Proces Otylii Jęrzejczak o nieumyślne spowodowanie śmierci brata -rozpoczęty . - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-24, 21:57   #151
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Proces Otylii Jęrzejczak o nieumyślne spowodowanie śmierci brata -rozpoczęty .

Cytat:
Napisane przez aniolekbraz Pokaż wiadomość
marcelina73 - to nie watek prawniczy, ale jesli juz o tym mowa (nie wiem czy i na ile znasz kk.) Zabojstwo to art. 148 § 1. K.k. Ogolnie mozna zostac pozbawienym wolnosci na czas nie krotszy od lat 8, 25 lat pozbawienia wolności albo dozywotniego pozbawienia wolnosci. "zabojstwo uprzywilejowane" czyli zabojstwo nieumyslne art.155 - "kto nieumyslnie powoduje smierc czlowieka". Tylko akurat co do przypadku Otylii jest to 177 § 2 k.k. "nieumyślne spowodowaniewypadku drogowego" gdyz ona dokonala tego poprzez naruszenie zasad bezpieczenstwa ruchu (predkosc byla jak wiadomo wielokrotnie wyzsza, a powinna dodatkowo dostosowac ja do warunkow atmosferycznych) co doktórego skutkiem jest smierc czlowieka i jak tu rozmowa byla w wielu watkach jest tu kara pozbawieniawolnosci od 6 miesiecy do lat 8. Co prawda o ile wiem nie yla nigdy wczesniej karana co do tego przewinienia, fakt przyznania sie do winy to jednak za malo aby orzec tak mala kare. I nie zdziwie sie jesli (jak nie juz) prokurator zlozy apelacje co do wyroku. Z kazusow jakie juz mialem wiem, iz kara jaka ona dostala jest orzekana glownie gdy bylo przyznanie sie do winy itd (jak w jej przypadku) a tylko w przypadku nieumyslnego wypadku, predkosci przekroczenia itd. Korzysta sie tez z regul okreslonych w przepisach drogowych i niepisanejreguly wynikajacej z istoty ruchu drogowego i interpretacji przepisow,np. zasada ograniczonego zaufania.
I tutaj jest sedno sprawy. Nie mozna jej zamienic na inny rodzaj kary np. na kare ograniczeniawolnosci, gdyz ustawodawca konkretnie okreslil rodzaj kary, w tymprzypadku kare pozbawienia wolnosci od 6 miesięcy do lat 8. A to czy sie przyznala czy nie, to tylko kwestia odchodzenia od maksymalnego wymiaru. Zauwaz ze jak wspomnialam oprocz zabojstwa bylo niedostosowanie sie do predkosci ograniczonej na danym odcinku oraz na ograniczonej widocznosci.
Ale to wszystko z mojej strony, gdyz jak mowilam tu nie omawiamy ani kasusow ani nie sa to watki prawne.
Otylia się nie przyznała do winy.
Prokurator wypowiadał się, że jego ta kara satysfakcjonuje.
A co orzekania poniżej dolnej granicy i wymierzenia kary łagodniejszego rodzaju - przeczytaj art 60 k.k.
Oprócz zabójstwa?

Ty jesteś kobieta czy mężczyzna? - bo piszesz w różnych rodzajach.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 22:13   #152
aniolekbraz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Coventry / United Kingdom
Wiadomości: 34
Dot.: Proces Otylii Jęrzejczak o nieumyślne spowodowanie śmierci brata -rozpoczęty .

Jak juz wspominalam nie mam zamiaru juz z toba dyskutowac i uwazam ze te rozmowy miedzy toba "taka magister prawnik" a studententka prawa sa zbyteczne. Prawo cywilne, gospodarcze tak przy okazji to chyba nie to samo co karne. Nie sadzisz? Inaczej by bylo to wszystko jednym.
Ale to watek naprawde oddzielny a nie glowny, wiec dodatkowo bez sensu juz pisanie o tym z toba.
aniolekbraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 22:30   #153
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Proces Otylii Jęrzejczak o nieumyślne spowodowanie śmierci brata -rozpoczęty .

Cytat:
Napisane przez aniolekbraz Pokaż wiadomość
Jak juz wspominalam nie mam zamiaru juz z toba dyskutowac i uwazam ze te rozmowy miedzy toba "taka magister prawnik" a studententka prawa sa zbyteczne. Prawo cywilne, gospodarcze tak przy okazji to chyba nie to samo co karne. Nie sadzisz? Inaczej by bylo to wszystko jednym.
Ale to watek naprawde oddzielny a nie glowny, wiec dodatkowo bez sensu juz pisanie o tym z toba.
Sądzę, ale jak widzisz prawo karne pamiętam jednak dość dobrze - a jak nie pamiętam - sięgam do Lexa.
I na migistrze nie skończyłam swojej edukacji prawniczej.
Jakąś tam orientację więc mam - a Ty pierwsza przedstawiłaś się jako "studentka prawa" co miało Cię czynić specjalistką w temacie.

Edytowane przez marcelina73
Czas edycji: 2007-03-24 o 22:36 Powód: dopisek
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 22:58   #154
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Proces Otylii Jęrzejczak o nieumyślne spowodowanie śmierci brata -rozpoczęty .

Uważam, że prawo jest po to, aby bezwzględnie było przestrzegane, a jeżeli ktoś je narusza - nie istotne, czy z premedytacją, czy nie i nie istotne, czy jest politykiem, aktorem, sportowcem, górnikiem itd... - powinien ponieść konsekwencje. Bozia po to dała nam rozumek, żeby go używać i przewidywać ewentualne skutki naszych wszelkich poczynań.
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 00:31   #155
aniolekbraz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Coventry / United Kingdom
Wiadomości: 34
Dot.: Proces Otylii Jęrzejczak o nieumyślne spowodowanie śmierci brata -rozpoczęty .

Zgadzam sie w 100% z Toba Iwona31
aniolekbraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 10:33   #156
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Proces Otylii Jęrzejczak o nieumyślne spowodowanie śmierci brata -rozpoczęty .

Cytat:
Napisane przez aniolekbraz Pokaż wiadomość
Duzo ludzi ma magistra, co nie znaczy ze maja odpowiednia wiedze i zasluzyli na nia. No ale nie mam zamiaru juz znizac sie do poziomu jaki prezentujesz udowadniajac jaka to oczytana jestes i co tylko nie robisz.


Pięknie, nie ma co... Student trzeciego roku nie bedzie się "zniżał" do dyskusji z kimś kto już tę samą edukacje skończył.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2007-03-25 o 11:11 Powód: poprawka
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 10:48   #157
jennuś
Zakorzenienie
 
Avatar jennuś
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: scyzoryki/O-le
Wiadomości: 3 398
Dot.: Proces Otylii Jęrzejczak o nieumyślne spowodowanie śmierci brata -rozpoczęty .

Cytat:
Napisane przez sportsmenka86 Pokaż wiadomość
W celu byś poznała wysiłek fizyczny i psychiczny

Pamiętaj, sport zawodowy to nie rozrywka
Matko, ale nikt nie kazał jej wybierać takiej drogi życiowej, skoro to wybrała i dalej robi to znaczy że lubi, prawda? To nawet wysiłek jej sie rekomp[ensuje. A co powiedzieć o ludziach, ktorzy mają całkowicie odwrotną sytuację.

Moje zdanie jest taki: Otylia i tak juz dosytala gorszą karę od wszystkich sankcji jakie istnieją w polskim prawie, tzn. ktos tu juz wczesniej napisal ze bedzie do konca zycia zyć ze swiadomoscia ze zabila brata, to jest o wiele gorsze od pozbaiwenia wolnosci. Druga kwestia, powinna zostać oceniona jak normalny szary czlowiek a jej osiagniecia nie powinny byc wtracane w ta sprawe. A po trzecie: dla mnie to jest niewyobrażalne że uważa sie za niewinną, bo to była ewidentnie jej wina, i to jest dal mnie najwiekszym szokiem.
__________________
"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa" Ludwig Thomas
jennuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-25, 10:52   #158
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Proces Otylii Jęrzejczak o nieumyślne spowodowanie śmierci brata -rozpoczęty .

Cytat:
Napisane przez jennuś Pokaż wiadomość
Matko, ale nikt nie kazał jej wybierać takiej drogi życiowej, skoro to wybrała i dalej robi to znaczy że lubi, prawda? To nawet wysiłek jej sie rekomp[ensuje. A co powiedzieć o ludziach, ktorzy mają całkowicie odwrotną sytuację.
Matko, ja tak nie zasugerowałam.


EDIT: Otylia zdobyła srebrny medal MŚ nie w swojej konkurencji koronnej. Respekt dla niej
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.




Edytowane przez sportsmenka86
Czas edycji: 2007-03-25 o 11:29 Powód: Dopisek
sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 12:16   #159
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Proces Otylii Jęrzejczak o nieumyślne spowodowanie śmierci brata -rozpoczęty .

Fresa
Cytat:
Napisane przez marcelina73 Pokaż wiadomość
Myślę, że to bardzo mądra uwaga.
Oliwia mogła przekuć tę tragedię w wiele większe dobro niż swój powrót na szczyt i akcje charytartywne.
Mogła faktycznie przyznać się i zaapelować do takich jak ona młodych, niedoświadczonych kierowców - i w ogóle do wszystkich kierowców - o ostrożną jazdę, mogła zorganizować całą akcję społeczną na ten temat - siebie uczynić symbolem - jak jedna głupia decyzja na drodze może zmienić całe życie. Nasze i innych.
Może na to za wcześnie.
Ale bez przyznania się przed samą soba i innymi, że jest się winną - nie ma o tym co myśleć. Bez wzięcia odpowiedzialności za to, co się stało.
Takie postawy są bardzo ważne, zwłaszcza, że prawie nieobecne. Wszem i wobec słychać głosy przeróżnej maści gwiazd i gwiazdeczek, jak to szybko jeżdżą i jak robią w konia poilicję. Ha, ha, ha - pełny ubaw.
Do czasu ...
Zgadzam się. Zawsze mnie to dziwi dlaczego ludzi znani tak chętnie opowiadają o swoich przestępstwach. Wstyd.

Cytat:
Napisane przez aniolekbraz Pokaż wiadomość
Duzo ludzi ma magistra, co nie znaczy ze maja odpowiednia wiedze i zasluzyli na nia. No ale nie mam zamiaru juz znizac sie do poziomu jaki prezentujesz udowadniajac jaka to oczytana jestes i co tylko nie robisz.
Żałosne

Edytowane przez amistad.k.m.s
Czas edycji: 2007-03-25 o 12:39
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 12:33   #160
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Proces Otylii Jęrzejczak o nieumyślne spowodowanie śmierci brata -rozpoczęty .

Śledząc wiadomości w spr. procesu Otylii odniosłam wrażenie, że za przyznaniem czy nieprzyznaniem się Otylii do winy stoi sztab prawników i to oni mimo wszystko kierują Jej wypowiedziami i postawą. Być może wynika to z faktu, że jest osobą publiczną i odnosi sukcesy w sporcie.
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 10:31   #161
Fioletto
Rozeznanie
 
Avatar Fioletto
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 869
Dot.: Proces Otylii Jęrzejczak o nieumyślne spowodowanie śmierci brata -rozpoczęty .

Cytat:
Napisane przez Iwona31 Pokaż wiadomość
Śledząc wiadomości w spr. procesu Otylii odniosłam wrażenie, że za przyznaniem czy nieprzyznaniem się Otylii do winy stoi sztab prawników i to oni mimo wszystko kierują Jej wypowiedziami i postawą
sztab prawników i, jak przypuszczam, psychologów, którzy zapewne próbują pomóc Otylii w otrząśnięciu się po wypadku.
niestety, najwyraźniej zmierza to w kierunku zupełnego zaprzeczenia, czy też wręcz wyparcia ze świadomości winy za śmierć brata.
uważam, że to błąd. jakże inna byłaby sytuacja, gdyby Otylia- tak jak już pisałyście- wyznałaby swoją winę i poddała się karze. taka postawa - chęć "odpokutowania" -byłaby, moim zdaniem, chyba jedynym właściwym wstępem do pogodzenia się z tym, co się stało.
Domaganie się uniewinnienia w tym konkretnym przypadku odbieram jako "ucieczkę" przed brutalnym faktem. jestem w stanie to zrozumieć, bo niełatwo jest żyć ze świadomością, że przyczyniło się do śmierci najbliższej osoby.
jednak takiej winy (pomijając już aspekt prawny i biorąc pod uwagę czysto ludzki punkt widzenia) zaprzeczyć się nie da. prędzej, czy później sumienie wyrzuci taką próbę wyparcia się odpowiedzialności.
__________________
..nie ma mnie, więc nie wątpię.



.... Das also war des Pudels Kern!








Fioletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:05.