Sałata lodowa + dodatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-09, 10:41   #1
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310

Sałata lodowa + dodatki


Odchudzam się (tzn. jem mniej i zdrowiej, odchudzanie to zbyt wiele powiedziane). Uwielabim lodową sałatę, z odpowiednio dobranymi skłądnika syci na długo i nie tuczy.
Jak Wy ją przyrządzacie? Szukam natchnienia, bo wyczerpałam już chyba wszystkie znane mi przepisy w tym temacie.
Pozdrawiam
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 11:33   #2
lenadamag
Raczkowanie
 
Avatar lenadamag
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 41
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

hej,
ja najbardziej lubie sałate z żółtym serem pokrojonym w kosteczke i grzaneczkami,i to wczystko z sosem winegret ja robie go sama, z tym że to nie jest dietetyczne ale na bank sycące
sos:musztarda ocet winny oliwy lub majonezu zamistas oliwy i sol i pieprz .
mnniam(a musztarda najlepiej z dijon lub ostra)
ale mozesz jeszcze zrobić z pomidorkiem i cebulką świeżą i też sosik winegret
lenadamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 11:35   #3
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Ja Ci nie pomoge bo robię typowy misz-masz,czyli wszystkie dostepne na dana chwilke warzywka:papryka,pomidor, ogórek,czasami ogorek kiszony,resztki kukurydzy czy groszku,rzodkiewki itp itd A wszystko zalewam sosikiem vinegrt
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 11:36   #4
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Cytat:
Napisane przez lenadamag
hej,
ja najbardziej lubie sałate z żółtym serem pokrojonym w kosteczke i grzaneczkami,i to wczystko z sosem winegret ja robie go sama, z tym że to nie jest dietetyczne ale na bank sycące
sos:musztarda ocet winny oliwy lub majonezu zamistas oliwy i sol i pieprz .
mnniam(a musztarda najlepiej z dijon lub ostra)
ale mozesz jeszcze zrobić z pomidorkiem i cebulką świeżą i też sosik winegret
Dzięki lenadamag
Na ten żółty ser jewszcze nie wpadłam.
Ja winegret robię podobnie jak Ty: oliwa z oliwek + musztarda + ocet winny estragonowy + przyprawy + szczypiorek. Wszystko to do litroweg osłoja, potrząsamy nim i do lodówki. Może stać i tydzień.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 11:41   #5
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Cytat:
Napisane przez Nutka
Ja Ci nie pomoge bo robię typowy misz-masz,czyli wszystkie dostepne na dana chwilke warzywka:papryka,pomidor, ogórek,czasami ogorek kiszony,resztki kukurydzy czy groszku,rzodkiewki itp itd A wszystko zalewam sosikiem vinegrt
Nutko, ja robię identyczny misz-masz Ale troszkę mi się znudził.
Czy ma ktoś z was dobry i sprawdzony przepis na sałatkę "Cezar"? Sama już nie wiem w jakim stadium nidogotwania/jajko powinno być zanim się ją doda do sosu.
A poza tym to polecam wszystkim sałatożercom grzaneczki "mamut" IDeał: nie rozmiękają w sosie, są smaczne i chrupkie.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 11:58   #6
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

beliczku - pyszny wątek Normalnie bym Cię wymacała za niego, ale przed chwilą zrobiłam to z innego powodu, więc teraz Cię tylko wycałuję Też zmieniam właśnie swoje menu na zdrowsze i też uwielbiam lodową sałatę, więc tym bardziej z chęcią zaczerpnę inspiracji od Was.
A sama polecić mogę sałatę lodową jako bazę do sałatek z fetą. Sałata, feta, pomidory, papryka, ogórek, ziółka, ciut oliwy z oliwek albo i nie i voila Gotowe. Można też dodać do tego oliwki, jak kto lubi - ja nie W wersji wzbogaconej dodaję jeszcze rzodkiewkę, ogórki konserwowe, kukurydzę czy jakieś inne warzywka, które się pod rękę nawiną.
Kiedyś jadłam u znajomych pyszną sałatkę z różnego rodzaju porwanych sałat, z jakąś zieleniną jeszcze, z serem białym pokrojonym w kostkę i z dodatkiem jakichś oliw czy olejów, ale nie wiem dokładnie jakich (coś z winogronowym chyba było). Pyszna była
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 12:12   #7
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Cytat:
Napisane przez MagJa
beliczku - pyszny wątek Normalnie bym Cię wymacała za niego, ale przed chwilą zrobiłam to z innego powodu, więc teraz Cię tylko wycałuję Też zmieniam właśnie swoje menu na zdrowsze i też uwielbiam lodową sałatę, więc tym bardziej z chęcią zaczerpnę inspiracji od Was.
A sama polecić mogę sałatę lodową jako bazę do sałatek z fetą. Sałata, feta, pomidory, papryka, ogórek, ziółka, ciut oliwy z oliwek albo i nie i voila Gotowe. Można też dodać do tego oliwki, jak kto lubi - ja nie W wersji wzbogaconej dodaję jeszcze rzodkiewkę, ogórki konserwowe, kukurydzę czy jakieś inne warzywka, które się pod rękę nawiną.
Kiedyś jadłam u znajomych pyszną sałatkę z różnego rodzaju porwanych sałat, z jakąś zieleniną jeszcze, z serem białym pokrojonym w kostkę i z dodatkiem jakichś oliw czy olejów, ale nie wiem dokładnie jakich (coś z winogronowym chyba było). Pyszna była
Feta!!! Że też ja wczesniej na to nie wpadałam!!!! Takie proste!
MagJa, też bym Cię wymacał powtórnie za tę inspirację al;e zrobiłam to przed chiwlką w innym wątku
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 12:41   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Ja tez lubie lodową z feta,papryka i czarnymi oliwkami plus vinegre do tego grzanki z maslem czosnkowym mniam
czasami do salaty dorzucam kawalki grilowanego kurczaka.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 12:44   #9
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

ja własnie wcinam lodową+pomidor+ogórek+gro szek+kukurydza+winegret+g rillowany schabik+grzaneczki mamut.
PYCHA!!!!
p.s.:najadłam się jak "normalnym" "ziemniaczano-tuczącym" obiadem!
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 12:47   #10
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Ulubiona mojego mencizny: sałata strzepiasta, masłowa lub lodowa plus pokrojone cząstki pomarańczy (mandarynki, grapefruita) i sos składający się z soku świeżo wyciśnietego z pomarańczy, łyżki oliwy z oliwek, odrobiny soku z cytryny i szczypty cukru. Słodkie a nie tuczy, bardzo odświeżające na lato
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 14:57   #11
Zakupoholiczka:)
Raczkowanie
 
Avatar Zakupoholiczka:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 465
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Ja znalazłam jakiś przepisik z sałatą lodową:

Składniki:
•mieszanka dowolnych sałat - kilka listków każdej (lodowa,dębolista...)
•kiść białych lub czerwonych winogron
•15 dkg niebieskiego sera pleśnowego (miękkiego)
•garść orzechów włoskich (wyłuskanych i połamanych na kawałki)
•5 łyżek oliwy z oliwek
•4 łyżki octu balsamicznego z modeny
•3 ząbki czosnku
•kilka świeżych listków bazylii (ewentualnie może być suszona)
•sól
•parmezan

Etapy przygotowania:

1.przygotowanie dressingu: oliwę i ocet wlać do szklanki - energicznie wymieszać widelcem. Do płynu dodać wyciśnięty czosnek, posiekaną bazylię oraz sól. Wszystko wymieszać aby składniki się połączyły
2.przygotowanie sałaty: porwać sałatę na niewielkie kawałki (sałatę lodową pokroić) i wrzucić do miski. Ser pleśniowy pokroić w niewielką kostkę i wrzucić na sałatę. Dodać winogrona oraz orzechy włoskie. Zalać wcześniej przygotowanym dressingiem. Nalezy wymieszać wszystkie składniki sałaty, a następnie posypać wiórkami startego parmezanu.
3.Do sałaty podaję zawsze ciepłą bagietkę (z piekarnika) oraz masło czosnkowe (masło, wyciśnietę ząbki czosnku, posiekana natka pietruszki oraz bazylia, sól).


Źródło - http://gotowanie.onet.pl/816,ksiazka_przepis.html

Mam nadzieję, że ci sie przyda
Zakupoholiczka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 16:47   #12
mandelka
Rozeznanie
 
Avatar mandelka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 549
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Oj dziewczyny z nieba mi spadłyście ja wprost uwielbiam sałaty a lodową to już wyjątkowo grzaneczki, mmmmmm musze spróbować
__________________
= Wysokie obcasy wymyśliły kobiety, które były całowane w czoło =
mandelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 20:44   #13
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Cytat:
Napisane przez Zakupoholiczka:)
Ja znalazłam jakiś przepisik z sałatą lodową:

Składniki:
•mieszanka dowolnych sałat - kilka listków każdej (lodowa,dębolista...)
•kiść białych lub czerwonych winogron
•15 dkg niebieskiego sera pleśnowego (miękkiego)
•garść orzechów włoskich (wyłuskanych i połamanych na kawałki)
•5 łyżek oliwy z oliwek
•4 łyżki octu balsamicznego z modeny
•3 ząbki czosnku
•kilka świeżych listków bazylii (ewentualnie może być suszona)
•sól
•parmezan

Etapy przygotowania:

1.przygotowanie dressingu: oliwę i ocet wlać do szklanki - energicznie wymieszać widelcem. Do płynu dodać wyciśnięty czosnek, posiekaną bazylię oraz sól. Wszystko wymieszać aby składniki się połączyły
2.przygotowanie sałaty: porwać sałatę na niewielkie kawałki (sałatę lodową pokroić) i wrzucić do miski. Ser pleśniowy pokroić w niewielką kostkę i wrzucić na sałatę. Dodać winogrona oraz orzechy włoskie. Zalać wcześniej przygotowanym dressingiem. Nalezy wymieszać wszystkie składniki sałaty, a następnie posypać wiórkami startego parmezanu.
3.Do sałaty podaję zawsze ciepłą bagietkę (z piekarnika) oraz masło czosnkowe (masło, wyciśnietę ząbki czosnku, posiekana natka pietruszki oraz bazylia, sól).


Źródło - http://gotowanie.onet.pl/816,ksiazka_przepis.html

Mam nadzieję, że ci sie przyda
Ser plesniowy
Widzę, że nie jestem aż tak kreatywna.
Fantastyczny przepis, wypróbuję jutro na obiadek
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 20:58   #14
Zakupoholiczka:)
Raczkowanie
 
Avatar Zakupoholiczka:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 465
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Cytat:
Napisane przez beliczek
Ser plesniowy
Widzę, że nie jestem aż tak kreatywna.
Fantastyczny przepis, wypróbuję jutro na obiadek
Cieszę się, że przepis ci się podoba, więc w takim razie będę musiała dodać kolejne

Sałata lodowa z cząbrem

Składniki:

- Główka sałaty lodowej,
- winne jabłko,
- 3 łyżki posiekanych świeżych listków cząbru.

Sos:

- 3 ząbki czosnku,
- 2 łyżki soku z cytryny,
- 3 łyżki oleju,
- ćwierć łyżeczki cukru,
- szczypta pieprzu, sól


Przygotowanie:

Roztarty z solą czosnek wymieszać z pieprzem, cukrem, sokiem z cytryny i olejem. Umytą i osuszoną sałatę porwać na kawałki, połączyć z jabłkiem startym na grubej tarce jarzynowej i listkami cząbru. Polać sosem i wymieszać. Podawać jako dodatek do drugich dań. 100 g - 95 kcal.


Źródło http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/potrawy.asp?id=289
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Sałata lodowa z cząbrem.jpg (11,5 KB, 32 załadowań)

Edytowane przez Zakupoholiczka:)
Czas edycji: 2006-05-10 o 12:26
Zakupoholiczka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 21:05   #15
Zakupoholiczka:)
Raczkowanie
 
Avatar Zakupoholiczka:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 465
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

No i następny mam nadzieję, że się przyda

Sałatka owocowa z sałatą lodową

Składniki:

- Główka sałaty lodowej,
- 4 plastry ananasa z puszki, - po jednym strąku papryki: czerwonej, zielonej i żółtej, - grejpfrut,
- małe grono ciemnych winogron.


Sos:

- 3 łyżki oliwy lub oleju sałatkowego,
- po 2 łyżki soku z ananasa i cytryny, sól


Przygotowanie:

Ananasa pokroić na kawałki, paprykę oczyścić, pokroić w paski, winogrona przekroić na połówki. Grejpfrut obrać, podzielić na większe cząstki, zdjąć z nich błonkę, a miąższ pokroić. Sałatę umyć, porwać na kawałki, wymieszać z owocami i papryką. Sok z ananasa i cytryny wymieszać z oliwą i solą, polać surówkę. Podawać do dań z indyka, kaczki, pieczeni wieprzowej.
[/COLOR]


Źródło http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/potrawy.asp?id=289
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Sałatka owocowa z sałatą lodową.jpg (16,4 KB, 23 załadowań)

Edytowane przez Zakupoholiczka:)
Czas edycji: 2006-05-10 o 12:27
Zakupoholiczka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 21:20   #16
Zakupoholiczka:)
Raczkowanie
 
Avatar Zakupoholiczka:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 465
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

No i jeszcze jedna Jak będziesz chciała jeszcze jakieś albo inne dziewczyny to chętnie wkleję Ale narazie muszę uciekać

Sałatka Rzymska z serem

Składniki:

- Główka sałaty lodowej,
- pęczek rzodkiewek,
- duży pomidor,
- czerwona cebula,
- 3-4 łodygi selera naciowego,
- 10 dag pieczarek.

Sos winegret:

- 3 łyżki oliwy,
- 2 łyżki octu winnego,
- cukier, pieprz, sól.

Krem serowy:

- 15 dag śmietany 12-proc.,
- 5 dag startego żółtego sera,
- łyżka ziół prowansalskich,
- łyżka posiekanej natki pietruszki, pieprz, sól

Przygotowanie:

Sałatę opłukać, osuszyć (najlepiej w specjalnej wirówce), pokroić w paski. Rzodkiewki i pomidor pokroić w półplasterki, pieczarki - w plasterki, cebulę - w piórka. Grubsze łodygi selera obrać z włókien i drobno pokroić. Przyrządzić sos winegret i wymieszać z warzywami. Przełożyć surówkę do salaterki. Połączyć składniki kremu serowego, udekorować nim sałatkę. Posypać posiekaną natką. Podawać jako przekąskę lub do dań z ryb i potraw jarskich.


Źródło http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/potrawy.asp?id=289
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Sałatka Rzymska z serem.jpg (23,3 KB, 23 załadowań)

Edytowane przez Zakupoholiczka:)
Czas edycji: 2006-05-10 o 12:27
Zakupoholiczka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 23:02   #17
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

A ja dzisiaj nie mogłam nigdzie dostać ładnej sałaty lodowej Buuuu Jutro już MUSZĘ ją kupić! i wypróbować Wasze pysznościowe przepisy
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 01:15   #18
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 257
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Ja robie salatke lodowa z piersi kurczaka lub bez ,kiedys podawalam przepis na forumie ale napisze jeszcze raz

-Glowka salaty lodowej
-dwa srednie pomidory
-pora/lub cebula
-polowa ogorka swiezego
-rzodkiewka
-ser feta(najlepszy jest w sloiczku z olejem i przyprawami)
-magii
-sol,pieprz
-olej lub oliva z olivek
-dressing
Glowke salaty poszatkowac lub recami wyrywac liscie w drobne kawalki,ogorka,rzodkiewke ,pomidory,pore szatkujemy w cienkie plaistry(kto jak lubi moze na grube )dodajemy fete przyprawiamy.Dressing (kupuje w szaszetkach)mieszam troche z woda gazowana dolewam do salaty i dobrze wymieszajac zostawiam na pol godziny zeby doszedl troche i gotowe.

Kto jak lubi moze dodac piersi z kurczaka panierowane(smazone tak jak schabowe) pokrojone w kostki najlepsze sa jeszcze cieple,dodajemy do salaty i gotowe
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 257 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 08:52   #19
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Ja też uwielbiam lodową

Ale ostatnio w Tesco znalazłam paczkę strzępek z różnych rodzajów sałat - bardzo świeżą. Tylko wrzucić i już jest sałatka. Nawet polecali jej już nie myć, bo wypłukuje się tylko witaminy (była wcześniej myta) i pokrojona już - coś dla leniwych
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 08:59   #20
Zakupoholiczka:)
Raczkowanie
 
Avatar Zakupoholiczka:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 465
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Ja ze swojej strony chciałam dodać, że powyższe przepisy ze zdjęciami pochodzą z mojej ulubionej stronki z przepisami http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/potrawy.asp?id=289


Wiele przepisów z tej strony wypróbowałam i uważam je za rewelacyjne Na stronce znajduje się dużo ciekawych propozycji na różne dania, z których warto skorzystać Miłego studiowania stronki
Zakupoholiczka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 11:04   #21
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Zakupoholiczko..przy KAZDYM przepisie lub zdjeciu!!

mam wrazenie ze beliczek pyta sie o nasze wypróbowane przepisy a Ty szukaśz po internecie i kopiujesz..
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 12:40   #22
Zakupoholiczka:)
Raczkowanie
 
Avatar Zakupoholiczka:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 465
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Cytat:
Napisane przez Nutka
Zakupoholiczko..przy KAZDYM przepisie lub zdjeciu!!

mam wrazenie ze beliczek pyta sie o nasze wypróbowane przepisy a Ty szukaśz po internecie i kopiujesz..

Zrobiłam tak jak chciałaś przy każdym zdjęciu.
A co do tego co napisałaś, że Beliczek pytał o wypróbowane przepisy to niektóre z tych przepisów co ja wkleiłam już robiłam, fakt nie wszystkie wypróbowałam, ale niektóre tak
Pozatym wydaje mi się, że wkleiłam ciekawe przepisy, z ciekawej stronki kulinarnej, których pewnie większość z was nie widziała, więc żeby było wiadomo jeszcze jak to wygląda wkleiłam także zdjęcia

Nie rozumiem zresztą o co się czepiasz??

Ja lubię eksperymenty kulinarne, jak pewnie jeszcze wiele z was i wydaje mi się, że niektóre z tych przepisów mogą być ciekawe i przydatne.
Zakupoholiczka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 12:56   #23
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Nie czepiam sie tylko wykonuje co do mnie należy,uwierz mi wcale nie jest przyjemnie zwracac uwagę..
A moja sugestia byl do tego że lepiej by bylo podawac sprawdzone przez siebie przepisy,polecic coś ,doradzić . Szperać w Internecie każda z nas potrafi
Milego wizażowania
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 13:38   #24
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Niestety Nutka ma rację.
Z całą i wielką sympatią dla Zakupoholiczki (dziękuję za przemiłę PW), myślałam, że to wypróbowane przepisy.
Wątek założyłam dlatego aby właśnie dostać jakieśsprawdzone receptury. Kilka razy nacięłam się na niesprawdzone przepisy z netu (mimo, że owe strony to kulinarne giganty internetu). Dlatego teraz keidy szukam inspiracji to zadaję pytanie na naszym wizażowym forum.
Mimo wszystko dziękuję Zakupoholiczce za pomoc, za życzliwość. Mam nadzieję, że będziesz z nami wizażować długo i szczęsliwie.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 14:14   #25
bloondyna
Zakorzenienie
 
Avatar bloondyna
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lublin .
Wiadomości: 13 124
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

saŁata lOOdowa +

pokrojona marchewka w plasterki cieniutkie
kukurydza
pokrojona szynka w kostki
rzodkiewka
ogorek

; ))) mm jami jami
bloondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 14:43   #26
Zakupoholiczka:)
Raczkowanie
 
Avatar Zakupoholiczka:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 465
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Cytat:
Napisane przez beliczek
Niestety Nutka ma rację.
Z całą i wielką sympatią dla Zakupoholiczki (dziękuję za przemiłę PW), myślałam, że to wypróbowane przepisy.
Wątek założyłam dlatego aby właśnie dostać jakieśsprawdzone receptury. Kilka razy nacięłam się na niesprawdzone przepisy z netu (mimo, że owe strony to kulinarne giganty internetu). Dlatego teraz keidy szukam inspiracji to zadaję pytanie na naszym wizażowym forum.
Mimo wszystko dziękuję Zakupoholiczce za pomoc, za życzliwość. Mam nadzieję, że będziesz z nami wizażować długo i szczęsliwie.


Myślałam, że szukasz inspiracji, więc widocznie się pomyliłam. Jeżeli chcesz wypróbowane przepisy to mogę z całego serca polecić z tych przepisów co ci podałam Sałatkę owocową z sałatą lodową i
Sałatkę Rzymską z serem
Zakupoholiczka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 14:50   #27
Zakupoholiczka:)
Raczkowanie
 
Avatar Zakupoholiczka:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 465
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Cytat:
Napisane przez Nutka
Nie czepiam sie tylko wykonuje co do mnie należy,uwierz mi wcale nie jest przyjemnie zwracac uwagę..
A moja sugestia byl do tego że lepiej by bylo podawac sprawdzone przez siebie przepisy,polecic coś ,doradzić . Szperać w Internecie każda z nas potrafi
Milego wizażowania

Rozumiem, że wykonujesz swoją pracę dlatego zrobiłam to o co mnie prosiłaś Po internecie akurat nie musiałam tego szukać, bo stronka z której pochodzą te przepisy jest mi bardzo znana i bardzo często jest mi inspiracją

Przepraszam cię jeśli cię uraziłam moim postem.
Zakupoholiczka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 15:27   #28
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

ja dodaje wszysko co mam pod reka: pomidory,olowki,ogorek,ce bulke,papryke i tak mozna wymienaic bez konca. Nie sole i nie dodaje octu, poprostu wyciskam polowe cytrynki -pychotka
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 09:01   #29
ela2225
Raczkowanie
 
Avatar ela2225
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 35
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Ja dodaję też wszystko co pod ręką czasami grzanki pocięte w drobna kosteczkę.I koniecznie winegret.
Pycha.
ela2225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:42   #30
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

ja lubie z sosem winegret + pomidor, ogorek i rzodkiewka - malo skladnikow ale jest pyszna, do obiadu
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.