Rozszerzone pory. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-08, 11:35   #301
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: problem z cerą!!

a może maseczki z zielonej glinki albo Zywa Ziemia Wulkaniczna firmy Abacosun, warto też robić regularnie peelingi np morelowy St.Ives, może pomogłoby Ci też fachowe oczyszczanie u kosmetyczki albo kwasy
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 17:13   #302
madonek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 588
Dot.: problem z cerą!!

najpierw zbadac zoladek,watrobe i zrobic test na alergie ,wtedy wykluczycie czynniki wewnetrzne ...wykluczyc stres nauczyc sie relaksu ,problemy skorne czesto swiadcza o inrowertycznym zagubionym w swiecie doroslych charakterze...stosowne odrzywianie jak najmniej octu i jedzenia gotowego w 5min ,wiecej wody oczyszcza organizm z toksyn ,a z chemia bym byla ostozna
madonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 17:33   #303
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: problem z cerą!!

Cytat:
Napisane przez Gabi2
a może maseczki z zielonej glinki albo Zywa Ziemia Wulkaniczna firmy Abacosun, warto też robić regularnie peelingi np morelowy St.Ives, może pomogłoby Ci też fachowe oczyszczanie u kosmetyczki albo kwasy
Zgadzam się z gabi, a poza tym przeszukaj forum Dużo osób męczy się tym problemem. Wątpię żeby Twoja skóra reagowała tak na samoopalacze chyba że używasz tych tańszych a one faktycznie lubią zapychać. Przeważnie ujścia gruczołów rozszerzają się gdy produkują nadmierną ilość sebum, w tym wypadku nie polecam dodatkowo jej odtłuszczać bo będzie jeszcze gorzej. Raczej reguluj - wspomniany olejek dr. Hauschka, zielone glinki, ziemie wulkaniczne. Ze swojej strony widzę że dobre efekty dał również Effaclar K La Roche Posay. Nie wiem też jakich używałaś podkładów - może były za ciężkie do Twojej buzi...wiele ma składniki komedogenne - musisz o tym poczytać Im więcej wiesz tym lepiej. Troszkę trzeba też zainwestować ale jak miło wstać rano z ładną buźką Pozdrawiam
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 16:07   #304
martusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10
preparat na rozszerzone pory

mam wieki problem z rozszerzonymi porami i zaskornikami. moglybysci polecic mi jaks preparat, ktory pomoze mi sie z nimi rozprawic. napiszcie tez jakie kremy matujace polecacie na dzien
martusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 21:10   #305
roztoczanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 165
Dot.: preparat na rozszerzone pory

Polecam Ci linię Pore Minimizer Clinique. Została stworzona specjalnie z myślą o problematycznej cerze, zanieczyszczonej i z rozszerzonymi porami. W tym momencie głośno jest o specjalnym pilingu, który po nałożeniu na skórę rozgrzewa ją, pory się otwierają i wtedy aktywne składniki oczyszczają je z zanieczyszczeń. Piling należy spłukać zimną wodą, co domknie pory skóry. W skład linii Pore Minimizer wchodzi też specjalne serum Refining Serum do stosowania pod krem, które radykalnie walczy z problemem porów i w efekcie kuracji nim przeprowadzonej naprawdę widać poprawę. Świetny jest też korektor Instant Perfector, który natychmiast maskuje problem i buzia wygląda, jak po dotknięciu czarodziejskiej różdżki Jeśli zaś chodzi o krem matujący, to polecam fluid Lancome Pure Focus - ładnie pachnie, nawilża i matuje... Czyli teraz do Perfumerii moja droga, na przeszpiegi kosmetyczne, jestem przekonana, że korektor Clinique zachwyci Cię od razu
roztoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 07:10   #306
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Talking Dot.: preparat na rozszerzone pory

Cytat:
Napisane przez martusek
mam wieki problem z rozszerzonymi porami i zaskornikami. moglybysci polecic mi jaks preparat, ktory pomoze mi sie z nimi rozprawic. napiszcie tez jakie kremy matujace polecacie na dzien
Walka z porami to taka "syzyfowa praca" Nie da się do końca ich zamknąć, można tylko sprawić, że staną się one troszkę mniej widoczne. Polecam peelingi (jeśli masz skórę bardzo wrażliwą enzymatyczne) maseczki z glinek, albo maseczki domowe z drożdży lub białek. No i kremiki z kwasami. Tylko właściwa pielęgnacja pozwoli na zredukowanie porów. A co do zaskórników to te preparaty pomagaja i na ten problem...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 07:14   #307
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: preparat na rozszerzone pory

Jeśli chodzi o kremy matujace to nie mam zbyt duzego doświadczenia. Aktualnie stosuje tylko nawilżające. Pamietam, że przez moją kosmetyczkę przewinął się kremik nivea visage young, który bardzo (aż za bardzo) matowił mi buzię. Jest to bardzo lekki kremik, raczej na lato. No i niestety nie posiada żadnych filtrów... Najlepiej poczytaj sobie KWC
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-16, 09:45   #308
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: preparat na rozszerzone pory

na rozszerzone pory polecam maseczkę erisa zweżającą pory
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 12:47   #309
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: preparat na rozszerzone pory

Cytat:
Napisane przez martusek
mam wieki problem z rozszerzonymi porami i zaskornikami. moglybysci polecic mi jaks preparat, ktory pomoze mi sie z nimi rozprawic. napiszcie tez jakie kremy matujace polecacie na dzien
Ja gorąco polecam Ci specyfik Neutrgeny,CLEAR PORE -TREATMENT.To zel na noc,który pozamykał moje pory i wysuszył zaskórniki.Pamiętaj o myciu twarzy LETNIĄ wodą.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 14:29   #310
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: preparat na rozszerzone pory

co do serii Clinique- serum jest ok, ale peeling nie wart jest nawet zlotowki.
Korektora nie probowalam, ale powiem Ci ze najlepszy sposob to krem z kwasami np Lysanel do tego olejek Huile Lotus Clarinsa.I dopiero na skore po takiej kuracji mozna klasc serum Clinique albo wedlug mnie lepsze Pore Genius H.Rubinstein.
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 03:05   #311
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: preparat na rozszerzone pory

Dobrze matuje i zweza pory fluid Estee Lauder,ale cos co dobrze dziala rownie dobrze wysusza(ten kremik tak robi)Polecam rowniez serie Clinique,jest dla alergikow a czasami to wazne,nie wysusza przy tym tak cery.Do trwalszych efektow-maseczki oczyszczajace i zwezajace pory.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-26, 10:02   #312
Masza_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Jak zamknac rozszerzone pory?

Witam dziewczyny! Znacie moze jakies sprawdzone sposoby na pozbycie sie tego problemu, ktory wiadomo jest uciazliwy wizualnie no i oczywiscie latwiej o zanieczyszczenia skory i problemy juz gotowe. Co robic?? Moze jakies kremy?? Poradzcie prosze, bo juz mam tego dosyc!
Masza_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 10:41   #313
czeko
Rozeznanie
 
Avatar czeko
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łodz
Wiadomości: 565
Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

tez jestem ciekawa
czeko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 10:44   #314
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

Niestety wielkosc porow jest uwarunkowana genetycznie. Jedyne co mozna zrobic to odrobine optycznie zmniejszyc ich wyglad odpowiednia pielegnacja.
Oczyszczone pory wydaja sie mniejsze - dobre moga wiec byc kremy z kwasami, maseczki z glinki zielonej, oczyszczanie cery pilingiem dobranym do rodzaju cery.
W przypadkach kwalifikujacych sie do leczenia dermatologicznego stosuje sie silne pilingi np. na bazie kwasu glikolowego - tylko pod kontrola lekarza.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 12:47   #315
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

Też borykam się z problemem rozszerzonych porów. Niestety specyfiki takie jak maseczki czy nawet kwasy działają krótkotrwało (przynajmniej na mnie). Po maseczce przez około dzień mogę cieszyć się napiętą skórą z widocznie zmniejszonymi porami. Podczas kuracji kwasami skóra tez jest widocznie ściagnieta, pory zmniejszone, jednak po odstawieniu kwasów w szybkim tępie odzyskuje dawny wygląd zauważyłam, że w walce z rozszerzonymi porami ważna jest systematycznośc stosowania tych wszystkich środków. To w jakimś stopniu poprawia wyglad cery.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 16:50   #316
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

Hmm.., no własnie jak to jest z tymi porami? Nie raz slyszałam że porów nie da sie domknąc czy otwierac (m.in od kosmetyczek). A firmy kosmetyczne aż trąbią o skuteczności ich preparatów co zwężają czy domykają pory, to jest nasza niestety uroda na stałe, oczyszczona skóra wydaje sie jaśniejsza a przez to pory mniej widoczne ale żeby zamykały czy zwęzały? Uzywałam pełno takich kosmetyków i nic, więc.....?
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 17:14   #317
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

Ja stosuję ok miesiąc Glyco-a i moge powiedzieć ze pzbyłam sie dużej ilości zaskórników z moich porów i twarz rzeczywiście optycznie wydaje się ich nie mieć. Ale dziurki neistety są widoczne z bliska
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 18:02   #318
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

Taka nasza uroda... Tylko mnie jakiś rok temu tak bardzo się porozszerzały w niektórych miejscach. Wczesniej miałam z tym problem tylko w okolicy skrzydełek nosa, a teraz doszło czoło i sama nie wiem od czego Czy uwazacie, że przez stosowanie kremów niedostosowanych do typu cery (np. tłustych) można sobie rozszerzyć pory? Bo innego wyjasnienia nie moge znaleźć. Chyba, że to sprawa hormonów...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 08:11   #319
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

powiem ci że cudów nie ma....przede wszystkim systematyczność....ja codziennie stosowałam erisa i żeczywiscie były rezultaty w domykaniu tych porów ale jak przestaniesz to beda znowu duze
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7562
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-27, 08:52   #320
Masza_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

Dzieki dziewczyny za rady, nie sa zbyt optymistyczne, bo jednak wolalabym nie byc skazana na taka skore, ale coz zawsze mogloby byc gorzej. Ostatnio kupilam sobie krem gleboko oczyszczajacy z Garniera, chyba seria czysta skora. Podobno ma domykac te pory, jesli nie to przynajmniej bedzie oczyszczal wiec kasa sie nie zmarnuje. Wogole jest ciezko cos takiego kupic, bo kremow jest mase na wszelkie przypadlosci, ale na pory jest bardzo malo i jest to glownie dzialanie poboczne. Widzialam krem Dermiki chyba, opakowanie ogromne z zewnatrz, a w srodku 50ml wiec zwatpilam, bo kosztowal prawei 20 zł. moze kiedys sie jeszcze skusze, jesli garnier wogole cos pomoze. Dzieki za rady i czekam na dalsze. Buzka!!
Masza_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 12:22   #321
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

Jeśli nie masz wrażliwej cery to proponuję jakiś żel delikatnie peelingujący do stosowania codziennie do mycia twarzy. Ja mam cerę naczynkową, ale i tak stosuję zawsze wieczorem taki żel. Przyznam się, że wizualnie wygładza on skórę, więc może dzięki regularnemu stosowaniu dobrze wpłynie na ogólny wygląd porów skóry. Obecnie mam ten z nivea - http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11367 i jest naprawdę bardzo delikatny.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 12:41   #322
zabcia111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 378
Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

Mi kilka miesiecy temu pomogl effaclar K na noc i co 2 dni maseczka z glinki erisa. Naprawde widzialam poprawe, pory byly mniejsze choc calkowicie nie zniknely. Teraz mam jednak wrażenie, że wszystko wróciło do stanu wczesniejszego niestety.
zabcia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 20:01   #323
aniawe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 42
Thumbs up Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

Bardzo polecam serię do pielęgnacji Garniera - czysta skóra. ja osobiście uzywam żelu, tonika oraz kremu i efekt jest rewelacyjny!!! Mola skóra jest teraz poprostu aksamitna.
Pozdrawiam
aniawe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 20:05   #324
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

Dla osób o wrażliwej cerze ta seria wskazana nie jest. Ja miałam tonik, żel i krem. I niczego do końca nie zużyłam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 19:22   #325
ewura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 61
Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

no wlasnie mam ten sam problem... niby pory sa w srodku czyte a dzirki na twarzy zostaja. nie umiem sie ich w ogole pozbyc. maseczka z erisa:juz byla; effaclar K:byl... kurde.. juz sama nie wiem.... :/
ewura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 12:10   #326
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

mnie effeclar nic nie pomogł...
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 16:53   #327
Infinity
Raczkowanie
 
Avatar Infinity
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 100
Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

Mi pomaga glyco-A, ale racja jak tylko dłużej mam na twarzy podkład czy puder to niestety skóra znowu się zanieczyszcza. To smutne, ale firmy kosmetyczne nabijają nas w butelkę z tym całym zamykaniem porów itp... Taka już nasza uroda albo mamy widoczne pory albo nie. Jak oczyszczam u kosmetyczki to przez trochę jest poprawa, ale wkrótce wszystko wraca do poprzedniego stanu. Walka, która nie ma końca. Może któregoś dnia ktoś coś wynajdzie na te głupie pory maszynkę "zwężarkę porów" albo "zamykacz", ale póki co to pic na wodę :/. Życzę nam wszystkim takiego wynalazku, a póki co powodzenia w walce.
Pzdr
Kasia
Infinity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 00:02   #328
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Jak zamknac rozszerzone pory?

Chyba najlepiej domyka pory kostka lodu przyłożona do skóry. Szkoda tylko, że to taki krótkotrwały efekt i polecany tylko dla cer niewrażliwych.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 21:09   #329
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Wkoncu postanowilam sie wziasc za swoja skore
Cere mam (chyba) normalna (nie swieci sie, nie jest przesuszona, w lato jedynie przy upalach lekko tluszczy sie na nosku, od czasu do czasu kilka pryszczy na brodzie badz czole) jednak moim problemem sa rozszerzone pory, ktore wygldaja nieestetycznie... lekko poszarzala cera ( niestety tego sie nie da chyba uniknac przy paleniu).
Co zrobic aby moja skora byla gladka jak pupa nimowlaka i wygldala zdrowo?
PS- nie chce uzywac zbyt wielku kremow kremikow maseczek itd bo od tego wyskakuja mi syfki...
Prosze o POMOC! Mile widziane naturalne kosmetyki (zero chemii)

Widze ze juz 12 osob tu zajrzalo nikt mi nie pomoze?(

Edytowane przez sharlottek
Czas edycji: 2008-10-18 o 17:17 Powód: post pod postem
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 22:34   #330
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pory jak kratery:)

to zazwyczaj kwestia genów, dużo się zrobić nie da.
złuszczanie, kwasy, retinoidy- mogą trochę poprawic wygląd skóry.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-20 12:25:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.