Cała prawda o 11.09.2001 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-02, 12:33   #121
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

W jednym z tych filmów jest sugestia że to były samoloty wojskowe z podczepionym jakimiś ładunkami. W takim razie kto je pilotował?A w zasadzie czemu ten ktos zgodził się poświecić życie?(zakładam że skoro to był amerykański samolot wojskowy to był to amerykanin a oni chyba nie mają tego we krwi jak japończycy)
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 12:42   #122
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
W pełni więc zgadzam się z postem nr 95 (powyżej) cheer. Myślę, że religia mogła tu mieć duży wpływ, aczkolwiek tego nigdy sie nie dowiemy.
Myślę, że to jest bardziej czynnik pośredni, choć nie jest całkowicie bez znaczenia. Po prostu ja widzę religię jako czynnik zapalny wielu procesów i wydarzeń. Znajdź kogoś kto religią sobie wytłumaczy i usprawiedliwi wiele rzeczy, a znalazłeś partnera, który jest gotowy prawie na wszystko, jeśli macie coś wspólnego do zrobienia.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 12:52   #123
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

kamikadze? niekoniecznie. Technika jest na tyle rozwinięta, ze start, lot i lądowanie samolotu wcale nie wymaga obecności pilota. Na jednym z filmików była właśnie mowa o udanych testach US army w tym kierunku
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 15:36   #124
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Dla mnie cala ta akcja jest szyta baaardzo grubymi nićmi

Jaki ma sens tak jawne tuszowanie dowodow jak np. konfiskata kamer z budynkow wokol Pentagonu albo pokazywanie calemu swiatu malej dziury w ziemi, ktora rzekomo zrobila tak duza maszyna jak Boeing

Przeciez jest oczywiste, ze cos tu nie gra

Mysle, ze gdyby chcieli to ukryc to nie byloby tak jawnych i oczywistych niescislosci.

I wlasnie to mnie najbardziej zastanawia.
__________________

I'm not livin' to be a Mrs.





Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 22:01   #125
drei
Rozeznanie
 
Avatar drei
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
GG do drei
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

odkąd znalazłam wątek, nałogowo oglądam filmiki...
i nie mogę wyjść ze zdumienia. ja się tam nie znam, prosta ze mnie kobita, i w życiu bym nie wpadła na to, iż uderzenie samolotu nie powinno spowodować zawalenia wieży. przytaczany dowód, który najbardziej do mnie trafia to ten z pentagonem. rzeczywiście, nigdy nie pokazano jakiegokolwiek materiału dokumenującego uderzenie samolotu pasażerskiego w to miejsce bądź jego szczątki. tylko że nikt (w tym ja) by się nad tym nie zastanowił, bo cały czas pokazywano bardziej "widowiskowe", że się tak wyrażę, materiały z zawalenia wież.
nie wiem co o tym sądzić, bo aż wierzyć się nie chce, że 9/11 miałby być taką farsą... po obejrzeniu filmów jestem skłonna wierzyć w teorie spiskową, tylko dlaczego nigdy wcześniej o tym nie usłyszałam? dlaczego raczej nie mówi się o tym? jeśli to tak wielki przekręt, to powinno byc juz o tym dawno głośno, przecież musiałoby być w to zaangażowanych masa ludzi... i nikt nie puściłby pary z ust, chociażby dla sensacji i kasy od jakiegoś magazynu?
drei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 08:39   #126
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez drei Pokaż wiadomość
po obejrzeniu filmów jestem skłonna wierzyć w teorie spiskową, tylko dlaczego nigdy wcześniej o tym nie usłyszałam? dlaczego raczej nie mówi się o tym? jeśli to tak wielki przekręt, to powinno byc juz o tym dawno głośno, przecież musiałoby być w to zaangażowanych masa ludzi... i nikt nie puściłby pary z ust, chociażby dla sensacji i kasy od jakiegoś magazynu?
Ale właśnie że mówi sie o tym, a świadczy chociażby fakt powstania tak wielu filmów. Dwa z nich oglądałam już parę lat temu.
No a jeżeli jest to wielki przekręt to sprawcy starają się go ze wszystkich sił ukrywać i kto wie czy tez nie wpływać na media. A może też jest tak że ludziom jest łatwiej uwierzyć w złych terrorystów którzy zabijają niewinnych ludzi, niż że władze demokratycznego kraju zabijają swoich obywateli aby mieć pretekst do prowadzenia wojny.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:55   #127
drei
Rozeznanie
 
Avatar drei
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
GG do drei
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Ale właśnie że mówi sie o tym, a świadczy chociażby fakt powstania tak wielu filmów. Dwa z nich oglądałam już parę lat temu.
wlasnie jestem zdziwiona bo raczej zawsze sledzilam rozne informacje i nowinki, a o tym nigdy jeszcze nie slyszalam... moim zdaniem, jak na tak wielką aferę, nie jest o tym wystarczająco głośno
drei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-06, 14:06   #128
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez drei Pokaż wiadomość
wlasnie jestem zdziwiona bo raczej zawsze sledzilam rozne informacje i nowinki, a o tym nigdy jeszcze nie slyszalam... moim zdaniem, jak na tak wielką aferę, nie jest o tym wystarczająco głośno
Nie jest głośnio, bo "faktyczni" sprawcy nie moga do tego dopuścić. Tu zapewne chodzi o wielkie pieniądze i powazne koneksje. Jedyna droga to takie "podziemie". Zrobić film i go umieścić w necie, bo przecież zadna stacja tego nie puści.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 01:11   #129
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Hm, ja bym zmienił tytuł tematu na "teorie spiskowe o 9/11", bo prawdy/faktów tu raczej deficyt

Jedziemy :

Cytat:
Dlaczego tak mało wiemy o ofiarach ataku na Pentagon? Gdzie są szczątki samolotu, który miał w niego uderzyć? A może to była ciężarówka wypełniona materiałami wybuchowymi, jak donosiły pierwsze raporty AP?
Dlatego że Pentagon to budynek otoczony nimbem tajemnicy wojskowej, konsekwencje z tego wypływające chyba powinny być jasne?

Co jak co, ale ciężarówka nie mogła zrobić *tak* wyglądającej dziury

Cytat:
O czym wczesnym rankiem, w dzień ataku rozmawiali senator Graham i kongresmen Goss (członkowie komitetu kierującego dochodzeniem w sprawie ataków z 11 września) z szefem pakistańskiego wywiadu, który wg gazety "Times of India" finansował Mohameda Attę, przywódcę porywaczy?
A jak się to ma do tematu, mogli o bardzo wielu rzeczach rozmawiać, zakładam, że o przeciwdziałaniu Talibom. Dodam, że ten temat istniał przed 9/11, ale nie był nagłośniony i tyle.

Cytat:
Członkowi FEMA, Tomowi Kennedy'emu podczas wywiadu dla CBS wymsknęło się, że jego oddział przybył do Nowego Jorku 10 września, a więc PRZED atakiem. Dlaczego ekipy ratunkowe były namiejscu wcześniej?
Jest jakieś źródło to potwierdzające?
Cytat:
Dlaczego rozmowy telefoniczne, które miały miejsce w porwanych samolotach, nie zostały uwzględnione w miesięcznym bilingu?
J.w.

Cytat:
Administracja Busha opracowała plana ataku an Afganistan już wiosną 2001 roku. Plany te przedstawiono dyplomatom pakistańskim, którzy pokazali je talibom. Amerykańskie wojska były w drodze do Afganistanu już przed 11 września. Czyżby potrzeba było już tylko pretekstu, w rodzaju Pearl Harbour?
Oczywiście, że zostały przedstawione wcześniej. Nie bardzo rozumiem, po co miałby być pretekst, jeśli wojska już były w drodze?\

Cytat:
Dlaczego wieże WTC zapadły się do wewnątrz, jakby wskutek dokładnie zaplanowanej akcji wyburzenia? Dlaczego w identyczny sposób implowodował jeden budynek obok WTC? Szef ochrony WTC, John O'Neill był w przeszłości ekspertem od materiałów wybuchowych, pracował także w FBI? Dlaczego znaleziono jego dokumenty, podobnie jak dokumenty terrorystów, w stanie nienaruszonym, a nie można było zidentyfikować i odnależć ponad 3000 ciał?
Dlatego, że były zaprojektowane do takiego zawalania się przez architektów

Jaki procent osób był zidentyfikowany? Gdyby to był tylko O'Neill, to by było podejrzane, ale nie sądzę że tak było...

Cytat:
Pokazano w TV Palestyńczyków, wiwatujących na ulicach po zamachu. Nie powiedziano jednak, że są to materiały archiwalne, zupełnie nie związane z tematem...
To jest jako potwierdzenie teorii spiskowej największą bzdurą w tej wyliczance W Polsce telewizja robi to na okrągło (tj. daje archiwalne zdjęcia do bieżących doniesień), czy to znaczy, że jest zamieszana w jakiś spisek?

Cytat:
Do tej pory nie schwytano ludzi, którzy przed atakiem dokonali podejrzanych operacji giełdowych, sprzedając akcje linii lotniczych i innych firm, które bezpośrednio ucierpiały na atakach na WTC.
"Nie kupuję". Jak to nie schwytano? Z amerykańskim nadzorem giełdowym? Zresztą, co jest rozumiane jako podejrzane - kiedy, gdzie, konkretne transakcje, bo to jest rozmowa ze ślepym o kolorach w tym momencie

Cytat:
Prezydent Bush dwukrotnie podczas publicznych przemówień powiedział, że widział, jak pierwszy samolot uderzył w wieżę. Szkoda, że żadna z telewizji tego dnia nie pokazywała niczego podobnego. Gdzie więc on to zobaczył?
Zakładam, że prezydent supermocarstwa ma nieco większe możliwości niż oglądanie kablówki. (Swoją drogą, jakby się zastanowić nad tymi zarzutami - one są tak nielogiczne, że dziwię się, że ktoś może je brać na poważnie!)

Cytat:
W jaki sposób jeszcze tego samego dnia administracja Busha wiedziała, kto stoi za zamachami? Momentalnie zasypano wszystkie media informacjami o al-Kaidzie i Osamie ben Ladenie.
Bin Laden był naturalnym kandydatem, bo przez kilka lat poprzedzających zamachy był numerem jeden na liście poszukiwanych przez FBI, w związku z zamachami na USS Cole i amerykańskie ambasady w Afryce.

Cytat:
Amerykańska firma Unocal miała wybudować rurociąg przez Afganistan. W 2002 r. Bush podpisał nakaz o zaprzestaniu przez FBI dochodzenia w sprawie terrorystów islamskich. Adminsitracja Busha negocjowała z talibami budowę tego rurociągu. W marcu 2001 USA odwiedził na oficjalne zaproszenie bliski doradca mułły Omara, Sayed Rahmatullah Hashemi, który objechał kraj, udzielając serii wykładów na uniwersytetach, spotkał się także z rządowymi oficjelami i członkami Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
Źródło to potwierdzające?

Cytat:
To, że w zbiornikach samolotów znajdowało się 90 tysięcy litrów paliwa nie znaczy, że ogień musiał mieć bardzo wysoką temperaturę. Pożar nie był na tyle gorący, żeby stopić stal. Maksymalna temperatura spalania paliwa lotniczego w powietrzu to ok. 1000 stopni Celsjusza - stal topi się przy 1500 stopniach.
Dziwi mnie przypuszczenie, że stal musiałaby być stopiona, a nie po prostu, że konstrukcja była uszkodzona siłą uderzenia...

Cytat:
W 1998 i 2000 r. George Bush Senior jako przedstawiciel firmy Carlyle Group (jednego z największych dostawców usług wojskowych w USA) podczas wizyt w Arabii Saudyjskiej wielokrotnie spotyka się z rodziną ben Ladenów.
No i? Żaden argument. Rodzina Bin Laden jest szanowaną Saudyjską rodziną, a Osama jest z niej od lat wyklęty. Moim zdaniem - zupełnie normalna sprawa, przecież ciężko by było stosować odpowiedzialność zbiorową wobec członków dalszej i bliższej rodziny jakiejś osoby.

Cytat:
Już w lutym 2001 r., jak podaje korespondent UPI Richard Sale, Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) złamała szyfry al-Kaidy. Skoro ataki były przygotowywane z kilkuletnim wyprzedzeniem...
Interesujące... jakieś źródło?

Cytat:
W maju 2001 Sekretarz Stanu, Colin Powell przekazuje talibom pomoc w wysokości 43 milionów dolarów, rzekomo jako pomoc głodującej ludności.
Talibom? Nie bardzo widzę, co by to miało udowodnić.

Cytat:
Na kilka miesięcy przed atakiem, europejskie służby specjalne, m.in. niemiecka BND, wielokrotnie ostrzegała CIA i rząd USA, że terroryści arabscy przy pomocy porwanych samolotów planują zaatakować obiekty w Stanach Zjednoczonych.
Ale przecież to przeczy teorii, że zamach był przygotowany przez Amerykanów!

To jest właśnie problem z teoriami spiskowymi - są zbiorem wzajemnie się wykluczających, często niepotwierdzonych rewelacji, ale mało kto próbuje je w ogóle analizować.

Cytat:
W lipcu 2001 r. Osama ben Laden był leczony na nerki w amerykańskim szpitalu wojskowym (!), gdzie spotyka się z przedstawicielem CIA. W tym czasie jest już najbardziej poszukiwanym terrorystą, oskarżanym o zamachy na ambasady w Afryce i atak na statek USS Cole.
Dopóki nie dostanę wiarygodnego źródła - sorry, po prostu w to nie wierzę

Cytat:
11 września 2001 r., między godziną 8.15 i 9.05 zarówno wojsko, jak i cywilne służby nadzoru lotów wiedziały, że 4 samoloty pasażerskie zostały jednocześnie (!) porwane i zeszły ze swego kursu. Dopiero o 9.30 poderwano do lotu samoloty przechwytujące. Dlaczego zwlekano 75 minut z akcją ratowniczą, mimo że obowiązują w takich przypadkach ścisłe procedury?
Dlatego, że przed 9/11 i tak nikt by się nie zdecydował na zestrzelenie takiego samolotu, czy podobną akcję, bo by go zjedli żywcem, za zestrzelenie samolotu z amerykańskimi obywatelami na pokładzie

Cytat:
W jaki sposób ocalały w ruinach WTC papierowe dokumenty, obciążające Osamę ben Ladena i jego organizację, skoro kompletnie zniszczone zostały obie czarne skrzynki Boeingów?
Jakie dokumenty ?

Cytat:
Ekipom telewizyjnym przez wiele tygodni nie pozwalano kręcić miejsca katastrofy z pewnych kierunków - co ukrywano? Dlaczego nowojorska policja została odsunięta od śledztwa przez FBI?
No to już jest robienie jaj, największy zamach terrorystyczny w historii Stanów, a ktoś oczekuje, że lokalna policja, a nie służby federalne będą prowadzić śledztwo?

Momentami ta wyliczanka jest mocno na bakier z logiką

Cytat:
Jako pierwsza z wież WTC zawaliła się ta, która została uderzona jako druga i paliła się krócej.
Na to mogło być wiele różnych powodów. Samo w sobie nic to nie potwierdza.

Cytat:
Wielu świadków przysięgało, że słyszało eksplozje w płonących budynkach. To potwierdzałoby teorię o zaplanowanym wyburzeniu obu wież przy pomocy podłożonych materiałów wybuchowych
Mogła eksplodować choćby płonąca benzyna lotnicza

Chciałbym zauważyć, że to planowane wyburzenie gryzie się z teorią o informacjach BND

Cytat:
W odniesieniu do 35 nazwisk istnieje rozbieżność między ogłoszonymi listami ofiar, a listą pasażerów samolotów
No i? Na kilkaset osób... biorąc pod uwagę ludzi którzy mogli w ostatniej chwili zrezygnować/wykupić dany lot - możliwe.

Cytat:
5 z mężczyzn, uznanych za porywaczy, nie znajdowało się na pokładach samolotów i żyje nadal. Szósty przebywa w Tunezji.
Nie wiem czy mówimy o tym samym, ale z komórki Al-Kaidy, która to planowała, nie wszyscy byli na pokładach samolotów...

Cytat:
Dlaczego porywacze zostawili w samochodach na lotniskach tak oczywiste i obciążające ich dowody (Koran, plany ataku, zdjęcia Osamy ben Ladena)?
Dlaczego mieli nie zostawiać? Przecież nie zamierzali ukrywać swojej przynależności, wręcz przeciwnie...

Cytat:
Czwarty samolot, który miał rozbić się w pobliżu Pensylwanii miał wg wielu świadków towwarzysza - drugi samolot, który podążał za nim aż do końca. Szczątki rozrzucone na obszarze 10 km i brak dużego krateru wskazują raczej na eksplozję w powietrzu.
To jest interesujące, ale poprosiłbym źródło - tym bardziej, że bzdurne sformułowanie "w pobliżu Pensylwanii" nie nastraja optymizmem do kompetencji osoby piszącej.

Cytat:
Ja nie wierzę w żadne oficjalne tłumaczenia. Dużo o tym kiedyś czytałam i jest tyle nieścisłości i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności..
Według mnie budynki zostały wyburzone.
Wydaje mi się, że niezależenie od dowodów nie uwierzysz...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 02:02   #130
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
A ja myśle że były. Ale jest możliwe że wywiad amerykański wraz z prezydentem Bushem wiedzieli o wszystkim wcześniej(o planowanej akcji).
Nie zapobiegli tragedi bo chcieli mieć ostateczny powód do wojny.
To się kupy nie trzyma... ryzykowałby recesję (raz, że uderzenie w samym centrum financial district, dwa że nastroje społeczne mogłyby spowodować takie a nie inne zachowanie giełdy), miliardy dolarów strat w aktywach stałych i kapitale ludzkim... dla czego? Dla jakiegoś niewiele wartego rurociągu w Afganistanie? Nie wiem skąd on by miał prowadzić, ale np. sam taki Afganistan ma dużo mniej ropy, niż Amerykanie mają w szelfie Zatoki Meksykańskiej.

Cytat:
To, czy te samoloty były akurat tymi pasażerskimi, które rzekomo porwano, czy nie to już inna sprawa - ale tego się chyba nigdy nie dowiemy.
Są na to jakieś dowody?
A jakie samoloty niby uderzyły w WTC i Pentagon? Co się stało z osobami na pokładzie? Rozpłynęli się?

Jest to zupełnie nielogiczne rozumowanie - jeśli ktoś by to planował i nie użył naprawdę tych samolotów, tylko innych, to po co w ogóle używać samolotów...?

Cytat:
To, czy to były te czy inne samoloty to tylko przypuszczenia - dlatego zapytałam czy są jakieś dowody na to, jakie konkretnie były to samoloty. Nie mam pojęcia co z wrakami.
BTW, czy gdyby np. samolot wpadł.. no nie wiem, do oceanu, byłyby po tym jakieś widoczne ślady?
Jak wyżej, jeśli to nie były te samoloty, to nie lepiej sfingować inny rodzaj ataku terrorystycznego?

Beti33 - nawet mi się nie chce komentować tych rewelacji, In Plane Site itd. widziałem, jak również miażdżące merytorycznie riposty... jak będę miał chwilkę, to poszukam.

Cytat:
Według mnie, nawet uderzenie samolotu nie byłoby w stanie zburzyć WTC. Myślę, że w budynkach były ładunki wybuchowe, i to przez nie wieże się zawaliły.
Na czym bazujesz tą wiedzę - znajomość fizyki i architektury mile widziana przy tłumaczeniu

Dodam, że furgonetka z ładunkami wybuchowymi WTC nic nie zrobiła (bo był wcześniej taki zamach). W takim razie, ile by musiało być tych ładunków wybuchowych? Setki kilogramów, tony? Z drugiej strony, biorąc pod uwagę masę samolotu*prędkość - imho to bardziej ma sens.

Cytat:
bo na owej stronie internetowej na którą chciałam się powołać było wiele zbliżeń różnych filmów i zdjęć i samolot nie wyglądał na pasażerski.
piszesz to w tym momencie poważnie???

Cytat:
A co do tego, że we wszystkim maczali palce Bush i spółka nie mam wątpliwości.
Z tym, że jak dotąd, to jest wiara, a nie wiedza...

Cytat:
Bez przesady. Dobrze ze Bush nie może zostać wybrany na kolejna kadencje.
Nawet jakby mógł, to by nie został wybrany.

Cytat:
- wszyscy Żydzi wiedzieli o tym zamachu dlatego nie przyszli wtedy do pracy
Bzdura, w żaden sposób nie potwierdzona plotka

Cytat:
- były podrzucone materiały wybuchowe do środka tych budynków, dlatego się on doszczętnie spalił.
Primo: ile by tego musiało być? Tony? Secundo: gdyby faktycznie to były materiały wybuchowe, to by wybuchały, a nie paliły się

Cytat:
w sumie to ja nie wiziałam żadnego filmiku gdzie samolot uderza w Pentagon.
Ja widziałem zdjęcia z kamery na pobliskiej stacji paliw. Z pewnością obiekt latający, na pocisk balistyczny zbyt wolny (złapany na kilku klatkach).

Cytat:
właśnie z Pentagonu-gdzie w miejscu uderzenia samolotu, zawaliła się ściana i było widać jakiś gabinet-nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie stało w tym miejscu zupełnie nie uszkodzone biurko,komputer itd. - tak jak by tam w ogóle nic nie wybuchło
'

Ja bym powiedział, że to kwestia konstrukcji Pentagonu.

Cytat:
Nie ma to jak porzadna teoria spiskowa w porze obiadowej.
Właśnie, porządna...

Cytat:
Mnie najbardziej zastanawiało to, że gdy Bushowi przekazali informacje o tym wszystkim on spokojnie słuchał jak dzieci czytają bajkę.
Raczej wyglądał jakby był w szoku, przynajmniej wg mnie.

Cytat:
jak to możliwe, że ludzie dzwonili z samolotów, gdy w zasadzie na takich wysokościach nie było to jeszcze wtedy możliwe (dopiero później wydano ogromną kasę, żeby to było możliwe)
Nie wydaje mi się, żeby samoloty leciały na tak wysokim pułapie, na jakim miały lecieć...

Cytat:
Krótko przed atakiem brat Busha przeprowadzał wyburzanie (bez podania powodu) magazynów, w pewnym stopniu podobnych do WTC, co zostało uznane za próbę przed wyburzaniem WTC
Właśnie się dowiedziałem, że istnieją magazyny przypominające jedne z najwyższych na świecie drapacze chmur

Cytat:
Aha, w podziemiach WTC były duże ilości złota, nie wszystko odnaleziono
No właśnie ile i czy czegoś nie odnaleziono, jest nieco dyskusyjne, wyciągnięto bulion p wartości jakiś 200-300mln dolarów...

Cytat:
i jak to mozliwe ze cos większego zrobiło tak małą dziure nie zachaczając o sciany skrzydłami?
Tak to możliwe, że Pentagon to nie pogierkowski blok z wielkiej płyty Większość masy samolotu jest skupiona w kokpicie/kadłubie i tylko on mógł Pentagonowi zrobić krzywdę...

Cytat:
no przede wszystkim rzeczywiscie jak to mozliwe ze nigdzie nie było wraku samolotu w pentagonie? przeciez od razu by go nie usuneli stamtąd
W ogóle czy od razu były tam dopuszczane media?

A resztki samolotu były bodajże we wnętrzu i na terenie w około.

Cytat:
no i jeszcze ten fakt, ze samolot nie wygladal jak pasazerski wg relacji nowojorczyków.
Po pierwsze - napisałaś to, jakby wszyscy nowojorczycy to stwierdzili (co prawdą nie jest), po drugie - to jak ktoś na ulicy coś postrzega, nie świadczy jeszcze o niczym.

Cytat:
Mnie się tylko nie mieści w głowie, że kilka samolotów mogło naruszyć przestrzeń powietrzną takiego państwa jak USA i nikt tego nie zauważył? Nie podjął odpowiednich procedur?
No ludzie drodzy A mnie się nie mieści, jak można pisać, że amerykański samoloty pasażerskie lecące na trasach krajowych naruszyły przestrzeń powietrzną

Cytat:
- Bush o wszystkim wiedział, choć w całą sprawę wtajemniczone było oczywiście bardzo wąskie grono współpracowników, ba, nie tylko wiedział, ale i przygotowywał się na to,
- kuszą złoża ropy, a pretekst do wojny trzeba przecież mieć,
Bush jest za głupi, żeby to wymyślić

Złoża ropy gdzie? W Afganistanie niemal jej nie ma...

Cytat:
Ja widzę to raczej w ten sposób, że Żydzi są wielkimi sojusznikami, wpływowymi sojusznikami USA, a jednocześnie wrogami świata arabskiego.
Nie chce mi się zaczynać... ale - nie stawiajcie znaku równości pomiędzy obywatelami Izraela, a żydami amerykańskimi - bo to dwa zupełnie różne "zwierzaki".

Cytat:
Istnieje opinia, która twierdzi, że konserwatywni Żydzi wcisnęli Stanom wojnę, by pokonać regionalnego wroga Izraela.
Teoria ta jest "ciekawa" bo Afganistan to dla Izraela taki wróg, jak dla nas Timbuktu

Cytat:
Kiedy uderzył w Pentagon- szczątki zbierali tylko agencie FBI, nikt nie został tam dopuszczony. otwór wyglądał tak, jaky wpadła tam rakieta a nie samolot! kształt był inny i za mały!
No kurcze, jeden z najtajniejszych budynków na świecie, super ważne śledztwo a oni dali do zbierania tylko agentów federalnych, a nie każdego kto się chciał przyłączyć Dziwne

Widze że mamy specjalistkę, która wie, jak zbudowane są ściany Pentagonu i jak by wyglądały otwory po uderzeniu pocisku balistycznego i samolotu

Ja próbuję podejść do tego logicznie i opierać się na znanych mi faktach... a z drugiej strony, każdy to nagle specjalista od aerodynamiki, fizyki, chemii, architektury, balistyki, wyrokujący w przekonaniem "taki a nie inny otwór nie mógł powstać tak czy siak"

CDN
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 10:31   #131
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Wyrak---czy masz moze link albo inne zrodlo z ktorego mozna obejrzec ten film z kamer stacji paliw obok Pentagonu?

Bo ja widzialam tylko te kilka kadrow z kamery znajdujacej sie obok ladowiska dla helikopterow ( ten filmi ze zla data i godzina) i nawet nie wiedzialam, ze jakis inny filmik byl udostepniony
__________________

I'm not livin' to be a Mrs.





Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-07, 10:39   #132
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To się kupy nie trzyma... ryzykowałby recesję (raz, że uderzenie w samym centrum financial district, dwa że nastroje społeczne mogłyby spowodować takie a nie inne zachowanie giełdy), miliardy dolarów strat w aktywach stałych i kapitale ludzkim... dla czego? Dla jakiegoś niewiele wartego rurociągu w Afganistanie? Nie wiem skąd on by miał prowadzić, ale np. sam taki Afganistan ma dużo mniej ropy, niż Amerykanie mają w szelfie Zatoki Meksykańskiej.
Nie zapominaj że spora część gospodarki Stanów to zbrojenia, a wojna pozwala pozbyć się starej broni i kupić nową. Stany do tej pory wydały przerażająco duże kwoty na wojnę z tzw. terroryzmem.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A jakie samoloty niby uderzyły w WTC i Pentagon? Co się stało z osobami na pokładzie? Rozpłynęli się?

Jest to zupełnie nielogiczne rozumowanie - jeśli ktoś by to planował i nie użył naprawdę tych samolotów, tylko innych, to po co w ogóle używać samolotów...?
Może dlatego że łatwiej jest wtedy jednoznacznie pokazać winnych.
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Dodam, że furgonetka z ładunkami wybuchowymi WTC nic nie zrobiła (bo był wcześniej taki zamach). W takim razie, ile by musiało być tych ładunków wybuchowych? Setki kilogramów, tony? Z drugiej strony, biorąc pod uwagę masę samolotu*prędkość - imho to bardziej ma sens.
Nie potrzeba wiele ładunków, tylko muszą być umiejętnie rozmieszczone. Jeżeli jest to furgonetka w jednym miejscu to uszkodzi kilka kolumn w pobliżu, ale jeżeli rozmieści się ładunki w kolumnach to wystarczy jedno piętro.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Właśnie się dowiedziałem, że istnieją magazyny przypominające jedne z najwyższych na świecie drapacze chmur
Brałaś pod uwagę że mogą to być niższe magazyny ale o tej samej konstrukcji, które pozwalają zbadać jak się dana konstrukcja burzy?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No ludzie drodzy A mnie się nie mieści, jak można pisać, że amerykański samoloty pasażerskie lecące na trasach krajowych naruszyły przestrzeń powietrzną
Samoloty maja swoje ścieżki lotu i jak z nich zejdą to naruszają przestrzeń powietrzną, jak wlatują do kraju bez zezwolenia i nie kontaktują się z kontrolą lotu to też naruszają.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 11:10   #133
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Samoloty maja swoje ścieżki lotu i jak z nich zejdą to naruszają przestrzeń powietrzną, jak wlatują do kraju bez zezwolenia i nie kontaktują się z kontrolą lotu to też naruszają.
Tak ale WYRAKOWI chyba chodzilo o to ze w tym konkretnym przypadku samoloty nie byly miedzynarodowe tylko miedzystanowe ,czyli nie lecialy z innego kraju tylko stanu ,wiec poruszaly sie po jednym kraju.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 12:36   #134
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Nie zapominaj że spora część gospodarki Stanów to zbrojenia, a wojna pozwala pozbyć się starej broni i kupić nową. Stany do tej pory wydały przerażająco duże kwoty na wojnę z tzw. terroryzmem.


Może dlatego że łatwiej jest wtedy jednoznacznie pokazać winnych.

Nie potrzeba wiele ładunków, tylko muszą być umiejętnie rozmieszczone. Jeżeli jest to furgonetka w jednym miejscu to uszkodzi kilka kolumn w pobliżu, ale jeżeli rozmieści się ładunki w kolumnach to wystarczy jedno piętro.


Brałaś pod uwagę że mogą to być niższe magazyny ale o tej samej konstrukcji, które pozwalają zbadać jak się dana konstrukcja burzy?


Samoloty maja swoje ścieżki lotu i jak z nich zejdą to naruszają przestrzeń powietrzną, jak wlatują do kraju bez zezwolenia i nie kontaktują się z kontrolą lotu to też naruszają.
Na szybko:

ad1. A co to ma do rzeczy? Jeśliby wywołało to panikę, bessę na giełdzie, spadek konsumpcji, to by sektor zbrojeniowy tego nie dźwignął... Po co to robić, jeśli gospodarka amerykańska miała się dobrze ? O tym, że inne sektory z założenia dostają po tym po dupsku przede wszystkim linie lotnicze i kończy się wielomiliardowymi buyouts, już nie wspomnę. O czym jak o czym, ale o ekonomii wiem na tyle, że powiedzieć, że to się nie opłacało i tyle.

ad2. Winnych można jednoznacznie pokazać tak samo w innym wypadku.

ad3.Jeszcze mi napisz, jak ładunki miałyby być umieszczone w kolumnach Kuli by je i wsadzali coś do środka ? Argument z logiką na bakier.

ad4.Brałem, ale na czym wtedy polega ich podobieństwo, bo żadnego nie widzę

ad5. Zobacz sobie, jakie to były loty

Ptaszytko - poszukam, ale to dopiero pewnie wieczorem...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 13:14   #135
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
Tak ale WYRAKOWI chyba chodzilo o to ze w tym konkretnym przypadku samoloty nie byly miedzynarodowe tylko miedzystanowe ,czyli nie lecialy z innego kraju tylko stanu ,wiec poruszaly sie po jednym kraju.
Nawet jeżeli były to loty krajowe to nadal obowiązuje je poruszanie się po wyznaczonych trasach, zejście z nich jest naruszeniem przestrzeni powietrznej.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Na szybko:

ad1. A co to ma do rzeczy? Jeśliby wywołało to panikę, bessę na giełdzie, spadek konsumpcji, to by sektor zbrojeniowy tego nie dźwignął... Po co to robić, jeśli gospodarka amerykańska miała się dobrze ? O tym, że inne sektory z założenia dostają po tym po dupsku przede wszystkim linie lotnicze i kończy się wielomiliardowymi buyouts, już nie wspomnę. O czym jak o czym, ale o ekonomii wiem na tyle, że powiedzieć, że to się nie opłacało i tyle.

ad2. Winnych można jednoznacznie pokazać tak samo w innym wypadku.

ad3.Jeszcze mi napisz, jak ładunki miałyby być umieszczone w kolumnach Kuli by je i wsadzali coś do środka ? Argument z logiką na bakier.

ad4.Brałem, ale na czym wtedy polega ich podobieństwo, bo żadnego nie widzę

ad5. Zobacz sobie, jakie to były loty

Ptaszytko - poszukam, ale to dopiero pewnie wieczorem...
ad. 1 Jak tak dobrze znasz się na gospodarce to napisz może jakie były straty spowodowane atakiem, oraz jak zwiększyły się zyski firm zbrojeniowych poprzez działania spowodowane atakiem. Bo pisanie że wiesz że tak jest bo znasz się na tym, mnie nie przekonuje. A jeżeli jeszcze mocodawcy mają swoje interesy w firmach zbrojeniowych to tym bardziej jest to powód, a ludzie potrafią zabijać dla 20 zł, a co dopiero dla milionów.

ad. 2 Oczywiście że można, ale może w tym przypadku było im najłatwiej.

ad. 3 Ładunki się umieszcza poprzez nawiercanie lub okleja się nimi kolumnę (zachęcam do oglądania programów na jednym z kanałów Discavery, są tam też programy o wyburzaniu).

ad. 4 Już napisałam, że podobieństwo polega na tym że można sprawdzić w jaki sposób dany rodzaj konstrukcji się burzy i czy jakaś ilość materiału wybuchowego jest wystarczająca.

ad. 5 j.w.

Wyrak przy okazji przepraszam za zmianę płci, tak mi się skojarzyło, bo większość piszących na wizażu to dziewczyny.


Ja nie mówię że na 100% jakiś spisek był, ale biorąc pod uwagę oszczędne gospodarowanie prawdą i wiele nieścisłości to mam jednak wiele wątpliwości.
__________________
asia

Edytowane przez asiulkaa
Czas edycji: 2008-03-07 o 15:59
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 17:17   #136
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Nawet jeżeli były to loty krajowe to nadal obowiązuje je poruszanie się po wyznaczonych trasach, zejście z nich jest naruszeniem przestrzeni powietrznej.
Ale chodzi o to ,ze to nie byly krajowe tylko miedzystanowe ,miedzymiastowe.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 19:55   #137
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Wyrak radzę obejrzeć filmy z pierwszej strony, bo tam są wszelkie dowody - nagrania rozmów, dokumenty, opinie specjalistów - odpowiedzi na Twoje pytania.

W 80 % jestem przekonana, że nie było żadnego ataku.
A już na 99 % na pewno nie na Pentagon.

Nie wierzę w ludzi, ale w naukę, badania, dowody - tak. I one świadczą, że owy atak był raczej spiskiem, niż akcją niespodziewaną.

Gospodarka amerykańska chyli się ku upadkowi. Dolar ma tak małą wartość, że wreszcie USA straci światową pozycję wodza. Ciekawe czy zaskoczą nam czymś równie zjawiskowym jak 11 września...
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 20:04   #138
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Wyrak radzę obejrzeć filmy z pierwszej strony, bo tam są wszelkie dowody - nagrania rozmów, dokumenty, opinie specjalistów - odpowiedzi na Twoje pytania.

W 80 % jestem przekonana, że nie było żadnego ataku.
A już na 99 % na pewno nie na Pentagon.

Nie wierzę w ludzi, ale w naukę, badania, dowody - tak. I one świadczą, że owy atak był raczej spiskiem, niż akcją niespodziewaną.

Gospodarka amerykańska chyli się ku upadkowi. Dolar ma tak małą wartość, że wreszcie USA straci światową pozycję wodza. Ciekawe czy zaskoczą nam czymś równie zjawiskowym jak 11 września...
Ogladalem In Plane Site i Fahrenheita9/11, malo wiekszych bzdur w zyciu ogladalem

Wybacz, ale Twoje procenty dla mnie nic nie znacza, po prostu - fakty przecza teoriom spiskowym, a same te teorie sa pelne dziur i niespojnosci.

Nie zgadzam sie zupelnie ze sa jakiekolwiek badania czy dowody ktore by potwierdzaly teorie spiskowa (przynajmniej wg stanu mojej wiedzy).

Co to za bzdura o gospodarce amerykanskiej ? Najprawdopodobniej wchodzi w 1-3 letnia recejse, po czym zapewne nastapi zgodnie z zasadami economic cycle dynamiczny wzrost. Niski dolar jest na dluzsza mete problemem, z tym ze predzej czy pozniej wroci na wyzszy poziom - S&P prognozowal jeszcze z rok-dwa spadku wartosci dolara. "Wreszcie"? Ty sie z tego cieszysz ? Wolisz zeby np. Chiny byly jedynym swiatowym supermocarstwem Jak dla mnie, dosc ponura wizja...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 20:20   #139
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Jesteś niezwykłym optymistą. Myślisz, że to się tak wiecznie będzie kręcić i gospodarka USA sama się teraz wybroni? Nie sądzę. Wreszcie wychodzi to życie na kredytach konsumpcyjnych przez Amerykanów... Czas spłacić długi.

Mam inne zdanie na ten temat niż Ty. Zasoby krajowe różnych państw zgromadzone w dolcach już teraz tracą na wartości 15-20 %. Państwa powoli już zaczęły wymieniać tą kasę na inne waluty. Na razie wszystko jeszcze ze spokojem, ale państwa zaczynają już coraz bardziej niepokoić się tym stanem... Bo co jeśli ta wartość będzie nadal spadać? 30-40 % to są kolosalne straty. Dolary wrócą jako puste pieniądze do USA. Kasa bez żadnej wartości = hiperinflacja. A to daje kryzys na miarę kryzysu z lat 30 XX wieku. OPEC się zastanawia nad zmianą waluty, bo nie ma sensu, by był to dalej dolar. Wiesz co się stanie jak przegłosują zmianę waluty?

Nie wymyślam sobie tego. Wspieram się zdaniem naukowców.



Wiesz, mam dosyć dominacji USA i pociągania przez nich za sznurki. Myślę, że Europa we współpracy z USA też by się świetnie nadawała na potentata światowego. Na razie to nie mamy nic do powiedzenia. Ale waluta euro jest już silniejsza od dolara, więc kto wie...
Wiadomo - dochodzi wtedy problem Rosji, Chin, które nie będą chciały grać pod Europę... Ale obecnie żadnego ze scenariuszu nie można wykluczyć. Twój także biorę pod uwagę.

EOT. Bo nie o tym wątek.


A co do WTC - moje procenty miały tylko zobrazować mój światopogląd. Argumenty wydają się zbyteczne, bo po obejrzeniu wszystkich filmów ewidentnie można dostrzec wiele dowodów na teorię spiskową.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-07, 20:24   #140
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

U la la, Wyrak ależ Ty wszystko doskonale wiesz
Aż za dużo jak na tak spiskowy wątek

Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 20:49   #141
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
Ale chodzi o to ,ze to nie byly krajowe tylko miedzystanowe ,miedzymiastowe.
Stan jest fragmentem kraju wiec lot międzystanowy jest lotem krajowym, tak jak lot międzymiastowy. Nie wiem jak mam to jaśniej wytłumaczyć, bo wydawało mi sie to oczywiste.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 21:11   #142
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Stan jest fragmentem kraju wiec lot międzystanowy jest lotem krajowym, tak jak lot międzymiastowy. Nie wiem jak mam to jaśniej wytłumaczyć, bo wydawało mi sie to oczywiste.
Wiem o tym.
Myslam ,ze mowisz o tym ,ze te samoloty lecialy z zwenatrz do NY tzn z innego kraju.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 21:14   #143
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Filmiki podane na poczatku ogladalam juz dawno, bo wszelkie teorie spiskowe na temat 9/11 bardzo mnie interesuja.
Nie wierze w atak na Pentagon
Nie wierze w samozawalenie sie WTC, a juz tym bardziej, gdy pomysle o tym, ze zwalil sie ten budynek nr 7 (chyba to bylo 7), w ktory nic nie walnelo.
A co z samolotem, ktory sie rozbil, czy on aby na pewno rozbil sie tak sam z siebie?

Wiele jest filmow i w necie, wiele bylo i w TV. Amerykanskie, te oficjalne, sa propagandowe, az do bolu.
Ludzie zadaja pytania, rowniez rodziny ofiar, pytania, na ktore rzad USA jakos nie chce odpowiedziec, a wypadaloby, jesli rzekomy atak na WTC byl pretekstem do "wojny z terroryzmem" (nie ma na swiecie wiekszego terrorysty niz sam George W. Bush), w ktorej biora udzial armie wielu krajow. Amerykanscy zolnierze, mordujacy niewinnych ludzi to przeciez bohaterowie i wyzwoliciele, tak, oczywiscie, Armia Czerwona tez nas tak wyzwalala w II Wojnie Swiatowej
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 21:57   #144
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Co jak co, ale ciężarówka nie mogła zrobić *tak* wyglądającej dziury

To jest jako potwierdzenie teorii spiskowej największą bzdurą w tej wyliczance W Polsce telewizja robi to na okrągło (tj. daje archiwalne zdjęcia do bieżących doniesień), czy to znaczy, że jest zamieszana w jakiś spisek?

Dziwi mnie przypuszczenie, że stal musiałaby być stopiona, a nie po prostu, że konstrukcja była uszkodzona siłą uderzenia...

Mogła eksplodować choćby płonąca benzyna lotnicza
Abstrahując od sytuacji finansowej, stanu giełdy od tego kto z kim sypia i kto z kim rozmawiał rankiem 9/11, uważam, ze te teorie, bądź co bądź miejscami naciągane, mają jednak w sobie trochę prawdy, a przynajmniej dają do myślenia.

ad.1 cieżarówka z mat. wybuchowymi zapewne tak, ale samolot nie. Skoro nie było szczątków samolotu (piszesz, ze były...możesz podać jakieś zdj, filmy, źródło?) o czym świadczą prezentowane zdj i filmy to jakim cudem taka mała dziurka? (przynajmniej jak na boeinga) skoro skrzydła wcale nie musiały uszkodzic budynku (to akurat racja) to czemu nie leżały sobie pokornie przed budynkiem?

ad.2 oj nie zgodzę się. To jest nawet całkiem logiczne. Jeśli założyć, że miał miejsce spisek, to "podsuwanie" winnych jest jak najbardziej logiczne. Postaw się na miejscu kobity, której syn zginął w WTC- jak zobaczy wiwatujących palestyńczyków na ulicach to nie bedzie się zastanawiam, czy to czasem nie stare filmy, tylko utwierdzi się w przekonaniu, ze to ich sprawka i nawet nie będzie się zastanawiać jaka jest prawda.

ad.3 na którymś z filmów wypowiadał się jeden z konstruktorów WTC, który twierdził, ze konstrukcja wież była na tyle silna by wytrzymać jeszcze większe uderzenia.

ad.4 nie sądzę. Benzyna ot tak nie wybucha tylko się pali (nie na otwartym terenie). Poza tym większość benzyny spaliła się przy uderzeniu (każdy widział te kule ognia)
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 22:06   #145
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Jesteś niezwykłym optymistą. Myślisz, że to się tak wiecznie będzie kręcić i gospodarka USA sama się teraz wybroni? Nie sądzę. Wreszcie wychodzi to życie na kredytach konsumpcyjnych przez Amerykanów... Czas spłacić długi.
Oczywiscie ze sie wybroni. Spore zadluzenie jest faktem, ale ta gospodarka wybroni sie wartoscia aktywow fizycznych a przede wszystkim - technologia i know-how, zadna inna gospodarka nie ma zblizonego potencjalu. Amerykanie zyja na kredyt od kilku pokolen i beda zyli dalej, o czym za chwile.

Cytat:
Mam inne zdanie na ten temat niż Ty. Zasoby krajowe różnych państw zgromadzone w dolcach już teraz tracą na wartości 15-20 %. Państwa powoli już zaczęły wymieniać tą kasę na inne waluty. Na razie wszystko jeszcze ze spokojem, ale państwa zaczynają już coraz bardziej niepokoić się tym stanem...
Wiesz, nikomu sie nie oplaca wyegzekowanie od Amerykanow tych pieniedzy. Panstwa rozwijajace sie masowo inwestuja w amerykanskie papiery dluzne chocby dlatego ze nie maja u siebie rozwinietych rynkow kapitalowych, wiec chcac nie chcac musza wybrac Stany...

Cytat:
Bo co jeśli ta wartość będzie nadal spadać? 30-40 % to są kolosalne straty. Dolary wrócą jako puste pieniądze do USA. Kasa bez żadnej wartości = hiperinflacja.
Cytat:
OPEC się zastanawia nad zmianą waluty, bo nie ma sensu, by był to dalej dolar. Wiesz co się stanie jak przegłosują zmianę waluty?
Wiesz, cos takiego wywoluje kryzys w Stanach...co z kolei wywoluje kryzys w Indiach i Chinach, bo ich rozwoj gospodarczy jest mozliwy dzieki konsumpcji przede wszystkim amerykanskiej. Zalamanie gospodarki chinskiej wywoluje drastyczny spadek zapotrzebowania na rope naftowa i cena za barylke leci na leb na szyje. Efkety? Stany maja kryzys, niech bedzie ze taki jak w latach 30tych, czy podczas kryzysu naftowego i wielokrotnie wiekszy niz 1987 czy e-commerce bubble... no i? Stany z tego wychodza, ale Chiny moga wrocic do epoki kamienia lupanego - nawet jesli to hiperbolizacja - cos takiego zrobione Stanom moze inne kraje bardziej zabolec.

Cytat:
A to daje kryzys na miarę kryzysu z lat 30 XX wieku.
Porownanie zupelnie nie na miejscu, bo ten kryzys byl wywolany glownie tragiczna polityka fiskalna/monetarna rzadu amerykanskiego w obliczu deflacji, oraz spadku obrotow handlu zagranicznego po wprowadzeniu cen Smooth Hawley...

Cytat:

Nie wymyślam sobie tego. Wspieram się zdaniem naukowców.
Z tego co widzialem, to naukowcy sa raczej przeciwnikami teorii spiskowej...

Cytat:
Wiesz, mam dosyć dominacji USA i pociągania przez nich za sznurki.
Ja nie, choc wiele rzeczy mi sie nie podoba (chocby Kosovo...), to lepiej byc nie moze - sorry, ale US

Cytat:
Myślę, że Europa we współpracy z USA też by się świetnie nadawała na potentata światowego.
Europa sie nie nadaje, bo jest zbyt zroznicowna - powszechnie europejskie interesy to mrzonka...do tego, skala problemow spolecznych i gospodarczych - moim zdaniem jednak wieksza niz w Stanach. Problemem Stanow jest zycie na kredyt, problemem Europy to, ze w wielu krajach nie oplaca sie pracowac... tak w bardzo skrotowej, upraszczajacej wersji.

Cytat:
Na razie to nie mamy nic do powiedzenia. Ale waluta euro jest już silniejsza od dolara, więc kto wie...
Euro jest mocniejsze od dolara od dobrych kilku lat, funt jeszcze mocniejszy... no i? Przeciez to nie jest jedyny/glowny wskaznik swiadczacy o sile gospodarki.

Cytat:
Wiadomo - dochodzi wtedy problem Rosji, Chin, które nie będą chciały grać pod Europę... Ale obecnie żadnego ze scenariuszu nie można wykluczyć. Twój także biorę pod uwagę.
Jakby nie patrzec, Stany jako jedyne swiatowe mocarstwo, to sytuacja najbezpieczniejsza dla Polski... z wszystkimi tego kosztami.

Cytat:
A co do WTC - moje procenty miały tylko zobrazować mój światopogląd. Argumenty wydają się zbyteczne, bo po obejrzeniu wszystkich filmów ewidentnie można dostrzec wiele dowodów na teorię spiskową.
Mnie nie przekonaly te materialy.

Nie mialem wczesniej okazji :

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Nawet jeżeli były to loty krajowe to nadal obowiązuje je poruszanie się po wyznaczonych trasach, zejście z nich jest naruszeniem przestrzeni powietrznej.
Tak, z tym ze, we wszystkich 4 lotach odleglosc czasu pomiedzy utrata kontaktu/zboczeniem z trasy do uderzenia wynosila ok. 20-40 minut (zaleznie od lotu), a w temacie ktos wspominal o godzinach co sie mija z prawda

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
ad. 1 Jak tak dobrze znasz się na gospodarce to napisz może jakie były straty spowodowane atakiem, oraz jak zwiększyły się zyski firm zbrojeniowych poprzez działania spowodowane atakiem. Bo pisanie że wiesz że tak jest bo znasz się na tym, mnie nie przekonuje. A jeżeli jeszcze mocodawcy mają swoje interesy w firmach zbrojeniowych to tym bardziej jest to powód, a ludzie potrafią zabijać dla 20 zł, a co dopiero dla milionów.
Nie ma sprawy.

Straty spowodowane atakiem byly potencjalnie idace w setki miliardow dolarow... Dlaczego?
- Umiejscowienie, zagospodarowanie budynkow i skala zamachu sprawialy ze byla spora szansa wywolania spektakularnego krachu gieldowego, porownywalnego z 1987.
- Rownie mozliwy byl spadek konsupcji w wyniku takich a nie innych nastrojow spolecznych... podstawowa znajomosc makroekonomii wskazuje do czego to prowadzi
- najwazniejszy czynnik - kapital ludzki, ciezko ocenic jego wartosc, ale mysle, ze to byla kwestia setek milionow jesli nie miliardow dolarow
- aktywa stale pomijam, choc same budynki itd. tez swoje byly warte, ale to "pikus"
- Nie ma zadnych wskazan na to, ze ktokolwiek z administracji amerykanskiej mial udzialy w firmach zbrojeniowych. Co najwyzej - w Haliburtonie, a Bushowie w ropie.

Do tego, pomijasz ( i nie tylko Ty, wszyscy w tym temacie) bardzo wazny czynnik psychologiczny: mowisz o ludziach, bedacych w administracji amerykanskiej (z przerwami) od czasow Reagana przynajmniej... ludzi, ktorzy przezyli Zimna Wojne, Sowietow w Afganistanie, Grenade, Contras, I Wojne w Zatoce, wykonczenie Sowietow... nie bardzo rozumiem, co by moglo ich motywowac do takich czynow...

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
ad. 2 Oczywiście że można, ale może w tym przypadku było im najłatwiej.
Nie bardzo rozumiem, jak to najlatwiej?


Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
ad. 3 Ładunki się umieszcza poprzez nawiercanie lub okleja się nimi kolumnę (zachęcam do oglądania programów na jednym z kanałów Discavery, są tam też programy o wyburzaniu).
No i ktos musial umiescic setki kilogramow materialow wybuchowych na kolumnach/nawiercajac je i nikt tego nie zauwazyl Naprawde nie widzisz absurdalnosci tego stwierdzenia ?


Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
ad. 4 Już napisałam, że podobieństwo polega na tym że można sprawdzić w jaki sposób dany rodzaj konstrukcji się burzy i czy jakaś ilość materiału wybuchowego jest wystarczająca.
Napisz mi, w czym jakiekolwiek magazyny sa podobne do ponad stupietrowych wiezowcow Gdzie tu jest jakiekolwiek podobnienstwo konstrukcji?

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Wyrak przy okazji przepraszam za zmianę płci, tak mi się skojarzyło, bo większość piszących na wizażu to dziewczyny.
Spoko luz, nie ma sprawy

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Ja nie mówię że na 100% jakiś spisek był, ale biorąc pod uwagę oszczędne gospodarowanie prawdą i wiele nieścisłości to mam jednak wiele wątpliwości.
Ja nie mowie, ze nie ma zadnych rzeczy niezrozumialych/niescislosci - bo sa, ale mysle ze przy takich wydarzeniach to dosc normalne.

O tym ze administracja amerykanska czegos nie powiedziala itd. - to jest mozliwe, w kazdym razie - nie wyklczuam tego, choc nie widze dowodow ku temu... ale nie wierze po prostu, zeby ta administracja byla w to zamieszana.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 08:00   #146
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tak, z tym ze, we wszystkich 4 lotach odleglosc czasu pomiedzy utrata kontaktu/zboczeniem z trasy do uderzenia wynosila ok. 20-40 minut (zaleznie od lotu), a w temacie ktos wspominal o godzinach co sie mija z prawda
No ale 20-40 minut to sporo czasu żeby zareagować.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Straty spowodowane atakiem byly potencjalnie idace w setki miliardow dolarow... Dlaczego?
- Umiejscowienie, zagospodarowanie budynkow i skala zamachu sprawialy ze byla spora szansa wywolania spektakularnego krachu gieldowego, porownywalnego z 1987.
- Rownie mozliwy byl spadek konsupcji w wyniku takich a nie innych nastrojow spolecznych... podstawowa znajomosc makroekonomii wskazuje do czego to prowadzi
- najwazniejszy czynnik - kapital ludzki, ciezko ocenic jego wartosc, ale mysle, ze to byla kwestia setek milionow jesli nie miliardow dolarow
- aktywa stale pomijam, choc same budynki itd. tez swoje byly warte, ale to "pikus"
- Nie ma zadnych wskazan na to, ze ktokolwiek z administracji amerykanskiej mial udzialy w firmach zbrojeniowych. Co najwyzej - w Haliburtonie, a Bushowie w ropie.
Ale mówisz tu o potencjalnych kosztach, a mi chodzi o faktyczne.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Do tego, pomijasz ( i nie tylko Ty, wszyscy w tym temacie) bardzo wazny czynnik psychologiczny: mowisz o ludziach, bedacych w administracji amerykanskiej (z przerwami) od czasow Reagana przynajmniej... ludzi, ktorzy przezyli Zimna Wojne, Sowietow w Afganistanie, Grenade, Contras, I Wojne w Zatoce, wykonczenie Sowietow... nie bardzo rozumiem, co by moglo ich motywowac do takich czynow...
Również nie wiem co ich mogłoby motywować, tak jak nie wiem co motywuje morderców czy żołnierzy na misji żeby się znęcać nad cywilną ludnością.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem, jak to najlatwiej?
Chodzi mi o to że może mieli nie spreparowane lecz prawdziwe dokumenty o planach podobnej akcji i mogli je dopasować do tej, co wszystko bardziej uwiarygodniło.


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No i ktos musial umiescic setki kilogramow materialow wybuchowych na kolumnach/nawiercajac je i nikt tego nie zauwazyl Naprawde nie widzisz absurdalnosci tego stwierdzenia ?
Może to brzmi absurdalnie, ale teoretycznie gdyby robiłaby to ekipa od np. konserwacji klimatyzacji nocą, to myślę że jest to wykonalne. Przy nawiercaniu ładunek nie jest widoczny, jedynie lont, ale może istnieje takie coś jak zapalniki radiowe, które można schować w nawierceniu.



Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Napisz mi, w czym jakiekolwiek magazyny sa podobne do ponad stupietrowych wiezowcow Gdzie tu jest jakiekolwiek podobnienstwo konstrukcji?
Chodzi mi o rodzaj konstrukcji, czyli np. nasze komunistyczne wieżowce opierają się na ścianach, natomiast nowe na kolumnach. Sposób wyburzania tych dwóch rodzajów konstrukcji jest inny. Nie dotarłam jeszcze do filmu o tych magazynach więc trudno mi jak na razie powiedzieć czy moim zdaniem kwestia wcześniejszego ich wyburzania ma jakieś znaczenie. Teoretycznie mogli też badać na ile wcześniejsze osłabienie części konstrukcji (przy zamachu- uderzenie samolotu) pozwala zmniejszyć ilość potrzebnych ładunków wybuchowych.


Zdaję sobie sprawę że w filmach mogą się znaleźć informacje naciągane na własne potrzeby tworzących je osób, a ponieważ tak skrytykowałeś filmy to napisz, co w nich jest nieprawdą, może to nas przekona, bo ja jak na razie znalazłam tylko jedną. W filmie podano że samolot który teoretycznie spadł na Pentagon musiał mieć bardzo dużo paliwa, bo to ogromny samolot, a nie jest to prawdą, bo samolotów nie tankuje się do pełna, tylko tyle ile jest potrzebna na dany lot plus ileś tam rezerwy, a jest to podyktowane kwestią bezpieczeństwa, żeby samolot lądując miał mało paliwa które mogłoby się palić gdyby lądowanie nie zakończyło sie powodzeniem.

PS. Wyrak mam nadzieję że szybko Cię odblokują.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 18:30   #147
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001 r.

native z którym mam ang z UK uważa, że to rząd amerykanski i takie tam. No ale ja bymw to nie wierzyła, bo on mówi, że człowiek nie był na księżycu tylko kręcili to w Hollywood hahhaha:d
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 18:45   #148
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Cała prawda o 11.09.2001

Cytat:
Napisane przez misior920127 Pokaż wiadomość
native z którym mam ang z UK uważa, że to rząd amerykanski i takie tam. No ale ja bymw to nie wierzyła, bo on mówi, że człowiek nie był na księżycu tylko kręcili to w Hollywood hahhaha:d
że człowiek nie wylądował na księżycu, to też teoria spiskowa
W wikipedii wszystkie argumenty i kontrargumenty, fajnie przedstawione
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 09:24   #149
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Question World Trade Center - 11 września, czy prezydent Bush za tym stoi ? Oceńcie same.

A więc, co sądzicie na ten temat?

poniżej zamieszczam link do artykułu, który wskazuje na to, iż Bush ma DUŻo wspólnego z 11 września
http://lepszyswiat.home.pl/modules.p...rticle&sid=113

Jak dla mnie to kolejny dowód na to, że Bush nie zna granic... Czyli, 11 września to bujda?
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 09:58   #150
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: World Trade Center - 11 września, czy prezydent Bush za tym stoi ? Oceńcie same

Był już o tym obszerny wątek.


Ja nie jestem przekonana, że to był atak terrorystyczny. Skłaniam się ku teoriom przedstawionym w tamtych filmikach. Dla mnie to był sposób na pozbycie się azbestu i tyle.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.