Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-06, 13:55   #91
Ryfka
Zadomowienie
 
Avatar Ryfka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 662
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
A studia medyczne za semestr wieczorowo kosztują coś około 5 tyś, 12 semestrów wyglądałoby jedynie na 60 tyś, ale dzienne jak są za darmo to znaczy, że finansują się same z się, prawdaż.
Kochana, medycyna za semestr to 10 tysięcy 120 tysięcy za same studia, szał
Ryfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 13:56   #92
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

No już mnie tu skazana oświeciła.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 14:03   #93
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez Ryfka Pokaż wiadomość
Kochana, medycyna za semestr to 10 tysięcy 120 tysięcy za same studia, szał
w warszawce 15 tys. zl na semestr
stomatologia 17 tys. zl na semestr...

ale to jeszcze nic. obcokrajowcy placa rocznie 11 100 euro
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 14:10   #94
Ryfka
Zadomowienie
 
Avatar Ryfka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 662
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
No już mnie tu skazana oświeciła.
Refleks już nie ten co kiedyś


Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
w warszawce 15 tys. zl na semestr
stomatologia 17 tys. zl na semestr...

ale to jeszcze nic. obcokrajowcy placa rocznie 11 100 euro
W Katowicach chyba jeszcze 10-12 tysięcy, jak za darmo.
Ryfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 16:00   #95
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

nie ma czegoś takiego jak MEDYCYNA WIECZOROWO. Jest medycyna w trybie NIESTACJONARNYM ale to nie znaczy, że w soboty i niedziele tak jak inne studia. To po prostu jest medycyna płatna a i tak chodzisz dziennie. Po prostu tryb niestacjonarny na medycynie = pieniążki za naukę, ale chodzenie codzienne.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 16:15   #96
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
nie ma czegoś takiego jak MEDYCYNA WIECZOROWO. Jest medycyna w trybie NIESTACJONARNYM ale to nie znaczy, że w soboty i niedziele tak jak inne studia. To po prostu jest medycyna płatna a i tak chodzisz dziennie. Po prostu tryb niestacjonarny na medycynie = pieniążki za naukę, ale chodzenie codzienne.
niestacjonarne to sa tzw zaoczne. platne to sa wieczorowe
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 16:22   #97
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
nie ma czegoś takiego jak MEDYCYNA WIECZOROWO. Jest medycyna w trybie NIESTACJONARNYM ale to nie znaczy, że w soboty i niedziele tak jak inne studia. To po prostu jest medycyna płatna a i tak chodzisz dziennie. Po prostu tryb niestacjonarny na medycynie = pieniążki za naukę, ale chodzenie codzienne.
w lodzi nazywaja to medycyna wieczorowa.

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Ryfka Pokaż wiadomość
Refleks już nie ten co kiedyś




W Katowicach chyba jeszcze 10-12 tysięcy, jak za darmo.
Studia jednolite magisterskie
Wydział Lekarski w Katowicach oraz Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko – Dentystycznym w Zabrzu
  • lekarski26 000 zł za każdy rok studiów, w tym: semestr zimowy 13 000 zł i za semestr
    letni 13 000 zł;
  • lekarsko-dentystyczny35 000 zł za każdy rok studiów, w tym: za semestr zimowy
    17 500 zł i za semestr letni 17 500 zł;
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 08:37   #98
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
nie ma czegoś takiego jak MEDYCYNA WIECZOROWO. Jest medycyna w trybie NIESTACJONARNYM ale to nie znaczy, że w soboty i niedziele tak jak inne studia. To po prostu jest medycyna płatna a i tak chodzisz dziennie. Po prostu tryb niestacjonarny na medycynie = pieniążki za naukę, ale chodzenie codzienne.
Czyli właśnie "wieczorowa"
W soboty i niedziele, to są studia zaoczne - natomiast płatne studia odbywające się w tygodniu, to studia wieczorowe (niezależnie czy faktycznie odbywają się wieczorami czy też normalnie w ciągu dnia).

Co do tematu: jeśli to Twoje marzenie, to czemu by nie spróbować? Tylko trzeba na to naprawdę realnie spojrzeć - oszczędności musiałabyś mieć bardzo duże! Bo nawet jeśli dostaniesz się na dzienne, to utrzymanie się za tysiąc złotych miesięcznie (jak ktoś wspomniał), to według mnie nierealna wizja - zwłaszcza na studiach medycznych, gdzie do standardowych kosztów utrzymania, trzeba doliczyć drogie pomoce naukowe.
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2011-11-07 o 08:43
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 09:26   #99
Limonka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 13
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Owszem nie wspomnialam tu o dziecku, poniewaz przemyslalm sobie ta sprawe, poczytalam wiele o kierunku i wiem , ze to nie bylby dobry pomysl. Postanowilam , ze gdybym sie dostala na te studia, postawie najpierw na realizowanie sie w sferze zawodowej..
Co do oszczednosci mam ich wystarczajaco duzo by utrzymac sie przez kilka lat,.Jak juz wspomnialam ukonczylam filologie szwedzka , udzielam korepetycji, co w czasie studiowania mysle ze tez pomoze mi zdobyc pieniadze na utrzymanie sie.
Limonka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 19:53   #100
Adelee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 32
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Limionka26 w takim razie nawet sie nie zastanawiaj .. probuj!
Adelee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 19:55   #101
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez Limonka26 Pokaż wiadomość
Co do oszczednosci mam ich wystarczajaco duzo by utrzymac sie przez kilka lat
No to ja bym spróbowała
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-08, 18:31   #102
dorotka290
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

27 lat skończyłam w czerwcu tego roku, a w przyszłym wybieram się na studia, mam męża, ośmioletniego syna i trzyletnią córeczkę, po skończonym technikum ekonomicznym stwierdziłam, że studia nie są mi potrzebne, teraz wiem, że czuje się bez nich niedowartościowana, myślę że na naukę nigdy nie jest za późno... Wystarczy chcieć...
dorotka290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 18:33   #103
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

są Studia, studia i studia
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 18:42   #104
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
są Studia, studia i studia
a no właśnie...
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 05:19   #105
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
a no właśnie...
i każde da rade skończyć jeśli się chce...
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 14:52   #106
Adelee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 32
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Autorko daj znac jaka decyzje podjelas
Adelee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 14:55   #107
Red Lipstick
Wtajemniczenie
 
Avatar Red Lipstick
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 313
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Skoro masz pieniądze na utrzymanie się i nie ciągnie cie narazie do macierzyństwa to jak najbardziej idz na te studia.
__________________
Red Lipstick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 17:44   #108
hoian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

tez mam 27 lat, skonczone studia przyrodnicze wiec mgr inż. w kieszeni, teraz robie podyplomowke w zakresie, który zdaje sie byc przydatny w kazdym zakladzie pracy (bhp), mam wlasna firme, "niedoszly maz" ma swoja, obie dzialanosci sie ze soba łączą, a ich charakter jest taki, ze zimą ja mam praktycznie wolne. chcialabym zaczac weterynarie, kiedys nie mialam odwagi nawet startowac, wybralam kierunek, na który wiedziałam, ze sie dostane, bo nie jest specjalnie popularny, co nie znaczy, ze byl lekki, ale studia wspominam bardzo dobrze.
dodam, ze nie pracuje w zawodzie, zawjmuje się czyms innym, bo to "wyniosłam z domu" i dzieki temu poznalam TŻ (i to jest jego zawod, ma chlopak szczescie - robi to co lubi!)
TŻ jest 5 lat starszy ode mnie, jak slyszy o moich studaich, to mowi, ze mi jakies ☠☠☠☠☠☠☠y do glowy przychodza, ze nie dam rady, bo co z dziecmi. a dzieci nie mamy, bo przez nasza prace wciaz jezdzimy, spedzamy 2-3 noce w jednym miejscu, jedziemy 300km i spimy 2-3 noce w innym, latem jestesmy jeszcze w innym. ku scislosci: napisalam, ze zime mam wolna, bo mam, a jezdze razem z nim zeby nie siedziec sama w jednym miejscu i zeby z nim być.
i tez nie wiem co zrobić. z jednej strony facet, z drugiej realizowanie siebie. jesli mialabym wybrac studia, to pewnie skonczylby sie związek z TŻem, a co za tym idzie pewne zabezpieczenie finansowe, jesli wybiore TŻ to moze zaakceptuje moje studia jak odchowam dzieci do wieku licealnego, a wtedy to 40 na karku :/
dodam, ze mieszkam z dala od miast, w których można studiowac weterynarię. najblizej mam poznan, ponad 200km, ale tam tylko dziennie. zaocznie można chyba tylko w olsztynie, a to znowu ponad 400km.
zazdroszcze tym z was, które mieszkaja w wiekszych miastach, maja mozliwosc rozwoju na miejscu i nie musza czasu i kosztów studiów mnożyc przez 2, bo trzeba dojechac a to tez kosztuje...
hoian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 18:54   #109
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 310
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

szczerze to dalabym sobie siana. Aha i troche dziwny stosunek do TZ masz - skonczylby sie zwiazek i zabezpieczenie finansowe- heh
__________________
ćwiczę od 16.05.2013

shred level1 level2 level3
Mel B :
posladki
ramiona
lizawietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 21:17   #110
karuzel_a
Raczkowanie
 
Avatar karuzel_a
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 348
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO NA REALIZACJĘ WŁASNYCH MARZEŃ! jeżeli masz w sobie dużo samozaparcia i determinacji - nie ma na co czekać. Lepiej spróbować i żałować, niż w ogóle nie spróbować...

Ja pod wpływem takiego podejścia podjęłam w tamtym roku poważne decyzję - i (cholera!) nie żałuje, warto było.
__________________
http://art-lifestyle-by-bea.blogspot.com/

blog o codziennych rzeczach w niecodziennym stylu...
karuzel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 06:02   #111
inga86
Rozeznanie
 
Avatar inga86
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 595
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Ja mam podobny problem jak Autorka. Mam 26 lat, w tym roku robię licencjat na studiach, które mnie mało obchodzą i mało mi dają (niestety tak wyszło w moim życiu), no i zastanawiam się co dalej... Nie chcę tego ciągnąć na magisterce. Ale co innego mogę robić na razie nie wiem :/ Mam co prawda kilka pomysłów do rozważenia. Do tego marzy mi się psychologia od paru lat, nie poszłam wcześniej z różnych powodów, a teraz boję się poświęcić 5 lat, tak wiem, że dziwnie to brzmi, ale perspektywa 5 lat z użeraniem się z egzaminami z przedmiotów, które mnie mało interesują nie jest fajną perspektywą. A może to tylko moje obawy na wyrost, jak się o czymś marzy wszystko można znieść
Do tego marzy mi się wyjazd za granicę na studia, w sumie gdziekolwiek, byle pożyć w innym środowisku. I tu dochodzi mój TŻ, jak pogodzić związek z wyjazdem? Eh... gubię się niestety w tym wszystkim Może macie jakieś pomysły jak sobie to wszystko poukładać?
__________________
"Nie każde działanie przynosi szczęście, ale nie ma szczęścia bez działania"
inga86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 07:37   #112
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez hoian Pokaż wiadomość
tez mam 27 lat, skonczone studia przyrodnicze wiec mgr inż. w kieszeni, teraz robie podyplomowke w zakresie, który zdaje sie byc przydatny w kazdym zakladzie pracy (bhp), mam wlasna firme, "niedoszly maz" ma swoja, obie dzialanosci sie ze soba łączą, a ich charakter jest taki, ze zimą ja mam praktycznie wolne. chcialabym zaczac weterynarie, kiedys nie mialam odwagi nawet startowac, wybralam kierunek, na który wiedziałam, ze sie dostane, bo nie jest specjalnie popularny, co nie znaczy, ze byl lekki, ale studia wspominam bardzo dobrze.
dodam, ze nie pracuje w zawodzie, zawjmuje się czyms innym, bo to "wyniosłam z domu" i dzieki temu poznalam TŻ (i to jest jego zawod, ma chlopak szczescie - robi to co lubi!)
TŻ jest 5 lat starszy ode mnie, jak slyszy o moich studaich, to mowi, ze mi jakies ☠☠☠☠☠☠☠y do glowy przychodza, ze nie dam rady, bo co z dziecmi. a dzieci nie mamy, bo przez nasza prace wciaz jezdzimy, spedzamy 2-3 noce w jednym miejscu, jedziemy 300km i spimy 2-3 noce w innym, latem jestesmy jeszcze w innym. ku scislosci: napisalam, ze zime mam wolna, bo mam, a jezdze razem z nim zeby nie siedziec sama w jednym miejscu i zeby z nim być.
i tez nie wiem co zrobić. z jednej strony facet, z drugiej realizowanie siebie. jesli mialabym wybrac studia, to pewnie skonczylby sie związek z TŻem, a co za tym idzie pewne zabezpieczenie finansowe, jesli wybiore TŻ to moze zaakceptuje moje studia jak odchowam dzieci do wieku licealnego, a wtedy to 40 na karku :/
dodam, ze mieszkam z dala od miast, w których można studiowac weterynarię. najblizej mam poznan, ponad 200km, ale tam tylko dziennie. zaocznie można chyba tylko w olsztynie, a to znowu ponad 400km.
zazdroszcze tym z was, które mieszkaja w wiekszych miastach, maja mozliwosc rozwoju na miejscu i nie musza czasu i kosztów studiów mnożyc przez 2, bo trzeba dojechac a to tez kosztuje...
zeby cie troche sprowadzic na ziemie - nie ma studiow zaocznych na weterynarii. to jeden z nielicznych kierunkow, ktorych nie da sie uczyc weekendowo. tak samo jak bys chciala zostac lekarzem po szkole zaocznej poza tym w olsztynie sa tylko studia dzienne. we wrocku, wawie i lublinie mozna isc na studia platne, ale wieczorowe. zajecia sa w godzinach zajec studentow dziennych.
a wete w poznaniu odradzam. z tego co wiem to maja problemy kadrowe, a przez to nie wiadomo czy beda miec caly czas akredytacje.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 09:04   #113
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Czasem trzeba spojrzeć na życie racjonalnie. Można spełniać swoje marzenia, ale niekoniecznie trzeba od razu studiować to, co nas interesuje. O ile psychologia jest ok, bo wymaga pewnej dojrzałości, która jest zawsze atutem, to nie oszukujmy się - po studiach nikt nie jest psychologiem. Jest się absolwentem psychologii i długa droga przed człekiem do zajmowania się tym, co lubi. Więc ja jednak polecam spełnianie marzeń na własną rękę, rozwijanie się, czytanie, uczestniczenie w wydarzeniach, podyplomówki, kursy, szkolenia - ale nie 5 lat studiów. No chyba że ktoś ma ten komfort finansowy, że może się spełniać na uczelni.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 09:12   #114
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez hoian Pokaż wiadomość
tez mam 27 lat, skonczone studia przyrodnicze wiec mgr inż. w kieszeni, teraz robie podyplomowke w zakresie, który zdaje sie byc przydatny w kazdym zakladzie pracy (bhp), mam wlasna firme, "niedoszly maz" ma swoja, obie dzialanosci sie ze soba łączą, a ich charakter jest taki, ze zimą ja mam praktycznie wolne. chcialabym zaczac weterynarie, kiedys nie mialam odwagi nawet startowac, wybralam kierunek, na który wiedziałam, ze sie dostane, bo nie jest specjalnie popularny, co nie znaczy, ze byl lekki, ale studia wspominam bardzo dobrze.
dodam, ze nie pracuje w zawodzie, zawjmuje się czyms innym, bo to "wyniosłam z domu" i dzieki temu poznalam TŻ (i to jest jego zawod, ma chlopak szczescie - robi to co lubi!)
TŻ jest 5 lat starszy ode mnie, jak slyszy o moich studaich, to mowi, ze mi jakies ☠☠☠☠☠☠☠y do glowy przychodza, ze nie dam rady, bo co z dziecmi. a dzieci nie mamy, bo przez nasza prace wciaz jezdzimy, spedzamy 2-3 noce w jednym miejscu, jedziemy 300km i spimy 2-3 noce w innym, latem jestesmy jeszcze w innym. ku scislosci: napisalam, ze zime mam wolna, bo mam, a jezdze razem z nim zeby nie siedziec sama w jednym miejscu i zeby z nim być.
i tez nie wiem co zrobić. z jednej strony facet, z drugiej realizowanie siebie. jesli mialabym wybrac studia, to pewnie skonczylby sie związek z TŻem, a co za tym idzie pewne zabezpieczenie finansowe, jesli wybiore TŻ to moze zaakceptuje moje studia jak odchowam dzieci do wieku licealnego, a wtedy to 40 na karku :/
dodam, ze mieszkam z dala od miast, w których można studiowac weterynarię. najblizej mam poznan, ponad 200km, ale tam tylko dziennie. zaocznie można chyba tylko w olsztynie, a to znowu ponad 400km.
zazdroszcze tym z was, które mieszkaja w wiekszych miastach, maja mozliwosc rozwoju na miejscu i nie musza czasu i kosztów studiów mnożyc przez 2, bo trzeba dojechac a to tez kosztuje...
1) Czemu masz niby odchowac dzieci do wieku licealnego
2) Rozumiem,ze on też zrezygnuje ze swojej pracy,żeby w tym wychowaniu uczestniczyć? Czy dalej będzie w domu tylko gościem?
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 10:31   #115
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 15:52   #116
inga86
Rozeznanie
 
Avatar inga86
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 595
Dot.: Czy w wieku 27 lat warto podjac wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak, właśnie o tym myślałam, na II stopień na coś innego. O Erasmusie też myślę, na pół roku byłoby super
Po prostu czasami mnie dobija moja sytuacja z obecnymi studiami, i że tak naprawdę z nich nie skorzystałam (nie zdobyłam stypendium, nie wyjechałam). ale trzeba patrzeć do przodu, mam nadzieję, że nie wszystko jeszcze stracone.
__________________
"Nie każde działanie przynosi szczęście, ale nie ma szczęścia bez działania"
inga86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.