Storczyk (Orchidea) - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-29, 17:39   #3751
platynka80
Rozeznanie
 
Avatar platynka80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 906
Dot.: Storczyk (Orchidea)

tak,Asiu...właściwie to sam stożek, bo liście zostały oberwane... nie wiem,co z niego będzie. stożek jest suchy,ale korzenie zielone, ładne, zdrowe. góra stożka zasypana cynamonem... co o nim sądzisz?


nowe listki - te wszystkie świecące.

metorowiec też ma nowy liść ...
__________________
platynka

Edytowane przez platynka80
Czas edycji: 2008-10-29 o 17:41
platynka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 17:46   #3752
nuutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 14
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Platynko, śliczne te Twoje wszystkie!!!
__________________
nutka
nuutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 17:48   #3753
platynka80
Rozeznanie
 
Avatar platynka80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 906
Dot.: Storczyk (Orchidea)

o,witaj!wstaw nam jakies zdjecia... nie dosc,ze pogoda beznadziejna, to i humor taki... moze chociaz kwiaty poogladamy
__________________
platynka
platynka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 17:52   #3754
adela17
Rozeznanie
 
Avatar adela17
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 925
Dot.: Storczyk (Orchidea)

platynko wogóle to miło cię widzieć u mnie powoli kończy się "liściowanie" jeszcze kilka wypuszcza liście, ale niewiele czekam na pędziki
__________________
licealistka

1.08.2010 r.
Bartuś <3

[*] pozostaniesz na zawsze w moim sercu Dziadku
adela17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 18:15   #3755
DariaOlivia
Raczkowanie
 
Avatar DariaOlivia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 227
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Witaj Platynko
Dłuuugo Cie nie było ale za to jakie newsy Nam tutaj zgotowałaś Jenki ile Ty masz tych storczyków śliczne A ten bordowy z białym - mniamciu Jak ja Ci zadroszcze tego parapetu
__________________
" Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy, i tylko wtedy, gdy obejmujemy innego człowieka "
DariaOlivia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 18:38   #3756
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Platynko metrowca poznałam od razu To ten w lewym górnym rogu? Mój ma taki sam listek
Co do tego bez liści, dlaczego zostały ucięte? Jakieś choróbsko się czepiło? Jeżeli korzenie zdrowe i stożek w miarę ok, to jest jeszcze szansa na wypuszczenie liści. Te pierwsze nie będą duże, ale z czasem osiągną normalną wielkośc. Jednak może zabrac to bardzo dużo czasu. Szkoda, że nie został przynajmniej jeden liśc, albo jego częśc, bo w liściach magazynowana jest większośc substancji odzywczych. Platynko ja jednak wierzę w Twoje "cudowne rączki" i storczyk na pewno wydobrzeje.

Nuutko dawno Cię nie było Pochwal się swoimi ślicznotkami
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 18:39   #3757
platynka80
Rozeznanie
 
Avatar platynka80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 906
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Asia, ja te liście oberwałam, bo były np. naderwane... wiem, że nie jestem normalna (

Dario, ja Was codziennie czytałam, ale miałam jakiegoś doła


Adelka, czesc
__________________
platynka
platynka80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-29, 18:42   #3758
adela17
Rozeznanie
 
Avatar adela17
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 925
Dot.: Storczyk (Orchidea)

dziewczyny nie wiem czy u was też tak jest ale w moim ciapatku nowy liść się dość mocno rusza czy to normalne? nie urósł za dużo, jednak nie wygląda mi na to by stożek był zalany

platynko ponawiam pytanie czy u twojego sabotka korzonki też sa żółte? bo u mojego są żółte ale twarde i nie wiem czy to jest u nich normalne
__________________
licealistka

1.08.2010 r.
Bartuś <3

[*] pozostaniesz na zawsze w moim sercu Dziadku
adela17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 18:50   #3759
platynka80
Rozeznanie
 
Avatar platynka80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 906
Dot.: Storczyk (Orchidea)

nie zauwazylam pytania... nie wiem,jak wygladaja korzenie mojego,bo sa cale w podlozu... ale mysle,ze zolte moga byc... poszperam w necie i dam znac
__________________
platynka
platynka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 18:58   #3760
DariaOlivia
Raczkowanie
 
Avatar DariaOlivia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 227
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Adelciu nie mam pojecia dlaczego u Ciebie moze sie ruszac ten listek ale ... u mojego jednego biedactwa ruszal sie tak wlasnie lisc sercowy zaraz potem zauwazy łam ze ten pod nim takze sie rusal i okazalo sie ze mam zalany stozek straciłam 4 listki ale zostały na szczescie jeszcze dwa - narazie sa i jakos sie trzymaja wiec moze lepiej bedzie jak zajrysz do środeczka i zobaczysz cy nic ciemnego sie tam nie zagnieździlo

Platynko na doła tez bedziemy radzić lepiej byc niekiedy z kims niz samemu - to niekiedy pomaga
__________________
" Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy, i tylko wtedy, gdy obejmujemy innego człowieka "

Edytowane przez DariaOlivia
Czas edycji: 2008-10-29 o 18:59
DariaOlivia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 19:22   #3761
nuutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 14
Dot.: Storczyk (Orchidea)

to są zdjęcia, które bły robione 2tyg temu. niestety nie mam chwilowo aparatu, by zrobić nowe. ale wielkich zmian nie ma. jedynie pędziki się wydłużyły i jeden z moich nakrapianych, ktory na zdjęciu jest przekwitnięty (ostatnie zdjęcie) i wypuszcza nowy pęd, z drugiej stony wypuszcza kolejny pędzik )) a ciapek rozwinął pąk















__________________
nutka

Edytowane przez nuutka
Czas edycji: 2008-10-29 o 19:25
nuutka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-29, 19:26   #3762
adela17
Rozeznanie
 
Avatar adela17
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 925
Dot.: Storczyk (Orchidea)

dzięki platynko

dario własnie tylko ten mały się rusza, żaden inny i stożka zalanego też nie widzę wszystko wygląda jak najbardziej okej chyba taki jest jego urok

nutko śliczności
__________________
licealistka

1.08.2010 r.
Bartuś <3

[*] pozostaniesz na zawsze w moim sercu Dziadku

Edytowane przez adela17
Czas edycji: 2008-10-29 o 19:36
adela17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 19:38   #3763
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Storczyk (Orchidea)

platynko ale piękny parapet w ogóle to jest super w takiej ilości storczyków, że mimo tego że niektóre przekwitnięte to nie ma tak żeby nie było żadnego bez kwiatuszków
jakbym miała tyle sztuk to bym koło nich cały czas siedziała ehh może lepiej że nie mam (narazie )

nutka ! 3 od dołu ! ciapaty ehhh w ogóle piękne wszystkie
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 19:41   #3764
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Adelo może "ten typ tak ma" Ja bardziej się skłaniam ku wersji Darii, bo mój jeden z bezstożkowców też miał takie ruchome liście i okazało się po dwóch miesiącach, że stożek gnił od środka.

Platynko troszkę niedobrze, ale trudno, stało się i już się nie odstanie. Życzę nowych listków jak najszybciej

Laryso ja tak właśnie chodzę dookoła swoich i odejśc nie mogę

Pozdrawiam i lecę spac

Edytowane przez frida110
Czas edycji: 2008-10-29 o 19:42
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 19:45   #3765
adela17
Rozeznanie
 
Avatar adela17
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 925
Dot.: Storczyk (Orchidea)

frido nie chce mi się zbytnio wierzyć żeby gnił stożek, bo to jest storczyk który gdy rósł mu ten liść czyli w lato ( też się ruszał ) stał w orchi, a wiesz że tam ja je spryskiwałam, ale woda nie miała szans spowodować gnicie bo po 10 min już jej nie było
__________________
licealistka

1.08.2010 r.
Bartuś <3

[*] pozostaniesz na zawsze w moim sercu Dziadku
adela17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 20:45   #3766
niga
Raczkowanie
 
Avatar niga
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wejherowo
Wiadomości: 123
Dot.: Storczyk (Orchidea)

nuutka pieknę te twoje kwiatuszki, a ten w kropeczki to normalnie cudeńko

pozdrawiam serdecznie wszystkie zakochane w storczykach Panie
niga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 06:44   #3767
DariaOlivia
Raczkowanie
 
Avatar DariaOlivia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 227
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Nutko parapecik paluszki lizac a ten ciapaty PIEKNY!

Adelo - skoro woda po zraszaniu tak sybciutko wyparowywała to chyba rzeczywiscie nie poczatki gnicia nie mialy szans - obserwuj go czy przypadkiem nie rusza sie coraz bardziej a gdy bedziesz zagladac w doniczke sprawdz jak wyglada od spodu to miejsce z ktorego wyrastaja korzonki Będzie dobrze Trzymam kciuki
Dziewczyny co moze byc powodem braku jedrnosci w lisciach i ich marszczenie? Korzonki sa ok , wyrasta mi w dwoch nowy listek male korzonki tez w jednym rosna ale te liscie wszystkie u moich 3 maluchow sa tak gietkie i ze mozna je wygiac w kazda strone a do tego pojawiajace sie te marszczenia nie dobrze to wyglada Jak mozna im pomoc?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif 17.gif (40,9 KB, 113 załadowań)
__________________
" Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy, i tylko wtedy, gdy obejmujemy innego człowieka "

Edytowane przez DariaOlivia
Czas edycji: 2008-10-30 o 06:48
DariaOlivia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 07:17   #3768
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Dario nie zrozumiałam: 3 maluchy to trzy dorosłe storczyki czy rzeczywiście młodziutkie storczyki?

Ja miałam raz tak z jednym dorosłym storczykiem, że liscie zaczęły mięknąc nie wiadomo z jakiego powodu. Nawet pęd kwiatowy stracił jędrność i się ugiął (bo raczej nie złamał). Minęły już chyba 3 miesiące i liście z powrotem nabrały tugoru ( chociaż juz nie takiego jak wcześniej) a storczyk wypuścił nowy pęd.
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 07:26   #3769
DariaOlivia
Raczkowanie
 
Avatar DariaOlivia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 227
Dot.: Storczyk (Orchidea)

To 3 dorosle storczyki Fridziu 2 bez pedow i jeden z pedzikiem W jednym be pędu wyrastaja małe(poł cm) trzy nowe korzonki i nowy listek ale te stare liscie zmarsczone i gietkie jak wstazki Drugi z jednym 4 mm nowym korzonkiem i bardzo bardzo słabo ukorzeniony (ma chyba tylko jeden wiekszy korzen i to taki nie za duzy) a Trzeci delikwent ma nowy listek (4 cm) cis tam wypuszcza w ziemi ale to takie drobiazgi ze nie ma sensu mierzyc ale za to od samego poczatku te jego liscie byly nie za bardzo ... za to teraz jest coraz gorzej wszystkie sa gietkie Cio robic ?
__________________
" Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy, i tylko wtedy, gdy obejmujemy innego człowieka "
DariaOlivia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-30, 07:39   #3770
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Dario troszkę dziwne jest to że kilka naraz tak ma. Ale sama już napisałaś że to przez słabe ukorzenienie. Jeżeli storczyki wypuszczają nowe przyrosty - w tym przypadku w szczególności nowe korzenie to jest dobrze. Same się ratują. Miękkimi liścmi się nie zamartwiaj, bo ze względu na brak korzeni storczyki czerpią wartości odżywcze właśnie z liści i przez to liście miękną.
A jak już roślinki się dobrze ukorzenią, to liście zaczną twardnieć.

Dario zapomniałam, ile masz storczyków?

Edytowane przez frida110
Czas edycji: 2008-10-30 o 07:40
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 07:53   #3771
DariaOlivia
Raczkowanie
 
Avatar DariaOlivia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 227
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Teraz juz 7 ale przy Was a w szczegolnosci prz Tobie Fridziu to kompletne nicio Przy Twojej magicznej liczbie moja 7-mka to jak kropelka w morzu
A co do korzonkow i lisci tego ktory juz od samego poczatku tak ma to on ma korzonki dosc spore ale z liscmi ma problem od poczatku - myslałam ze to moze byc od tego cieplego powietra od kaloryfera wiec kupiłam ten keramyt eby mialy lepsze powietrze moze cos sie poprawi A tak przy okaji co jaki czas nalewa sie do podstawkow z keramzytem wode ? Za kadym razem kiedy wyparuje czy tylko wtedy gdy sie je podlewa (co 10 - 14 dni w moim wypadku) Mnie woda z keramzytu z podstawek paruje prze 2 dni a nie chcialabym przedobrzyc bo moje kwiatuszki maja cos tendencje do gnicia korzonkow
__________________
" Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy, i tylko wtedy, gdy obejmujemy innego człowieka "
DariaOlivia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 07:55   #3772
Emka210
Raczkowanie
 
Avatar Emka210
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 229
GG do Emka210 Wyślij wiadomość przez MSN do Emka210
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Witam jak narazie tylko czytałam i podziwiałam wasze cudenka i wkońcu odważyłam się dołączyć do klubu storczykomaniaczek , ja mam narazie 7 sztuk + 1 na wymarciu tych pięknych kawiatków i jak nazłość wszystkie postanowiły przekwitnąć wszystkie naraz i stąd mam pytanko gdyż nowe pędy sie rozwijają ale listki cos takie "wyssane" jakieś delikatniutkie się zrobiły i oklapłe i sie tak zaczynam martwić chociąż z wątku wyczytałam ze jak pedy ida to sie niema co martwić no ale jakos spokoju mi to nie daje.
Jak pstrykne pare fotek to sie pochwale niedobitkami
Pozdrowionka
__________________
***Ja kudłata durnowata***
Mężatka zakochana -zwariowana
Emka210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 08:03   #3773
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Dario stroczyki powinny stac cały czas na wilgotnym keramzycie. Jeżeli boisz się o ich korzonki to ustaw na keramzycie spodki (lub osłonki), a na spodkach storczyki, żeby korzonki nie miały bezpośredniej styczności z wodą.

Emko przydałoby się zdjęcie. Od razu wytłumaczę poprzednią odpowiedź: to że pędy idą nie znaczy od razu że ze storczykiem jest wszystko ok. Trzeba najpierw wyeliminować podstawowe objawy mięknących liści, czyli stan korzeni. Daria napisała w swoim poście, że wyrastają jej korzonki , czyli roślinki się bronią i wszystko jest na dobrej drodze. Jeżeli i u Ciebie jest taka sytuacja to faktycznie jest wszystko ok. Dodam jeszcze, że liście mogą mięknąć ze względu na obecne warunki domowe, czyli włączone ogrzewanie, mniejszy obieg powietrza (ze względu na rzadsze otwieranie okien), mniejsza wilgotność powietrza.

Emko witamy w naszym wątku

Edytowane przez frida110
Czas edycji: 2008-10-30 o 08:09
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 08:23   #3774
DariaOlivia
Raczkowanie
 
Avatar DariaOlivia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 227
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Frido czy w spodkach powinny byc zrobione dziurki bo tak sobie mysle, ze jezeli spodek bedzie wielkosci podstawy doniczki to nie bedzie od spodu docieralo powietrze ani to wilgotne ani zadne hmmm musi czy nie musi docierac ? Jak jest u Ciebie ?
__________________
" Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy, i tylko wtedy, gdy obejmujemy innego człowieka "
DariaOlivia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 08:30   #3775
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Dario u mnie storczyki nie stoją na tacach z keramzytem. Keramzyt mam tylko w osłonkach. W spodku nie rób dziurek bo wtedy korzenie będą podsiąkać wodą a przecież tego chcemy uniknąć. Spodek powinien być troszkę większy od doniczki, spróbuj odwrócic go do góry nogami i będzie ok.
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 08:50   #3776
DariaOlivia
Raczkowanie
 
Avatar DariaOlivia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 227
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Dziekuję Fridziu - Kochana jestes
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif buziaki wciagaki[87].gif (15,6 KB, 108 załadowań)
__________________
" Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy, i tylko wtedy, gdy obejmujemy innego człowieka "
DariaOlivia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 09:17   #3777
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Dario tutaj masz przykład. Na dole strony są zdjęcia:

http://www.forumogrodnicze.info/view...5229&start=240
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 09:33   #3778
asisi24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Witam!
Jestem tu nowa i bardzo prosze o pomoc. Czytalam juz wiele forum poswieconych storczykom i teoretycznie wiem wiele na temat ich uprawy, jednak "testuje" swoja wiedze, jak widac, z marnym skutkiem Bardzo mi zalezy na tym storczyku, bo dostalam go prawie rok temu od meza. Przywiozl mi go do szpitala kiedy urodzilam synka, tak wiec storczyk "rosnie" razem z malym
A teraz problem. Po przekwitnieciu obcielam pedy ponizej ostatniego oczka, z ktorego spadl kwiat (teraz wiem, ze niepotrzebnie). Musialam przesadzic storczyka poniewaz zauwazylam pogarszajacy sie stan korzeni. Usunelam zgnite itd. Ucieszylam sie kiedy storczyk zaczal wypuszczac z oczka na pedzie "COŚ" (co moze byc w przyszlosci nowym storczykiem?) Pojawil sie rowniez nowy maly listek oraz dwa male, cienkie korzonki (?) Jednak od jakiegos czasu zauwazylam zanik wzrostu mlodych "elementow" storczyka oraz pogorszajacy sie stan jednego ze starych lisci. Od kilku dni zolknie. Liscie od dawna sa pomarszczone i jakby papierowe. Podlewam storczyka solidnie raz na 2-3 tygodnie. Dzis ponownie przyjrzalam sie korzeniom, a tam o zgrozo! ani jednego zielonego, twardego korzonka! Wszystkie puste, zmarnowane! Usunelam.. zasypalam cynamonem, przesadzilam w nowe podloze,,, Nie podlewam. Czy jest szansa? Jak go reanimowac? CO jeszcze moge zrobic? Z gory dziekuje za pomoc.



asisi24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 09:50   #3779
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Asisi faktycznie nie zaciekawy ten widok. Ja bym go teraz wsadziła w keramzyt. Na drugim zdjęciu widać zdrowy młody korzonek, czyli roślinka jeszcze walczy Na trzecim zdjęciu widać keiki, czyli roślinka chce przedłużyc gatunek i keiki czerpie siłę z rośliny matecznej. Jedno co mogę doradzić, pod żadnym pozorem nie odrywaj starych liści, nawet tych żółknących. Życzę duuużo cierpliwości w reanimowaniu choruszka.
Zobaczysz uda się
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 09:53   #3780
Emka210
Raczkowanie
 
Avatar Emka210
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 229
GG do Emka210 Wyślij wiadomość przez MSN do Emka210
Dot.: Storczyk (Orchidea)

No to postaram się wkleić fotki:


to moje pierwsze kwitnące cudo niedawny zakup


to kolejny cudak kwitnący jednak listki ma jakies oklaple co widac na nastepnym zdjęciu


a tu z nowymi pedami jednak listki też ma niezaciekawe (zdjecie poniżej)

__________________
***Ja kudłata durnowata***
Mężatka zakochana -zwariowana

Edytowane przez Emka210
Czas edycji: 2008-10-30 o 10:03 Powód: wiecej fotek
Emka210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:09.