Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Pokaż wyniki sondy: Najlepsza blond farba wg. Ciebie, to...?
Koleston - farba profesjonalna 37 11,18%
Londa - farba profesjonalna 4 1,21%
Alfaparf - farba profesjonalna 83 25,08%
Joanna - farba profesjonalna 4 1,21%
Loreal majirel/majiblond- farba profesjonalna 33 9,97%
Palette - farba drogeryjna 24 7,25%
Wellaton - farba drogeryjna 13 3,93%
Garnier - farba drogeryjna 46 13,90%
Loreal - farba drogeryjna 45 13,60%
Joanna - farba drogeryjna 22 6,65%
Syoss - farba drogeryjna 15 4,53%
Londa - farba drogeryjna 5 1,51%
Głosujący: 331. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-28, 11:53   #4261
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Używam farb superrozjaśniajacych czyli poziomu 12, a zatem daję 9%. Zdarzało mi sie także mieszać 9 i 12%.
Czyli tak, jak mi robi friz, tez 9% na odrosty, aczkolwiek przy 30-35 minutach trzymania nie mam bieli, tylko taki złotawy jasny blond. Ale to aktualny fryzjer, bo poprzednia co mi popaliła i zniszyla włosy, to owszem do bieli odrosty ale ok 50 minut trzymała mi na głowie a potem dodatkowo jeszcze raz dodadawala troche dalej na odrosty. A 6% u mnie nie działa, mam brązowe swoje.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 12:19   #4262
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Czyli tak, jak mi robi friz, tez 9% na odrosty, aczkolwiek przy 30-35 minutach trzymania nie mam bieli, tylko taki złotawy jasny blond. Ale to aktualny fryzjer, bo poprzednia co mi popaliła i zniszyla włosy, to owszem do bieli odrosty ale ok 50 minut trzymała mi na głowie a potem dodatkowo jeszcze raz dodadawala troche dalej na odrosty. A 6% u mnie nie działa, mam brązowe swoje.
6% faktycznie nie podziała, jedyny wyjątek to razem z rozjaśniaczem. Przy ciemnych naturalach ciężko jest osiągnąć czystą biel w bezpośredni sposób. Lepiej cieszyć się złotawym blondem, ewentualnie lekko schłodzonym płukanką, czy kosmetykami. Włosy są w o wiele lepszym stanie.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 12:20   #4263
dolla200
Raczkowanie
 
Avatar dolla200
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 72
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Pytanie odnosnie profesjonalnych farb majiblond i alfaparf.
Jesli mam naturalnie poziom 6-7 to jakiego oksydantu musze uzyc do farby na poziomie 9?

Czy farba na poziomie 9 z oxy 3 stonuje moje białe koncówki do naturalnego blondu?
dolla200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 14:10   #4264
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez dolla200 Pokaż wiadomość
Pytanie odnosnie profesjonalnych farb majiblond i alfaparf.
Jesli mam naturalnie poziom 6-7 to jakiego oksydantu musze uzyc do farby na poziomie 9?

Czy farba na poziomie 9 z oxy 3 stonuje moje białe koncówki do naturalnego blondu?
Jeśli chcesz użyć farby na poziomie 9, to dodajesz maksymalnie 6%. Nie ma pewności, czy taki poziom da ci oczekiwany efekt. Jeśli pokryjesz tą farbą z oksy 3% białe końówki, to tak, pokryje ci. Jeszcze lepiej zrobi to farba na poziomie 9. Początkowo będzie ci się to wypłukiwało. Ale jeśli raz w miesiącu ze trzy razy zapigmentujesz je, to kolor się utrwali.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2017-07-28 o 14:12
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 14:15   #4265
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
6% faktycznie nie podziała, jedyny wyjątek to razem z rozjaśniaczem. Przy ciemnych naturalach ciężko jest osiągnąć czystą biel w bezpośredni sposób. Lepiej cieszyć się złotawym blondem, ewentualnie lekko schłodzonym płukanką, czy kosmetykami. Włosy są w o wiele lepszym stanie.
No wlasnie. Szkoda, ze poprzednia fryzjerka nie miała takiego samego zdania, to teraz bym miała połowe włosów wiecej Nie mówiac ze w lepszym stanie. No i ona mi bez Olapexu robiła
Teraz mi fryz schładza popielatym tonerem. Kazał przyjsć za 3-5 tygodni na samo tonowanie, zeby schłodzić to złoto/zołc, jak zacznie za mocno wybijac. Bo niestety, mam typ cery, do której nie pasuję ani troche ciepły blond. Musze mieć zimne odcienie.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 14:45   #4266
dolla200
Raczkowanie
 
Avatar dolla200
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 72
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Morelle

Nie pomyliłaś się? Piszesz o farbowaniu końcówek 9, a potem nagle "jescze lepiej zrobi to farba 9"



Zdecydowałam się na majiblond. Czy majiblond 902 pokryje odrost na poziomie 6-7 z oksy 6%?



Co do tego tonowania z oksy 3%, to się nakłada na 5 min czy tez na 40?



Dzięki
dolla200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 15:41   #4267
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

A który koleston jest w końcu najzimniejszy, najwięcej popielu i fioletu? 12/81, 12/96?
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-28, 16:34   #4268
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
No wlasnie. Szkoda, ze poprzednia fryzjerka nie miała takiego samego zdania, to teraz bym miała połowe włosów wiecej Nie mówiac ze w lepszym stanie. No i ona mi bez Olapexu robiła
Teraz mi fryz schładza popielatym tonerem. Kazał przyjsć za 3-5 tygodni na samo tonowanie, zeby schłodzić to złoto/zołc, jak zacznie za mocno wybijac. Bo niestety, mam typ cery, do której nie pasuję ani troche ciepły blond. Musze mieć zimne odcienie.
Dobrze cię rozumiem, bo miałam w przeszłości taką właśnie fryzjerkę. Zrujnowała mi włosy. Toner to jest dobre rozwiązanie. Możesz też spróbować maski koloryzującej Artego w odcieniu Pearl. Wyraźnie ochładza włosy.

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Selyuna Pokaż wiadomość
A który koleston jest w końcu najzimniejszy, najwięcej popielu i fioletu? 12/81, 12/96?
12/96 jest bardzo zimny, zimniejszy niż 12/81. Ale może wyjść o wiele mniej ładnie od 12/81.

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------





---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez dolla200 Pokaż wiadomość
Morelle

Nie pomyliłaś się? Piszesz o farbowaniu końcówek 9, a potem nagle "jescze lepiej zrobi to farba 9"



Zdecydowałam się na majiblond. Czy majiblond 902 pokryje odrost na poziomie 6-7 z oksy 6%?



Co do tego tonowania z oksy 3%, to się nakłada na 5 min czy tez na 40?



Dzięki
Tak, sorry. Miałam na myśli, że jeszcze lepiej poradzi sobie z pigmentowaniem końcówek farba na poziomie 8 z wodą 3%. Co do Majiblondu, to próbuj, aczkolwiek ja znam tę farbę. Teoretycznie tuż po farbowaniu jest bardzo jasno, a potem ona zmienia kolor na odroście. Tak było nie tylko u mnie. Na początku byłam zachwycona, potem już nie. Ale każdy włos jest inny, nie można wykluczyć, że tobie Majiblond podpasuje. Co do minut tonowania. Ja trzymałam pełny czas, czyli tyle, ile zaleca producent na ulotce.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2017-07-28 o 17:47
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 16:48   #4269
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Dobrze cię rozumiem, bo miałam w przeszłości taką właśnie fryzjerkę. Zrujnowała mi włosy. Toner to jest dobre rozwiązanie. Możesz też spróbować maski koloryzującej Artego w odcieniu Pearl. Wyraźnie ochładza włosy.
Ech, takie osoby powinny sie trzymać z daleka od rozjasniania
Najgorsze, ze to nie była fryzjerka w jakims pdorzednym saloniku, ale w galerii w duzym salonie

Tak to stosuję fioletowy szamon Fanola, który mega schładza kazde zoltko
Za to stoję przed kupnem szamponu i odzwyki i nie wiem na co sie zdecydowac. Chodzi mi o Kevyn Murphy. Wham sie miedzy Angel, Blonde Angel a Repair Me. 2 pierwsze juz miałam i mega zadowolona byłam, ale myslalam nad tym Repair, jednak fryzjer mowi, ze skupic sie na takim do włosów farbowanych czyli Angel, albo Blonde Angel...no mam zagwostke co brac. Poki co kupiłam Olaplex nr 3.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 17:12   #4270
dolla200
Raczkowanie
 
Avatar dolla200
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 72
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Morelle

Dziękuje, a co było nie tak z majiblond? Rudzial?

Jak sądzisz jaki mogę osiągnąć efekt kładzac majiblond 902+3% na takie bardzo jasne, wyblakłe końcówki, a zarazem zrudziale od spodu. Marzy mi się blond jak ze zdjęć

Ciemniejszy od mojego. Mam na głowie 6-7 na odroscie, 9 na całości i 10 albo więcej na końcówkach



Corii jak byłam nastolatka to wybralam się do fryzjerki ja rozjaśnienie włosów o ton, dwa. Kobieta nałożyła mi na głowę rozjaśniacz i wyszłam stamtąd z kolorem żółto siwym i podpalonymi włosami. Po kilku tygodniach fryzjerka z salonu Joico (takich kosmatych używali) naprawiła mi kolor ;d naprawdę zrobiła z tego kurczaka średni beżowy blond, balejaż. Ale jak sobie przypomnę jak tenwlosy wyglądały po rozjaśniaczu ;( nawet do fryzjera z zakrytymi włosami poszłam ;d
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2490.jpg (116,8 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2496.jpg (98,0 KB, 35 załadowań)
dolla200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 17:14   #4271
dolla200
Raczkowanie
 
Avatar dolla200
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 72
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Wybaczcie za literówki, nie mogę edytować.
dolla200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-28, 17:19   #4272
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez dolla200 Pokaż wiadomość

Corii jak byłam nastolatka to wybralam się do fryzjerki ja rozjaśnienie włosów o ton, dwa. Kobieta nałożyła mi na głowę rozjaśniacz i wyszłam stamtąd z kolorem żółto siwym i podpalonymi włosami. Po kilku tygodniach fryzjerka z salonu Joico (takich kosmatych używali) naprawiła mi kolor ;d naprawdę zrobiła z tego kurczaka średni beżowy blond, balejaż. Ale jak sobie przypomnę jak tenwlosy wyglądały po rozjaśniaczu ;( nawet do fryzjera z zakrytymi włosami poszłam ;d
Jak mozna puscic klientkę po samym rozjasniaczu? Przecież wtedy włosy sa zóltawe mniej albo bardziej, tzreba je stonować, matko, co za partacze niektózy sa
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 17:48   #4273
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Jak mozna puscic klientkę po samym rozjasniaczu? Przecież wtedy włosy sa zóltawe mniej albo bardziej, tzreba je stonować, matko, co za partacze niektózy sa
Ha ha, ja coś takiego przeżyłam. Pani stwierdziła, że nie ma nic do stonowania, czyli wypuściła mnie jedynie z rozjaśnionymi włosami, oczywiście był to rozjaśniacz na wodzie 12%. Wtedy uznałam już ostatecznie, że ten salon to pomyłka. Trochę późno, bo moje włosy były już jak połamana słoma. Ale, jak wiadomo, zniszczenia nie ujawniają się od razu.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2017-07-28 o 17:50
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 18:32   #4274
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Ha ha, ja coś takiego przeżyłam. Pani stwierdziła, że nie ma nic do stonowania, czyli wypuściła mnie jedynie z rozjaśnionymi włosami, oczywiście był to rozjaśniacz na wodzie 12%. Wtedy uznałam już ostatecznie, że ten salon to pomyłka. Trochę późno, bo moje włosy były już jak połamana słoma. Ale, jak wiadomo, zniszczenia nie ujawniają się od razu.
Widzę, ze takich fryzjerów - partaczy jest całe mnóstwo i kazdy chociaz raz sie zetknał z nimi
Takie salony to od razu na czarna liste powinny ladować ku przestrodze dla innych
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 18:35   #4275
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Widzę, ze takich fryzjerów - partaczy jest całe mnóstwo i kazdy chociaz raz sie zetknał z nimi
Takie salony to od razu na czarna liste powinny ladować ku przestrodze dla innych
Wtedy powinnam była o tym tu napisać. Szkoda, że tak się nie stało. Teraz tego salonu tam nie ma.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 18:40   #4276
dolla200
Raczkowanie
 
Avatar dolla200
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 72
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Wtedy powinnam była o tym tu napisać. Szkoda, że tak się nie stało. Teraz tego salonu tam nie ma.
Morelle, a byłabyś w stanie pomoc z tym?

"a co było nie tak z majiblond? Rudzial?
Jak sądzisz jaki mogę osiągnąć efekt kładzac majiblond 902+3% na takie bardzo jasne, wyblakłe końcówki, a zarazem zrudziale od spodu. Marzy mi się blond jak ze zdjęć wyżej. Ciemniejszy od mojego. Mam na głowie 6-7 na odroscie, 9 na całości i 10 albo więcej na końcówkach
"
Jeszcze mamy pytanie odnosnie przeciągania na długość z oksy 3% to na 5 minut czy na dłużej? nie chce włosów spalić.

__
Ale wiecie, ja przyszłam do niej z blondem i chciałam rozjaśnić ton, dwa.. Nie wiem po co w ogole nakładała rozjaśniacz

Edytowane przez dolla200
Czas edycji: 2017-07-28 o 18:43
dolla200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 18:45   #4277
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Wtedy powinnam była o tym tu napisać. Szkoda, że tak się nie stało. Teraz tego salonu tam nie ma.
To mi przypomniało, ze powinnam przestrzec przed salonem Jean Louis David w SCC w Katowicach, bo tam mi zniszczono włosy
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 19:23   #4278
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez dolla200 Pokaż wiadomość
Morelle, a byłabyś w stanie pomoc z tym?

"a co było nie tak z majiblond? Rudzial?
Jak sądzisz jaki mogę osiągnąć efekt kładzac majiblond 902+3% na takie bardzo jasne, wyblakłe końcówki, a zarazem zrudziale od spodu. Marzy mi się blond jak ze zdjęć wyżej. Ciemniejszy od mojego. Mam na głowie 6-7 na odroscie, 9 na całości i 10 albo więcej na końcówkach
"
Jeszcze mamy pytanie odnosnie przeciągania na długość z oksy 3% to na 5 minut czy na dłużej? nie chce włosów spalić.

__
Ale wiecie, ja przyszłam do niej z blondem i chciałam rozjaśnić ton, dwa.. Nie wiem po co w ogole nakładała rozjaśniacz
Tak, Majiblond tak ciemniał, rudział na odroście. Możesz położyć superrozjaśniającą farbę z niskim oksy, troche dodasz koloru tym końcówkom. ale efekt nie będzie trwały. Lepiej pigmentować zwykłą farbą. Ale jeśli już zdecydowałaś, że robisz odrost i długości taką farbą, to radziłabym raczej malaks na jakieś 3-5 minut. Nalej na głowę ciepłej wody i masuj.

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
To mi przypomniało, ze powinnam przestrzec przed salonem Jean Louis David w SCC w Katowicach, bo tam mi zniszczono włosy
Łączę się z tobą w bólu. Wiem, jak człowiek się czuje, gdy oddaje ufnie swoje włosy w ręce profesjonalisty, a ten beztrosko niszczy włosy. No bo co, bo to nie jego przecież. Dziwi mnie tylko dlaczego salony nie dbają o swoją reputację.

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Cytat:
Napisane przez dolla200 Pokaż wiadomość
Morelle, a byłabyś w stanie pomoc z tym?

"a co było nie tak z majiblond? Rudzial?
Jak sądzisz jaki mogę osiągnąć efekt kładzac majiblond 902+3% na takie bardzo jasne, wyblakłe końcówki, a zarazem zrudziale od spodu. Marzy mi się blond jak ze zdjęć wyżej. Ciemniejszy od mojego. Mam na głowie 6-7 na odroscie, 9 na całości i 10 albo więcej na końcówkach
"
Jeszcze mamy pytanie odnosnie przeciągania na długość z oksy 3% to na 5 minut czy na dłużej? nie chce włosów spalić.

__
Ale wiecie, ja przyszłam do niej z blondem i chciałam rozjaśnić ton, dwa.. Nie wiem po co w ogole nakładała rozjaśniacz
Zrobiła tak, bo zapewne chciała iść na skróty. Efekt po farbie nie zawsze można przewidzieć, a rozjaśniacz wiadomo - zawsze ten sam efekt. Nie miałam już na to siły, więc od wielu lat farbuje włosy sama.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 19:26   #4279
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Łączę się z tobą w bólu. Wiem, jak człowiek się czuje, gdy oddaje ufnie swoje włosy w ręce profesjonalisty, a ten beztrosko niszczy włosy. No bo co, bo to nie jego przecież. Dziwi mnie tylko dlaczego salony nie dbają o swoją reputację.
Podchodze do tego na luzie, ze włos nie ząb - odrosnie
Niemniej jednak troche mi szkoda objętości, a wkurza to, ze są tacy fryzjerzy
Ano nie wiem, może maja to gdzies, na zasadzie, ze skoro to galeria, to jak nie ten to inny przyjdzie?
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-28, 19:49   #4280
dolla200
Raczkowanie
 
Avatar dolla200
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 72
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Dzięki, będę eksperymentować ale z oksy 3 na 5 minut jest chyba mniej szkodliwa niż malała na 9? Malalks na kilka minut z 9 robił mi siano
dolla200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 20:17   #4281
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez dolla200 Pokaż wiadomość
Dzięki, będę eksperymentować ale z oksy 3 na 5 minut jest chyba mniej szkodliwa niż malała na 9? Malalks na kilka minut z 9 robił mi siano
Jeśli rozcieńczysz to, co masz na głowie, siła oksy się zmniejszy. Wody nalej porządnie

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Podchodze do tego na luzie, ze włos nie ząb - odrosnie
Niemniej jednak troche mi szkoda objętości, a wkurza to, ze są tacy fryzjerzy
Ano nie wiem, może maja to gdzies, na zasadzie, ze skoro to galeria, to jak nie ten to inny przyjdzie?
Tak, to fakt, farbowanie to nie operacja plastyczna. Ale żal widzieć włos w nędznej kondycji, bo jego odbudowanie zajmuje sporo czasu. Ja wtedy powinnam była zażądać zwrotu kasy, a schowałam głowę w piasek, czego nie mogę sobie wybaczyć.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 20:34   #4282
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość

Tak, to fakt, farbowanie to nie operacja plastyczna. Ale żal widzieć włos w nędznej kondycji, bo jego odbudowanie zajmuje sporo czasu. Ja wtedy powinnam była zażądać zwrotu kasy, a schowałam głowę w piasek, czego nie mogę sobie wybaczyć.
Zal, i kasy wywalonej na to tez, ale co zrobić ... Stało sie i tyle.Na szczęscie szybko mi rosną wiec za rok powinno byc ok
Nie wiem czy ja też nie powinnam, ale chodziłam tam przez rok, wiec nie wiem czy bym coś wskurała...
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 20:56   #4283
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Zal, i kasy wywalonej na to tez, ale co zrobić ... Stało sie i tyle.Na szczęscie szybko mi rosną wiec za rok powinno byc ok
Nie wiem czy ja też nie powinnam, ale chodziłam tam przez rok, wiec nie wiem czy bym coś wskurała...
Właśnie tak wszystkie myślimy.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 21:04   #4284
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Właśnie tak wszystkie myślimy.
Fakt, ale pójde i co, juz widzę, jak mi kase oddają
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 22:54   #4285
dolla200
Raczkowanie
 
Avatar dolla200
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 72
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

A

Mogę po prostu dolać wody do mieszanki oxy+farba? Będziei mi łatwiej. Zrobię z 9% i na końcu doleje tyle wody ile będzie mieszanki.

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

A

Mogę po prostu dolać wody do mieszanki oxy+farba? Będziei mi łatwiej. Zrobię z 9% i na końcu doleje tyle wody ile będzie mieszanki.
dolla200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 07:27   #4286
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Fakt, ale pójde i co, juz widzę, jak mi kase oddają


---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Cytat:
Napisane przez dolla200 Pokaż wiadomość
A

Mogę po prostu dolać wody do mieszanki oxy+farba? Będziei mi łatwiej. Zrobię z 9% i na końcu doleje tyle wody ile będzie mieszanki.

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

A

Mogę po prostu dolać wody do mieszanki oxy+farba? Będziei mi łatwiej. Zrobię z 9% i na końcu doleje tyle wody ile będzie mieszanki.
Jasne, że moszesz tak zrobić.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 09:29   #4287
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
12/96 jest bardzo zimny, zimniejszy niż 12/81. Ale może wyjść o wiele mniej ładnie od 12/81.
Znalazłam gdzieś w internecie taką grafikę, z której wynika że 96 ma bardzo dużo fioletowego, a 81 bardzo dużo niebieskiego. Czyli na odrost z pomarańczem lepszy 81, ale jeśli planuję sprowadzić włosy do żółci wcześniej kąpielą rozjaśniającą to wybrałam 96 z fioletem.

Co do Majiblondu to jest nowa wersja farbki Majiblond ultra, Marijel highlift. Ja próbowałam tylko odcienia Ash+ (którego efekt podobno jest równy dawnemu 911). Jedno na co zwróciłam uwagę to oni rekomendują używanie HL na jasnej bazie i wychodzi na to że mój średni blond to już jest ciemna baza, bo Ash+ dał mi pomarańcz, a po kąpieli rozjaśniającej (czyli pewnie miałam tam rozjaśniacz ze stężeniem 9 albo mniej) też popielu nie było niestety. To po co mi farbka highlift jak i tak muszę nią farbować na rozjaśnione mocno włosy, ja naprawdę jestem blondynką a nie szatynką.
Wniosek z tego mam taki że Marijelowe bardzo jasne blondy są słabymi farbkami i nie wychodzą zimno jak powinny. Ogólnie też są dość nietrwałe.

Przy okazji poproszę, módlcie się za mnie bo stwierdziłam że ponieważ mam 2tyg urlopu to postaram się sobie wyrównać nierówności w tonach (lekko ciemniejsza granica dawnego odrostu z platynką moją) i zdejmę kolor i potem będę się starała włoski doprowadzić do ładu. Zaczęłam już intensywne olejowanie, odżywki z proteinami, ktoś coś jeszcze poleci jako opiekę przed farbowaniem?

---------- Dopisano o 06:40 ---------- Poprzedni post napisano o 06:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
To mi przypomniało, ze powinnam przestrzec przed salonem Jean Louis David w SCC w Katowicach, bo tam mi zniszczono włosy
Nie chce mi się wierzyć że w JLD zatrudniają złych fryzjerów . To znaczy wierzę że zniszczył fryzjer, ale niedowierzam kogo oni zatrudniają. Ja sama nigdy nie umiałam zaufać fryzjerowi, wystarczy że widuję efekty i słyszałam o zbyt dużej ilości przypadków że fryzjer coś spartaczył. Może kiedyś gdzieś pójdę z polecenia, ale tak poza tym to wolę się bawić sama. Jasne też podchodzę do tego że to tylko włosy, odrosną, ale jak coś popsuję to mogę tylko mieć do siebie pretensje, nie do drugiej osoby która jeszcze za to pieniądze wzięła .

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 06:40 ----------

Słuchajcie, a jak wychodzą na naturalnych włosach powiedzmy 7-8 farby Majirel Cool-Cover? Oglądam sobie tę farbkę na wyczesani.com (mają zawsze świetnie posegregowane próbniki kolorów) i znów dumam nad tym, że skoro mojego odrostu i tak nie ruszają farby superrozjaśniające na tyle żebym uzyskała zimny kolor, to może farbować sam odrost farbkami typu 10.11 albo 9.11? Tak żeby wyszedł ciemniejszy ale zimny.
Tylko pytanie co wtedy za miesiąc kiedy będę miała odrost plus poprzedni odrost na poziomie 9/10.11, a będę chciała ten poprzedni odrost sprowadzić do poziomu moich koncówek czyli mniej więcej 11-12 bardzo zimne bo i płukane srebrną płukanką. Czy włosy raz zafarbowane 9/10.11 rozjaśnią mi się potem samą farbą?
Może 9.11 albo i 8.11 to byłoby rozwiązanie dla mnie na mój odrost...

Tyle że Loreal nie ma dobrych opinii u fryzjerów którzy blogują, kusi mnie powrót do Igory Schwarzkopfa.

Edytowane przez Selyuna
Czas edycji: 2017-07-29 o 11:41
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 12:53   #4288
dolla200
Raczkowanie
 
Avatar dolla200
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 72
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Dobra, kupiłam wszystko mam jeszcze pytanie o rozcieńczanie oksy 9%. Czy to prawda, ze rozcieńcza się ciepła woda?

Ile powinnam dolać np do 30ml? 30ml farby + 30 ml wody do oksydantu będzie w porządku?
dolla200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 12:54   #4289
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Majirel cool cover robiłam mojej córce. Odcień 7.11 i wyszedł meeeeega chłodno, szaro, wręcz stalowo. Kolor wyszedł dość ciemno. Córka ma swój kolor na poziomie 7, a ten wyszedł dużo ciemniejszy. Fakt, że się potem spłukał. Niestety kolor jest bardzo nietrwały. Nie tylko ten, bo inne kolory też używałysmy i praktycznie po 2 tygodniach farby nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 13:28   #4290
dolla200
Raczkowanie
 
Avatar dolla200
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 72
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Dzięki

Majiblond nie ma już i dostałam majirel high lift i oxy 9. Trochę się cykam nałożyć na całość bo teraz czytam ze to farba rozjaśniająca, do 4,5 tonu.
dolla200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 08:45:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.