Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-04, 19:47   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997

Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?


Jak w temacie.
moja chrzestna tak naprawdę była nią tylko na papierku. pojawiła sie w moim życiu 3 razy: na chrzcie, na I Komunii i na 18, wpadła na pół godziny, zostawiła srebrny łańcuszek z wisiorkiem i poszła. To było ponad 10 lat temu

Kompletnie nie planowałam zapraszać jej na mój ślub/wesele. Jest dla mnie obcą osobą, nie jest mi do niczego potrzebna. Natomiast moja mama uważa, że wypadałoby. Nie narzuca mi tego zdania, zrobię, jak będę uważała za słuszne, ale... Zasiała jakieś ziarenko niepewności.

Tyle, że nawet jakbym ją zaprosiła - na jej miejscu pomyślałabym, że zaprasza się tylko dla kasy/prezentu. Tymczasem zaprosiłabym ją wyłącznie przez wzgląd na moją mamę.

Co wy na to? Jak byście postąpiły?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 19:54   #2
april:)
Zakorzenienie
 
Avatar april:)
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 470
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

ja bym wysłała tylko zawiadomienie o ślubie...
april:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:02   #3
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Absolutnie bym jej nie zaprosiła.
Na ślubie powinny być bliskie nam osoby.. Tak prawdziwie bliskie, a nie tylko na papierku.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:04   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

A ja bym zaprosila -zreszta mam podobna sytuacje z chrzestna ale nie biore slubu ale gdybym ,zaprosilabym ja ze wzgledu na to ze to siostra mojego ojca a jesli przyniesie prezent to tym lepiej -zwroci mi sie jej pobyt na weselu ;-) a co o mnie mysli to jej sprawa.

Ja bede miala czyste sumienie ,rodzice zadowoleni i tyle
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:10   #5
Asia31
Zakorzenienie
 
Avatar Asia31
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 3 827
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Ja chyba tez bym wyslala tylko zawiadomienie.No chyba,ze naprawde mamie zalezaloby bardzo,zeby ja zaprosic.
__________________
co nas nie zabije to nas wzmocni



MILEGO DNIA
Asia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:13   #6
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

cium cium..
ja na jej miejscu bym nie pomyslala, ze zapraszasz ja dla kasy/prezentu, tylko, ze robisz to bo tak wypada, na wszystkich sakramentach
chrzest, komunia, no to i slub teraz...

ale ja nie wiem czy bym zaprosila, ciezko mi to sobie wyobrazic. Sadze, ze nie
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:20   #7
sammira
Zadomowienie
 
Avatar sammira
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 041
GG do sammira
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Ja też bym nie zaprosiła. Chciałabym, by na weselu były najbliższe mi osoby. Zawiadomienie o ślubie owszem, wysłałabym.
__________________
Tak, JESTEM GRZESZNICĄ!



sammira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-04, 20:22   #8
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Ja bym nie zaprosila, podobna sytuacje mam u mojego narzeczonego, chrzestny kilka lat temu jak go spotkalismy albo go nie pamietal albo udal ze nie pamieta - na nasze wesele go nie zapraszamy
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:24   #9
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Nie zaprosiłabym.

Swojej na swój ślub też raczej nie mam ochoty zapraszać w przyszłości, mimo że mamy kontakt. Ale usłyszałam od niej tyle słów, na które nie zasłużyłam, że już od dawna ciotka nie gra w moim życiu żadnej roli.

A co do zapraszania "dla świętego spokoju" i "bo tak wypada", to do takiej hipokryzji też się posuwać nie zamierzam. Dlatego na moim ślubie będzie wąskie grono osób, które na pewno będą miały tam być. Moi rodzice już teraz o tym wiedzą (mimo że ślubu nie planuję w najbliższym czasie, jeśli w ogóle) i wiedzą też, że nie wpłyną na moje decyzje.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:28   #10
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

W mojej rodzinie była podobna sytuacja. Moj tata jest ojcem chrzestnym córki dalekich znajomych, widziałam ją na oczy 2 razy, moj ojciec na komuni a potem pewnie na tym ślubie.

Szczerze, to nie wiem jakbym się zachowała. Jeśli jest to bliska rodzina, a ta kobieta nie wypełniała swoich obowiązków jako matka chrzestna chyba darowalabym sobie zaproszenie jej. To ona powinna zabiegać o Wasze kontakty, ja nie wyobrażam sobie żeby moje że chrzestnej nie bylo na waznych dla mnie uroczystościach, fakt jest blisko przez caly mój doczesny żywot.

Własciwie jesteście dla siebie obce, ona olała wobec Ciebie swoje zobowiązanie, myśle że masz pelne prawo zrobić to samo.
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:28   #11
olcia00500
Rozeznanie
 
Avatar olcia00500
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 767
GG do olcia00500
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
cium cium..





A co do tematu - nie zaprosiłabym.
__________________
The chances of finding someone like you.

http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs/

olcia00500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-04, 20:30   #12
justysia171
Zakorzenienie
 
Avatar justysia171
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 5 332
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

nie zaprosiłabym
__________________
... jeżeli przestajemy marzyć, to znaczy , że umieramy..."


justysia171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:35   #13
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Moim zdaniem zaproszenie powinnaś dać, a czy przyjmie i czy będzie to już jej sprawa.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:35   #14
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Hmmm... To córka cioci mojej mamy

Aczkolwiek nigdy nie uważałabym jej za kogoś bliskiego, mało tego - Dajmy na to, że ją zapraszam. Ok, jadę do niej z zaproszeniem, dzwonię do drzwi, otwiera jakaś kobieta, a ja pytam: przepraszam, czy pani jest moja chrzestną?

Nawet nie mam pojęcia, jak ona wygląda po tylu latach. No i wcześniej też nie miałam specjalnie okazji, by ją zapamiętać.

Problem jest jeszcze jeden - jej mama, czyli ciocia mojej mamy - raczej zostanie zaproszona. To taka naprawdę starsza pani, która choć teraz może nie jest blisko mnie, to jednak jest blisko mojej mamy.

Zawiadomienie pewnie wyślę, a co do wesela.... Jeszcze półtora roku, mam czas do namysłu
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:36   #15
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Miałam taka samą sytuacje tylko, że z chrzestnym. Ostatni raz był u mnie jak miałam 7 lat, a nie mieszka daleko ode mnie. Ja z rodzicami jakoś odwiedzałam go.
Osobiście zaprosiłam chrzestnego na ślub i wesele. Później poinformował mnie, że nie przyjdzie, bo jego 2 inne chrześnice też wychodzą za mąż. Łudziłam się, że chociaż przyjdzie z kwiatami pod kościół. Dostaliśmy telegram wysłany na salę, w której było wesele. Było mi przykro.
Chrzestny to kolega mojego taty, więc to nie bliska rodzina.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:40   #16
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Ja bym zaprosiła. Na jednej osobie więcej nie zbankrutujesz, a chociaż pozbędziesz się dylematu. To Twój ślub, nie warto zawracać sobie głowy tym zbytnio - zaproś i po problemie, bo jak nie zaprosisz, to będziesz miała ciągłe wątpliwości, czy aby dobrze postąpiłaś.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:40   #17
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

To zaproszenie też wyślij pocztą. Niby nie wypada. Ale czy wypada by chrzestna zapomniała o tym, że jest matką chrzestną? W świetle religii ma wobec Ciebie obowiązki, jak Twoim rodzice.

Rozumiem Cię, sama mam nieciekawie z chrzestnymi - czyli są a jakby ich nie było. Czasem z zazdrością i nutką przykrości patrzę na chrzestnych znajomych, gdzie widać tą więź typu wspólne spotkania, wakacje, pamiętanie o ważnych datach (i nie chodzi o prezenty a o głupią pamięć).

Długo byłam tą stroną, która wyciągała rękę - dzwoniłam, dawałam upominki na święta, imieniny... Z czasem zobaczyłam, że zupełnie nie działa to w drugą stronę. Skoro ktoś mnie olewa, niestety ja też zlewam takie osoby.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:42   #18
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Cytat:
Napisane przez april:) Pokaż wiadomość
ja bym wysłała tylko zawiadomienie o ślubie...
otóż to wysłałabym jej jedynie zaproszenie na ślub ( ze wzglaedu na mamę) ale napewno nie na wesele
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:57   #19
Oleczka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 8 320
GG do Oleczka
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
otóż to wysłałabym jej jedynie zaproszenie na ślub ( ze wzglaedu na mamę) ale napewno nie na wesele
Tez bym tak zrobila
Oleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-04, 21:15   #20
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Myślę, że możesz spokojnie wcale jej nie zapraszać. Jak zaprosisz ją na sam ślub, to jeszcze wepchnie Ci sie na wesele, bo stwierdzi, że jak jest chrzestną, to pójdzie i na wesele. Albo zacznie się Ciebie pytać przed czy po ceremonii, czemu nie dostała zaproszenia na wesele. I w ten sposób zepsuje Ci uroczystość. Nie zapraszaj jak nie chcesz, zawsze możesz powiedzieć: "A czemu chrzestna nie interesowała się mną?" Rodzina nie ma prawa Ci narzucać, że wypadałoby, bo to chrzestna, itp. W takich przypadkach możesz powiedziec wprost, że nie życzysz sobie namawiania i już wyrazilaś swoje zdanie.

Niektórym ludziom przydałoby sie takie potraktowanie, bez tego "wypadałoby" - jak ja nie cierpię robienia czego,ś, bo wypada! Notabene, moja ciotka mieszka w USA, a widzialam ją więcej razy niż Ty. Jak widac dla chcącego...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 21:16   #21
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
cium cium..
cium cium syntagmo, cium cium autorko wątku, cium cium wizażanki

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Ja bym zaprosiła. Na jednej osobie więcej nie zbankrutujesz, a chociaż pozbędziesz się dylematu. To Twój ślub, nie warto zawracać sobie głowy tym zbytnio - zaproś i po problemie, bo jak nie zaprosisz, to będziesz miała ciągłe wątpliwości, czy aby dobrze postąpiłaś.
Co sobie pomyśli chrzestna to najmniejszy problem. Bo może pomyśleć że zapraszasz pro forma, że dla prezentu, że zostałaś przymuszona, że bardzo chciałaś ją zaprosić, bo ją uwielbiasz

Zaprosisz, problem będzie z głowy, prezent dostaniesz, zrobisz piękny ukłon w kierunku cioci swojej mamy.

(Chociaż chrzestna mojej koleżanki z liceum zrobiła jej szałowy prezent na osiemnastkę, dodam, że przywieziony z Anglii - t-shirt, taki zwykły na wf. Szkoda mi było mojej koleżanki, ale to silna dziewczyna, przetrwała )
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 21:30   #22
vendettka
Wtajemniczenie
 
Avatar vendettka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 544
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Mam taką sytuację tylko,że ze chrzestnym,który był tylko na moim chrzcie i komunii ( na bierzmowaniu nie ).Ale wysłałabym mu zaproszenie na ślub,dla zasady.
__________________
Pasmo kontrolne-29cm

Włosomaniaczka - 15.05.2012
Listuję
vendettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 21:35   #23
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Ja bym zaprosiła. Na wesele przecież zapraszać jej nie musisz. Możesz wysłać zaproszenie tylko na ślub.

Chociaż ja swojego chrzestnego zapraszać w przyszłości na mój ślub (jak będzie), nie zamierzam. Ale to nawet nie o to chodzi, że się nie interesował moim losem, wręcz przeciwnie, tylko mnie i moim rodzicom szkodził
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 21:40   #24
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Chrzestna mojego męża widziała go tylko na chrzcie Na slub zaproszenie jej wysłalismy pocztą, nie przyjechała.
Wydaje mi się, że takie zaproszenie wysyła się bardziej dla spokojności własnego sumienia i dla pokazania komuś: zobacz, ja jestem w porządku. Dla własnego spokoju może lepiej ją zaprosić.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 21:45   #25
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;7123447]Jak w temacie.
moja chrzestna tak naprawdę była nią tylko na papierku. pojawiła sie w moim życiu 3 razy: na chrzcie, na I Komunii i na 18, wpadła na pół godziny, zostawiła srebrny łańcuszek z wisiorkiem i poszła. To było ponad 10 lat temu

Kompletnie nie planowałam zapraszać jej na mój ślub/wesele. Jest dla mnie obcą osobą, nie jest mi do niczego potrzebna. Natomiast moja mama uważa, że wypadałoby. Nie narzuca mi tego zdania, zrobię, jak będę uważała za słuszne, ale... Zasiała jakieś ziarenko niepewności.

Tyle, że nawet jakbym ją zaprosiła - na jej miejscu pomyślałabym, że zaprasza się tylko dla kasy/prezentu. Tymczasem zaprosiłabym ją wyłącznie przez wzgląd na moją mamę.

Co wy na to? Jak byście postąpiły?[/quote]

Jeśli jest to najbliższa rodzina Twoich rodziców, czyli siostra któregoś z nich, i wyrazili z tego względu wolę jej zaproszenia, to bym była na tak.
Natomiast jesli jest to typowa siódma woda po kisielu lub osoba nie skoligowana z Waszą rodziną -byłabym na nie.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 21:47   #26
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

weź jej wyślij wiadomość o ślubie . Ja też mam ,,taką chrzestną" na moim chrzcie była , jak jej moja mama wysłała zaproszenie na komunie to nie przyjechała , tak samo z bierzmowaniem . Tak samo mam chrzestna tylko na papierku.
Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 21:55   #27
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;7123447]Jak w temacie.
moja chrzestna tak naprawdę była nią tylko na papierku. pojawiła sie w moim życiu 3 razy: na chrzcie, na I Komunii i na 18, wpadła na pół godziny, zostawiła srebrny łańcuszek z wisiorkiem i poszła. To było ponad 10 lat temu

Kompletnie nie planowałam zapraszać jej na mój ślub/wesele. Jest dla mnie obcą osobą, nie jest mi do niczego potrzebna. Natomiast moja mama uważa, że wypadałoby. Nie narzuca mi tego zdania, zrobię, jak będę uważała za słuszne, ale... Zasiała jakieś ziarenko niepewności.

Tyle, że nawet jakbym ją zaprosiła - na jej miejscu pomyślałabym, że zaprasza się tylko dla kasy/prezentu. Tymczasem zaprosiłabym ją wyłącznie przez wzgląd na moją mamę.

Co wy na to? Jak byście postąpiły?[/quote]

byłam w tej samej sytuacji co Ty i zaprosiłam chrzestną. Głównie pod presją rodziny. Łatwo się mówi "ne zaprosiłabym"a to nie takie proste.
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 22:49   #28
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Freso - córka cioci mojej mamy to jest I widzisz - z moją mamą też żadnego kontaktu nie było przez te lata. Moja mama rzuciła temat, bo jest osobą, która nie chce nikomu przykrości robić ani powodować zadrażnień. I tyle, nie chodzi o jakieś bliskie stosunki. Z kolei chrzestny to rozwiedziony mąż koleżanki mojej mamy, którego nie widziałam jeszcze dłużej

Nota bene, właśnie uświadomiłam sobie przed chwilą, że nawet nie pamiętam/nie wiem, jak ona ma na imię

Prawdopodobnie zrobię tak, jak radzi tu większość: powiadomię o ślubie kościelnym i tyle. Bez zapraszania na wesele. I nie jest to kwestia kasy, ale czystej niechęci do bawienia się z kimś kompletnie przecież obcym. A jeśliby spytała po ślubie, dlaczego nie idzie na wesele - odpowiem raczej prawdę To będzie dzień mój i TŻta, a nie dzień udawania przed obcymi.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 23:44   #29
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Czyli rodzina dalsza.
Ale rozumiem Twoje rozterki, bo ciocię pewnie zaprosisz, to zaraz będzie zdziwienie, że córka nie dostała zaproszenia i obraza majestatu: gotowa.

W sumie: ślub i wesele to miłe uroczystości, a ile zgrzytów w rodzinie mogą przysporzyć.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 01:08   #30
nisiaq
Zadomowienie
 
Avatar nisiaq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 432
GG do nisiaq Send a message via Skype™ to nisiaq
Dot.: Chrzestna olała mnie wiele lat temu - zaprosić na wesele?

Ja mam podobnie, z tym że moja chrzestna olała nawet i komunię.
Ale myślę, że zaproszenie wyślę. W sumie jak już ktoś pisał nie stracę wiele na zaproszeniu a wydaje mi się, że nie pójdę na łatwiznę (łatwiej olać i strzelić focha niż się przełamać). Pewnie i tak nie przyjedzie
Swoją drogą ludzie są dziwni. Po grzyba się zgadzała na bycie chrzestną
__________________
"Trzymałem cię w ręce, Wagabundo. Byłaś przepiękna."



nisiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.