J-dramy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-24, 13:19   #121
spadam_z_dachu
Rozeznanie
 
Avatar spadam_z_dachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 813
Dot.: J-dramy

Koniecznie!





A z koreańskich to jaka jest najfajniejsza drama Waszym zdaniem? Ja nic nie wiem.
__________________
WĄTEK DLA FANEK ROCKA, ALTERNATYWY, PUNKA, ITD>>> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229217
spadam_z_dachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 13:44   #122
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: J-dramy

obejrzałam tylko kilka koreanskich dram, ale nr 1 to na pewno Coffee Prince <3333 .. płaczesz, smiejesz sie, a bohaterowie są fantastyczni i tacy hmm, prawdziwi. żałuje ze mam tą dramke za sobą świetną dramą jest też Full House . - z Bi Rainem, który nie dosc ze fajnie spiewa to jest tez fajnym aktorem [ i towarem :P]. no i myślę, że Goong trzeba obejrzec - co ja zamierzam uczynic .. w sumie jak zaczynałam interesowac sie dramkami z Koreii to te tytuły zawsze padały jako najnajna ^^ jesli ktos zna inne fajne to piszcie j
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 14:27   #123
Implicite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sroda Wlkp.
Wiadomości: 74
Dot.: J-dramy

'''''

Edytowane przez Implicite
Czas edycji: 2013-04-03 o 18:47
Implicite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 12:56   #124
ichiko
Raczkowanie
 
Avatar ichiko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: cz-wa
Wiadomości: 280
Dot.: J-dramy

Ashlee_ 'Goong' jest ... brak słów XD genialny.
strasznie mi się podobał pomysł, ta historia.
i Joo Ji Hoon to moje ciasteczko ^^

oglądałam 'coffee prince' - było fajne, tylko... czasami wkurzające - że ktoś myli dziewczyne z chłopakiem i nużące - że tak późno się wydało.
humor jakoś mnie... nie powalił.
ale ogólnie bardzo zgrabna i wzruszająca drama

no i z niej jest Kim Jae Wook ^^ kolejne ciacho.

a jeśli połączy się dwa ciacha - Jihoona i Jeawooka to wyjdzie Antique Bakery - bardzo fajny film
podoba mi się wykonanie, gra aktorów i ciekawa historia.
nie jest może romantycznie, bo to opowieść o geju... ale jest słodko ^^
jest kilka takich momentów abstrakcyjnych, wg mnie, podobnych do tych w 'Charlie i fabryka czekolady'

aaa, i teraz emitowana jest drama 'You're beautiful' jeśli spodobało się Wam 'coffee prince' to bardzo możliwe, że to też się spodoba xD
{generalnie to mi się bardziej podoba od CP }
podobny zamysł, ale prawda wychodzi szybciej na jaw, ładni panowie i śmieszno-słodkie. polecam.
ichiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 11:00   #125
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: J-dramy

Antique Bakery jest cudowne ! przeuroczy film ^^ ja ostatnio zabieram sie i zabieram do ogladania I'm a cyborg but that's ok [chyba taki tytul, z Bi Rainem] .. to tak a propos koreanskich filmow

Goong ogladalam bardzo dlugo - ponad miesiac. ale fakt - historia glownych bohaterow boska, zakonczenie mile, bardzo fajna dramka generalnie, nie dziwie sie czemu jest taki szał na jej punkcie teraz z koreanskich chce obejrzec Take Care of The Young Lady [z Yoon Eun Hye, ktora grala i w Coffee Prince i w Gongu] i wyczekiwane przeze mnie od dluuugiego czasu IRIS [z TOPem z Big Bang ].
ogolnie to dramy z Koreii strasznie mnie zainteresowaly i ubolewam nad brakiem czasu na nie i malym twardym dyskiem

z jdram ogladam teraz Buzzer Beat - Gakeppuchi no Hero, z Yamapim i Kitagawa Keiko .. stasznie fajna drama, sa super dialogi, bardzo fajne sceny ktore momentami wygladaja bardzo realnie, no i Yamapi bez koszulki prawie w kazdym odcinku XD po tym biore sie za Konkatsu!

a w ogole to pochwale sie - pisze licencjat o japonskich dramach XD nie wiem jak powstrzymam sie o dodawanie w nim zdan typu 'a w 3 odc 2 serii Matsujun fantastycznie sie usmiechnal i zdjal koszulke' xD
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 11:56   #126
spadam_z_dachu
Rozeznanie
 
Avatar spadam_z_dachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 813
Dot.: J-dramy

Ooo, też się zachwycasz "Iris"? Cudo! Tylko nie wiem jak oni wszyscy dożyją do dwudziestego odcinka. Dzieje się, dziejeee!
A z k-dram oglądasz może "You're Beautiful"? Bo ja zaczęłam kilka dni temu i strasznie fajne.
No i z Japonii "Samurai High School"- rozkręca się mocno, Miura na koniu z pleców swego giermka, Shiroty (Kagurazaka z HanaKimi), śmiechowe. I jeszcze "Tokyo Dogs" oglądam, może nie z jakimś ogromnym przekonaniem, ale miło się śledzi.

A na sam koniec wyrażę swój ból. Skończył mi się "Otomen"
__________________
WĄTEK DLA FANEK ROCKA, ALTERNATYWY, PUNKA, ITD>>> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229217
spadam_z_dachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 17:20   #127
ichiko
Raczkowanie
 
Avatar ichiko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: cz-wa
Wiadomości: 280
Dot.: J-dramy

Cytat:
Napisane przez spadam_z_dachu Pokaż wiadomość
"Hotaru no Hikari". Świetnie zagrana, przezabawny scenariusz, szef uroczy i też bym chciała taką werandę. Polecam!!!!
zgadzam się
widzę, że już ją oglądałyście, tylko ja 'zawieszona w czasie' musiałam wpaść na tę dramę tak późno

chociaż chyba gorsze jest to, że mam ją już za sobą
właśnie takiej lekkiej, śmiesznej i normalnej dramy potrzebowałam.
bo hotaru to taka normalna dziewczyna, a miłość, która jej się przytrafia jest prawdziwa {też takiej szukam } motylki w brzuchu są fajne, ale czy nie jest lepiej kiedy ma się takiego faceta, z którym można siąść i pogadać?
obsada super. osoby drugoplanowe nie robią za tło, więc można lepiej zrozumieć całą atmosferę.
i humor. niektóre odpowiedzi {np szefa} są zaskakujące czym powodują 'big smile'
__________________
następna stacja
ichiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-01, 14:09   #128
spadam_z_dachu
Rozeznanie
 
Avatar spadam_z_dachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 813
Dot.: J-dramy

Ten szef był prześwietny. Ogólnie też bardzo przystojny jako człowiek. I tak cudownie się droczył z Hotaru
__________________
WĄTEK DLA FANEK ROCKA, ALTERNATYWY, PUNKA, ITD>>> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229217
spadam_z_dachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 20:09   #129
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: J-dramy

mnie ostatnio jakos zadna jdrama nie zachwycila. chyba najlepsze mam juz za soba :P
czekam az wyjdzie cale Liar Game 2 ... z checia obejrzalabym cos lekkiego i zabawnego, wlasnie jak Hotaru no Hikari
no i powoli bede sie zabierala za klasyki lat 90 tj. Long Vacation, Tokyo Love Story czy Love Generation, bo moja praca licencjacka tego wymaga xD
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 21:10   #130
mariend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 300
Dot.: J-dramy

Witam

Ja dopiero od nie dawna zainteresowałam sie dramami , wcześniej było anime. Dramami za interesowała mnie przyjaciółka która podrzuciła mi Hana Kimi
I zakochałam sie w tej dramie od pierwszego odcinka , że już nie wspomnę o aktorach ( Ikuta Toma, Oguri Shun uwielbiam ich) zresztą uwielbiam wszystkie postacie i wieeelu aktorów
Jak mam zły humor to włączam hana kimi - film jak przyjerzdza Julia i chce zabrac Ashija do Ameryki, Sano uświadamia sobie ze kocha Aschiję, Nakatsu dowiaduje sie że ona nie jest chłopcem a Namba szaleje za Julią bo dała mu w twarz.
Ten odcinek oglądam najczęściej ale na prwdę każdy jest niesamowity

Teraz poszukuję dram w necie tłumaczonych na polski - jestem trochę leniwa , a jak nie znajde to zajmę sie angielskimi

Widze że mam sporo do nadrobienia - tyle tytułów ile wymieniłyście to chyba będę miesiącami oglądac

Pozdrawiam wszystkie dramomaniaczki
mariend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 13:05   #131
roosette
Raczkowanie
 
Avatar roosette
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 122
Dot.: J-dramy

No Goong jest boski... A Yul był the best ;P ciekawa jestem też Goong S.
Ogólnie z dram wolę te tajwańskie produkcje od japońskich. Na przykład Romantic princess, corner with love, hi my sweatheart ;P
roosette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-18, 10:51   #132
mariend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 300
Dot.: J-dramy

Cytat:
Napisane przez roosette Pokaż wiadomość
Ogólnie z dram wolę te tajwańskie produkcje od japońskich. Na przykład Romantic princess, corner with love, hi my sweatheart ;P
Ja z tajwańskich produkcji obejrzałam dopiero dwie dramy: "ToGetHer - agrofobiczna miłśc" i "Zwariowana miłośc". Pierwszą którą wymieniłąm jestem tak zauroczona, że do tej pory na samą myśl o niej się uśmiecham a tę drugą obejrzałam bo miałam nadzieję, ze będzie równie fajna jak pierwsza - no i oczywiście dla głównego bohatera w tej dramie również gra Jiro Wang tak jak w "Together"), drama podobała mi się lecz nie powaliła mnie na kolana tak jak miało to miejsce z Together.

W tej chwili jestem w trakcie oglądania japońskich dram "Dragon Zakura" i "Himitsu no Hanazano".

A jak będę miała chwilę czasu to zamierzam obejrzec tajwańską wersje Hana Kimi oczywiście z Jiro w roli Nakatsu
mariend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 10:30   #133
aleck
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: J-dramy

Mogę polecić:

1. BBF /k-drama
2. The 1st shop of Coffee Prince /k-drama
3. You're Beautiful /k-drama
4. Shining Inheritance /k-drama
5. Devil beside you /t-drama
6. It Started With A Kiss /t-drama
7. My Name is Kim Sam-soon k-drama

Te dramy mogłabym jeszcze raz obejrzeć. I chyba zaraz sobie coś włączę
aleck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 15:24   #134
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: J-dramy

jakie sa fajne jdramy z koncowki 2009 / poczatku 2010 roku? czekałam bardzo na Liar Game 2 i na pewno zacznę od tego, ale potrzebuje wiecej

koncze wlasnie pisac licencjat o jdramach, tkwie w starociach z lat 90 i kultowych dramach typu hana yori dango czy gokusen ogladanych po raz setny, ale od czerwca czas ogladac nowości z koreanskich natomiast bardzo chce obejrzec My Fair Lady (Agassireul Pputakae) ^^
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 17:03   #135
coffee_time
Raczkowanie
 
Avatar coffee_time
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 208
Dot.: J-dramy

W takim razie polecam Ci: Buzzer Beat, MR BRAIN, Majo Saiban, The Quiz Show 2, Real Clothes, Bloody Monday sezon 1 i 2 i 0 Goshitsu no Kyaku.
Jest o wiele więcej ciekawych pozycji, jednak sama nie zaczęłam/skończyłam ich oglądać.

Jednocześnie witam się z wami bo to mój pierwszy post tutaj Na swoim koncie mam już chyba milion obejrzanych dram(japońskich-za innymi nie przepadam).
coffee_time jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 09:29   #136
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: J-dramy

Buzzer Beat, Majo Saiban i BM 1 widzialam (2 nie bede ogladala bo 1 mi sie nie podobala) .. ale na pozostałe na pewno rzucę okiem, Mr Brain mial strasznie wysokie rankingi ogladalnosci, ciekawe czy przez Kimura Takuyę czy przez swoją fajność :P

natrafilam na takie fajne tytuly, ktore na pewno obejrze: Sunao ni Narenakute (Eita, Ueno Juri i .. Hero Jaejoong z koreanskiego TVXQ), Yamato Nadeshiko Shichihenge (Kame, Tegoshi Yuya i Uchi Hiroki) i oczywiscie Code Blue 2 no i może My Girl. kocham dramki
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 14:13   #137
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: J-dramy

Wszystkie dramki są z polskimi napisami? Jaką możecie polecić z takowymi? W ogóle skąd bierzecie lub gdzie oglądacie?
__________________

Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 14:19   #138
spadam_z_dachu
Rozeznanie
 
Avatar spadam_z_dachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 813
Dot.: J-dramy

Yamato Nadeshiko... Nie dałam rady tego obejrzeć, trochę zbyt głupie na mój obecny nastrój.

Ja dramy oglądam po angielsku, po polsku są tu:
http://love-drama.pl/
Ale, wiadomo, tylko niektóre. Choć trzeba przyznać, że prężna całkiem ta gruba tłumaczy.
__________________
WĄTEK DLA FANEK ROCKA, ALTERNATYWY, PUNKA, ITD>>> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229217
spadam_z_dachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 13:10   #139
coffee_time
Raczkowanie
 
Avatar coffee_time
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 208
Dot.: J-dramy

Yamato Nadeshiko Shichi Henge to czysta tragedia nie polecam tego nikomu.
Strasznie zrobili te dramę mimo, że miała wielki potencjał(jest bazowana na mandze o tym samym tytule).

Sunao ni Narenakute sama zaczynam a dramy oglądam z angielskimi napisami i biorę je stąd: http://www.d-addicts.com/forum/torrents.php
coffee_time jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-09, 21:17   #140
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: J-dramy

serio aż tak źle? to odpuszzczam to Yamato Nadeshiko .. japońskie zarty nie do konca mnie smiesza :P

ja tez biore z d-addicts, lub a silent-regrets.com lub z community na livejournalu: jdrama . wszystkie po angielsku lub w oryginale.
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 13:01   #141
Satsukisuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 15
Dot.: J-dramy

Ja po obejrzeniu Goong i You're beautiful ( <33 ) Przerzuciłam się na Koreańskie dramy. A zaczęło się od japońskiej- Hanazakari no Kimitachi e. To potrafi wciągnąć! Pamiętam jak siedziałam do rana nie mogąc przerwać oglądania. (O tym, że oczy miałam wielkości talerzy nie musze wspominać >_<)
Teraz mam w planach DoReMiFaSolLaSiDo. Ale to po maturach.
Satsukisuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 18:16   #142
spadam_z_dachu
Rozeznanie
 
Avatar spadam_z_dachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 813
Dot.: J-dramy

DoReMiFaSolLaSiDo?
Jak zobaczysz czajniczek, to wyłączaj, albo uzbrój się w cierpliwość

A co zdajesz?
__________________
WĄTEK DLA FANEK ROCKA, ALTERNATYWY, PUNKA, ITD>>> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229217
spadam_z_dachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 14:26   #143
Satsukisuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 15
Dot.: J-dramy

Czajniczek? Dobra, zapamiętam xD
polski, angielski, gegra- wszystpo poziom R =='
Satsukisuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 16:14   #144
spadam_z_dachu
Rozeznanie
 
Avatar spadam_z_dachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 813
Dot.: J-dramy

I jak Ci idzie do tej pory?

Hwaiting!
__________________
WĄTEK DLA FANEK ROCKA, ALTERNATYWY, PUNKA, ITD>>> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229217
spadam_z_dachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 16:18   #145
Satsukisuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 15
Dot.: J-dramy

Już jestem po wszystkim. Poszło tak sobie uh... Zauważyłam że mam Majo Saiban jeszcze nie oglądnięte więc się biorę za to no i... Toma Ikuta w roli głównej także TRZEBA xD
Satsukisuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 15:04   #146
aleck
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: J-dramy

Z nowszych pozycji całkiem przyjemnie się oglądało Down with love, chociaż dopiero teraz sobie uświadomiłam, że jeszcze tego nie skończyłam oglądać, bo drama jeszcze trwa .
Główna bohaterka nie jest pięknością, jednak ja wolę takie oryginalne urody niż ideał. I właśnie główny bohater przez to nie bardzo przypadł mi do gustu (kojarzy mi się z jakimś bohaterem mody na sukces).

Teraz w planach mam Personal Preference, tylko chyba poczekam aż się skończy, generalnie wolę oglądać maratony.
__________________
http://caffeprint.eu
aleck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 19:35   #147
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: J-dramy

Personal Preference czyli Kaeinui Chwihyang? też mam zamiar obejrzec, to pierwsza dramka Lee Min Ho po Boys before flowers, wiec zapewne do czegoś słabego go nie wsadzili

ja jestem na etapie wszystkich sezonow Gokusena i filmu, nudne to, ale bohaterów jednak lubie. Sawada Shin <3
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 20:27   #148
kolmanka
Wtajemniczenie
 
Avatar kolmanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: J-dramy

A ja swoja przygodę z dramami zaczełam pare dni temu od Buzzer Beat Bardzo wciągające i też bym chciała takie ciuchy
__________________
My sweet prince...you are the one

Studentka medycyny
molekularnej

Maniaaa wizazowaniaaa

Blog Kolmanki
kolmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 09:19   #149
ichiko
Raczkowanie
 
Avatar ichiko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: cz-wa
Wiadomości: 280
Dot.: J-dramy

Personal Preference - zabrałam się za to, jestem gdzieś na piątym odc., tylko utknęłam, bo oglądam jeszcze trzy inne dramy i uznałam, że są ciekawsze więc tą nadrobię, kiedy skończę tamte.

a tamte to:
Prosecutor Princess - wow. nie wiem czy każdemu się spodoba, bo może nie każdy lubi takie roztrzepane panny, ja natomiast poległam totalnie dla Kim So Yeon. jest genialna. czasami miło popatrzeć na takie 'zakręcone' osoby. cała historia też interesująca. zostały mi 3 odc do końca {} więc nie wiem jak się skończy, natomiast mogę powiedzieć, że trzyma w napięciu i fajne jest to, że oprócz romantycznego podłoża, ma jeszcze takie.. kryminalne. i to jest ładnie zakamuflowane, czyli możemy wraz z bohaterką łączyć fakty.
no i dwóch ładnych panów też na plus

kolejna to Cinderella's sister - też wow. i też niektórzy nie lubią takich ciężkich tematów i ich to nudzi. ja natomiast się wkręciłam, bo historia jest bardzo prawdziwa i świetnie zagrana. obsada jest świetna, super przekazuje emocje, aż kilka razy się popłakałam.

a oglądać skończyłam właśnie Oh! My lady. i hm... nie jest zła, jest czasami śmieszna, słodka - przez taką małą dziewczynkę, którą mogłabym adoptować oglądałam głównie dla Siwona {z zespołu Super Junior} bo go bardzo lubię {+jest przystojny}. a także dla starych znajomych z 'Dalja's spring' - bo tę dramę tez baardzo lubię, czyli dla Chae Rim i Lee Hyun Woo.
drama ma swój urok, chociaż jak dla mnie mogłaby być bardziej rozbudowana w pewnych aspektach, a one zostały jakoś tak dziwnie niedokończone.

generalnie wdzięczna jestem koreańskiej tv za to, że sypnęli tyloma fajnymi dramami, jest co oglądać.

a tak btw, to właśnie dla Kim So Yeon chciałabym zobaczyć Iris {gdyż ostatnio się zorientowałam, że tam gra }
eh, tylu ludzi się zachwyca, oglądałam to... tzn jakies dwa odcinki, ale strasznie mnie nudziło. zrobię podejście drugie, zobaczymy czy dam radę
__________________
następna stacja
ichiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 09:49   #150
aleck
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: J-dramy

Zerknęłam na Prosecutor Princess i obejrzane . Dobrze, że to tylko 16 epizodów, bo bardzo wciągające, a k-dramy potrafią się rozwlec. Poza tym mnóstwo pozytywnych opinii jest za tą dramą, tak więc miałam odpowiednie nastawienie .
Mimo wszystko mam taki niedosyt, tylko jeden pocałunek (za to konkretny ), i jeszcze główna bohaterka dość naiwna i miękka, a wg recenzji miałam inne wyobrażenia.

Potwierdzam Personal Preference czyli Kaeinui Chwihyang, i mogłabym już zacząć, bo jutro ostatni ep.

I jeszcze się powtórzę na temat innej dramki Shining Inheritance, że warto ją zobaczyć, bo od pierwszych odcinków wciąga.
Opis: Go Eun-sung to przykład baśniowego Kopciuszka. Po śmierci ojca jej macocha zagarnia wszystkie pieniadze, a niepełnosprawny młodszy brat znika. Eun-sung ciężko pracuje aby odmienić swoją sytuację. Pomaga właścicielce wielkiej firmy, czym zdobywa jej sympatię i pomoc w szukaniu brata. Jednak przeciwko sobie ma rodzinę tej właścicielki oraz macochę i częściowo siostrę. W wyniku pewnych zdarzeń wnuczek właścicielki Woo-hwan oraz Go Eun-sung żywią niechęć do siebie, która powoli przeradza się w odwrotne uczucie. Zaczynają poznawać się od innej strony, kiedy zmuszeni są razem pracować i mieszkać.
Przyjemnie się ogląda.







---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

i jeszcze na zachętę do prosecutor princess

http://www.youtube.com/watch?v=CYQqU8HwwC4
__________________
http://caffeprint.eu
aleck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-23 23:02:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.