Dot.: Jaki telefon w play?


Taak to jest to
WP 8.1 już u mnie na Nokia Lumia 520
__________________
Zapraszam -> http://ilonakasprzycka.blogspot.com/

Edytowane przez Queza
Czas edycji: 2014-04-17 o 18:50
Queza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-17, 19:33   #1808
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Jaki telefon w play?

Czyli jesteście zadowoleni z WP??
Mnie też korci żeby przesiąść się z Androida na WP Głównie z chęci sprawdzenia, jak to działa... plus, ze względu na lepsze aparaty w Lumiach (optyka Zeiss!!) A poza tym mam ogromny sentyment do marki Nokia.
Nie mówiąc już o tym, że najnowsze modele Lumii (925, 1020, i ogromniasta 1520) są po prostu cudne
Teraz mam SGSII i wcale na niego nie narzekam, bo jest cudowny i niezawodny, nie zacina się (poza baterią którą muszę ładować każdego dnia...), ale Android jako system, sam w sobie, jest dla mnie taki troszkę hmm... bałaganiarski. Tysiące aplikacji, różnej jakości (no bo wiadomo, nie wszystkie są fajne i dobrze działające, jest cała masa beznadziejnych aplikacji - pułapek które np. spamują reklamami non stop albo zawieszają telefon), tysiące możliwości samodzielnego "ustawienia" telefonu, i to wbrew pozorom nie jest wcale takie fajne, troszkę mnie to wkurza bo nie lubię aż takiej swobody, wolę mieć wszystko podane jak na tacy, uporządkowane, same sprawdzone aplikacje etc. Wydaje mi się że system WP mi to 'uporządkowanie' zapewni.
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 19:52   #1809
Queza
Raczkowanie
 
Avatar Queza
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 35
Dot.: Jaki telefon w play?

Cytat:
Napisane przez Chocolate77 Pokaż wiadomość
Czyli jesteście zadowoleni z WP??
Mnie też korci żeby przesiąść się z Androida na WP Głównie z chęci sprawdzenia, jak to działa... plus, ze względu na lepsze aparaty w Lumiach (optyka Zeiss!!) A poza tym mam ogromny sentyment do marki Nokia.
Nie mówiąc już o tym, że najnowsze modele Lumii (925, 1020, i ogromniasta 1520) są po prostu cudne
Teraz mam SGSII i wcale na niego nie narzekam, bo jest cudowny i niezawodny, nie zacina się (poza baterią którą muszę ładować każdego dnia...), ale Android jako system, sam w sobie, jest dla mnie taki troszkę hmm... bałaganiarski. Tysiące aplikacji, różnej jakości (no bo wiadomo, nie wszystkie są fajne i dobrze działające, jest cała masa beznadziejnych aplikacji - pułapek które np. spamują reklamami non stop albo zawieszają telefon), tysiące możliwości samodzielnego "ustawienia" telefonu, i to wbrew pozorom nie jest wcale takie fajne, troszkę mnie to wkurza bo nie lubię aż takiej swobody, wolę mieć wszystko podane jak na tacy, uporządkowane, same sprawdzone aplikacje etc. Wydaje mi się że system WP mi to 'uporządkowanie' zapewni.
na pewno Ci zapewni porządek w telefonie, z czystym sumieniem polecam nie zamienię tego systemu na żaden inny
__________________
Zapraszam -> http://ilonakasprzycka.blogspot.com/
Queza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 01:29   #1810
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Ja to jednak wolę mieć dużo aplikacji do różnych rzeczy,strasznie nie podobają mi się te kafle na telefonie-nie widzę w tym porządku jakoś.Na WP są podróby aplikacji z Androida i są szczerze badziewne.
Myślę,że to właśnie dla tych osób które nie zbyt interesują się modyfikacją telefonu i chcą mieć wszystko prosto bez utrudnień w telefonie,po prostu zależy im na smsach,dzwonieniu-typowych funkacjach telefonu,co u mnie jest tylko dodatkiem a sprzęt służy mi przede wszystkim do rozrywki,nauki,ja naprawdę lubię sama pokombinować w różnych aplikacjach,przekonwertow ać książki czy wypakować pliki,nie mam zaufania do urządzeń które wszystko zrobią za mnie.
Urzytkownicy WP zawsze kojarzą mi się z moją Mamą "a co mnie to jak-ma działać i już"
Podobnie w IOS niemal nic nie można zrobić samemu lub bez opłat.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 09:33   #1811
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Ja to jednak wolę mieć dużo aplikacji do różnych rzeczy,strasznie nie podobają mi się te kafle na telefonie-nie widzę w tym porządku jakoś.Na WP są podróby aplikacji z Androida i są szczerze badziewne.
Myślę,że to właśnie dla tych osób które nie zbyt interesują się modyfikacją telefonu i chcą mieć wszystko prosto bez utrudnień w telefonie,po prostu zależy im na smsach,dzwonieniu-typowych funkacjach telefonu,co u mnie jest tylko dodatkiem a sprzęt służy mi przede wszystkim do rozrywki,nauki,ja naprawdę lubię sama pokombinować w różnych aplikacjach,przekonwertow ać książki czy wypakować pliki,nie mam zaufania do urządzeń które wszystko zrobią za mnie.
Urzytkownicy WP zawsze kojarzą mi się z moją Mamą "a co mnie to jak-ma działać i już"
Podobnie w IOS niemal nic nie można zrobić samemu lub bez opłat.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
widać, że nie miałaś w ręku ani WP ani IOS, tyle Ci powiem.
To działa od dłuższego czasu w drugą stronę, najpierw pojawia się aplikacja na WP a później na androida. I jak mogą być badziewne jak są identyczne
I nie wiem gdzie Ty widzisz problem z np. konwertowaniem książek na WP? tak samo jak i na androidzie.
Kafle jak kafle, taki Microsoft sobie wybrał design i tyle.

Owszem, android zacnie chodzi na lepszych telefonach i tabletach ale na telefonach, które mają poniżej 1 gb ramu to jest dno i kilka metrów mułu.

Nie rzuciłaś nawet jednym sensownym argumentem, tylko problemami z dupy, bo kafle idź bawić się swoim badziewnym androidem.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-18, 09:54   #1812
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Jaki telefon w play?

Ja w sumie też jestem ciekawa WP, ale chyba się nie przesiąde z angroida. Mam na kompie win8 i te kafelki doprowadzają mnie do szału. Możliwe, że na telefonie też by tak było.
Czy da się je wyłączyć i mieć normalne menu?
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 10:07   #1813
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
widać, że nie miałaś w ręku ani WP ani IOS, tyle Ci powiem.
To działa od dłuższego czasu w drugą stronę, najpierw pojawia się aplikacja na WP a później na androida. I jak mogą być badziewne jak są identyczne
I nie wiem gdzie Ty widzisz problem z np. konwertowaniem książek na WP? tak samo jak i na androidzie.
Kafle jak kafle, taki Microsoft sobie wybrał design i tyle.

Owszem, android zacnie chodzi na lepszych telefonach i tabletach ale na telefonach, które mają poniżej 1 gb ramu to jest dno i kilka metrów mułu.

Nie rzuciłaś nawet jednym sensownym argumentem, tylko problemami z dupy, bo kafle idź bawić się swoim badziewnym androidem.
Patrzyłam oba u znajomych i owszem są aplikacje takie same typu fb czy yt itp. ale jest mnóstwo naprawdę beznadziejnych aplikacji wzorowanych na Androidzie,niemal codziennie widzę jak męczą się z tym koleżanki mojej siostry bo wiele gier jest właśnie podrabianych,to samo z aplikacjami firm które wpółpracują z Androidem.
Co jak dla kogo ale według mnie te kafle wcale są dobrym sposobem na uporządkowanie.
Bardzo chętnie kupiłabym Nokię ale nie z Windowsem,który nie pobał mi się odkąd tylko go wprowadzili.
Naprawdę wolę mieć gorszy jakościowo telefon niż taki z którym miałabym problemy na każdym kroku chociażby w synchronizacji z tabletem.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 10:17   #1814
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Patrzyłam oba u znajomych i owszem są aplikacje takie same typu fb czy yt itp. ale jest mnóstwo naprawdę beznadziejnych aplikacji wzorowanych na Androidzie,niemal codziennie widzę jak męczą się z tym koleżanki mojej siostry bo wiele gier jest właśnie podrabianych,to samo z aplikacjami firm które wpółpracują z Androidem.
Co jak dla kogo ale według mnie te kafle wcale są dobrym sposobem na uporządkowanie.
Bardzo chętnie kupiłabym Nokię ale nie z Windowsem,który nie pobał mi się odkąd tylko go wprowadzili.
Naprawdę wolę mieć gorszy jakościowo telefon niż taki z którym miałabym problemy na każdym kroku chociażby w synchronizacji z tabletem.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
te gry są identyczne no nie wierzę
czyli jesteś zwyczajnie użytkownikiem takim, który kocha androida, jedyną wadą są kafle ale i tak Ci wszystko jedno bo Ty chcesz androida i już, no to póki nie znajdziesz sensownego argumentu to ja podziękuję za dyskusję z Tobą.

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Ja w sumie też jestem ciekawa WP, ale chyba się nie przesiąde z angroida. Mam na kompie win8 i te kafelki doprowadzają mnie do szału. Możliwe, że na telefonie też by tak było.
Czy da się je wyłączyć i mieć normalne menu?
Fakt, te kafle nie należą do najprzyjemniejszych ale mają właśnie w kolejnych aktualizacjach zrobić możliwość wywalenia ich i posiadania normalnego pulpitu.
Mnie na lapku one też wkurzają, dlatego jak zaktualizowałam do 8.1 i mam normalnie aplikacje na pasku plus pulpit to te kafle w zasadzie nie są u mnie włączane, ewentualnie po to żeby znaleźć aplikację, którą chcę wyrzucić na pulpit.

Ale akurat mogłabym się przyzwyczaić do kafli w zamian dostając lepiej działający telefon, nie zacinający się a mający te same parametry co inny telefon z androidem, z tym, że ten z androidem by się zacinał. Cała filozofia.

Tak czy siak wolę właśnie normalne opinie a nie fanów androida i, że oni chcą, maja i zawsze będą mieć androida bo go kochają. Dla mnie to ŻADEN argument, a wręcz pokazywanie, że jest się bardzo przeciętnym użytkownikiem, który nie mając bladego pojęcia o innych systemach (poza tym, że są kafle i koleżanka nie radzi sobie z WP) pierniczą, że android jest najlepszy. Komedia.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 10:44   #1815
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Są identyczne gry nie przeczę temu ale jest całe mnóstwo podrabianych,mają podobne nazwy nawet ale nie wszystkie są tak dobre i nie ma możliwości połączenia się z graczami na innym systemie.
Lubię Androida bo niemal wszystko jest na niego dostępne odrazu,nadal większość urządzeń ma ten system i to właśnie na niego w pierwszej kolejności wypuszczane są aplikacje z danych stron/firm,często razem z tymi na IOS ale Windows jest pomijany,może zmieni się to w przyszłości jednak dopóki tak nie będzie i nie wyrówna się to nie wybiorę tego systemu.
Możliwe,że usunięcie kafli spowoduje wzrost sprzedarzy :P


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 11:48   #1816
pusunia
Zakorzenienie
 
Avatar pusunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 238
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

dziewczyny a ja mam problem trochę inny
mianowicie mam telefon Lg L3 II
dostałam go jest on z sieci Plus i tam są wgrane jakies aplikacje itp
ja użytkuję go w sieci Orange ale mam problem z internetem bo gdy wchodzę w ustawienia to tam mam tylko do wyboru internet z plusa a ja nie mam plusa i gdy chcę wejść w przeglądarkę pisze brak połączenia z siecią

miał ktoś podobnie
pusunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 11:58   #1817
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pusunia Pokaż wiadomość
dziewczyny a ja mam problem trochę inny
mianowicie mam telefon Lg L3 II
dostałam go jest on z sieci Plus i tam są wgrane jakies aplikacje itp
ja użytkuję go w sieci Orange ale mam problem z internetem bo gdy wchodzę w ustawienia to tam mam tylko do wyboru internet z plusa a ja nie mam plusa i gdy chcę wejść w przeglądarkę pisze brak połączenia z siecią

miał ktoś podobnie
Masz możliwość wyszukania operatora sieci?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 13:16   #1818
pusunia
Zakorzenienie
 
Avatar pusunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 238
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Masz możliwość wyszukania operatora sieci?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mam opcję wyszukania sieci i dobór automatyczny

i nic nie znajduje

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

a nie znalazł w końcu Orange RAT: WCDMA
RAT GSM

Edytowane przez pusunia
Czas edycji: 2014-04-18 o 13:15
pusunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 13:57   #1819
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pusunia Pokaż wiadomość
mam opcję wyszukania sieci i dobór automatyczny

i nic nie znajduje

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

a nie znalazł w końcu Orange RAT: WCDMA
RAT GSM
Działa?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-18, 14:53   #1820
pusunia
Zakorzenienie
 
Avatar pusunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 238
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

niestety nie
Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Działa?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
pusunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 15:20   #1821
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Są identyczne gry nie przeczę temu ale jest całe mnóstwo podrabianych,mają podobne nazwy nawet ale nie wszystkie są tak dobre i nie ma możliwości połączenia się z graczami na innym systemie.
Lubię Androida bo niemal wszystko jest na niego dostępne odrazu,nadal większość urządzeń ma ten system i to właśnie na niego w pierwszej kolejności wypuszczane są aplikacje z danych stron/firm,często razem z tymi na IOS ale Windows jest pomijany,może zmieni się to w przyszłości jednak dopóki tak nie będzie i nie wyrówna się to nie wybiorę tego systemu.
Możliwe,że usunięcie kafli spowoduje wzrost sprzedarzy :P


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mylisz się Aplikacje są wypuszczane w pierwszej kolejności na IOS a później są robione takie same pod androida i pod WP, a częściej to WP ma pierwszy daną aplikację. A jak bys zwróciła uwagę to jest masa podróbek i to nie działa tak, że WP podrabia Androida tylko Android podrabia IOS a WP wypuszcza daną aplikację trochę później ale w pełni taka jak IOS. Przy czym na IOS są w większości płatne więc pewnie dlatego nie dostrzegasz różnicy.

A jak byś popatrzyła na rankingi CHOCIAŻBY to wiedziałabyś, że sprzedaż WP rośnie z dnia na dzień a kafle są nadal a poza tym coraz więcej telefonów jest na WP. Nawet Samsung, który do tej pory wypuszczał swoje Note, czy eSki na Andku, wypuścił niedawno model na WP i planuje dalej iść w stronę WP. Także uaktualnij swoje informacje i podaj w końcu jakiś SENSOWNY argument.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 17:27   #1822
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
mylisz się Aplikacje są wypuszczane w pierwszej kolejności na IOS a później są robione takie same pod androida i pod WP, a częściej to WP ma pierwszy daną aplikację. A jak bys zwróciła uwagę to jest masa podróbek i to nie działa tak, że WP podrabia Androida tylko Android podrabia IOS a WP wypuszcza daną aplikację trochę później ale w pełni taka jak IOS. Przy czym na IOS są w większości płatne więc pewnie dlatego nie dostrzegasz różnicy.

A jak byś popatrzyła na rankingi CHOCIAŻBY to wiedziałabyś, że sprzedaż WP rośnie z dnia na dzień a kafle są nadal a poza tym coraz więcej telefonów jest na WP. Nawet Samsung, który do tej pory wypuszczał swoje Note, czy eSki na Andku, wypuścił niedawno model na WP i planuje dalej iść w stronę WP. Także uaktualnij swoje informacje i podaj w końcu jakiś SENSOWNY argument.
Ja to po prostu widzę,że Windows niemal zawsze ma te opóźnienie.Nie wiem może zależy od tematyki ale bardzo rzadko spotykam się z tym,że na danej stronie jest informacja o dostępności na WP.
Co jest niesensownego w moich wypowiedziach?
Jak każde inne mam po prostu inne zdanie niż Ty i moje obserwacje są inne.
Sprzedaż rośnie ale moim zdaniem w przedziale +30 bo wśród osób które znam jakieś 85% ma Androida, 10% IOS a reszta posiada stare telefony lub WP.
Naprawdę nie widzę tego na co dzień :P
Myślę,że IOS gdyby nie to ile rzeczy jest tam płatnych i jak kolosana jest cena za zwyczajny sprzęt byłby bardziej popularny niż jest.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 20:19   #1823
Pati100
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 530
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
A ma ktoś samsunga galaxy trend plus?
Ja mam, ale dopiero od dwóch dni. Na razie bardzo mi się podoba. Bateria trzyma 2 dni, ale myślę że będzie lepiej jak przestanę się ciągle nim bawić. Ma super gps, na zewnątrz robi bardzo dobre zdjęcia, wewnątrz niestety nieco gorsze. Ma bardzo przyzwoite opinie na mgsm.
__________________
wymiana kosmetyków
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737446
Pati100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 13:31   #1824
Agnieszka Romanek
Raczkowanie
 
Avatar Agnieszka Romanek
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Polski
Wiadomości: 66
GG do Agnieszka Romanek
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Cała seria Sony gdy nie wnikasz w oprogramowanie. Jakość do ceny bezkonkurencyjna.

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Ja to po prostu widzę,że Windows niemal zawsze ma te opóźnienie.Nie wiem może zależy od tematyki ale bardzo rzadko spotykam się z tym,że na danej stronie jest informacja o dostępności na WP.
Co jest niesensownego w moich wypowiedziach?
Jak każde inne mam po prostu inne zdanie niż Ty i moje obserwacje są inne.
Sprzedaż rośnie ale moim zdaniem w przedziale +30 bo wśród osób które znam jakieś 85% ma Androida, 10% IOS a reszta posiada stare telefony lub WP.
Naprawdę nie widzę tego na co dzień :P
Myślę,że IOS gdyby nie to ile rzeczy jest tam płatnych i jak kolosana jest cena za zwyczajny sprzęt byłby bardziej popularny niż jest.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zgadzam się całkowicie. ja osobiście korzystam z BB z10 i jestem bardzo szczęśliwa. Telefon jak złotko,śmiga, nie zawiesza się. Bateria wydajna a internet pod LTE to burza. Jeśli jednak pod Androidem to Sony, Lenovo lub LG
Agnieszka Romanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 14:13   #1825
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pusunia Pokaż wiadomość
niestety nie
Mam nadzieję, że już sprawę wyjaśniłaś, ale podejrzewam, że nie skonfigurowałaś telefonu pod orange
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 10:39   #1826
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Ja to jednak wolę mieć dużo aplikacji do różnych rzeczy,strasznie nie podobają mi się te kafle na telefonie-nie widzę w tym porządku jakoś.Na WP są podróby aplikacji z Androida i są szczerze badziewne.
Myślę,że to właśnie dla tych osób które nie zbyt interesują się modyfikacją telefonu i chcą mieć wszystko prosto bez utrudnień w telefonie,po prostu zależy im na smsach,dzwonieniu-typowych funkacjach telefonu,co u mnie jest tylko dodatkiem a sprzęt służy mi przede wszystkim do rozrywki,nauki,ja naprawdę lubię sama pokombinować w różnych aplikacjach,przekonwertow ać książki czy wypakować pliki,nie mam zaufania do urządzeń które wszystko zrobią za mnie.
Urzytkownicy WP zawsze kojarzą mi się z moją Mamą "a co mnie to jak-ma działać i już"
Podobnie w IOS niemal nic nie można zrobić samemu lub bez opłat.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Mi te kafle nie przeszkadzają. Tj na kompie mi nie przeszkadzają, to pewnie podobnie by było ze smartfonem... co do tego że WP jest dla osób które chcą korzystać ze smartfona tylko jak z telefonu (dzwonienie i smsowanie) to akurat pudło, bo ja obecnie korzystam 1000 razy częściej z innych funkcji niż dzwonienie i smsy no i z WP planuję czynić to samo Z smsów właściwie już nie korzystam odkąd mam Whatsuppa i FB Messenger.
Natomiast zależy mi na dobrym aparacie i na tym, żeby system był nieco bardziej niż Android uporządkowany - ale oczywiście też nie jakiś strasznie ograniczony. Z tego co wiem, WP ładnie się rozwija, ma coraz więcej aplikacji itp więc chyba nie jest z nim aż tak źle
iOS też mógłby być, ale w tym wypadku odpada tylko dlatego, że ja chcę mieć WIELKIEGO smartfona a nie maleństwo typu iPhone
Z Androida jestem naprawdę bardzo zadowolona, nie mogę powiedzieć że jest zły... ale byłby idealny gdyby nie był taki zaśmiecony i aż tak otwarty. Każdy może sobie wyprodukować jakąś aplikację i puścić ją w świat, nieważne czy jest mądra czy totalnie durna, to jest jeden wielki śmietnik. Tak więc mamy tu tysiące aplikacji różnych autorów, i nigdy nie wiesz na co trafisz, czy to będzie coś naprawdę wartościowego czy tylko jakaś śmieciowa aplikacja produkująca tony reklam codziennie. Tak więc cała nadzieja w WP, że ten system się fajnie rozwinie.
Natomiast do BB nie mam przekonania - mój mąż ma służbową BB Bold 9900, i telefon byłby super (bateria trzyma dość długo, jest solidny i tak dalej) gdyby nie fakt, że menu w tym telefonie to jakiś sen wariata dosłownie Jak można np. ukryć część menu (i to ważną, bo z różnymi istotnymi ustawieniami) pod znaczkiem @??? Kto na to wpadł... masakra. Na samym początku spędziłam pół dnia szukając całkiem podstawowych ustawień dot. alarmu, ekranu itp... nie wiem po co takie utrudnienia.
Dość denerwujące jest też połączenie dotykowego ekranu, "joysticka" na środku i guziczków (klawiatury) na dole. Ale może niektórym to odpowiada. Zdjęcia robi takie sobie, nawet nie najgorsze... ale z kolei malutki ekran to następna potężna wada. Guziczki są owszem, nawet wygodne... ale ten maleńki ekranik bardzo denerwuje. Może dlatego, że ja jestem przyzwyczajona do większego ekranu w moim Galaxy, i jak się przesiadam na BB to ten ekranik wydaje mi się mikroskopijny?
Może ten nowy BB Z10 jest lepszy. Chyba jest cały dotykowy. Co prawda nie wiem jaki ma ekran... ale jeśli ma takie samo pokręcone menu to ojeej, nie...
Generalnie, jak widać, wszystko jednak jest kwestią gustu i osobistych preferencji. System też...
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 09:23   #1827
Agnieszka Romanek
Raczkowanie
 
Avatar Agnieszka Romanek
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Polski
Wiadomości: 66
GG do Agnieszka Romanek
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Dokładnie BB z10 jest cały dotykowy, zaś BB seria Q ma klawiaturę jak Curve

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Chocolate77 Pokaż wiadomość
Mi te kafle nie przeszkadzają. Tj na kompie mi nie przeszkadzają, to pewnie podobnie by było ze smartfonem... co do tego że WP jest dla osób które chcą korzystać ze smartfona tylko jak z telefonu (dzwonienie i smsowanie) to akurat pudło, bo ja obecnie korzystam 1000 razy częściej z innych funkcji niż dzwonienie i smsy no i z WP planuję czynić to samo Z smsów właściwie już nie korzystam odkąd mam Whatsuppa i FB Messenger.
Natomiast zależy mi na dobrym aparacie i na tym, żeby system był nieco bardziej niż Android uporządkowany - ale oczywiście też nie jakiś strasznie ograniczony. Z tego co wiem, WP ładnie się rozwija, ma coraz więcej aplikacji itp więc chyba nie jest z nim aż tak źle
iOS też mógłby być, ale w tym wypadku odpada tylko dlatego, że ja chcę mieć WIELKIEGO smartfona a nie maleństwo typu iPhone
Z Androida jestem naprawdę bardzo zadowolona, nie mogę powiedzieć że jest zły... ale byłby idealny gdyby nie był taki zaśmiecony i aż tak otwarty. Każdy może sobie wyprodukować jakąś aplikację i puścić ją w świat, nieważne czy jest mądra czy totalnie durna, to jest jeden wielki śmietnik. Tak więc mamy tu tysiące aplikacji różnych autorów, i nigdy nie wiesz na co trafisz, czy to będzie coś naprawdę wartościowego czy tylko jakaś śmieciowa aplikacja produkująca tony reklam codziennie. Tak więc cała nadzieja w WP, że ten system się fajnie rozwinie.
Natomiast do BB nie mam przekonania - mój mąż ma służbową BB Bold 9900, i telefon byłby super (bateria trzyma dość długo, jest solidny i tak dalej) gdyby nie fakt, że menu w tym telefonie to jakiś sen wariata dosłownie Jak można np. ukryć część menu (i to ważną, bo z różnymi istotnymi ustawieniami) pod znaczkiem @??? Kto na to wpadł... masakra. Na samym początku spędziłam pół dnia szukając całkiem podstawowych ustawień dot. alarmu, ekranu itp... nie wiem po co takie utrudnienia.
Dość denerwujące jest też połączenie dotykowego ekranu, "joysticka" na środku i guziczków (klawiatury) na dole. Ale może niektórym to odpowiada. Zdjęcia robi takie sobie, nawet nie najgorsze... ale z kolei malutki ekran to następna potężna wada. Guziczki są owszem, nawet wygodne... ale ten maleńki ekranik bardzo denerwuje. Może dlatego, że ja jestem przyzwyczajona do większego ekranu w moim Galaxy, i jak się przesiadam na BB to ten ekranik wydaje mi się mikroskopijny?
Może ten nowy BB Z10 jest lepszy. Chyba jest cały dotykowy. Co prawda nie wiem jaki ma ekran... ale jeśli ma takie samo pokręcone menu to ojeej, nie...
Generalnie, jak widać, wszystko jednak jest kwestią gustu i osobistych preferencji. System też...
Oj,oj. Nie odrobiłaś zadania z BB do końca. Cała kwestia menu BB jest kwestią indywidualnych ustawień i może go spersonalizować wcale nie gorzej niż WP. Zaś Android jest dla dzieci i z tym się z Tobą zgodzę.

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:13 ----------

Cytat:
Napisane przez pusunia Pokaż wiadomość
dziewczyny a ja mam problem trochę inny
mianowicie mam telefon Lg L3 II
dostałam go jest on z sieci Plus i tam są wgrane jakies aplikacje itp
ja użytkuję go w sieci Orange ale mam problem z internetem bo gdy wchodzę w ustawienia to tam mam tylko do wyboru internet z plusa a ja nie mam plusa i gdy chcę wejść w przeglądarkę pisze brak połączenia z siecią

miał ktoś podobnie
Najlepiej iść do Salonu i poprosić jakiegoś przystojniaka o zmianę ustawień To żart, musisz weść w ustawienia wg menu do ustawienia Internet i tam wszystko zmienić, bo na BANK masz plus.wap ustawiony a nie orange. To jest trochę zabawy, lub skonfiguruj przez portal operatora. Taka opcja powinna być bo w plusie jest

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez pusunia Pokaż wiadomość
dziewczyny a ja mam problem trochę inny
mianowicie mam telefon Lg L3 II
dostałam go jest on z sieci Plus i tam są wgrane jakies aplikacje itp
ja użytkuję go w sieci Orange ale mam problem z internetem bo gdy wchodzę w ustawienia to tam mam tylko do wyboru internet z plusa a ja nie mam plusa i gdy chcę wejść w przeglądarkę pisze brak połączenia z siecią

miał ktoś podobnie

Tutaj masz lik do konfiguracji http://ustaw.orange.pl/
Agnieszka Romanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 10:08   #1828
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Agnieszka Romanek Pokaż wiadomość

Oj,oj. Nie odrobiłaś zadania z BB do końca. Cała kwestia menu BB jest kwestią indywidualnych ustawień i może go spersonalizować wcale nie gorzej niż WP. Zaś Android jest dla dzieci i z tym się z Tobą zgodzę.[COLOR="Silver"]
Aaa, jak tak to inna sprawa! No rzeczywiście, nie miałam jakoś cierpliwości do dalszego rozgryzania tego telefonu i poddałam się dość szybko. Pewnie gdyby był mój, to usiadłabym i rozgryzała tak długo aż pojęłabym wszystko, ale że telefon był TŻ, na dokładkę służbowy... to machnęłam ręką
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 16:16   #1829
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

co to jest BB?:d
bo mnie ten skrót przypomina tylko BEAUTY BLENDERA:d
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 16:29   #1830
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
co to jest BB?:d
bo mnie ten skrót przypomina tylko BEAUTY BLENDERA:d
W temacie telefonów: BB - BlackBerry
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-22 18:20:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:25.