Odpoczynek?A co to? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-26, 20:56   #1
ossirisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 290

Odpoczynek?A co to?


Witam
Po głębszym zastanowieniu doszłam do wniosku, że mam problem z tzw odpoczywaniem.Chyba poprostu nie umiem.Nie mam normalnie na to czasu.Uczelnia,praca, zakupy, obiad, sprzątanie i od nowa.Nawet jak mam wolny wieczór to nie mogę sobie tak poprostu posiedzieć, wypić kawkę i sobie odpocząć.Ciągle coś mam do roboty,ciągle mnie coś goni.Czasami są to dość abstakcyjne sprawy jak np szukanie idealnego miejsca na TV i noszenie go z kąta w kąt.
Też tak macie?
Czy to dlatego że ogólnie żyje się coraz szybciej, coraz więcej od siebie wymagamy,coraz więcej od nas wymagają, ciągle trzeba się czegoś uczyć by nie zostać w tyle , czy mam już zespół natręctw?
Jak to u was jest i jak sobie ew. z tym radzicie? Czy jest jeszcze dla mnie nadzieja?

Edytowane przez ossirisa
Czas edycji: 2007-11-26 o 20:58 Powód: literówka
ossirisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 21:28   #2
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Cytat:
Napisane przez ossirisa Pokaż wiadomość
Witam
Po głębszym zastanowieniu doszłam do wniosku, że mam problem z tzw odpoczywaniem.Chyba poprostu nie umiem.Nie mam normalnie na to czasu.Uczelnia,praca, zakupy, obiad, sprzątanie i od nowa.Nawet jak mam wolny wieczór to nie mogę sobie tak poprostu posiedzieć, wypić kawkę i sobie odpocząć.Ciągle coś mam do roboty,ciągle mnie coś goni.Czasami są to dość abstakcyjne sprawy jak np szukanie idealnego miejsca na TV i noszenie go z kąta w kąt.
Też tak macie?
Czy to dlatego że ogólnie żyje się coraz szybciej, coraz więcej od siebie wymagamy,coraz więcej od nas wymagają, ciągle trzeba się czegoś uczyć by nie zostać w tyle , czy mam już zespół natręctw?
Jak to u was jest i jak sobie ew. z tym radzicie? Czy jest jeszcze dla mnie nadzieja?
mam identycznie.
Ciągle coś robię, gdzieś biegnę, coś robię "po łebkach".. i nie starcza mi na nic czasu, frustruje mnie to, bo nawet jak mam ta swoją chwilkę, to zaraz się zadręczam ile jeszcze rzeczy czeka na załatwienie. A ja już nie mam siły. I nie robie, albo robie byle jak.
Ostatnio w jakąś niedzielę złapałam się na tym samym - nie mogłam znaleźć sobie miejsca, nie mogłam odpocząć...
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 21:50   #3
ossirisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 290
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Cytat:
bo nawet jak mam ta swoją chwilkę, to zaraz się zadręczam ile jeszcze rzeczy czeka na załatwienie
No właśnie.U mnie dochodzi jeszcze do tego że ciągle mam wrażenie że coś mogłabym zrobić lepiej.
fajnie że nie jestem sama
ossirisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 13:50   #4
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Odpoczynek?A co to?

ja tez tak kiedys mialam ! ciagle cos robila, uczylam sie, sprzatalam , ciagle, ciagle, ciagle. Aaale da sie to zwalczyc :P zwalczylam i bardzo sie ciesze. Mam wrazenie, ze bardziej sie ciesze ze wszystkiego, nie irytyuje sie, ze cos mi nie wychodzi, jestem spokojniejsza. A robie ciagle tyle samo. Moze po porstu efektywniej. Naprawde nie warto, trzeba przystopowac i wygospodarowac chociaz pol h dla siebie.
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 17:15   #5
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Tez tak kiedys mialamWszystko musialo byc zrobione,wszystko dopiete na ostatni guzik.Tyle,ze dla mnie juz nigdy nie starczylo czasu.
Moj jedyny odpoczynek byl kiedy wreszcie kladlam sie do lozka.

Przeszlo mi,zwolnilam,wyluzowalam. Bo co to za zycie,skoro go nie zauwazam,bo brak mi czasu,bo jestem zmeczona...

Swiat sie nie zawali kiedy nie posprzatam,kiedy na obiad beda pierogi kupione sklepie,kiedy okna beda brudne...a ja w tym czasie moge wyciagnac stare albumy ze zdjeciami,poczytac pamietnik,ktory kiedys pisalam,pogapic sie na lisciki pisane na lekcjach(szkole skonczylam 10 lat temu) ,posluchac muzyki,poczytac Wizaz...

...tak,teraz czuje,ze zyje
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 18:47   #6
ossirisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 290
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Cytat:
Przeszlo mi,zwolnilam,wyluzowalam. Bo co to za zycie,skoro go nie zauwazam,bo brak mi czasu,bo jestem zmeczona...
A tak samo z siebie Ci przeszło?Może mnie też przejdzie
Jak na razie nie umiem sie pogodzić ze stwierdzeniem że "brudne gary nie uciekną"
Czasami mam wrażenie że zamieniam się w jedną z postaci "Gotowych na wszystko"
W piatek zamierzam w ramach "odpoczywania" ulepić bałwana I może pójde na sanki
ossirisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 19:19   #7
Martusia7
Zadomowienie
 
Avatar Martusia7
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 793
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Boże nie straszcie nieumiejętność odpoczywania chyba przychodzi z wiekiem, bo ja mam 17 lat i nie sprawia mi to problemu, nawet kiedy powinnam uczyć się, potrafię odpoczywać, np teraz powinnam edukować się z biologii,a ja siedzę na wizażu i tak caly czas
Martusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-27, 19:23   #8
ossirisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 290
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Cytat:
Boże nie straszcie nieumiejętność odpoczywania chyba przychodzi z wiekiem
No wiesz...nie chce Cię martwić ...
W liceum nie miałam najmniejszego problemu ze znaleziem czasu dla siebie, bałagan w pokoju?A co tam ! itp.
Zmieniło się jak się wyprowadziłam z domu i znalazłam pracę.
ossirisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 20:14   #9
yamiss
Zadomowienie
 
Avatar yamiss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: birmingham/ lodz
Wiadomości: 1 468
GG do yamiss
Dot.: Odpoczynek?A co to?

zapisz się na jogę, pilates, albo zacznij chodzić na masaże...w sumie, to jakikolwiek sport pomaga przerzuć też trochę obowiązków na współlokatora/męża (chyba, że mieszkasz sama. ) pomyśl co cię relaksuje/relaksowało i wpisz w dzienny rozkład jazdy tyle czasu na to, ile Ci potrzebne
__________________
mes que un club, mes que un ciudad. Barcelona <3
visca el Barca.!


you know you love me .. xoxo.
yamiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 20:27   #10
ossirisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 290
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Ja...masaże To by mi się podobało
Co do sportu to niestety nie mam zbyt dużego wyboru wśród dyscyplin :/
W kwietniu tego roku miałam poważną kontuzję kolana,prawie pół roku o kulach
Nie pojeżdżę w tym roku na nartach ;(
To nie jest tak, że nie mogę wygospodarować czasu na relaks tylko to wygląda tak:
Gorąca herbatka na stole, fajna książka w ręku, siedzę sobie i patrzę na śnieg za oknem i nagle - bach!-przydało by się okna umyć,posprzatać na balkonie, podlać kwiatki itp itd...a
Mam takie spaczone poczucie obowiązku
Nie wiem jak wyłączyć to myślenie że ciągle "coś trzeba".
ossirisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 20:48   #11
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Mam bardzo podobnie.W tygodniu studia,w weekendy praca i jeszcze domem trzeba się zajać,bo nie mieszkam już z rodzicami.Dzień wolny to mam tylko jak jest święto typu 1 albo 11 listopada Kiedyś byłam strasznym śpiochem,a teraz szkoda mi czasu na spanie do 9 czy 10,bo w tym czasie mogę przecież wysprzątać całe mieszkanie.Spać nie chodzę przed 1,bo już mam tak jestem przestawiona,że wcześniej nie zasnę.I niby jest dobrze dopóki organizm nie przypomni o sobie,że on nie nadąża
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-27, 20:54   #12
mysza89
Zadomowienie
 
Avatar mysza89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 314
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Ja tak mam od tamtego tygodnia...tylko ze mnie to juz strasznie męczy bo jednym słowem padam na twarz poprostu na nic nie mam czasu, nauka sprzatanie jakies zakupy korki z tego korki z tamtego w miedzy czasie masa rzeczy do matury nawet nie mam sie kiedy dobrze pouczyc ylko wszystko robie tak zeby tylko było bo boje sie ze mi braknie czasu na inne rzeczy..
Często tak mam ze jak np mam sie nauczyc na dwie kokretne rzeczy na nastepny dzien to ucząc sie tej jednej nie moge sie skupic bo mysle czy zdąrze sie nauczyc na to następne i tak od zeszłego tygodnia..a weekend..to juz bedzie mój drugi weekend kiedy jak znam zycie zero czasu dla siebie..:Cool:
__________________
†Baks†
mysza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 23:45   #13
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Cytat:
Napisane przez ossirisa Pokaż wiadomość
No wiesz...nie chce Cię martwić ...
W liceum nie miałam najmniejszego problemu ze znaleziem czasu dla siebie, bałagan w pokoju?A co tam ! itp.
Zmieniło się jak się wyprowadziłam z domu i znalazłam pracę.
dokładnie

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Mam bardzo podobnie.W tygodniu studia,w weekendy praca i jeszcze domem trzeba się zajać,.
ja mam tak samo tylko odwrotnie. W tygodniu praca w weekendy szkoła. Już nie wyrabiam.
Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Dzień wolny to mam tylko jak jest święto typu 1 albo 11 listopada Kiedyś byłam strasznym śpiochem,a teraz szkoda mi czasu na spanie do 9 czy 10,bo w tym czasie mogę przecież wysprzątać całe mieszkanie.Spać nie chodzę przed 1,bo już mam tak jestem przestawiona,że wcześniej nie zasnę.I niby jest dobrze dopóki organizm nie przypomni o sobie,że on nie nadąża
A jak mam wolny dzień (np niedzielę czy np 11 listopada) to mnie szlag trafia, bo przecież mogłabym załatwić to, tamto, oooo i jeszcze tamto. A nie mogę, bo wszystko zamkniete i wszyscy mają wolne No to sie pouczę, coś nadgonie. Ale robie jedno i rozprasza mnie myśl o tym, że zrobic jeszcze muszę coś innego... I kółko sie zamyka.

Śpię w sumie długo, jeśli tylko mogę, ale i to niedługo sie skończy...
Czasem mam ochotę rzucic to wszystko wyjechać gdzieś do dzików zakopać sie w lesie i mieć świety spokój przez jakiś tydzień albo dwa. Ale jak miałam urlop to i tak myslałam np. o pracy
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 00:21   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Cytat:
Napisane przez ossirisa Pokaż wiadomość
Witam
Po głębszym zastanowieniu doszłam do wniosku, że mam problem z tzw odpoczywaniem.Chyba poprostu nie umiem.Nie mam normalnie na to czasu.Uczelnia,praca, zakupy, obiad, sprzątanie i od nowa.Nawet jak mam wolny wieczór to nie mogę sobie tak poprostu posiedzieć, wypić kawkę i sobie odpocząć.Ciągle coś mam do roboty,ciągle mnie coś goni.Czasami są to dość abstakcyjne sprawy jak np szukanie idealnego miejsca na TV i noszenie go z kąta w kąt.
Też tak macie?
Czy to dlatego że ogólnie żyje się coraz szybciej, coraz więcej od siebie wymagamy,coraz więcej od nas wymagają, ciągle trzeba się czegoś uczyć by nie zostać w tyle , czy mam już zespół natręctw?
Jak to u was jest i jak sobie ew. z tym radzicie? Czy jest jeszcze dla mnie nadzieja?
Znam to - nawet jak teoretycznie mam wolny czas, to sama znajduję sobie jakieś zajęcia. Wprawdzie nie pracuję w sensie jeżdżenia gdzieś do pracy, ale w domu (od czasu do czasu zlecenia na strony www) ale prowadzę dom i zawsze mam coś do zrobienia. Nie powiem - mam często czas dla siebie (jak już nastawię pranie, poodkurzam, nakarmię zwierzę, nastawię obiad...) i siadam np. do oglądania filmu. I co? Średnio zajmuje mi to 3-4godziny, bo co chwilę włączam pauzę i coś tam jeszcze robię. I jak słyszę od koleżanek "a bo ty siedzisz w domu... ty to masz tyle czasu bo nie pracujesz" to mnie trzęsie bo jestem bardziej zajęta niż niejedna osoba pracująca poza domem. Żyje się szybciej, niż kiedyś, ale u mnie to jest troszkę taki zespół natręctw, bo po prostu - jak to mówi mój TŻ - nie umiem usiedzieć, gdy firanka jest źle przesunięta. Staram się od czasu do czasu sobie odpuścić ale ciężko jest.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 07:03   #15
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Cytat:
Napisane przez Ptysio5 Pokaż wiadomość
Czasem mam ochotę rzucic to wszystko wyjechać gdzieś do dzików zakopać sie w lesie i mieć świety spokój przez jakiś tydzień albo dwa. Ale jak miałam urlop to i tak myslałam np. o pracy
Ja teraz tylko czekam na świeta,kiedy to pojadę sobie do Mamy do Szwecji, z dala odt ego wszystkiego i trochę odpocznę.Trochę,bo oczywiście trzeba będzie zacząć się już uczyć do egzaminów,żeby pozaliczać w zerówkach
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 10:44   #16
ossirisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 290
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Doris1981
Cytat:
yje się szybciej, niż kiedyś, ale u mnie to jest troszkę taki zespół natręctw, bo po prostu - jak to mówi mój TŻ - nie umiem usiedzieć, gdy firanka jest źle przesunięta. Staram się od czasu do czasu sobie odpuścić ale ciężko jest.
Możemy sobie rękę podać

Widzę że nie tylko ja mam taki problem.Może założymy Wizażową Grupę Wsparcia :P
Ogłaszam walkę z ciągłą bieganiną, z wiecznym "muszę", "trzeba", "powinnam"!Na pochybel z krzwymi firankami i brudnymi garami
Kto jest ze mną ?
ossirisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 14:50   #17
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Cytat:
Napisane przez ossirisa Pokaż wiadomość
"muszę", "trzeba", "powinnam"
moje "ulubione" słowa
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 14:58   #18
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Cytat:
Napisane przez ossirisa Pokaż wiadomość
Doris1981

Możemy sobie rękę podać

Widzę że nie tylko ja mam taki problem.Może założymy Wizażową Grupę Wsparcia :P
Ogłaszam walkę z ciągłą bieganiną, z wiecznym "muszę", "trzeba", "powinnam"!Na pochybel z krzwymi firankami i brudnymi garami
Kto jest ze mną ?

Ja z toba

Nie przeszlo mi samo,zycie mnie po prostu jednym szybkim ciosem nauczylo,zeby je kochac bardziej niz sprzatanie,prasowanie i 5-daniowy obiad.
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 20:28   #19
ossirisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 290
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Little Angel
Cytat:
Nie przeszlo mi samo,zycie mnie po prostu jednym szybkim ciosem nauczylo,zeby je kochac bardziej niz sprzatanie,prasowanie i 5-daniowy obiad.
Ojej...Domyślam się że to nie było nic miłego :/ mam nadzieje, że już wszystko O.k.

Ptysio5
Cytat:
moje "ulubione" słowa
Trza z nimi walczyć. Mówię im stanowcze nie!
Zamiast "muszę" od dzisiaj będzie "chcę"
ossirisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-28, 23:29   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Cytat:
Napisane przez ossirisa Pokaż wiadomość
Doris1981

Możemy sobie rękę podać

Widzę że nie tylko ja mam taki problem.Może założymy Wizażową Grupę Wsparcia :P
Ogłaszam walkę z ciągłą bieganiną, z wiecznym "muszę", "trzeba", "powinnam"!Na pochybel z krzwymi firankami i brudnymi garami
Kto jest ze mną ?
Tak, choćbym siebie słyszała "muszę poodkurzać", "powinnam zrobić pranie", "trzeba w końcu podłogi umyć". Mój TŻ nazywa mnie "Monkiem" (od tego serialowego detektywa z zespołem natręctw - w tym na punkcie czystości ). Oczywiście zawsze mu mówię "No coś Ty, jakby tu był prawdziwy Monk to zaraz by zrobił [w tym miejscu wymieniam listę rzeczy, które wiem, że jeszcze powinnam zrobić]". Jedynie od mycia podłóg robię sobie rozgrzeszenie - myję rzadziej, niż powinnam (znowu to określenie), bo tego nie lubię (bo Dzień Mycia Podłóg kończy się u mnie na 5-godzinnym sprzątaniu dosłownie wszystkiego). Kurde, co mi przypomina, że w końcu muszę (znowu) umyć te cholerne podłogi, heh...
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 11:48   #21
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Polecam poszukać w Googlach informacji o technikach relaksacyjnych tudzież o autohipnozie
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 14:49   #22
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Odpoczynek?A co to?

To nie jest czasem tak ze Wy to po prostu lubicie. Lubicie byc cały czas w ruchu, lubicie miec podobinane wszystko na ostatni guzik, wysprzatane i poukładane....a do tego panie perfekcjonistki które wszystko musza robic same.

Jedyne wyjscie -w koncu polubic bałagan.
...albo podzielic się obowiązkami z innymi.

Ja lubię swoje szybkie zycie. Lubię pracowac, sprzatac, robic zakupy, gotować - non stop musze byc w ruchu bo inaczej grozi mi depresja.
Odpoczywam kiedy spotykam się ze znajomymi, wychodze do kina, lub po prostu wtulam się w TZ.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 18:17   #23
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Mam dokładnie to samo..dziś zanim wzięłam się za naukę na kolosa, posprzątałam w całym domu,odkurzyłam, wyszorowałam kuchnię, zamiast nieco się odprężyć przed nauką..ciągle gdzieś gonię, jak przyjeżdżam do domu na przerwe między zajęciami to gotuję szybko jakiś obiad, oczywiście zjem go w ostatnim momencie, potem bieg na autobus, potem ból brzucha..przyjdę po zajęciach, padnięta, ale jeszce coś porobię, posprzątam pokój..jak mam wolny dzień oczywiście też nie odpocznę, zawsze się coś znajdzie do zrobienia..latam jak szalona a potem problemy z żołądkiem od stresu, brak sił, wyczerpanie..mam dość! ale jak się ograniczyć? nie umiem odpoczywać, późno chodze spać (nie zasnę przed 22-23) a wcześnie wstaję..jak leżę na łóżku dłużej jak pół godziny to najwyraźniej jestem przeziębiona..takie nakręcone życie jest masakrą dla mnie,..ale jestem perfekcjonistką, ponadto nakłądają się inne rzeczy i nie mam czasu by odpocząć! padam już na twarz...a od kilku dni mój żołądek strajkuje i już nie wiem co mogę zjeść by mnie nie bolał.. pewnie niedługo padnę na twarz i tak się to zakończy
__________________
~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 18:57   #24
akguata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 197
Dot.: Odpoczynek?A co to?

A już myślałam, że to tylko ja mam takie odchyły. Odpoczynek??No właśnie a co to? Nawet jak siądę na chwile z mocnym postanowieniem "dzisiaj już nic nie robie", to wytrwam w tym co najwyżej 5 min bo przypomina mi sie, że "jeszcze powinnam..." Lubie jak wokoło mnie jest porządek i wszytko po dopinane na ostatni guzik. Brudne gary, kurz na półkach, czy bałagan w szafkach doprowadza mnie do szału. Najgorsze jednak jest to, że nigdy nie jest tak dobrze, że nie mogło by być lepiej. Zawsze znajdę coś jeszcze do zrobienia. A i oczywiście typowa "Zosia samosia"przeze mnie przemawia. Bo jeśli sama czegoś nie zrobię to przecież to nie może być zrobione dobrze.
Poza obowiązkami typowo domowymi mam jeszcze studia. Kolokwia, referaty itp itd.
Pomału zaczyna brakować mi sił...
Perfekcjonizm, nerwica natręctw, a może to jeszcze coś gorszego....???
akguata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 19:17   #25
ossirisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 290
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Cytat:
To nie jest czasem tak ze Wy to po prostu lubicie. Lubicie byc cały czas w ruchu, lubicie miec podobinane wszystko na ostatni guzik, wysprzatane i poukładane....
Owszem mam dużą satysfakcje z tego co robię.Zabrzmi to trochę narcystycznie ale jestem z siebie dumna.

Tylko są momenty kiedy chciałabym poprostu się wyłączyć, mieć święty spokój bez tego ciągłego "muszę".Z tego co widzę nie jestem osamotniona.

Do tego wszytkiego mój pies został dzisiaj uśpiony ;(
ossirisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 10:01   #26
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Cytat:
Napisane przez ossirisa Pokaż wiadomość
Do tego wszytkiego mój pies został dzisiaj uśpiony ;(
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 11:36   #27
martul
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: psl/krk
Wiadomości: 896
GG do martul
Dot.: Odpoczynek?A co to?

dołączam do tych którym nie idzie odpoczywanie.
ja nawet jak mam day off to wstaję najpóźniej o 8 rano,ciągle coś robię i tak naprawdę po "wolnym"dniu jestem bardziej zmulona niż po normalnym dniu bieganiny
ja już się przyzwyczaiłam do tego że leniuchować nie umiem i nie mam zamiaru zmieniać się.
__________________
"A potem nastrój nieco mi sie polepsza, bo zdaję sobie sprawę, że jeśliby zapytać tych ludzi, czego tu szukają, połowa z nich natychmiast zalałaby sie łzami."
martul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 11:55   #28
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Ja jestem wyczerpana 3 tygodniową masakrą na uczelni..3 kolosy i dziura w życiorysie..mam dość, teraz mam kilka dni wolnych i planuję nic nie robić..tzn nic nie robić, po tym jak już poodkurzam, posprzątam w pokoju, zrobię pranie, ugotuję obiad i zrobię zakupy..i wtedy będę mogła już odpoczywać w pełni i nic nie robić tak jak zaplanowałam no coments po prostu..jestem wyczerpana..własnym perfekcjonizmem...mam dość.. kiedy ja się wreszcie wyśpię , już zapombniałam jak to jest..powinien być taki wątek też, "być wyspanym-a co to znaczy??"
__________________
~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 14:47   #29
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Odpoczynek?A co to?

Nie wolno brać życia aż tak serio
Za wysprzatanie,ugotowanie i dopiecie wszystkiego na ostani guzik(mowie o maksymalnym perfekcjonizmie)nikt nikomu nie da medalu.Wypoczynek jest potrzebny aby nabrac sil i fizycznych,i psychicznych...Dobrze jest czasem wylaczyc sie z tego biegu do idelanosci.Mozna byc mniej idealnym,zato o niebo szczesliwszymTrzeba sie nauczyc usiasc,pomyslec,poczytac-kiedy to robie,czuje jak przybywa mi sil.
Wy tez sie uczcie
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 14:59   #30
encore11
Raczkowanie
 
Avatar encore11
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 77
Dot.: Odpoczynek?A co to?

A już się zaczełam martwić o siebie, ale widze, że nie jestem sama. NIE MAM CZASU KOMPLETNIE NA NIC na tygodzniu praca, dom, francuski, do tego korepetycje a w weekendy studia normalnie urwanie głowy. Jutro zaczynam pierwszy od prawie 3 miesięcy wolny weekend nie mogę się doczekać, mąż powiedział że jak wynajde sobie coś do roboty to mnie do łóżka przykuje A tak serio to ja chyba poprostu coś mam nie tak... nawet jak nie mam nic do roboty to zawsze sobie coś znajdę chociażby sprzątanie kuchni po raz 50 w tym tygodniu ... hmm mam nadzieję że mi to z czasem przejdzie
__________________

encore11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.