Fendi L'acquarossa Elixir - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-17, 20:00   #1
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118

Fendi L'acquarossa Elixir


Wiem, ze rzadko zaklada się tutaj watki poswiecone wyłącznie jednemu zapachowi, chyba, ze jest on kultowy. Przeszukalam Internet i niewiele znalazłam o Fendi L'acquarossa Elixir. Mam probke wersji klasycznej, ale nie powalila mnie. Czy ktoras z Was zna wersje Elixir? Czy jest podobna do swojego poprzednika? Przegapilam fakt, ze były w jednej perfumerii internetowej, bo bylam gotowa kupic w ciemno, ale nie udało się Czy ktoś może ma jakas mala probeczke albo choc może opisac ten zapach? Bardzo dziekuje
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 18:04   #2
madziullka
Wtajemniczenie
 
Avatar madziullka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 825
Dot.: Fendi L'acquarossa Elixir

Podbijam temat, bo również interesuje mnie ta wersja, nie ukrywam, że flakon zachwyca i stąd moje zainteresowanie tym zapachem Niestety jak dotąd mało opinii na necie,

edit: nikt nic nie wie na ich temat? A może ktoś zna wersję L'acquarossa edp (czerwona)?
Chodzi mi eliksir(bordowy) po głowie, ale wersja edp (czerwona) też, bo natknęłam się na świetną cenę i ta butelka.... no cudo i głupia tłumaczę sobie że w tak pięknej butelce musi być ukryty piękny zapach

Napiszcie coś żebym nie popełniła jej w ciemno, wszak na odwyku jestem

Roz-ter-ka o ile się nie mylę pisała że wersja edp (czerwona) jest piękna... czy niuchał je ktoś jeszcze?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg L'acquarossa.jpg (80,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg L'acquarossa elixir.jpg (17,6 KB, 5 załadowań)
__________________
Magda

Rozbieram Pradę Candy edp https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1271715

Edytowane przez madziullka
Czas edycji: 2015-12-07 o 10:03
madziullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 07:25   #3
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: Fendi L'acquarossa Elixir

Napoczęłam wczoraj swoją flaszkę Elixiru.

Zapach rozpoczyna się wiśnią, taką mocno esencjonalną z syropu wyciągniętą, po 15 minutach dołącza do niej tuberoza i ten duet głosno brzmi przez godzinę. Nie lubię tuberozy, naprawdę, lecz jest tu podana w jakimś miksie, że nie jest dla mnie aż tak przykra. Potem tuberoza gaśnie, wiśnia wciąż gra, robi się słodko i "eliksirowo" W pewien sposób ta faza jest już niezmienna i przypomina mi HP elixir .

Trwałość znakomita, projekcja taka sobie, ale coś mi się wydaje, że trzeba z nimi poczekać do prawdziwej zimy.

Gdyby nie ta nieszczęsna tuberoza, kupiłabym kilka flaszek od razu.
Buteleczka 30 ml jest prześliczna.
__________________

Edytowane przez kanirak
Czas edycji: 2015-12-08 o 07:27
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 10:21   #4
madziullka
Wtajemniczenie
 
Avatar madziullka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 825
Dot.: Fendi L'acquarossa Elixir

Szkoda że nie wiem jak pachnie tuberoza. A możesz do czegoś przyrównać ten zapach? Może Ci coś przypomina. Znasz wersję edp? czerwoną? Mąka coś wspólnego?
__________________
Magda

Rozbieram Pradę Candy edp https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1271715
madziullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 10:31   #5
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: Fendi L'acquarossa Elixir

Tuberoza jest dla mnie wspólnym mianownikiem Poison klasycznego i np Infusion de Tubeurose Prady i dlatego oba wymienione są dla mnie nienoszalne. Jest ciepła ciężka i bardzo duszna. W L'Acquarosa Elixir jest podana w podobny sposób.
Nie znam innych wersji L'Acquarosa, więc nie porównam.
Pomijając wiśniowo - tuberorowy akord moje najbliższe skojarzenie to Hypnotic Poison Elixir.
__________________

Edytowane przez kanirak
Czas edycji: 2015-12-08 o 17:39
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 10:50   #6
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Fendi L'acquarossa Elixir

Cytat:
Napisane przez madziullka Pokaż wiadomość
Szkoda że nie wiem jak pachnie tuberoza. A możesz do czegoś przyrównać ten zapach? Może Ci coś przypomina. Znasz wersję edp? czerwoną? Mąka coś wspólnego?
Ma duzo wspolnego z Givenchy Oblique i troche Kilian Playing with a Devil, ale pi interesujacym wspolnym poczatku, szybko sladu nie ma

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez madziullka Pokaż wiadomość
Szkoda że nie wiem jak pachnie tuberoza. A możesz do czegoś przyrównać ten zapach? Może Ci coś przypomina. Znasz wersję edp? czerwoną? Mąka coś wspólnego?
Znam edt i z edt zero wspolnego Niedlugo bede o nich robic filmik tzn ogolnie o zapachach Fendi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 10:51   #7
terezjana
Rozeznanie
 
Avatar terezjana
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 874
GG do terezjana
Dot.: Fendi L'acquarossa Elixir

To warto czy nie? Bo już mam w koszyku
__________________
Wymienię
terezjana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-08, 11:50   #8
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: Fendi L'acquarossa Elixir

Cytat:
Napisane przez terezjana Pokaż wiadomość
To warto czy nie? Bo już mam w koszyku
Jak dla mnie warto
__________________
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 12:11   #9
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Fendi L'acquarossa Elixir

Cytat:
Napisane przez terezjana Pokaż wiadomość
To warto czy nie? Bo już mam w koszyku
Ja mam mieszane odczucia bo swietny poczatek znika na rzecz tuberozy, ktora ogolnie uwielbiam, ale w tym zapachu jest slaba tak ogolnie Ale za taka cene wg mnie warto

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 17:43   #10
madziullka
Wtajemniczenie
 
Avatar madziullka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 825
Dot.: Fendi L'acquarossa Elixir

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Ma duzo wspolnego z Givenchy Oblique i troche Kilian Playing with a Devil, ale pi interesujacym wspolnym poczatku, szybko sladu nie ma

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------



Znam edt i z edt zero wspolnego Niedlugo bede o nich robic filmik tzn ogolnie o zapachach Fendi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
W takim razie czekam niecierpliwie na filmik

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez kanirak Pokaż wiadomość
Tuberoza jest dla mnie wspólnym mianownikiem Poison klasycznego i np Infusion de Tubeurose Prady i dlatego oba wymienione są dla mnie nienoszalne. Jest ciepła ciężka i bardzo duszna. W L'Acquarosa Elixir jest podana w podobny sposób.
Nie znam innych wersji L'Acquarosa, więc nie porównam.
Pomijając wiśniowo - tuberorowy akord moje najbliższe skojarzenie to Hypnotic Poison Elixir.
Dziękuję Ci za te kilka słów, chyba muszę przemyśleć, czy zdołam udźwignąć ten kaliber

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Cytat:
Napisane przez terezjana Pokaż wiadomość
To warto czy nie? Bo już mam w koszyku
kurcze...też mam w koszyku i biję się z myślami, miał być odwyk i żadnych flaszek w ciemno
__________________
Magda

Rozbieram Pradę Candy edp https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1271715
madziullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 12:48   #11
terezjana
Rozeznanie
 
Avatar terezjana
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 874
GG do terezjana
Dot.: Fendi L'acquarossa Elixir

Cytat:
Napisane przez madziullka Pokaż wiadomość
W takim razie czekam niecierpliwie na filmik

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------



Dziękuję Ci za te kilka słów, chyba muszę przemyśleć, czy zdołam udźwignąć ten kaliber

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------



kurcze...też mam w koszyku i biję się z myślami, miał być odwyk i żadnych flaszek w ciemno
O tak Żadnych flaszek w ciemno to moje pierwsze odwykowe przykazanie Chociaż już w tym miesiącu złamałam je na dzwonkach Ricci Ale kusi mnie ta wiśnia z tuberoza. Chyba puszczę przelew Jeszcze ostatkami sił sie powstrzymuję
__________________
Wymienię
terezjana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-29, 01:58   #12
dreamer4
Zadomowienie
 
Avatar dreamer4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdynia Śródmieście
Wiadomości: 1 570
GG do dreamer4
Dot.: Fendi L'acquarossa Elixir

Dla mnie są bardzo podobne do in Black J.D. Pozo, oraz ekstraktu Delices Cartiera. Wiśnia jest naturalna, ale kwaskowata, co mi średnio odpowiada. Napaliłem się na słodką, dojrzałą, nawet lekko syntetyczną wiśnie jak w Oblique . Tu wiśnia jest taka prosto z drzewka, lekko zgnieciona, tryskająca kwaskowatym sokiem, tuberoza i coś nieznanego -pewnie lantana, wanilia b delikatna, nud drewna nie wyczuwam . Zawiodłem się, nuty obiecujące, praktycznie wszystkie uwielbiam. Za mało słodyczy, drewna, za bardzo wytrawne.Plus taki, że faktycznie b czuć wiśnie, kto lubi ich wytrawne, kwaskowate oblicze powinien być zachwycony. Flakonik ciężki, luksusowe wykonanie.
__________________

dreamer4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 06:23   #13
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Fendi L'acquarossa Elixir

Cytat:
Napisane przez dreamer4 Pokaż wiadomość
Dla mnie są bardzo podobne do in Black J.D. Pozo, oraz ekstraktu Delices Cartiera. Wiśnia jest naturalna, ale kwaskowata, co mi średnio odpowiada. Napaliłem się na słodką, dojrzałą, nawet lekko syntetyczną wiśnie jak w Oblique . Tu wiśnia jest taka prosto z drzewka, lekko zgnieciona, tryskająca kwaskowatym sokiem, tuberoza i coś nieznanego -pewnie lantana, wanilia b delikatna, nud drewna nie wyczuwam . Zawiodłem się, nuty obiecujące, praktycznie wszystkie uwielbiam. Za mało słodyczy, drewna, za bardzo wytrawne.Plus taki, że faktycznie b czuć wiśnie, kto lubi ich wytrawne, kwaskowate oblicze powinien być zachwycony. Flakonik ciężki, luksusowe wykonanie.
A wg mnie to wydanie jest szybko bardzo slodkie, cierpkosc to tylko ulotne jej chwile, nie widze podobienstwa do alkoholowosci In Black, predzej wlasnie do Delices

---------- Dopisano o 07:23 ---------- Poprzedni post napisano o 07:21 ----------

Cytat:
Napisane przez dreamer4 Pokaż wiadomość
Dla mnie są bardzo podobne do in Black J.D. Pozo, oraz ekstraktu Delices Cartiera. Wiśnia jest naturalna, ale kwaskowata, co mi średnio odpowiada. Napaliłem się na słodką, dojrzałą, nawet lekko syntetyczną wiśnie jak w Oblique . Tu wiśnia jest taka prosto z drzewka, lekko zgnieciona, tryskająca kwaskowatym sokiem, tuberoza i coś nieznanego -pewnie lantana, wanilia b delikatna, nud drewna nie wyczuwam . Zawiodłem się, nuty obiecujące, praktycznie wszystkie uwielbiam. Za mało słodyczy, drewna, za bardzo wytrawne.Plus taki, że faktycznie b czuć wiśnie, kto lubi ich wytrawne, kwaskowate oblicze powinien być zachwycony. Flakonik ciężki, luksusowe wykonanie.
I na mnie spore podobienstwo do Oblique
Jak poszukujesz bardzo slodkiej wisni, to polecam Vanitas Profumum Roma albo Frais Monde Cherry Barbados&Vanille
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 11:54   #14
elalulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Fendi L'acquarossa Elixir

dziewczyny a czy nie została którejś z Was jakaś niewielka ilość L'acqarossa elixir której nie będziecie już używać???NIGDZIE nie mogę powąchać tego zapachu przed zakupem, ( żadne perfumerie nie maja tersterów ,w necie też tylko cłay flakon można kupić )Wolałabym więc odkupić od którejś z Was resztkę i przetestować przed zakupem pełnowymiarowego flakonu
elalulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-31 12:54:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.