Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-21, 00:45   #151
camillet
Raczkowanie
 
Avatar camillet
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 332
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
Ja kupiłam w rossmanie, nie wiem czy nadal są

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dzieki, w rosmanie nie bylo ale udalo mi sie kupic w gatta i merylin w gal Kazimierz
camillet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 09:11   #152
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez camillet Pokaż wiadomość
Dzieki, w rosmanie nie bylo ale udalo mi sie kupic w gatta i merylin w gal Kazimierz
Dobrze, że się udało, ja też się naszukałam jak były potrzebne

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 09:22   #153
Pallas Ril
Rozeznanie
 
Avatar Pallas Ril
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 667
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

A mozecie polecic jakis sklep w Krakowie, gdzie bylby duzy wybor eleganckiej bielizny ciazowej/do karmienia? Chodzi mi o biustonosze z takich firm jak HotMilk, Alles etc. Jakos nie wyobrazam sobie kupic biustonosza przez Internet bez mierzenia :/
__________________
Hania
Pallas Ril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 09:56   #154
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Pallas Ril Pokaż wiadomość
A mozecie polecic jakis sklep w Krakowie, gdzie bylby duzy wybor eleganckiej bielizny ciazowej/do karmienia? Chodzi mi o biustonosze z takich firm jak HotMilk, Alles etc. Jakos nie wyobrazam sobie kupic biustonosza przez Internet bez mierzenia :/
jeden kupiłam w galerii krakowskiej w sklepie koło h&m, inny w sklepie osiedlowym z bielizną, są też w enliczkach penliczkach ale nie wiem czy oni pozwalają mierzyć
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 10:35   #155
mszpilka
Rozeznanie
 
Avatar mszpilka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 963
GG do mszpilka
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Dzień Dobry!

przyjmiecie jeszcze jedną mamę?

Mieszkam w Krakowie od kilku lat, jestem mamą dwulatki i teraz końcem kwietnia spodziewam się synka.
Córkę rodziłam w Koperniku i teraz tez mam zamiar tam rodzić

co do bielizny to ja te dwa lata temu kupowałam w Galerii Kazimierz ale nie wiem czy jest jeszcze tam sklep z ubraniami ciążowymi ale na pewno jest HappyMum w Bonarce.
mszpilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 11:27   #156
patkami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 28
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

A możecie polecić waszych ginekologów z Krakowa , moja pani dr. niestety nie pracuje w żadnym szpitalu i mam dylemat kogo wybrać może podrzucicie kilku i prywatnych i na NFZ.
patkami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 15:19   #157
framboise87
Raczkowanie
 
Avatar framboise87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 382
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez patkami Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży staraliśmy się z mężem 4 miesiące i w końcu się udało. Do tej pory chodziła prywatnie do Pani dr. Springwald na Urzędniczej aczkolwiek wszystkie badania płatne choć to bardzo dobry ginekolog czy znacie jakiegoś dobrego ginekologa na NFZ w Krakowie?
Zrobiłam pierwszą bete i wynik 532 czyli 2-3 tydzień w tym tygodniu chcę jeszcze raz sprawdzić czy dobrze przyrasta no i wybrać się na wizytę pod koniec stycznia aby już coś więcej zobaczyć.
Witaj i gratulacje!
Jeśli chodzi o lekarza, to ja chodzę do dr Janaszek, z tym że chodzę do niej do enel medu (mamy tam wykupione ubezpieczenie z firmy), wiem, że dyżuruje też ona w Narutowiczu, ewentualnie możesz sprawdzić ją w necie, czy nie pracuje jeszcze w jakimś szpitalu/przychodni. Jestem z niej zadowolona, zleca mi wszystkie badania, w dodatku jest ciepłą i miłą kobietą, wszystko cierpliwie tłumaczy.
Ostatnio nawet miałam bóle podbrzusza, ale uspokoiła mnie, zbadała dokładnie i wszystko w porządku, jedynie praca 8-godzinna przy kompie nie jest wskazana.

Cytat:
Napisane przez camillet Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje koniecznie dzis kupic w Krakowie rajstopy ciazowe, takie kryjące. Dodam, ze dopiero kolo 18 moge wyjsc z domu... macie jakies sprawdzone miejsce na takie zakupy?
Camillet jeśli znajdziesz takie rajstopy, proszę daj znać gdzie kupiłaś.
Dziewczyny, a co z legginsami? Ja mam jedną ciążową parę, kupiłam ją w Marylin w Gal. Kazimierz, ogólnie są ok, ale nie są całkowicie kryjące, a chciałabym coś mega kryjącego i ciepłego (mrozy nadeszły chyba!). Polecacie jakieś, albo wiecie gdzie można kupić?
__________________
Oh, in this love I found strength I never knew I had
framboise87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-21, 21:14   #158
Pallas Ril
Rozeznanie
 
Avatar Pallas Ril
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 667
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
jeden kupiłam w galerii krakowskiej w sklepie koło h&m, inny w sklepie osiedlowym z bielizną, są też w enliczkach penliczkach ale nie wiem czy oni pozwalają mierzyć
Jak można nie przymierzyć stanika? :/ Ja byłam w Entliczku na Dobrego Pasterza, ale tam mieli tylko takie zwykłe białe bawełniane staniki, a ja chciałam taki ładny koronkowy

Cytat:
Napisane przez mszpilka Pokaż wiadomość
Dzień Dobry!

przyjmiecie jeszcze jedną mamę?

Mieszkam w Krakowie od kilku lat, jestem mamą dwulatki i teraz końcem kwietnia spodziewam się synka.
Córkę rodziłam w Koperniku i teraz tez mam zamiar tam rodzić

co do bielizny to ja te dwa lata temu kupowałam w Galerii Kazimierz ale nie wiem czy jest jeszcze tam sklep z ubraniami ciążowymi ale na pewno jest HappyMum w Bonarce.
Zajdę w takim razie tam zobaczyć Dzięki!

Cytat:
Napisane przez patkami Pokaż wiadomość
A możecie polecić waszych ginekologów z Krakowa , moja pani dr. niestety nie pracuje w żadnym szpitalu i mam dylemat kogo wybrać może podrzucicie kilku i prywatnych i na NFZ.
Ja polecałam już dr Marcina Mikę, bardzo konkretny lekarz. Przyjmuje prywatnie w Superior CM na Czyżyńskiej i chyba gdzieś na Ruczaju z tego co słyszałam. No i pracuje na Kopernika, tam gdzie planuje rodzić, więc to się też może przydać
__________________
Hania
Pallas Ril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 08:45   #159
patkami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 28
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Pallas Ril Pokaż wiadomość
Jak można nie przymierzyć stanika? :/ Ja byłam w Entliczku na Dobrego Pasterza, ale tam mieli tylko takie zwykłe białe bawełniane staniki, a ja chciałam taki ładny koronkowy



Zajdę w takim razie tam zobaczyć Dzięki!



Ja polecałam już dr Marcina Mikę, bardzo konkretny lekarz. Przyjmuje prywatnie w Superior CM na Czyżyńskiej i chyba gdzieś na Ruczaju z tego co słyszałam. No i pracuje na Kopernika, tam gdzie planuje rodzić, więc to się też może przydać

A jest jest koszt wizyty z USG u tego lekarza?
patkami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 09:58   #160
Pallas Ril
Rozeznanie
 
Avatar Pallas Ril
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 667
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez patkami Pokaż wiadomość

A jest jest koszt wizyty z USG u tego lekarza?
Ja ostatnio placilam 200 zl za wizyte z usg
__________________
Hania
Pallas Ril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 13:27   #161
ElaMorela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Pallas Ril Pokaż wiadomość
A mozecie polecic jakis sklep w Krakowie, gdzie bylby duzy wybor eleganckiej bielizny ciazowej/do karmienia? Chodzi mi o biustonosze z takich firm jak HotMilk, Alles etc. Jakos nie wyobrazam sobie kupic biustonosza przez Internet bez mierzenia :/
Z tego co wiem to na stronie allesa jest "miarka", możesz sie zmierzyć w domu i później Ci podaje rozmiar...
ElaMorela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-22, 13:47   #162
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez patkami Pokaż wiadomość
A możecie polecić waszych ginekologów z Krakowa , moja pani dr. niestety nie pracuje w żadnym szpitalu i mam dylemat kogo wybrać może podrzucicie kilku i prywatnych i na NFZ.
Cytat:
Napisane przez framboise87 Pokaż wiadomość
Witaj i gratulacje!
Jeśli chodzi o lekarza, to ja chodzę do dr Janaszek, z tym że chodzę do niej do enel medu (mamy tam wykupione ubezpieczenie z firmy), wiem, że dyżuruje też ona w Narutowiczu, ewentualnie możesz sprawdzić ją w necie, czy nie pracuje jeszcze w jakimś szpitalu/przychodni. Jestem z niej zadowolona, zleca mi wszystkie badania, w dodatku jest ciepłą i miłą kobietą, wszystko cierpliwie tłumaczy.
Ostatnio nawet miałam bóle podbrzusza, ale uspokoiła mnie, zbadała dokładnie i wszystko w porządku, jedynie praca 8-godzinna przy kompie nie jest wskazana.

Dr Janaszek spotkałam w szpitalu wywarła na mnie dobre wrażenie
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 08:06   #163
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez framboise87 Pokaż wiadomość
Camillet jeśli znajdziesz takie rajstopy, proszę daj znać gdzie kupiłaś.
Dziewczyny, a co z legginsami? Ja mam jedną ciążową parę, kupiłam ją w Marylin w Gal. Kazimierz, ogólnie są ok, ale nie są całkowicie kryjące, a chciałabym coś mega kryjącego i ciepłego (mrozy nadeszły chyba!). Polecacie jakieś, albo wiecie gdzie można kupić?
poszukaj może w h&m, ja tam kupiłam ciążowe leginsy

Cytat:
Napisane przez Pallas Ril Pokaż wiadomość
Jak można nie przymierzyć stanika? :/ Ja byłam w Entliczku na Dobrego Pasterza, ale tam mieli tylko takie zwykłe białe bawełniane staniki, a ja chciałam taki ładny koronkowy
też sobie nie wyobrażam nie zmierzyć, aha, ja akurat w entliczku nie oglądałam wtedy szukaliśmy czegoś innego, tylko rzuciłam okiem że są.
Warto pytać w bieliźnianych może akurat coś mają, ale z reguły w stacjonarnych wybór nie jest imponujący z tego co zauważyłam.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 08:06   #164
camillet
Raczkowanie
 
Avatar camillet
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 332
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez framboise87 Pokaż wiadomość
Witaj i gratulacje!
Jeśli chodzi o lekarza, to ja chodzę do dr Janaszek, z tym że chodzę do niej do enel medu (mamy tam wykupione ubezpieczenie z firmy), wiem, że dyżuruje też ona w Narutowiczu, ewentualnie możesz sprawdzić ją w necie, czy nie pracuje jeszcze w jakimś szpitalu/przychodni. Jestem z niej zadowolona, zleca mi wszystkie badania, w dodatku jest ciepłą i miłą kobietą, wszystko cierpliwie tłumaczy.
Ostatnio nawet miałam bóle podbrzusza, ale uspokoiła mnie, zbadała dokładnie i wszystko w porządku, jedynie praca 8-godzinna przy kompie nie jest wskazana.



Camillet jeśli znajdziesz takie rajstopy, proszę daj znać gdzie kupiłaś.
Dziewczyny, a co z legginsami? Ja mam jedną ciążową parę, kupiłam ją w Marylin w Gal. Kazimierz, ogólnie są ok, ale nie są całkowicie kryjące, a chciałabym coś mega kryjącego i ciepłego (mrozy nadeszły chyba!). Polecacie jakieś, albo wiecie gdzie można kupić?
Kupilam tam gdzie Ty, ale lepsze sa z gatta, z tym, ze na zamowienie tylko kozna dostac 100den, wlasnie czekam. Ja sobie kupilam zwykle chinskie legginsy xxxl w auchan w bonarce, byla wyprzedaz rajtek i getrow. Sa tak duze ze wyciagam je spokojnie ponad brzuszek, a dalam 14 zl. Sa grube, w srodku frotowe, calkowicie kryjace. Lepiej szukac na placach typu stawy, kleparz na stoiskach z bielizna albo wlasnie w auchan






Cytat:
Napisane przez mszpilka Pokaż wiadomość
Dzień Dobry!

przyjmiecie jeszcze jedną mamę?

Mieszkam w Krakowie od kilku lat, jestem mamą dwulatki i teraz końcem kwietnia spodziewam się synka.
Córkę rodziłam w Koperniku i teraz tez mam zamiar tam rodzić

co do bielizny to ja te dwa lata temu kupowałam w Galerii Kazimierz ale nie wiem czy jest jeszcze tam sklep z ubraniami ciążowymi ale na pewno jest HappyMum w Bonarce.
witaj! W galerii bylo mothercare ale zlikwidowali go.

Widze ze chcesz rodzic na kopernika, ktos z tego szpitala Ci prowadzil ciaze? Mialas przy porodzie studentow? Bylam tam na patologii i bylam badana przez studentow, wiecej sobie na to nie pozwole. Mozna odmowic udzialu studentow przy badaniach?
camillet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 08:10   #165
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

w krakowskiej jest mothercare
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 08:28   #166
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
poszukaj może w h&m, ja tam kupiłam ciążowe leginsy

też sobie nie wyobrażam nie zmierzyć, aha, ja akurat w entliczku nie oglądałam wtedy szukaliśmy czegoś innego, tylko rzuciłam okiem że są.
Warto pytać w bieliźnianych może akurat coś mają, ale z reguły w stacjonarnych wybór nie jest imponujący z tego co zauważyłam.
W entliczku na wadowickiej maja ładne biustonosze z Alles by mum cz jakos tak sie to pisze
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 07:48   #167
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez patkami Pokaż wiadomość
A możecie polecić waszych ginekologów z Krakowa , moja pani dr. niestety nie pracuje w żadnym szpitalu i mam dylemat kogo wybrać może podrzucicie kilku i prywatnych i na NFZ.
Dr Katarzyna Moskala przyjmuje Przy Placu Centralnym pracuje w szpitalu Żeromskim,Jest rewelacyjna za 9 dni mam termin porodu
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 09:40   #168
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez kefii Pokaż wiadomość
W entliczku na wadowickiej maja ładne biustonosze z Alles by mum cz jakos tak sie to pisze
ja mam właśmie jeden z alles kupiony w galerii krakowskiej, dobrze się nosi
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 11:01   #169
Pallas Ril
Rozeznanie
 
Avatar Pallas Ril
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 667
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez camillet Pokaż wiadomość
Widze ze chcesz rodzic na kopernika, ktos z tego szpitala Ci prowadzil ciaze? Mialas przy porodzie studentow? Bylam tam na patologii i bylam badana przez studentow, wiecej sobie na to nie pozwole. Mozna odmowic udzialu studentow przy badaniach?
Ja też chcę rodzić na Kopernika. Wiesz.. to jest jednak Klinika Uniwersytecka, więc studenci być muszą. W końcu gdzieś się muszą nauczyć
Mi osobiście studenci nie przeszkadzają jeśli tylko stoją i patrzą. Jak robią nieinwazyjne badania to tez spoko. Ale akurat wolałabym, żeby mnie żaden nie zszywał :/

Cytat:
Napisane przez kefii Pokaż wiadomość
W entliczku na wadowickiej maja ładne biustonosze z Alles by mum cz jakos tak sie to pisze
Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
w krakowskiej jest mothercare
To muszę jeszcze się tam przejechać A kiedy radzicie kupić biustonosz do karmienia? Mi strasznie piersi urosły w 2gim miesiącu ciąży, a teraz w zasadzie ich rozmiar się nie zmienia (jestem w 6tym miesiącu). Zastanawiam się czy jeszcze urosną i lepiej się wstrzymać z zakupem?
__________________
Hania
Pallas Ril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-24, 11:27   #170
meniado
Raczkowanie
 
Avatar meniado
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków i okolice
Wiadomości: 41
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Ja też się zastanawiam czy kupować większy od razu czy już taki na miarę - może obecne mamusie nam doradza
__________________
Żyje się tylko raz!
meniado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 12:22   #171
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Pallas Ril Pokaż wiadomość
Ja też chcę rodzić na Kopernika. Wiesz.. to jest jednak Klinika Uniwersytecka, więc studenci być muszą. W końcu gdzieś się muszą nauczyć
Mi osobiście studenci nie przeszkadzają jeśli tylko stoją i patrzą. Jak robią nieinwazyjne badania to tez spoko. Ale akurat wolałabym, żeby mnie żaden nie zszywał :/





To muszę jeszcze się tam przejechać A kiedy radzicie kupić biustonosz do karmienia? Mi strasznie piersi urosły w 2gim miesiącu ciąży, a teraz w zasadzie ich rozmiar się nie zmienia (jestem w 6tym miesiącu). Zastanawiam się czy jeszcze urosną i lepiej się wstrzymać z zakupem?
Ja kupiłam troszke luźniejsze i jeden jest taki na styk a drugi jest idealny. Kupowałam jakos 3 tygodnie przed porodem
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 12:43   #172
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Pallas Ril Pokaż wiadomość
A kiedy radzicie kupić biustonosz do karmienia? Mi strasznie piersi urosły w 2gim miesiącu ciąży, a teraz w zasadzie ich rozmiar się nie zmienia (jestem w 6tym miesiącu). Zastanawiam się czy jeszcze urosną i lepiej się wstrzymać z zakupem?
Moje w czasie ciąży stały się tylko pełniejsze, a dopiero po porodzie urosły ze dwa rozmiary (jak nie więcej)
__________________
Sposób na drogie paliwo
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 13:03   #173
Pallas Ril
Rozeznanie
 
Avatar Pallas Ril
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 667
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość
Moje w czasie ciąży stały się tylko pełniejsze, a dopiero po porodzie urosły ze dwa rozmiary (jak nie więcej)

To chyba kupię jeden taki tańszy stanik, żeby mieć do szpitala. A resztę dokupię już po porodzie jak się unormuje rozmiar


A jeszcze a propos Kopernika. Czy któraś z was widziała gdzieś listę rzeczy, które trzeba wziąć ze sobą do szpitala? Wiem, że każdy szpital wymaga czegoś innego, a akurat u nich na stronie nie udało mi się tego znaleźć :/

Słyszłam, że niektóre szpitale zapewniają pampki. A w niektórych to nawet lepiej nie brać swoich ubranek, bo i tak wszystkie wrzucają później do wspólnego pudła i nie idzie już ich odzyskać
__________________
Hania
Pallas Ril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 13:48   #174
meniado
Raczkowanie
 
Avatar meniado
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków i okolice
Wiadomości: 41
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

A w Koperniku nie ma jakiś dni otwartych? Tak aby się dowiedzieć wszystkiego. Albo nie chodzisz do lekarza który tam pracuje? Czy położną?
__________________
Żyje się tylko raz!
meniado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 14:14   #175
mszpilka
Rozeznanie
 
Avatar mszpilka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 963
GG do mszpilka
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez camillet Pokaż wiadomość
Widze ze chcesz rodzic na kopernika, ktos z tego szpitala Ci prowadzil ciaze? Mialas przy porodzie studentow? Bylam tam na patologii i bylam badana przez studentow, wiecej sobie na to nie pozwole. Mozna odmowic udzialu studentow przy badaniach?
To jest klinika uniwersytecka wiec studenci są ale nie widziałam żadnego na porodówce. Zaznaczę tylko ze rodziłam ponad 2 lata temu i tam w najlepsze trwał remont.
Widziałam o tym bo wcześniej chodziłam do szkoły rodzenie przy szpitalu.
Pamiętam tylko, że na obchodach byli studenci ale tylko z boku sie przyglądali, lekarz dyskretnie sprawdzał ranę i resztę. Robił to tak, że nikt poza nim nie widział tego czego nie powinien zobaczyć i cicho dopytywał o szczegóły, bez zamieszania. Więc pomimo tego, ze w sali było nas sporo i całe stado lekarzy i studentów, czułam się swobodnie i nie zawstydzona.
Ciążę miałam i obecną mam prowadzona przez Dr. Chałupczaka, może go kojarzysz z patologii.
Nie wiem czy to miało wpływ na traktowanie mnie w szpitalu.


Cytat:
Napisane przez Pallas Ril Pokaż wiadomość
Ja też chcę rodzić na Kopernika. Wiesz.. to jest jednak Klinika Uniwersytecka, więc studenci być muszą. W końcu gdzieś się muszą nauczyć
Mi osobiście studenci nie przeszkadzają jeśli tylko stoją i patrzą. Jak robią nieinwazyjne badania to tez spoko. Ale akurat wolałabym, żeby mnie żaden nie zszywał :/

To muszę jeszcze się tam przejechać A kiedy radzicie kupić biustonosz do karmienia? Mi strasznie piersi urosły w 2gim miesiącu ciąży, a teraz w zasadzie ich rozmiar się nie zmienia (jestem w 6tym miesiącu). Zastanawiam się czy jeszcze urosną i lepiej się wstrzymać z zakupem?
Hehe, raczej żaden nie będzie Cie zszywał
Co do rzeczy do szpitala już Ci pisałam ale napiszę jeszcze raz dla reszt zainteresowanej. Kopernik zapewnia ubranka dla dziecka, mokre chusteczki i pieluchy. Swoje dopiero na wypis trzeba mieć. Dla mamy dają opakowanie podpasek resztę trzeba mieć swoją i podkłady też lepiej mieć w zapasie. Szare mydełko, może być w płynie do podmywania.
Przy wypisie objaśniają co i jak z pępkiem. TŻ przy pierwszym przewijaniu pomagała położna, pokazała co i jak.
Fajna sprawą są położne - doradcy laktacyjni. Pokazują i tłumaczą jak przystawiać i karmić. Ale jak wszędzie zdarzają sie wyjątki i nawiedzone położne w sprawie laktacji. Generalnie nie ma problemu, można na noc oddać dziecko położnym, są położne (jak się potem okazało moja sąsiadka ), które przychodzą i pytają czy któreś dziecko trzeba dokarmić i daja porcję w butelce. Można oczywiście sie nie zgodzić.


a co do biustonoszów ja kupiłam dwa przed porodem ale musiałam dokupić większe. Kupiłam Allesa a potem zamówiłam juz na All większe miski bo biust urósł jeszcze o rozmiar.
mszpilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 15:23   #176
meniado
Raczkowanie
 
Avatar meniado
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków i okolice
Wiadomości: 41
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Mam do Was pytanie - jestem w 15 tyg - i ostatnio zaczęłam mieć plamienia - na szczęście takie brązowe zwykle w nocy i bóle brzucha tak jakby jajnika. Byłam u lekarza, na usg wszystko wygląda ok, serduszko bije, maluszek ruchliwy, łożysko podobno też prawidłowo się rozwija. Luteinę zażywam prawie od początku, witaminy i magnez też. Lekarz zalecił mi odpoczynek, dostałam zwolnienie z pracy na 3 tygodnie. Ale mimo że odpoczywam plamienia są nadal. Do tego pojawiła się u mnie jakaś wysypka - takie płaskie plamki na brzuchu, pod piersiami i na plecach. Czy któraś z Was też miała/ ma takie objawy - szczególnie martwią mnie te plamienia bo to pierwsza ciąża? Niby mam zaufanie do mojej lekarki ale wiadomo jak to jest - ich rutyna tez dopada. Szczególnie że nie powiedziała mi skąd te plamienia - ostatnio jakoś się nie przemęczałam ani nie kochałam sie z mężem, nie są też to dni okresu.
Czy któraś z Was też miała?
__________________
Żyje się tylko raz!
meniado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 16:05   #177
camillet
Raczkowanie
 
Avatar camillet
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 332
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez mszpilka Pokaż wiadomość
To jest klinika uniwersytecka wiec studenci są ale nie widziałam żadnego na porodówce. Zaznaczę tylko ze rodziłam ponad 2 lata temu i tam w najlepsze trwał remont.
Widziałam o tym bo wcześniej chodziłam do szkoły rodzenie przy szpitalu.
Pamiętam tylko, że na obchodach byli studenci ale tylko z boku sie przyglądali, lekarz dyskretnie sprawdzał ranę i resztę. Robił to tak, że nikt poza nim nie widział tego czego nie powinien zobaczyć i cicho dopytywał o szczegóły, bez zamieszania. Więc pomimo tego, ze w sali było nas sporo i całe stado lekarzy i studentów, czułam się swobodnie i nie zawstydzona.
Ciążę miałam i obecną mam prowadzona przez Dr. Chałupczaka, może go kojarzysz z patologii.
Nie wiem czy to miało wpływ na traktowanie mnie w szpitalu.




Hehe, raczej żaden nie będzie Cie zszywał
Co do rzeczy do szpitala już Ci pisałam ale napiszę jeszcze raz dla reszt zainteresowanej. Kopernik zapewnia ubranka dla dziecka, mokre chusteczki i pieluchy. Swoje dopiero na wypis trzeba mieć. Dla mamy dają opakowanie podpasek resztę trzeba mieć swoją i podkłady też lepiej mieć w zapasie. Szare mydełko, może być w płynie do podmywania.
Przy wypisie objaśniają co i jak z pępkiem. TŻ przy pierwszym przewijaniu pomagała położna, pokazała co i jak.
Fajna sprawą są położne - doradcy laktacyjni. Pokazują i tłumaczą jak przystawiać i karmić. Ale jak wszędzie zdarzają sie wyjątki i nawiedzone położne w sprawie laktacji. Generalnie nie ma problemu, można na noc oddać dziecko położnym, są położne (jak się potem okazało moja sąsiadka ), które przychodzą i pytają czy któreś dziecko trzeba dokarmić i daja porcję w butelce. Można oczywiście sie nie zgodzić.


a co do biustonoszów ja kupiłam dwa przed porodem ale musiałam dokupić większe. Kupiłam Allesa a potem zamówiłam juz na All większe miski bo biust urósł jeszcze o rozmiar.
Kojarzyc to malo powiedziane prowadzil mi poprzednią ciążę. Bylam z niego bardzo zadowolona, chociaz teraz mam innego lekarza, bo finansowo lepiej mi to wychodzi.
Ja z patologii mam zle wspomnienia ze studentami, zostalam zbadana przez studentke tak ze czulam bol przez caly dzien. NiGDY nikt nie przeprowadzil tak fatalnie badania jak to dziewcze...






Cytat:
Napisane przez meniado Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie - jestem w 15 tyg - i ostatnio zaczęłam mieć plamienia - na szczęście takie brązowe zwykle w nocy i bóle brzucha tak jakby jajnika. Byłam u lekarza, na usg wszystko wygląda ok, serduszko bije, maluszek ruchliwy, łożysko podobno też prawidłowo się rozwija. Luteinę zażywam prawie od początku, witaminy i magnez też. Lekarz zalecił mi odpoczynek, dostałam zwolnienie z pracy na 3 tygodnie. Ale mimo że odpoczywam plamienia są nadal. Do tego pojawiła się u mnie jakaś wysypka - takie płaskie plamki na brzuchu, pod piersiami i na plecach. Czy któraś z Was też miała/ ma takie objawy - szczególnie martwią mnie te plamienia bo to pierwsza ciąża? Niby mam zaufanie do mojej lekarki ale wiadomo jak to jest - ich rutyna tez dopada. Szczególnie że nie powiedziała mi skąd te plamienia - ostatnio jakoś się nie przemęczałam ani nie kochałam sie z mężem, nie są też to dni okresu.
Czy któraś z Was też miała?
ja mialam plamienia w poprzedniej ciazy w 14 tygodniu, pojechalam na kopernika na sor, przyjeli mnie na patologie. Gdybym nie pojechala to bym urodziła bo zaczely pojawiac sie u mnie skurcze, wszystko zatrzymali. Mam tez koleznki ktore plamily takim brazowym sluzem przez cala ciaze i donosily do terminu. Ja bym pojechala na sor, skoro masz jeszcze jakas wysypke to tym bardziej.
camillet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 17:32   #178
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Pallas Ril Pokaż wiadomość
To muszę jeszcze się tam przejechać A kiedy radzicie kupić biustonosz do karmienia? Mi strasznie piersi urosły w 2gim miesiącu ciąży, a teraz w zasadzie ich rozmiar się nie zmienia (jestem w 6tym miesiącu). Zastanawiam się czy jeszcze urosną i lepiej się wstrzymać z zakupem?
z kupowaniem porządnego stanika do karmienia radze poczekać aż się laktacja ustabilizuje. Mi po porodzie jak zaczął się pojawiać pokarm bardzo piersi się powiększyły. W trzeciej dobie jak miałam nawał to myślałam, że eksplodują, zaczynałam od rozmiaru 60D przed ciążą, w czasie nawału były na 75F- akurat mama przyniosła do sprawdzenia z sklepu osiedlowego, teraz jak laktacja jest ustabilizowana mam 65E. Tak jak pisałyście, warto kupić jakiś tańszy do szpitala a później poszukać tego idealnego przy ustabilizowanej laktacji, bo zwyczajnie szkoda kasy.

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

właśnie byłam karmić i dwie rzeczy mi się przypomniały jeśli chodzi o biustonosz do karmienia, warto kupić ciut większy bo wkładki laktacyjne tez zajmują miejsce w miseczce i piersi jak są mocno napełnione to są większe niż wtedy kiedy są opróżnione.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 18:31   #179
patkami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 28
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice


Dziewczyny jeśli można prosić to powiedzcie mi czy beta HCG dobrze przyrasta tydzień temu w sobotę miałam 532 mIU/ml dziś w sobotę powtarzałam i jest 6992 mIU/ml nie miałam czasu w tygodniu się wybrać i się obawiam że mały przyrost. Wizytę mam dopiero we wtorek. Jak już pisałam ostatnia @ 11.12.2013 a cykle nieregularne po odstawieniu tabletek Według norm z laboratorium wynika mniej więcej 5 tydzień
ciąża 3-4 tydzień: 1110 - 31500
ciąża 4-5 tydzień: 2560 - 82300
ciąża 5-6 tydzień: 23100 - 151000
ciąża 6-7 tydzień: 27300 - 233000
patkami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 21:04   #180
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość

właśnie byłam karmić i dwie rzeczy mi się przypomniały jeśli chodzi o biustonosz do karmienia, warto kupić ciut większy bo wkładki laktacyjne tez zajmują miejsce w miseczce i piersi jak są mocno napełnione to są większe niż wtedy kiedy są opróżnione.
A ja nigdy nie musiałam nosić wkładek laktacyjnych, choć karmię już 2,5 roku
__________________
Sposób na drogie paliwo
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-10 15:10:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.