A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukujących - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-20, 10:39   #391
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

tak sie zastanawiam czy nie ukrecic sobie pudru antybakteryjnego ( primer lub finiszer)na bazie pudru jedwabnego,perlowego, skrobi kukurydzianej lub ryzowej i odrobiny krzemionki( jesli puder leczniczy na noc to bez krzemionki) i na koniec dodac kilka kropel olejku z drzewa herbacianego? kiedys juz robilam z podobnych skladnikow suchy szampon (skrobia ,krzemionka i jedwab) i na koniec dodawalam kilka kropel olejku lawendowego i po wymietoleniu w woreczku strunowym wszytko pieknie sie polaczylo( a olejku wkropilam sporo) i wciaz puder byl tak samo sypki jak i bez olejku za to pozostal zapach ktos probowal?
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 19:38   #392
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

wow, na to bym nie wpadła aby zakroplic nieco olejku do pudru to mnie zdziwiłas musze wyprobowac bo olejek herbaciany uwielbiam

a ja dzis zobaczyłam jak wyglada glinka bentonitowa i ghassoul, piekne kolorki, chyba sobie nieco kupie i dodam odrobine do pudru, albo ukręce sobie osobny i poeksperymentuje kiedys stosowałam z glinki ale zielonej, nawet solo nieco i nie narzekałam, no moze na suchosc ale z własnej winy bo nie mieszałam z niczym

ktos probował cos ukrecic z tymi glinkami?

hm, nawet glinka ghassoul jest z dodatkiem rozmarynu lub rumianku, ta z rumienkiem moze byc obiecująca
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2011-12-21 o 19:39
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 12:48   #393
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
tak sie zastanawiam czy nie ukrecic sobie pudru antybakteryjnego ( primer lub finiszer)na bazie pudru jedwabnego,perlowego, skrobi kukurydzianej lub ryzowej i odrobiny krzemionki( jesli puder leczniczy na noc to bez krzemionki) i na koniec dodac kilka kropel olejku z drzewa herbacianego? kiedys juz robilam z podobnych skladnikow suchy szampon (skrobia ,krzemionka i jedwab) i na koniec dodawalam kilka kropel olejku lawendowego i po wymietoleniu w woreczku strunowym wszytko pieknie sie polaczylo( a olejku wkropilam sporo) i wciaz puder byl tak samo sypki jak i bez olejku za to pozostal zapach ktos probowal?
Mmmmm, brzmi zachęcająco. Nigdy nic nie kręciłam z dodatkiem olei, muszę to sprawdzić. Dzięki za inspirację
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 10:28   #394
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Dziewczyny, czy puder bambusowy (z cynkiem, który daje mniej więcej ochronę SPF 3) jest lepszym wyborem niż mineralny puder z Lumiere Cosmetics? A może puder bambusowy z jedwabiem i owsem (może dorwałabym i dołożyła do niego tlenek cynku mikronizowany dodatkowo..)

Pudry LUMIERE już próbowałam, są droższe, ale chyba bardziej odpowiednie na lato i lepiej chronią buzię przed słońcem? Co sądzicie? Bardzo proszę o odpowiedź i kłaniam się nisko mineraloholiczkom

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2012-06-12 o 10:29
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 20:29   #395
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

mam straszną ochotę kupić ten zestaw i wymieszać w domu:

http://www.kolorowka.com/376,zestaw-...onasphere.html

Ale nie mam ani moździerza, ani młynka, a nie chcę kupować bo to już mi się nie mieści w budżecie. Czy mieszanie/ucieranie tego w inny sposób ma w ogóle sens?
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 19:58   #396
karola_d
Raczkowanie
 
Avatar karola_d
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 251
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Dziewczyny pomóżcie!
Najlepszym podkładem jaki znalazłam okazał się adorned with grace, niestety sklep zamknięty a nic innego nie sprawdza sie na mojej buzi. Chcę odtworzyc formułę awgm. Skład przedstawia się następująco:Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Magnesium Stearate & Iron Oxides. Nie wiem w jakich proporcjach zmieszac skladniki, proszę o wskazówki doswiadczone wizazanki
karola_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 11:17   #397
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Ktoś wie, jak z tym ucieraniem/mieleniem? Bo nie wiem, czy kupować...
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-30, 15:04   #398
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
mam straszną ochotę kupić ten zestaw i wymieszać w domu:

http://www.kolorowka.com/376,zestaw-...onasphere.html

Ale nie mam ani moździerza, ani młynka, a nie chcę kupować bo to już mi się nie mieści w budżecie. Czy mieszanie/ucieranie tego w inny sposób ma w ogóle sens?
W wątku jedna z dziewczyn prezentowała patent z mieszaniem za pomocą spieniacza do mleka (bez zdejmowania sprężynki) i tuby po pastylkach. Ucieranie w woreczku strunowym nie daje najlepszych efektów w przypadku podkładów. O różnych domowych metodach produkcji możesz poczytać tutaj: http://www.kosmetyki-mineralne.eu/i-...-mieszania.php.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 17:10   #399
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Dziękuję.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 23:12   #400
Truskavvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 70
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

witam, chciałam zapytać czym robicie kremy, chodzi mi o to czym miksujecie skladniki?
spieniacz do mleka na baterie nie jest zbyt trwały i do tego, gdy krem robi sie gęstszy, taki spieniacz nie ma odpowiedniej mocy i nie miksuje jak nalezy, wrecz zatrzymuje sie, zamiast mieszac.

czy macie jakies inne urządzenia przeznaczone do tego celu?

pozdrawiam.
Truskavvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 11:12   #401
BukaBuka
Raczkowanie
 
Avatar BukaBuka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 85
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

A może taki mikser ręczny tego typu? Mam taki w domu - rewelacyjnie sprawdza się przy miksowaniu zup czy koktajli Jest przy tym poręczny. Jednakże wymagałby nieco większej porcji kremu - mała zlewka odpada
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mikser.jpg (13,6 KB, 4 załadowań)
BukaBuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-12, 14:52   #402
Truskavvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 70
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez BukaBuka Pokaż wiadomość
A może taki mikser ręczny tego typu? Mam taki w domu - rewelacyjnie sprawdza się przy miksowaniu zup czy koktajli Jest przy tym poręczny. Jednakże wymagałby nieco większej porcji kremu - mała zlewka odpada

dzieki za odpowiedz
to chyba blender?

a probowalas nim robić krem? tez sie nad nim wczesniej zastanawialam, ale wlasnie widzialam ze sa dosc spore a ilosc kremu jest mala, ale moze sa jakieś mniejsze te blendery?

pozdrawiam
Truskavvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 18:59   #403
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Dziewczyny, to jest forum i wątek o kosmetykach mineralnych. O kręceniu kosmetyków pielęgnacyjnych piszemy na Biochemii Kosmetycznej, np. tutaj.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 09:25   #404
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Zużywam resztki niepasujących podkładów i zostało mi sporo odcienia lekko za żółtego. Niby się nie odcina od szyi, ale wyglądam w nim niezdrowo.
Do zlikwidowania żółtego rozumiem, że najlepiej użyć niebieskiego barwnika albo szarawych odcieni podkładu?
Tyle, że mnie najlepiej jest w żółto-brzoskiwniowych odcieniach, więc zastanawiam się czy dodanie czegoś różowego/czerwonego barwinika nie załatwiłoby sprawy?
Myślałam też nad tlenkiem cynamownowym, ale dotąd używałam go do przyciemniania podkładu, nie wiem czy użyty w mniejszej ilości nie zneutralizowałby żółtego?

EDIT: dostałam odpowiedź od kolorówki - żółty gasimy fioletem, czyli niebieski barwnik plus czerwony. Będę testować.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2012-07-20 o 10:58
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 20:21   #405
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość


Gdyby ktoś był zainteresowany moim korektorem to TU można o nim przeczytać
ktos spisal formule na slynny korektor mineralny by adusiadu?
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 14:34   #406
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dawno mnie tutaj nie było, Witam Was kompetentne wizażanki!

Czy jest sens dodawania korundu do peelingu (np. Farmona, seria Tutti Fruti) żeby był trochę bardziej złuszczający. Taka domowa mikrodermabrazja dla ciała... Nie mam pojęcia czy zwyczajnie nie zmarnuję korundu (wiadomo, na buzię to 3 mg, a tu trzeba jakoś czterokrotnie więcej aby uzyskać fajny scrub na uda i pośladki) - czy ph tutaj odpowiednie będzie?
Nijak to się ma do tematu wątku...
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne


Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 06:52   #407
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co Porcelana oil control od Aromaleigh zrobiła z moją twarzą [totalny efekt fotoszopa]. Zerknęłam na skład podany na stronie i jest naprawdę prosty:
Magnesium Stearate, Calcium Carbonate, Sericite mica, Iron Oxides
W związku z tym mam pytanie; jeśli chciałabym go odtworzyć, w jakich proporcjach powinnam użyć poszczególnych składników? Jakieś sugestie? Czy może lepiej porwać się na biga?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 20:31   #408
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co Porcelana oil control od Aromaleigh zrobiła z moją twarzą [totalny efekt fotoszopa]. Zerknęłam na skład podany na stronie i jest naprawdę prosty:
Magnesium Stearate, Calcium Carbonate, Sericite mica, Iron Oxides
W związku z tym mam pytanie; jeśli chciałabym go odtworzyć, w jakich proporcjach powinnam użyć poszczególnych składników? Jakieś sugestie? Czy może lepiej porwać się na biga?
Mikę możesz użyć w największej ilości, to główny wypełniacz. Stearynian magnezu odpowiada za przyczepność pudru, węglan wapnia odpowiada za krycie, a Iron Oxides to różnego rodzaju tlenki kolorowe, które stosuje się w tyci ilościach, wystarczy ich mała ilość do zabarwienia kosmetyku. Miki dałabym najwięcej, chociaż jak patrzę na stężenia dopuszczalne z kolorówki to do 100% nie da rady ułożyć.
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 08:54   #409
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez nomissn Pokaż wiadomość
Mikę możesz użyć w największej ilości, to główny wypełniacz. Stearynian magnezu odpowiada za przyczepność pudru, węglan wapnia odpowiada za krycie, a Iron Oxides to różnego rodzaju tlenki kolorowe, które stosuje się w tyci ilościach, wystarczy ich mała ilość do zabarwienia kosmetyku. Miki dałabym najwięcej, chociaż jak patrzę na stężenia dopuszczalne z kolorówki to do 100% nie da rady ułożyć.
Hmm, w takim razie spróbować ze stężeniami podanymi na kolorówce?
Powiedzmy, dam 10% stearynianu, 5% węglanu[może mniej, żeby nie przesuszyć skóry], 'szczyptę' pigmentu i resztę miki. Tylko czy efekt będzie ten sam..? Gdyby nie końcówka miesiąca, chyba wrzuciłabym do koszyka choć 10g słoiczek porcelany
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-30, 11:14   #410
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Hmm, w takim razie spróbować ze stężeniami podanymi na kolorówce?
Powiedzmy, dam 10% stearynianu, 5% węglanu[może mniej, żeby nie przesuszyć skóry], 'szczyptę' pigmentu i resztę miki. Tylko czy efekt będzie ten sam..? Gdyby nie końcówka miesiąca, chyba wrzuciłabym do koszyka choć 10g słoiczek porcelany
kombinuj, a może uda Ci się zrobić podobny tylko dobrze wymieszaj w moździeżu lub młynku. A może lepiej dać więcej węglanu, żeby mieć ładniejsze krycie, skoro chcesz mieć efekt fotoszopa
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 11:50   #411
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez nomissn Pokaż wiadomość
kombinuj, a może uda Ci się zrobić podobny tylko dobrze wymieszaj w moździeżu lub młynku. A może lepiej dać więcej węglanu, żeby mieć ładniejsze krycie, skoro chcesz mieć efekt fotoszopa
Mam nadzieję, że uda mi się choć częściowo odtworzyć produkt, bo naprawdę bardzo mi się moja twarz po min spodobała
Krycia dużego nie potrzebuję, tu raczej chodzi mi o efekt niesamowitego wygładzenia, bez podkreślonych porów, bez osiadania drobinek na meszku i lekkiego ujednolicenia. Dosłownie taka porcelanka. I tak stosuję go jako primer, na podkład nigdy niczego nie kładę
No nic, aktualnie moje zamówienie z kolorówki jest w realizacji, zamówiłam próbki składników; będę mieszać malutkie ilości Może dodam jedynie trochę zielonego tlenku, coby zniwelować ewentualne zaczerwienienia albo całkiem pominę ten etap, gdyż jest dla mnie zbędny.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 20:24   #412
Pati100
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 530
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Dziewczyny, przeczytałam wątek i wpadłam jak śliwka w kompot. Zamarzył mi się primer i finiszer w jednym do podkładów annabelle minerals. Wymyśliłam że zmieszam puder jedwabny (25%), perłowy (25%), sericite mika z mirystynianem magnezu (45%) i mikrosfery silikonowe (5%). Wszystkie produkty z kolorówki (mają gotową mieszankę miki z mirystynianem). Czy to może zadziałać? Mam cerę mieszaną z przetłuszczającą się strefą T i bardzo suchymi policzkami, do tego naczynka i skłonność do zapychania. Chciałabym złożyć zamówienie, ale boję się, że zapomnę o jakimś ważnym składniku. Rozumiem, że mirystynian będzie działał trochę jak stearynian (przynajmniej tak zrozumiałam z alfabetu, który jest tu na forum) i skoro dodaję mikrosfery silikonowe, to nie muszę już dodawać krzemionki, bo to prawie to samo. Jeżeli jednak potrzebuję krzemionki, to której, zwykłej czy spherici?
Pati100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 12:10   #413
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

http://www.kolorowka.com/400,zestaw-...coda-12-g.html

ja na Twoim miejscu wzielabym ten zestaw i ewentualnie wzbogacila go perła
dodam ze perla troche bieli tak samo jak jedwabny. nie jest to mocny efekt ale jednak. mikrosfery sa transparentne- dodatkowo nadaja sie do cery suchej - nie odwadniaja jej - jak i tlustej - pochlaniaja sebum. maja super przyczepnosc ktorej nie trzeba dodatkowo wspomagac . "oslaniaja" skore przed czynnikami zewnetrznymi ale jednoczenie nie utrudniaja jej oddychania dla nadania wlasciwosci pielegnujacych dalabym perełke- zapobiega tworzeniu blizn, goi wypryski, ma wlasciwosci filtra uv, duzo aminokwasow ktore przenikaja do skory. dla uzyskania lekkiego efektu glow - nagiej skory mozna dorzucic sericite mica( biel/bezbarwna) lub oriental beige( zlocisty bez)
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2013-04-22 o 12:11
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 16:25   #414
Pati100
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 530
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Tylko że ten zestaw to finisher, a ja bym chciała dwa w jednym, czyli żeby to był też primer. Jest to w ogóle możliwe?
Pati100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 18:28   #415
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Odp: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukujących

Ja nie widze problemu w tym by byl tez primer. Gdzie jest problem bo nie wiem? Ja robie podobny mix z tym ze mam wiecej krzemionki i raz uzywam tak raz tak. Dziewczyny nakladaja kremy do rak na wlosy jako odzywke i jakos nie ma z tym problemu ze przeciez to jest krem do rak. Skoro cos sie sprawdza w kilku rolach to czemu nie korzystac z tego?

Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:02   #416
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Zrobiłam sobie dzisiaj primer; próbowałam uzyskać coś podobnego do porcelany Aromaleigh, zachwycona jej działaniem. Porwałam się jednak na kosmetyk dwa w jednym i dodałam nieco zielonego tlenku, mam nadzieję, ze wyciszy delikatnie rumień. Dziś przeprowadzę pierwsze testy. Rozważam także dodatek uv protection base, ale to w swoim czasie.
Chce też ukręcić jakiś primer z dodatkiem uwielbianego przeze mnie pudry ryżowego, tylko potrzebę czegoś w wersji lżejszej i mniej pylącej, a bardziej kremowej. Myślę nad dodaniem mikrosfer silikonowych, takze uv base; muszę sprawdzić, co jeszcze posiadam w swoich zasobach
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:20   #417
tiggris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 45
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Z niecierpliwością czekam na przepis
tiggris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:47   #418
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Tak na oko po 10% stearynianu magnezu i węglanu wapnia, reszta to mika matowa i odrobina zielonego tlenku Nie wiem, jakie proporcje zawiera porcelana, mam nadzieję, że coś z tego wyszło Ale konsystencją przypomina pierwowzór, także jestem dobrej myśli
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 13:04   #419
rozdwojona
Raczkowanie
 
Avatar rozdwojona
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 389
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Chciałam zrobić sobie najprostszy puder, który zmatuje skórę i jednocześnie będzie miał filtr. Kupiłam 10 gram pudru bambusowego i 10 gram tlenku cynku na stronie e-naturalne. W jakich proporcjach najlepiej zmieszać te składniki? Poczytałam trochę informacji i wyszło mi, że na 10 g pudru bambusowego powinno być od 2,5 do 4 g tlenku cynku, ale wolałabym zasięgnąć rady od doświadczonych osób

Powinnam dodać jeszcze jakiś składnik?
rozdwojona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 16:33   #420
CzasWrocicNaZiemie
Raczkowanie
 
Avatar CzasWrocicNaZiemie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 31
GG do CzasWrocicNaZiemie
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Nie będę tworzyć nowego wątku bo moje zapytanie jest o własnoręcznie ukręcony podkład.oczywiście składniki z kolorówki chciałabym przerzucić się na mineralki ale nie wiem czy podołają kryciem.Chciałabym uzyskać krycie podobne do podkładu Double Wear albo jeszcze lepsze,czy jest taka możliwość? wiem że za krycie odpowiada dwutlenek tytanu,węglan wapnia,tlenek cynku.ale jeśli użyję dużej ilości aby krycie było odpowiednie to podkład nie będzie bielił?
w załączniku zdjęcie z efektem po nałożeniu własnoręcznego podkładu,pochodzi ze strony sklepu z receptur klientów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 102.jpg (13,2 KB, 32 załadowań)

Edytowane przez CzasWrocicNaZiemie
Czas edycji: 2013-08-05 o 16:38
CzasWrocicNaZiemie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-17 11:19:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.