zawyżanie kosztów wysyłki - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-22, 16:05   #91
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

jeżeli uważam, że coś razem w kosztami wysylki jest nie warte swojej ceny to nie kupuję i już.
na szczęście tylko raz mi się zdarzyło, że dostałam list zwykły (priorytet), a tak zawsze paczka lub polecony/priorytet i nie robię wielkiego szumu, jeżeli zapłaciłam za wysyłkę 10zł (bo tyle max. płacę), a rzecz przyszła poleconym priorytetem w kopercie bąbelkowej- ważne, żeby nie była uszczkodzona i spełniała moje oczekiwania, a to, że sprzedawca sobie na mnie zarobił tą dodatkową złotówkę to bez przesady- drożej by mnie wyniosła wycieczka za granicę po daną rzecz
jeżeli sama sprzedaję, to też czasem zostaje mi ta złotówka, ale papier i taśma też kosztują, a jak sprzedaję komuś rzecz wartą kilka razy więcej niż te 5 zł,za które u mnie kupił to bez przesady, dużo na tym nie zarabiam, a przynajmniej cieszę się, że mam luźniej w szafie
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 16:28   #92
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

Cytat:
Napisane przez Marlecka Pokaż wiadomość
A odpisałam mu w ten sposób tez dlatego, że widocznie nie zawyżyłam ceny aż tak mocno skoro wiele innych osób u mnie kupowało.
Przecież o tym, że zawyżałaś ceny dowiadywali się dopiero po otrzymaniu przesyłki.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 16:43   #93
Marlecka
Przyczajenie
 
Avatar Marlecka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 25
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Przecież o tym, że zawyżałaś ceny dowiadywali się dopiero po otrzymaniu przesyłki.
No właśnie Allegrowicz, o którym mówiłam, nawet nic nie zdążył zalicytować, bo z informacji o koszcie wysyłki zawartej w treści aukcji stwierdził, że cenę zawyżam . Wielu z tych co kupują na Allegro jest już w miarę zorientowanych w tym, ile za tę rzecz, która planują kupić, może wynosić przesyłka. Dlatego nie czuję się winna, że nie ważę każdej rzeczy i koszty wysyłki piszę na oko . Ale też różnice między kosztem faktycznym, a tym który "skasowałam" nie okazywały się być duże.
Marlecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 22:23   #94
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

Odkopuje bo jestem mega zla

Otoz kupilam dla mlodszej siostry zestaw dyskotekowy (obracajaca sie kula, stroboskop itepe)-zestaw kosztowal 150 zl, przesylka 20 zl i w dodatku nie bylo innej opcji jak tylko za posrednictwem JEDNEJ firmy kurierskiejNo, ale trudno, siostra bardzo chciala miec wiec zgodzilam sie na takie warunki.
Pieniadze wplacilam nastepnego dnia(po kilkunastu godzinach od kupna), a facet nadal przesylke po tygodniu od otrzymania pieniedzy!!!

Ok, nadal kurierem, paczke otrzymalam po dwoch dniach od nadania bo kurier nie zastal nikogo w domu i zostawil awizo, pojechalam specjalnie do siedziby firmy,a tam dowiedzialam sie ze kurier z paczkami jeszcze nie wrocil z trasy i przesylka bedzie na jutroMalo tego, powiedzialam w biurze, ze do poludnia nastepnego dnia ktos NA PEWNO bedzie w domu i odbierze paczke, ale mimo wszystko nastepnego dnia o 6.30 rano(!) facet rozwozacy paczki zadzwonil do mnie aby upewnic sie czy aby na pewno ktos bedzie w domu , po czym paczke przywiozl grubo po 12.

Czuje sie oszukana, bo zaplacilam za kuriera ale nie przewidzialam,ze sprzedajacy nada paczke po tygodniu
Pisalam do niego, facet nie poczuwa sie do winy, tlumaczac,ze ma przeciez 7 dni od otrzymania pieniedzy na wysylke.

Tego samego dnia, w ktorym placilam za zestaw, placilam za kilka innych rzeczy, ktore otrzymalam w ciagu 48 godzin od wplaty za posrednictwem tak znienawidzonej przez spoleczenstwo Poczty Polskiej.
__________________

I'm not livin' to be a Mrs.





Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 06:57   #95
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

A jak było podane w opisie aukcji/regulaminie na stronie "O mnie"? Bo jeśli sprzedający zaznaczył, że wysyłka do 7 dni to niestety nie możesz mu nic zrobić.
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 08:54   #96
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

ja chciałam wnieść pozytywny akcent - trafiłam na sprzedawcę, który nie zawyża płaciłam ostatnio za wysyłkę 4,50 zł, a wartość naklejonych na kopertę znaczków wynosiła 4,10 zł plus pewnie koperta nawet za dojazd sobie nie doliczył
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 09:32   #97
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
A jak było podane w opisie aukcji/regulaminie na stronie "O mnie"? Bo jeśli sprzedający zaznaczył, że wysyłka do 7 dni to niestety nie możesz mu nic zrobić.
No wlasnie, ani na aukcjach ani na stronie O mnie nie mial takich informacji.

Napisal,ze zarowno ja moglam wplacic pieniadze do 7 dni, tak i on ma analogiczne prawo w odniesieniu do wysylki

Pocieszam sie, tym ze zetaw byl dosyc ciezki, wiec podejrzewam,ze oplata pocztowa bylaby porownywalna
__________________

I'm not livin' to be a Mrs.





Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-08, 10:26   #98
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

No taki jest niestety-stety regulamin allegro. Mozesz od siebie dopisac w komentarzu, bo w dzisiejszych realiach 7 dni oczekiwania na wysylke to naprawde dlugo zwlaszcza ze przeciez zakup na dosc powazna kwote, co to za sprzedawca ze tak nie dba o klienta
__________________
Było miło ale się skończyło
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 11:57   #99
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

ja się ostatnio niesamowicie wkurzylam! znalazłam na allegro nowe, fajne i niedrogie dżinsy. 25zł +12zł koszty wysyłki- dużo, ale za 37zł nowych firmowych dżinsów nigdzie nie kupię, więc niech będzie. czekam czekam... i nic. spodnie zostały wysłane priorytetem, jednak po 5 dni cisza. i co się okazało? owszem, priorytet, ale list zwykły!!!! czekałam 2 tygodnie na spodnie i nie ma. na szczęście kobieta okazała się w porządku i zwróci mi pieniądze.
nie rozumiem, jak można być tak nieodpowiedzialnym i wysłać wartościową rzecz listem zwykłym! koszty paczki poleconej to 8zł, listu poleconego nawet mniej, więc z tych 12zł i tak by sobie ktoś przyciął parę zł...
raz kupiłam jakieś cudo do włosów, też wysłane listem zwykłym, ale rzecz maleńka, więc nikt się pewnie na to nie połasił na poczcie.
za to na firmowe spodnie wysłane listem zwykłym ktoś się na poczcie skusił
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 12:29   #100
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

pomyłka
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 12:39   #101
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

Ja czasem musiałam dołożyć do przesyłki. Kupujący potrafią wpłacić mniej pieniędzy niż jest podane na aukcji, a później twierdzą, że nie będą ponosić kosztów kolejnego przelewu.
Jeśli mi coś zostaje to nie przekracza to złotówki, ponieważ staram się wyliczyć koszt wysyłki w miarę dokładnie. Do tego jestem niecierpliwa, chcę szybko sprzedać, zawsze zerkam w jakiej cenie wystawiają inni i podaję o parę złoty niższą, żeby aukcja trwała jeden, dwa dni.
Natomiast wysłanie przesyłki na mojej poczcie w godzinach popołudniowych to koszmar. Regułą jest czekanie ponad pół godziny do okienka, więc rozumiem jak ktoś sobie za to doliczy parę groszy.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-22, 10:43   #102
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

Dobra odświeżam, bo troszeczkę się zdegustowałam...

Jakiś czas temu zamawialam 8 sztuk świeczników na tealighty z Ikei, zapłaciłam dokładnie 15,92 zł, a za przesyłkę 8 zł, przyszło super zapakowane, okręcone papierem, w kartonowym pudle.

Teraz szukam podobnych dla siebie i co znajduję?
http://www.allegro.pl/item416700062_...znik_ikea.html

Przesyłka 16 zł, a wartość przedmiotu 10 zł... I nie dam się nabrać, że to chodzi o przesyłkę szklaną, droższą, bo już jedno pudło z taką zawartością dostałam... I dało się taniej i lepiej. Zresztą to jest takie grube szklo, że stawać na nim można.

Oczywiście cena za dodatowe zestawy podnosi koszty wysyłki, bo jak to łaczyć aukcje
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 11:02   #103
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

I dlatego nie toleruję zakupów przez internet
Jestem chytrus i wolę kupić coś i nie płacić za wysyłanie mi tego.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 11:07   #104
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

Dla mnie koszt wysyłki to rzeczywisty koszt wysłania przesyłki poleconej priorytetowej lub paczki wg cennika Poczty Polskiej lub innego przewoźnika + ewentualnie koperta lub kartonik.Wystarczy przejść sie na pocztę i sprawdzić ceny i od razu można takiego naciągacza zdemaskować.

Śmieszy mnie jak ktoś pisze,że do kosztów przesyłki wlicza swój czas i ewentualny dyskomfort podczas stania w kolejce na poczcie-co mnie to za przeproszeniem obchodzi.Jeżeli ktoś uważa,że jego czas jest tak cenny to niech go wliczy w cenę przedmiotu-a cena przesyłki powinna być wartością wymierną.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 12:32   #105
La Canela
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 463
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

.

Edytowane przez La Canela
Czas edycji: 2009-03-15 o 16:38
La Canela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 13:02   #106
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
I dlatego nie toleruję zakupów przez internet
Jestem chytrus i wolę kupić coś i nie płacić za wysyłanie mi tego.
Zniosę dodatkowe koszty, pod warunkiem, że nie są rozbojem w biały dzień

Za towar, na którym mi zależy potrafię nawet przepłacić. To dzięki ludziom takim jak ja na licytacjach w Chriestie's majtki Johna Lennona sprzedawane są za bajońskie sumy , na szczęście mam też silną cząstkę racjonalną

Mój tż sprzedaje co jakiś czas coś na allegro i w kosztach wysyłki wpisujemy jakąś sumkę a resztę dopłacamy... Ostatnio wpisał 9,50zł a na poczcie dopłacił jeszcze ok 5 zł. I tak jest uczciwie.

Rzeczywiście, żeby dokładnie utrafić w należną sumę trzeba znać cały cennik poczty na pamięć, ale można nie zdzierać? Można.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 13:26   #107
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
I dlatego nie toleruję zakupów przez internet
Jestem chytrus i wolę kupić coś i nie płacić za wysyłanie mi tego.

Zawsze można się umówić na odbiór osobisty przynajmniej ja tak robię jeśłi mam blisko. Kilka osób odbierało też u mnie wylicytowane kosmetyki, gry, książki i co tam jeszcze sprzedawałam.

W tym miesiącu wysłałam sporo przesyłek - robię remanent w biblioteczce. Na przykład wczoraj do dwóch z nich przyszło mi kupić bezpieczne koperty ze swoich środków. Stało się tak ponieważ kupujący wylicytowali tytuły stosunkowo wysoko, a ja będąc zadowolona z uzyskanej kwoty dołożyłam im z własnej inicjatywy gratis drugą książkę, wiec od razu przesyłka stała się cięższa i grubsza.
Przy trzeciej i ostatniej wysyłanej wczoraj książce nie trafiłam z precyzyjnym określeniem kosztów przesyłki i została mi złotówka. Jednak mam nadzieję, że kupująca nie poczuje się naciągnięta, czasem po prostu ciężko jest tak na oko ją zważyć, a nie mam siły biegać dwa razy na pocztę. Cennik znam bardzo dokładnie tylko porządnej wagi w domu brak.

Jak ktoś zawyża koszty przesyłki w rażący sposób wówczas nie biorę udziału w jego aukcjach. Chociaż spotkałam się także z wyrafinowanym cwaniactwem kiedy w opisie sprzedający nie podał kosztów przesyłki a gdy się o nie zapytałam uzyskałam odpowiedź, że wszystkie informacje dostanę po wygraniu licytacji. Jednak w takiej sytuacji w ogóle nie wzięłam w niej udziału.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 13:44   #108
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

Ja sama sprzedaje przez internet i zazwyczaj koszt przesylki obliczam w ten sposob
1) sprawdzam jaka jest waga przedmiotu ktory chce wyslac
2) pozniej w cenniku poczty polskiej obliczam ile wychodzi mi przesylka za np polecony priorytet,powiedzmy wychodzi 4,50
3) dodatkowo trzeba doliczyc okolo 1,50(zalezy jakiej wielkosci koperta babelkowa)na koperte.
4)no i na tym niby powinno sie zakonczyc,w zaleznosci co sie wysyla,np kosmetyki sama koperta babelkowa nie ochroni tego co jest w srodku,bo niestety strasznie rzucaja tymi przesylkami,wiec dorzucam jeszcze np kulki styropianowe,dodatkowa tasme,co niestety w rzeczywistosci nie jest tanie.Wiec kolejne +1zl

I juz wychodzi 7 zl,pewnie ze koszty mozna bylo by zredukowac,wyslac w zwyklej kopercie i tyle,ale wtedy na 90% paczka bedzie uszkodzona,a wtedy oczywiscie kupujacy winia zle zabezpieczenie przesylki i juz gotowy negatyw.

Obliczajcie same ile mniej wiecej powinno wychodzic za przesylke i jesli cena jest znacznie wyzsza niz wam wyszlo to nie ma co sie spierac i szukajcie innego sprzedawcy nie oszusta.Ja mysle ze oni licza na szczescie,ze ktos nie zauwazy ile przesylka i kupi po "wyjatkowo niskiej cenie".
domininia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 18:07   #109
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: zawyżanie kosztów wysyłki

temat stary jak allegro
z tego co się orientuję, sprzedawca nie może doliczać sobie kosztów np dojazdu na pocztę do kosztu przesyłki aczkolwiek jeśli podaje sumarycznie koszt w treści aukcji, po zalicytowani nic z tym nie zrobisz- podpisalaś umowę i ju; faktem jest że allegro nic z tym nie robi, możesz skrobnąć maila ale to wszystko; chyba że sprzedawca kupuje kopertę bąbelkową czy okazjonalne pudełko
najlepszym sposobem może okazać się wcześniejsze zapytanie, jesli nie ma info w aukcji, o koszt przesyłki oraz dostawce usług
łatwo można sobie przeliczyć ile rzeczywiście kosztuje przesyłka w kalkulatorze poczty polskiej, inpost tez ma chyba jakiś cennik
jeśli czuć buraka, trudno- allegro oferuje tyle aukcji że z łatwością wybierzesz uczciwego sprzedawce
a jesli coś, co kupujesz jest super tanie a na dodatek trudno dostepne- to chyba musisz przyjąć warunki sprzedawcy żeby to COŚ dostać
taki rynek
aczkolwiek śmiech mnie bierze na widok takich biznesmenów co sprzedają nasionka 7 gram po 1,50 i 7 zł za wysyłkę trzaskają
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.