Prosze o pomoc :( - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-05, 11:02   #61
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez GhostInTheFog Pokaż wiadomość
[...]Dlatego uważam, ze brat jest tu najgorszy i to za niego trzeba się najpierw wziąć.
[...]
A moim zdaniem za nikogo nie trzeba się brać, tylko wystarczy zacząć być dorosłą i odpowiedzialną za siebie. A już argument "nie wyjadę za granicę, bo mam chłopaka" jest totalnie z kosmosu. Do opieki nad starszymi ludźmi w Niemczech można wyjechać na pół roku. To nie jest wieczność.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 11:05   #62
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
A moim zdaniem za nikogo nie trzeba się brać, tylko wystarczy zacząć być dorosłą i odpowiedzialną za siebie. A już argument "nie wyjadę za granicę, bo mam chłopaka" jest totalnie z kosmosu. Do opieki nad starszymi ludźmi w Niemczech można wyjechać na pół roku. To nie jest wieczność.
Cóż, mam inne zdanie. Jeśli rodzice zostawią tego chłopaka i pozwolą mu nadal żyć tak jak żyje to będzie tylko gorzej. Dlatego - tak, trzeba się za niego wziąć.

Co do wyjazdu za granicę -popieram w 100%. Sama tak zrobiłam.
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 11:11   #63
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Prosze o pomoc :(

Autorko, za granicę nie musisz wyjeżdżać od razu na rok czy dłużej Jest teraz sporo ofert dosłownie na kilka tygodni (wiadomo - święta i potrzebują więcej osób do pracy). Tak ciężko by Ci było zostawić narzeczonego na 2 miesiące? Chyba lepiej wyjechać na 2 miesiące i zarobić trochę kasy niż dalej martwić się każdego dnia z czego żyć, poza tym Twoje oszczędności niedługo się skończą i co Ci zostanie?
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 12:01   #64
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prosze o pomoc :(

Autorko, nic cie w tym miejscu nie trzyma, dlaczego nie wyjedziecie z facetem gdzies dalej ?

Brat- no cóż, to nie twoj problem ale rodziców. Dom mozna sprzedać, w końcu rodzice i tak zostana sami wiec po co im puty dom na utrzymaniu?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 12:33   #65
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Prosze o pomoc :(

standard na wizażu. Autorka przychodzi z problemem, a dostaje pojazd i tysiace rad nie na temat oraz analize siebie. Dziwię się, żeście jej do psychologa nie wysłaly jeszcze.
I niedobrze mi się robi, od tych dzielnych wizażanek, co to pracują, utrzymują się same, od haseł "da sie? da sie", o ile najczęściej się z tym zgadzam, o tyle trafianie na te zaradne jednostki na każdym wątku to już przesada. Jednostki, którym się udało w życiu (szczęściem, ciężką pracą- to nie ważne) i które nie mają za grosz empatii i nie potrafią zrozumieć, że nie każdemu się udaje, bo może nie mieć szczęścia, predyspozycji, nie być tak bystry, zaradny i inteligenty jak one.
I o ile rady dawane są zazwyczaj trafne, to wszystko podlane jest sosem pt "ja jestem taka zayebista i potrafilam, to kazdy moze". Nie, nie każdy.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat





Edytowane przez yoona
Czas edycji: 2013-12-05 o 13:00
yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 12:44   #66
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
[...]I o ile rady dawane są zazwyczaj trafne, to wszystko podlane jest sosem pt "ja jestem zaka zayebista i potrafilam, to kazdy moze". Nie, nie każdy.
No ale jak nie każdy, to może i ten brat łapie się w tę kategorię? Ja mówię wyłącznie o tym, że zmiany trzeba zacząć od siebie, a nie cieszyć się pomysłem mamy, która chce już pakować majdan, byle tylko dzieciom niczego nie brakowało.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 12:59   #67
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
No ale jak nie każdy, to może i ten brat łapie się w tę kategorię? Ja mówię wyłącznie o tym, że zmiany trzeba zacząć od siebie, a nie cieszyć się pomysłem mamy, która chce już pakować majdan, byle tylko dzieciom niczego nie brakowało.
Być może ten brat ma niskie możliwości intelektualne, a może tylko wrodzone lenistwo, tego nie wiem, dlatego się nie wypowiedzialam na temat brata.
Zgadzam się z tym, że zmiany trzeba zacząć od siebie, jak najbardziej.
Nie zgadzam się z tym, że niektórzy ludzie myślą, że skoro oni moga to inni też i że ich ścieżka jest jedyną słuszną.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 13:02   #68
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Prosze o pomoc :(

Tż ma tu bardzo dobra pracę. Ciężko będzie mu trafić za granicą na coś lepszego dlatego nie rzucimy tego wszystkiego i nie wyjedziemy Jeśli on by stracił pracę (tfu tfu) wtedy jak najbardziej. Nie uznajemy związków na odległość, z resztą ja sama za granicę nie wyjadę, ale jeśli ktoś jest tak odważny i się nie boi to tylko podziwiam.
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 13:05   #69
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Tż ma tu bardzo dobra pracę. Ciężko będzie mu trafić za granicą na coś lepszego dlatego nie rzucimy tego wszystkiego i nie wyjedziemy Jeśli on by stracił pracę (tfu tfu) wtedy jak najbardziej. Nie uznajemy związków na odległość, z resztą ja sama za granicę nie wyjadę, ale jeśli ktoś jest tak odważny i się nie boi to tylko podziwiam.
Czyli uważasz, że pozbycie się z domu/zagonienie brata do pracy jest jedynym rozwiązaniem problemu? Więc odetnijcie mu dostęp do pieniędzy, nie uczy się, więc nikt nie ma obowiązku go utrzymywać.

Btw. dlaczego nie zamieszkasz wcześniej ze swoim facetem? Nie musiałabyś wtedy utrzymywać brata.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem

Edytowane przez mpt
Czas edycji: 2013-12-05 o 13:08
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 13:12   #70
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Czyli uważasz, że pozbycie się z domu/zagonienie brata do pracy jest jedynym rozwiązaniem problemu? Więc odetnijcie mu dostęp do pieniędzy, nie uczy się, więc nikt nie ma obowiązku go utrzymywać.

Btw. dlaczego nie zamieszkasz wcześniej ze swoim facetem? Nie musiałabyś wtedy utrzymywać brata.
Nie da się nie dawać mu jedzenia bo jest ono ogólnodostępne w domu. Tak wydaje mi się, że jego praca bardzo by pomogła w naszym domowym budżecie. Jeśli nie chce pracować niech robi coś koło domu.

Dopiero za rok będzie gotowe nasze miejsce w którym zamieszkamy.
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 13:16   #71
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Nie da się nie dawać mu jedzenia bo jest ono ogólnodostępne w domu. [...]
A jak Twoi rodzice widzą ten problem? Rozmawiałaś z nimi? Bo na pewno da się ustalić wspólnie pewne zasady - chociażby podzielić lodówkę i tyle.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 13:19   #72
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
A jak Twoi rodzice widzą ten problem? Rozmawiałaś z nimi? Bo na pewno da się ustalić wspólnie pewne zasady - chociażby podzielić lodówkę i tyle.
Upominają go by szukał pracy, ale jedzenia ani dachu nad głową nie zabiorą mu nigdy tylko w tym przypadku takie gadanie to za mało.
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 13:30   #73
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Upominają go by szukał pracy, ale jedzenia ani dachu nad głową nie zabiorą mu nigdy tylko w tym przypadku takie gadanie to za mało.
A internet? Macie pewnie router, zmień hasło. Napisz mu CV i porozsyłaj (będzie wkękał, że bez internetu nie może szukać pracy).
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 13:35   #74
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
A internet? Macie pewnie router, zmień hasło. Napisz mu CV i porozsyłaj (będzie wkękał, że bez internetu nie może szukać pracy).
On miał internet i nie szukał, a od pewnego czasu nie ma. Mogę zacząć wysyłać cv w jego imieniu tylko czy coś to da skoro on ma jeszcze 100 wymówek by nie pracować.Np że nie ma auta, itd,itp... błędne koło.

Na dodatek mój tata został oszukany i nie dostał wypłaty za listopad. Super.
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 13:41   #75
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
On miał internet i nie szukał, a od pewnego czasu nie ma. Mogę zacząć wysyłać cv w jego imieniu tylko czy coś to da skoro on ma jeszcze 100 wymówek by nie pracować.Np że nie ma auta, itd,itp... błędne koło.

Na dodatek mój tata został oszukany i nie dostał wypłaty za listopad. Super.
Nie zmusisz go do pracy, nie ma takiej siły, jeśli rodzice nie odetną go od kasy. Pogadaj z nimi, usiądźcie we czwórkę i pogadajcie wszyscy, powiedz, że Ty utrzymujesz się sama, rodzice nie mają z czego żyć, więc musi iśc do pracy albo nie dostanie obiadku.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 13:44   #76
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Upominają go by szukał pracy, ale jedzenia ani dachu nad głową nie zabiorą mu nigdy tylko w tym przypadku takie gadanie to za mało.
Skoro rodzice się na to godzą, to ty tu nic nie możesz zrobić.

Swoją droga, jakim człowiekiem trzeba być, żeby widząc, jak rodzicom jest ciężko, nie ruszyć dupy i nie spróbować przynajmniej czegoś poszukać.
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 14:00   #77
alexandraa13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 888
Dot.: Prosze o pomoc :(

takie pomysły mi przyszły do głowy:

-zamienić mieszkanie na mniejsze i tańsze w utrzymaniu, sporo na tym rodzice zarobią
- Ty wyprowadzasz się do narzeczonego, jeśli on tak super zarabia to myślę, że raczej on powinien Cię utrzymywać niż rodzice, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Nie zrozumiałam w końcu ile się dokładasz, ale jeśli faktycznie oni "zyskują" na Twojej obecności a nie "tracą", to jeśli się wyprowadzisz przecież nadal możesz im pomagać (jeśli chcesz i się poczuwasz) i zawsze to będzie dużo wymierniejsza pomoc (to co teraz+to co zyskają na braku wydatków na Ciebie)
- z bratem porozmawiaj, ale bez pretensji i podejścia "Ty leniu rusz sie wreszcie", może poznasz inne powody niż bycie pasożytem na brak pracy?
Mogłabyś mu pomóc je pokonać.
- może udałoby się go nakręcić na pomysł wspólnego wyjazdu za granicę? Ale to również musisz przedstawić w przyjaznej atmosferze. Być może będzie chciał się poczuć ważny, pomocny, samodzielny, dumny z siebie?

Nie chcę bronić Twojego brata w żadnym razie, ale myslę, że jeśli słyszy wiecznie że jest pasożytem, nierobem, nieudacznikiem, zawiódł wszystkich nadzieje, nie można na niego liczyć i słyszy wiecznie narzekanie, biadolenie i lamenty nad nim, to nie ma dużych szans żeby nagle zmienił podejście i tok myślenia. Czasem b pomogą uwierzenie w kogoś, danie szansy i potraktowanie jako poważną i odpowiedzialną osobę. Może pogadaj z nim o tym wyjezdzie?

We dwoje jakbyście wyjechali nawet na 2 miesiące na początek + rodzice by zmienili mieszkanie, to już by było super.
alexandraa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 14:10   #78
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
(...)

Czy nastapila jakas zmiana w regulaminie i od dzis mozna na Wizazu przeklinac? Przypominam, ze "fuck" to przeklenstwo.
Nie przypominam sobie takowej zmiany.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 14:17   #79
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ale chyba jasno Ci napisała, że odpowiada na każde ogłoszenie w promieniu 30km, więc chyba po swojemu naciągasz fakty.
Ja Ci piszę, że w pewnych miejscach pracy nie ma - Ty ale może pracować.
Ona Ci pisze, że szuka - Ty, ale powinnaś szukać a nie czekać na mannę z nieba.
Myślę, że szukacie powodu, żeby pokazać swoją wyższość i tyle.
Wiem co mówię. Były okresy, kiedy robiłam wszystko, łącznie z chodzeniem po firmach i szukaniem, dawaniem własnych ogłoszeń np. o sprzątaniu i nic. A jeśli już ktoś się zainteresował to pytał o doświadczenie [tak, w sprzątaniu]. Jedyne co zostaje to chyba tylko korepetycje, bo uczniowie są wszędzie.
Więc zejdźcie z niej, bo myslę, że nie przyszła tu szukać oskarżania.
Powiedziała, że szuka aktywnie? Powiedziała.
Myślę, że zakładanie iż na pewno kłamie i wymądrzanie się jaki to 'JA' mam plan na życie jest niepotrzebne. Więcej jej pomożemy radząc odnośnie jej pytania.

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------


Skoro nie widzisz różnicy między 'chcę i szukam' a 'mam to gdzieś, róbcie na mnie' to chyba nie mamy o czym rozmawiać
A i tak, po gimnazjum dostanie pracę chociażby na budowie. Ona nie. Druga sprawa, że ona zapewne znajdzie, skoro szuka, on raczej nie ma na to szans. Jesli stawiasz między nimi znak równości to chyba nie bardzo się dogadamy i bez sensu kontynuować.

Jeszcze może się ew. prostytuować.

Ema, nie przetłumaczysz niektórym, że w miejscowościach typu Pierdziszew Górny (bez urazy, taka figura stylistyczna) ludzie nie płacą np. za sprzątanie bo ich nie stać. I że nikt nie roznosi ulotek, bo nie ma po co bo i tak nikt nic nie kupi, bo bezrobocie w okolicy. I że kobieta ma o wiele mniejsze szanse na fuchy. I że nawet dzieci nie popilnuje, bo połowa mieszkańców utrzymuje się z pensji mężczyzny a kobiety w domu siedzą z dziećmi. Nie przetłumaczysz, nawet nie próbuj. Świat to tęcza, kucyki, nieograniczone możliwości dla wszystkich. Nic nie mów...
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 14:21   #80
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
Jeszcze może się ew. prostytuować.[...]
W Pierdziszewie pewnie juz wszystkie stanowiska są obsadzone

Po co młoda osoba, która odłożyła sobie jakieś pieniądze siedzi w Pierdziszewie? Nie wiadomo, jak długo nie pracuje, ale skoro sytuacja finansowa od roku jest kijowa, to pewnie co najmniej ten rok. Rok w Pierdziszewie bez pracy raczej nie wróży wielkiej kariery w pierdziszewskiej przyszłości.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 14:25   #81
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Prosze o pomoc :(

W to nie wnikam, chodziło mi tylko o to, że nie zawsze jest tak jak się mówi na wizażu, że praca leży na ulicy :P
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 14:56   #82
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Prosze o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
W Pierdziszewie pewnie juz wszystkie stanowiska są obsadzone

Po co młoda osoba, która odłożyła sobie jakieś pieniądze siedzi w Pierdziszewie? Nie wiadomo, jak długo nie pracuje, ale skoro sytuacja finansowa od roku jest kijowa, to pewnie co najmniej ten rok. Rok w Pierdziszewie bez pracy raczej nie wróży wielkiej kariery w pierdziszewskiej przyszłości.
Pisałam, że w październiku miałam ostatnią wypłatę tak? pisałam. A siedzę bo nie ma sensu wyprowadzać się na parę miesięcy skoro i tak czeka mnie przeprowadzka za niecały rok
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:21   #83
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Prosze o pomoc :(

no raczej, chyba mało kto by się wyprowadzał. A pewnie twój przyszły mąż ma tu pracę to też bez sensu.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 02:06   #84
201712111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 415
Dot.: Prosze o pomoc :(

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;44030170]Czy nastapila jakas zmiana w regulaminie i od dzis mozna na Wizazu przeklinac? Przypominam, ze "fuck" to przeklenstwo.
Nie przypominam sobie takowej zmiany.[/QUOTE]

Ciekawe czy przyczepiłabyś się, gdyby ktoś napisał 'merda' to śmieszne.

Autorko, chyba musisz przeboleć sytuację do przyszłego roku. Wtedy się wyprowadzisz i będziesz miała z głowy brata. Ty go już nie wychowasz, sam musi dojść do momentu, że życie to nie tylko komputer Wrzucić na luz, ewentualnie z nim normalnie porozmawiać. Ja innego wyjścia nie widzę
201712111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 08:47   #85
potrzebuje pomocy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 138
Dot.: Prosze o pomoc :(

Niektóre osoby nie powinny mieć prawa głosu... Nie macie pojęcia jak to jest szukać pracy w małym mieście to się nie wypowiadajcie! Wysyłanie SETEK ogłoszeń bez żadnej odpowiedzi jest wystarczająco frustrujące... Mój chłopak pracy szuka już półtora roku, w międzyczasie zrobił różne kursy, codziennie rano i wieczorem sprawdzamy ogłoszenia o pracę i co? G**wno! Nie macie pojęcia ile ogłoszeń wysłał przez ten czas.. i RAZ został zaproszony na rozmowę RAZ! Po czym okazało się, że bardzo się spodobał, ale nie przyjęli go, bo jest dojezdny (20 km od miejsca zamieszkania, prawko na samochód i motor). Serce mi pęka z tej bezsilności. Chciałabym mu pomóc, ale jak? Jesteście takie mądre to powiedzcie mi jak? Dodam, że pracy fizycznej typu noszenie cegieł na budowie (bo do innej u nas trzeba mieć doświadczenie lub wykształcenie zawodowe) wykonywać nie może, ze względu na problemy z kręgosłupem. A więc słucham.
Do Autorki, przede wszystkim nie czytaj wpisów tych wielce mądrych ludzi, bo nie warto. W domu sytuację mam podobną, co prawda finansową jeszcze nie tak tragiczną jak u Ciebie, ale tata ma bardzo niepewną pracę. U mnie problem jest z siostrą, która nie rozumie, że nie jesteśmy bogaci i wyciąga ile tylko się da, a da się, bo mama jest w nią ślepo zapatrzona, tata w tej sytuacji jest bezsilny. Nie wiem jak sytuacja wygląda u Ciebie, czy rodzice chcą dawać bratu pieniądze czy robią to z konieczności, bo zgadzam się z tym, że tylko oni mogą coś zmienić, Ty niestety nic nie zrobisz.. Najlepszym sposobem byłoby odcięcie brata od koryta, no ale to już rodzice..
Powodzenia i nie poddawaj się!
potrzebuje pomocy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 08:53   #86
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Prosze o pomoc :(

Miło, że są osoby które rozumieją co oznacza brak pracy, i jak ciężko jest dorwać cokolwiek. Człowiek staje się bezsilny. Dla mnie branie pieniędzy nawet od narzeczonego to ogromna męka, i staram się tego nie robić, choć mam chłopaka anioła
Co do brata to nie bierze on kasy od moich rodziców, chyba że drobne. Nie ma on praktycznie żadnych potrzeb, i to też jest bardzo dziwne. Nie ma dziewczyny, więc nie potrzebuje na nic.
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 14:07   #87
potrzebuje pomocy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 138
Dot.: Prosze o pomoc :(

No pieniędzy nie bierze, ale zapewne je, myje się, używa prądu itp.. Myślę, że w wieku 22 lat powinien już chociaż chcieć znaleźć pracę, tym bardziej, że w Waszej sytuacji liczy się każdy grosz. A próbowałaś z rodzicami na ten temat porozmawiać? Jakie jest ich stanowisko?
potrzebuje pomocy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.