Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u??? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-29, 12:29   #61
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Mojej walki o NiP ciąg dalszy:
Od maja złożyłam 3 podania o NIP. Dwa przyszły po raz kolejny odmowne, czekam na trzeci.
Tym jednak razem, podanie wypełnione zostało przez księgową i podbite przez mojego pracodawcę, jednak mija już 4 tydzień i nie doczekałam się jakiejkolwiek odpowiedzi. W urzędzie powiedziano mi, że taki długi czas oczekiwania prawdopodobnie wiąże się z kolejną odmową. Już nie wiem co zrobić, jak mam dokonać rozliczenia skoro nasze państwo mi na to nie pozwala?

Edytowane przez kokuryu
Czas edycji: 2007-10-29 o 14:17
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 13:05   #62
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Dla mnie to jakieś chore,żeby utrudniać ludziom życie i odmawiać wyrobienie sobie NIPu. Ja gdy sobie wyrabiałam,nie byłam jeszcze osobą pracującą.Wypełniłam wniosek NIP3 w kompie,wydrukowałam i zaniosłam do Urzędu Skarbowego.Nie było żadnego problemu,pani sprawdziła przyjęła i za 2/3 tygodnie dostałam listem poleconym numer NIPu.Także dziwie się,że takie są sytuacje.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 15:09   #63
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez minia99 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dlaczego Wam się tak spieszy do posiadania nr NIP??? Ci, którzy go już otrzymali chętnie by go oddali .
mi sie nie spieszylo, ale uczelnia mnie zmusila, bo przy skladaniu papierow na studia trzeba bylo miec NIP (nie wiem po co...)
nie pracowalam wtedy, ale zadnych problemow mi nie robili
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 15:13   #64
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

A ja pracuję i chcę się rozliczyć. Zapewne potem będę miała problemy, ale jak mam zmusić urząd do wydania mi NiP-u? Próbowałam już wszystkiego, widać nawet pieczęć pracodawcy nie wystarcza.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 18:54   #65
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

dziewczyny moze poradzicie mi w sprawie tego nipa :/ mam obecnie umowe o staz nieodplatnie (ale chce miec ten nip) to czy jako pracodawce wystarczy wpisanie jego nipu i imienia i nazwiska czy ta pieczatka jest niezbedna?
pani z urzedu powiedizala ze moge tez zlozyc oswiadczenie po co mi ten nip wiec jak to ma sie odbyc? na osobnej kartce?
porazka z tymi urzedami :/
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 09:49   #66
enlevé
Rozeznanie
 
Avatar enlevé
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ww
Wiadomości: 613
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

hej, mam pytanie: powiedzcie mi jak to jest jak potrzebuje nip-u do wakacyjnej pracy (na razie tylko na ten okres czasu, mam 17 lat) no i wyrobie sobie ten nip i co dalej, czy muszę się już później rozliczać z urzędem skarbowym, a przecież będę jeszcze chodzić do szkoły i następną pracę podejmę może w kolejne wakacje, no i czy jak nie będę pracować to muszę się rejestrować jako bezrobotna?????? proszę o odp.
__________________
life is brutal and full of zasadzkas



enlevé jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 22:39   #67
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez malab Pokaż wiadomość
Ale wy jesteście mało spostrzegawczy/[e]. Zamiast pytać podobnych ignorantów na forum albo słuchać babć w okienku poszukajcie oficjalnych dokumentów... NP w urzędach skarbowych a najlepiej w Ministerstwie Finansów: http://www.wai.izbaskarbowa.lodz.pl/196/
To dosyć ryzykowne zaczynać swoją obecność na forum rzucając oskarżenia o ignorancję
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-16, 15:19   #68
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Dziewczyny, mam prolem!!!!

Przez wakacje pracowalam w sklepie. to byla moja pierwsza praca, podpisalam umowe na czas nieokreslony. Pracodawca powiedzial,ze wyrobi mi NIP. Nadszedl wrzesien i dalam wypowiedzenie. Wszytsko przebieglo bez komplikacji.. Na odchodne dostalam wypelniony PIT 11. Sa tam wsyztskie moje dane oraz informacje o dochodach, ale NIE ma NIPU, czyli moja pracodawczyni nie wyrobila mi go. I teraz pytanie? co robic? mam sobie sama ten NIP wyrobic?
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 18:40   #69
nomileczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 236
GG do nomileczka
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

a ja wyslalam o nip ale nie wyplenilam podpisu i teraz mnie wzywaja.. musze jechac czy mofe wysac drugi druk?
nomileczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 19:37   #70
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

ja też żeby dostać NIP potrzebowałam pieczątkę pracodawcy
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 21:30   #71
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Czytam ten wątek i oczom nie wierzę przez co przechodzicie! Aż sprawdziłam aktualny druk NIP-3 na stronie Ministerstwa Finansów i nie ma w nim miejsca na pieczątkę pracodawcy
Wyrabiałam NIP kilka lat temu, żeby po liceum zarejstrować się w Urzędzie Pracy i pójść na staż, ale wypełniłam od ręki druczek, zostawiłam w okienku i czekałam tylko na przesłanie decyzji o nadaniu NIPu. Żadnych oświadczeń, zaświadczeń, ani innych bzdur nie potrzebowałam.
Nie potrafię zrozumieć jak to mozliwe, że Urzędy odmawiają przyznania NIPu... Jaką podstawę prawną przywołują w uzasadnieniu? Jaka to ustawa i punkt? Podejrzewam raczej nadgorliwość i głupotę niż zmianę przepisów.
Mam koleżankę pracującą w US, więc przy okazji zapytam jej jak to wygląda, chociaż ona zajmuje się zupełnie innymi sprawami niż przyjmowanie druczków i nadawanie NIPów.
Ja bym się nie bawiła w podchody z US, tylko dzwoniła do Ministerstwa Finansów, Izby Skarbowej, albo poszła do jakiegoś Radcy Prawnego w Biurze Porad Obywatelskich, względnie znajomego prawnika i poprosiła o pomoc w rozstrzygnięciu sporu z urzędem. Tematy absurdów urzędniczych podłapują też gazety, nawet te lokalne i chętnie zbadają temat, bo to ich zajęcie, a artykuł może wyjść z tego ciekawy
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 11:46   #72
minia99
Zadomowienie
 
Avatar minia99
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 1 346
Send a message via Skype™ to minia99
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Czytam ten wątek i oczom nie wierzę przez co przechodzicie! Aż sprawdziłam aktualny druk NIP-3 na stronie Ministerstwa Finansów i nie ma w nim miejsca na pieczątkę pracodawcy
Wyrabiałam NIP kilka lat temu, żeby po liceum zarejstrować się w Urzędzie Pracy i pójść na staż, ale wypełniłam od ręki druczek, zostawiłam w okienku i czekałam tylko na przesłanie decyzji o nadaniu NIPu. Żadnych oświadczeń, zaświadczeń, ani innych bzdur nie potrzebowałam.
Nie potrafię zrozumieć jak to mozliwe, że Urzędy odmawiają przyznania NIPu... Jaką podstawę prawną przywołują w uzasadnieniu? Jaka to ustawa i punkt? Podejrzewam raczej nadgorliwość i głupotę niż zmianę przepisów.
Mam koleżankę pracującą w US, więc przy okazji zapytam jej jak to wygląda, chociaż ona zajmuje się zupełnie innymi sprawami niż przyjmowanie druczków i nadawanie NIPów.
Ja bym się nie bawiła w podchody z US, tylko dzwoniła do Ministerstwa Finansów, Izby Skarbowej, albo poszła do jakiegoś Radcy Prawnego w Biurze Porad Obywatelskich, względnie znajomego prawnika i poprosiła o pomoc w rozstrzygnięciu sporu z urzędem. Tematy absurdów urzędniczych podłapują też gazety, nawet te lokalne i chętnie zbadają temat, bo to ich zajęcie, a artykuł może wyjść z tego ciekawy
Ojjj czytam i to ja oczom nie wierzę
Tak to jest jak ktoś powie komuś coś, ten ktoś powtórzy dalej i zaczyna powstawać niestworzona historia....
Nie wiem o jakiej nadgorliwości piszesz:confuse d: To ustawa o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników reguluje kwestie związane z nadawaniem nr NIP, juz art 2 stanowi, że nr NIp otrzymuja podatnicy, a podatnikiem jest ten kto płaci podatki..... nie dostaje więc NIP-u każdy kto sobie wymyśli, że chce go mieć. Wystarczy płacić jakikolwiek podatek i wtedy jest podstawa do nadania nr NIP, nawet podatek od nieruchomości, akcyzowy itp.
I zastanawiam się w jakim ministerstwie oglądałaś druk NIP-3, w którym nie ma miejsca na pieczątkę pracodwacy:conf used:
A kawałka o bzdurach, nadgorliwości itd. postanowiłam nie komentować.

Jeżeli ktoś ma problem z NIP-em służe radą codziennie się tym zajmuję, więc może komuś pomogę.
minia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 14:13   #73
maf2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

minia chyba nie masz racji.

Cytat:
Urząd skarbowy musi nadać NIP

Inwestorzy giełdowi, którzy nie są jeszcze podatnikami, mogą złożyć wniosek o nadanie NIP potrzebnego do otwarcia rachunku maklerskiego.

Osoby, które nie są jeszcze podatnikami, a w najbliższym czasie zamierzają na przykład inwestować na giełdzie, do założenia rachunku maklerskiego potrzebują numeru identyfikacji podatkowej. Z uzyskaniem NIP mogą mieć jednak trudności. W niektórych przypadkach można spotkać się z sytuacją, w której urząd odmówi nadania numeru, tłumacząc, że wnioskodawca jest osobą niepracującą, a o nadanie NIP osobie niebędącej dotychczas podatnikiem zwraca się płatnik, tj. na przykład pracodawca.
Niejasności przy nadawaniu NIP mogą pojawiać się w związku z interpretacją art. 2 ust. 1 ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, który określa, że obowiązkowi ewidencyjnemu (otrzymują NIP) podlegają osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, które na podstawie odrębnych ustaw są podatnikami.
W jaki sposób zatem uzyskać NIP mogą osoby, które nie są jeszcze podatnikami, natomiast deklarują potrzebę jego uzyskania, wiążąc ją z zamiarem podjęcia czynności podlegających opodatkowaniu - na przykład rozpoczęcia inwestycji giełdowych czy też podjęcia pracy sezonowej.
Izba Skarbowa w Poznaniu wyjaśniła GP, że nie ma przeszkód, aby nadać NIP osobie fizycznej przed powstaniem obowiązku podatkowego, bowiem występuje ona o jego nadanie, deklarując swój interes prawny, a odmowa wiąże się z utrudnieniem realizacji zaplanowanych czynności i zobowiązań (np. założeniem rachunku). Izba wyjaśniła również, że w odniesieniu do podatników PIT, którym płatnik na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych pobiera zaliczki miesięczne, zgłoszenia identyfikacyjnego dokonuje się za pośrednictwem tego płatnika, pod warunkiem że nie posiadają wcześniej nadanego numeru identyfikacji podatkowej. Tym samym osoba nieposiadająca zatrudnienia nie korzysta z możliwości dokonania zgłoszenia za pośrednictwem płatnika.
Ważne!
Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych dokonują zgłoszenia identyfikacyjnego bez pośrednictwa płatników nie później niż wraz ze złożeniem pierwszego zeznania rocznego
Źródło: http://podatki.gazetaprawna.pl/artyk...nadac_nip.html

To nie zmienia faktu, że panie w okienku nie przyjęła mi podania o nip. Wysłałem polecony do naczelnika jak nie nadadzą to się odwołam. Potem do izby skarbowej napiszę . Ja mam czas mi się nie spieszy
maf2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 16:05   #74
Lucka91
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucka91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: pokoik na poddaszu :)
Wiadomości: 2 776
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

jestem na 100% pewna ze aby wyrobili NIP NIEZBĘDNA jest pieczatka pracodawcy. Wyrabialam jakies pol roku temu, i musialam zalatwiac pieczatke i podpis pracodawcy. Jak nie mialam to pani w okienku nie chciala nawet spojrzec na wniosek
__________________
Narysujesz mi coś?
Lucka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 18:30   #75
Lili99
Zadomowienie
 
Avatar Lili99
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 580
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Ja w zeszłym tygodniu zostawiłam w US wniosek bez żadnej pieczątki. Pan w okienku sprawdził, przyjął i powiedział, że mam czekać na list Aż ciekawa jestem co przyjdzie.
Lili99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 18:53   #76
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Wyrabiałam NIP kiedy potrzebowałam się rozliczyć z nagrody, którą dostałam za wyniki maturalne, a nie miałam wtedy pracy i siłą rzeczy pracodawcy też nie. Złożyłam wniosek i NIP dostałam bez problemu...
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 10:19   #77
talia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 28
GG do talia87 Send a message via Skype™ to talia87
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

chcialam wyrobic nip ponad rok temu-ale bez pieczatki pracodawcy nie chcieli przyjac druczka (nie przejelam sie tym za bardzo, więc nie interesowalam sie co dalej z tym zrobic). teraz musze wyrobic nip, zeby odprowadzic podatek od zakupionego motoru, mam nadzieje ze nie bede miala z tym zadnych problemow bo po przeczytaniu tego tematu troche mam traume
talia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 11:43   #78
dziewczyna z ambicjami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna z ambicjami
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 428
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Mojej walki o NiP ciąg dalszy:
Od maja złożyłam 3 podania o NIP. Dwa przyszły po raz kolejny odmowne, czekam na trzeci.
Tym jednak razem, podanie wypełnione zostało przez księgową i podbite przez mojego pracodawcę, jednak mija już 4 tydzień i nie doczekałam się jakiejkolwiek odpowiedzi. W urzędzie powiedziano mi, że taki długi czas oczekiwania prawdopodobnie wiąże się z kolejną odmową. Już nie wiem co zrobić, jak mam dokonać rozliczenia skoro nasze państwo mi na to nie pozwala?

Kokuryu a nie myślałaś troszkę podstępem zdobyć NIP?? ;]
Ja zdobyłam go w łatwy sposób, po prostu poszłam do urzędu,powiedziałam Pani, że potrzebuje NIP do zarejestrowania samochodu. Złożyłam wniosek i odpowiedz z NIP'em dostałam listem poleconym
Może tak spróbuj
dziewczyna z ambicjami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 10:35   #79
maf2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Polska to naprawdę chory kraj. Każdy interpretuje przepisy według własnego widzimisię. Raz przyjmą raz nie przyjmą kpina. Wogóle to śmieszne jest żeby komuś robić problemy z tego powodu, ze chce podatek zapłacić

Nip, Regon, Pesel do wszystkiego osobny numerek i biurokracja kwitnie w najlepsze a normalny człowiek nie może nic załatwić tylko wszędzie problemy z każdą duperelą. I jak ten kraj ma się rozwijać ?
maf2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-30, 21:43   #80
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Mam 16 lat, chciałam sobie załatwić jakąś pracę na wakacje... byłam w pewnej firmie, dostalam trochę papierów do wypełnienia (z danymi + różne deklaracje itd.)... i babka powiedziała mi, że pieniądze wypłacają w połowie miesiąca, i że aby mogli to zrobić, muszę wyrobić sobie numer NIP...

no i z tego co wiem, na takie wyrobienie czeka się dość długo - 2-4 tygodnie....
i czy nie mogę po prostu podać nr NIP-u mojego taty?? Bo i tak trzeba podać nr konta bankowego, na który beda wpłacane pieniądze - ja swojego konta nie mam, więc muszę podać taty. Mogę to samo zrobić z NIP-em? Do czego w ogóle ten NIP jest potrzebny?
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 12:19   #81
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

nie możesz podać numeru taty. nip to przecież numer identyfikacji podatkowej. numer konta to co innego. wyrób sobie spokojnie nip, wyjasnij w firmie że dopiero na niego czekasz, i dostarcz jak bedziesz miała.
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 21:03   #82
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

witam, wie ktoś może czy nie można wypełnić druczku i wysłać go pocztą? trzeba jeździć do Urzędu...?
też swojego czasu próbowałam nip wyrobić "na zapas", już szukając pracy. wszędzie mi mówili, że to właśnie pracodawca powinien o niego dla mnie wystąpić, i jak już znajde pracę, to proszę tu są druki - wtedy trzeba przyjść.
pracuję teraz na umowe-zlecenie od pon-pt, i od 10-18, musze wyrobić nip najlepiej przed końcem roku, i nie wiem co zrobić za bardzo i jak to załatwiać. pracodawca sam mnie o to poprosił.

można to wysłać pocztą do Urzędu? no, i do którego, bo w jednym mi mówią, że w miejscu zameldowania, inni, że w miejscu pracy, tylko, że pracuje w Warszawie, no to w Urzędzie, której dzielnicy?? wszystko jedno?
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 14:33   #83
maf2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Można. Ja wysłałem polecony priortytetem i dostałem pocztą nip bez problemu. Razem z druczkiem wyślij uzasadnienie dlaczego chcesz otrzymać nip. W moim przypadku była to zapłata podatku za zachowek i to wystarczyło do otrzymania nipu.

W urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania(nie zameldowania).

Edytowane przez maf2
Czas edycji: 2009-11-24 o 14:36
maf2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 14:39   #84
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Up, up

Ktos wyrabiał ostatnio NIP bez wpisywania ewentualnego pracodawcy?
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 14:46   #85
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 507
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
Up, up

Ktos wyrabiał ostatnio NIP bez wpisywania ewentualnego pracodawcy?
przecież nipy mają być zniesione
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 16:41   #86
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Dlaczego nie chcą wyrobić mi NIP-u???

a to ja nic nie wiem, przepraszam ale ja nie ogladam wiadomosci/faktow itd. bo od tego co gadaja politycy az niedobrze sie robi... zmieniaja zasady/prawo/emerytury co chwile.. eh, taki off top

dzieki, juz nalazłam info, dla przykładu http://ksiegowosc.infor.pl/temat-dni...2011-roku.html

czyli od stycznia pracownicy nie majacy wlasnej dzialalnosci posługują sie peselem? dane do umow beda na podstawie peselu..... czyli znow tona makulatury idzie do kosza, bo zus, urzad skarbowy musi zmieniac druki i wnioski, ehhhhhh
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.