Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-04, 19:08   #31
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Znam jeden przypadek. Studentka piątego roku wpisała sobie sama ocenę. Wcześniej nie zdążyła do wykładowcy, on wyjechał na szkolenie. Indeks trzeba było złożyć w dziekanacie. Wpisała sobie ocenę, którą otrzymała i odwzorowała podpis z innego indeksu. Nie wydało się, bo obecnie ma już tytuł magistra.

Powinna ponieść konsekwencje?
Jakiego rodzaju kara byłaby odpowiednia?
Odebranie tytułu?
Karę powinna ponieść taką, jaka jest przewidziana w KK, plus odebranie dyplomu.
W końcu, komu by się chciało sprawdzać, czy ten wpis się jej należał, czy nie.
I kto wie, czy tylko ten jeden podrobiła .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 19:23   #32
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
I kto wie, czy tylko ten jeden podrobiła .
Z tego co wiem, to tylko ten jeden, ale w sumie bez znaczenia.


Prawie każda z Was pisze, że można legalnie to załatwić.

W takim razie czemu wiele* osób decyduje się takie coś?



* Piszę wiele, ponieważ oficjalnych badań na ten temat chyba nie ma Ale już sam ten wątek pokazuje, że kilka takich osób się znalazło, które zaryzykowały. W skali kraju to pewnie spora liczba studentów...



Czy naprawdę tylko zwykła głupota i brak wiedzy, że można to załatwić inaczej?

A może zmieniły się jakoś przepisy uczelniane? Może kiedyś nie było tej legalnej drogi?
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 19:33   #33
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość


Czy naprawdę tylko zwykła głupota i brak wiedzy, że można to załatwić inaczej?
Byłam studentką, potem przez pewien czas uczyłam studentów. Z moich obserwacji wynika, że studenci bardzo często nawzajem się nakręcają, tworzą legendy na temat pewnych przedmiotów, wykładowców, pań w dziekanacie itepe itede tak więc myślę, że głupota i bezmyślność przede wszystkim
Piszę to na podstawie innych zachowań studentów, bo z tym się akurat nie spotkałam.
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 19:48   #34
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Osobiście nie spotkałam się z czymś takim,jak podrabianie podpisu...dla mnie to głupota i bezmyślność...Po to jest choćby prodziekan do spraw studenckich lub opiekun roku(dla niewtajemniczonych:ktos z wykładowcó,kto opiekuje się danym rokiem i pomaga w róznych sytuacjach-często tylko teoretycznie,ale )
Byłam świadkiem natomiast,jak student pierwszego roku sobie wpisał "zal"w indeksie z ćwiczeń i wykładowca go uświadomił,że samodzielnie nie można,bo to jest niedozwolone i może byc uznane jako przestępstwo...
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 20:57   #35
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
U mnie też większość wykładowców nie przyjmuje żadnych zwolnień. Przeważnie na pierwszym spotkaniu jasno mówią, że opuszczenie zajęć = albo praca do napisania, albo ustne zaliczenie materiału.
U mnie opuszczenie więcej niż tych podanych 2 zajęć, to niezaliczenie semestru/roku. Na szczęście nie u wszystkich...
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 21:23   #36
buddha.b
Raczkowanie
 
Avatar buddha.b
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 270
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
* Piszę wiele, ponieważ oficjalnych badań na ten temat chyba nie ma Ale już sam ten wątek pokazuje, że kilka takich osób się znalazło, które zaryzykowały. W skali kraju to pewnie spora liczba studentów...
Taaa,całe tabuny...

Nie znam nikogo kto by podpis podrobił,nie słyszałam nic o takich przypadkach na mojej uczelni(a różnych przękrętów na niej nie brakuje, niestety).Może ludzie "nie są aż tak głupi" jak ta dziewczyna o której wspomniałaś i się tym nie chwalą.Ale czytałam kiedyś o takim przypadku - nie skończyło się to dla delikwenta miło.Dla mnie to głupota i przestępstwo,a już w ogóle za mega idiotyzm i bezczelność uważam przyznawanie się do tego publicznie czy wręcz chwalenie się tym.No sorry

Z trudem byłabym w stanie zrozumieć jeszcze jakiegoś desperata,który nie zdał i podrabia sobie ocenę i podpis,bo myśli,że może się uda i coś mu się w główce pomieszało(choć to już jest totalny hardcor-w końcu są arkusze z ocenami).Za to kompletnie nie rozumiem jak ktoś,to ma czyste sumienie i zdał może w ogóle myśleć o podrabianiu podpisu I tak jak tu ktoś napisał-jak po 5 czy nawet mniej latach studiowania można nie wiedzieć,że jest ktoś taki jak kierownik katedry czy ostatecznie dziekan,do którego można się z tą sprawą zwrócić??

Dla mnie podrobienie podpisu w indeksie to po prostu oszustwo i jako studentka wypraszam sobie teksty,że "większość studentów tak robi"
__________________
Chodzi o to, rozumiesz, że są takie chwile,
kiedy patrzysz na wszechświat i myślisz: "A co ze mną?".
I możesz usłyszeć, jak wszechświat odpowiada: "No a co z tobą?".


Przede wszystkim rób to, co jest najlepsze dla ciebie.
Dzięki temu życie bedzie o niebo łatwiejsze.
buddha.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 00:00   #37
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 990
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Izaluka, czemu odnosze wrazenie, ze piszesz o sobie?? jesli sie myle, przepraszam.
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-05, 00:34   #38
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Kurde, w zyciu by mi to nie przyszlo do glowy

Mialam dwa razy taka sytuacje, ze nie otrzymalam wpisu na czas.
Raz prowadzacy cwiczenia kazal przyjsc o 10 po wpis, a okazalo sie ze byl o 8 po czym wyjechal. Oczywiscie przyszlam na 10, kiedy juz bylo po ptakach, w kazdy razie poszlam wtedy do prodziekanki, ktora przez pierwsze 20 minut wrzeszczala, by w koncu laskawie wpisac ta ocene.

Drugi raz to byla parodia--- profesor wpisal mi ocene do karty, lecz nie do indeksu(karta byla w indeksie, jak mozna to bylo przeoczyc do dzis sie zastanawiam) a ja oczywiscie do indeksu nie zajrzalam, az do natstepnego dnia, pojechalam na uczelnie, dowiedzialam sie,ze go juz nie bedzie i nie wiadomo kiedy wroci, zdobylam wiec do niego telefon, zadzwonilam i powiedzial mi, ze nie ma innego wyjscia jak przyjechac z indeksem do niego czyli do miasta polozonego 200 km dalej, bo juz w tym roku akademickim na naszej uczelni nie ebdzie.

Pojechalam wiec, wpis zdobylam, pogawedzilam sobie milo z profesorem, a po kilku dniach zobaczylam go na mojej uczelni

Tak czy siak, mozna to zalatwic legalnie jak widac

I nie polecam falszowania bo to naprawde moze wyjsc po latach, wtedy kiedy sie tego najmniej spodziewamy
__________________

I'm not livin' to be a Mrs.





Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 07:45   #39
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez ONCIA86 Pokaż wiadomość
Izaluka, czemu odnosze wrazenie, ze piszesz o sobie?? jesli sie myle, przepraszam.


Przeprosiny przyjęte.

Czytałam po prostu wątek o wpisach do indeksu i przypomniała mi się ta sytuacja.

Dziewczyna na 100 % to zrobiła, bo to kuzynka mojej znajomej.

BTW.
Nie mam problemów z przyznaniem się do pewnych spraw. I gdybym to zrobiła napisałabym wprost.

Myślę, że ta dziewczyna podobnie jak ja NIE WIEDZIAŁA o takiej możliwości przepisania oceny przez kogoś innego. Mogę tak przypuszczać, bo to ta sama uczelnia co moja, tylko różnica rodzaju studiów. I ja o takiej możliwości dowiedziałam się dopiero z tego wątku
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 07:48   #40
marrellic
Zakorzenienie
 
Avatar marrellic
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 383
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Uważam to za szczyt głupoty.. W LO takie rzeczy jeszcze przechodzą, ale na studiach?? to już jest bezczelność.
marrellic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 07:53   #41
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko Pokaż wiadomość
prodziekanki, ktora przez pierwsze 20 minut wrzeszczala, by w koncu laskawie wpisac ta ocene.
Dziwne, skoro posiadamy takie prawo. Inne przykłady pokazują, że bez problemu przepisują. Widać, nie zawsze Widocznie chciała się wygadać


Cytat:
Napisane przez Ptaszysko Pokaż wiadomość
Pojechalam wiec, wpis zdobylam, pogawedzilam sobie milo z profesorem, a po kilku dniach zobaczylam go na mojej uczelni
A to już dla mnie bezczelność ze strony profesorka. No ale cóż, Tobie zależało na wpisie, a on Ci wręcz ''ułatwił'', tylko szkoda, że nie przewidział tego, że tak szybko wróci


Wykładowcy czasem kompletnie olewają studentów. Ostatnio miałam sytuację, że zajęcia na godzinę 10 zostały odwołane o 9:40.
Wykładowca, żeby dojechać na tą uczelnie musi wyjechać co najmniej 1,5 godziny wcześniej. Czyli już sporo wcześniej wiedział, że zwyczajnie nie dojedzie, ale trudno było zadzwonić wcześniej. Oczywiście większość już o tej 9:40 była na uczelni, co wiąże się z kosztem dojazdu...
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-05, 08:05   #42
żaba :)
Raczkowanie
 
Avatar żaba :)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 417
GG do żaba :)
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Jeżeli o mnie chodzi nie słyszałam nic o takiej akcji na mojej uczelni, ale mój Tż mówił, że u niego 2 chłopaków zrobiło taki przekręt i zostali wyrzuceni ze studiów i oczywiście musieli ponieść konsekwencje bo to przecież jest przestępstwo.

Różne są sytuacje w życiu i jeżeli nie zdąży się zebrać tych podpisów można jeszcze przecież złożyć podanie o przedłużenie sesji i załatwić sobie ten wpis lub jak pisały wcześniej dziewczyny iść z protokołem do dziekana.
Dla mnie podrabianie podpisów to oszustwo i głupota po prostu.
żaba :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 08:13   #43
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 375
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

przestepstwo. podrobienie cudzego podbisu zawsze jest przestepstwem - proste. ale jak komus sie na studiach nie podoba, to polecam takie zabawy.
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 10:07   #44
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

debilizm .w życiu bym tego nie zrobiła ,pewnie do końca życia bałabym się że to wyjdzie
poszłabym do dziekana z tym bo przecież jeśli wykładowca jedzie gdzieś daleko i na uczelnie nie wróci to muszą to w dziekanacie wziąć pod uwage więć czego się tu bać ?
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 10:07   #45
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Dziwne, skoro posiadamy takie prawo. Inne przykłady pokazują, że bez problemu przepisują. Widać, nie zawsze Widocznie chciała się wygadać




A to już dla mnie bezczelność ze strony profesorka. No ale cóż, Tobie zależało na wpisie, a on Ci wręcz ''ułatwił'', tylko szkoda, że nie przewidział tego, że tak szybko wróci


Wykładowcy czasem kompletnie olewają studentów. Ostatnio miałam sytuację, że zajęcia na godzinę 10 zostały odwołane o 9:40.
Wykładowca, żeby dojechać na tą uczelnie musi wyjechać co najmniej 1,5 godziny wcześniej. Czyli już sporo wcześniej wiedział, że zwyczajnie nie dojedzie, ale trudno było zadzwonić wcześniej. Oczywiście większość już o tej 9:40 była na uczelni, co wiąże się z kosztem dojazdu...
Wiesz ja sie juz przwyczailam do czegos takiego, oczywiscie zawsze mnie to denerwuje bo jesli ktos mowi "przyjdzcie na 10" no to przychodzimy na 10, a nie dwie godziny wczesniej, a prodziekanka sie drze, ze to nasza wina

I gdbym liczyla, ze ten profesor jednak przyjedzie to pewnie bym wpisu w ogole nie zdobyla, niestety trzeba liczyc na siebie

Jednak nawet takie zachowania profesorow czy wladz uczelni nie usprwiedliwiaja falszowania podpisow
__________________

I'm not livin' to be a Mrs.





Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 10:52   #46
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość

Prawie każda z Was pisze, że można legalnie to załatwić.

W takim razie czemu wiele* osób decyduje się takie coś?

oj, widać że jesteś niepoprawną optymistką co do inteligencji ludzkiej
Student (zwłaszcza w ostatnich latach) nie zawsze = człowiek rozważny i inteligentny

----------------------------------------------------------------------------------

A co do odwoływania zajęć i olewania studentów - takie jest życie o prostu, na początku studiów może być to szok, że nagle skończyła się szkółka, podastawianie wszyatkiego pod nos. A przecież takie jest życie. A najgorsze jeszcze przed nami!
Kończysz studia i tu dopiero zaczyna się bieganina, załatwianie, nie raz jest tak że czegoś tam nie załatwisz bo drzwi zamknięte, ktoś jest chory, na urlopie itd.
Studentom czyli dzieciom przyzwyczajonym że nauczyciel był zawsze w szkole , wydaje się że to wielka sprawa, że inni ludzie, pracujący w paru miejscach (takie czas) nie siedzą na tyłku. NIe siedzą i nie będą. I najlepiej jest żeby zawczasu wybić sobie z głowy takie myślenie, bo powoduje ono tylko wiele rozczarowań, bo takie sprawy to norma. Dobrze to już było
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 12:05   #47
sammira
Zadomowienie
 
Avatar sammira
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 041
GG do sammira
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
A co do odwoływania zajęć i olewania studentów - takie jest życie o prostu, na początku studiów może być to szok, że nagle skończyła się szkółka, podastawianie wszyatkiego pod nos. A przecież takie jest życie. A najgorsze jeszcze przed nami!
Kończysz studia i tu dopiero zaczyna się bieganina, załatwianie, nie raz jest tak że czegoś tam nie załatwisz bo drzwi zamknięte, ktoś jest chory, na urlopie itd.
Studentom czyli dzieciom przyzwyczajonym że nauczyciel był zawsze w szkole , wydaje się że to wielka sprawa, że inni ludzie, pracujący w paru miejscach (takie czas) nie siedzą na tyłku. NIe siedzą i nie będą. I najlepiej jest żeby zawczasu wybić sobie z głowy takie myślenie, bo powoduje ono tylko wiele rozczarowań, bo takie sprawy to norma. Dobrze to już było
Masz rację, ale uważam, że każdemu (studentowi też) należy się szacunek. I jeśli ktoś np. mówi, że będzie o którejś godzinie, to powinien na nią dotrzeć, albo poinformować, że nie zdąży. To taka ludzka życzliwość i poszanowanie czasu drugiego człowieka, który nie jest gorszy tylko dlatego, że jest studentem i się uczy. Nie mogę się pogodzić z tym, jak czasem wykładowcy traktują studentów...
__________________
Tak, JESTEM GRZESZNICĄ!



sammira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 12:22   #48
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez sammira Pokaż wiadomość
Masz rację, ale uważam, że każdemu (studentowi też) należy się szacunek. I jeśli ktoś np. mówi, że będzie o którejś godzinie, to powinien na nią dotrzeć, albo poinformować, że nie zdąży. To taka ludzka życzliwość i poszanowanie czasu drugiego człowieka, który nie jest gorszy tylko dlatego, że jest studentem i się uczy. Nie mogę się pogodzić z tym, jak czasem wykładowcy traktują studentów...
zgadzam się
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 12:24   #49
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez sammira Pokaż wiadomość
Masz rację, ale uważam, że każdemu (studentowi też) należy się szacunek. I jeśli ktoś np. mówi, że będzie o którejś godzinie, to powinien na nią dotrzeć, albo poinformować, że nie zdąży. To taka ludzka życzliwość i poszanowanie czasu drugiego człowieka, który nie jest gorszy tylko dlatego, że jest studentem i się uczy. Nie mogę się pogodzić z tym, jak czasem wykładowcy traktują studentów...
Nigdy sie nigdzie nie spóźniłas? I nie miałas możliwości zawiadomienia o tym?
Różne są w życiu sytuacje, człowiek jest tylko człowiekiem... ale przynajmniej wykładowcy przestępstw nie popełniają
Ja nie mogę pogodzic się z tym jak czasem studenci traktują wykałdowców i ich podpisy
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-05, 12:32   #50
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

u mnie na roku proferosr na pierwszym wykłądzie opowiedział taka historyjke
koleś na V roku prawa
na chyba II czy III podrobił wpis do indeksu
skapnęli sie co prawda dopiero jak był na V roku, ale koleś ma sprawę w sądzie a 5 min przed obroną pracy magisterskiej został skreślony z listy studentów... także generalnie nie polecam
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 14:02   #51
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Wykładowcy czasem kompletnie olewają studentów. Ostatnio miałam sytuację, że zajęcia na godzinę 10 zostały odwołane o 9:40.
Wykładowca, żeby dojechać na tą uczelnie musi wyjechać co najmniej 1,5 godziny wcześniej. Czyli już sporo wcześniej wiedział, że zwyczajnie nie dojedzie, ale trudno było zadzwonić wcześniej. Oczywiście większość już o tej 9:40 była na uczelni, co wiąże się z kosztem dojazdu...
Może padła mu komórka?

A kogo obchodzą koszty dojazdu studenta na uczelnię?
Jak kogoś na dojazdy nie stać, niech zrezygnuje.
Przecież gdyby nic temu wykładowcy nie wypadło, zajęcia normalnie by się odbyły.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 14:07   #52
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Może padła mu komórka?

A kogo obchodzą koszty dojazdu studenta na uczelnię?
Jak kogoś na dojazdy nie stać, niech zrezygnuje.
Przecież gdyby nic temu wykładowcy nie wypadło, zajęcia normalnie by się odbyły.
Jaaasne.. komórka
Jak profesor nie ma czasu wykładać niech zrezygnuje i nie wykłada.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 14:16   #53
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Jaaasne.. komórka
Jak profesor nie ma czasu wykładać niech zrezygnuje i nie wykłada.
Rózne są w życiu przypadki losowe.
Może mu samochód nawalił? a może musiał zawieźć żonę na pogotowie?...
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 14:17   #54
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Fresa no właśnie Sunny Ci doskonale odpowiedziała.

Tak jak wykładowcy szanują czas studentów, tak my szanujemy ich czas.

Usłyszeliśmy jeszcze wielkie pretensje od owego wykładowcy, że jak w ogóle śmiemy narzekać. Przecież dzień wcześniej nie wiedział, że zachoruje. Jasne - wiadomo, nikt duchem świętym nie jest. Rozumiem.

Następnie jednak wpierał nam, że zadzwonił o 8 godzinie rano do sekretariatu z tą informacją. Niestety prawda jest taka, że telefon w sekretariacie z tą informacją był dopiero o 9:30. Zdecydowane 80 % studentów dojeżdża. Tego dnia wstałam o 6, a wróciłam do domu o 13, tylko po to, żeby przejechać się w sumie pociągiem... Zmarnowany czas.

A gdyby tak wykładowca przyjechał, a żaden ze studentów by nie przyszedł rozegrała, by się wielka wojna o brak szacunku, lekceważenie, olewanie. Szkoda, że często wykładowcy robią podobnie.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 14:20   #55
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Fresa no właśnie Sunny Ci doskonale odpowiedziała.

Tak jak wykładowcy szanują czas studentów, tak my szanujemy ich czas.

Usłyszeliśmy jeszcze wielkie pretensje od owego wykładowcy, że jak w ogóle śmiemy narzekać. Przecież dzień wcześniej nie wiedział, że zachoruje. Jasne - wiadomo, nikt duchem świętym nie jest. Rozumiem.

Następnie jednak wpierał nam, że zadzwonił o 8 godzinie rano do sekretariatu z tą informacją. Niestety prawda jest taka, że telefon w sekretariacie z tą informacją był dopiero o 9:30. Zdecydowane 80 % studentów dojeżdża. Tego dnia wstałam o 6, a wróciłam do domu o 13, tylko po to, żeby przejechać się w sumie pociągiem... Zmarnowany czas.

A gdyby tak wykładowca przyjechał, a żaden ze studentów by nie przyszedł rozegrała, by się wielka wojna o brak szacunku, lekceważenie, olewanie. Szkoda, że często wykładowcy robią podobnie.
No tak, studenci robią łaskę, że na zajęcia chodzą...

A nie bierzecie pod uwagę, że może powiedział prawdę i rzeczywiście wcześniej powiadomił o swojej nieobecności?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 14:22   #56
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

No ok, ładniej poinformować, że zajęć nie będzie, stosownie wcześniej (szczególnie dzisiaj, gdy drydnąć to każdego drugie imię ), ale też nie róbmy z tego takiej tragedii.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 14:22   #57
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Nie, ponieważ w sekretariacie byli obecni studenci przy tym jak pani sekretarka odebrała ten telefon.

Mijanie się s prawdą z ust wykładowcy wywołało tylko ironiczny uśmiech na sali.

To nie jest tragedia. To była tylko przyczyna mojej irytacji tamtego dnia i tyle.
Nagminnie bym tego nie chciała doświadczać.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 14:24   #58
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

No właśnie, pytanie, czy nagminnie, czy zdarza się to jednak dość rzadko.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 14:26   #59
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
No tak, studenci robią łaskę, że na zajęcia chodzą...

A nie bierzecie pod uwagę, że może powiedział prawdę i rzeczywiście wcześniej powiadomił o swojej nieobecności?
Profesor też łaski nie robi. Podjął się dobrowolnie pracy to niech ją porządnie wykonuje.
Gdyby takie przypadki zdarzały się rzadko to nikt by się nie czepiał, niestety jest inaczej. Bywało i tak, że czekaliśmy na wykład i w ogóle trzeba było dzwonić do profesora, żeby łaskawie poinformował czy raczy się pojawić czy nie.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 14:27   #60
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Głupota i niewiedza połączona z brakiem zainteresowania alternatywnymi rozwiązaniami


Debilizm kompletny. Rozumiem kogoś, kogo mają wyrzucić z uczelni - w akcie despracji, przy zaćmieniu umysłowym podrabia podpis. Zbrodnia w afekcie

Ale przepisanie własnej oceny, kiedy istnieje dziekanat, instytut, opiekun roku, kierownik i dyrektor wydziału, prodziekan/dziekan ds. studenckich?

Przykre. Wystarczyło zapytać...
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.