Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-12, 19:01   #2281
swinka_rodzynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Bardzo, bardzo dziekuje, chcialabym jeszcze zapytac, czy rownoczesnie z Ysthealem na noc moge stosowac w dzien ten sam krem pod oczy, ktory dotychczas, bo wlasnie wyczytalam, ze krem ten zawiera retinol, a zatem moze grozic przedawkowanie wit A, czy jakis konflikt?. To krem z perfumerii, nie z apteki.
swinka_rodzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 19:09   #2282
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez swinka_rodzynka Pokaż wiadomość
Bardzo, bardzo dziekuje, chcialabym jeszcze zapytac, czy rownoczesnie z Ysthealem na noc moge stosowac w dzien ten sam krem pod oczy, ktory dotychczas, bo wlasnie wyczytalam, ze krem ten zawiera retinol, a zatem moze grozic przedawkowanie wit A, czy jakis konflikt?. To krem z perfumerii, nie z apteki.
Ystheal zawiera retinaldehyd , a nie retinol Mozesz stosowac krem pod oczy, nie przedawkujesz. A co jest napisane w składzie tego kremu p/oczy? Moze to wcale niejest retinol tlko inna, słabsza ppostac wit A (retinyl palmitate).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 19:16   #2283
emememsss
Raczkowanie
 
Avatar emememsss
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 146
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Wypowiadalam sie juz tutaj na temat kremu Lysanel Active, z ktorego jestem bardzo zadowolona. Po tygodniu stosowania zauwazylam jednak, ze wprawdzie swietnie dziala na wieksze zmiany i przebarwienia, pozostawia jednak prawie nietkniete malenkie niespodzianki. Nie mam zielonego pojecia o skladach kwasow, zawartosc konkretnych w danym kosmetyku nic mi nie mowi, nie wiem co z czym mozna mieszac. Czy ktos moglby mi doradzic jakis kwas do stosowania na przemian z Lysanelem?
emememsss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 19:23   #2284
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

to co u Ciebie robi lysanel, to jest efekt dzialania kwasow AHA, ktorych on ma 12%, takie drobniejsze zaskorniki itp oczyszczaja kwasy BHA, ktore on tez ma w skladzie, ale ktorym zajmuje troche dluzej, zanim zaczna przynosic efekty
ja np uzywam naprzemiennie diacneal z lysanelem, najlepiej poczekaj jeszcze troche a efekty sie na pewno pokaza
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 19:46   #2285
emememsss
Raczkowanie
 
Avatar emememsss
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 146
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
to co u Ciebie robi lysanel, to jest efekt dzialania kwasow AHA, ktorych on ma 12%, takie drobniejsze zaskorniki itp oczyszczaja kwasy BHA, ktore on tez ma w skladzie, ale ktorym zajmuje troche dluzej, zanim zaczna przynosic efekty
ja np uzywam naprzemiennie diacneal z lysanelem, najlepiej poczekaj jeszcze troche a efekty sie na pewno pokaza
dziekuje co ja bym bez was zrobila?
emememsss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 20:29   #2286
swinka_rodzynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

istoltnie moj krem ma w skladzie retinyl palmitate. Zatem zaczynam sie torturowac ysthealem.
swinka_rodzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 08:34   #2287
mollya
Raczkowanie
 
Avatar mollya
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: dolnośląskie\ 71
Wiadomości: 403
GG do mollya
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ja mam 25 lat pierwsze zmarszczki wokół oczu zamówłam retin a czy moge go stosować naprzemiennie z Effaclarem???

A i co polecałybyście dla mojej mamy... czyli dla kogos kto ma juz widoczne zmarszczki. Coś silniejszego??
__________________
ANIA
mollya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-13, 09:12   #2288
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez swinka_rodzynka Pokaż wiadomość
istoltnie moj krem ma w skladzie retinyl palmitate. Zatem zaczynam sie torturowac ysthealem.
No właśnie. palitynian retinylu ma bardziej własciwosci gojące niz p/zmarszczkowe

A z Ysthealem spokojnie - najpierw 2 razy w tyg, zobaxzysz jak reaguje sóra, potem coraz czesciej.

Cytat:
Napisane przez mollya Pokaż wiadomość
ja mam 25 lat pierwsze zmarszczki wokół oczu zamówłam retin a czy moge go stosować naprzemiennie z Effaclarem???

A i co polecałybyście dla mojej mamy... czyli dla kogos kto ma juz widoczne zmarszczki. Coś silniejszego??
Mozesz go stosowac naprzemiennie z Effaclarem, ale jelsi to twoje pierwsze podejscie do retinu, to nie od razu, dopiero jak przyzwyczaisz skóre. Twoja mam tez moze stosowac Retin - nic lepszego od retinoidow nie wynaleziono (no chyba ze botox )
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 09:54   #2289
mollya
Raczkowanie
 
Avatar mollya
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: dolnośląskie\ 71
Wiadomości: 403
GG do mollya
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ok dzieki za odpowiedz
__________________
ANIA
mollya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 20:41   #2290
swinka_rodzynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja zastanawialam sie, czy mojej mamie nie kupic w prezencie Eluage Avene, bo ma juz sporo zmarszczek. Ale martwie sie, ze w wypadku pogorszenia stanu skory szybko by sie zniechecila.

I dzis jeszcze caly dzien sie martwie (Ystheal zakupiony, ale jeszcze nie uzyty), co by bylo, gdybym jakos przez przypadek zaszla w ciaze w czasie jego stosowania, na ulotce jest napisane, zeby w ciazy nie uzywac. Co prawda nigdy dotad nie zaszlam w ciaze przez przypadek, ale tak sobie mysle, kto wie, ile czasu ta witamina A siedzi w organizmie po odstawieniu kremu?
swinka_rodzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 07:50   #2291
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez swinka_rodzynka Pokaż wiadomość
Ja zastanawialam sie, czy mojej mamie nie kupic w prezencie Eluage Avene, bo ma juz sporo zmarszczek. Ale martwie sie, ze w wypadku pogorszenia stanu skory szybko by sie zniechecila.

I dzis jeszcze caly dzien sie martwie (Ystheal zakupiony, ale jeszcze nie uzyty), co by bylo, gdybym jakos przez przypadek zaszla w ciaze w czasie jego stosowania, na ulotce jest napisane, zeby w ciazy nie uzywac. Co prawda nigdy dotad nie zaszlam w ciaze przez przypadek, ale tak sobie mysle, kto wie, ile czasu ta witamina A siedzi w organizmie po odstawieniu kremu?
Z tym to dokładnie nie wiem zlalazłam informacje ( z różnych źródeł), że od 2 do 6 miesięcy.

jesli planujesz ciąże, nie zaczynaj kuracji Ysthealem.


Po Elouage stan skóry Twojej mamy sie nie pogorszy - tam retinaldehydu jest tylko 0,5%
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 14:52   #2292
swinka_rodzynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziekuje. Nie ciazy nie planuje chwilowo, tak sie tylko martwilam na zapas. A ten Ystheal to straszne paskudztwo, wyglada jak zageszczony mocz w tubce i pieklo mnie przez cala noc, ale dzis juz jest w porzadku
swinka_rodzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 21:15   #2293
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
moje pierwsze kwasy-poradzcie czy ten krem jest ok

Jak w temacie.Znalazlam taki kremik http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=262 i zastanawiam sie czy faktycznie moze pomoc.Czy ktoras z Was uzywala moze?
Mam cere odwodniona(klima,komp),wr azliwa,cienka z malymi plamkami i mam wrazenie ze przybylo mi zmarszczek i przebarwien( lata leca).Nie sosowalam wczesniej kwasow,ale duzo czytalam-duzo pozytywow.Chcialabym sprobowac,warto?
Prosze o komentarze bo potzrebuje dobrej rady,z gory dziekuje i pozdrawiam.
__________________
aangel
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 12:21   #2294
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Dot.: moje pierwsze kwasy-poradzcie czy ten krem jest ok

Czy naprawde nikt nic nie wie?No trudno
__________________
aangel
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 17:35   #2295
Plastulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 186
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam
Mam chętkę ukrecić coś z BHA ponieważ nie chcę już wydawać pieniędzy na kolejny krem Effaclar K.W moim przypadku absolutnie odpoada alkohol na twarz a kurcze glikol propylenowy mi nie służy, powoduje wysyp małych paskudnych krostek
Moje pytanie jest takie skoro nie mogę użyć do toniku jako rozpuszczalnika BHA ani na alkoholu ani glikolu a przecież BHA rozpuszczają się w tłuszczach to czy mogę zrobić taki tonik/serum rozpuszczając kwas w oleju np.jojoba ? Ewentualnie dodając coś dla uzyskania odpowiedniego pH jesli to możliwe.Jeśli nie to muszę przy następnej wizycie wyłudzić receptę na ZORAC bo bardzo się napaliłam na niego
Plastulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 17:52   #2296
bossy
Zakorzenienie
 
Avatar bossy
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 547
aknemycin + diacneal

Witam!
Mam problem i chciałabym uzyskać od Was radę. A mianowicie chodzi o to, że wakacje spędziłam w Szkocji. Już po tygodniu pobytu zaczęły mi się robić wypryski, po 2 tygodniach miałam pryszcze na całej twarzy. A do Szkocji pojechałam z idealną cerą. Pryszcze wyskoczyły mi nawet w miejscach, gdzie nigdy mi nie wychodziły (np. policzki). Okropnie mnie wysypało i dużymi pryszczami a reszta powierzchni była pokryta podskórnymi grudkami. Jeszcze tam zakupiłam Cleanance - k i większość mi bardzo ładnie zeszła. Po powrocie do domu kupiłam aknemycin i do tej pory go stosuję 2 razy dziennie. od ok 2 tygodni. Zostało mi tylko kilka wyprysków przy skórze głowy na czole oraz pod kośćmi policzkowymi. Niestety zostały plamki bo tych Szkockich pryszczach
Kupiłam sobie diacneal ale jeszcze go nie użyłam ponieważ nie wiem czy można łączyć go z akemycinem.

Obecnie moja pielęgnacja wygląda następująco :
Codziennie rano i wieczorem myję buzię żelem głęboko oczyszczającym vichy normaderm. Potem przecieram twarz tonikiem pichtowym. I aplikuję maść aknemycin. Co 2 dni robię maseczkę z żywej ziemii wulkanicznej. Już jest naprawdę bardzo dobrze, ale zostały te plamki..

I moje pytanie czy mogłabym jedną noc używać diacneal a drugą noc aknemycin? Czy poczekać jeszcze np. z miesiąc i używać tylko aknemycin a potem diacneal?

Prosiłabym o odpowiedź bo nie wiem co robić

Aha w zeszłym roku używałam Gliko-A więc wiem jak reaguję na kwas glikolowy. I wiem, że diacneal może mi pomóc. Ale kiedy zacząć go używać..

bossy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 20:57   #2297
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Plastulla,wydaje mi sie,ze pelna informacje zasiegniesz u Limarii badz Thanatosa w watkach o samorobionych kosmetykach

Skusilam sie na zakup Hydracidu Alfa na noc SVR i calkiem mi sie podoba jego dzialanie,ale poki co za wiele powiedziec nie moge.
Przyznam,ze posty i recenzja Kate30 przekonala mnie do tego kremu i mysle,ze jak sie sprawdzi to dokupilabym cos jeszcze do tego.
Nie uzywam co codziennie,poki co max.2 razy w tygodniu i odstawilam Effaclar K po wysypie jaki mi zafundowal ale szybko sie z tym uporalam na cale szczescie i licze ze tutaj niespodzianek nie bedzie.

Moze jeszcze ktoras z Was uzywa lub uyzwala tego kremu?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 17:47   #2298
Joana Jaski
Przyczajenie
 
Avatar Joana Jaski
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 28
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam wszystkich cieplutko.Jestem nowa ,a wlasciwie to stara nowa ,bo czytam od roku ,a retinuje sie od lutego, bez letniej przerwy(mieszkam w krainie deszczowcow)Efekty sa takie ze przestalam sie malowac ,w ogole i definitywnie(usta i rzesy tylko czasem).Skora jest gladka , nawilzona , nie pozatykana, ma jednolity koloryt i nie mam "syfow " nawet w "te dni".Praktycznie oprocz retinu(co drugi dzien ,a pod oczy1 lub 2 razy w tygodniu),nawilzacza , filtra i redermicu pod oczy nie uzywam nic .Myje sie mydlem dla niemowlat,i jak mam ochote to czasem sobie "aspiryynowa" zarzuce na twarz(ale rzadko).No i powinno byc cacy no nie? Otoz nie ;modle sie calymi dniami , o ten oslawiony juz , efekt przeciwzmarszczkowy tegoz specyfiku i jakos nie widze....Aaa ,jestem po trzydziestce (no dobra po trzydziestce piatce) , no ale jak likwiduje to likwiduje po 35 tez no nie???? Czy nie? No i wpadlam na genialny pomysl zeby se botox zapodac. No wlasnie, ale czy tak mozna ,czy sie ten botox z retinem nie "pogryza" na facjacie, co wy na to????Hę????
__________________
joanajaski
Joana Jaski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 16:53   #2299
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czytam o Retinie coraz to nowe posty, swiadczace o jego wspanialych wlasciwosciach, ale wciaz nie moge sie zdecydowac, zeby zaczac go uzywac. Swieza, nieodpakowana tubeczka 0,5% czeka na mnie, a mi ciagle cos wypada: jak nie wyjazdy, to jakies chorobsko. Zestresowana, nie chce tym bardziej "stresowac" swojej twarzy, ktora wciaz kwasze Mandelakiem (5% kwasu migdalowego). Troche tez sie boje Retinu, bo wiem, ze moze mnie podrazniac. Z Mandelca jestem zadowolona, choc moge uzywac go co najwyzej dwa dni z rzedu, bo jesli uzyje go trzeciego dnia, to skora jest wyraznie podrazniona, zaczerwieniona (w rozowe niewielkie plamy), swedzaca i wymaga ukojenia i nawilzenia. Ladnie oczyszcza moja skore, wyraznie pozbywam sie zakornikow, ale nie mam ropnych wykwitow, moja skora jest gladka, a pory wyraznie sie zwezaja. Mam tez uczucie, jakby byla bardziej zwarta, choc od zawsze naleze do "gruboskornych".
No, wiec moja pielegnacja od miesiaca wyglada tak:

2 dni Mandelac,
1 dzien Xerial 5

i tak w kolko. Jak wejsc w to wszystko z Retinem? Nie chce wygladac jak Indianin I czym sie ratowac w razie podraznienia?
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-27, 17:16   #2300
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ivvonka ja bym zrobila tak
mandelac/xerial/retin/xerial/mandelac itp a jak sie przyzwyczai to mozna 1 xerial wyeliminowac ale ja sie nie znam

a teraz moje pytanie:
mam skore bardzo wrazliwa + tradzikowa
uzywam:
rano effaclar + mydelko clinique, antybiotyk od lekarza (w plynie), filtry
na wieczor to samo tylko bez filtrow
dermatolog powiedzial zeby odstawic lysanel, wiec tak zrobilam, normalnie mazialam sie nim co wieczor/co drugi wieczor.

brakuje mi w tej pielegnacji toniku, co polecacie?
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 17:56   #2301
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzieki Zuziku , moze taki system bylby najrozsadniejszy. Najgorszy jest ten pierwszy raz... Ja mam zaraz czarne mysli, nigdy nie uzywalam tak silnych lekow na skore. Choc jest ona gruba, to jednak bardzo wrazliwa (obecnie moze nie az tak jak miesiac temu). No nic, trzeba bedzie sie w koncu zebrac w sobie i wsmarowac.

Tez chetnie bym Ci pomogla, ale moze skoro lekarz polecil odstawic Ci tonik Lysanel, to moze mial na mysli nie uzywanie zadnych kwasow podczas kuracji antybiotykiem? Effaclar jest bardzo lagodny, wiec on raczej nie zrobi krzywdy, ale tonik to juz wiekszy kaliber (mialam z nim kiedys krotko do czynienia). Jedyne, co bym zmienila, lecz jesli Ci sluzy to ok., mydelko Clinique na cos lagodniejszego do mycia twarzy. Ja polecam odkryty przeze mnie jakis czas temu (a z doborem czegos do mycia twarzy, wierz mi, mam ogromny problem, bo mam sklonnosci do LZS) Physiogel Stiefela. Jest bardzo, bardzo lagodny i niewysuszajacy. I zdecydowanie tanszy od mydelka (ok. 26 zl). Nie zapycha i koi swedzaca (badz piekaca) skore. Bardzo dbam o higienie skory twarzy, wiec uprzednio scieram delikatnie makijaz platkiem nasaczonym plynem micelarnym Biodermy Sensibio H2O. Potem kapiel Physiogelem i buzia jest co najwyzej zarozowiona (bez ognia na czole, czy polikach co powodowalo u mnie lzs), ale odswiezona i mieciutka.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 18:42   #2302
Goosberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez swinka_rodzynka Pokaż wiadomość
chcialabym jeszcze zapytac, czy rownoczesnie z Ysthealem na noc moge stosowac w dzien ten sam krem pod oczy. To krem z perfumerii, nie z apteki.
Ja polecam stosowanie Ystheala zarówno pod oczy jak i na powieki. Żaden inny krtem pod oczy tak nie wygładził minie tak ładnie oczami! Nie zniechęcaj się też paskudnym kolorem i zażółconą od kremu pościelą. Efekty są warte tego paskudztwa No i ostrożenie z dawkowaniem na poczatku. Ja zaczynałam dwa razy w tygodniu a i tak miałam podrażnione policzki. Ale po jakiś 2 m-cach smarowałam sie już 5 razy/ tydzień. Życzę efektów!
Goosberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 20:14   #2303
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dzieki ivvonko
nie napisalas mi jednak nic na temat toniku
mydelko clinique i zel effaclar to sa dla mnie KWC jesli chodzi o oczyszczanie skory, mam podobna cere do Twojej a te 2 nie podrazniaja jej a- jako para- bardzo dokladnie oczyszczaja. mydelko sie konczy, nie wiem co pozniej kupic, moze mydlo lysanel, ale znowu- kwasy
nei wiem ile kwasu jest w effaclarze zelu do mycia, ale jesli juz to tylko BHA
w kazdym razie nadal nie wiem co z tym tonikiem
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 10:49   #2304
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Zaszla mala pomylka, myslalam, ze uzywasz Effaclaru K, a nie zelu - wiec wszystko w porzadku. Niestety, w kwestii tonikow nie moge doradzic, bo one w mojej pielegnacji zawsze byly zbednym elementem.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 13:14   #2305
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny, muszę Was prosic o pomoc Jest tyle wątków, że tak naprawdę nie wiem, gdzie. Myślę, ze tu chyba najsensowniej, bo i o kwasach i o retinoidach będzie mowa.
Cerę mam suchą, bez problemów, poza drobnymi zmarszczkami, rozszerzonymi porami i mikrozaskórnikami, z czym nic sobie nie radzi. Obecnie uzywam Diacnealu, pod to tonik z kwasu migdałowego (czasem), rano oczywiście filtry i vit. c.
Problem zaczął się gdzieś po miesiącu od rozpoczęcia kuracji Diacnealem - okazało się, ze kwas glikolowy mocno podrażnił moja naczynka, a w okolicy oczu naprawdę baaardzo (zaznaczam, ze stało się to w kilka dni, wcześniej nie było problemów). Tak więc kwasy AHA na co dzień nie dla mnie. Jesli chodzi o retionidy, to spokój, w ubiegłym roku stosowałam RetinA bez niespodzianek.
I teraz muszę wprowadzić zmiany. Diacneal chciałabym zostawić dwa-trzy razy w tygodniu, a pomiędzy wprowadzić może kwasy BHA. Albo w ogóle bez kwasów? Co radzicie.
Myślałam o Dirosealu i toniku z BHA na zmianię z Diacnealem. Zależy mi na zamknięciu tych por(-ów?), więc BHA muszę przetestować. Tylko czy jest sens się również RetinA-ować? Diacneal mial być wstępem do Retinu, a ten kwas mnie wykończył. No, ale czy tych różnorodnych retinoidów nie będzie za dużo i czy jest w ogóle sens? A może jakiś inny grafik zaproponujecie (może Effeclar?).
Diroseal juz kupiłam, więc chciałabym go wypróbowac
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 13:24   #2306
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jennys, odstaw Diacneal. On ma to do siebie że długo długo długo nic, a tu nagle w ciągu 2-3 dni podrażneinie ksóry. To bomba z opóźnionym zapłonem. Proponuję Ci połączenie Effaclaru albo toniki z BHA z retinem. BHA bedziesz miala na zaskórniki, retin - wiadomo.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 13:56   #2307
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja od połowy września używam AD,od czasu do czasu Acnefanu no i filtru z Iwostinu.Na efekty wiadomo za wcześnie.Zastanawiałam sie tylko czy nie dodać do tego Brevoxylu,który podobno świetnie radzi sobie z zaskórnikami.Co o tym myślicie?No i filtr Iwostinu okazał się mała pomyłką,bo strasznie mnie 'bieli'.Myślę o połączeniu go z jakimś koloryzującym filtrem- La Roche Anthelios XL 50+ ,krem barwiacy albo BIODERMA Photoderm MAX teintee SPF50+.Może coś mi doradzicie?
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 14:22   #2308
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

L_V, dzięki za exxxxpresową odpowiedź Też to brałam pod uwagę, choć trochę szkoda mi efektów Diacneala. Niestety, RetinA tak na mnie nie działa. Może w połączeniu z Effeclarem...
A co sądzisz o Dirosealu (juz kupiony, więc sądź jakoś pozytywnie). W nim kwasów chyba nie ma, a na naczynka może być zbawienny, tak mi się przynajmniej wydaje
I jeszcze jedno, wolałabym chyba jakieś mocniejsze BHA od tego Effeclarowego stężenia LHA. Sądzisz, że lepiej coś ukręcić?
I jeśli już tonik BHA, to co na niego? Można Retin, czy lepiej jakiś nawilżacz?
Sorki, ze tyle pytań, ale naprawdę jestem w kropce.

witch, z tym mieszaniem filtrów, to chyba nie najlepszy pomysł
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 16:41   #2309
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

witch prawda solecrin okropnie bieli, ale filtrow lepiej nie mieszac, jesli juz do tej samej firmy ostatecznie
lepiej zosaw sobie iwostin do ciala/na szyje a na twarz uzywaj innego nowego
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 23:00   #2310
MargosR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Z tym to dokładnie nie wiem zlalazłam informacje ( z różnych źródeł), że od 2 do 6 miesięcy.

jesli planujesz ciąże, nie zaczynaj kuracji Ysthealem.


Po Elouage stan skóry Twojej mamy sie nie pogorszy - tam retinaldehydu jest tylko 0,5%
Witam !!
Niedawno rozpczęlam przygodę z Dirosealem (przestałam karmić 1,5 Maluszka), nie planuję na razie kolejnej ciąży, a nawet gdyby to nie byłby to dla mnie problem. Przeraziła mnie wiadomość o tym,że wit. A tak długo siedzi w organizmie !!! Odstawić definitywnie Diroseal ?Zadaję to pytanie, bo już nie potrfię racjonalnie myśleć w tym momencie .
MargosR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:03.