styl barokowy - wnętrza, aranżacje, inspiracje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-17, 08:34   #1
AlwaysCocoChanel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 161

styl barokowy - wnętrza, aranżacje, inspiracje


styl barokowy czyli wnętrza pełne przepychu, mnóstwo zdobień, bardzo mocno czerpie z niego styl glamour, ale to nie jest dokładnie to samo - przynajmniej jak porównywałam sobie mieszkania w stylu glamour z wnętrzami barokowymi to miałam wrażenie, że różnice są znaczące, nawet jeżeli w niektórych przypadkach wyjątkowo subtelne

bardzo mi się podoba styl barokowy więc mam pytanie czy macie może jakieś elementy tego stylu u siebie w domach czy mieszkaniach? może jakieś inspiracje? porozmawiajmy!
AlwaysCocoChanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 10:34   #2
ilovefurniture
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: styl barokowy - wnętrza, aranżacje, inspiracje

Niedawno urządzaliśmy z Mężem swój salon i zdecydowaliśmy się na krzesła w tym stylu. Salon jest w szarej kolorystyce w powiązaniu z drewnem dębowym. Dębowy stół i grafitowe pikowane tapicerowane krzesła. Zdecydowanie ocieplają salon i nadają mu charakteru.

Krzesła kupione w sklepie internetowym w Sycowie xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-05-19 o 12:53 Powód: Link.
ilovefurniture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 14:17   #3
IloveFASHION007
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 151
Dot.: styl barokowy - wnętrza, aranżacje, inspiracje

Mi się nie podoba - zdecydowanie bardziej wolę skandynawski czy minimalistyczny - barokowy wydaje mi się taki, że wszystkiego jest za dużo jeśii wiesz co mam na myśli Nie podoba mi się taki przepych, ale jeśli ktoś lubi to jego sprawa Dla mnie takie wnętrza to tylko w zamkach i muzeach - mieszkanie jest po to, by w nim mieszkać, a nie po to, by je pokazywać
IloveFASHION007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 05:14   #4
Mani_anka
Przyczajenie
 
Avatar Mani_anka
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4
Dot.: styl barokowy - wnętrza, aranżacje, inspiracje

Na ogól nie podoba mi się taki styl, ale bardzo lubię mieć w swoim otoczeniu jakieś 'wykręcone' elementy dekoracji, coś co nie do końca się spina z resztą mieszkania, coś co przełamuje styl wnętrza. I tak chociaż jestem fanką raczej minimalistycznych wnętrz, to mam w salonie na ścianie wielką, złotą, bardzo zdobną ramę (jak od obrazu/lustra, coś jak na zdjęciach tutaj http://www.domzpomyslem.pl/pomysly-i...nie,pr139.html) i jest to element, który zawsze przyciąga wzrok gości i uważam, że pięknie wygląda. Ale to tyle z barokowych smaczków u mnie ))
Mani_anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 16:17   #5
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: styl barokowy - wnętrza, aranżacje, inspiracje

Cytat:
Napisane przez IloveFASHION007 Pokaż wiadomość
Mi się nie podoba - zdecydowanie bardziej wolę skandynawski czy minimalistyczny - barokowy wydaje mi się taki, że wszystkiego jest za dużo jeśii wiesz co mam na myśli Nie podoba mi się taki przepych, ale jeśli ktoś lubi to jego sprawa Dla mnie takie wnętrza to tylko w zamkach i muzeach - mieszkanie jest po to, by w nim mieszkać, a nie po to, by je pokazywać
A jak przychodzą do Ciebie goście to nie zastanawiasz się jak wygląda Twoje mieszkanie i czy się spodoba ludziom? Według mnie jak najbardziej mieszkanie jest do pokazywania. Co do stylu barokowego - mnie się kojarzy raczej z kościołami, nigdy nie spotkałam się u nikogo w domu z tego typu aranżacją i raczej nie wyobrażam sobie całego mieszkania w tym stylu, ale z jakimiś aranżacjami takimi retro czy glamour może by się styl barokowy sprawdził. Jakieś takie proste regały jak wydaje mi się, że by były idealne do jakiegoś prowansalskiego, może lekko nowoczesnego, tak więc całe mieszkanie może nie, ale jakieś elementy jak najbardziej.

cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 14:32   #6
JadoreFashion
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 62
Dot.: styl barokowy - wnętrza, aranżacje, inspiracje

jakoś miałam zawsze wrażenie, że barokowy to po prostu taki bardziej napuchnięty klasyczny z tymi wszystkimi ozdobami i tak dalej - nie siedzi mi to, ale jak komuś się podoba to czemu nie
JadoreFashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 14:35   #7
AlwaysCocoChanel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 161
Dot.: styl barokowy - wnętrza, aranżacje, inspiracje

Cytat:
Napisane przez JadoreFashion Pokaż wiadomość
jakoś miałam zawsze wrażenie, że barokowy to po prostu taki bardziej napuchnięty klasyczny z tymi wszystkimi ozdobami i tak dalej - nie siedzi mi to, ale jak komuś się podoba to czemu nie
Klasyczny to głównie dworki szlacheckie, więc raczej nie bardzo
AlwaysCocoChanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-26, 18:23   #8
ssdziuniass
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 213
Dot.: styl barokowy - wnętrza, aranżacje, inspiracje

Cytat:
Napisane przez cocobee Pokaż wiadomość
A jak przychodzą do Ciebie goście to nie zastanawiasz się jak wygląda Twoje mieszkanie i czy się spodoba ludziom? Według mnie jak najbardziej mieszkanie jest do pokazywania. Co do stylu barokowego - mnie się kojarzy raczej z kościołami, nigdy nie spotkałam się u nikogo w domu z tego typu aranżacją i raczej nie wyobrażam sobie całego mieszkania w tym stylu, ale z jakimiś aranżacjami takimi retro czy glamour może by się styl barokowy sprawdził. Jakieś takie proste regały jak wydaje mi się, że by były idealne do jakiegoś prowansalskiego, może lekko nowoczesnego, tak więc całe mieszkanie może nie, ale jakieś elementy jak najbardziej.

W miejscu tych półek widziałabym lustra - tak średnio mi się podoba akurat, a meble klasyczne, retro i glamour bardzo lubię
ssdziuniass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 23:26   #9
zizixx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 218
Dot.: styl barokowy - wnętrza, aranżacje, inspiracje



Coś takiego? To chyba tylko bogacze mogą sobie pozwolić
zizixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 14:58   #10
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: styl barokowy - wnętrza, aranżacje, inspiracje

Styl barokowy jest bardzo trudny. Bo ogromnie szybko potrafi wpaść w tandetę i kicz zamiast założonego efektu bogactwa i elegancji. Wiem coś o tym

W zwykłych, mieszkaniowych warunkach, można w prostym, surowym wnętrzu wykorzystać jeden-dwa elementy bardzo ozdobne, ale naprawdę trzeba z nimi bardzo uważać. Tu mniej znaczy więcej.

Jeśli ktoś dysponuje dworkiem lub pałacykiem, to już zupełnie inna historia
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 12:18   #11
fenra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 69
Dot.: styl barokowy - wnętrza, aranżacje, inspiracje

Również zgadzam się z tym, że jest to styl bardzo trudny. Łatwo jest popaść w przesyt i wnętrza zamiast eleganckie stają się kiczowate. Jestem zdania,że dekoracji powinno byc jak najmniej . Warto jest rowniez wybrac kilka kolorów wnętrza
beże
brązy
biele
plus odrobina złota

Jesli chodzi o pomieszczenie takie jak łazienka to do stylu barokowego dobrze pasuje mi kolekcja płytek z firmy Tubądzin: palacio . Jest ozdobna ale nie przesadnie.

fenra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-16, 13:53   #12
olafasola88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: styl barokowy - wnętrza, aranżacje, inspiracje

Ogólnie jestem na tak, ale z umiarem jako dodatek do bardziej nowoczesnego wnętrza a nie jako całość. Jakoś nie wyobrażam sobie robić pałacu Ludwika w moim mieszkanku w bloku. To byłby chyba przerost formy nad treścią
olafasola88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 21:23   #13
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: styl barokowy - wnętrza, aranżacje, inspiracje

Cytat:
Napisane przez zizixx Pokaż wiadomość


Coś takiego? To chyba tylko bogacze mogą sobie pozwolić
Nie wydaje mi się, żeby to wnętrze było tylko dla bogaczy.
Na dobrą sprawę - tapeta jak tapeta, barokowa chyba nie jest droższa niż nie barokowa. Jakaś konsolka imitująca kominek, to chyba jedyny droższy element. Bordowa pościel. Poszewki na poduszki z połyskującego materiału - są gładkie, można własnoręcznie uszyć, nie wyjdzie drogo. Lustro z ramą w złotym kolorze nie jest droższe niż z ramą w kolorze białym. Lampki ze złotymi abażurami też można kupić niedrogo.

Barok ogólnie nie dla mnie, średnio lubię połączenie bieli i złota, ani giętych nóżek (lubię proste), ani pikowań. Poza tym ten styl kojarzy mi się między innymi z ciężkimi zasłonami, wymyślnymi ramami, a ja alergik jestem i trochę leń, odpadają rzeczy przyciągające kurz i trudniejsze w sprzątaniu. Chociaż ostatnio coraz bardziej podobają mi się złote elementy we wnętrzu, ale w prostej wersji.
Zapisz
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 17:11   #14
Grazynka36
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: styl barokowy - wnętrza, aranżacje, inspiracje

A jakie są różnice między stylem barokowym a xxx? Ja ostatnio zakochałam się właśnie w art deco, ale barokowy wygląda mi podobnie...

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2017-01-24 o 23:02 Powód: reklama
Grazynka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-06 18:11:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.