Świadkowie - dylematy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-06, 15:07   #301
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
yyyy
prawie dokładnie rok temu brałam slub i nawet do głowy by mi nie przyszło, żeby jakimikolwiek kosztami obarczać świadków. Odebrali tylko bukiety, które były już opłacone.
ehhhh, tak myslalam...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 15:22   #302
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
To rzeczywiscie nie zaciekawie. A swiadkowac bedziesz u Waszych wspolnych znajomych czy u kogos z rodziny Twojej lub bylego?
U naszych wspólnych znajomych... eh... :/
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 15:31   #303
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez aga01 Pokaż wiadomość
U naszych wspólnych znajomych... eh... :/
Zawsze jeszcze mozna wycofac sie ze swiadkowania...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 15:39   #304
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Zawsze jeszcze mozna wycofac sie ze swiadkowania...
Myślałam o tym, ale do ślubu niecałe 3 mce i w sumie było mi troszkę głupio zostawić pannę młodą samą... no cóż... nie pozostaje mi nic innego jak się wypindrzyć i "ujrzeć błysk żalu w oczach byłego - bezcenne"
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 15:49   #305
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez aga01 Pokaż wiadomość
Myślałam o tym, ale do ślubu niecałe 3 mce i w sumie było mi troszkę głupio zostawić pannę młodą samą... no cóż... nie pozostaje mi nic innego jak się wypindrzyć i "ujrzeć błysk żalu w oczach byłego - bezcenne"
3 miechy to i tak sporo. Dzewczyna, ktora miala byc na tym weselu co ja swiadkowa zostawila panne mloda na 3 ale tygodnie przed slubem...

Ale masz racje. Wyszykuj sie i dobrze sie baw
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 21:03   #306
Karola20
Zakorzenienie
 
Avatar Karola20
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Prowincja ;) Prawie Wawa
Wiadomości: 22 746
GG do Karola20
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
To rzeczywiscie nie zaciekawie. A swiadkowac bedziesz u Waszych wspolnych znajomych czy u kogos z rodziny Twojej lub bylego?


Karola20, za swoja wiazanke placilas sama czy placil za nia starszy a moze panna mloda? Bo ja sama za swoja musze zaplacic Tzn TZ naciagne, ktory jest zreszta starszym Czy kupowalas tez podwiazke pannie mlodej? Bo ja mam takie zadanie Cos wspominala tez o wieczorze panienskim, ale mnie na taki wydatek nie stac. I tak sporo sie wykosztuje na to wesele.
Wiązankę mi i Młodej kupował Młody. Podwiązki tez nie kupowałam. Młoda sama sobie kupiła. Nawet przed weselem mi właśnie mówiła że nic im mamy nie kupować żeby nie ponosic zbednych wydatków. Ja tylko przed wyjazdem do kościoła jak pomagałam się jej ubrać w sukienke to wrzuciłam jej do jednego i do drugiego buta po 50zł na szczęście... Tak się podobno robi
__________________
Mani

"Nie mam chłopaka, bo kocham polskich siatkarzy"

Skra
Wrona,Qrek


Karola20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 13:51   #307
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Karola20 Pokaż wiadomość
Wiązankę mi i Młodej kupował Młody. Podwiązki tez nie kupowałam. Młoda sama sobie kupiła. Nawet przed weselem mi właśnie mówiła że nic im mamy nie kupować żeby nie ponosic zbednych wydatków. Ja tylko przed wyjazdem do kościoła jak pomagałam się jej ubrać w sukienke to wrzuciłam jej do jednego i do drugiego buta po 50zł na szczęście... Tak się podobno robi
Pieniadze to wiem, ze sie wklada, ale nie mam zamiaru z wlasnego portfela wyciagac i wkladac do cudzego buta. Do swojego to jeszcze jeszcze A czy cos kupowalas mlodej parze w prezencie, czy dawalas kase?
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-11, 13:39   #308
Karola20
Zakorzenienie
 
Avatar Karola20
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Prowincja ;) Prawie Wawa
Wiadomości: 22 746
GG do Karola20
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Pieniadze to wiem, ze sie wklada, ale nie mam zamiaru z wlasnego portfela wyciagac i wkladac do cudzego buta. Do swojego to jeszcze jeszcze A czy cos kupowalas mlodej parze w prezencie, czy dawalas kase?
To wrzuc Młodej 5zł do jednego buta i 5zł do drugiego. Będzie wyższa

Dałam kasę.... Nie miałam pomysłu na prezent
__________________
Mani

"Nie mam chłopaka, bo kocham polskich siatkarzy"

Skra
Wrona,Qrek


Karola20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 16:45   #309
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Karola20 Pokaż wiadomość
To wrzuc Młodej 5zł do jednego buta i 5zł do drugiego. Będzie wyższa

Dałam kasę.... Nie miałam pomysłu na prezent
Chyba 2 zl jest grubsze

Kwiatow juz sobie nie kupuje. Musze za to kupic przypinki gosciom...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 15:21   #310
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Świadkowie - dylematy

No i po weselu. Fajnie bylo Ale sie zszokowalam, bo przed chwila dzwonila mloda i poowiedziala, ze za przystrojenie samochodu powinna placic starsza... I ze to taki zwyczaj w calym kraju jest. To prawda? Bo kurcze, samochod przytrojony byl swiezymi kwaiatmi i przez kwiaciarnie...
Jakby cos to zwale to na barki starszego, bo ja nie mam zamiaru tyle kasy wyjac i zaplacic. Juz i tak sporo sie wykosztowalam. Uwazam, ze jesli organizuje sie swoj slub, to powino sie wszystkie koszty samemu poniesc...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 15:40   #311
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
No i po weselu. Fajnie bylo Ale sie zszokowalam, bo przed chwila dzwonila mloda i poowiedziala, ze za przystrojenie samochodu powinna placic starsza... I ze to taki zwyczaj w calym kraju jest. To prawda? Bo kurcze, samochod przytrojony byl swiezymi kwaiatmi i przez kwiaciarnie...
Jakby cos to zwale to na barki starszego, bo ja nie mam zamiaru tyle kasy wyjac i zaplacic. Juz i tak sporo sie wykosztowalam. Uwazam, ze jesli organizuje sie swoj slub, to powino sie wszystkie koszty samemu poniesc...
takie zwyczaje panują chyba jeszcze na wsi, sorki ale panna młoda chyba na głowę upadła, dzwonić po weselu i mówic, że masz zapłacić za przystrojenie samochodu, nie wiem jak mozna kogoś zmuszać do płacenia za bukiety, dekoracje, kokardki i samam nie wiem co jeszcze. swiadkowanie jest bardzo odpowiedzialną rolą i samo to że się zgodziłaś + prezent + pomoc w przygotowaniach powinno wystarczyć.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-18, 17:35   #312
Pomponka
Raczkowanie
 
Avatar Pomponka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 316
GG do Pomponka
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
No i po weselu. Fajnie bylo Ale sie zszokowalam, bo przed chwila dzwonila mloda i poowiedziala, ze za przystrojenie samochodu powinna placic starsza... I ze to taki zwyczaj w calym kraju jest. To prawda? Bo kurcze, samochod przytrojony byl swiezymi kwaiatmi i przez kwiaciarnie...
Jakby cos to zwale to na barki starszego, bo ja nie mam zamiaru tyle kasy wyjac i zaplacic. Juz i tak sporo sie wykosztowalam. Uwazam, ze jesli organizuje sie swoj slub, to powino sie wszystkie koszty samemu poniesc...
Strasznie wygórowane wymagania ma ta Panna Młoda My nie planujemy obarczać świadków żadnymi kosztami. Pierwsze słyszę, żeby świadkowa miała płacić za przybranie samochodu, przecież to nie kosztuje 10 zł
Pomponka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 19:41   #313
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Świadkowie - dylematy

No ja nie placilam za przybranie samochodu tylko moj TZ, ktory sam byl tez swiadkiem. Za przybranie samochodu zaplacil 200 zl. plus jeszcze moja wiazanka. Ogolnie podliczylismy ile wydal na to wesele (wliczam w to stroj moj i jego, bo kupil moja sukienke, prezent) i wyszlo, ze za wszystko dal ponad 1200 zl. TZ sie wkurzyl, gdy jego siostra cioteczna wyskoczyla z takim tekstem. Niestety nie chcial sie juz klocic i dal sobie spokoj a kase za stroik oddal W koncu to czyje wesele... A obyczaj widac typowo wioskowy (panstwo lodzi pochodza ze wsi wlasnie). Zebysmy to obgadali wczesniej to udekorowalibysmy jakimis tasiemkami a nie wykladali kase na cos co panna mloda sobie zarzyczyla. Moze mielibysmy tez placic, gdyby ona kazala samochod przystroic zlotem Jesli juz to powinna byla wziac tez pod uwage mozliwosci finansowe starszych. Nie kazdy spi na kasie.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 21:58   #314
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
takie zwyczaje panują chyba jeszcze na

Świadkowałam na wiejskim weselu i nikt nie kazał mi płacić za przybranie samochodu!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 22:44   #315
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
Świadkowałam na wiejskim weselu i nikt nie kazał mi płacić za przybranie samochodu!
Ja i mój partner byliśmy świadkami na dwóch róznych weselach i też nie spotkaliśmy się z ponoszeniem kosztów przybrania aut
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 06:51   #316
jaskier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 222
GG do jaskier
Dot.: Świadkowie - dylematy

Ja pochodzę ze wsi i tam będzie moje wesele- do głowy by mi nie przyszło żeby kogokolwiek jakimikolwiek kosztami obarczać. Nie słyszałam też o takim zwyczaju. Być może wszyscy na około tak robią ale dla mnie jest to nie do przyjęcia.To moje wesele i ja mam dbać o to by wszyscy bawili się najlepiej na świecie.
jaskier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 07:06   #317
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
Świadkowałam na wiejskim weselu i nikt nie kazał mi płacić za przybranie samochodu!
Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Ja i mój partner byliśmy świadkami na dwóch róznych weselach i też nie spotkaliśmy się z ponoszeniem kosztów przybrania aut
Cytat:
Napisane przez jaskier Pokaż wiadomość
Ja pochodzę ze wsi i tam będzie moje wesele- do głowy by mi nie przyszło żeby kogokolwiek jakimikolwiek kosztami obarczać. Nie słyszałam też o takim zwyczaju. Być może wszyscy na około tak robią ale dla mnie jest to nie do przyjęcia.To moje wesele i ja mam dbać o to by wszyscy bawili się najlepiej na świecie.
widocznie nie wszedzie tak jest, zależy to od regionu - co kraj to obyczaj, a takze od samych ,młodych
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 10:07   #318
00aga00
Wtajemniczenie
 
Avatar 00aga00
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stamtąd ;)
Wiadomości: 2 182
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
widocznie nie wszedzie tak jest, zależy to od regionu - co kraj to obyczaj, a takze od samych ,młodych
Hm, widocznie nie rozumiem obyczaju ciągnięcia od gości kasy Tym bardziej po fakcie!!! Świadek to także gość i to ten uhonorowany ... Więc jak można zapraszając go na własny ślub obciążać kosztami (i to jakimi). Szkoda, że panna młoda nie powiedziała jej, żeby zapłaciła 50% ceny sukni ślubnej
U mojej siostry goście byli z naprawdę odległych stron świata, zatrzymywali się w hotelu w Warszawie przed weselem i zarówno ten hotel jak i na miejscu wesela był opłacony w ramach imprezy...(nie mówiąc już o strojeniu samochodu). Rozumiem, że niektórzy mogli przeznaczyć mniejszą sumę na urządzenie wesela. .. Ale nie sądzę, żeby dobrym rozwiązaniem było obarczanie takimi kosztami gościa akurat gdy zobaczyli 'rachunek się nie zgadza'. Według mnie: bardzo nietaktowne.
__________________
"Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic.
Jestem może bledsza,
trochę śpiąca
trochę bardziej milcząca
lecz widać można żyć bez powietrza !"

00aga00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 10:25   #319
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez 00aga00 Pokaż wiadomość
Hm, widocznie nie rozumiem obyczaju ciągnięcia od gości kasy Tym bardziej po fakcie!!! Świadek to także gość i to ten uhonorowany ... Więc jak można zapraszając go na własny ślub obciążać kosztami (i to jakimi). Szkoda, że panna młoda nie powiedziała jej, żeby zapłaciła 50% ceny sukni ślubnej
U mojej siostry goście byli z naprawdę odległych stron świata, zatrzymywali się w hotelu w Warszawie przed weselem i zarówno ten hotel jak i na miejscu wesela był opłacony w ramach imprezy...(nie mówiąc już o strojeniu samochodu). Rozumiem, że niektórzy mogli przeznaczyć mniejszą sumę na urządzenie wesela. .. Ale nie sądzę, żeby dobrym rozwiązaniem było obarczanie takimi kosztami gościa akurat gdy zobaczyli 'rachunek się nie zgadza'. Według mnie: bardzo nietaktowne.
00aga00 - ja myslę dokładnie tak samo jak Ty, nie wyobrażam sobie, żeby moi swiadkowie mieli za cokolwiek płacić, wystarczy że i tak pełnią bardzo odpowiedzialną funkcję na slubie i weselu, ale niestety w niektórych regionach, społecznościach jest przyjęta taka zasada, jesli wogóle mozna to zasadą nazwać i nic na to nie poradzisz.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-19, 10:39   #320
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Świadkowie - dylematy

A myślicie, że zapytać młodych, co by chcieli dostać ode mnie jako świadkowej, czy dać po prostu kasę?
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 17:37   #321
00aga00
Wtajemniczenie
 
Avatar 00aga00
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stamtąd ;)
Wiadomości: 2 182
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
00aga00 - ja myslę dokładnie tak samo jak Ty, nie wyobrażam sobie, żeby moi swiadkowie mieli za cokolwiek płacić, wystarczy że i tak pełnią bardzo odpowiedzialną funkcję na slubie i weselu, ale niestety w niektórych regionach, społecznościach jest przyjęta taka zasada, jesli wogóle mozna to zasadą nazwać i nic na to nie poradzisz.
Cieszę się, że się ze mną zgadasz
Ja dla zachownania tradycji zwinęłabym w rulonik 10zł i wcisnęła pomiedzy kwiatki do bukietu
__________________
"Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic.
Jestem może bledsza,
trochę śpiąca
trochę bardziej milcząca
lecz widać można żyć bez powietrza !"

00aga00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 18:54   #322
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Dot.: Świadkowie - dylematy

a ja mam pytanko czy wy dziewczynki przbieralyscie sie chodzi mi o to czy w kosciele mialyscie inny stroj a na wieczor inny?(a jak tam to w którym pozowałyście do zdjęć z PAńSTWEM MłODYM ) czy bylyscie przez caly czas w jednym? i prosze o wiecej zdjec waszych kiecek dziewczynki bo zupelnie nie wiem jaka kiecke kupic
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 18:56   #323
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Świadkowie - dylematy

ja mam zamiar miec jedną kiecke na wesele i jakiś inny przyodziewek na poprawiny
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 13:13   #324
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Świadkowie - dylematy

Ja na weselu bylam caly czas w tej samej kiecce. Zmienilam tylko ubiorr dnia nastepnego na poprawinach, za to TZ byl w tej samej koszuli, spodiach i butach co na weselu. Ale rownie dobrze mogl nalozyc bojowki... takie to byly poprawiny...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 19:55   #325
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Aga01
A myślicie, że zapytać młodych, co by chcieli dostać ode mnie jako świadkowej, czy dać po prostu kasę?
Owszem możesz zawdzonić spytać się, ale moim skromnym zdaniem nikt jeszcze na otrzymane pieniążki nie narzekał .

A ja się tak zaczełam teraz zastanawiać czy zmieniać ubiór po pólnocy, czy do końca wesela zostać w sukni.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 07:36   #326
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
A ja się tak zaczełam teraz zastanawiać czy zmieniać ubiór po pólnocy, czy do końca wesela zostać w sukni.
Suknię ślubną ma się zazwyczaj tylko raz w życiu na sobie, a wesele mija bardzo szybko, niewiadomo kiedy. Myślę, że jedna suknia na cały wieczór to najlepszy pomysł.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 09:34   #327
Pomponka
Raczkowanie
 
Avatar Pomponka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 316
GG do Pomponka
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
Suknię ślubną ma się zazwyczaj tylko raz w życiu na sobie, a wesele mija bardzo szybko, niewiadomo kiedy. Myślę, że jedna suknia na cały wieczór to najlepszy pomysł.
jestem tego samego zdania, na pewno nie będę chciała zdejmować sukni ślubnej po północy, będzie mi i tak żal, że tylko raz mogę ją założyć
Pomponka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 12:08   #328
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Pomponka Pokaż wiadomość
jestem tego samego zdania, na pewno nie będę chciała zdejmować sukni ślubnej po północy, będzie mi i tak żal, że tylko raz mogę ją założyć
Coraz bardziej jestem skłonna pozostać w skuni do samego końca
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 14:26   #329
SELKA*
Zakorzenienie
 
Avatar SELKA*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7 678
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Pomponka Pokaż wiadomość
jestem tego samego zdania, na pewno nie będę chciała zdejmować sukni ślubnej po północy, będzie mi i tak żal, że tylko raz mogę ją założyć
Całkowicie popieram Byłam tylko na jednym weselu, gdzie pana młoda po północy zamieniła suknię ślubną na zwykłą. Ale to była wyjątkowa sytacja, bo dziewczyna w zaawansowanej ciąży, nawet oczepin nie było
__________________
1.06.2009 Bartuś
1.05.2012 Hania
6/2017
SELKA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 14:45   #330
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez SELKA* Pokaż wiadomość
Całkowicie popieram Byłam tylko na jednym weselu, gdzie pana młoda po północy zamieniła suknię ślubną na zwykłą. Ale to była wyjątkowa sytacja, bo dziewczyna w zaawansowanej ciąży, nawet oczepin nie było
Eee tam, a ja oczepin nie lubie I na moim weselu tez raczej nie bedzie... Ogolnie rzecz ujmujac nie lubie tych wszystkich oczepinowych zabaw. Smieszne sa ok, ale ja nie chcialabym aby byly u nie na weselu. Z reszta nie chce miec "zwyklego "wesela
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-24 12:43:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.