Gumowe Rękawiczki...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-06, 08:12   #1
Martula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 17
Question

Gumowe Rękawiczki...?


Na forum jest dużo wątków dotyczących pielęgnacji dłoni, niemalże na każdym z nich pojawia się kwestia używania rękawiczek w pracach domowych. Ja kilka razy próbowałam ale jakoś nie mogę się przyzwyczaić...rękawiczki które miałam do tej pory były z różnych powodów niewygodne. Jakich rękawiczek używacie? Z jakiej firmy?
Martula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 09:23   #2
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Ja nie używam w ogóle. Nie cierpię tego uczucia - mam wrażenie, że się duszę... blee... Dlatego po prostu po pracach domowyc smaruję ręce kremem i jest ok
__________________
The world can be divided into ladies and all other creatures
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 09:34   #3
Hyang
Raczkowanie
 
Avatar Hyang
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 344
Wyślij wiadomość przez MSN do Hyang
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Polecam uzywanie rekawiczek podczas wykonywania prac domowych - z zeszłym roku, w goracym okresie "przedwielkanocnym" częsty kontakt z detergentami zaowocował paskudnymi wypryskami na rękach, które musiałam leczyć dermatologicznie.
Wolę uczucie niewygody podczas sprzatnia, niz te swędzace paskudztwa na dłoniach
Hyang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 10:03   #4
Martula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 17
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Ja również doszłam do wniosku że lepiej będzie używać rękawiczek, tylko pytanie- jakich?, bo wiadomo są lepsze i gorsze Hyang jakich dokładnie używasz rękawiczek? Czy jest ci obojętne?
Martula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 12:36   #5
Hyang
Raczkowanie
 
Avatar Hyang
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 344
Wyślij wiadomość przez MSN do Hyang
Talking Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Cytat:
Napisane przez Martula
Ja również doszłam do wniosku że lepiej będzie używać rękawiczek, tylko pytanie- jakich?, bo wiadomo są lepsze i gorsze Hyang jakich dokładnie używasz rękawiczek? Czy jest ci obojętne?
Martulo, jest mi to obojetne , kiedys używałam takich cieniutkich z Rossmana, były wygodne, ale rece bardzo sie w nich pocą, a to też nie za dobrze, szczególnie jak długo cos sie w nich robi; to mi poradziła p.dermatolog - żeby unikać spoconych rąk w rękawiczkach i żebym pod spód uzywała rękawiczek bawełnianych, kosmetycznych.Robiłam tak na początku, teraz zaprzestałam
Hyang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 14:12   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

ja uzywam do zmywania ,prac [podlogowych,okiennych rekawiczek takich żóltych z biedronki,,rozmiar s albo m.

mnie pasuja ,sa super,wygodne ,latwo sie zdejmuej i sa trwałe.
nie lubie cinkich takich niby przezroczystych,poca sie w nich rece i po jednym zalozeniu sa do wyrzucenia.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 15:15   #7
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

ja się przyznam, że rzadko sprzątam - robi to mama, do zmywania rękawiczek nie zakładam bo jest mi niewygodnie, gdy czasem muszę umyć wannę, zlew, okna czy coś w tym stylu - staram się by skóra nie miała kontaktu z detergentem - więc używam grubszych gąbek, szczotek na dłuższej rączce, bo nie umiem się przekonać do tego plastiku na łapkach - choć wiem, że zdrowiej by było
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-06, 15:24   #8
Martynka21
Raczkowanie
 
Avatar Martynka21
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
GG do Martynka21
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

ja osobiście sprzatam tylko i wyłącznie w specialnych rękawiczkach, lubię te firmy 'jan niezbędny' w rozmiarze s. Wykonane są z grubszego, trwałego tworzywa, nie dziurawią się pod byle pretekstem jak te cieniutkie, chirurgiczne. Poza tym mają specialną, chropowatą fakturę na dłoniach dzięki czemu nic się nie wyślizgnie z ręki.
Od zcasu gdy nabawiłam się uczulenia na środek do mycia toalet unikam kontaktu skóry z chemią domową
__________________
KOSMETYKI: --> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=376631
Martynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 15:24   #9
Martynka21
Raczkowanie
 
Avatar Martynka21
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
GG do Martynka21
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

ja osobiście sprzatam tylko i wyłącznie w specialnych rękawiczkach, lubię te firmy 'jan niezbędny' w rozmiarze s. Wykonane są z grubszego, trwałego tworzywa, nie dziurawią się pod byle pretekstem jak te cieniutkie, chirurgiczne. Poza tym mają specialną, chropowatą fakturę na dłoniach dzięki czemu nic się nie wyślizgnie z ręki.
Od czasu gdy nabawiłam się uczulenia na środek do mycia toalet unikam kontaktu skóry z chemią domową

OPSSS coś mi się niechcący powtórzyło, wybaczcie
__________________
KOSMETYKI: --> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=376631

Edytowane przez Martynka21
Czas edycji: 2005-11-06 o 15:27 Powód: powtórka
Martynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 15:32   #10
rhapsody
Rozeznanie
 
Avatar rhapsody
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 860
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

ja nie sprzatam w rekawiczkach
jak skoncze, myje rece, smaruje kremem i jest wsyztsko ok
nic sie nie dzieje z moimi rekami
mam takie pytanko, czy uzywacie rekawiczek do mycia podlogi itp czy takze do mycia naczyn? mozer kiedys udam sie przekonac i wyprobuje
pozdrawiam
rhapsody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 15:58   #11
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

ja problemu z myciem naczyn nie mam, bo przewaznie myje je TZ
do innych prac domowych typu mycie okien, podlog, zabawy z domestosem uzywam rekawic jendorazowych, kupuje w aptece lub sklepach z zaopatrzeniem medycznym.
jakos do tych zoltych, wielorazowego uzytku, przekonac sie nie moge, jest mi w nich strasznie niewygodnie.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-06, 16:10   #12
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Cool Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Cytat:
Napisane przez Hyang
Polecam uzywanie rekawiczek podczas wykonywania prac domowych - z zeszłym roku, w goracym okresie "przedwielkanocnym" częsty kontakt z detergentami zaowocował paskudnymi wypryskami na rękach, które musiałam leczyć dermatologicznie.
Wolę uczucie niewygody podczas sprzatnia, niz te swędzace paskudztwa na dłoniach
Tylko,że niektórzy prócz podobnych do Ciebie objawów kontaktów z detergentami mają uczulenie na gumę od rękawiczek i wtedy jest problem.Z tego co wiem to ponoć istnieją rękawiczki dla alergików,ale z nimi to jest tak,że istnieją,ale żadko pojawiają się w świetle dziennym Takie rękawiczki-widmo

Ja osobiście-zanim jeszcze nabawiłam się problemów z alergią na detergenty-zbiłam talerze używając rękawiczek-mokra guma,nie jest trudno o wysmyknięcie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 18:32   #13
Hyang
Raczkowanie
 
Avatar Hyang
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 344
Wyślij wiadomość przez MSN do Hyang
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Cytat:
Napisane przez natii4
Tylko,że niektórzy prócz podobnych do Ciebie objawów kontaktów z detergentami mają uczulenie na gumę od rękawiczek i wtedy jest problem.Z tego co wiem to ponoć istnieją rękawiczki dla alergików,ale z nimi to jest tak,że istnieją,ale żadko pojawiają się w świetle dziennym Takie rękawiczki-widmo

Ja osobiście-zanim jeszcze nabawiłam się problemów z alergią na detergenty-zbiłam talerze używając rękawiczek-mokra guma,nie jest trudno o wysmyknięcie
Pewnie dlatego dermatolozka mówiła o bawełnianych rekawiczkach pod spód
mi jeszcze nie zdazyło się nic zbić, ale często mam ochote zrobić to, bo tak naprawde nie lubie nic robic w rekawiczkach, a muszę
Hyang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 18:38   #14
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

ja juz nie potrafie pozmywac naczyn bez rekawiczek Na poczatku faktycznie bylo troche niewygodnie, ale 2,3 razy i czlowiek sie przyzwyczaja. Mysle, ze najwazniejsze to dobrze dopasowac rozmiar.
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 19:47   #15
Bridget
Zakorzenienie
 
Avatar Bridget
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 12 574
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Dziś w tv widziałam jakąś reklamę, w której gościu zakłada jako prezerwatywę ucięty palec z rękawiczki gumowej hhe..ale nawet nie wiem czego to reklama była...czy rękawic, czy prezerwatyw...widziałysci e już to? Sorry, że obok tematu
__________________

Bridget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 20:03   #16
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Ja wole scierpiec nieprzyjemne uczucie rekawiczek przez chwile niz malowac codziennie paznokcie i mie zniszczone dlonie A zywam "Jan niezbedny" rozmiar S bo jak narazie sa wytrzymale. Inne jakos tak szybko sie dziurawily.
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 22:02   #17
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Jedno woleć - albo zniszczone ręce albo zadbane Bez rękawic ani rusz jeśli dłonie mają dobrze wyglądać.A szczególnie wyniszcza je codzienne mycie naczyń(mam już zmywarkę) i zwykłe obieranie ziemniaków - robota nie mam, więc zakładam rękawice.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 09:09   #18
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

nie uzywam rekawiczek, bo wszystko mi w nich leci z rak z reszta ja rzadko wykonuje prace domowe. naczynia zmywa zmywarka, panele przejezdza sie mopem, moze jak bede miala swoje mieszkanie to bede robic wiecej
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 10:48   #19
Auryna
Raczkowanie
 
Avatar Auryna
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 377
GG do Auryna
Talking Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Ja sobie nie wyobrażam sprzątania bez rękawiczek!! Na początku było mi ciężko się do nich przekonać-wydawało mi się, że mam ogromne ręce i że nie będę umiała utrzymać w nich np. szklanki.. teraz w rękawiczkach: zmywam, ścieram kurze i praktycznie do każdej domowej czynności zakładam rękawiczki. Mycie np. brudnej patelni, czy garnka nie jest już problemem-przez rękawiczki nie czuć tego paskudnego tłuszczu, czy czegoś przyrośniętego do spodu garnka Nawet jak myję panele mopem to też zakładam rękawiczki. Nie miałam wcześniej problemów z dłońmi, ale teraz skóra na nich jest gładziutka, paznokcie są mocniejsze i co ważne-lakier na paznokciach trzyma sie dłuuuugo Przekonałam do używania rękawiczek moja mamę, która na początku myślała, że to moja fanaberia a teraz sama bez rękawiczek nie może sie obejść.
Tylko mam problem ze zmywaniem naczyń w pracy. Tutaj nie zakładam rękawiczek,bo wzbudziłabym ciekawe reakcje koleżanek ale wyjście znalazłam: robię większe zmywanie 1 w tygodniu tym bardziej, że są to tylko kubeczki po kawie i herbacie.
Co do marki rękawiczek to staram się wybrać te z grubej gumy, z bawełnianym wkładem i żeby były dość długie. Teraz uzywam rękawiczek firmy bodajże Stella, ale Vileda też ma dobre ale drogie, dlatego kupuję je np. na promocjach w Selgrosie albo innych hipermarketach.
Auryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-07, 13:55   #20
Hyang
Raczkowanie
 
Avatar Hyang
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 344
Wyślij wiadomość przez MSN do Hyang
Cool Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Cytat:
Napisane przez Auryna
Ja sobie nie wyobrażam sprzątania bez rękawiczek!! Na początku było mi ciężko się do nich przekonać-wydawało mi się, że mam ogromne ręce i że nie będę umiała utrzymać w nich np. szklanki.. teraz w rękawiczkach: zmywam, ścieram kurze i praktycznie do każdej domowej czynności zakładam rękawiczki. Mycie np. brudnej patelni, czy garnka nie jest już problemem-przez rękawiczki nie czuć tego paskudnego tłuszczu, czy czegoś przyrośniętego do spodu garnka Nawet jak myję panele mopem to też zakładam rękawiczki. Nie miałam wcześniej problemów z dłońmi, ale teraz skóra na nich jest gładziutka, paznokcie są mocniejsze i co ważne-lakier na paznokciach trzyma sie dłuuuugo Przekonałam do używania rękawiczek moja mamę, która na początku myślała, że to moja fanaberia a teraz sama bez rękawiczek nie może sie obejść.
Tylko mam problem ze zmywaniem naczyń w pracy. Tutaj nie zakładam rękawiczek,bo wzbudziłabym ciekawe reakcje koleżanek ale wyjście znalazłam: robię większe zmywanie 1 w tygodniu tym bardziej, że są to tylko kubeczki po kawie i herbacie.
Co do marki rękawiczek to staram się wybrać te z grubej gumy, z bawełnianym wkładem i żeby były dość długie. Teraz uzywam rękawiczek firmy bodajże Stella, ale Vileda też ma dobre ale drogie, dlatego kupuję je np. na promocjach w Selgrosie albo innych hipermarketach.
Dobrze wiedzieć, że istnieja takie z bawełnianym wkładem.Nastepnym razem poszukam takich
Ech, na wizażu nawet temat gumowych rękawiczek taki interesujacy...
Hyang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 14:25   #21
A.S.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 552
Talking Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Bez rękawiczek ani rusz...
Zwłaszcza gdy pożegnałam się z żelami, mam osłabione i rozdwajajace się paznokcie... zresztą moje dłonie reagują strasznym wysuszeniem po jakimkolwiek myciu bez rękawiczek, nie wspomnę o paznokciach.

Wiem,że nie którzy dziwnie reagują na rękawiczki ale ... nie obchodzi mnie to, ważne,że ja jestem zadowolona i mi to służy!!!!
A.S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 15:18   #22
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

do rękawiczek można się przyzwyczaic wiem coś o tym bo kiedys ich niecierpiałam teraz sa do zniesienia. Wkurza mnie jedynie to ze mam krotkie palce i wiekszosc rekawiczek jest na mnie za duza. Ale goraco zachecam do ich uzywania dłonie sie tak nie niszcza i nie maja bezposredniego kontaktu z detergentami a to bardzo wazne
moniska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 15:43   #23
Martula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 17
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Już trzeci dzień zmywam naczynia w rękawiczkach...i nawet nic nie słukłam uff - może coś z tego będzie; może się przyzwyczaje. Jedno jest pewne, mój lakier na paznokciach wygląda o wiele lepiej, a to już duży plus! Szukałam rękawiczek viledy ale w moim małym miasteczku niestety nie ma, więc narazie pozostaje używać mi tych zwykłych. Czy ktoś używał rękawiczek winylowych? Widziałam takie w jakimś supermarkecie...
Martula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 04:04   #24
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Rekawiczki gumowe sa doslownie moja zmora , jakos nie moge sie przekonac i prace domowe wykonywac w nich :|
Moj najdluzszy staz z rekawiczkami to ok 3 dni potem mam juz dosc , jak zmywam bez odczuwam wielka ulge
Nio ale moze jakos sie przekonam . Najgorzej jest jak kupi sie rekawiczki troche za male , ja kupilam kiedys lekko za male to wchodzily ok ale po jakims czasie sprzatania nie dalo sie ich zdjac a potem powtornie zalozyc ,gdyz wytarla sie ta wkladka od wewnatrz .
Sprobuje kupic ,moze jednak cos z tego wyjdzie
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 09:10   #25
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Cytat:
Napisane przez Bridget
Dziś w tv widziałam jakąś reklamę, w której gościu zakłada jako prezerwatywę ucięty palec z rękawiczki gumowej hhe..ale nawet nie wiem czego to reklama była...czy rękawic, czy prezerwatyw...widziałysci e już to? Sorry, że obok tematu
właśnie jak zobaczyłam ten topic to ta reklama mi sie przypomniała... ludzie to mają fantazję

Wracając do tematu: nie używam żadnych rękawiczek, kiedyś mama chciała mi na siłę ale jakoś mi przeszkadzały
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 10:36   #26
qbeczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
Dot.: Gumowe Rękawiczki...?

Rękawiczki tak , ale nie zawsze. Używam generalnie takich grubszych żółtych byc może 'jana niezbęnego' do sprzatnia łazienki wszelkimi detergentami, do mycia okien, no i od czasu do czasu przy myciu naczyć. Faktycznie udało mi sie parę skorup kuchennych potłuc jakos sie udaje im wyślizgnąć I jakoś nie moge sobie wyobrazić większego sprzątania bez rękawiczek ale najważniejsze dla mnie to kupic je w odpowiednim rozmiarze bo jak są za duże to je cały czas musze podciągac co mnie wkurza okrutnie, a za małych hmm nie udało mi sie kupic jeszcze ) mniejszych niż 's' nie produkuja na szczęście .
qbeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.