Wspomnienia z Dominikany - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-24, 14:43   #211
udaaga3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Czesc ja wlasnie tez lece do puerto plata w maju czy moge prosic o kazda przydatna informacje bo lece z dziecmi niby bylismy juz na gran canarii i w turcjii ale karaiby to co innego prosze o kazda inrormacje ..
Bardzo dziekuje
pozdrawiam

Edytowane przez udaaga3
Czas edycji: 2009-01-29 o 10:45
udaaga3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 18:07   #212
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez udaaga3 Pokaż wiadomość
CZESC PROSBE O INFORMACJE CZY MOZE JACYS TWOI ZNAJOMI BYLI Z DZIECMI NA dOMINIKANIE JAK DZIECI TO ZNOSIALY PROSZE O KAZDA INFORMACJE ...
LECE 25 MAJA Z DWUJKA MALYCH DZIECI - POZDRAWIAM
3.5 MIKI I PATY 1ROCZEK W MAJU 2009
Witaj,
Moja Sister była niedawno na Dominikanie z 4letnim synkiem. Najgorsze co Was czeka to zapewne lot, polecam przygotować sobie mnóstwo skarbów, którymi dzieciaczki się zainteresują. Dla synka mojej siostry przygotowaliśmy ładnie zapakowane np. małe pudełeczka klocków Lego.. Sam fakt że wręcza się prezent jest dla Malucha bardzo ekscytujący i przez najbliższą godzine lotu troszke spokoju gwarantowane Oczywiście trzeba wziąć coś do jedzenia bo to menu samolotowe jest dla dzieci raczej nie do przejścia:/
Pomyślcie również o atrakcjach na plaży.. Warto przygotować sobie ściągawke w co i jak się bawić albo jak aktywnie spędzć czas.
Rozglądnijcie się za przedszkolem. W hotelu mojej siostry rodzice mogli zostawić dzieci (bezpłatnie) na 2godziny pod okiem opiekunki zaś wieczorem były specjalne występy dla dzieci, gdzie wszystkie dzieciaki tanczyły na scenie, organizowane były świetne zabawy
Oczywiście wysokie filtry oraz czapeczki na główki to podstawa.

Poprzeglądaj nasze wypowiedzi na poprzednich stronach. Dużo cennych wskazówek tam już jest umieszczonych.
Ja radze brać pokój na piętrze- mniejsza wilgoć..

Udanego wypoczynku.. ale Wam fajnie

Edytowane przez thelila
Czas edycji: 2009-01-24 o 18:09
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 15:53   #213
udaaga3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Bardzo dziekuje za odpowiedz ,ciesze sie bardzo ze zobacze dominikane ale boje sie lotu strasznie ze wzgledu na dzieci ...
jeszcze raz bardzo dziekuje
udaaga3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 15:54   #214
udaaga3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

czesc a w jakim hotelu bylas ?
udaaga3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 16:04   #215
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Witaj,
Napewno musicie się uzbroić w cierpliwość i przygotować niespodzianki dla dzieciaczków Ja byłam w innej części Dominikany- Puta Cana, hotel Grand Paradise Bavaro
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 23:18   #216
AgaOp
Raczkowanie
 
Avatar AgaOp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Opole/Lublin
Wiadomości: 150
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cześc dziewczyny.Mogłybyście mi powiedziec,czy spotkałyście na Dominikanie jakieś pająki,bo czytałam,ze sa one tam popularne,a że ja się ich srasznie boje,to poważnie zastanawiam się nad podróżą na wyspę.Pozdrawiam
__________________
13 wrzesień 2008r godz. 15.00
No i jestem mężatką
AgaOp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 09:14   #217
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez AgaOp Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny.Mogłybyście mi powiedziec,czy spotkałyście na Dominikanie jakieś pająki,bo czytałam,ze sa one tam popularne,a że ja się ich srasznie boje,to poważnie zastanawiam się nad podróżą na wyspę.Pozdrawiam
Pająki... Przynajmniej przedemna się chowały Prędzej wyszukałam się krabów i jaszczurek.
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 14:01   #218
udaaga3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

A co przelacznikami do pradu gdzie je kupowalyscie i co z transformatorami bo slyszalam ze u nich jest nizsze zasilanie ? jak naladowac komorke czy ladowarke do aparatu?
A czy sie ktos z twoich znajomych szczepila i co z sisostrzencem czterolatkim wiesz moze czy twoja siostra go szczepila?
jejku przepraszam za tyle pytan
pozdrawiam
udaaga3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 16:36   #219
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez udaaga3 Pokaż wiadomość
A co przelacznikami do pradu gdzie je kupowalyscie i co z transformatorami bo slyszalam ze u nich jest nizsze zasilanie ? jak naladowac komorke czy ladowarke do aparatu?
A czy sie ktos z twoich znajomych szczepila i co z sisostrzencem czterolatkim wiesz moze czy twoja siostra go szczepila?
jejku przepraszam za tyle pytan
pozdrawiam
Kto pyta nie błądzi, jeśli tylko będe znała odpowiedź na Twoje pytanie to napewno podpowiem
My nie szczepiliśmy się, moja sis również nie szczepiła Maleństwa, zresztą żaden z moich znajomych odwiedzających to miejsce nie wybierał żadnych szczepień ochronnych. Polecam zabrać lekarstwa na rewolucje żołądkowo jelitowe i zapoznać się z objawami i pierwszą pomocą udarów słonecznych.

Przełączniki lepiej zakupić w kraju. Do naładowania aparatu czy też fona (choć nie wiem czy on w ogole będzie Wam potrzebny) potrzebna będzie cierpliwość. Będzie trwało to zdecydowanie dłużej. Nie opłaca się brać suszarki do włosów- będzie działała w oszałamiającym żółwim tempie. Zresztą pokoj hotelowy powinien być w nią wyposażony.

Może choć troszke pomogłam, pozdrawiam
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 19:20   #220
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez AgaOp Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny.Mogłybyście mi powiedziec,czy spotkałyście na Dominikanie jakieś pająki,bo czytałam,ze sa one tam popularne,a że ja się ich srasznie boje,to poważnie zastanawiam się nad podróżą na wyspę.Pozdrawiam
Na Dominikanie widziałam całe mnóstwo ptaszników przechodzących przez drogę (w nocy, jak wracałam z wycieczki, na szczęście samochodem) i inne paskudztwa, ale spokojnie - w strefach hotelowych raczej nie masz się czego obawiać, stosują mnóstwo środków odstraszających owady. Na terenie hotelu raczej ich nie spotkasz, co innego w tropikalnym lesie. W każdym razie nie biegały sobie samopas na zamieszkanych terenach. Ja też się boję, a jakoś przeżyłam, nie rezygnuj z tego powodu!
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 16:27   #221
digi
Raczkowanie
 
Avatar digi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 40
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

swietny watek dziewczyny...dominikana mi sie marzy wiec planuje podroz ale dopiero w styczniu..oczywiscie punta cana..narazie poki ci do stycznia troche czasu jest..pozdrawiam
digi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-20, 01:36   #222
Zuza
Raczkowanie
 
Avatar Zuza
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 84
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

lecimy 19 lipca na 2 tyg. na Samanę z Londynu (dokładnie okolice Las Terrenas, El Portillo czy coś takiego) z 20 miesięcznym synkiem. Czy ktokolwiek był tam kiedyś w lipcu? Ponoć sporo pada, szczególnie w tym rejonie w lipcu/sierpniu :/
Czy ktokolwiek był na Dominikanie z maluszkiem i wybierał się na wycieczki fakultatywne? On już jest za duży, żeby mieć kilka drzemek w ciągu dnia, a za mały, żeby go czymś na dłużej zainteresować (żeby grzecznie siedział dłuższy czas). Rozrywa go energia, więc pewnie kilkugodzinna jazda autokarem odpada, a raczej nie chciałabym wynajmować samochodu...
Jak to w końcu z tymi szczepieniami??? Szczepić się czy nie??? Co Wy zrobiłyście???
Pozdrawiam
Zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 20:47   #223
agnesmadeleine
Raczkowanie
 
Avatar agnesmadeleine
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow..
Wiadomości: 41
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez Zuza Pokaż wiadomość
lecimy 19 lipca na 2 tyg. na Samanę z Londynu (dokładnie okolice Las Terrenas, El Portillo czy coś takiego) z 20 miesięcznym synkiem. Czy ktokolwiek był tam kiedyś w lipcu? Ponoć sporo pada, szczególnie w tym rejonie w lipcu/sierpniu :/
Czy ktokolwiek był na Dominikanie z maluszkiem i wybierał się na wycieczki fakultatywne? On już jest za duży, żeby mieć kilka drzemek w ciągu dnia, a za mały, żeby go czymś na dłużej zainteresować (żeby grzecznie siedział dłuższy czas). Rozrywa go energia, więc pewnie kilkugodzinna jazda autokarem odpada, a raczej nie chciałabym wynajmować samochodu...
Jak to w końcu z tymi szczepieniami??? Szczepić się czy nie??? Co Wy zrobiłyście???
Pozdrawiam
na Samanie pada cały rok.. [byłam tam na przełomie stycznia/lutego na wycieczce na wielorybach i mieliśmy paskudną pogodę, mówili że tam cały czas tak jest]
ja i moja rodzinka nie szczepiliśmy się na nic, chociaż myślę, że żółtaczka i tężec to podstawa gdziekolwiek dalej się wyjeżdża..



co do pytań wyżej - przełączniki prądu można kupić prawie w każdym sklepie w pobliżu hotel, w aptece, warto także zapytać w hotelu. kosztują ok. 1-2 $..

Edytowane przez agnesmadeleine
Czas edycji: 2009-07-09 o 20:48
agnesmadeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 16:33   #224
udaaga3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

hej ja bylam na przelomie maja i czerwca tego roku z dwujka dzieci ( 13 miesiecy i prawie 4 lata)i bylo super obawialam sie bardzo ale nie bylo czego bo dzieci uwielbiaja piasek i bawily sie czasy czas z malymi przerwami na kapiel w basenie czy oceania . my sie szczepilismy wedlug zalecen . oczywiscie lot nie nalezal do najspokojniejszych ale nie bylo zle , nowe zabawki , tabliczki do rysowania i ekrany w siedzenich zrobily swoje . Milego odpoczynku
udaaga3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 14:53   #225
Zuza
Raczkowanie
 
Avatar Zuza
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 84
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

hej udaaga3, dziekuje za maila, my lecimy w ta niedziele do Gran Bahia Principe El Portillo w Las Terrenas na Samanie i juz sie nie mozemy doczekac. Pogoda jaka by nie byla to i tak bedzie lepsza niz w domku, w Dublinie O szczepienia pytalam, bo gdy sie podrozuje we dwojke to pal licho, ale jak juz jest maluch to trzeba na wszystkie drobiazgi zwracac uwage Jesli chodzi o samolot to lecimy w premium klasie, wiec jest mnostwo miejsca na nogi i synek bedzie mogl sie bawic miedzy siedzeniami na podlodze, awaryjnie juz spakowane przenosne dvd z ukochana Peppa Pig i Spongebob'em, jesli nic ciekawszego nie bedzie w samolotowej tv, plus pisaki, resoraki itp. Nie bedzie zle....... chyba :/

Agnesmadeleine, nie wiem skad te informacje, ze na Samanie leje caly rok, statystycznie jest tam ponad 300 dni slonecznych w roku, wiec moze poprostu zle trafilas My pare lat temu bylismy tam w kwietniu, kiedy jest ponoc najwiecej opadow i przez 2 tygodnie ani jedna kropla z nieba nie spadla. Ogolnie Dominikana lezy w strefie tropikalnej, wiec ulewy moga sie zdazyc o kazdej porze roku, obojetnie czy to miesiace deszczowe, czy suche. Ja mam nadzieje, ze 2 tygodnie bedziemy sie smazyc na slonku, popadac sobie moze w nocy

Pozdrawiam

Edytowane przez Zuza
Czas edycji: 2009-07-14 o 14:57
Zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 16:38   #226
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Question Dot.: Wspomnienia z Dominikany

to moj pierwszy post na tym forum wiec moze zaczne od przywitania sie - hej
wybieram sie z chlopakiem w 1. polowie wrzesnia na 2 tyg. na dominikane, niby pora deszczowa, ale piszecie, ze i tak warto... wiec chyba zaryzykujemy (mam tylko nadzieje ze niebo nie bedzie tam np. 3 dni non stop zachmurzone bo bym sie chyba zaplakala komus sie tak zdarzylo?) no i po przeszukaniu miliarda stron upewnilismy sie, ze punta cana bedzie spelnieniem marzen o raju tylko powiedzcie mi, czy to faktycznie jest taka "zlota klatka" w sensie ze nie ma totalnie gdzie pojsc zobaczyc cokolwiek bo sa tylko kompleksy hotelowe i nic poza tym?? nie ma zadnego miasteczka? sa jakies autobusy ktorymi mozna gdzies dojechac zeby cos zobaczyc na wlasna reke?
w sumie niezupelnie o to chcialam pytac widzialam ze wyjazdy zalatwiane przez niemieckie strony sa spoooro tansze (grand palladium z berlina 2 tygodnie za 5400zl - 2,5 tysiaca mniej niz na wakacje.pl ), czy gdzies tu tkwi haczyk czy po prostu tak juz jest? macie jakies doswiadczenia ze strona reisen-experten.de albo tui-internetpartner.com? a moze mozecie polecic jakies inne niemieckie strony?
no i jaki hotel? palladium, gran bahia principe, cos z riu, a moze jeszcze cos innego??
uffff przepraszam za to wypracowanie ale widzialam ze jestescie doskonale zorientowane wiec licze na pomoc dzieki z gory! pozdrawiam!
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 14:32   #227
udaaga3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

bedzie dobrze nie mart sie my z Belfastu tez liczilismy tylko na sloneczko i tak bylo wiec wam zycze tego samego ... Dominikana jest super . A co do premium class nie bylo az tyle miejsca ale z jakiego biura lecicie bo to tez wazne my bylismy z thomsona i bylam bardzo zadowolona . jeszcze raz zycze fantastycznego wypoczynku
udaaga3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 00:19   #228
Zuza
Raczkowanie
 
Avatar Zuza
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 84
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

z first choice, jak dla mnie najlepsze, jeśli lecieliśmy gdzieś na zorganizowaną wycieczkę, to zawsze z nimi i złego słowa nie mogę powiedzieć! first choice lata liniami thomson, więc tak samo, z tym, że udało nam się załatwić siedzenia zupełnie pierwsze, więc będzie dużo miejsca dla mini monstera
Dzięki i pozdrawiam... To już za 2 dni

Claudiiin, ja zanim cokolwiek zabukuję to zawsze zaglądam na m. in. tripadvisor, żeby poczytać opinie o hotelach. Napewno dowiesz się więcej szczegółów niż w katalogach, które wszystko przekolorowują.
Zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 21:16   #229
udaaga3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

OJ nie do konca my bylismi na Dominikanie liniami first choice a kupowalismy wycieczke w Thomsonie natomiast w Turcjii i na wyspach kanaryjskich (kilka razy ) bylismy z first choice liniami first choice no oni tak sie miedzy soba tasuja .
Napisz swoje wrazenia po powrocie i koniecznie jak bylo z tymi siedzeniami i maluchem - pozdrawiam
udaaga3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 20:40   #230
thebestme82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 360
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Witam Was wszystkie serdecznie! To moje poczatki na forum, ale juz mi sie podoba! Udzielacie swietnych rad, sa bardzo pomocne. Ja wybieram sie na Dominikane w pierwszej połowie wrzesnia no własnie mam pytanko. Czy był ktos w Bayahibe, a może nawet w hotelu Oasis Canoa? Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Aha i jeszcze jedno zastanawiam się co zabrać z ciuchów? Czy bluzki z długim rękawem są potrzebne, na wieczór na przykład? Jak jest ciepło w nocy? No i w razie czego jakby -odpukać - deszczowa pogoda się trafiła, to czy należy zabrać cos cieplejszego?
thebestme82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 01:28   #231
Zuza
Raczkowanie
 
Avatar Zuza
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 84
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

no więc wróciliśmy, szczęśliwi i opaleni, ale zostawiliśmy tam serca W przyszłym roku będzie trzeba tam po nie wrócić
Jak już wcześniej pisałam byliśmy na Samanie, El Portillo dokładnie. Zjechaliśmy większość wybrzeża i nic się wg nas nie równa Samanie!!!!! Pd wschód to resort na resorcie (Bavaro, Punta Cana), na pn plaże troszkę bardziej żółte i woda nie ma tego niepowtażalnego odcienia, a Samana to raj!!!!!!!! Prawie 2 godzinna podróż z lotniska do hotelu to uczta dla oczu!!!!!!!! Byliśmy w Gran Bahia Principe El Portillo (który z resztą z całego serca polecam za dosłownie wszystko!!!!!!!!!!!!!). Dziewicza plaża, patrząc w lewo i prawo same lasy palmowe, jasny piasek i ani jednego ludzika. Wszyscy oglądający zdjęcia pytali, czy byliśmy na bezludnej wyspie, bo na zdjęciach ani jednego człowieka, tylko widoki, widoki, widoki i my. A to plaża przyhotelowa, która ciągnie się na kilometry w obu kierunkach.
Dla tych, którzy boją się pająków (jak mój mężuś ) i innych stworów: na Dominikanie nie ma żadnego śmiertelnie jadowitego robala, gada itd. Jaszczureczki są małe i w miarę przyjemne, tylko kraby troszkę straszą, bo się wtapiają w tło w piasku i ich nie widać za bardzo Zresztą wszystkie te istotki boją się ludzi bardziej niż my ich, więc schodzą z drogi.

Udaaga3, co do samolotu, to ponoć teraz First Choice w długie trasy lata liniami Thomson Airways wyłącznie, trochę to zamieszane, bo samolot miał jak byk wielkie First Choice wymalowane na całej długości W zeszłym roku lecieliśmy z nimi na Cypr, też z Londynu i mieliśmy lecieć z kolei liniami FC, a był Thomson, więc ja już nic nie wiem... Może szkoda im kasy na przemalowanie
W każdym razie w klasie premium jest naprawdę dużo miejsca (przynajmniej jeśli porówna się z klasą standard czy liniami Virgin), rozpieszczają na maxa, w obie strony dostajesz hamper bag z kosmetykami L'Occitane, skarpetki, szczoteczki do zębów itp. Ogólnie full wypas. Jest duży wybór filmów i programów, również tych dla dzieci, więc da się przetrwać. Nasz 22-miesięczny synek zniósł loty i transfery rewelacyjnie. Uwielbia samoloty i gdy jest dużo akcji, więc był zachwycony. Spakowałam mnóstwo małych prezencików niespodzianek i treats jak rodzynki, soki owocowe, batoniki z suszonych owocków, krakersy i był cały szczęśliwy, bo na codzień tego nie dostaje Podobała mu się szczególnie zabawa pilotem do tv w samolocie, przełączał sobie filmy i miał frajdę. Przenośne dvd, które kupiliśmy przed wylotem, odpaliliśmy może na pół godzinki. Były ciekawsze rzeczy W drodze powrotnej w premium klasie było kilka wolnych miejsc, więc steward zaproponował, że możemy się przenieść do rzędu 3 foteli na samym tyle (normalnie mieliśmy 2 siedzenia w rzędzie pod oknem i mały na kolanach), więc synek usiadł między nami na własny fotel i już sam ten fakt mu się podobał, jeździł sobie resorakami po stoliczku, miał własny ekran, a my mogliśmy rozprostować nogi i obejrzeć spokojnie jakieś filmy. Ogólnie przez te 2 tyg. dziecko nie do poznania, zachwycony, że mamusia i tatuś są z nim cały czas, sam wymyślał sobie zabawy. Animatorzy go uwielbiali, więc wszędzie go wyciągali i za nimi latał.

Gdybyśmy lecieli bezpośrednio z Dublina zabralibyśmy więcej plażowych zabawek (większe koparki, wywrotki itp.), bo w First Choice Premier niemowlę do lat 2 ma 10 kg bagażu. Niestety musieliśmy do Londynu dolecieć Ryanair'em, a każdy wie jak tu jest :/ Jeśli jednak macie możliwość to polecam dla takich maluszków jak mój synek zabrać porządny sprzęt na plażę, zajmie malucha na godziny.

Ach! I chyba najważniejsze!!! Pogoda! Ponieważ to pora deszczowa itd. obserwowałam prognozy jakiś czas przed wylotem i wg nich codziennie były thunderstorms. Burze, burze i burze. Pierwszy nasz dzień był lekko zachmurzony, w nocy lało i trzaskało, jak jeszcze nigdy nie widziałam. Drugi dzień to deszczyk około lunchu, jakieś 5 minutek, a potem bezchmurne niebo przez 2 tyg. Może jeszcze ze 2 razy w nocy lało, tak około 2-4 rano. Śladu po tych ulewach rano nie było.

Jeśli chodzi o ubranie, to dla męża zabrałam 1 długie spodnie (wymagane i faktycznie przestrzegane w restauracjach) i dla każdego po sztuce czegoś lekkiego z długim rękawem. Z tego wszystkiego z długim rękawem/nogawką przydały się tylko te spodnie do restauracji, reszta niepotrzebnie zabrała miejsce w bagażu. Noce bardzo ciepłe.
Jeśli macie jakieś pytania to piszcie śmiało. Ja polecam z całego serca Samanę!!!!! Raj na Ziemi.

Pozdrowionka
Zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 09:48   #232
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
to moj pierwszy post na tym forum wiec moze zaczne od przywitania sie - hej
wybieram sie z chlopakiem w 1. polowie wrzesnia na 2 tyg. na dominikane, niby pora deszczowa, ale piszecie, ze i tak warto... wiec chyba zaryzykujemy (mam tylko nadzieje ze niebo nie bedzie tam np. 3 dni non stop zachmurzone bo bym sie chyba zaplakala komus sie tak zdarzylo?) no i po przeszukaniu miliarda stron upewnilismy sie, ze punta cana bedzie spelnieniem marzen o raju tylko powiedzcie mi, czy to faktycznie jest taka "zlota klatka" w sensie ze nie ma totalnie gdzie pojsc zobaczyc cokolwiek bo sa tylko kompleksy hotelowe i nic poza tym?? nie ma zadnego miasteczka? sa jakies autobusy ktorymi mozna gdzies dojechac zeby cos zobaczyc na wlasna reke?
w sumie niezupelnie o to chcialam pytac widzialam ze wyjazdy zalatwiane przez niemieckie strony sa spoooro tansze (grand palladium z berlina 2 tygodnie za 5400zl - 2,5 tysiaca mniej niz na wakacje.pl ), czy gdzies tu tkwi haczyk czy po prostu tak juz jest? macie jakies doswiadczenia ze strona reisen-experten.de albo tui-internetpartner.com? a moze mozecie polecic jakies inne niemieckie strony?
no i jaki hotel? palladium, gran bahia principe, cos z riu, a moze jeszcze cos innego??
uffff przepraszam za to wypracowanie ale widzialam ze jestescie doskonale zorientowane wiec licze na pomoc dzieki z gory! pozdrawiam!
My lecieliśmy z Berlina, wycieczkę kupiliśmy w niemieckim TUI, nie ma żadnych haczyków. Lecieliśmy lepszymi liniami, na miejscu obsługa super. Byliśmy w Grand Palladium i hotel bardzo nam się podobał. Właściwie to rozległy kompleks willi położonych w pięknym ogrodzie. Riu możesz też śmiało wybrać - Riu Palace jest bardzo elegancki, naprawdę wygląda jak pałac, Riu Bambu też fajny, z luźniejszą atmosferą, Bahia Principe też super. Zresztą niemal wszystkie hotele wzdłuż plaży Bavaro są świetne. Oprócz Carabeli .
Co do pory deszczowej - my niestety trafiliśmy na sztormy tropikalne i przez 2 albo 3 (nie pamiętam dokładnie) dni lało. Ale byliśmy w sumie 16 dni, więc nie było tragedii.
No i region Bavaro to rzeczywiście "złota klatka" . Co prawda okolica się rozwija - powoli, ale na razie tak naprawdę nie ma zbytnio gdzie wyjść. Są sklepy, centra handlowe- takie trochę prowizoryczne, dyskoteka. Generalnie okolica jest nieciekawa, poza hotelami syf.
Ale od czego są wycieczki? No i te plaże...
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 03:03   #233
angie4
Przyczajenie
 
Avatar angie4
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 22
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Witam na wątku~!
Przeczytałam od dechy do dechy. Super macie wspomnienia- tylko pozazdroscic! Nie spie po nocach werbując strony w poszukiwaniu idealnego rozwiazania. tzn. bardzo chce leciec na dominikane ale mam tylko 1 tydz. urlopu i nie chciałabym aby chociaz 1 dzien lało:/ Planujemy urlop na wrzesien ale wciaz nie jestem pewna czy dominikana to dobry wybór ze zwgledu na huragany. Juz sama nie wiem co robic, moze jednak zdecyduje sie na turcje ehh
angie4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 13:42   #234
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Jakbym mogła, to bym poleciała nawet na tydzień. Nie zakładaj od razu huraganów, nie musisz mieć akurat pecha. Zresztą, na pewno nie będzie lało przez tydzień. Co prawda w Turcji raczej pogoda gwarantowana, i Turcję uwielbiam, więc też byłoby fajnie. Ale jak masz okazje zobaczyć te cudne plaże.... Chyba że poczekasz na okres, kiedy nie ma huraganów i polecisz zimą.
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 18:24   #235
angie4
Przyczajenie
 
Avatar angie4
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 22
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez Sahira Pokaż wiadomość
Jakbym mogła, to bym poleciała nawet na tydzień. Nie zakładaj od razu huraganów, nie musisz mieć akurat pecha. Zresztą, na pewno nie będzie lało przez tydzień. Co prawda w Turcji raczej pogoda gwarantowana, i Turcję uwielbiam, więc też byłoby fajnie. Ale jak masz okazje zobaczyć te cudne plaże.... Chyba że poczekasz na okres, kiedy nie ma huraganów i polecisz zimą.
Dziekuje za odpowiedz! Masz racje, poszłam na żywioł i szybciutko zabukowałam wakacje zeby sie przypadkiem nie rozmyslić. Wybrałam (chyba) fajny hotel, zeby nawet w huragany i deszcze było co robic Jedziemy 16.09 do hotelu VIK Arena Blanca i juz nie moge sie doczekac, chociaz nie wiem jak przezyje lot bo tego nie znosze. A jak jeszcze sobie pomysle ze tyle godzin nad oceanem....brrrr.. Jezeli macie jeszcze jakis rady to prosze o odzew!!!!! Bede wdzieczna za kazde słowo
angie4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 11:11   #236
luminda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Przebrnęłam jakoś przez te wszystkie strony i już się nie mogę doczekać. Lecimy 25.09 z Frankfurtu do hotelu Catalonia Royal Bavaro na 2 tygodnie. Może ktoś się wybiera w tym czasie a najlepiej do tego hotelu?
luminda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 14:13   #237
thebestme82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 360
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Zuza dzięki za odpowiedź. Zaoszczędzę trochę miejsca w torbie to potem więcej na pamiątki czy rumik będzie. Ja lecę 4.09 (jeszcze tylko 16 dni) do Bayahibe - hotel Oasis Canoa. Wybiera się ktos w tym czasie w pobliskie miejsce lub do tego hotelu? A własnie przypomniało mi się pytanko - co się lepiej opłaca płacić w dolarach czy w peso? Ile radzicie wziąć dolców na 2 tyg (all inc) na 2 osoby?

Edytowane przez thebestme82
Czas edycji: 2009-08-19 o 14:15
thebestme82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 21:15   #238
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Dziewczyny jestem tutaj nowa mam nadzieje ,ze bedziecie dla mnie wyrozumiale ,otóż postanowiliśmy ostatecznie ,ze bierzemy ślub ja i Tż cywilny skromny do granic mozliwości i na drugi dzien wycieczka na Dominikane ,chcielibysmy poleciec jak najtaniej ale nie wiem czy sie uda ,slyszalam ze z niemiec sa tansze loty ale my jezyk nie bardzo umiemy.
Otoz ze mamy już dziecko 2 letnie i nie chcemy je za dlugo zostawiac u babci ,wiec polecimy na gora 8-9 dni ... znalazlam takie tanie oferty czy ktos z was zna to biuro? czy to jakas sciema ze za 3 tys mozna juz poleciec od osoby??

http://www.traveligo.pl/travel.php/4...inclusive.html


podroz planujemy na listopad ,bede wdzieczna ze wszelkie rady i wskazowki
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 11:14   #239
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez thebestme82 Pokaż wiadomość
Zuza dzięki za odpowiedź. Zaoszczędzę trochę miejsca w torbie to potem więcej na pamiątki czy rumik będzie. Ja lecę 4.09 (jeszcze tylko 16 dni) do Bayahibe - hotel Oasis Canoa. Wybiera się ktos w tym czasie w pobliskie miejsce lub do tego hotelu? A własnie przypomniało mi się pytanko - co się lepiej opłaca płacić w dolarach czy w peso? Ile radzicie wziąć dolców na 2 tyg (all inc) na 2 osoby?
po 1-dzieki za odpowiedz Sahira ostatecznie lecimy z berlina 10.09 na 2 tyg do grand palladium z zakwaterowaniem w czesci bavaro lub palace z schauinsland... swiecie wierze ze wszystko bedzie idealnie-musi byc
po 2-podpisuje sie pod cytowanym postem kolezanki a konkretnie pod pytaniem jak tam wyglada cenowo? ile wziac kasy zeby tak w miare porzadnie pozwiedzac, pojsc sobie na impreze na dyskoteke inna niz hotelowa, kupic jakies bibeloty czy rum i tak dalej?
po 3-rozumiem ze oprocz hoteli nie ma tam doslownie zadnego miasta tak? bo gdzies spotkalam sie z opinia ze bavaro to prawie 40-stotysieczne miasto... czy kursuja jakies autobusy ktorymi mozna gdzies dojechac?
po 4- czy Wy kochane radzilybyscie w ogole zwiedzac we dwoje na wlasna reke? nie wiem jak tam jest z bezpieczenstwem... czy lepiej zabulic 3 razy tyle i jechac autokarem na zorganizowana wycieczke?
po 5- trzeba przed wyjazdem robic cos szczegolnego albo wziac ze soba? nigdy dotad nie lecialam w tropiki-stad to pytanie cos slyszalam o wtyczkach...
po 6-przepraszam ze jestem taka dociekliwa

pozdrawiam serdecznie
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 13:30   #240
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
po 1-dzieki za odpowiedz Sahira ostatecznie lecimy z berlina 10.09 na 2 tyg do grand palladium z zakwaterowaniem w czesci bavaro lub palace z schauinsland... swiecie wierze ze wszystko bedzie idealnie-musi byc
po 2-podpisuje sie pod cytowanym postem kolezanki a konkretnie pod pytaniem jak tam wyglada cenowo? ile wziac kasy zeby tak w miare porzadnie pozwiedzac, pojsc sobie na impreze na dyskoteke inna niz hotelowa, kupic jakies bibeloty czy rum i tak dalej?
po 3-rozumiem ze oprocz hoteli nie ma tam doslownie zadnego miasta tak? bo gdzies spotkalam sie z opinia ze bavaro to prawie 40-stotysieczne miasto... czy kursuja jakies autobusy ktorymi mozna gdzies dojechac?
po 4- czy Wy kochane radzilybyscie w ogole zwiedzac we dwoje na wlasna reke? nie wiem jak tam jest z bezpieczenstwem... czy lepiej zabulic 3 razy tyle i jechac autokarem na zorganizowana wycieczke?
po 5- trzeba przed wyjazdem robic cos szczegolnego albo wziac ze soba? nigdy dotad nie lecialam w tropiki-stad to pytanie cos slyszalam o wtyczkach...
po 6-przepraszam ze jestem taka dociekliwa

pozdrawiam serdecznie

Przepraszam bardzo ale musze zapytac z jakiego biura pani leci? moze pani wkleić link najlepiej? albo podać inne sprawodzne niemieckie biura? bylabym bardzo wdzieczna ,chetnie udzielilabym pani odpowiedzi na pytania ale niestety nie bylam tam wiec nie moge pomoc ,pozdrawiam
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-05 18:49:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.