Wynajem, a oplaty, rachunki, rozliczenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-12, 12:33   #1
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638

Wynajem, a oplaty, rachunki, rozliczenie


Witam,

Wynajmujemy z tz mieszkanie 38m2. Odstepne wynosi 600, media 90(Internet, tv), czynsz 380, dodatkowo woda 100 prąd doladywujemy indywidualnie. Razem wychodzi 1170. Zawsze placilismy 1200zl równiutko. Nie widzac ani razu od początku wynajmu(6msc:/) rachunków żadnych, gdzie upominalismy sie o nie przy podpisywaniu umowy i przed rozliczeniem za kolejny miesiąc. Dzisiaj przychodza po pieniądze, tz zarzadal na dzisiaj rachunków od początku wynajmu. Smierdzi nam sprawa z ta woda dodatkowa stówa od czynszu. Licznika nie spisują co miesiąc. W umowie mamy wpisany jego stan. Także nie wiem nawet co w tym czynszu jest:/ ogrzewanie, woda:/ jak rozegrać dzisiejsza rozmowe z nimi? Wiem ze siądę przy tych rachunkach i będę kalkulować. Jeżeli placilismy wiecej przez te pól roku zamierzam obniżyć im dzisiejsza zaplate o kwotę ktora wyliczę. Co o tym sądzicie wszystkim
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 14:19   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wynajem, a oplaty, rachunki, rozliczenie

Wychodzę z założenia, że osoba uczciwa nie będzie nic chciała ukryć i tyle.
W umowie warto miec zapis, że na prośbę macie wgląd w rachunki.
Dziwne, że tv/ internet macie nie na siebie.
Dostajecie jakiś kwitek, że opłaciliście mieszkanie? dlaczego nie na konto- wlasciciel wynajmuje na czarno i boi się skarbówki?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2014-12-12 o 14:21
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 15:11   #3
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Wynajem, a oplaty, rachunki, rozliczenie

Żadnego kwitku, ze oplacilismy nie dostajemy nie wiedzieliśmy o czymś takim :/ W umowie zapisaliśmy, ze pieniądze co miesiąc do rakbwlasnych wlasciciela. Myslicie, ze gdyby wyniknela roznica pomiędzy tym co placilismy, a stanem faktycznym powiedzmy bylo by to miesiecznie przez te 6 miesięcy 20zl/miesiac to mogę upomnieć sie o te 120zl i dać im pomniejszona kwotę? Stresuje sie ta rozmowa jakoś :/
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 15:26   #4
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Wynajem, a oplaty, rachunki, rozliczenie

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
Żadnego kwitku, ze oplacilismy nie dostajemy nie wiedzieliśmy o czymś takim :/ W umowie zapisaliśmy, ze pieniądze co miesiąc do rakbwlasnych wlasciciela. Myslicie, ze gdyby wyniknela roznica pomiędzy tym co placilismy, a stanem faktycznym powiedzmy bylo by to miesiecznie przez te 6 miesięcy 20zl/miesiac to mogę upomnieć sie o te 120zl i dać im pomniejszona kwotę? Stresuje sie ta rozmowa jakoś :/
A jeśli się okaże, że jest dopłata do wody bo pobierana była tylko zaliczka a rozliczenia jest po 6 miesiącach i musicie dopłacić bo zużyliście więcej?
To też weź pod uwagę bo często tak bywa.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 18:07   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wynajem, a oplaty, rachunki, rozliczenie

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
Żadnego kwitku, ze oplacilismy nie dostajemy nie wiedzieliśmy o czymś takim :/ W umowie zapisaliśmy, ze pieniądze co miesiąc do rakbwlasnych wlasciciela. Myslicie, ze gdyby wyniknela roznica pomiędzy tym co placilismy, a stanem faktycznym powiedzmy bylo by to miesiecznie przez te 6 miesięcy 20zl/miesiac to mogę upomnieć sie o te 120zl i dać im pomniejszona kwotę? Stresuje sie ta rozmowa jakoś :/
Nie trzeba kwitka, ale ja lubie miec dowód, że wpłacałam regularnie i w jakiej wysokości sa to kwoty.

Upomniec się możesz, ale skoro oni nie chcą pokazac rachunków to myślisz, że teraz pokaża i zwrócą "nadwyżkę"?

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez przylaszczka50 Pokaż wiadomość
A jeśli się okaże, że jest dopłata do wody bo pobierana była tylko zaliczka a rozliczenia jest po 6 miesiącach i musicie dopłacić bo zużyliście więcej?
To też weź pod uwagę bo często tak bywa.
Zgadza sie , rozliczenia moga byc co miesiac, 2 lub pol roku i też trzeba pokryć różnicę.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-12 19:07:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.