Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11 - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Czy kolejną część robimy na odchowalni ??
tak 22 57,89%
nie 16 42,11%
Głosujący: 38. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-23, 11:04   #451
Nemezis23
Rozeznanie
 
Avatar Nemezis23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 546
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
to jak siedziałam przed gabinetem lekarza i położna mi mierzyła ciśnienie i ważyłą itp to akurat weszła inna pielęgniarka i pyta się gdzie rodzę to mówię nazwę szpitala a ona do mnie że "tam to lepiej nie rodzić bo to umieralnia i że była wczoraj znajomą odwiedzić co tam rodziła i że same problemy były itp" i opowiada mi straszną historię tej koleżanki... w końcu ta "moja" położna się wtrąciła i ją ochrzania że ma głupot nie rozpowiadać i żeby mnie nie straszyła.
To Cię uspokoiła ciekawe gdzie masz w takim wypadku rodzić...

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
A próbowałaś kiedyś po nieprzespanej nocy wytrzymać jakoś dzień i nie spać ,żeby normalnie iść znowu wieczorem do łóżka ?
No bo jak ty nie śpisz w nocy , tylko potem dosypiasz w dzień to może organizm przestawił jakby dzień z nocą u ciebie ? Spróbuj przemęczyć się jeden dzień i nie zasnąć i połóż się do łóżka wieczorem dopiero.
A pro po współczuje ci bardzo bo sama coś podobnego przechodziłam.
Też tak robiłam. Chodziłam w dzień jak zombie, ale wieczorem szybko zasypiałam. Wczoraj jednak przespałam pół dnia, a ok. 22:30 już byłam w łóżku, bo spać mi się chciało

Cytat:
Napisane przez guapissima Pokaż wiadomość
Jeszcze bedac w Polsce krecilam sobie serum z witamina C, a teraz mam Flavo C- Serum.
Uwielbiam tez kapsulki z Dermogal A+E, szczegolnie zima. Pod oczy uzywam z Avene- Kojacy krem do skory wrazliwej.
Z maseczek jestem wierna glince zielonej, ale tej do zrobienia samemu, lub masce z platkow owsianych i banana. Tonik robie sama na bazie octu jablkowego. Jedynie z kremem do twarzy mam problem, bo nic mi nie pasuje...
Ja lubię serum z wit. C z Biochemii Urody. Całkiem fajnie działa i cenowo wychodzi znośnie przypomniałaś mi jeszcze o toniku z płatków owsianych, który dobrze działa na moją cerę, muszę sobie zrobić



Cytat:
Napisane przez cherubinka Pokaż wiadomość
No nie, ja bym takiego czegoś nie odpuściła. Ta baba jest bezczelna, nie dość, że jej błąd, to jeszcze te teksty Złożyłabym skargę na piśmie i opisaną bardzo szczegółowo
Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość

no wiesz co- bezczelna ta pielęgniarka skoro sie pomyliła- trudno, zdarza się to powinna Cię jeszcze przeprosić a nie puszczać teksty o zwrocie kasy!
Bardzo dobrze zrobiliście, że złożyliście skargę- takie zachowanie jest niedopuszczalne- sprawa została już raz wyjaśniona i nie ma co do niej wracać.
Co do zapisu małej to ja bym zapisała gdzie indziej jak masz taką mozliwość
No bezczelna. Chyba jej się wydawało, że jak jestem dla niej gówniarą to może sobie mówić co jej się podoba. Akurat w rejestracji siedziała właścicielka przychodni to sobie z nią pogadaliśmy. Myślę, że większą stratą będzie dla nich utrata pacjentów, bo przychodnia jest niedawno otwarta i jeszcze nie ma ich tak dużo. A ja jednak korzystałam z ich usług bardzo często.

Szukam właśnie jakiegoś pediatry, tylko problem w tym, że mieszkamy tutaj stosunkowo niedługo i nie znam lekarzy. Muszę popytać koleżanek.
Nemezis23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:07   #452
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

krolowa_nilu nie Ty sobie narobiłaś kłopotu tylko lekarz niekomptentny Ci narobił kłopotu. Żeby lekarz nie umiał rodzaju szwu rozpoznać...

Nemezis23 mam nadzieję ze skarga odniesie skutek i już tej babki nie spotkacie. Niektórym się wydaje że jak ktoś ma np. abonament medyczny to już sra złotem, a może przecież firma dopłacać do abonamentu, albo można ostatnie grosze wydawać żeby mieć lepszą opiekę. Jak jeszcze kiedyś by się zdarzyło Wam ją spotkać to powiedz jej że Ty pracujesz dwa razy dłużej żeby móc zadbać lepiej o zdrowie w ciąży i nie jej zakichany interes czy Ci przez to w portfelu pustki nie świecą.

[1=830b3402b90be91bee3a8a4 ac8547146eb396896_6583840 e13f22;44756162]Jedyne zmartwienie to to że siostra nie może mnie odwiedzać a bardzo chce - niestety jej mąż ma półpaśca więc musiałam zarządzić kwarantannę.
[/QUOTE]

Justien a coś nie tak jest jeśli ktoś przechodził półpaśca? Jakąś kwarantannę trzeba robić? Moja babcia przechodziła, ale to parę lat temu już i nie zastanawiałam się nawet nad tym

Cytat:
Napisane przez Nemezis23 Pokaż wiadomość
u mnie też ewidentnie się woda zatrzymuje i wszędzie piszą, że przyrost wagi ponad 0,5 kg na tydzień w III trymestrze jest niepokojący, a ja przytyłam 5 kg w miesiąc z drugiej strony nic się nie dzieje poza tym zatrzymaniem wody, więc nie będę panikować.
którego również mieli skierowanie...
Dziewczyny nie straszcie, mi po 1-1,5kg teraz przybywa Obrączka też już poszła z palca, jak parę razy miałam problem ze zdjęciem. Ale ciśnienie zawsze miałam niskie, mocz regularnie badany i bez białka, więc składam to na karb zatrzymywania wody przed porodem.
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:09   #453
cherubinka
Zadomowienie
 
Avatar cherubinka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 030
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Justien, wreszcie do domku

Milka_Pilka, pytałaś o wzór tej fasolki. Ogólnie chciałam taką: https://www.google.pl/search?q=fasol...02%3B600%3B400 (ale na tej aukcji akurat nie była dostępna )
Zamówiłam taką: https://www.google.pl/search?q=fasol...ml%3B340%3B255
A dostałam taką: https://www.google.pl/search?q=fasol...ml%3B615%3B461
__________________
laparo, PCO 3xIUI
52 cykl starań ... cud ...córeczka
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. JP II
cherubinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:11   #454
guapissima
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 315
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Kefii- kciuki za maluszka!!!! Nie wiem czy sobie ubzduralam, czy pisalas, ze jest w prokocimiu?? Jezeli tak, to jest pod najlepsza opieka!!!

Krolowa Nilu- ja mysle, ze powinni Ci to zrobic pod jakims znieczuleniem. Moze zapytaj wczesniej? Ewentualnie w aptekach dostepne sa kremy znieczulajace, ktorych uzywa sie miejscowo np przed wykonaniem tatuazy, ale nie jestem do konca pewna, czy one beda sie nadawaly

Migotka- ja na Twoim miejscu jednak poszlabym sprawdzic co tam sie dzieje
guapissima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:12   #455
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Nemezis23 Pokaż wiadomość
To Cię uspokoiła ciekawe gdzie masz w takim wypadku rodzić...
zaproponowała mi prywatną klinikę .... tylko że ma trochę kiepskie info bo ja tam chciałam rodzić to mi powiedzieli że niestety ale już nie mają tego w swojej ofercie...
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:15   #456
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 702
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Inw - szwagier przechodzi polpasca właśnie teraz a to ten sam wirus co wywołuje ospę. Mogą zarażać dopóki choroba nie przejdzie. Pytałam w szpitalu pediatry i mogą zobaczyć małą dopiero jak szwagrowi odpadną strupki.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:17   #457
guapissima
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 315
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Nemezis23 Pokaż wiadomość



Ja lubię serum z wit. C z Biochemii Urody. Całkiem fajnie działa i cenowo wychodzi znośnie przypomniałaś mi jeszcze o toniku z płatków owsianych, który dobrze działa na moją cerę, muszę sobie zrobić

Ja zawsze zamawialam od nich ale teraz nie mam takiej mozliwosci, wiec pozostaje mi Flavo, chociaz cenowo jest spora roznica!
guapissima jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 11:22   #458
cherubinka
Zadomowienie
 
Avatar cherubinka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 030
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie straszcie, mi po 1-1,5kg teraz przybywa Obrączka też już poszła z palca, jak parę razy miałam problem ze zdjęciem. Ale ciśnienie zawsze miałam niskie, mocz regularnie badany i bez białka, więc składam to na karb zatrzymywania wody przed porodem.
Mi też waga jeszcze rośnie Zdejmuję już pierścionek i obrączkę na noc, bo rano mam dłonie trochę spuchnięte, ale później przechodzi. Właściwie przed ciążą prawie zawsze miałam zimne dłonie i stopy, a jak robiły się ciepłe to puchły. W ciąży mam cały czas ciepłe (aż na początku nie mogłam się do tego przyzwyczaić), więc dziwię się, że praktycznie do końca ciąży noszę obrączkę i pierścionek. Pewnie latem byłoby ciężej w te upały
__________________
laparo, PCO 3xIUI
52 cykl starań ... cud ...córeczka
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. JP II
cherubinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:24   #459
kukurydzianaa
Rozeznanie
 
Avatar kukurydzianaa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 535
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Ty to jesteś szalOna z tym sprzataniem i gotowaniem

A to jednak nie czekasz na mnie i kukurydzę ? łeeee.....
A Ty Selenko nie kombinujesz jeszcze? Ja potrafię pół dnia na piłce przeskakać i "biegać" po schodach (no właśnie "biegać" - tak mnie podwozie boli, że w moim wykonaniu to dostojne kroczenie )

Cytat:
Napisane przez mp_84 Pokaż wiadomość
Pytanie do mam karmiących piersią: na wypisie mam zapisane zeby brac DHA- czy wy bierzecie? wczoraj kupilam, ale wychodzi drogo- 50 zl za miesiac...- czy wy bierzecie DHA?
Ja nie karmię co prawda, ale będę oczywiście przyjmowała DHA - ponoć w mleku matki tak mniej więcej do 3-go m-ca życia dziecka to bardzo istotny składnik, bo wpływa na rozwój mózgu. Także łososie i apteczne wspomagacze w planie mam już od dawna
__________________
Krzysztof, pierworodny mój

Edytowane przez kukurydzianaa
Czas edycji: 2014-01-23 o 11:25
kukurydzianaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:26   #460
Nemezis23
Rozeznanie
 
Avatar Nemezis23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 546
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez sweet_vintage Pokaż wiadomość
Nie wiadomo co wpłynęło na decyzję rodziców, może nagle matka poczuła się źle, więc pojechali tam gdzie jest najbliżej, by szybko udzielono pomocy. No ale kurcze już bez względu na stopień referencyjności, to przecież jest szpital Myślę, że w XXI w. idąc tam pacjent powinien mieć tą pewność, że otrzyma pomoc, a nie trafi do już wcześniej wspomnianej "umieralni". Dla mnie to wygląda tak, jakby specjalnie zwlekali z cc, a to usg to tylko jakiś durny pretekst. No w każdym razie sprawa straszna i ciekawe czy ostatecznie się wyjaśni.
Nie no jasne, że gdziekowiek by nie pojechali powinni mieć zapewnioną prawidłową opiekę, ale niestety patrząc jaka jest rzeczywistość i jacy niektórzy lekarze są niekompetentni sama zwyczajnie zdecydowałabym się na inną placówkę mając taki wybór.

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość

Nemezis23 mam nadzieję ze skarga odniesie skutek i już tej babki nie spotkacie. Niektórym się wydaje że jak ktoś ma np. abonament medyczny to już sra złotem, a może przecież firma dopłacać do abonamentu, albo można ostatnie grosze wydawać żeby mieć lepszą opiekę. Jak jeszcze kiedyś by się zdarzyło Wam ją spotkać to powiedz jej że Ty pracujesz dwa razy dłużej żeby móc zadbać lepiej o zdrowie w ciąży i nie jej zakichany interes czy Ci przez to w portfelu pustki nie świecą.

Dziewczyny nie straszcie, mi po 1-1,5kg teraz przybywa Obrączka też już poszła z palca, jak parę razy miałam problem ze zdjęciem. Ale ciśnienie zawsze miałam niskie, mocz regularnie badany i bez białka, więc składam to na karb zatrzymywania wody przed porodem.
Wiadomo, że pracodawca dopłaca. Mojemu mężowi dość sporo, a co do członków rodziny nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale cena jest dużo korzystniejsza niż dla pacjenta indywidualnego.

Mi też strasznie dużo przybywa, tak jak pisałam - do 32 tc miałam + 4 kg, a później w ciągu jednego miesiąca + 5 kg mocz też badam regularnie, ciśnienie mierzę codziennie, więc myślę, że się nic nie dzieje szczególnego. Mój lekarz trochę zasiał panikę, ale groził mi szpitalem jak się pogorszy

Cytat:
Napisane przez guapissima Pokaż wiadomość
Ja zawsze zamawialam od nich ale teraz nie mam takiej mozliwosci, wiec pozostaje mi Flavo, chociaz cenowo jest spora roznica!
Musisz sobie zapasy zrobić jak będziesz w PL
Nemezis23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:29   #461
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Ale sie w####łam. Przyszla mi paczka z allegro, pajace co zamawialam. Fakt, byly to rzeczy uzywane, ale opis, ze stan bdb, normalne slady uzytkowania itp i zdjecia tez ok, wyjmuje z paczki, a tu ciuszki, jakby w nich cale przedszkole chodzilo pospierane na maksa, zmechacone, nosz k....wa. Ja rozumiem, ze tonie beda nowe rzeczy jak ze sklepu, no ale takie cos, to sie tylko na scierki nadaje.... Ze tez ludziom nie wstyd takich rzeczy komus wysylac. Ja bym takich ciuszkow nikomu nie dala, bo za bardzo zniszczone, a co dopiero sprzedawac......Nie chodzi mi o kase, tylko o fakt, zeco innego bylo opisane, a tu taki zonk...
To sie zbulwersowalam.....
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 11:31   #462
sharey
Raczkowanie
 
Avatar sharey
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 274
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Amberella Pokaż wiadomość

Wczoraj miałam pionizacje i znów mile się zaskoczylam - bolało, ale umiarkowanie. Dziś całą noc miałam Kacperka i tu się trochę działo, ale tą pierwszą noc opisze z domu. Jeśli chcecie.
Udało mi się nie podać małemu butli, więc nie ma reguły co do laktacji po cc. Inna sprawa, że odpadają mi skutki. Kacper zasysa jak sum glonojad.
Do domu wyjdziemy raczej dopiero po weekendzie. Takie mają jakies nowe zasady, że trzymaja 6-7 dob.
Ponadrabiam Was póki mały śpi i nic się nie dzieje. Pozdrawiam!
sum glonojad -extra porównanie i pisz koniecznie o wszystkim

Cytat:
Napisane przez krolowa_nilu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale sobie narobiłam kłopotu
O kurcze... co bałwan lekarz
Moze poproś o znieczulenie...

Cytat:
Napisane przez Olcia_1983 Pokaż wiadomość
O mamo jak szybko. A przecież karmisz piersią.
Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
A co ma niby wspólnego karmienie z okresem. ??
To tak samo jak kiedyś wierzyły ,że podczas karmienia w ciąże zajść nie można, bzdury.
Dokładnie, popieram to nie ma ze sobą nic wspólnego. Przez takie zabobony właśnie kobiety mogą od razu zajść w ciążę, bo myślą, ze nie trzeba się zabezpieczać...

[1=830b3402b90be91bee3a8a4 ac8547146eb396896_6583840 e13f22;44756162]Witam. Dzisiaj na pewno wychodzimy Pierwsze co zrobimy w domu to wielkie pranie bo mała jest uczulona na proszek i całą ją wysypało.

Dzisiaj się wyspałam i to jak . Mała budzi się co 3-4 godziny na karmienie i śpi. Bolą mnie trochę brodawki ale pokarm już jest i hulamy No i już nie płaczemy przy przewijaniu

Blizna po CC goi się pięknie i nie boli nic.
.[/QUOTE]

Super, że już wychodzicie i że się dobrze czujesz
a w jakim proszku prałaś?


Witam się oczywiście po nocy pełnej bóli... jestem kaleką
Ja już mam dość bycia w ciąży, a tu jeszcze trochę mi zostało...
sharey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:33   #463
Nemezis23
Rozeznanie
 
Avatar Nemezis23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 546
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez cherubinka Pokaż wiadomość
Mi też waga jeszcze rośnie Zdejmuję już pierścionek i obrączkę na noc, bo rano mam dłonie trochę spuchnięte, ale później przechodzi. Właściwie przed ciążą prawie zawsze miałam zimne dłonie i stopy, a jak robiły się ciepłe to puchły. W ciąży mam cały czas ciepłe (aż na początku nie mogłam się do tego przyzwyczaić), więc dziwię się, że praktycznie do końca ciąży noszę obrączkę i pierścionek. Pewnie latem byłoby ciężej w te upały
Widzisz, ja mam ten problem, że obrączka i pierścionki już mi w ogóle nie wchodzą na palce do tego stopy są popuchnięte, ale na razie bez tragedii, bo buty dopinam.


Co do witamin to zerknijcie sobie na te:

http://www.aflofarm.com.pl/Produkty,...ories,refid,44

Skład mają chyba całkiem sensowny, a cenę dość niską.


Mój kot niedawno zrzucił jakiś pochłaniacz wilgoci mojego męża, wszystko się rozlało, chyba się trochę tego napił, bo zaczął się strasznie ślinić. Biegał po domu i chlapał śliną mam nadzieję, że nic mu nie będzie
Nemezis23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:36   #464
patrycjja
Zadomowienie
 
Avatar patrycjja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 1 707
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Ale sie w####łam. Przyszla mi paczka z allegro, pajace co zamawialam. Fakt, byly to rzeczy uzywane, ale opis, ze stan bdb, normalne slady uzytkowania itp i zdjecia tez ok, wyjmuje z paczki, a tu ciuszki, jakby w nich cale przedszkole chodzilo pospierane na maksa, zmechacone, nosz k....wa. Ja rozumiem, ze tonie beda nowe rzeczy jak ze sklepu, no ale takie cos, to sie tylko na scierki nadaje.... Ze tez ludziom nie wstyd takich rzeczy komus wysylac. Ja bym takich ciuszkow nikomu nie dala, bo za bardzo zniszczone, a co dopiero sprzedawac......Nie chodzi mi o kase, tylko o fakt, zeco innego bylo opisane, a tu taki zonk...
To sie zbulwersowalam.....
kurcze współczuję.
ja nawet jak oddaje ubrania komuś to nie dam czegoś znoszonego. ale niektórzy ludzie mają inne podejście- ja raz się nacięłam na szafie na wymianie - ja oddałam dresy adidasa faktycznie nie noszone bo za krótkie, a dziewczyna gorset. Strasznie wtedy chorowałam, a że trafiła się okazja - "nietrafiony prezent" to się skusiłam. Przyszedł gorset, owszem kolor się zgadzał. Ale był zmechacony i wyplamiony- nijak nie wyglądał na nietrafiony prezent do oddania dalej
jako że kłótliwa nie jestem odpuściłam. w sumie co miałam zrobić- komentarz co najwyżej wystawić .
u Ciebie jeśli nie chcesz się kłócić o niezgodność towaru z opisem tez zostaje taki komentarz tylko
__________________
patrycjja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:38   #465
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Ale sie w####łam. Przyszla mi paczka z allegro, pajace co zamawialam. Fakt, byly to rzeczy uzywane, ale opis, ze stan bdb, normalne slady uzytkowania itp i zdjecia tez ok, wyjmuje z paczki, a tu ciuszki, jakby w nich cale przedszkole chodzilo pospierane na maksa, zmechacone, nosz k....wa. Ja rozumiem, ze tonie beda nowe rzeczy jak ze sklepu, no ale takie cos, to sie tylko na scierki nadaje.... Ze tez ludziom nie wstyd takich rzeczy komus wysylac. Ja bym takich ciuszkow nikomu nie dala, bo za bardzo zniszczone, a co dopiero sprzedawac......Nie chodzi mi o kase, tylko o fakt, zeco innego bylo opisane, a tu taki zonk...
To sie zbulwersowalam.....
napisz do sprzedającego, że towar niezgodny z opisem- używane wcale nie znaczy zniszczone na maxa i jak ściera do kurzu, dużo zapłaciłas?

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

głodna jestem- montuję kluchy z sosem pomirodowo serowym
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:39   #466
cherubinka
Zadomowienie
 
Avatar cherubinka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 030
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Nemezis23 Pokaż wiadomość
Widzisz, ja mam ten problem, że obrączka i pierścionki już mi w ogóle nie wchodzą na palce do tego stopy są popuchnięte, ale na razie bez tragedii, bo buty dopinam. (...)

Mój kot niedawno zrzucił jakiś pochłaniacz wilgoci mojego męża, wszystko się rozlało, chyba się trochę tego napił, bo zaczął się strasznie ślinić. Biegał po domu i chlapał śliną mam nadzieję, że nic mu nie będzie
Dobrze, że ciśnienie masz w normie i wyniki moczu ok (moje też ok) ...może po prostu woda się zatrzymuje. Pewnie po porodzie zejdzie opuchlizna.

A kot jaki rozrabiaka ...chociaż moja kicia też musi wszędzie wleźć

LeLa, a nie da rady tego zwrócić? Rany, ludzie to wstydu nie mają...
__________________
laparo, PCO 3xIUI
52 cykl starań ... cud ...córeczka
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. JP II

Edytowane przez cherubinka
Czas edycji: 2014-01-23 o 11:41
cherubinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:40   #467
Olcia_1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 342
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
A co ma niby wspólnego karmienie z okresem. ??
To tak samo jak kiedyś wierzyły ,że podczas karmienia w ciąże zajść nie można, bzdury.
Na SR polozna nam mówiła ze poki sie karmi to okres nie powinien sie pojawić.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Olcia_1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:40   #468
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
głodna jestem- montuję kluchy z sosem pomirodowo serowym
ja zaczęłam dusić żeberka dla małża
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:41   #469
Nemezis23
Rozeznanie
 
Avatar Nemezis23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 546
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Ale sie w####łam. Przyszla mi paczka z allegro, pajace co zamawialam. Fakt, byly to rzeczy uzywane, ale opis, ze stan bdb, normalne slady uzytkowania itp i zdjecia tez ok, wyjmuje z paczki, a tu ciuszki, jakby w nich cale przedszkole chodzilo pospierane na maksa, zmechacone, nosz k....wa. Ja rozumiem, ze tonie beda nowe rzeczy jak ze sklepu, no ale takie cos, to sie tylko na scierki nadaje.... Ze tez ludziom nie wstyd takich rzeczy komus wysylac. Ja bym takich ciuszkow nikomu nie dala, bo za bardzo zniszczone, a co dopiero sprzedawac......Nie chodzi mi o kase, tylko o fakt, zeco innego bylo opisane, a tu taki zonk...
To sie zbulwersowalam.....
Nie dziwię się...

Możesz napisać do sprzedającego, że towar jest niezgodny z opisem, oczywiście żądając zwrotu pieniędzy wraz z kosztami przesyłki.
No i wiadomo - komentarz negatywny. Kupując na allegro używane rzeczy chyba trzeba prosić o szczegółowe zdjęcia przedmiotów

Cytat:
Napisane przez cherubinka Pokaż wiadomość
Dobrze, że ciśnienie masz w normie i wyniki moczu ok (moje też ok) ...może po prostu woda się zatrzymuje. Pewnie po porodzie zejdzie opuchlizna.

A kot jaki rozrabiaka ...chociaż moja kicia też musi wszędzie wleźć
Dzisiaj oddałam ponownie mocz do badania to zobaczymy.
Zrobiłam też badania na tarczycę, bo przypomniało mi się, że endokrynolog ostatnio pytał o to czy nie puchnę i ile kg przytyłam, więc może mieć to jeszcze jakiś związek.

Jak wszystko będzie ok, to znaczy że po prostu taka nasza "uroda".

Po porodzie musi zejść, nie widzę innej opcji

Kot zrobił się takim łobuziakiem po operacji, którą miał ponad miesiąc temu. Usuwaliśmy mu wtedy ukryte jądro z pachwiny, którego podobno miało nie być. Od kiedy został pełnym kastratem zachowuje się jak kociak. Zmienił się nie do poznania

Edytowane przez Nemezis23
Czas edycji: 2014-01-23 o 11:46
Nemezis23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 11:46   #470
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Nemezis23 Pokaż wiadomość
Nie dziwię się...

Możesz napisać do sprzedającego, że towar jest niezgodny z opisem, oczywiście żądając zwrotu pieniędzy wraz z kosztami przesyłki.
No i wiadomo - komentarz negatywny. Kupując na allegro używane rzeczy chyba trzeba prosić o szczegółowe zdjęcia przedmiotów
a i tak nie masz pewności czy dostaniesz takie jak na zdjęciu
Ludzie to nie maja wstydu, mi by było głupio- ja jak oddaję do rodziny ciuchy po nas bo już nie chodzimy a ciocia pracuje w DPS-ie i tam zawsze się przydają to i tak robię selekcję.
Głupio mi oddać cos porozciągane czy jakieś poplamione bo tak jakbym tych ludzi traktowała jak hmm... śmietniki.
Sprzedając coś tym bardziej byłoby mi wstyd sprzedawać szmatę mówiąc, że jest lekko używana
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:47   #471
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Mam ochotę na pączka i na surówkę porową...ojciec zawiezie mnie do marketu, przy okazji kupię jakieś przekąski do szpitala żebym tam z głodu nie umarła
Trzymajcie kciuki żeby mi wody nie odeszły w markecie
o tak kup przekaski gdyby nie maz to bym głodowała w szoitalu . Posiłki tak małe ze szok .
a no i standard 4 mini kawałki chleba 3 plasterki wedliny maz cały czas mi jedzenie dowoził.
Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj nudy, a tu taka cisza

Wstalismy z Emilem po 10h, nakarmilam go, zapakowalam do chusty, poszłam do weterynarza, wróciliśmy, obudził sie na moment - położyłam go sobie na kolanach, znowu zasnął i do tej pory śpi

W ogóle w zeszłym tygodniu chyba był taki marudny przez ta odparzoną pupę Odkąd sie zagoila to mam inne dziecko w domu.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------



Ja odkąd Emil jest na świecie to biorę dłuższe prysznice niz przed ciąża, bo kiedy leży w łazience i słyszy lejace sie wodę to jest mega spokojny
ja tez dłuzej sie kąpie teraz niz w ciazy mały wtedy raczej spi z tata w pokoju
Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
ja staram się nie nastawiać ani na SN ani na CC... i co ma być to będzie. wiem że ani jedno ani drugie nie jest błogą przyjemnością więc jedyne co wiem to że muszę dać radę i tyle.

to są gniazdka
zjadłabym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Roane leży na podlodze na macie z ikei.

Oto moja pyza

Jaki słodki !!!!
Cytat:
Napisane przez kefii Pokaż wiadomość
Hej
Ja tylko na chwilkę
Widze sporo nowych mamuś Gratulacje
Ja w domku a mój mały Mikołaj w szpitalu w Krakowie Prokociumiu. Ma bardzo poważna wrodzona wade serca do operacji ale co i jak to sie dwiemy na dniach.
Poród lekki nie miałam aczkolwiek bardzo szybki. Po KTG lekarz mnie zbadał było rozwarcie a ze względu na malucha ze miał arytmie decyzja o przyspieszeniu porodu. Po podaniu oksytocyny w 3 godziny bez zmieczulkenia miałam małego na sobie. Dostał 9/10 pkt. Nacieli mnie ale strasznie popekalam bo mały urodził sie z z rączką czyli główka szła razem z rączką.
Reszte kiedys siąde i opisze. Nie bede sie duzo odzywać bo bede jeżdzić do małego i bede ściągac pokarm i zawozić.

Dziewczyny co macie rodzić SN dacie rade. Poród mialam cięzki, dupsko boli ale wszytko da sie wytrzymac nawet bez zoo. Pamietajcie o oddychaniu i jak możecie to weżcie kąpiel bardzo pomaga
trzymam mocne kciuki za małego
Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Super ze Gosi tak rewelacyjnie poszło ... Jednak doświadczenie robi swoje

Ja latam jak szalona.. Postanowiliśmy ze jutro jedziemy pośmigać na desce a co!! Wiec pakuje rzeczy miedzy karmieniam i sciaganiem! Pewnie bede mniej pisać ale postaram sie regularnie zaglądać.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ale wam fajnie!
Cytat:
Napisane przez katharsist Pokaż wiadomość
Witajcie,
wróciłam dzisiaj po tygodniowym pobycie w szpitalu do domu...
16 stycznia o 11.48 na świat przyszła Magdalena Maria
2350g, 50cm...
Cesarskie cięcie - planowane.
resztę opiszę jak się "ogarnę" po powrocie.

Pozdrawiamy ciepło.
Gratuluje!
Cytat:
Napisane przez kefii Pokaż wiadomość
Wada jest poważna ale nie zagraża życiu małego. Wade mozna bylo wykryc ale wcale to nie takie proste w przypadku mojego syna bo wade da sie osłuchowo złapać ale arytmia wychodzila co której bicie serduszka. Na szczeście lekarz wykrył to pod koniec ciązy i nie zlekcewarzył tego. daltego miałam cześciowo wywoływany poród. ogólnie mały radzi sobie bardzo dobrze jest w dobrym stanie. Duzo dało to że urodził sie naturalnie i dostał 9na 10 pkt. Chce jesć przybiera na wadze. Teraz musimy czekac na wszytkie badania i decyzje kiedy operacja. Szanse ma bardzo duże jeśli nie wdadza sie powiklania.
bedzie dobrze zobacvzysz
Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Do -15 można wychodzić spokojnie, ja bym wyszła, opatulone dzieci w gondoli tak nie odczują tej temperatury...tak mi się wydaje
mi połozna mówiła do -7
Cytat:
Napisane przez krolowa_nilu Pokaż wiadomość
U mnie -12 i chyba sobie dzisiaj daruje, choć mnie kusi, bo słońce świeci...

Dziewczyny, ale sobie narobiłam kłopotu
Miałam do zdjęcia szwy po nacięciu. Lekarz mówił, że te w środku są rozpuszczalne, a te na zewnątrz do zdjęcia w 9 dobie po porodzie. W 9 dobie ni dałam rady, bo byłam z Małą w szpitalu, za to w 12 dobie trafiłam na IP z powodu krwotoku. Tam podczas badania poprosiłam lekarza (z-ca ordynatora), by zdjął mi te szwy. A on na to, że tu nie ma co zdejmować, bo one są wszystkie rozpuszczalne. I tak się bujałam z tymi szwami, położna mówi, że mogą się rozpuszczać do miesiąca, więc nie martwiło mnie to, że cały czas na zewnątrz mam te szwy. W końcu dzisiaj mówię jej, że cały czas się nie rozpuściły, ona zagląda i mówi, że wcale się nie dziwi, bo to są szwy... nierozpuszczalne!!!!
Wczoraj minął miesiąc od porodu, a mnie czeka dziś wizyta u gina i ściąganie zarośniętych szwów. Na samą myśl o tym miękną mi nogi, próbowałam pociągnąć za kawałek pętelki i ból jest potworny. Nie wiem jak to przeżyję
moze nie bedzie tak źle.

Ha w końcu udAŁO mi sie w miare nadrobić a siedzę tu od 10
Dopiero udało mi się małego odłożyć.
Mój ma już 2 tyg ale nie wychodziłam z nim . Cały szpital u nas zapełniony dziećmi 2-3 tygodniowymi wszystkie zapalenie płuc mają więc boję sie wyjść ale cały czas dom wietrze .

Kurczę małemu pępek zaczął się trochę paprać widzę tam rope i nie wiem co robić . Położna z pediatra mieli przyjechać we wtorek ale nie przyjechały ze względu na warunki atmosferyczne ,mówili że sama mogę przyjechać jak coś mnie nie pokoi do przychodni .
Ta one nie przyjechały bo zimno i ślizgo a ja mam z dzieckiem jechać żeby ona nie musiała przyjeżdżać jasneeee .

A z tym pępkiem to nie wiem oczyszczać go czy w poniedziałek jechać jednak do przychodzi z nim ?
Miałam któraś tak z pępkiem ? wydaję mi sie , że musiał się trochę naruszy i dlatego tak jest .

a gosiu gratuluję porodu ! witamy Kacperka !!!
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:51   #472
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Nie mogę cały czas z Gosi

Tyle biedna się męczyła (ona widocznie te wszystkie dni rodziła) aż ją porządnie mały przydusił, pojechała do szpitala i Kacper sam wypadł

eeehehehe

4 kg bez zzo, bez pęknięcia, bez nacięcia i bez pierdnięcia nawet
Czadowo

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość

Kurczę małemu pępek zaczął się trochę paprać widzę tam rope i nie wiem co robić . Położna z pediatra mieli przyjechać we wtorek ale nie przyjechały ze względu na warunki atmosferyczne ,mówili że sama mogę przyjechać jak coś mnie nie pokoi do przychodni .
Ta one nie przyjechały bo zimno i ślizgo a ja mam z dzieckiem jechać żeby ona nie musiała przyjeżdżać jasneeee .
Hah! Parodia!

Cwaniary... same boją się jechać a Tobie proponują przyjechać z dzieckiem - niepoważne!
Bezczelne.
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:54   #473
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Dziewczyny, czy któraś z Was nie będzie szczepić?

Kilka tygodni temu czytalam juz troche o szczepionkach i postanowilam ze nie szczepie na wzwB tylko samą gruźlicę ale zagłębiam temat i okazuje sie, że ona jest kompletnie nieskuteczna.

Fajny artykul o tych 2 szczepionkach:
http://www.bioslone.pl/zanim_pozwoli...czepic_dziecko

jak któraś jest też ciekawa jest fajne forum ale strasznie dużo tam informacji (trzeba niestety konto zalozyc zeby sie tam dostac)
http://szczepienia.org.pl/
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:55   #474
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Olcia_1983 Pokaż wiadomość
O mamo jak szybko. A przecież karmisz piersią.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
tak tak karmię...

Cytat:
Napisane przez mp_84 Pokaż wiadomość
Pytanie do mam karmiących piersią: na wypisie mam zapisane zeby brac DHA- czy wy bierzecie? wczoraj kupilam, ale wychodzi drogo- 50 zl za miesiac...- czy wy bierzecie DHA?

czego unikacie podczas karmienia piersią? ja zamierzam jesc normalnie, ale czego bezwzglednie trzeba unikac? napewno kawy nie piję- przerzucilam sie na inke ...

i jeszcze jedno- po jakim czasie od porodu mozna juz z malenstwem isc np do sklepu na zakupy- poki co zakupy robi mąż. w tym tyg zaczelismy werandowanie i dzis mijają2 tygodnie od urodzenia synka i mozemy juz zaczac spacerki, ale nie wiem jak jest z miejscami, gdzie jest duzo ludzi typu markety itp...odczekac jeszcze 2 tyg??
Ja biorę vita miner + dha dla mam
Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
krolowa nilu no bez jaj kurna co za lekarz, masakra to on nie wie jakie szwy sa zalozone, rece opadaja....

nemezis bardzo dobrze zrobiliscie. Pielegniarka gdyby byla kompetentna i dobrze wykonywala swoja prace to by nie musiala placic. Dlaczego Wy macie ponosic koszty jej pomylek. Niech spada, a Ty sie nie denerwuj.

migotka juz okres Ja to mam nadzieje, ze dostane jak najpozniej
A jak Borys? Ciagle chce cycka?
Chce chce jak najbardziej pokarm mam, mam nadzieję, że to nie zaburzy laktacji ;(

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Ty to masz przeboje kochana
Dawaj znać.

A jak tam Borysek? Marudzi dzisiaj?

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------



Ojjj tak
A najgorsze, że nie mamy na to wpływu................... .
Borysek jest kluską... waży 4100!! Aaaaaaa tydzień temu ważył 3600.... w niecałe 3 tygodnie przybrał 1200 g.

w nocy mu się znów pomyliło, że powinien spać.... Ewidentnie chce spać z nami w łóżku... serio. Jak odkładam do kołyski wystarczy, że się przebudzi i zaczyna płakać. Po 5 połozyłam go koło siebie i spał do 9.30.... w nocy budził się co 1,5- 2 h.

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
No dużo czasu nie zostało Selenko,i tak długo z Wami czekałam

Królowo Nilu współczuje No ale może dostaniesz jakieś miejscowe znieczulenie?????

MalaMigotko jużżżżżż????????
Może to nie to....
Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Byliśmy ostatecznie na spacerze w chuscie - 40 minut Mały cieplusienki.
Tak ślicznie jest, ze chyba po południu pójdę jeszcze raz z wózkiem tym razem.

krolowa_nilu o kurde co za lekarz
Popros moze o znieczulenie?

migotka dlaczego sądzisz, ze to okres a nie jakies krwawienie okoloporodowe? Gdyby to był okres to byłoby baaardzo szybko.
Muszę kupić chustę ale czekam na usg bioderek. Podobno zdarza się, nawet położona do której dzwoniła mówiła, że jej się to zdarzyło... też była zaskoczona. Krew jest inna, na początku połogu była krew, potem taka krew brązowa bardziej. Kilka dni upławy jakieś żółtawe. Wczoraj coś pojawiło się krwi i trochę pobolewał brzuch, w nocy wstałam i coś pociekło... idę do łazienki krew! i nagle ból brzucha typowo okresowy rano dalej krew żywa, nie jest jej dużo, nawet mniej niż w pierwszych dniach okresu, ale jest inna niż wcześniej. Może to być jakiś etap oczyszczania oczywiście. Idę zmierzyć temperaturę zaraz.


Będę się bacznie obserwować, nie ukrywam, że jestem zaniepokojona. Raz sobą, a dwa swoją laktacją, ale mały ssie.... dziś już parę razy hehe
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:56   #475
Nemezis23
Rozeznanie
 
Avatar Nemezis23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 546
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
a i tak nie masz pewności czy dostaniesz takie jak na zdjęciu
Ludzie to nie maja wstydu, mi by było głupio- ja jak oddaję do rodziny ciuchy po nas bo już nie chodzimy a ciocia pracuje w DPS-ie i tam zawsze się przydają to i tak robię selekcję.
Głupio mi oddać cos porozciągane czy jakieś poplamione bo tak jakbym tych ludzi traktowała jak hmm... śmietniki.
Sprzedając coś tym bardziej byłoby mi wstyd sprzedawać szmatę mówiąc, że jest lekko używana
W sumie racja. Jak robiłam porządki z ciuchami to nawet selekcję robiłam do kontenerów Czerwonego Krzyża. Co było w dobry stanie to wrzucałam, a reszta do śmieci.

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
o tak kup przekaski gdyby nie maz to bym głodowała w szoitalu . Posiłki tak małe ze szok .
a no i standard 4 mini kawałki chleba 3 plasterki wedliny maz cały czas mi jedzenie dowoził.
Co do przekąsek i jedzenia to wczoraj mój mąż wrócił z zakupów, wyciąga jednego rogala 7days i mówi do mnie, że to jest rogal do spakowania do torby szpitalnej myślałam, że go zabiję śmiechem. Po porodzie chciał, żebym się najadła jednym rogalikiem


Co do pępka to nam położna mówiła, że jak coś się zacznie dziać to można przemyć spirytusem rozrobionym z wodą. Nie wiem czego teraz używasz do pielęgnacji, bo niby standardy są takie, że nie powinno się niczego używać.
Nemezis23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:57   #476
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Czytam sobie raz jeszcze opisy porodu dziewczyn i chichram się do łez z cytatu EVI : "Włosy miałam nieumyte, nogi nie golone od 4 dni, futrzak intymny też w pełnej krasie (mój małż uprzejmie mi doniósł, że „zarosłam jak Yeti”, sama zobaczyć nie mogłam), ale stwierdziłam, że będę pastwić się nad własną higieną w sobotę, bo dzisiaj już mi się nie chce. I padłam spać, co nieco tylko umywszy podwozie."
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 11:58   #477
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

oscenisept używam do pępka i nie mocze go w kąpieli
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 12:01   #478
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

[1=830b3402b90be91bee3a8a4 ac8547146eb396896_6583840 e13f22;44756834]Inw - szwagier przechodzi polpasca właśnie teraz a to ten sam wirus co wywołuje ospę. Mogą zarażać dopóki choroba nie przejdzie. Pytałam w szpitalu pediatry i mogą zobaczyć małą dopiero jak szwagrowi odpadną strupki.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.[/QUOTE]

Dzięki za info Justien!
Właśnie półpasiec jest jednym z powodów dla których chciałabym zaszczepić małego przeciw ospie. Przykro mi że akurat tak wyszło u Ciebie że rodzina przez to kwarantannę ma, bo pamiętam że trochę trwa leczenie

Cytat:
Napisane przez cherubinka Pokaż wiadomość
Mi też waga jeszcze rośnie Zdejmuję już pierścionek i obrączkę na noc, bo rano mam dłonie trochę spuchnięte, ale później przechodzi. Właściwie przed ciążą prawie zawsze miałam zimne dłonie i stopy, a jak robiły się ciepłe to puchły. W ciąży mam cały czas ciepłe (aż na początku nie mogłam się do tego przyzwyczaić), więc dziwię się, że praktycznie do końca ciąży noszę obrączkę i pierścionek. Pewnie latem byłoby ciężej w te upały
Cytat:
Napisane przez Nemezis23 Pokaż wiadomość
Mi też strasznie dużo przybywa, tak jak pisałam - do 32 tc miałam + 4 kg, a później w ciągu jednego miesiąca + 5 kg mocz też badam regularnie, ciśnienie mierzę codziennie, więc myślę, że się nic nie dzieje szczególnego. Mój lekarz trochę zasiał panikę, ale groził mi szpitalem jak się pogorszy
No dziewczyny, to dopisuję się do klubu puchnących nocami i w cieple oraz przybierających skokowo dopiero po połowie ciąży. I pomyśleć że w początkach musiałam z kolei zdjąć pierścionek, bo latał mi bardziej niż obrączka, a nawet palce mi schudły wtedy A teraz faktycznie nienormalnie jak na mnie ciepłe mam dłonie i stopy i idzie w kąt obrączka.

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Ale sie w####łam. Przyszla mi paczka z allegro, pajace co zamawialam. Fakt, byly to rzeczy uzywane, ale opis, ze stan bdb, normalne slady uzytkowania itp i zdjecia tez ok, wyjmuje z paczki, a tu ciuszki, jakby w nich cale przedszkole chodzilo pospierane na maksa, zmechacone, nosz k....wa. Ja rozumiem, ze tonie beda nowe rzeczy jak ze sklepu, no ale takie cos, to sie tylko na scierki nadaje.... Ze tez ludziom nie wstyd takich rzeczy komus wysylac. Ja bym takich ciuszkow nikomu nie dala, bo za bardzo zniszczone, a co dopiero sprzedawac......Nie chodzi mi o kase, tylko o fakt, zeco innego bylo opisane, a tu taki zonk...
To sie zbulwersowalam.....
Jak komuś nie wstyd było wysłać to pewnie i na zwrot pieniędzy nie ma co liczyć szczególnie :/ Próbować można, napisać do sprzedawcy że towar się nie zgadza z opisem i ewentualnie kliknąć w spór allegro, ale jak się nie przestraszy sporu/komentarza to raczej dupa
Ja właśnie po problemach na które allegro nie zareagowało przestałam tam kupować, bo uznałam że skoro ochroną kupującego tylko się chwalą na wyrost, to mogę równie dobrze robić zakupy w dowolnym sklepie internetowym.
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 12:05   #479
Nemezis23
Rozeznanie
 
Avatar Nemezis23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 546
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
oscenisept używam do pępka i nie mocze go w kąpieli
To może ten spirytus pomoże. Położna nie powiedziała przez telefon co można zastosować?

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
No dziewczyny, to dopisuję się do klubu puchnących nocami i w cieple oraz przybierających skokowo dopiero po połowie ciąży. I pomyśleć że w początkach musiałam z kolei zdjąć pierścionek, bo latał mi bardziej niż obrączka, a nawet palce mi schudły wtedy A teraz faktycznie nienormalnie jak na mnie ciepłe mam dłonie i stopy i idzie w kąt obrączka.

Jak komuś nie wstyd było wysłać to pewnie i na zwrot pieniędzy nie ma co liczyć szczególnie :/ Próbować można, napisać do sprzedawcy że towar się nie zgadza z opisem i ewentualnie kliknąć w spór allegro, ale jak się nie przestraszy sporu/komentarza to raczej dupa
Ja właśnie po problemach na które allegro nie zareagowało przestałam tam kupować, bo uznałam że skoro ochroną kupującego tylko się chwalą na wyrost, to mogę równie dobrze robić zakupy w dowolnym sklepie internetowym.
Jakoś przeżyje to puchnięcie, ważne że to nie zatrucie ciążowe, bo długiego pobytu w szpitalu bym nie zniosła.

Albo na allegro, ale od firm. Wtedy przysługuje nam 10 dni na zwrot bez podania przyczyny.
Nemezis23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 12:09   #480
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Nie mogę cały czas z Gosi

Tyle biedna się męczyła (ona widocznie te wszystkie dni rodziła) aż ją porządnie mały przydusił, pojechała do szpitala i Kacper sam wypadł

eeehehehe

4 kg bez zzo, bez pęknięcia, bez nacięcia i bez pierdnięcia nawet
Czadowo
.

Gosia to jest stary porodowy wyjadacz o stalowych nerwach co się będzie napinać- pojechała, urodziła i do domu leci bo mały Eryczek głodny pewnie żarłoczek a i Wiki czeka na braciszka

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
t



Borysek jest kluską... waży 4100!! Aaaaaaa tydzień temu ważył 3600.... w niecałe 3 tygodnie przybrał 1200 g.

w nocy mu się znów pomyliło, że powinien spać.... Ewidentnie chce spać z nami w łóżku... serio. Jak odkładam do kołyski wystarczy, że się przebudzi i zaczyna płakać. Po 5 połozyłam go koło siebie i spał do 9.30.... w nocy budził się co 1,5- 2 h.


jaki żarty chłopak- niech je

wy mnie tak straszycie tym spaniem z dzieciem w łóżku że ja nie wiem jak ja się pomieszczę w swoim ja, mąż, młody, kota i jeszcze poduszki
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-09 19:17:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:03.