Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-10, 19:44   #31
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja mam całą szafę Claudii od 94 roku mam katalogi Avonu od x roku , mam książki ze szkoły, mam zeszyty z gimnazjum i lo, mam moje wszystkie zabawki, mam moje ubranka dziecięce, moje sukieneczki z wczesnych lat dziecięcych, mam bardzo wiele rzeczy,ale np. serce mi się kraje jak mam swoje lalki wyrzucić
no lalki też mam, a najśmieszniejsze jest to, że nie schowane tylko dumnie zerkają na pokój z kolan maskotek niektóre z nich to nawet rączek nie mają, ale wiąże się z nimi tyle historii eh.. <chlip> mam pięcioletnią bratanicę i ona już się nauczyła, że MOPICH rzeczy nie wolno ruszać. Ostatnio tata mówi "daj Kasi te misia, którym się bawi" Kasia patrzy na mnie tymi slepkami a ja twardaka "NIE, i tak niech się cieszy, że dałam sie jej pobawić " i pomyślec że ja mam 21 lat ale np. większość moich maskotek mam od kogoś i są one nieodłącznie zwiazane z jakąś osobą. Jak ja mogłabym je oddać...

Kobitki nadszedł wreszcie czas, żeby sie do tego przyznać i spojrzec prawdzie w oczy:

TAK JESTEM CHOMIKIEM....
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 19:45   #32
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Cytat:
Napisane przez mech
zaraz zabijać, czemu tak brutalnie a oddać jakiejś małej dziewczynce?
Małe dziewczynki-właśnie to miałam na myśli mówiąc o zabijaniu Sama wiem jak to jest kiedy Barbi traci głowę,a Ken nogę albo lalka staje się obiektem moich fryzjerskich zabawa,a potem jest płacz,że jej włosy nie odrastają (lalka "cyborg"). Poza tym moje zabawki w ogóle nie pasują to dzisiejszych dzieci Wcale się im nie podobają.

Teraz mi się przypomniało,że w pufach w pokoju telewizyjnym mam Barbi z ciuszkami, Kenem, dziećmi,autem i reszta jej dobytku,a w na dnie szafy mam tonę maskotek
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 19:48   #33
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

a czy któraś z was ma w swoich chomikowych zbiorach kulke z myszki komputerowej? bo ja własnie odkryłam że mam.
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 19:48   #34
misioczat
Wtajemniczenie
 
Avatar misioczat
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 291
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja mam całą szafę Claudii od 94 roku
Ja mam (co za licytacja ) wszystkie (no moze bez trzech ) numery Cosmo, Elle, Avanti, Glamour, chyba wszystkie Marie Claire, Twoje Style od ok 1993 roku, pare rocznikow Urody i inne Mam odjazd na punkcie prasy kobiecej

Cytat:
Napisane przez natii4
mam moje wszystkie zabawki, mam moje ubranka dziecięce, moje sukieneczki z wczesnych lat dziecięcych, mam bardzo wiele rzeczy,ale np. serce mi się kraje jak mam swoje lalki wyrzucić
Nati, jak ja Ci zazdroszcze, ze masz to wszystko! Straszliwie zaluje, ze moi rodzice wyrzucali (z braku miejsca) moje zabawki, ubranka, a przede wszystkim KSIAZKI, PLYTY i FILMY (takimi do rzutnika) z bajkami Oddalabym moje kolekcje gazet za te starocie Naprawde, ostatnio bylam w antykwariacie i znalazlam plyte z "Tadkiem Niejadkiem" i ksiazeczke "Na jagody" i mialam lzy w oczach. Jestem okropnie sentymentalna Dobrze, ze chociaz mam pamietniki sprzed 12 (o mamo, to juz 12 ) lat
misioczat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 19:48   #35
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Cytat:
Napisane przez Little_Shee
no lalki też mam, a najśmieszniejsze jest to, że nie schowane tylko dumnie zerkają na pokój z kolan maskotek niektóre z nich to nawet rączek nie mają, ale wiąże się z nimi tyle historii eh.. <chlip> mam pięcioletnią bratanicę i ona już się nauczyła, że MOPICH rzeczy nie wolno ruszać. Ostatnio tata mówi "daj Kasi te misia, którym się bawi" Kasia patrzy na mnie tymi slepkami a ja twardaka "NIE, i tak niech się cieszy, że dałam sie jej pobawić " i pomyślec że ja mam 21 lat ale np. większość moich maskotek mam od kogoś i są one nieodłącznie zwiazane z jakąś osobą. Jak ja mogłabym je oddać...

Kobitki nadszedł wreszcie czas, żeby sie do tego przyznać i spojrzec prawdzie w oczy:

TAK JESTEM CHOMIKIEM....
U mnie nie ma dumnego eksponowania,ale także jest takie emocjonalne podejście. Kurcze nie umiem przeciąć tego "sznurka" łączącego z dzieciństwem
BTW-moich rzeczy też się nie rusza.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 19:53   #36
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

czytam i coraz rozpaczliwiej się chichram Czy ktoś nam pomoże?
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:12   #37
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Cytat:
Napisane przez mech
czytam i coraz rozpaczliwiej się chichram Czy ktoś nam pomoże?
Ja też chichram-nie tylko przez ten wątek,ale przez ten drugi,który był pierwszy,bo był początkiem wszystkiego, czyli tego Przepraszam,ale głupawki dostaję z nadmiaru ubawu na forum
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-10, 20:25   #38
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Cytat:
Napisane przez mech
czytam i coraz rozpaczliwiej się chichram Czy ktoś nam pomoże?
no chyba nie ma ratunku dla chomików zostaje zbiorowa terapia, ewentualnie zbiorowe hipnotyzowanie się przy Radiu Maryja, i głosie który leczy...

a czy Wy może też tak macie, że lubicie grzebać w starociach?? ja bardzo lubię jeździć na łódzką giełdę samochodową bo można tam kupić wszystko i mnóstwo jest tam różnych rzeczy używanych począwszy od dzbanków, dzbaneczków, przedmiotów agd rtv, mebli itd. Kurde nie dośc, że sama chomikuje pełno niepotrzebnych rzeczy to jeszcze kupuje cos co komuś już nie jest potrzebne!! Potrafię np. wypatrzeć taki przedmiot, którego w normalnym sklepie bym nie kupiła, ale że kosztuje kilka zł. to potrafię wymyśleć kilkadziesiąt sposobów użycia tej rzeczy. to już chyba jest choroba
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:28   #39
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

witam nazywam się Agnieszka i jestem chomikiem mój nałóg sięga lat dziecinnych, już w podstawówce wszystko chomikowałam- zeszyty, karteczki, wypisane długopisy... w latach późniejszych było już naprawdę poważnie- każdy list od chłopaka, kamyczki, muszelki, zasuszone kwiatki, opakowania po czekoladzie od Niego, puste buteleczki i słoiczki po kosmetykach, skarpetki nie do pary, podarte rajstopy. Teraz z braku odpowiedniego metrażu zmuszona jestem ograniczać moje zbiory, większość musiałam wyrzucić przy przeprowadzce aktualnie mam zachomikowane stare ciuchy, bieliznę której nigdy nie założę (ale może się przydać, na wszelki wypadek), zbieram rachunki, paragony ze sklepów, torebki foliowe.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:32   #40
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Aga, chyba wygrałaś konkurs na Chomika Wszech Czasów
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:32   #41
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Wchodząc na ten watek myślałam, że jestem chomikiem Ale chyba nie jest ze mną aż tak źle

Nie mam starych zabawek, książeczek dla dzieci (poszły do biblioteki), starych gazet (powycinene i porobione kolaże ), starych zeszytów (po prostu wyrzucone ).

Kiedyś miałam WSZYSTKO. Nie chciałam niczego wyrzucać, bo właśnie miałam wrażenie, ze wszystko się przyda Ale wyleczyłam się jakby co, mogę wam zrobić terapię
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-10, 20:35   #42
tygrysiatko18
Zadomowienie
 
Avatar tygrysiatko18
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 063
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Mech moze juz to ktos proponowal ale nie mam teraz czasu czytac calego watku ja napisze tak, jesli brakuje miejsca to nalezalo by kupic wieksze mieszkanie bo z mania "chomikowania" nie da sie wygrac
__________________
Jestem stuprocentowym facetem, na prawie stuprocentowo babskim forum
tygrysiatko18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:35   #43
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Lexie! Błagam, zrób terapię i podaj metody zapasowe! Zbawczyni, na Ciebie czekałyśmy!

Tygrysie, a udzielasz bezzwrotnych pożyczek? bo całkiem mi się podoba Twój pomysł, więc jakbyś użyczył tak z 500 tys, to jutro idę oglądać chaty
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:37   #44
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja swoje lalki zapakowałam w karton ok.14 roku życia Ale nie potrafię ich wywalić.Nie bawię się nimi,ale zabijanie ich nie wchodzi w grę
Dokładnie tak samo jak u mnie. Dwa dni temu (bo własnie mamy remont) ogladałam moje laleczki, Barbie itp juz też od wielu wielu lat są spakowane i grzecznie śpią... jednak jestem dobrej mysli i ich nie wyrzucam... może moje dzieci, córeczki będą sie też nimi bawic
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:38   #45
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

To nawiązując do waszych przedmitów z dzieciństwa.. moi rodzice zachowali moje zabawki, bajki (całe pudła), obrazki z przedszkola. I bardzo się z tego cieszę bo to pamiątka jakich mało.
Jakieś 3 lata temu odkryłam to i proszę o to dowody rzeczowe:


ps. mały konkurs bez nagród - co przedstawia obrazek??
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:38   #46
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Cytat:
Napisane przez agabil1
witam nazywam się Agnieszka i jestem chomikiem mój nałóg sięga lat dziecinnych, już w podstawówce wszystko chomikowałam- zeszyty, karteczki, wypisane długopisy... w latach późniejszych było już naprawdę poważnie- każdy list od chłopaka, kamyczki, muszelki, zasuszone kwiatki, opakowania po czekoladzie od Niego, puste buteleczki i słoiczki po kosmetykach, skarpetki nie do pary, podarte rajstopy. Teraz z braku odpowiedniego metrażu zmuszona jestem ograniczać moje zbiory, większość musiałam wyrzucić przy przeprowadzce aktualnie mam zachomikowane stare ciuchy, bieliznę której nigdy nie założę (ale może się przydać, na wszelki wypadek), zbieram rachunki, paragony ze sklepów, torebki foliowe.
Aguś nie chce Cię dołować, ale beznadziejny z Ciebie przypadek

zawsze możesz sobie tłumaczyć tak jak ja, że jesteś sentymentalna
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:43   #47
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Phi, zabawki, ksiazeczki... :P Wiecie co ja mam w swoim dawnym pokoju u rodzicow oprocz zabawek i ksiazeczek? Kolekcje ponad 100 szczoteczek do zebow (jako dziecko mialam na ich punkcie hopla i zbieralam je i bawilam sie nimi czesciej niz lalkami) oraz 2 pudelka od butow powycinanych postaci z gazet i katalogow, a kazda postać jest podpisana z tylu z imienia i nazwiska oraz wieku (wszystko sama wymyslalam) i kazda z postaci jest odnotowana w 2 zeszytach w twardej oprawie
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:46   #48
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Cytat:
Napisane przez Little_Shee
Aguś nie chce Cię dołować, ale beznadziejny z Ciebie przypadek

zawsze możesz sobie tłumaczyć tak jak ja, że jesteś sentymentalna
nie musisz wiem
z tym byciem sentymentalną to się zgodzę zresztą zawsze jakieś pocieszenie
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:47   #49
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Cytat:
Napisane przez Impersona
Phi, zabawki, ksiazeczki... :P Wiecie co ja mam w swoim dawnym pokoju u rodzicow oprocz zabawek i ksiazeczek? Kolekcje ponad 100 szczoteczek do zebow (jako dziecko mialam na ich punkcie hopla i zbieralam je i bawilam sie nimi czesciej niz lalkami) oraz 2 pudelka od butow powycinanych postaci z gazet i katalogow, a kazda postać jest podpisana z tylu z imienia i nazwiska oraz wieku (wszystko sama wymyslalam) i kazda z postaci jest odnotowana w 2 zeszytach w twardej oprawie

nie no szczoteczki pobiły wszystko, szacuneczek
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-10, 20:52   #50
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Te postaci z gazet i katalogów przypomniały mi, że mam coś podobnego Wieki temu byłysmy razem z koleżanką manialaknymi wielbicielkami Sagi M. Sandemo I wymyśliłysmy, że zrobimy drzewo genealogiczne bohaterów ze zdjęciami W tym celu wycinałyśmy z gazet i zbierałyśmy zdjęcia, które potem chciałyśmy dopasować do postaci książkowych i wkleić w drzewie Drzewo nie powstało, ale te wycinane zdjęcia do dziś gdzieś mam
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:53   #51
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Cytat:
Napisane przez lexie
Wchodząc na ten watek myślałam, że jestem chomikiem Ale chyba nie jest ze mną aż tak źle

Nie mam starych zabawek, książeczek dla dzieci (poszły do biblioteki), starych gazet (powycinene i porobione kolaże ), starych zeszytów (po prostu wyrzucone ).

Kiedyś miałam WSZYSTKO. Nie chciałam niczego wyrzucać, bo właśnie miałam wrażenie, ze wszystko się przyda Ale wyleczyłam się jakby co, mogę wam zrobić terapię
lexie, master lecz Nas
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:56   #52
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Jestem bardzo kiepskim chomikiem poniewaz chomikuje tylko ciuchy i butelki po perfumach.Ale i tak dwie szafy juz nie domagaja z przeladowania a poleczki uginaja sie od ciezarow
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:58   #53
aga21087
Zakorzenienie
 
Avatar aga21087
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 4 583
GG do aga21087
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

AHHhh ja tak mam jezeli mam wyrzyci jakies ubranie zasatnawiam sie i zastanawiam zaczynam myslec a to: byłam w tym tami i siam , a kupiłam nie tak dawno, a moze jeszcze sie przyda, ah tyle za to dałam, a tak naprawde to nie jest takie złe i jeszcze da sie ponosic i w efekcie nie wyrzucami i ciuch nadal zapycha szafe zreszta nie jeden
aga21087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:05   #54
tygrysiatko18
Zadomowienie
 
Avatar tygrysiatko18
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 063
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Wybacz Mech ale aktualnie nie posiadam 500 tys ale jak tylko wejde w posiadanie takiej niepotrzebnej mi sumy odezwe sie do Ciebie, ok?
__________________
Jestem stuprocentowym facetem, na prawie stuprocentowo babskim forum
tygrysiatko18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:10   #55
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Uwaga uwaga, metoda terapeutyczna

Należy się psychicznie przygotować, wypić meliskę, herbatkę, kakao , ewentualnie jakieś %

Następnie wywalamy na podłogę zgromadzone rzeczy.
Bierzemy wielkie torby/kartony.
Zaciskamy zęby i robimy selekcję, zastanawiając się czego z tych rzeczy użyłyśmy choć raz w cięgu roku Jeśli NAPRAWDĘ przypominamy sobie taką sytuację, zostawiamy. Jeśli nie, rzecz idzie do torby/pudła

Nie należy zastanawiać się nad alternatywnym zastosowaniem przedmiotu. Należy myśleć "Tyle czasu tu lezało i się nie przydało, więc już się nie przyda."

Następnie wywalamy pudła/torby. Z cieżkim sercem, ale wywalamy.
Po tygodniu w ogóle nie pamiętamy, że cos miałyśmy zachomikowane.

RADA PRAKTYCZNA - nie należy oglądać starych rzeczy, zatrzymywać się nad nimi na dłużej, wspominać, przeglądać gazet, zeszytów itp.

Sposób jest dość drastyczny, ale dobry
Jeśli wywalimy co najmniej połowę rzeczy, to jest już dobrze
Po kilku tygodniach/miesiacach operację powtarzamy
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:15   #56
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Ja nie mam z tym problemów. Każdej wiosny () robię generalne porządki w pokoju i wyrzucam wszystko to, co jest mi do niczego nie potrzebne. W tą sobotę bawiłam się w takie coś ale w sumie miałam do wyrzucenia tylko kilkanaście straych ćwiczeń, zeszytów itp.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:16   #57
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

najgorsze jest to, że ja nie potrafię nie przeglądać patrzę np. na zeszyt z podstawowki a tam prowadzony dialog z psiapsiółą o problemach, z których teraz mi się śmiać chce, a wtedy były dla mnie problemami największej wagi. Ostatnio TŻ zaproponował, że da mi na kino, a sam weźmie się za umniejszanie mojej kolekcji. Uchwyciłam się klami i nie dałam się wypchnąć. Żebym jeszcze taka uparta nie była
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:17   #58
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Cytat:
Napisane przez lexie
Uwaga uwaga, metoda terapeutyczna

Należy się psychicznie przygotować, wypić meliskę, herbatkę, kakao , ewentualnie jakieś %

Następnie wywalamy na podłogę zgromadzone rzeczy.
Bierzemy wielkie torby/kartony.
Zaciskamy zęby i robimy selekcję, zastanawiając się czego z tych rzeczy użyłyśmy choć raz w cięgu roku Jeśli NAPRAWDĘ przypominamy sobie taką sytuację, zostawiamy. Jeśli nie, rzecz idzie do torby/pudła

Nie należy zastanawiać się nad alternatywnym zastosowaniem przedmiotu. Należy myśleć "Tyle czasu tu lezało i się nie przydało, więc już się nie przyda."

Następnie wywalamy pudła/torby. Z cieżkim sercem, ale wywalamy.
Po tygodniu w ogóle nie pamiętamy, że cos miałyśmy zachomikowane.

RADA PRAKTYCZNA - nie należy oglądać starych rzeczy, zatrzymywać się nad nimi na dłużej, wspominać, przeglądać gazet, zeszytów itp.

Sposób jest dość drastyczny, ale dobry
Jeśli wywalimy co najmniej połowę rzeczy, to jest już dobrze
Po kilku tygodniach/miesiacach operację powtarzamy
Lexie, cóż za szczegółowa instrukcja Gdybym miała kiedyś problemy z chomikowaniem to na pewno skorzystam


Cytat:
Napisane przez lexie
Należy się psychicznie przygotować, wypić meliskę, herbatkę, kakao , ewentualnie jakieś %
Oczywiście nie będziemy sugerować jaki rodzaj % będzie najlepszy. Każda szanująca się Wizażanka doskonale wie, jaki alkohol potrafi tak zaczarować
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:19   #59
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

Cytat:
Napisane przez Little_Shee
najgorsze jest to, że ja nie potrafię nie przeglądać patrzę np. na zeszyt z podstawowki a tam prowadzony dialog z psiapsiółą o problemach, z których teraz mi się śmiać chce, a wtedy były dla mnie problemami największej wagi. Ostatnio TŻ zaproponował, że da mi na kino, a sam weźmie się za umniejszanie mojej kolekcji. Uchwyciłam się klami i nie dałam się wypchnąć. Żebym jeszcze taka uparta nie była
Przypomniałaś mi, że kiedyś na matmie prowadziłam dziennik z lekcji na ostatnich stronach zeszytu Chyba nawet jeszcze gdzieś to mam
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:20   #60
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Jak nauczyć (się) wyrzucania? ;)

No widzę, że tu potrzebny jest powiew zdrowego rozsądku

jestem anty-chomikiem

Też mam zwyczaj przywiązywania się do przedmiotów i znajdywania w nich miliona celów do jakich się mogą jeszcze przydać (praktyczność górą ), ale anty-chomicyzm jest silniejszy. Po prostu nie znoszę bałaganu.

Moje rady:

bierzemy ogromny worek na śmieci (najlepiej 100l) i wkraczamy do pokoju. Wszystko co nie jest naprawdę potrzebne, wrzucamy do niego. Wszystko pod wpływem impulsu. Żadnego wspominania i przemyśleń nad skarpetą (bo była ze mną w tamte wakacje... )

stare ubrania - może i są praktyczne i w świetnym stanie, ale:
1) nie podobają mi się już, brzydkie i tyle
2) nie chodziłam w nich dwa lata i głupio wyjść, bo wszyscy znajomi je widzieli dwa lata temu, więc co sobie pomyślą?
3) zmieniała styl, to mi do niczego nie pasuje
4) jest za małe/za duże

przydatne drobiazgi - zawsze sobie powtarzam: JAK MI BĘDZIE POTRZEBNA KIEDYŚ TOREBKA NA PREZENT/ SŁOIK NA MARYNATĘ/ SZMATKA DO PODŁOGI, TO PÓJDĘ I KUPIĘ Sczególnie, że takich rzeczy nie używam

zeszyty, stare książki, notatki - jak będę potrzebowała informacji na jakiś temat to są od tego porządne książki i internet.

zabawki, książeczki z obrazkami - do wora i oddać dzieciom - na pewno są jakieś w rodzinie

stare gazety - po co to komu? biblioteka, makulatura, śmietnik. Chyba, że je przeglądacie.


Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę

Oczywiście popieram ładne kolekcje flakonów po perfumach
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.