Problem z paznokciami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-11, 14:33   #1
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Question

Problem z paznokciami


Witajcie dziewczęta!

Zwracam się do Was z takim oto problemem. Od dłuższego czasu zmagam się z nierównymi paznokciami na kciukach. Nie są to takie "normalne" wgłębienia - a za takie "normalne" uważam poprzeczne lub podłużne rowki na paznokciach, które tworzą się zwykle na skutek niedoboru witamin lub składników mineralnych.

Mój problem wygląda nieco inaczej. Rzecz dotyczy wyłącznie paznokci na kciukach (dlaczego?). U nasady paznokcie są miękkie i rosną jakby "pogięte", potem w miarę zrastania twardnieją. W efekcie moje paznokcie na kciukach mają takie duże poprzeczne fale - nie są to już żadne rowki, tylko głębokie wgłębienia i wielkie wypukłości.

Pytałam z tym problemem u dermatologa - lekarka nawet nie obejrzała moich paznokci, tylko stwierdziła, że ma to podłoże genetyczne i macierz paznokcia ma tak "zakodowane", że ma rosnąć krzywo (to prawie dosłowny cytat). Na nic zdały się moje tłumaczenia, że największe zagłębienia powstały pod wpływem lakieru do paznokci - tak, jakby lakier obciążał płytkę paznockia u nasady i tworzył wgłębienie, które potem zrasta z paznokciem. Pani dermatolog powiedziała mi uprzejmie, że to bzdura i że powinnam się cieszyć, że sprawa dotyczy tylko kciuków, a nie całej dłoni wrrrrrrrrr.

Dziewczęta, czy macie jakiś pomysł jak sobie poradzić z tym problemem? Może któraś z Was miała coś podobnego?
Będę wdzięczna za wszystkie rady.
Buziaki,
Anita
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 06:47   #2
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Problem z paznokciami

Wiesz podobny problem miał mój kolega - jednego kciuka miał bardzo pofalowanego- niepytałam go z czego to ma bo sam się tego wstydził i zażywał Drovit , ja osobiście podejrzewałam, że moze to być powod obgryzania ale u Ciebie nie ma to miejsca- więc możliwe , że brakuje jakiś witamin. Mój brat miał też takie wgłebienia na kciuku spowodowane uderzeniem, wraz z odsrostem paznokcia znikło.Niewiem czy to coś dało
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 08:36   #3
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Problem z paznokciami

A może wycinasz skórki i zbyt mocno przy tym naciskasz na tą miękką część paznokcia? Ja też mam pofalowany nieco paznokieć na kciuku, ale ostatnio jakoś powoli się wyrównuje, delikatnie działam ze skórkami, a przez jakiś czas tylko odsuwałam.
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 08:53   #4
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Problem z paznokciami

Hmmm, interesujace jest to, ze te bruzdy, fale, pojawily sie TYLKO na kciukach...

A moze byla taka sytuacja jakis czas temu (gdy zaczely rosnac "bruzdowato"), ktorej nie pamietasz (bo czasami w ogole nie zwracamy uwagi na takie "drobnostki", ulatuja nam z pamieci), na przyklad uszkodzilas sobie macierz paznokci na kciukach, moglo to powstac chocby tak:
- upadlo Ci cos ciezkiego na kciuki - na przyklad trzymalas cos i jakis ciezki przedmiot spadl ci na kciuki (ech, zabawiam sie we wrozke... )
- dlubalas cosik cazkami w kciukach wlasnie (ech, zabrzmialo krwawo) - no, na przyklad moze robilas manicure i wycinalas skorki i przy kciukach "obcielo Ci sie" za mocno?

Tak sobie gdybam, bo moze jednak jest to przyczyna jakiegos urazu macierzy paznokci kciukow?
Lakier chyba nie mogl by spowodowac az takich zniszczen...
A moze mialas zrobione tipsy - w tym wypadku mogloby to byc mozliwe, gdyby zel zachodzil na skorki - mogloby dojsc podczas porostu paznokcia do takich znieksztalcen...
Prosze, przypomnij sobie czy zadna z wymienionych przeze mnie sytuacji nie miala miejsca?
No i jeszcze napisz jaki to byl lakier?
Opisz dokladnie kiedy, jak, co sie wtedy wydarzylo, ze paznokcie zaczely tak rosnac...
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 09:13   #5
mosquito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 96
Dot.: Problem z paznokciami

...
__________________
MOSQUiTO

Edytowane przez mosquito
Czas edycji: 2009-02-19 o 13:51
mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:48.