Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-12, 11:57   #1
Budzik1407
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Okolice Zielonej Góry
Wiadomości: 26
Unhappy

Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(


WItam. Pare dni temu pisałem z prośbą na temat pomarszczonej skóry. Ale to nie jest moim głownym problemem , zresztą co tu sie rozpisywać, widać wszystko na fotach. Fotki zrobione 5 minut po myciu twarzy wodą i żelem AA help, narazie chyba najlepszy z tych jakie używałem.

CO uzywam, a no Acnefan (od wielu miesięcy) na całą twarz oraz miejscowo, krem nawilżający Ziaja dla niemowląt przez ostatnie 3 dni bo wczoraj kupiłem sobie krem także z seri AA Help nawilżający, o wiele lepiej sie wchłania niż wspomniana ziaja ale wydaje mi sie że albo bardziej widac po nim krosty albo po prostu wyskakują nowe. Nie wiem.

masa przebarwień , zniszczona skóra jak widac, sucha po myciu twarzy i skóra dośc mocno ... nie wiem jakos tak pofałdowana zniekształcona. Odechciewa się życ, człowiek siedzi w domu juz 2 rok, co prawda duzych podskórnych bomb już niema ale .. właśnie ta brzydka skóra mnie męczy ciagle , jest ogromnym utrapieniem.

Zastanawiałem się nad jakimis zabiegami moze z kwasami , coś czytałem o kwasach AHA .. cos tam dalej. U kosmetyczki bądź u dermatologa, no niewiem co by mi pomogło bo wprawdzie zbyt wielu wynalazków nie używałem, kiedys tylko benzacne i brexovyl które jako tako pomogły ale robił yz twarzy skorupę suchą. dopiero acnefan zdziałał COŚ, dodam ze niepije kawy, cherbaty niejem sztucznego żarcia, chipsów i innych wynalazków bo wszystko to źle działało na moją skórę. Ale co dalej ? Przestać jeśc, albo jeśc wiecej witamin, na pokarm nie mogę narzekać. NA higienę równiez, dóóóóół, co innego było by gdyby człowiek miał w kimś oparcie ale tego niema. A jak z taką gębą iśc szukać kobiety ?

Prosze o jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (94,1 KB, 394 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (113,9 KB, 263 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (103,2 KB, 368 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (109,9 KB, 172 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (104,4 KB, 243 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (105,7 KB, 273 załadowań)
Budzik1407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 12:15   #2
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Budzik chyba za bardzo sie martwisz stanem dwojej cery... Jest troche zaczerwieniona i podrazniona. Masz z nia pewne problemy. Ale nie wyglada to tak zle! Moze idz do dermatologa, niech ci cos doradzi, albo w aptece jakiejs dobrej sie poradz. Bycmoze apteczne kosmetyki lepiej ci beda sluzyly.
Moj maz w ogole nie moze myc twarzy woda, bo ma cere bardzo wrazliwa, po uzyciu wody jego skora wyglada o wile gorzej! Mysle, ze jak znajdziesz dla siebie odpowiednie kosmetyki to bedzie dobrze!
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 12:27   #3
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Budzik , aż tak zle nie jest.

Co używałeś do nawilżania skóry przed ziają?

Jakich kosmetyków uzywasz do golenia? Widzę , ze zmiany na skórze pojawiają się najczęściej w miejscach , gdzie się golisz.


Skóra moze być przesuszona od środków p/ trądzikowych < a nawet na pewno jest> , jeśli nie była nawilzana to powstawało błędne koło. Skóra wydzielała cosraz więcej sebum, zeby przywrócić równowagę, to z kolei zapychało + podrażnienia + zanieczyszczenia = nowe zmiany skórne.

Narazie przystopuj, nie używaj wszystkiego na raz. Niech skóra odpocznie.

Wybierz się do dobrego dermatologa, opowiedz o wszystkim, myślę że coś powienien poradzić.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 12:31   #4
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Nie wiedzieć czemu Ziaja dla niemowląt mnie zapchała i też miałam wypryski

Spróbuj zacząć przyjmowac cynk - wiem, ze przy regularnym stosowaniu wspomaga walkę z problemami skórnymi, poza tym może dobrze byłoby uzywać mydła siarkowego, a potem dobrego nawilżacza jaki to jest- musisz sam go znaleźć...na każdego działa inny kosmetyk...
Zajrzyj do recenzji - w dziale kremy nawilżające jest w czym wybierać

Ps. przypomniała mi się maseczka z glinki, którą kiedyś tutaj zachwalano
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 12:52   #5
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

no własnie mi się też wydaje ze te krostki mozesz mieć od golenia....może to jest zapalenie mieszków bo fakt jest taki ze ci dużo takich wyłazi w miejscach gdzie się golisz i tam masz taką wrazliwą skore. Meze powinienes zmienić sposob golenia, kąt golenia i moze to jest tez tak ze maszynką rozdrapujesz i roznosisz sobie krostki. Musisz iść do dermatologa moze to rzeczywiscie te zapalenie mieszków ktore ci się ciągle odnawia. Powiedz mu to samo co nam i niech cię ogladnie, może prywatnie do jakiegoś dobrego dermatologa który by nie był olewczy bo wiem ze tacy na kase to nawet nie spojrzą na buzie tylko przepisują cokolwiek.
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 13:08   #6
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

czesc kupa facetow ma takie problemy zapalenie mieszkow wlosowych jak nic moj facet mial takie problemy przeszedl na kosmetyki dermatologiczne typu vichy czy cos podobnego kosztowne ale dzialaja pozatym goli sie maszynka elektryczna z tych drozszych co maja ostrza antyalergiczne czyli wykonane ze stali szlachetnej lub pozlacane pomaga musisz niestety poprobowac
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 13:27   #7
malgoskalato
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z mojego komputera :P
Wiadomości: 96
GG do malgoskalato
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Te krostki i zaczerwienienia masz napewno od golenia. Myślę ze przez jakis czas (dopoki ci to nie zniknie i cera nie bedzie wygladac tak jak powinna) powinienes uzywac do twarzy tylko kremu BAMBINO lub taki normalny NIVEA. I oczywiscie jak narazie nie uzywac niczego co zawiera alkohol, np. wody kolonskiej albo jakichs tonikow (w ogole odradzalabym ci tonik). Odnośnie golenia to uzywaj zawsze ostrej, nowej maszynki bo mysle ze golenie tepa, albo byle jaka maszynka tez powoduje podraznienia, zaczerwnienienia itd. Twarz myj tylko woda i mydlem. A odnosnie tych kremow to powinny ci pomoc bo sa naturalne i nie powoduja uczulen bo uzywaja je nawet bobaski . Ja tez mam cere sklonna do alergi wiec troche cos o tym wiem. Powodzenia ;-)
__________________


malgoskalato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-12, 14:51   #8
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Zgadzam sie z poprzedniczką, moj TZ wygląda po goleniu jeszcze gorzej niz Ty, radze zainwestowac w dobry balsam po goleniu na podrażnienia, najlepiej jakis do cery wrażliwej, albo dla alergików
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 15:02   #9
Aneta_-
Raczkowanie
 
Avatar Aneta_-
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 297
GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Mój kolega tez ma takie problemy po goleniu masakra ale zaczął uzywac nivea for men ten balsam co reklamują i jest o 60% lepiej
__________________
Kosmetyki na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post2806637
Spotkanie mielczanek-Mielec/podkarpacie
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...24#post3750424
Aneta_- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 15:25   #10
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Moj chlopak tez ma takie problemy raz bardziej mu sie pojawiaja podraznienia raz mniej z reguly zawsze i coz strasznie go to irytuje ale ja to akceptuje Kupilam mu balsam po goleniu nivea dla wrazliwej skory. Ja mam taki sam problem w okolicy bikini. A moze to jest zwiazne takze z wrastaniem sie wloskow ??
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 15:28   #11
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Cytat:
Napisane przez malgoskalato Pokaż wiadomość
Te krostki i zaczerwienienia masz napewno od golenia. Myślę ze przez jakis czas (dopoki ci to nie zniknie i cera nie bedzie wygladac tak jak powinna) powinienes uzywac do twarzy tylko kremu BAMBINO lub taki normalny NIVEA. I oczywiscie jak narazie nie uzywac niczego co zawiera alkohol, np. wody kolonskiej albo jakichs tonikow (w ogole odradzalabym ci tonik). Odnośnie golenia to uzywaj zawsze ostrej, nowej maszynki bo mysle ze golenie tepa, albo byle jaka maszynka tez powoduje podraznienia, zaczerwnienienia itd. Twarz myj tylko woda i mydlem. A odnosnie tych kremow to powinny ci pomoc bo sa naturalne i nie powoduja uczulen bo uzywaja je nawet bobaski . Ja tez mam cere sklonna do alergi wiec troche cos o tym wiem. Powodzenia ;-)
dokładnie
Moge Ci polecic krem Dove, jest super Az normalnie jestem nim zaskoczona
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-12, 16:21   #12
k.a.s.i.a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 78
GG do k.a.s.i.a
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

A moze SUDOCREM by zlagodzil te podraznienia po goleniu.... Mi zlagodzil buzie po mikrodermabrazji i moglam wyjsc do ludzi. Radze tez skonsultowac sie z dermatologiem, bo to moze miec podloze alergiczne.
k.a.s.i.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 16:33   #13
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Cytat:
Napisane przez malgoskalato Pokaż wiadomość
Te krostki i zaczerwienienia masz napewno od golenia. Myślę ze przez jakis czas (dopoki ci to nie zniknie i cera nie bedzie wygladac tak jak powinna) powinienes uzywac do twarzy tylko kremu BAMBINO lub taki normalny NIVEA. I oczywiscie jak narazie nie uzywac niczego co zawiera alkohol, np. wody kolonskiej albo jakichs tonikow (w ogole odradzalabym ci tonik). Odnośnie golenia to uzywaj zawsze ostrej, nowej maszynki bo mysle ze golenie tepa, albo byle jaka maszynka tez powoduje podraznienia, zaczerwnienienia itd. Twarz myj tylko woda i mydlem. A odnosnie tych kremow to powinny ci pomoc bo sa naturalne i nie powoduja uczulen bo uzywaja je nawet bobaski . Ja tez mam cere sklonna do alergi wiec troche cos o tym wiem. Powodzenia ;-)

JA tez się z tym zgadzam nie ma tak źle
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 17:10   #14
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Po pierwsze - nie widze powodu, dla którego miałbyś siedzieć w domu
Po drugie - jak wiekszość przedmówczyń, myślę, że to może być od golenia. Czoło masz chyba czyste, prawda?
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 17:28   #15
Budzik1407
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Okolice Zielonej Góry
Wiadomości: 26
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Dziękuję za zainteresowanie problemem.

Wiecie co wam powiem. Że w miejscach gdzie się golę skóra wygląda własnie najlepiej, niewiem czemu akurat na tej focie tak wyszło, bardzo dużo czerwonych kropek , sam się przestraszyłem, jestem przekonany że to po wczorajszym użyciu kremu AA help do nawilżania. Po nim zauważyłem własnie wypad takich nieprzyjemności. NA czodzien prawie tego niema, chyba bo niepatrzę w lustra, tylko w te którym ufam czyli w moim pokoju i w łazience (te mnie za to denerwuje).

ALe do rzeczy.

- Do mycia twarzy żel AA help, bardzo dobry jak dla mnie .. chyba. OD kilku miesiecy.
- Od paru miesięcy uzywam acnefana, chwale sobię go. 2 razy dziennie do tego miejscowo nakładam na plamy i zmiany.
- DO golenia maszynka dobra i od paru może 2 tygodni przezuciłem sie z mydła Bambino (goliłem się nim) dla dzieci na żel do golenia NIvea for men sensitive, fajna sprawa. Oraz bez znaczenia czy gole się 1 czy 4 raz tą samą maszynką. Fakt w tym że po goleniu skóra wygląda najlepiej, a przeciez niebędę sie golił codziennie bo nie muszę. Zresztą zajmuje mi to trochę czasu żeby odpowiednio sie ogolic a nie jak np niektórzy moi kolesie w 2 minuty (ale oni niemają problemó w cerą). PO golenju zero balsamó czy kremó nawilżających bo poprostu wygladam okropnie o czym poniżej. Jedynie nałoże acnofan.
- 1-2 razy w tygodniu piling z Avonu, taki niebieski dobrze znany
- DO nawilżania nie stosowałem nic, golenie + Acnefan + żel do twarzy oraz pilingi (to juz krócej niz kilka miechów) to jedyne zabiegi jakie praktykuje przez wiele miesięcy. Skóra mi się złuszczała w miejscach zmian i tam gdzie po wyciskaniu naskórek się odnawiał. Ale to chyba dobrze. Jedynie niedawno założyłem topik z pytaniem o zmarszczki które zauwazyłem gdy sie usmiecham i wogólę na nierówności mojej skóry. Uznałem ze to brak nawilżania. Zaczałem stosować od piątku krem ZIAJA dla dzieci o jakim już wspominałem. ALe że po każdym takim kremie po 1 jestem świecący a po 2 widać wszystkie krosteczki nawet te blade w dośc mocnym odcieniu czerwonym. Dlatego chowac sie pod kołdrę i nic więcej. Zdesperowany wybrałem i kupiłem ten kremik AA HELp liczac że będzie inaczej i faktycznie tak nie świeci ale jestem bardziej czerwony po nim niż po poprzednim (jedno smarowanie wczoraj), dlatego już go więcej nieuzyję bo chyba od niego powychodziły takie krosty i czerwone cuś.

Moim problemem na dziej dziejszy z którym chce walczyc jest :

1- Nierównośc skóry, jakas taka , eh jakby krowa na nią narobiła.
2- Te śmieszne zmarszczki które powstają gdy się usmiecham.
3- a Głowny problem to wygląd skóry po umyciu , no własnie to że sie przesusza ale nie w sposób który bym odczówał ale widać że jest podczerwieniona, problem po umyciu znika gdy sie posmaruje acnefanem. Ale on powoduje wyglądem że skóra nie jest napieta ani jedrna, wygląda jakby osiadła.


Wysiadam, bo ani na basen ani nad wodę czy na słocne bo skóra się przesuszy i jestem własnie w miejscach zmian i plam czerwony mocno. mam wrażenie że żyję tylko poto żeby ... umrzeć bo nic niemogę dla siebie zrobic, To stało sie moim głownym celem, nigdzie nie wyjdę bo niby jak z taką gęba, no czasem tak wieczorem bo światło inne itp ale jak narazie to niemogę sobie poradzić .. baaa, nie mogę znaleśc przyczyny nawet czemu tak wyglądam kiepsko. Chodzi o skórę a nie o zmiany trądzikowe któych obecnie prawie niema w porównaniu do tego co było pół roku temu.

Za sudocrem dziękuję (mam dostep do takich specyfików bo mam małą siostrę w domu :P 1,5 roku ma że się tak pochwalę hehe) ale podobno zatyka pory , kurde no niech mi ktos wkoncu napiszę co to sa te pory i jak rozpoznac czy są zamknięte czy nie bo ja tego wogóle nierozumiem .


Mam w zanadrzu tointex. JAk sądzicie czy warto go połączyć z acnefanem bo tego AA helpa to nigdy w zyciu chyba nieuzyje już tak mnie wpienił. Wczoraj po goleniu całkiem nieźle wyglądałem, a po posmariwaniu tym dziadostwem .. myślałem że strzelę sobie w łeb. Sam niewiem, czy nawilżac wieczorem i natłuszczać faktycznie, czy jednak nie, no kurcze, prosiłbym o jakies fakty już z praktyki wyniesnione , bo na domysły to jestem przeczulony bo juz niejeden specyfik lezy w kosmetyczce użyty tylko raz. A cha, i jesli ktoś poleci jakis kosmetyczek to prosze o niewygórowaną ceną bo płacic 40 zł za krem 25 gr mi się nie usmiecha zważając na to że są tylko domysły że może cos zadziała ale niewiadomo co

PS, edycja, tak czoło czyste, czasami cos mikro na nim wyskoczy, kiedys miałem z nim problemy ale znikneły, nic na czoło nie nakładam, zero specyfików, noc też omijam, niby czysty nic wiekszego sie nierobi, a jednak jest na nim masa ... dziurek , i gdy przycisne nos jak do wyciskania to z 20 dziurek naraz leci ta biała biała mać, ale to nie przeszkadza mi wogólę, bo od czasu pomecze nos , powyciskam to co w kacikach potrafi wyjsc zreszta nieda sie tego wszystkiego naraz wycisnac, niewiem gdzie to siedzi ale jak juz pisałem nie przeszkadza. Pozatym noc niejest tak wrazliwy jak np poliki z którymi mam problem głownie pod oczami no i okoloce ust broda i żuuuuuuuuchwa, tutaj koszmar. Eh Może wogóle niczym sie niesmarowac tak jak na nosie czy brodzie, ale to inne miejsca niz czoło więc pewnie zaraz mi zacznie cos wychodzic :/ Niewiem. Dlatego prosze o wsparcie bo głupi ze mnie chłopak nie jest, studia się kręcą a tu taka lipa domowa sie dzieje :/


Pozdrawiam cierpliwe panie
Budzik1407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 19:51   #16
k.a.s.i.a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 78
GG do k.a.s.i.a
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Byles u dermatologa? Moze jakis antybiotyk by pomogl...
Do oczyszczania buzi proponuje maseczke Estee Lauder - Clear Difference, Deep Pore Purifying Facial. Swietnie oczyszcza nosek. Twarz jest wygladzona i swieza.
k.a.s.i.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 20:07   #17
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Budziku nie załamuj się. W trakcie leczenia wszelkich zmian skórnych pozytywne nastawienie jest równie ważne jak wybór i działanie specyfików.

Co tą są pory skóry. Najprościej mówiąc , sa to taki kanaliki , przez które skóra oddycha < tędy wprowadzane są również wszystkie dobre i zle składniki> , jak również wydala rózne substancje < np. pot, sebum , czyli tłuszcz>.

Moim zdaniem, jest tak jak napisałam wcześniej. Za dużo substancji wysuszających skórę, a za mało nawilżania. Popatrz, do golenia uzywałeś mydła < które ,nawet te dla niemowląt, wysusza skórę>, do mycia żel i dodatkowo jeszcze na podrażnioną już i wysusoszoną skórę nakładałeś acnefan. Skóra zaczynała wariować i radzić sobie sama, ale długo tak nie pociągnie.

Musisz ją wyciszyć i uspokoić. Zrezygnuj z nakładania na całą twarz tego środka p/ trądzikowego, zacznij używać peelingu enzymatycznego < np. z AA, to taki który nakłada się na twarz i po kilku minutach zmywa, zamiast mechanicznego ścierania martwego naskórka , robią to za nas w czarodziejski sposób kwasy >, i przede wszystkim zacznij używać kremu nawilżającego .


Powiem Ci tak, kiedyś sama starałam się uporać z trądzikiem i w miarę mi się to udało.
Ważne jest by nie przesadzać i nie aplikować wszystkiego na raz, bo to na pewno nie pomoże , a nawet może zaszkodzić.
PO wielu próbach , w końcu natrafiłam na kosmetyki , które zaczęły odpowiadać mojej skórze. Stosowałam i stosuję w sumie nadal, serie czysta skóra z Garniera, maseczkę z glinki zielonej na zmianę z białą, czasami robię maseczkę aspirynową. Kiedyś stosowałam taki żel silikol skin, ale trzeba uważać , bo strasznie wysusza.


Piszesz o jakiś nierównościach skóry. Co przez to rozumiesz, czy wyczuwasz pod kórą jakieś grudki???
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 20:56   #18
Budzik1407
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Okolice Zielonej Góry
Wiadomości: 26
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Hmmm, w takim razie chyba skoncze z acnefanem na cała twazr a bede uzywał miejscowo. Zacznę nawilżać ale boje się że przez to beda wyskakiwac nowe zmiany bo faktycznie ten kremik działa przyzwoicie. A może mi sie tylo tak wydaje, no niewiem.

Nawilżanie jest problemem bo jak pisałem, rano nie nawilżę bo bede cały w plamach potym, a po ymuciu twarzy przed wysjciem nakładałem acnefan :/ Znowu acnefan :/ Chyba będe na wieczór smarował się kremem ale jakim, ziaja ten dla dzieci który mam w domu, czy może nivea young ?


CO do nierównosci skóry, mam na mysli takie wgłębienia i nierówny naskóek z powodu zmian i plam potradzikowych. Co sie jakas zmiana zrobi potem zostanie plana to jest albo wgłębione albo wręcz przeciwnie. I Jak widac na fotach na żuchwie głownie mam taki problem że skóa jest nierówna. A pod nią niz niema, w miejscach gdzie jest całkiem ładna to i tak zewnetrzna warstwa jest taka nierówna , konkretnie to taka jakaś pofałdowana. :/

Pozdrawiam
Budzik1407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 21:16   #19
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Nie załamuj się! Wcale nie jest tak źle, dasz radę i nie jesteś ja jak i wiele innych osób męczę się z tym:/

Tak jak juz dziewczyny pisały mi też sie wydaje, ze to mozesz mieć w pewnym stopniu od golenia. Mój tata przy piance też ma takie krostki i bardzo piecze go skóra, ale przy żelu tego problemu prawie nie ma.

Po pierwsze musisz mieć bardzo delikatną pielęgnację, żadnego mydła, te najczęsciej bardzo wysuszają skórę. Zakup jakiś żel bez sls (sodium laureth sulfate) to skłądnik który powoduje pienienie kosmetyków - bardzo czesto powoduje nadmierne wysuszenie skóry. Na Biochemi tutaj chyba też jest wywieszona lista zeli bez tego skłądnika. Ja mogę Ci polecić łagodny zel z Erisa z wyciagiem z arniki i lipy, dość tani ok 12 zł. I oczywiscie krem nawilżający, o ile pamietam AA Help ma parę zapychaczy. Spróbuj za to Dermosanu połtłustego ma bardzo fajny skład, dobrze nawilża i nie jest tłusty, skóra nie poiwnna się po nim mocno świecić, kupisz w aptece.
Acnefan, też go lubię, ale nie radzę Ci nakłądać go zaraz po goleniu, bo ma skłądniki wysuszajace, ten olejek herbaciany. Najlepiej co kilka dni na noc, albo też w dzien jak nigdzie nie wychodzisz.
Reszty nie chcę juz powtarzać

Aha, i co do tych zmarszczek to na pewno ich nie masz, tak może Ci się wydawać, jezeli masz bardzo przesuszona skórę.

A przede wszystkim to odwiedź dobrego dermatologa, zeby stwierdził co dokładnie Ci dolega.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-12, 21:27   #20
Budzik1407
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Okolice Zielonej Góry
Wiadomości: 26
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Wielkie dzięki za info na temat tego "badziewia" z AA. OD dzisiaj koneic z żelem do mycia twarzy, woda wystarczała kiedyś, pozatym pewnie żele podrażniają mi skórę a na bank wysusza każdy nawet ten z AA który rzekomo nie wysusza :/

Co do skóry eh, niemam ochoty na nią patrzec nawet, ale od dzisiaj zmieniam tryb pielęgnacji. Codziennie dwa razy nawilżanie ( w dzień po zajęciach i przed spaniem) kremem Nivea Young, z tego co pamietam to kiedys jak go uzywałem nie wywoływał negatywnych skutków na mojej twarzy. Acnefan jedynie miejscowo na zmiany i plamy.

Dzięki wielkie za informacje. Będzie trzeba praktykowac to przez pare dni i zoabczyc co sie dzieje ze skórą. Oby niebyło gorzej.

Do dermatologa nie usmiecha mi się iśc, bo z tego co sie naczytałem to może więcej zepsuć niż zdziałać, a pewnie przepisze antybiotyki które niszczą skórę tylko chyba a gdy przestaną działać powodują inwazję na twarzy.


Zastanawia mnie jaki peeling enzymatyczny kupić żeby sie sprawdził. Może któraś pani cos poleci ?

Pozdrawiam.
Budzik1407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 21:31   #21
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

heheh.. nie rezygnuj z żelu do mycia twarzy. sama woda nie wystarczy do porządnego umycia skóry.

TU masz link do strony, gdzie są opisane najpopularniejsze składniki kosmetyków.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 22:05   #22
Budzik1407
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Okolice Zielonej Góry
Wiadomości: 26
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

OK, tak jak mówisz. Więc mój zestawik na przyszłe dni a moze tygodnie to : AA HElp do mycia twarzy, NIvea Young do nawilżania (mam własnie na twarzy , dobrze sie wchłania i nie świeci jak niektóre ), jutro biegnę po peeling enzymatyczny AA Face .. dopiero znalazłem go na wizażu :P, acnefan tylko miejscowo.

Niema co płakać trzeba coś działać choć boje się jak Ale .. o efektach już nie długo. A na razie ...

... Pozdrawiam i miłej nocy życzę.
Budzik1407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 09:05   #23
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Na efekty będziesz musiał poczekać. leczenie trądziku nie należy do najłatwiejszych zadań, ale nie należy się też załamywać.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 09:51   #24
nusia1976
Przyczajenie
 
Avatar nusia1976
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Wiadomości: 14
GG do nusia1976
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Najpierw przeczytałam Twój post, a potem obejrzałam sobie zdjęcia i co ...
I naprawdę nie jest źle, więc nie załamuj się Widuję chłopców w pociągu dojeżdzających do szkoły z o wiele większymi problemami. Dobrze, że dbasz o siebie i słuchasz rad doświadczonych wizażanek. Ale myślę, że Twoje nastawienie i pewnie ciągłe myślenie o stanie cery i to raczej źle, życie w stresie i ciągły dół odbijają się na stanie cery. Więcej uśmiechu na codzień i głowa do góry. Mój brat miał też większe problemy ze skórą i na to zwalał, że żadna dziewczyna na niego nie spojrzy. Poradziłam mu więcej uśmiechu i znalazła się dziewczyna, która nie tylko na niego spojrzała, ale nawet pokochała. Powodzenia
nusia1976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 10:02   #25
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

nie rezygnuj z żelu do mycia twarzy, ale zmiań go na delikatny bez SLS w składzie, mycie samą wodą wcale nie jest lepsze
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497
tu masz link z polecanymi żelami bez SLS w składzie, które nie powinny podrażniać, mogę polecić z tej listy Ziaja Calma, Eris z arniką, warto myć twarz wodą przegotowaną
Polecany często na forum jest krem Ziaji Calma HLC nawilżający (jest też biolipidowy, ale nie on jest tak zachwalany ) ok. 9zł kosztuje, myśle że możesz spróbować
na codzień, ale chyba narazie nie teraz, jeśli masz podrażnioną skórę, ale w przyszłości krem antybakteryjny Oceanic Young, Intensywna piegnacja antybakteryjny, który pomaga dbać o skórę trądzikową, jednak na podrażnioną skórę nie polecam
Acnofan sama stosuję i jestem pod jego wrażeniem
mój brat ma skórę która wygląda bardzo podobnie, od dłuższego czasu pomaga mu walczyć z niedoskonałościami Benzacne żel, ale faktycznie może wysuszac więc bez nawilżania ani rusz
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 14:57   #26
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Nie wiem nie znam sie ale wydaje mi sie że te krostki sa od golenia bo nie wyglądaja jak "syfki" czy pryszcze,nie masz ich na nosie i czole tylko w miejscach gdzie sie golisz.Moze zaniechaj na kilka dni kolenia sie (wiem wiem nie fajnie to wygląda) ale spróbuj i obserwuj czy krostki sie goją bo jak tak to znaczy ze są od golenia bo za każdym razem kiedy sie golisz podrażniasz je na nowo.Takie moje zdanie.
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 14:59   #27
docha27
Raczkowanie
 
Avatar docha27
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 33
GG do docha27
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Hej tak sobie siedze i czytam i mysle nad tym co moglabym ci polecic. Tak wiec przede wszystkim krem nawilzajacy na dzien dla panow nie polecam jakiegos konkretnego jest kilka na rynku wyprobuj sobie, napewno jakis sobie dobierzesz, ale ja bym zaczeła od nivea. Na noc krem przeciwzmarszczkowy dla panow tez jest kilka na rynku. Musisz uzywac kremow bo inaczej zaglodzisz skore i jej stan bedzie sie pogarszal. Do golenia polecam zel giletta odzywczy lub gleboko czyszczacy. I polecam wizyte u kosmetyczki ale dobrej i sprawczonej. Zrób sobie oczyszczanie ultradzwiekami z laserem który pomoze ci sie pozbyc ostrych przebarwien( efekt widoczny po kilku zabiegach) . Na przebarwienie polecam rowniez Acne derm to jest krem z 20% kwasem azaleinowym. Na efekt trzeba poczekac ja czekalam 6 m-cy ale warto bylo, dodatkowo ma on dzialanie przeciwtradzikowe. I nie przejmuj sie tym ze jestes facetem, faceci maja czasami bardziej wymagajaca skore niz kobiety. Polecam rowniez na noc maseczki nawilzajace i odzywcze. Mozesz je sobie robic podczas kapieli nie musisz z nimi paradowac po domu jesli cie to krepuje. Pozdrawiam i zycze powodzenia. Acha i pamietaj nie od razu Rzym zbudowano, glowa do gory nie poddawaj sie.
docha27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 15:08   #28
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Cytat:
Napisane przez Aneta_- Pokaż wiadomość
Mój kolega tez ma takie problemy po goleniu masakra ale zaczął uzywac nivea for men ten balsam co reklamują i jest o 60% lepiej
Wow. jaka dokładność.
Mysle że to nie kwestia dobrego kremu, ale bardziej, jak pisały dziewczyny ostrych maszynek i "systemu" golenia. Mozesz spróbowac nie golic sie codziennie, ale - dajmy na to, co trzy, cztery dni, żeby skóra nie była tak nieustannie podrażniana. A najleszy krem bedzie taki, któryjest dla cery wrażliwej, zeby lagodzil podraznienia.
Kiedys mi kosmetyczka opowiadala, ze miala za klienta takiego jednego faceta, ktorego golenie tak podraznialo, ze musial z niego... w ogole zrezygnowac i zapuscic brode
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 16:32   #29
Budzik1407
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Okolice Zielonej Góry
Wiadomości: 26
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Drogie panie, widzę że dośc mocno chwyciłyście się golenia. Prawda jest taka że golenie bardzo dorbze wpływa na moją skórą oprócz tego że po tym trzeba nawilżyć jednak. Nie wiem jak to działa ale tak jakby martwy naskórek zostanie .. "zgolony". Dzisiaj jest już lepiej , niema tylu krostek czerwonych, tylko te syfy które miałem. Jestem przekonany że krem z AA tak mnie wysypał :/ Eh, wiem że szybko oceniam z dnia na dzień, ale nie od miesiaca borykam sie z trądzikiem, a teraz jeśli chdozi o sam trądzik to .. mam buźke wręcz idealną w porównaiu do stanów zapalnych i ropnych bomb jakie miałem jeszcze kilka miesięcy temu. Teraz głownie martwi mnie własnie wygląd skóry, żeby nie wyglądała na zmęczoną, przesuszoną czy własnie taką ... nierówną.

Któraś z pań powiedziała że jej plamy zeszły po 6 miesiacach od acne derm, kiedys chciałem tego używac, chyba rok temu jak nie dalej, ale mnie wysyfiło po nim, dlatego uzywałem czego innego. A plamy schodzą mi w miare przyzwoicie po paru tygodniach od acnefanu, skóra sie łuszczy i tak chyba to schodzi, tak mi się przynajmniej wydaje.

Golenie raczej tutaj niewpływa na zmianę stanu mojej skóry, uwierzcie a że krosty pojawiły sie w tych miejscach, no trochę dziwne.

Dziękuję za rady i dobre słowa. Pozostanę przy obecnie przyjętej kuracji. Jakiej konkretnie to opiszę za kilka dni gdy zobaczę jakiekolwiek efekty.

Mam jeszcze pytanie, czy tointex zamyka te .. pory :P , wiem co to jest ale nie wiem jak zobaczyć czy są otwarte czy zamknięte ? Bo mam zamiar smarowac sie nim w dzień żeby pomóc w regeneracji skórze (dzisiaj po goleniu sie nim posmarowałem i z tego co pamietam kiedys jak go używałem wiele miesięcy to mi nieszkodził) i pozbyc sie coś przebarwień. Wieczorem natomiast nawilżanie kremem nivea SOFT (wyżej pisałem chyba young niewiem dlaczego ) Acnefan tylko miejscowo grrrr. durny krem .

Kurcze musze poszukać jeszcze jakiegoś żelu do mycia twarzy żeby nie niemiał tego sls. Nie wiem zresztą czy to takie znaczące ale ... chyba wydam te kolejne 10 zł.
Budzik1407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 17:29   #30
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Moje foty, oceńcie i doradźcie bo trace siły :(

Tintex nie usunie Ci rozszerzonych porów. W zasadzie to nie da się ich całkwocie zamnknac mozna tylko je zwęzyć a to robi kwasy/retinoidy/ Rozszerzone pory to takie jakby malutkei dziureczki na skórze/

Nivea soft Cię nie zapycha? - szczęściarz
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.