Nowa lustrzanka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-13, 13:02   #1
gloryandgoore
Raczkowanie
 
Avatar gloryandgoore
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 108

Nowa lustrzanka


Witam, jestem posiadaczką Olympusa E-420 od 7 lat. Generalnie tego aparatu używałam na wyjazdy lub po prostu do fotografii dla zabawy. Od jakiegoś roku zaczęłam interesować się poważniej fotografią i stwierdziłam, że potrzebuję lepszego sprzętu. Robię sporo zdjęć sportów ekstremalnych (downhill, motocross) dlatego zależy mi na tym aby aparat miał szybki AF oraz żeby nie miał problemów z wykonywaniem zdjęć w warunkach gdzie jest dość ciemno (np. las). Dobrze byłoby również gdyby aparat radził sobie z wykonywaniem zdjęć seryjnych. Najlepiej żeby aparat miał również funkcję nagrywania filmów. Maksymalna cena jaką mogę zapłacić za taki aparat z obiektywem to 3500 zł. W grę wchodzi nowy Canon lub Nikon, ponieważ nie mam zaufania do kupowania używanych sprzętów elektronicznych Dziękuję za wszystkie rady
gloryandgoore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 18:45   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Nowa lustrzanka

Nie ma takiego, który spełniłby Twoje wymagania.
Tzn. nie ma takiego, który spełniłby wszystkie Twoje oczekiwania, nawet te, o których nie napisałaś - bo nie napisałaś nic o obiektywie, a jeśli ostrość ma być ustawiana szybko i pewnie, trzeba pomyśleć o czymś lepszym, niż prawie najgorsze obiektywy (które są dodawane do zestawów).
Aparat który mógłby spełnić Twoje oczekiwania to "stary" Canon EOS 7d (nie "Mark II" - tzn. mk II byłby lepszy, ale jest poza ceną), o ile jeszcze gdzieś go znajdziesz. To aparat półprofesjonalny, ze sprawnym, szybkim układem AF, szybkimi zdjęciami seryjnymi, stworzony przez Canona jako "tania lustrzanka reporterska", więc jest solidny, duży i ciężki.
Kolejna propozycja, tez w okolicach Twojego budżetu, to Canon EOS 70d. To z kolei lustrzanka z półki "zaawansowany amator", nowsza niż 7d, ale z (podobno) gorszym układem AF i minimalnie wolniejsza w zdjęciach seryjnych.
Niestety dla Ciebie obydwa te aparaty bez obiektywu będą kosztowały mniej więcej tyle, ile masz do wydania, dlatego pisałem, że nie ma takiego, który spełniłby Twoje wszystkie oczekiwania.
Ma być tanio (tak, 3500 za nową szybką lustrzankę do sportów z dobrym, szybkim obiektywem to ok. 2x za mało), więc "cofamy się w czasie": Canon EOS 60d, wyższa półka amatorska, więc trochę lepszy AF niż w lustrzankach dla początkujących (czterocyfrowe) i średniozaawansowanych (trzycyfrowe). Niestety, to stary model (zastąpiony przez 70d) i może być kłopot ze znalezieniem go w sklepach, ale z podstawowym (prawie najgorszym produkowanym przez Canona) obiektywem powinien kosztować poniżej budżetu.
Może go nie być w sklepach, więc szukamy kolejnej nowej propozycji: schodzimy półkę niżej, na poziom przeciętnego amatora (mniej więcej półka Twojego Olympusa), i tu już mamy pewien wybór: Canon EOS 700d, 750d, 760d.
700d jest "stary", 750d i 760d to jego następcy, podobno mają lepszy układ AF (co może Cię zainteresować), jednak ich cena jest dość wysoka (chyba ok. 3000 body 760d - sprawdź).

Dla porównania: używane 7d w przyzwoitym stanie można znaleźć w granicach 2000-2500 (pamiętaj, że to półprofesjonalny aparat, w którym migawka jest przewidziana na co najmniej 150tys. zdjęć, w amatorskich Canon nie informuje o "wytrzymałości" migawki, i jej nie wymienia gratis w razie uszkodzenia "przed limitem" jak to robi w przypadku wyższych modeli). Obiektyw: może Tamron 17-50/2.8, ze stabilizacją, nowy ok. 1500 (bez stabilizacji ok. 1200).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 18:46   #3
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Nowa lustrzanka

W takiej cenie nie ma szans.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 12:17   #4
gloryandgoore
Raczkowanie
 
Avatar gloryandgoore
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 108
Dot.: Nowa lustrzanka

Ze znalezieniem nowego Canona 7D nie ma najmniejszego problemu na allegro. Najtańsza pozycja z obiektywem kosztuje 4tyś, więc trochę ponad mój budżet.
Zastanawiam się, bo zdjęcia robię amatorsko ale bardzo chciałabym się zajmować w przyszłości tym już zawodowo. Wiem, że poradziłabym sobie z 7D ale obowaiam się, że może to być za duży przeskok z Olympusa na taką profesjonalną lustrzankę, jeżeli jeszcze ten sprzęt nie będzie moim narzędziem pracy.
Canon 7D jest już trochę "stary" dokładnie ten sam rok co mój Olympus, jednak parametry ma nieporównywalne, ale może lepiej było by się zastanowić nad nową "średnią" półką, gdzie i tak między średniakami z tego roku a moim Olympusem jest przepaść technologiczna.
A jak sytuacja stoi z Nikonami? Z tego co wiem Canon jest droższą firmą.
gloryandgoore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 13:10   #5
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Nowa lustrzanka

Ze znalezieniem nowego Canona 7D nie ma najmniejszego problemu na allegro. Najtańsza pozycja z obiektywem kosztuje 4tyś, więc trochę ponad mój budżet.
Pisałem, że czegoś spełniającego wszystkie Twoje oczekiwania nie da się znaleźć w takiej kwocie :/
Jeśli obiektyw to 18-55 albo 18-135 to albo prawie najprostszy, najtańszy (i mający jakość odpowiednią do ceny) obiektyw, albo "uniwersalny", dla kogoś, kto z jakiegoś powodu musi mieć lustrzankę, ale nie ma ochoty na wykorzystanie w pełni jej możliwości.

Zastanawiam się, bo zdjęcia robię amatorsko ale bardzo chciałabym się zajmować w przyszłości tym już zawodowo. Wiem, że poradziłabym sobie z 7D ale obowaiam się, że może to być za duży przeskok z Olympusa na taką profesjonalną lustrzankę, jeżeli jeszcze ten sprzęt nie będzie moim narzędziem pracy.
Przeskok byłby duży - ale w dosłownym znaczeniu, 7d jest duży (i cięższy) niż Twój Olympus, inny opis trybów (Ty masz PASM, w Canonach jest Tv zamiast S, Av zamiast A), inne menu. Reszta jest drugorzędna, przyciski na obudowie są opisane, nauczysz się tego w góra 3 dni (ale i tak będzie Ci się mylić przez kilka miesięcy ).

Canon 7D jest już trochę "stary" dokładnie ten sam rok co mój Olympus, jednak parametry ma nieporównywalne
Tak, pisałem o tym, że to starszy aparat, ale kluczowa sprawa to jego przeznaczenie (a co za tym idzie cechy konstrukcyjne): to aparat zaprojektowany dla "początkujących reporterów", których nie było stać na "jedynki" (ok. 4-6 razy droższe).

może lepiej było by się zastanowić nad nową "średnią" półką, gdzie i tak między średniakami z tego roku a moim Olympusem jest przepaść technologiczna.
Średnia półka amatorska to obecnie 750d/760d, ceny ok. 3000 więc mieściłby się w budżecie. Nie chcę Cię namawiać "do złego", ale możesz zarejestrować się na canon-board.info, i zadać tam to samo pytanie (dział "Pierwsze kroki" powinien być odpowiedni): opisać co chcesz robić, opisać czym w tej chwili robisz zdjęcia, i np. poprosić o poradę, czy lepszym wyborem do Twoich celów będzie "stara siódemka", czy "nowy średniak" (750d/760d), ewentualnie jakie obiektywy mogłyby się sprawdzić (jeśli stoisz blisko przy trasie to pewnie zaproponują Canon 17-55/2.8 IS).

A jak sytuacja stoi z Nikonami? Z tego co wiem Canon jest droższą firmą.
Nie napisałem o Nikonach, bo "nie siedzę" w tym systemie, więc podobna porada jak wcześniej - tylko inny adres: forum.nikoniarze.pl . Patrząc na modele to chyba najbliższy do 7d byłby Nikon d300s, do 70d (półka "zaawansowany amator") blisko ma d7200, "średniakiem" zbliżonym do 750d byłby chyba d5300. Przy czym trzeba pamiętać, że te firmy nie robią aparatów będących dokładnie na tym samym poziomie, modele nieco się różnią możliwościami od swoich "odpowiedników", dzięki czemu nie da się ich prosto i bezpośrednio porównać, przykład: każdy Canon umożliwia synchronizację z (odpowiednią) lampą błyskową przy krótkich czasach naświetlania (np. 1/2000), w Nikonie ta możliwość pojawia się dopiero od klasy "zaawansowany amator" w górę (d7.00, d.00, d.).
Ceny - porównasz w google, jeśli myślisz o rozbudowie systemu sprawdź jeszcze ceny "docelowych" obiektywów ("firmowych" i odpowiedników produkcji firm niezależnych).

Wybór nie jest prosty, bo jak nie będzie "trafiony" może Cię czekać kolejna zmiana systemu, jak teraz - niezależnie co wybierzesz na podstawie porad z internetu, i tak musisz osobiście sprawdzić i "obmacać" sprzęt obydwu producentów, bo ważna jest też ergonomia. C i N mają nieco inną "filozofię" obsługi, osoby używające ciągle jednego systemu "są chore" jak muszą coś zrobić systemem drugiej firmy, dla Ciebie po Olympusie i tak będzie to zmiana, ale sama musisz ocenić, która filozofia obsługi jest w Twoim przypadku wygodniejsza.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-19 14:10:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:32.