Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-24, 13:04   #1
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118

Ceny perfum z nowu w gore?!


Wczoraj, bedac w Sephorze, spojralam na cene jednego zapachu. Jeszcze niedawno kosztowal cos niewiele ponad 150 zl, a teraz... 180! Bylo to Gucci Rush, ktore jesienia kosztowalo wlasnie 180 zl, potem potanialo, a teraz... prosze bardzo, znowu w gore. Czy tez cos takiego zauwazylyscie? dziwne to zjawisko, bo przeciec ceny mialy wlansie spadac, a nie rosnac. Dotyczyc to mialo perufm i kolorowki i liczylam na to, ze bedzie troche taniej, te 10%, ktore zapowiadali. Moze nie zrobilam pelnego rozeznania, wiec prosze, oswieccie mnie, czy tak jest tez w przypadku wielu innych perfum.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 13:42   #2
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Ceny perfum z nowu w gore?!

O rany Jeszcze bardziej podrożały ?

Jakiś czas temu przytaczałam tutaj newsa na temat tego, że perfumerie Sephora (chyba też Douglas i Marionaud) zostały ukarane wysokimi grzywnami za sztuczna zawyżanie cen w swoich perfumeriach Naprawdę nie wiem co tam się znów dzieje...
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 13:56   #3
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Ceny perfum z nowu w gore?!

Jeżeli chodzi o wzrost cen perfum, to ostatnio zauważyłam, że nawet na Truskawce niestety niektóre zapachy są droższe...
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 14:05   #4
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: Ceny perfum z nowu w gore?!

Tym samym tracą na całym interesie, bo bardzo wiele osób nadal korzystać będzie z allegro i perfumerii internetowych. Właśnie ze względu na ceny.
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 14:51   #5
dooo
Zakorzenienie
 
Avatar dooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3 163
Dot.: Ceny perfum z nowu w gore?!

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Wczoraj, bedac w Sephorze, spojralam na cene jednego zapachu. Jeszcze niedawno kosztowal cos niewiele ponad 150 zl, a teraz... 180! Bylo to Gucci Rush, ktore jesienia kosztowalo wlasnie 180 zl, potem potanialo, a teraz... prosze bardzo, znowu w gore. Czy tez cos takiego zauwazylyscie? dziwne to zjawisko, bo przeciec ceny mialy wlansie spadac, a nie rosnac. Dotyczyc to mialo perufm i kolorowki i liczylam na to, ze bedzie troche taniej, te 10%, ktore zapowiadali. Moze nie zrobilam pelnego rozeznania, wiec prosze, oswieccie mnie, czy tak jest tez w przypadku wielu innych perfum.

Wprawdzie nie była ostatnio w sephorze więc nie looknęłam na ceny,,,,,,
ale może po letnich promocjach i przecenach postanawiają "odrobić straty"??
dooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 14:55   #6
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ceny perfum z nowu w gore?!

Nie slyszalam, ze zaplacili grzywne, ale skoro tak, to dobrze im tak Ale to i tak nic nie da, jak sadze, bo widac i tak dalej im sie oplaca zaplacic grzywne i zawyzac ceny. Obawiam sie, ze i ja zaczne korzystac masowo z allegro albo stref bezclowych. Moze dzieki temu moja kolekcja na nowo sie powiekszy
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 15:04   #7
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Ceny perfum z nowu w gore?!

Ciekawe czy tylko u nas podwyższyli ceny I przede wszystkim - czy podwyższyli ceny większości produktów.
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-19, 23:56   #8
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Ceny perfum z nowu w gore?!

No to fajnie
Pozostanie:
-allegro
-perfumerie internetowe
-zaprzyjaźniony sprzedawca z perfumerii niewirtualnej...
Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 09:26   #9
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Ceny perfum z nowu w gore?!

Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość
Tym samym tracą na całym interesie, bo bardzo wiele osób nadal korzystać będzie z allegro i perfumerii internetowych. Właśnie ze względu na ceny.
dokładnie może po wyborach się coś zmieni , albo to wymysł tych perfumerii
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 16:58   #10
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ceny perfum z nowu w gore?!

Bedac wczoraj w perfumerii, obeszlam sporo polek i zorientowalam sie, ze najwyzsze ceny maja oczywiscie nowosci - to oczywista oczywistosc Rozumiem to, ale jak wacham cos, co praktycznie nie pachnie (a powinno, wszak to wysoka polka), nie rozwija sie, tylko szybko gasnie, no to zastanawiam sie dlaczego to kosztuje az 200 zl za 30 ml? Nie jestem sknera, wrecz przeciwnie i jestem w stanie dac duzo, jesli cos mi sie podoba, ale obiektywnie musze stwierdzic, ze tu juz nawet nie chodzi o gust, bo kazdy ma inny. Ale jelsi zapach nie jest ani troche wyszukany, dopracowany a w dodatku prawie niewyczuwalny, to mysle, ze powinno sie cos z ta cena zrobic. Zwlaszcza, ze to szczegolnie w Polsce ceny perfum sa spore. Kiedy przegladam strony Douglasa w Niemczech to sporo ofert jest korzystniejszych, nie wpsominajac o ciaglych promocjach na Jil Sander itp.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 22:15   #11
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Na początek cytaty z artykułu z przedostatniego Nesweeka (numer 31/08, strona 42).

Cytat:
Jest drogo, bo płacimy


W Polsce coraz więcej towarów jest droższych niż w Paryżu czy Nowym Jorku. To wina importerów i naszej konsumpcyjnej euforii.

Marilyn Monroe mawiała: pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy. Ale dlaczego w Polsce to szczęście musi tyle kosztować? Dlaczego blondynka wszech czasów, która "zasypiała ubrana w Chanel Nr 5", za swoje ulubione perfumy dziś musiałaby w Polsce zapłacić nawet o 30 proc. więcej niż nad Sekwaną? - Też chciałbym to wiedzieć - komentuje Olaf Szymanowski, dyrektor departamentu asortymentu w sieci kosmetycznej Sephora.

Według raportu firmy konsultingowej Mercer, monitorującej koszty utrzymania w największych miastach świata, Warszawa jest już na 35. miejscu, tuż za Sztokholmem i Barceloną. Notując w tym roku największy obok São Paulo skok - aż o 32 pozycje. To zestawienie zbiorcze dla całego koszyka dóbr. Konkretne przykłady można mnożyć.
(...)
Od kilku miesięcy dyrekcja Sephory w Polsce bezskutecznie namawia producentów i dystrybutorów ekskluzywnych kosmetyków do obniżenia cen. Nie reagują na apele, co najwyżej ostrożnie deklarują, że może w styczniu przyszłego roku. A na razie, jak wynika z analizy cen na sklepowych półkach, nawet je podnoszą. L'Oréal de Lux, właściciel kilkunastu marek (m.in. Lancome, Armani, Helena Rubinstein, Cacharel), w tym roku podniósł ceny o 2 proc.

W branży mówi się, że wszystkiemu winne jest wysokie spozycjonowanie marki Chanel. Aby dana marka została uznana za luksusową, musi mieć cenę tak wysoką jak Chanel albo tylko nieznacznie niższą. Konsumenci wierzą bowiem, że wysoka cena równa się wysokiej jakości. Robert B. Cialdini w książce "Wywieranie wpływu na ludzi" przytacza przykład whisky Chivas Regal, która miała kłopoty z utrzymaniem się na rynku, dopóki menedżerowie nie wpadli na pomysł podniesienia jej ceny wysoko ponad poziom marek konkurencyjnych. Choć produkt się nie zmienił, jego sprzedaż znacznie wzrosła. Czy tak jest w przypadku cen kosmetyków ekskluzywnych? Zapewne tak, bo Polacy są wciąż gotowi za ten luksus płacić. Ich sprzedaż rośnie w tempie 15-20 proc. rocznie, więc producenci i dystrybutorzy nie mają żadnego interesu w tym, by ceny obniżać.

(...)
Co teraz? Gomułka szansy upatruje w internecie. Wierzy, że coraz większa rzesza klientów zamiast przepłacać w polskich sklepach, będzie robiła zakupy w sieci.

Owszem, kupujemy już więcej w internecie - za ok. 10 mld zł w tym roku, wobec 5 mld dwa lata temu, ale to ciągle mało, by wymusić obniżki cen. Dostęp do internetu szerokopasmowego jest ciągle za mały, wielu potencjalnych klientów nadal obawia się płacić on-line. Co gorsza, jak usłyszeliśmy na poczcie, celnicy zaczęli z uwagą przyglądać się paczkom z Ameryki. Za przesyłki z krajów pozaunijnych (a więc np. z najatrakcyjniejszych pod względem cen Stanów Zjednoczonych) trzeba zapłacić kilkanaście procent cła, które naliczy nam funkcjonariusz celny, a poczta przy odbiorze przesyłki poprosi o uiszczenie należności. - Tyle tego przychodzi, że trochę cła celnicy musieli ponaliczać. Nie może być za darmo - powiedział nam pracownik poczty.

Psycholog Katarzyna Hamer nie spodziewa się, aby tańsze zakupy w sieci odciągnęły klientów od butików, salonów samochodowych i galerii handlowych. - Kupowanie w eleganckich miejscach, estetyczne otoczenie, usłużna obsługa niesie przyjemność, której nie daje internet - mówi Hamer. Bo kupowanie w sklepach pozwala przejrzeć się w oczach innych, pełnych podziwu i zazdrości.
Cały artykuł dostępny tutaj .

No właśnie... Podczas dzisiejszego obchodu perfumerii zwróciłam uwagę na ceny i muszę przyznać, że mnie dosłownie powaliły
Wiadomo, miłość perfumeryjna nigdy nie była sprawą tanią, ale to co się teraz dzieje przechodzi wszelkie pojęcie. Takie na przykład 50ml My Insolence, które w polskiej Sephorze i Douglasie kosztują 270zł a w zagranicznym sklepie internetowym kosztują 134zł + 13,40 za przesyłkę.

Jedyne wyjście z tej sytuacji to zakupy internetowe. Ale w naszym wypadku to chyba i tak dominująca forma zakupów, prawda ?
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-04, 22:52   #12
nagada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 38
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Ja myślę, że to raczej trendowe zjawisko dotknęło i perfum. Wchodząc do sklepu spożywczego obok mnie codziennie widzę, że jest drożej.Sprzedawczynie skarżą się, że każda dostawa ma wyższe ceny. Gdzie się nie obejrzę (przynajmniej w Warszawie) ceny naprawdę rosną z dnia na dzień. Myślę, że po prostu ten trend spadł teraz i na perfumy, bo żadnych racjonalnych podstaw to nie ma (wręcz przeciwnie, powinny być tańsze).Swego czasu tak właśnie było z mieszkaniami.Na przykładzie W-wy patrząc w ciągu półtora roku ceny wzrosły 200%, chociaż kiedy rozmawiałam ze znajomymi z firmy budowlanej twierdzili, że max 50% jest uzasadnione.Ale popyt był olbrzymi ( napędzali go nie ma się co oszukiwać powracający z zagranicy młodzi ludzie oraz możliwość brania 30-letnich kredytów ), wszyscy podnosili ceny mieszkań z dnia na dzień - więc nikt nie chciał mniej zarobić niż inni.Teraz to już się uspokoiło (ale marna pociecha kiedy metr w normalnym budynku kosztuje ok 10 tys), słyszy się już nawet, że niektórzy zaczynają robić promocje, dorzucają wycieczki, część montażu za friko czy też wprost negocjują niższą cenę.Co do mnie nie będę i z przekonania i z powodu możliwości finansowych płacić za coś 400 zł jeżeli ten sam produkt mogę mieć za połowę ceny.Już chyba bardziej opłaca się wsiąść w pociąg, skoczyć na jednodniową sklepową wycieczkę do Niemiec i tam na promocjach zrobić zakupy.A dla leniwych (takich jak ja) pozostaje oczywiście internet .Chociaż zakupy w nim jak wiemy niestety potrafią pod innym względem zaboleć.
nagada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 23:20   #13
taiwa
Zadomowienie
 
Avatar taiwa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 080
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Już wiele było świetlanych wizji, że w perfumeriach ma być taniej Teraz już w obietnice i zapowiedzi tego typu nie wierze za grosz
W cytatach które zostały tu przytoczone, jest zdanie, które w pełni podzielam: jakiekolwiek ceny by w perfumeriach nie były i tak sklepy internetowe nie odbiorą im znaczącej ilości klientów.
Trzeba wziąć pod uwagę, że my, tu na forum jesteśmy dość specyficzną grupą ludzi i absolutnie nie jesteśmy jakimś wyznacznikiem. Stanowimy swoisty krąg wtajemniczonych Wydaje mi się, że dla większości ludzi, zamawianie perfum ze Stanów, czy kosmetyków z Hong-Kongu jest dość obce a jak wiadomo, tego co nieznane ludzie się obawiają i wolą iść do pobliskiej Sephory / Douglasa, gdzie wszystko jest pod ręką, a pani konsultantka doradzi.
Przyznaje, że jak sama poznawałam oferty sklepów internetowych, był to dla mnie spory szok, na zasadzie "jak to mozliwe??!!".
Nie jestem sknerą, a przynajmniej tak mi się wydaje ale okropie nie lubie przepłacać. Owszem do tej pory kupuje czasem coś w Douglasie, najczęściej jest to pielęgnacja, typu mleczka, toniki, czy coś z kolorówki, co jest potrzebne, na już I bardzo lubie tam kupować, lubie zawsze miłe, uśmiechnięte panie (najbardziej wtedy, kiedy płace ), lubie całą tą otoczkę i atmosferę. Ale to właśnie coraz bardziej konkurencyjne ceny w sklepach internetowych, sprawiają, że coraz częściej myśle sobie, że niestety, zarobić lokalnemu Douglasowi nie dam.
Moje podejście przekłada się na wszystkie chyba dziedziny życia: tak samo jak nie biagam po sklepach szukając, czy schab na kotlety będzie gdzieś minimalnie tańszy tak samo jeśli różnice cenowe są zdecydowanie niewielkie, nie zawracam sobie tym głowy. Jednak jak Angel przytoczyła przykład My Insolence, w pierwszym poście, czasami są one zastraszające.
I na koniec równie dobry przykład:
Zachorowałam na początku tego roku na podkład La Prairie, zachwycił mnie i musiałam mieć. W perfumeri zostałam ogłuszona ceną 630 zł. Po czym na Strawberrynet zamówiłam za bodajże 315 zł. To chyba nie wymaga komentarza
__________________
taiwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 23:29   #14
BeYourself
Zadomowienie
 
Avatar BeYourself
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

"Psycholog Katarzyna Hamer nie spodziewa się, aby tańsze zakupy w sieci odciągnęły klientów od butików, salonów samochodowych i galerii handlowych. - Kupowanie w eleganckich miejscach, estetyczne otoczenie, usłużna obsługa niesie przyjemność, której nie daje internet - mówi Hamer. Bo kupowanie w sklepach pozwala przejrzeć się w oczach innych, pełnych podziwu i zazdrości."

Zaznaczone zdanie jest mistrzowskie.
Ale co do reszty - z pewnością są takie osoby, o jakich mówi ta psycholożka, ale mogę im tylko współczuć. Jeśli dla nich miernikiem własnej wartości jest zazdrość w oczach innych, no to chyba niezbyt dużo sobą reprezentują.
Ja rosnące ceny perfum i kosmetyków odbieram w ten sposób, że ww. przestają już być w PL towarem luksusowym. Jeszcze nie tak dawno flaszka Chanel czy Diora była towarem luksusowym i naprawdę drogim, dziś w dobie internetowych zakupów może sobie na nie pozwolić "niemal każdy". Dlatego też producenci kosmetyków starają się dalej utrzymać tę "luksusowość", m.in. przez windowanie cen. Uważam też (zresztą takie są prognozy instytutów jakichś tam), że ilość zakupów internetowych będzie wciąż rosła, w PL zwłaszcza - w porównaniu do innych krajów jesteśmy w tyle pod tym względem. Osobiście wolę kupić w necie taniej, nawet za cenę braku "przejrzenia się w oczach innych, pełnych podziwu i zazdrości" w sklepie stacjonarnym.
__________________
Czasem jestem jak kolorowy ptak
Jak ptak patrzę w dół na góry
Patrzę w dół na góry


BeYourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 07:36   #15
angel 310
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dragonheart
Wiadomości: 567
GG do angel 310
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

ja jakoś boję się kupowac w necie, jakos nie chce mie sie wierzyć, ze perfumy o tak niskich cenach sa prawdziwe.Złamałam się dwa razy- raz na allegro nabyłam podróbę Angela za 300zł, za drugim razem w perfumerii.pl udało mi sie dostac prawdziwego Innocenta za połowę ceny z Sephory. pomijam juz fakt, ze w necie poruszam sie jak słoń w składzie porcelany i większość to dla mnie czarna magia.Truskawka kusi mnie strasznie, ceny mają super ale nie posiadam niestety karty kredytowej więc o zakupach moge tylko pomarzyc.A Pradę kupiłam w perfumerii za koszmarne pieniadze. Już sie zastanawiam co zrobić jak flaszka się skończy a mam takiego fioła, że kiedy zostaje pół to znaczy, że sie konczy
angel 310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 07:58   #16
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Cytat:
Napisane przez angel 310 Pokaż wiadomość
ja jakoś boję się kupowac w necie, jakos nie chce mie sie wierzyć, ze perfumy o tak niskich cenach sa prawdziwe.
Niestety większość ludzi tak myśli ale przecież każdy robi zakupy tam gdzie chce.
Ja nie będę kupować w sieciówkach za cenę wyższą o połowę, co to to nie Co prawda trzeba się trochę wysilić i poszukać w necie dobrych cen ale coś za coś. My tutaj mamy ułatwioną sytuację i tak jak któraś z dziewczyn napisała wyżej, nie jesteśmy zwykłą i reprezentatywną grupą konsumentów
Szkoda że producenci nie widzą, że perfumy (dzięki internetowi) coraz częściej stają się towarem dla każdego i nie są już towarem bardzo ekskluzywnym. Wielu ludzi po prostu nie będzie chciało przepłacać, nie będzie chciało się "przejrzeć się w oczach innych, pełnych podziwu i zazdrości"
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 11:59   #17
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Cytat:
Napisane przez BeYourself Pokaż wiadomość
Zaznaczone zdanie jest mistrzowskie.
Ale co do reszty - z pewnością są takie osoby, o jakich mówi ta psycholożka, ale mogę im tylko współczuć. Jeśli dla nich miernikiem własnej wartości jest zazdrość w oczach innych, no to chyba niezbyt dużo sobą reprezentują.
No właśnie, mnie to zdanie też rozwaliło i zastanawiałam się czy może nie ominąć w cytacie tego jednego zdania, bo ono zdecydowanie psuje całą kompozycję Chociaż po głębszym zastanowieniu, może i coś w tym jest. Ekspedientki potrafią traktować jak bóstwo osobę, która zostawi w sklepie 1000zł a jakaś osoba, która wychodzi z drogiego sklepu z ogromniastą logowaną papierową torbą wypełnioną różnymi drogimi cudami być może czuje się kimś lepszym - pewnie są takie przypadki.

Ja w Sephorze kupiłam tylko parę flakoników właśnie ze względu na to, że jestem świadoma, że istnieją miejsca gdzie 100ml oryginalnego (oczywiście) Angela kosztuje 250 a nie 680 złotych

Pamiętam wypowiedź jednej dziewczyny tu na forum. W Stanach perfumy marek dostępnych w Sephorze absolutnie nie są żadnym luksusem z kosmosu. Dziewczyna dość dobitnie napisała, że tam "każda sprzątaczka, która ma na to ochotę pachnie Diorem". Ceny oprócz tego, że są najnormalniej w świecie niższe to w dodatku są proporcjonalnie realne w stosunku do płac. A u nas ceny się jeszcze podwyższa żeby sprawiać iluzję jeszcze większej nieosiągalności
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 12:09   #18
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
No właśnie, mnie to zdanie też rozwaliło i zastanawiałam się czy może nie ominąć w cytacie tego jednego zdania, bo ono zdecydowanie psuje całą kompozycję Chociaż po głębszym zastanowieniu, może i coś w tym jest. Ekspedientki potrafią traktować jak bóstwo osobę, która zostawi w sklepie 1000zł a jakaś osoba, która wychodzi z drogiego sklepu z ogromniastą logowaną papierową torbą wypełnioną różnymi drogimi cudami być może czuje się kimś lepszym - pewnie są takie przypadki.
oj, jest dużo takich przypadków, tego jestem pewna ale cóż, jeśli ktoś chce się dowartościować tym, iż kupił "perfumę Diora" w Sephorze za tyleee kasy to należy tylko współczuć
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 12:32   #19
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
oj, jest dużo takich przypadków, tego jestem pewna ale cóż, jeśli ktoś chce się dowartościować tym, iż kupił "perfumę Diora" w Sephorze za tyleee kasy to należy tylko współczuć
No właśnie

Hm, zastanawiam się czy według zarządu wspomnianych w artykule marek perfumeryjnych perfumy to w dalszym ciągu tylko pachnąca woda czy już wyznacznik statusu Pytanie retoryczne.

A cierpią na tym perfumoholiczki
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-05, 17:07   #20
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Ostatnie zdanie jest boskie.

A tak poza tym dziwi mnie bardzo ta ambicja firmy Chanel do bycia cenowym nr 1. Jakość ich towaru ciągle spada, pomadki nie są już tak trwałe, a butelki perfum coraz bardziej przypominają niedoróbki podróbek (jakkolwiek to brzmi ). Rozumiem, że chcą być marką ekskluzywną, ale w takim przypadku cena powinna iść w parze z jakością. Tymczasem wychodzi z tego masówka i tyle.

A co do tematu zakupów... Ja nie kupuję w Sephorze ani Douglasie, tzn. nie kupuję tam perfum. Na swoją wypłatę muszę zapracować, na flaszkę muszę się napocić kilkanaście godzin i nie robię tego po to, by część tej kasy wyrzucić. Jeśli mogę mieć 75ml Lolity edt za 120zł + 10 za przesyłkę, to dlaczego mam niby wydać 160zł za 30ml? Nie rozumiem i nie zamierzam.

A zazdrosne spojrzenia i powiew luksusu w perfumeriach mi zwyczajnie zwisają.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 17:27   #21
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Powiem tylko tyle,ze strasznie sie ciesze ,ze trafilam na to forum i na dziewczyny.
Moge kupowac perfumy w necie , wczesniej kupowalam niestety w perfumeriach lub przywozilam z zagranicy (nie wiedzialam ,ze mozna tak jak teraz i dodatkowo balam sie ,ze kupie podroby)
Teraz ciesze sie bo za cene jednego flakonu moge zakupic 2 flakoniki malo tego zawsze ktos spieszy z pomoca w zakupach i ocenie czy sa orginalne Dziewczyny bardzo,bardzo dziekuje -wiedza ktore...,a swoja droga nie spodziewalam sie ,ze moge miec perfumy z Hong-Kongu.

Za zazdrosnymi spojrzeniami i powiewem luksusu w perfumeriach nie tesknie . wisi mi i powiewa.


Edit prosze moda o usuniecie tego na dole wizaz padl jak wysylalam i kurcze drugi post sie wzial ale
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW






Edytowane przez czarnazuzia1
Czas edycji: 2008-08-05 o 18:41
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 19:03   #22
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Psycholog Katarzyna Hamer nie spodziewa się, aby tańsze zakupy w sieci odciągnęły klientów od butików, salonów samochodowych i galerii handlowych. - Kupowanie w eleganckich miejscach, estetyczne otoczenie, usłużna obsługa niesie przyjemność, której nie daje internet - mówi Hamer. Bo kupowanie w sklepach pozwala przejrzeć się w oczach innych, pełnych podziwu i zazdrości.

To ostatnie zdanie jakkolwiek może się wydawać z kosmosu, nie jest tak do końca pozbawione sensu i producenci ekskluzywnych towarów, w tym kosmetyków doskonale zdają sobie z tego sprawę.
Nadmienię przy okazji, że i mnie ten "splendor" zwisa, podobnie jak poprzedniczkom

Oglądałam kiedyś program, bodajże na Planete, o tym jak ekskluzywne marki (chodziło konkretnie o Lancome) ustalają ceny swoich produktów. Jak to się dzieje, że krem którego całkowity koszt powstania (składniki, proces technologiczny, opakowanie, etc.) wynosi, powiedzmy nie więcej jak 15 $, jako produkt finalny kosztuje 150 $ i więcej. Dlaczego tak się dzieje? Bo tyle skłonni są za niego zapłacić potencjalni nabywcy poddani szczegółowym testom przez ekspertów od marketingu rzeczonych firm
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 20:04   #23
BeYourself
Zadomowienie
 
Avatar BeYourself
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość

To ostatnie zdanie jakkolwiek może się wydawać z kosmosu, nie jest tak do końca pozbawione sensu i producenci ekskluzywnych towarów, w tym kosmetyków doskonale zdają sobie z tego sprawę.
Nadmienię przy okazji, że i mnie ten "splendor" zwisa, podobnie jak poprzedniczkom

Oglądałam kiedyś program, bodajże na Planete, o tym jak ekskluzywne marki (chodziło konkretnie o Lancome) ustalają ceny swoich produktów. Jak to się dzieje, że krem którego całkowity koszt powstania (składniki, proces technologiczny, opakowanie, etc.) wynosi, powiedzmy nie więcej jak 15 $, jako produkt finalny kosztuje 150 $ i więcej. Dlaczego tak się dzieje? Bo tyle skłonni są za niego zapłacić potencjalni nabywcy poddani szczegółowym testom przez ekspertów od marketingu rzeczonych firm
Bo "płacimy" za markę, za te wszystkie gwiazdy i modelki, które reklamują produkt, za reklamy w ekskluzywnych gazetach (tych droższych, Lancome nie będzie się wszak reklamowało w Pani Domu czy Naj), które są strasznie drogie.
Zresztą, pewne "fakty" dot. marek i tak mamy już niejako zakodowane w naszej podświadomości. Gdyby położono przed nami pudełeczka kremów z identyczną zawartością, ale na jednym z nich napisane byłoby Lancome, a na drugim dajmy na to Kolastyna, to i tak podświadomie wywindowalibyśmy cenę Lancome - mamy w umyśle "zapisane", że to musi być drogie, bo "ekskluzywne". Ale oczywiście wiadomo nie od dziś, że "ekskluzywność" nie musi iść w parze z jakością, a szkoda.
__________________
Czasem jestem jak kolorowy ptak
Jak ptak patrzę w dół na góry
Patrzę w dół na góry


BeYourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 20:46   #24
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Cytat:
Napisane przez BeYourself Pokaż wiadomość
Bo "płacimy" za markę, za te wszystkie gwiazdy i modelki, które reklamują produkt, za reklamy w ekskluzywnych gazetach (tych droższych, Lancome nie będzie się wszak reklamowało w Pani Domu czy Naj), które są strasznie drogie.
Zresztą, pewne "fakty" dot. marek i tak mamy już niejako zakodowane w naszej podświadomości. Gdyby położono przed nami pudełeczka kremów z identyczną zawartością, ale na jednym z nich napisane byłoby Lancome, a na drugim dajmy na to Kolastyna, to i tak podświadomie wywindowalibyśmy cenę Lancome - mamy w umyśle "zapisane", że to musi być drogie, bo "ekskluzywne". Ale oczywiście wiadomo nie od dziś, że "ekskluzywność" nie musi iść w parze z jakością, a szkoda.
Ja myślę, że gaża Darii Werbowy nie ucierpiałaby wcale a wcale nawet wówczas gdyby reklamowane przez nią produkty były choćby o połowę tańsze
Za to wzniecanie w klientach poczucia, że poprzez używanie danego produktu zaznają raju na ziemi - bezcenne
Kwestia - ile zechcą za to zapłacić
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 21:14   #25
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Ja myślę, że gaża Darii Werbowy nie ucierpiałaby wcale a wcale nawet wówczas gdyby reklamowane przez nią produkty były choćby o połowę tańsze
Za to wzniecanie w klientach poczucia, że poprzez używanie danego produktu zaznają raju na ziemi - bezcenne
Kwestia - ile zechcą za to zapłacić

Na pewno taki jest cel producentów, windujących ceny z kilkukrotnym przebiciem. Jesteśmy dla nich wschodnim rynkiem, więc może uważają, że mamy mentalność podobną do stereotypowych "Nowych Ruskich" - im drożej, tym kupione produkty fajniejsze? Wiadomo, znajdą się tacy ludzie - w sumie żal ich trochę.

A z drugiej strony, myślę że przy niższych cenach wiele drogerii mogłoby zwyczajnie splajtować. Kiedyś dowiedziałam się, ile kosztuje miesięczny czynsz za 1 metr kwadratowy powierzchni sklepowej na krakowskim Rynku - długo nie mogłam wyjść z szoku i obliczyć, jak też komukolwiek może się to opłacać. Bo przecież największy udział w cenie luksusowych produktów to sklepowe marże, które pokrywają ceny wynajmu powierzchni i wynagrodzenia tych wszystkich teoretycznie kompetentnych pań ekspedientek. Że tak wrednie dodam na wspomnienie pani Fuksjowej Ropuchy z Douglasa.
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 20:28   #26
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Papużko, przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać - zwizualizowałam sobie ową Fuksjową Ropuchę z Douglasa i monitor do czyszczenia
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 17:29   #27
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Ja tez kupuje perfumy i kosmetyki tylko w internecie a dokladnie na ebay. Nigdy nie kupilam nic w sieciowkach. Jedynie w Anglii zdarza mi sie kupic cos w drogeriach, glownie chodzi mi o kremy, maseczki czy podklady.
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 21:47   #28
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Papużko, przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać - zwizualizowałam sobie ową Fuksjową Ropuchę z Douglasa i monitor do czyszczenia
Wirtualnie wycieram flanelką
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 10:43   #29
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Czy ja wiem,czy ceny az tak rosna...W kazdym razie w SP i w Rossamnnie jest coraz wiecej coraz wiekszych ( )promocji i wole kupowac tam,bo wiem,ze sa oryginalne W necie troszke sie boje W Sephorze i Douglasie tez jest coraz wiecej promocji Ale dla porownania: 100 mln Halloween w SP kosztowal 79,90, a 30 mln w Douglasie 59 zl.Wiec czekam,az SP i Rossmann powieksza swoja zapachowa baze
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 00:23   #30
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Cytat:
Napisane przez moren Pokaż wiadomość
Czy ja wiem,czy ceny az tak rosna...W kazdym razie w SP i w Rossamnnie jest coraz wiecej coraz wiekszych ( )promocji i wole kupowac tam,bo wiem,ze sa oryginalne W necie troszke sie boje W Sephorze i Douglasie tez jest coraz wiecej promocji Ale dla porownania: 100 mln Halloween w SP kosztowal 79,90, a 30 mln w Douglasie 59 zl.Wiec czekam,az SP i Rossmann powieksza swoja zapachowa baze
No właśnie - może "regularne" ceny rosną - w sumie wszystko ostatnio podrożało, spójrzmy prawdzie w oczy - ale mam wrażenie, że jest coraz więcej promocji, okazji i wyprzedaży, można ten sam zapach kupić w Rossmanie za 60 zł lub tą samą pojemność w Sephorze za 160. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.