Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-02, 12:09   #1
wiktoriablack
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriablack
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 266

Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?


Chciałabym zacząć samodzielną naukę języka niemieckiego. Miałam go kiedyś w szkole, ale był traktowany zarówno przez nauczycieli jak i uczniów dość lekceważąco. Dlatego postanowiłam zacząć od podstaw. Pewnie w głowie coś ze szkoły zostało, ale dużo pewnie też wyleciało. Może macie jakieś sprawdzone książki do polecenia? Na rynku jest tak dużo pozycji, że ciężko zdecydować którą wybrać. Może któraś z Was pracowała z jakąś książką i podzieli się swoją opinią.
wiktoriablack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 18:47   #2
klemtina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Cool Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

Myślę,że dobrym rozwiązaniem jest nauka języka "Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego "Stanisława Bęzy
Bardzo jasno wytłumaczona gramatyka natomiast do czytania oraz polecam
Studio d. Deutsch als Fremdsprache .sama korzystam z tej serii choć jestem na poziomie b2/c1.
Podrzucam linki do tych książek
http://www.empik.com/studio-d-deutsc...8210,ksiazka-p

http://www.empik.com/nowe-repetytori...5786,ksiazka-p
klemtina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 12:27   #3
asdf123
Raczkowanie
 
Avatar asdf123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 497
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

jeśli gdzieś znajdziesz w antykwariacie, czy na allegro w rozsądnej cenie pierwszą część ( zresztą wszystkie 3 części są dobre) Grammatik? Kein Problem! autorstwa Reymont & Tomiczek to polecam.
asdf123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 21:56   #4
prudence
Raczkowanie
 
Avatar prudence
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 49
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

Hej! Podobnie jak Ty postanowiłam ostatnio "odkurzyć" swój niemiecki - uczyłam się go całe gimnazjum i całe liceum, jednak zostało mi z tego jedno wielkie nic. Potrzeba mi było wiele lat, by zrozumieć, że efektywna nauka języka to słuchanie, słuchanie i jeszcze raz słuchanie, plus mówienie, w tej samej dawce Aktualnie uczę się z "Blondynką na językach" Pawlikowskiej, mimo że traktuję naukę niemieckiego od zera, to jednak lata nauki w przeszłości okazują się pomocne akurat w metodzie jaką proponuje Pawlikowska. Także ja polecam gorąco. Oprócz tego kanały na youtube, np. smarterGerman
prudence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 10:26   #5
marwel33
Raczkowanie
 
Avatar marwel33
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 347
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

"Blondynka na językach" rewelacja.

Dla początkujących lub tych, którzy tylko liznęli gdzieś tam w szkole niemieckiego polecam SITĘ, trochę mało przykładów przy opisach gramatycznych, ćwiczeń też więcej bym sobie życzyła, ale jest dużo tekstów, później słówka i na końcu gramatyka dość fajnie zestawiona.

Szukam też jakichś fajnych podręczników i ćwiczeń dla dzieci ( 6 i 10 lat), Jeżeli któraś z Was ma dzieci które uczą się w szkole niemieckiego byłabym bardzo wdzięczna za tytuły i autorów fajnych podręczników.
Mieszkamy w Irlandii tutaj w księgarniach niemiecki jest tylko dla szkół ponadpodstawowych widzę w empiku serię "Hallo Anna" ktoś przeglądał i zna te podręczniki może?

Dodatkowo, wiem że bajki, ale któż z nas nie kocha bajek , polecam serię bajek "Lauras Stern" na you tube
https://www.youtube.com/watch?v=i51QsX_4ExM

język mówiony wolno i wyraźnie, moje dzieci uwielbiają te bajki.
__________________

marwel33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 14:50   #6
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

Dziewczyny a orientujecie się w jakiś ciekawych tutułach książek z ćwiczeniami słownictwa (dowolny poziom, bo też odkurzam niemiecki :P )?
Niby są fajne repetytoria tematyczno-leksykalne, ale mi chodzi raczej o wiecej ćwiczeń słownictwa niż czytania, bo te repetytoria które przeglądałam miały jedynie kilka pytań do czytanki i koniec

a no i ja od siebie polecam fajne apki od goethe institut i ciekawe podcasty, czytanki z deutsche welle (ostatnio nowe seria o Harrym od poziomu absolutnie początkujacego). Na YT jest też ciekawy kanał: "Learn German With GermanPod101.com" niby odnosi się to do jakiegoś tam kursu (nie wiem czy płatny czy nie) ale można sobie poćwiczyć słuchanie na paru poziomach



---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez marwel33 Pokaż wiadomość
Szukam też jakichś fajnych podręczników i ćwiczeń dla dzieci ( 6 i 10 lat), Jeżeli któraś z Was ma dzieci które uczą się w szkole niemieckiego byłabym bardzo wdzięczna za tytuły i autorów fajnych podręczników.
Mieszkamy w Irlandii tutaj w księgarniach niemiecki jest tylko dla szkół ponadpodstawowych widzę w empiku serię "Hallo Anna" ktoś przeglądał i zna te podręczniki może?
Nie wiem na jakim poziomie niemieckiego są Twoje dzieci, moi mali kuzyni dobrze bawili się przy tym: Deutsch lernen mit... Spielen und Ratseln

Edytowane przez bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Czas edycji: 2016-02-06 o 14:31
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 15:21   #7
prudence
Raczkowanie
 
Avatar prudence
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 49
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

Popcorn_Lady dzięki za podanie fajnych stronek przeglądałam ostatnio w księgarni ćwiczenia leksykalne z wydawnictwa PONS, ale bardzo pobieżnie, bo to jeszcze nie mój poziom, żeby ćwiczyć słownictwo ;p więc nie wiem, czy dobre. Ale np. z francuskiego są dobre ćwiczenia tego typu z wydawnictwa EDGARD, może mają odpowiednik dla języka niemieckiego? z aplikacji może duolingo ?
prudence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-09, 12:24   #8
blonda93
Raczkowanie
 
Avatar blonda93
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 191
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;55248676]Dziewczyny a orientujecie się w jakiś ciekawych tutułach książek z ćwiczeniami słownictwa (dowolny poziom, bo też odkurzam niemiecki :P )?
Niby są fajne repetytoria tematyczno-leksykalne, ale mi chodzi raczej o wiecej ćwiczeń słownictwa niż czytania, bo te repetytoria które przeglądałam miały jedynie kilka pytań do czytanki i koniec [/QUOTE]

Ostatnio też chciałam przypomnieć sobie niemiecki i zakupiłam książkę z serii Niemiecki z kryminałem (jakoś tak ) wprawdzie też jest to na zasadzie czytania pytań do tekstu ale strasznie wciąga i pomaga z nauka słówek ;-) wszystkie trudniejsze są też wyjaśnione na marginesach i jak się czyta to błyskawicznie wchodzą do głowy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
blonda93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 12:59   #9
gloria19
Przyczajenie
 
Avatar gloria19
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 29
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;55248676]Dziewczyny a orientujecie się w jakiś ciekawych tutułach książek z ćwiczeniami słownictwa (dowolny poziom, bo też odkurzam niemiecki :P )?
Niby są fajne repetytoria tematyczno-leksykalne, ale mi chodzi raczej o wiecej ćwiczeń słownictwa niż czytania, bo te repetytoria które przeglądałam miały jedynie kilka pytań do czytanki i koniec

Fajne ćwiczenia ze słownictwa są w książce "Niemiecki w ćwiczeniach" wydawnictwa Edgard (to poziom A2-B1).
Poza tym jak zależy ci na szybkiej powtórce i utrwaleniu słownictwa to niezłą opcją jest "Profesor Klaus"- program komputerowy.
gloria19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 18:35   #10
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

prudence, blonda93, gloria19 dzięki dziewczyny! będę sprawdzać wasze propozycje!
Szczególnie fajny pomysł z tymi kryminałami - przyjemne z pożytecznym ^.^ Coś tam ciekawego z Edgarda widziałam chyba ostatnio w biedrze, ale mi zwinęli Także wybiorę się chyba do księgarni
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 06:55   #11
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

Ja również obecnie uczę się samodzielnie niemieckiego. Na początku zastanawiałam się nad tym aby zapisac się do szkoły ale brakuje mi na to czasu. Już kiedys uczyłam sie niemieckiego w szkole. Były to odległe czasy tak wieć praktycznie wszystkiego zapomniałam ale obecnie jest mi trochę łatwiej bo wiele rzeczy sobie przypominam. Korzystam z kursu internetowego <<ciach, ciach>> Kurs jest tańszy niż korepetycje z niemieckiego a jeśli macie motywacje to można z niego wiele wyciągnąć.

Nie ma tam wielu słówek ale gramatyka wytłumaczona jet w prosty sposób, wszystko małymi krokami. Codziennie są tam również powtórki.

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2016-02-29 o 17:13 Powód: link
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-27, 19:24   #12
XElisX
Raczkowanie
 
Avatar XElisX
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 412
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

Jeśli od podstaw to może Menschen, wyd. Hueber? Jest fajną bazą, ale wymaga rozbudowania przez dodatkowe ćwiczenia, np. wspomniana wcześniej książka S. Bęzy.
Jeśli chodzi o typowo "szkolne" podręczniki, to Welttour jest całkiem przyzwoity. Polecana tutaj książka Studio D według mnie jest trochę przestarzała, z nowocześniejszych to albo Menschen, albo Mittelpunkt (niestety, dopiero od B1, tak samo jak Sicher!). W każdym razie sam podręcznik to trochę za mało do samodzielnej nauki, warto mieć pod ręką też gramatykę i np. słownik (tak, wiem, internetowe), coś w stylu tematycznego, np. E.M. Rostek "Deutsch" (taki biało-różowy).
Razem stworzą ciekawy komplet do nauki, jednak warto pomyśleć o korepetytorze lub zajęciach w szkole językowej
__________________
Old people burning
Old people burning
Pucio henzap!
XElisX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 18:46   #13
prudence
Raczkowanie
 
Avatar prudence
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 49
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

Hej, a czy któraś mogłaby polecić jakichś śmiesznych youtuberów niemieckich?
prudence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 07:41   #14
XElisX
Raczkowanie
 
Avatar XElisX
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 412
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

Cytat:
Napisane przez prudence Pokaż wiadomość
Hej, a czy któraś mogłaby polecić jakichś śmiesznych youtuberów niemieckich?
Kelly MissesVlog jest świetna
__________________
Old people burning
Old people burning
Pucio henzap!
XElisX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 10:25   #15
bombka8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

Ja właśnie zaczynam przygodę z niemieckim i powiem wam szczerze, że ciężko jest się uczyć samemu w domu. Znajomi doradzają mi kurs językowy w Niemczech, ale chyba jestem jeszcze na to za słaba. Co myślicie, warto jechać jak się nic nie umie?

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2016-03-03 o 10:32
bombka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 10:38   #16
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

Tak, kurs językowy to super sprawa, a tym bardziej na samym początku, gdy człowiek przyswaja wiedzę jak gąbka, a jest rzucony na głęboką wodę.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 22:20   #17
prudence
Raczkowanie
 
Avatar prudence
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 49
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

Cytat:
Napisane przez XElisX Pokaż wiadomość
Kelly MissesVlog jest świetna
Dzięki
Na razie niewiele rozumiem z niemieckiego... Ale kanał wydaje się super

Edytowane przez prudence
Czas edycji: 2016-03-04 o 22:24
prudence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 14:02   #18
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Samodzielna nauka języka niemieckiego- jakie książki?

Cytat:
Napisane przez prudence Pokaż wiadomość
Hej, a czy któraś mogłaby polecić jakichś śmiesznych youtuberów niemieckich?
Ja lubię Get Germanized, większość filmików ma niestety po angielsku, ale po niemiecku też coś się znajdzie
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-07 15:02:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:14.