METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-29, 16:42   #4291
paula92r
Przyczajenie
 
Avatar paula92r
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 23
Dot.: metamorfoza pokoju i prośba o rade ;)

Hej. Też mam mały problem. Szykuje mi się remoncik i nie wiem na jaki kolor pomalować ściany. Mam niebieską wersalkę w kratkę, takie fotele i meble koloru olcha. Do tej por miałam żółty, taki cytrynkowy. Teraz zastanawiam się nad fioletem i białymi dodatkami.

Dodam, że mam 17 lat
Może ktoś podpowie...
paula92r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 20:35   #4292
paula92r
Przyczajenie
 
Avatar paula92r
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 23
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Hej. Też mam mały problem. Szykuje mi się remoncik i nie wiem na jaki kolor pomalować ściany. Mam niebieską wersalkę w kratkę, takie fotele i meble koloru olcha. Do tej por miałam żółty, taki cytrynkowy. Teraz zastanawiam się nad fioletem i białymi dodatkami.

Dodam, że mam 17 lat
Może ktoś podpowie...
paula92r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 11:56   #4293
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: metamorfoza pokoju i prośba o rade ;)

białe meble bardzo ładnie wyglądają przy niebieskich bądź fioletowych ścianach ( ale nie pastelowych tylko wyraźnych )
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 12:37   #4294
donay
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 740
Dot.: metamorfoza pokoju i prośba o rade ;)

prosilam o rade a widze ze dostaje ja ktos inny
__________________
"to jest moje niebo, nie chce mieć innego"


Like A Rainbow
Fading In The Twinkling Of An Eye
Gone Too Soon
donay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 21:06   #4295
Nadya
Rozeznanie
 
Avatar Nadya
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 887
Dot.: metamorfoza pokoju i prośba o rade ;)

hmm polecam Ci stronkę http://www.blockposters.com/
Możesz wydrukować jakikolwiek obrazek na paru kartkach i złożyć go w plakat zajrzyj do galerii, może coś Cię zainspiruje
__________________
mój wątek wymianowy

Nadya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 09:12   #4296
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: metamorfoza pokoju i prośba o rade ;)

a ja bym dodała tapetę z panterką za sofą http://www.gamatapet.pl/public/wzory...n?cms_id=7066&

a na tej ścianie fioletowej... jakieś zdjęcia czarno białe w złotych oprawach....


dodałam takie tam widzimisię .. mniej więcej... przepraszam ze a prostacko w paintcie zrobione;p
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg panterka.jpg (82,0 KB, 142 załadowań)
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 21:34   #4297
kajzerka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Witam Was drogie wizażystki bardzo proszę Was o radę, jak mogę urządzić swój nowy pokój jest on na poddaszu, ma dwa skosy, ogólnie to nie jest duży. raczej prostokątny. Nie wiem zupełnie jak go urządzić, niby fajnie bo na poddaszu, ale przez to nie mogę nigdzie dać mebli, jak tylko na jedną ścianę, na dodatek muszą one stać w rzędzie obok siebie, strasznie mi się to nie podoba. w skład moich mebli wchodzą: szafka podwójna, takiej wysokości jak szafa. Ma dwie szafki na ciuchy, jedną na dole drugą na górze łączona jest jedną otwartą, tam trzymam kosmetyki. obok jest biurko, a na biurku stoi takie coś taka jak by komoda (?) na niej mam miśki i rożne świeczki i figurki. obok jest zaś szafa. meble są z dodatkami niebieskiego:| i to też mi nie pasuje, bo pokój będę mieć czerwono- zielony. I niebieskie dodatki wgl. się nie grają ;/ psują całą kompozycje. Nie ma mowy aby pokój był niebieski, miałam wcześniejszy pokój w takim kolorze i mam dość już go ! Na przeciwko mebli, bokiem stoi sofa, jest ona czerwona, dosyć dużo kształt "fortepianu" na przeciwko sofy, na drugiej ścianie stoją dwa fotele w tym samym kolorze co sofa, to był komplet, i mały stoliczek, w rogu pomiędzy fotelami jest duża lampa stojąca, na ławie jest pełno świeczek. obok fotela stoi duży wazon a w nim takie gałązki kolorowe na środku jest dywan, taki włochaty :P taka kawa z mlekiem, Okno mam dosyć duże, takie ładne falowane firanki, i po bokach ładnie spięte zasłonki z organtyny. na parapecie stoją różne świeczki, i aniołki jest też kuferek z biżuterią, różne kwiatki. do firanek poprzyczepiane są magnezy które ładnie układają firanki. Na tej samej ścianie na której są fotele, i grzejnik mam też pełno ramek ze zdjęciami Niby jest fajny, ale jednak czegoś mu brakuje. Może mógłby ktoś mi doradzić jak mogłabym z tymi meblami zrobić, bo wydaje mi się że to one wszystko psują. a o nowych mogę tylko pomarzyć ;| Mam 16 lat
kajzerka123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 10:41   #4298
Nautiz
Raczkowanie
 
Avatar Nautiz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 431
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Wiesz co, ja radziłabym Ci zastanowić się jeszcze raz nad wyborem koloru ścian. Wydaje mi się, że połączenie zielonego i czerwonego na ścianach w niedużym pokoju (zwłaszcza, że w pokoju ma stać czerwony komplet wypoczynkowy) nie jest najlepszym wyborem. Ja oscylowałabym bardziej w neutralne kolory, pastele, ewentualnie zrobiłabym jedną ścianę w kontrastowym kolorze, np. właśnie w czerwonym kolorze,być może z jakimś ozdobnikiem, szblonem czy naklejką, resztę ścian w pastelowych szrościach, czy beżu, fajnie wyglądałby chyba też wanilia. Skoro meble są niebieskie to muszą jakoś pasować do reszty. Jak napaćkasz za dużo kolorówych przedmitów, do tego ustawisz sporo mebli, a na nich jeszcze setki małych przedmiotów (świeczek, kosmetyków, pluszaków itd.) będziesz miała wielobarwny groch z kapustą ciężko będzie Ci wytrzymać w tym pokoju. O relaksie i skupieniu nie wspomnę

Meble rzecz jasna możesz przerobić. Pytanie tylko jaki masz na to budżet. Można je przemalować, okleić, wymienić im uchwyty, dodać ozdobne listwy, sztukaterie, obić materiałem, ozdobić decupage'em, oj możliwości jest wiele. Ale nawet najmniejsza przeróbka kosztuje. Ja obecnie odnawiam stary drewniany stół i 6 krzeseł i zakup materiałów potrzebnych do renowacji zamyka się w kwocie 150 zl. A to tylko papier ścierny, bejca, lakier. Przy przerabianiu,czy odnawianiu większych powierzchni, a z tego co wyczytałam w Twoim poście, mebli masz sporo, koszta będą większe. Zapytaj więc może rodziców co możesz z tym zrobić i ile mogłabyś wydać na takie przeróbki. No i co najważniejsze, wszystko zależy od tego z czego są zrobione Twoje meble. Jeśli są z litego drewna, możliwości masz wiele. Jeśli z płyt wiórowych, jest ich juz nieco mniej.

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

paula92r a możesz zamieścić zdjęcia swojego pokoju? wiele zależy też od kształtu pokoju, oświetlenia, ustawienia mebli.
Nautiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 11:04   #4299
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez kajzerka123 Pokaż wiadomość
Witam Was drogie wizażystki bardzo proszę Was o radę, jak mogę urządzić swój nowy pokój jest on na poddaszu, ma dwa skosy, ogólnie to nie jest duży. raczej prostokątny. Nie wiem zupełnie jak go urządzić, niby fajnie bo na poddaszu, ale przez to nie mogę nigdzie dać mebli, jak tylko na jedną ścianę, na dodatek muszą one stać w rzędzie obok siebie, strasznie mi się to nie podoba. w skład moich mebli wchodzą: szafka podwójna, takiej wysokości jak szafa. Ma dwie szafki na ciuchy, jedną na dole drugą na górze łączona jest jedną otwartą, tam trzymam kosmetyki. obok jest biurko, a na biurku stoi takie coś taka jak by komoda (?) na niej mam miśki i rożne świeczki i figurki. obok jest zaś szafa. meble są z dodatkami niebieskiego:| i to też mi nie pasuje, bo pokój będę mieć czerwono- zielony. I niebieskie dodatki wgl. się nie grają ;/ psują całą kompozycje. Nie ma mowy aby pokój był niebieski, miałam wcześniejszy pokój w takim kolorze i mam dość już go ! Na przeciwko mebli, bokiem stoi sofa, jest ona czerwona, dosyć dużo kształt "fortepianu" na przeciwko sofy, na drugiej ścianie stoją dwa fotele w tym samym kolorze co sofa, to był komplet, i mały stoliczek, w rogu pomiędzy fotelami jest duża lampa stojąca, na ławie jest pełno świeczek. obok fotela stoi duży wazon a w nim takie gałązki kolorowe na środku jest dywan, taki włochaty :P taka kawa z mlekiem, Okno mam dosyć duże, takie ładne falowane firanki, i po bokach ładnie spięte zasłonki z organtyny. na parapecie stoją różne świeczki, i aniołki jest też kuferek z biżuterią, różne kwiatki. do firanek poprzyczepiane są magnezy które ładnie układają firanki. Na tej samej ścianie na której są fotele, i grzejnik mam też pełno ramek ze zdjęciami Niby jest fajny, ale jednak czegoś mu brakuje. Może mógłby ktoś mi doradzić jak mogłabym z tymi meblami zrobić, bo wydaje mi się że to one wszystko psują. a o nowych mogę tylko pomarzyć ;| Mam 16 lat
tak jak pisałam ci już w poprzednim wątku, dobrze by było jakbyś dodała zdjęcia albo plan pokoju - będzie łatwiej coś pokombinować, zwłaszca jeśli chodzi o ustawienie mebli (dużo zależy od nachylenia i umiejscowienia skosów, drzwi, okna, wielkości tych mebli itd)
no i " ładne firanki" albo "ładnie spięte zasłonki" zupełnie nic nam nie mówi i ciężko coś doradzić

jeśli pokój jest mały i w dodatku ze skosami to odradzałabym ci ciemne kolory skoro masz czerwoną kanapę i fotele, to nawet jeśli pomalujesz wszystkie ściany na zielono, to efekt będzie zielono czerwony

w których miejscach meble mają niebieskie elementy? od tego zależy w jaki sposób możesz je przerobić
jeśli to jakieś większe, płaskie powierzchnie o regularnych kształtach (jakieś prostokąty na drzwiczkach na przykład) to spokojnie możesz użyć okleiny takiej drewnopodobnej znajdziesz ją w każdym hipermarkecie budowlanym możesz też wymienić uchwyty do szafek (to też w hipermarketach albo sklepach meblowych)
gorzej, jeśli są to jakieś nieregularne elementy (wtedy możesz tylko oszlifować i przemalować) a meble nie są z drewna tylko ze sklejki (wtedy to już w ogóle nie wiem co z tym można zrobić)

a no i jeśli kosmetyki trzymasz wyrokładane na otwartej półce, to lepiej kup kilka ładnych pudełeczek i tam je pochowaj, albo przełóż je do zamykanej szafki (wystawki z kremów, balsamów i dezodorantów nigdy nie wyglądają dobrze )
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 11:18   #4300
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

tak, najlepiej byłoby wkleic zdjecia..
skoro firanki sa 'ladne' tzn. ze Ci sie podobaja i nie chcesz ich zmieniac, wiec zostawmy je w spokoju...
pozatym bez zdjec to przemalowałabym meble na biało, a sciany w bezu lub wanilii. w ten sposób meble odcinałyby sie od scian, dywanu i sofy i nie byłoby za czerwono... a dodatki dałabym zielone - typu poduszka na sofe, szklany wazon w zieleni butelkowej, jakiegos papirusa w doniczce, lub inna wieksza rosline
lub sciany białe, a meble bezowe lub inny odcien drewna i zielone dodatki
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 15:23   #4301
kajzerka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Postaram się jak najszybciej dodać zdjęcia mebli. muszę tylko załatwić cyfrówkę. Już niedługo je wkleję Pozdrawiam i dziękuję za tak liczne odpowiedzi
kajzerka123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 15:58   #4302
Piglet
Raczkowanie
 
Avatar Piglet
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 33
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Witam wizażanki i proszę o poradę
Otóż niedługo zamierzam nabyć kilka nowych mebli i potrzebuję Waszej pomocy. Mam spory pokój ok. 6x3,5m. Podłogę pokrywają raczej stare panele w kolorze dębu. Ponadto mam jedną pochyłą ścianę, ciągnącą się przez wzdłóż tych 6m, i gdzieś tak do połowy tych 3,5m. Jest ona pokryta drewnianymi deskami w kolorze sosny. Reszta ścian jest biała. Pozostałe informacje zawarte są na rysunku. Rysunek nie jest dokładny, nie mam odpowiednich zdolności , ani czasu by wyrysować to co do centymetra. Generalnie między meblami nie panuje taki ścisk jak na planie, jest dużo więcej miejsca między meblami. z powodu przeprowadzki, i rozmiarow pokoju, w moim wyladowaly meble najrozniejszej masci. praktycznie kazdy jest w innym odcieniu, co bardzo mnie denerwuje. Zamierzam kupic nowe półki, a także szafę i być może jeszcze parę bibelotów. Przypuszczam, że będę kupowała w Ikei. I teraz proszę Was o poradę - jakie meble mam kupić? Czy dobierać je np. pod kolor biurka, czy innego mebla, czy jeszcze inaczej?
Podoba mi się opcja kupienia kolorowych mebli, np. czarnych. Czy biorąc pod uwagę, że u mnie praktycznie wszystko jest w najróżniejszych kolorach drewna, coś takiego będzie pasowało? ^^"
Mam nadzieję, że wiecie o jakie meble mi chodzi, takowych w ikei jest bez liku. Jesli macie jakies fajne pomysly, pokazujcie zdjecia, za wszystko bede wdzieczna
Jesli macie jakies inne propozycje na ozywienie/upiekszenie pokoju, mowcie. Nie moge zapanowac nad chaosem jaki w nim panuje, nie podoba mi się.
Piglet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 21:40   #4303
SAS106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 57
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Hmm masz problem z tymi kolorowymi meblami. Tylko nie wiem czy dodanie jeszcze czarnych elementów ożywi pokój. I czy nie za dużo tych wszystkich mebli będzie. Przestrzeń można wykorzystać w inny sposób np.: przez ciekawy szablon lub fototapetę. Ale jeśli naprawdę potrzebujesz nowych szafek i półek, to albo bardzo ekstremalnie (czyli czerwone zielone, fioletowe itp.) albo w kolorze największego mebla w pokoju. Wtedy urozmaicić musisz pokój kolorowymi dodatkami. Meble można też przemalować (ja mam w pokoju szafę, pomalowaną zieloną olejną farbą) lub zmienić im fronty. Tak to widzę.
SAS106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 21:57   #4304
rozowy balonik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 15
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Piglet a może spróbuj stonować kolor wszystkich mebli kładąc na nie jakiś kolor? A na łóżka i fotel jakieś narzuty , pokrowce we wzory? W ikei jest wiele ciekawych wzorów

Edytowane przez rozowy balonik
Czas edycji: 2009-09-12 o 22:03
rozowy balonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 22:29   #4305
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez Piglet Pokaż wiadomość
Witam wizażanki i proszę o poradę
Otóż niedługo zamierzam nabyć kilka nowych mebli i potrzebuję Waszej pomocy. Mam spory pokój ok. 6x3,5m. Podłogę pokrywają raczej stare panele w kolorze dębu. Ponadto mam jedną pochyłą ścianę, ciągnącą się przez wzdłóż tych 6m, i gdzieś tak do połowy tych 3,5m. Jest ona pokryta drewnianymi deskami w kolorze sosny. Reszta ścian jest biała. Pozostałe informacje zawarte są na rysunku. Rysunek nie jest dokładny, nie mam odpowiednich zdolności , ani czasu by wyrysować to co do centymetra. Generalnie między meblami nie panuje taki ścisk jak na planie, jest dużo więcej miejsca między meblami. z powodu przeprowadzki, i rozmiarow pokoju, w moim wyladowaly meble najrozniejszej masci. praktycznie kazdy jest w innym odcieniu, co bardzo mnie denerwuje. Zamierzam kupic nowe półki, a także szafę i być może jeszcze parę bibelotów. Przypuszczam, że będę kupowała w Ikei. I teraz proszę Was o poradę - jakie meble mam kupić? Czy dobierać je np. pod kolor biurka, czy innego mebla, czy jeszcze inaczej?
Podoba mi się opcja kupienia kolorowych mebli, np. czarnych. Czy biorąc pod uwagę, że u mnie praktycznie wszystko jest w najróżniejszych kolorach drewna, coś takiego będzie pasowało? ^^"
Mam nadzieję, że wiecie o jakie meble mi chodzi, takowych w ikei jest bez liku. Jesli macie jakies fajne pomysly, pokazujcie zdjecia, za wszystko bede wdzieczna
Jesli macie jakies inne propozycje na ozywienie/upiekszenie pokoju, mowcie. Nie moge zapanowac nad chaosem jaki w nim panuje, nie podoba mi się.
a byłaby możliwość przerobić część tych mebli? np. przemalować albo okleić?
jeśli tak, to wybrałabym takie meble, żeby te inne było jak najłatwiej przerobić i upodobnić do nowych - czyli czarne były by pewnie ok, bo pozostałe można by po prostu przemalować gdybyś je przemalowała/okleiła i np. wymieniła uchwyty we wszystkich szafkach na takie same, wtedy pokój wyglądałby mniej chaotycznie i mimo różnych kształtów meble bardziej przypominałyby komplet

a myślałaś o jakimś przemeblowaniu? może wrzuć zdjęcia pokoju wtedy będzie łatwiej doradzić jeśli chodzi o kolory, dodatki itp
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 17:30   #4306
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Mam w dużym pokoju nowe meble w cholernym kolorze wenge (jakieś półki, stolik RTV, stolik kawowy, jasną kanapę. Jakie proponowałybyście dodatki, żeby rozjaśnić pokój?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 17:35   #4307
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

my z TZ mamy pomaranczowe
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 17:37   #4308
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Ale co konkretnie pomarańczowego?
Wazony, doniczki, zasłony? Słyszałam, że trawiasta zieleń też jest OK.

No i chciałam wziąć się za uprawę jakichś roślin . Ale żeby były łatwe w pielęgnacji. Może znacie jakieś takie? Ostatnio modne chyba są wrzosy czy wrzośce, nie wiem, jaka jest prawidłowa nazwa, sprzedają je w sklepach z roślinami w doniczkach.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 17:48   #4309
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

my mamy pomaranczowe kanapy i zolte sciany - krzesla tez pomaranczowe i jasne dywany
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 08:37   #4310
Karzelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Wiesz co, do venge (też nie przepadam za tym kolorem ;P ) dobrym rozwiązaniem są dekoracje na ścianie - fotografie, obrazy, grafiki etc.
np: http://grafiki.notlong.com to jest prezentacja jakiegoś mieszkania, z takimi właśnie grafikami na ścianie, możesz sobie popatrzeć czy to to czego szukasz, czy nie to
no albo przemalowanie i nowe meble
Karzelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 08:58   #4311
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Ale te meble są nowe
Faktycznie, myślałam o jakichs zdjęciach, grafikach, tylko gdzie dostać coś odpowiedniego, bo w galeriach typu pakamera mały wybór jest.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 09:10   #4312
Karzelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

no właśnie albo sama zrobisz zdjęcie i drukniesz, albo pobuszuj po antykwariatach etc...
Karzelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 09:20   #4313
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Jakoś nie mam talentu do zdjęć
Ale widziałam, że taką usługę zdjęcia na ogromnym formacie można zamówić w sklepach Empik.
Myślę też o jakichś zasłonach w intensywnych kolorach, może trawiasta zieleń?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 13:09   #4314
margotek
Rozeznanie
 
Avatar margotek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 685
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez Piglet Pokaż wiadomość
Witam wizażanki i proszę o poradę
Otóż niedługo zamierzam nabyć kilka nowych mebli i potrzebuję Waszej pomocy. Mam spory pokój ok. 6x3,5m. Podłogę pokrywają raczej stare panele w kolorze dębu. Ponadto mam jedną pochyłą ścianę, ciągnącą się przez wzdłóż tych 6m, i gdzieś tak do połowy tych 3,5m. Jest ona pokryta drewnianymi deskami w kolorze sosny. Reszta ścian jest biała. Pozostałe informacje zawarte są na rysunku. Rysunek nie jest dokładny, nie mam odpowiednich zdolności , ani czasu by wyrysować to co do centymetra. Generalnie między meblami nie panuje taki ścisk jak na planie, jest dużo więcej miejsca między meblami. z powodu przeprowadzki, i rozmiarow pokoju, w moim wyladowaly meble najrozniejszej masci. praktycznie kazdy jest w innym odcieniu, co bardzo mnie denerwuje. Zamierzam kupic nowe półki, a także szafę i być może jeszcze parę bibelotów. Przypuszczam, że będę kupowała w Ikei. I teraz proszę Was o poradę - jakie meble mam kupić? Czy dobierać je np. pod kolor biurka, czy innego mebla, czy jeszcze inaczej?
Podoba mi się opcja kupienia kolorowych mebli, np. czarnych. Czy biorąc pod uwagę, że u mnie praktycznie wszystko jest w najróżniejszych kolorach drewna, coś takiego będzie pasowało? ^^"
Mam nadzieję, że wiecie o jakie meble mi chodzi, takowych w ikei jest bez liku. Jesli macie jakies fajne pomysly, pokazujcie zdjecia, za wszystko bede wdzieczna
Jesli macie jakies inne propozycje na ozywienie/upiekszenie pokoju, mowcie. Nie moge zapanowac nad chaosem jaki w nim panuje, nie podoba mi się.

Mam chyba identyczny pokój tzn. bede miała 6,30x3,40 ze skosem na dłuższej ścianie oknem w szczycie i jednym dachowym Ja planuje meble w dwóch kolorach białe i orzech. ściany w odcieniach turkusowo zielonym (ciemniejszy i jaśniejszy) i ścianke kolankową w tapecie białej ze srebrnym barokowym wzorem, do tego szafa wnekowa na cała scianę z dzwiami z lecznego szkła z grafiką drzewa wiśniowego i jakiś stylowy fotel ale pokój przedzielam taka miniscianką z płyt g/k jedna cześc toaletkowo szafowa, a druga łożkowo biurkowa
__________________



margotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 17:13   #4315
Piglet
Raczkowanie
 
Avatar Piglet
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 33
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Aj, to b. fajnie masz. Ja nie mam pieniędzy by cały pokój przerobić, a zrobiłabym to z chęcią
Co do przemalowywania/oklejania mebli - nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Czy ma ktoś może jakieś zdjęcia jak to mniej więcej wygląda?
Piglet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 21:09   #4316
margotek
Rozeznanie
 
Avatar margotek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 685
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez Piglet Pokaż wiadomość
Aj, to b. fajnie masz. Ja nie mam pieniędzy by cały pokój przerobić, a zrobiłabym to z chęcią
Co do przemalowywania/oklejania mebli - nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Czy ma ktoś może jakieś zdjęcia jak to mniej więcej wygląda?
http://www.tipy.pl/artykul_1491,jak-...are-meble.html

http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57...omode.html?i=0

http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57...edmiotach.html

http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57...artowskim.html

http://www.muratordom.pl/wnetrza/zro...,6174_1219.htm

http://www.muratordom.pl/wnetrza/zrob-to-sam,5809.htm

kilka opcji wiesz zależy przede wszystkim z czego masz meble z płyty, czy z drewna

P.S. ja nie przerabiam pokoju, akurat mam możliwośc urządzenia go od nowości
__________________



margotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 20:45   #4317
Piglet
Raczkowanie
 
Avatar Piglet
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 33
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Wow :O
Ale super!
Ta szafa jest świetna: http://www.tipy.pl/art/1491_8923_big.gif
W sumie z chęcią przerobilabym jedna swoją szafę.. ale nadal będzie to nieciekawie wyglądać.. jedna taka szafa i czarne półki a wszystko inne drewniane, brązowe Chyba że jeszcze mogłabym położyć np. wykładzinę dywanową na podłogę Co o tym sądzicie? Czy byłoby konieczne wtedy zdzieranie tej drewnianej wykł?

Drewniane czy z płyty pytasz... a z płyty tzn ? :P
Piglet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 21:46   #4318
margotek
Rozeznanie
 
Avatar margotek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 685
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez Piglet Pokaż wiadomość
Wow :O
Ale super!
Ta szafa jest świetna: http://www.tipy.pl/art/1491_8923_big.gif
W sumie z chęcią przerobilabym jedna swoją szafę.. ale nadal będzie to nieciekawie wyglądać.. jedna taka szafa i czarne półki a wszystko inne drewniane, brązowe Chyba że jeszcze mogłabym położyć np. wykładzinę dywanową na podłogę Co o tym sądzicie? Czy byłoby konieczne wtedy zdzieranie tej drewnianej wykł?

Drewniane czy z płyty pytasz... a z płyty tzn ? :P

jakby ci to wytłumaczyć :P meble robi się z litego drewna albo z płyt, które w sumie są drewniane, a raczej ze zmielonego drewna, ale z zewnątrz są oklejane czymś co ma im nadac fakturę drewna, jakby słoje, na rogach zwykle bardzo latwo to zauważyć, no nie wiem jak to wytłumaczyc ;p Najlepiej jakbyś zdjecia wkleiła :P
__________________



margotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 17:53   #4319
Piglet
Raczkowanie
 
Avatar Piglet
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 33
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Półki któryh się pozbywam są z drewna, a reszta z płyt. Te z płyt chcę przerobić.
Piglet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 11:13   #4320
Izka982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

z przerabianiem mebli zawsze jest kłopot. wiem coś o tym bo sama niedawno się w to bawiłam. nie miałam zbyt wielu pomysłów, ale świetne (jak dla mnie) rozwiązanie znalazłam na www.szabloneria.pl . meble przemalowałam na inny kolor, nakleiłam ciekawe naklejki właśnie z tego sklepu i wszystko nabrało zupełnie innego wyglądu
Izka982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.