WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek ! ! ! - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-20, 15:06   #211
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

Cytat:
Napisane przez zMoose Pokaż wiadomość
Mnie nie działa ich aplikacja (mimo, że wszystko co tam każą mam zainstalowane) ale może któraś z was sprawdzi, czy w filmiku nagłownej z 19.12.2012 coś mówią o włamaniach
Chodzi o tvn24? ja sprawdzalam dzisiaj, nic nie znalazłam.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 15:08   #212
zMoose
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 635
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

http://fakty.tvn24.pl/
Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
Chodzi o tvn24? ja sprawdzalam dzisiaj, nic nie znalazłam.
Ach, zapomniałam o linku. Tak tvn24, ktoś pisał, że coś mówili.
zMoose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 15:12   #213
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

Cytat:
Napisane przez zMoose Pokaż wiadomość
http://fakty.tvn24.pl/
Ach, zapomniałam o linku. Tak tvn24, ktoś pisał, że coś mówili.
Nic nie ma ten temat, ja wczoraj fakty oglądałam w tv, teraz też na szybko, temt po temacie (link) , ale nic nie ma.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 16:03   #214
zMoose
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 635
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
Nic nie ma ten temat, ja wczoraj fakty oglądałam w tv, teraz też na szybko, temt po temacie (link) , ale nic nie ma.
Możesz edytować wypowiedź? niefortunnie w miejscu LINK wizaż wstawił własny do promowanych produktów Po samym kliknięciu edycja i zapisz, ich reklama powinna przenieść się na inne słowo.
zMoose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 13:38   #215
Gofrzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Gofrzyca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19 756
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

Spokojnie, spokojnie, oni nie jadą tam z CAPSA tylko SHIFTA
__________________
Padał deszcz tak jak dziś, miałaś uchylone drzwi.
Stałem w nich niczym pies,
w zębach niosąc bukiet ściem.
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.
Gofrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 22:08   #216
Katiusia
Zakorzenienie
 
Avatar Katiusia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 722
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

Właśnie przejrzałam tamten wątek na forum hiphop i się załamałam jacy ludzie są ... nawet nie wiem jakiego słowa mogłabym użyć, żeby ich opisać, a nie dostać bana. Po prostu tragedia, już nie mówię o samym sposobie wypowiedzi, bo jest on poniżej poziomu ( i jako słuchaczka rapu, strasznie mi wstyd, że wystawiają hip hopowi wizytówkę, że słuchają go takie typki, takie małe btw.), ale to co oni robią? Wrzucać zdjęcia, poniżać tak ludzi ? I jeszcze jakieś durne tłumaczenia, że przecież wrzuciła to dana osoba na maila. Ku&%^ mail to przecież czyjaś prywatność! Każdy trzyma tam co chce i generalnie raczej nie myśli, że jakieś dzieciaki ( bo chyba 18 na tym forum mało kto przekracza) mogą to wykraść i upublicznić.
Dziewczyny naprawdę chwałą wam za to, że to zgłaszacie, mam nadzieję, że zrobią z nimi porządek i że się Ci chłopcy porządnie zdziwią, jak zostaną wyciągnięte wobec nich konsekwencje.
__________________
Jedyna droga do przemian to przestać bać się wyzwań.
Katiusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 18:32   #217
andromed
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 108
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

Cytat:
Napisane przez Katiusia Pokaż wiadomość
mail to przecież czyjaś prywatność!
Rozczulająca naiwność. Każdy poważniejszy administrator na każdym serwerze mailowym ma dostęp do wszystkich maili przechodzących przez jego maszynę. A każdy właściciel/administrator strony/serwera zna login i hasło dowolnego użytkownika zarejestrowanego na jego serwisie.

Właśnie z tego powodu konieczne jest używanie różnych haseł dostępu. Internet to nie zabawka, i uważam, że przed pierwszym użyciem powinien być egzamin z jego "instrukcji obsługi".

Edytowane przez andromed
Czas edycji: 2013-01-01 o 18:34
andromed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-01, 18:47   #218
Ruby Invicta
Zadomowienie
 
Avatar Ruby Invicta
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

Cytat:
Napisane przez andromed Pokaż wiadomość
Rozczulająca naiwność. Każdy poważniejszy administrator na każdym serwerze mailowym ma dostęp do wszystkich maili przechodzących przez jego maszynę. A każdy właściciel/administrator strony/serwera zna login i hasło dowolnego użytkownika zarejestrowanego na jego serwisie.

Właśnie z tego powodu konieczne jest używanie różnych haseł dostępu. Internet to nie zabawka, i uważam, że przed pierwszym użyciem powinien być egzamin z jego "instrukcji obsługi".
Pogrubione dotyczy tylko słabych (i głupich) administratorów olewających bezpieczeństwo swoich użytkowników - hasła nigdy nie powinny być przechowywane na serwerze w postaci zwykłego tekstu, tylko powinny być szyfrowane przy pomocy funkcji haszującej z "solą" tak, aby przy odpowiednim doborze hasła i soli nie dało się z takiego hasza odtworzyć hasła użytkownika.

A różne hasła stosuje się dlatego, żeby w razie wycieku haseł z jednego serwisu, pozostałe konta użytkownika były bezpieczne.
__________________
Blog 6 kątów - o budżetowym przemetamorfozowaniu brzydkiego pokoju w ładny

Ostatni notek: Pięć kątów i jeden róg
Ruby Invicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 19:17   #219
andromed
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 108
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

Cytat:
Napisane przez Ruby Invicta Pokaż wiadomość
Pogrubione dotyczy tylko słabych (i głupich) administratorów olewających bezpieczeństwo swoich użytkowników - hasła nigdy nie powinny być przechowywane na serwerze w postaci zwykłego tekstu, tylko powinny być szyfrowane przy pomocy funkcji haszującej z "solą" tak, aby przy odpowiednim doborze hasła i soli nie dało się z takiego hasza odtworzyć hasła użytkownika.
Tylko skąd wiedzieć, czy strona na której się rejestrujesz należy do tych bezpiecznych czy nie

Administrator = ma dostęp do bazy danych. Jeśli zna hash, sól i algorytm hashujący to co za problem odtworzyć* hasło np. tęczową tablicą? (odpowiedź: dla haseł krótszych niż 15 znaków mniej niż 10 minut na standardowym PC)

* skrót myślowy do pojęcia "kolizja".

Edytowane przez andromed
Czas edycji: 2013-01-01 o 19:23
andromed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 19:27   #220
Ruby Invicta
Zadomowienie
 
Avatar Ruby Invicta
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

Cytat:
Napisane przez andromed Pokaż wiadomość
Tylko skąd wiedzieć, czy strona na której się rejestrujesz należy do tych bezpiecznych czy nie

Administrator = ma dostęp do bazy danych. Jeśli zna hash, sól i algorytm hashujący to co za problem odtworzyć* hasło np. tęczową tablicą

* skrót myślowy do pojęcia "kolizja".
Musiałby stworzyć własne rainbow tables, dodatkowo jeśli hasło jest długie i niesłownikowe - powodzenia mu życzę To się praktycznie w ogóle nie różni od brute force. A czy jest bezpiecznie czy nie - jak Ci serwis wysyła po "zapomniałem hasła" Twoje stare hasło na maila to wiesz, że na pewno nie jest

I podstawowa kwestia - administratorom raczej zależy na bezpieczeństwie ich serwisów
__________________
Blog 6 kątów - o budżetowym przemetamorfozowaniu brzydkiego pokoju w ładny

Ostatni notek: Pięć kątów i jeden róg
Ruby Invicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 19:51   #221
andromed
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 108
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

Cytat:
Napisane przez Ruby Invicta Pokaż wiadomość
Musiałby stworzyć własne rainbow tables, dodatkowo jeśli hasło jest długie i niesłownikowe - powodzenia mu życzę To się praktycznie w ogóle nie różni od brute force.
to się w ogóle nie różni od BF, dlatego jest tak skuteczne Z tego samego powodu nie jest ważne, czy hasło jest słownikowe, czy nie.

Nie wystarczy, żeby administratorom zależało - oni muszą po prostu być skuteczni! A mimo to, używajmy zasady ograniczonego zaufania. What has been seen, can not be un-seen.
andromed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-01, 20:07   #222
Ruby Invicta
Zadomowienie
 
Avatar Ruby Invicta
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

Cytat:
Napisane przez andromed Pokaż wiadomość
to się w ogóle nie różni od BF, dlatego jest tak skuteczne Z tego samego powodu nie jest ważne, czy hasło jest słownikowe, czy nie.

Nie wystarczy, żeby administratorom zależało - oni muszą po prostu być skuteczni! A mimo to, używajmy zasady ograniczonego zaufania. What has been seen, can not be un-seen.
BF jest skuteczne? Jak na dzień dzisiejszy nie mamy jeszcze komputerów kwantowych w powszechnym użyciu, więc ciężko nazwać BF skutecznym. A już zwłaszcza z poziomu kogoś, kto nie ma praw administratora serwisu.

I jeżeli administratorowi zależy i poważnie podchodzi do swojej roli, to zabezpiecza skutecznie Co nie zmienia faktu, że należy samemu też dbać o swoje bezpieczeństwo, co pisałam już wcześniej.
__________________
Blog 6 kątów - o budżetowym przemetamorfozowaniu brzydkiego pokoju w ładny

Ostatni notek: Pięć kątów i jeden róg
Ruby Invicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 20:20   #223
andromed
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 108
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

dzisiaj mamy klastry i chmury obliczeniowe, CUDA w kartach grafiki, farmy obliczeniowe PS3. Przykładowo, możesz "wynająć" do dowolnych obliczeń 1000 serwerów od Amazona. Tworzenie tablic jest zbiorem operacji równoległych.
Skądś się przecież biorą gotowe tęczowe tablice w sieci (ophcrack i tym podobne). Co najmniej od 2 lat możesz zamówić sobie tęczową tablicę według twoich specyfikacji, dostarczaną na dysku twardym. (2TB i więcej, zależnie od preferencji).

Wystarczy baza danych, sól i algorytm.
andromed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 20:37   #224
Ruby Invicta
Zadomowienie
 
Avatar Ruby Invicta
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

Cytat:
Napisane przez andromed Pokaż wiadomość
dzisiaj mamy klastry i chmury obliczeniowe, CUDA w kartach grafiki, farmy obliczeniowe PS3. Przykładowo, możesz "wynająć" do dowolnych obliczeń 1000 serwerów od Amazona. Tworzenie tablic jest zbiorem operacji równoległych.
Skądś się przecież biorą gotowe tęczowe tablice w sieci (ophcrack i tym podobne). Co najmniej od 2 lat możesz zamówić sobie tęczową tablicę według twoich specyfikacji, dostarczaną na dysku twardym. (2TB i więcej, zależnie od preferencji).

Wystarczy baza danych, sól i algorytm.
Mamy wielokrotne haszowanie i indywidualną sól dla każdego użytkownika, więc kupowanie do tego mocy obliczeniowej jest poza granicami opłacalności, a na serwerach, do których dostęp byłby opłacalny (konta bankowe na przykład), mają najczęściej kilkustopniową autentykację.

Możemy się tak przegadywać, ale prawda jest taka, że zawsze najsłabszym ogniwem jest człowiek, używający wszędzie takiego samego, prostego hasła i rejestrujący się gdzie popadnie
__________________
Blog 6 kątów - o budżetowym przemetamorfozowaniu brzydkiego pokoju w ładny

Ostatni notek: Pięć kątów i jeden róg
Ruby Invicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 20:49   #225
andromed
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 108
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

... co zostało dostrzeżone w https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=217 pozdrawiam
andromed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 21:24   #226
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

Tak poza tematem, andromed, ty w końcu jesteś kobietą czy facetem?
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 16:02   #227
Lady_inHeaven
Raczkowanie
 
Avatar Lady_inHeaven
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 84
Unhappy Dot.: WŁAMANIA NA FB I POCZTĘ ! Wyciek 2 tys maili i haseł z portalu dla nastolatek !

Dziewczyny proszę pomóżcie co mam zrobić!
Otóż kiedy przeczytałam ten wątek postanowiłam zmienić hasła na fb i poczcie itp.
Na fb nadałam sobie trudne 14 literowe hasło!
Przed chwilą otrzymałam telefon dlaczego usunęłam FB itp
Niemożliwe ! Próbuję się zalogować a tam komunikat ,,Twoje hasło zostało zmienione wczoraj o 22.19 ,,
What the fuck ? Myślę, wczoraj o tej godzinie spałam!
Próbuję odzyskać hasło przez pocztę a tam kolejna niespodzianka - tam też ktoś zmienił hasło pomimo tego, że miałam całkowicie inne niż na FB.Czy da się coś z tym zrobić ?!
Da się odzyskać te hasła/ konta? Pomocy ;(
__________________
22.10.10 - prawko kat.B
13.08.11- pierwszy berneńczyk w domu -Moli
02.03.12- drugi berneńczyk w domu-Amanda


,, "szalona tle rudych fasolek nad migdałowymi ślepkami, białych jak śnieg skarpetek chociaż nie zawsze białych i pędzelka na ogonku.":love :
Lady_inHeaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.