Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-05, 22:31   #2401
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuję Korah
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 22:57   #2402
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Korah czy te kremy do rąk są bezpieczne i nadają się w ogóle do użytku? A jeżeli tak, to który bardziej? A może w ogóle czegoś innego poszukać?

Nivea:
Skład: Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Octyldodecanol, Isopropyl Stearate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Palmitic Acid, Glyceryl Stearate SE, Stearic Acid, Cetyl Palmitate, Argania Spinosa Kernel Oil, Glyceryl Glucoside, Myristyl Myristate, Sodium Carbomer, Myristic Acid, Arachidic Acid, Oleic Acid, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol, Linalool, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Parfum

Sante:
Skład: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Palmitic Acid, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Xanthan Gum, Sodium PCA, Betaine, Glycerin, Zingiber Officinalis (Ginger) Root Oil, Calendula Officinalis Flower Extract*, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract*, Parfum (Essential Oils), Tocopherol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Limonene, Linalool, Citral * aus biologischem Anbau 9
* składniki pochodzące z kontrolowanych upraw biologicznych

I jeszcze jakbyś mogła powiedzieć, co sądzisz na temat tego peelingu do ciała.
Skład: AQUA (WATER), ALCOHOL, BAMBUSA ARUNDINACEA STEM EXTRACT, DECYL GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, ORYZA SATIVA (RICE) POWDER, AROMA (FRAGRANCE), CITRIC ACID, MICA, CI 77491 (IRON OXIDES)

Raczej ten Nivea ma lepsze dzialanie nawilżajace i natluszczajace, sklad dosc dobry bez śmieci w dużej ilości, natomiast sante może tylko natluścić, zawiera niestety dużo alkoholu.
Peelingu nie polecam, wysuszy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 07:31   #2403
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Sekretny Wachlarzu, to jest ten sam skladnik, tylko że nazwa angielska, ta pierwsza nazwa to lacina. To jest glon występujacy w pólnocnych morzach i oceanach, który ma dzialanie przeciwzapalne i gojące.
Dziękuję za odpowiedzi.
No właśnie wpisałam obie nazwy w google i właśnie wyświetliło mi się to samo. Również wyczytałam, że to glony. Wolałam się jednak upewnić u Ciebie.

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Raczej ten Nivea ma lepsze dzialanie nawilżajace i natluszczajace, sklad dosc dobry bez śmieci w dużej ilości, natomiast sante może tylko natluścić, zawiera niestety dużo alkoholu.
Peelingu nie polecam, wysuszy.
To szok, że Nivea ma dobry krem. Ale to właśnie ten z nowej serii gdzie rzekomo 95% składników jest naturalnych. Widziałam, że już tam wyżej pochwaliłaś krem z tej serii. Czyli Nivea mogę używać i nie bać się o nic? I faktycznie ma te 95% naturalnych składników? A Sante ma aż dwa certyfikaty. Co mnie zdziwiło, bo ten alkohol denat. trochę razi po oczach. Peeling chciała kupić sobie moja znajoma, bo lubi żurawinę, ale ten z Alterry to też bodajże żurawina, prawda?


A co z tymi kremami Korah? Mój ojciec dostaje je z pracy, mama zresztą też. Większość z nich ma 1,3 diol w składzie, ale te trzy nie mają. Może będą jeszcze lepsze niż te dwa wyżej? Zapomniałam wspomnieć, że dłonie to jedyne miejsce na moim ciele gdzie mam problemy z dość suchą skórą. Bierze się to pewnie stąd, że ciągle siedzę w płynach, detergentach. Nie umiem sprzątać czy myć naczyń w rękawiczkach. Tak samo zimą często jak myje ręce to ich nie wycieram dobrze i zaraz wychodzę na mroź i po prostu pękają. Niektóre kremy, które używałam po nałożeniu powodowały, że niemiłosiernie mnie dłonie szczypały (może to był wynik składu kremu?). Tak więc... jeszcze raz proszę o pomoc i wklejam składy.

Cztery pory roku, glicerynowy z witaminami o zapachu melona:
Skład: Aqua, Glycerin, Mineral Oil, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol /and/ Ceteareth 20, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate /and/ PEG-100 Stearate, TEA, Cetearyl Alcohol, Polyacrylic Acid, Polysorbate 20 /and/ Retinyl Palmitate /and/ Tocopherol /and/ Linoleic Acid, PABA, Parfum, Methyldibromo Glutaronitrile /and/ Phenoxyethanol, Tocopherol Acetate, EDTA.

Cztery pory roku, glicerynowy o zapachu jagód:
Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, PEG - 100 Stearate, Triethanolamine, Polyacrylic Acid, Parfum, Ceteareth-20, Propylene Glycol, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylpharaben, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbin Acid, Citric Acid, Limonene.


Cztery pory roku, pielęgnacyjno - ochronny do rąk i paznokci:
Skład: Aqua, Glycerin, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Dimethicone, Capric Triglyceride, Hydroyzed Keratin, Izopropyl Myristate, C 12 - C 15 Alkyl Benzoate, Cycomethicone, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Polyacrylic Acid, Triethanolamine, Alfa-Isomethyl Ionone , Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Cumarin, Hexyl Cinnamal.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-06 o 08:11
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 12:40   #2404
calendargirl288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gliwice PL/Amsterdam NL
Wiadomości: 22
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Od jakiegoś czasu czytałam o olejkach do mycia twarzy, dużo osób je poleca. Zastanawiam się nad kupnem ojeku Origins Clean Energy Gentle Cleansing Oil, czy mógłby ktoś pomóc w rozszyfrowaniu jego składu?

INGREDIENTS: olea europaea (olive) fruit oil, carthamus tinctorus (safflower seed) oil, sesamum indicum (sesame) seed oil, helianthus annus (sunflower) seed oil, vitis vinifera (grape) seed oil, peg-25 glyceryl trioleate, macadamia integrifolia seed oil, aleurites moluccana (kukui) seed oil, citrus arantium dulcis (sweet orange) peel oil*, lavandula hybrida (lavandin) oil*, citrus medica limonum (lemon) peel oil*, citrus aurantium bergamia (bergamot) fruit oil*, citrus grandis (grapefruit) peel oil*, cedrus atlantica (cedarwood) bark oil*, pogostemon cablin (patchouli) oil*, salvia sclarea (clary sage) oil*, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf oil*, pelargonium graveolens (geranium) flower oil*, fusanus spicatus (australian sandalwood) wood oil*, amyris balsamifera (sandalwood) bark oil*, linalool, limonene, sorbitan trioleate, tocopheryl acetate
calendargirl288 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 13:37   #2405
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Niestety podklad nie jest godny polecenia. Żaden z niego " Healthy". Jeśli Ci na nim zależy to spróbuj, jednak nie warto psuć nim dobrych wlasciwości kremu. Może zapchać. Polecam podklady Gosh. Tez nie są idealne, ale nie mają niepotrzebnych paści w skladzie, a makijaż z nimi jest bardzo ladny.

Korah dziękuję! Krem lavery który kupiłam po twojej opinii o składzie okazał się super, tylko ma jedną wadę - bieli i to bardzo ( to mój pierwszy filtr mineralny) Healthy mam już od dłuższego czasu, nie używam go często, raczej okazjonalnie więc jest prawie cały. Spisuje się ok, nie zapycha, chociaż tak jak pisałam używam go od wielkiego dzwonu. Potrzebuje jednak czegoś do tej "białej lavery" co nie osłabi jej działania i nie zapcha. Który z tych goshów byłby najlepszy? A może znasz jakiś dobry składowo puder który porazi sobie z białością? Przeglądałam też podkłady marek eco, ale nie mogę się zdecydować co by było najlepsze. Nie wiem też jakich składników unikać żeby nie osłabyć filtra w kremie. Proszę o Twoje rady, bo są na wagę złota!!!!
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 13:43   #2406
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

a czy tu jest duze zlo?

Shiseido - Sun Protection Compact Fundation

mica, ethylhexyl, methoxycinnamate, synthetic fluorphlogopite, octocrylene, dimethicone, silica, vinyl dimethicone/methicone silsesquioxane crosspolymer, petrolatum, methicone, triethylhexanoin, sorbitan sesquiisostearate, tocopheryl acetate, scutellaria baicalensis root extract, aqua, butylene glycol, polysilicone-2, glycerin, tocopherol, limonene, bht, linalool, butylphenyl methylpropional, benzyl benzoate, hexyl cinnamal, syzygium jambos leaf extract, ethylparaben, parfum, ci 77891, ci 77947, ci 77491, ci 77499

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

lulaluna a ktory krem polecila Ci Korah?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 13:57   #2407
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

lavera sun mleczko przeciwzmarszczkowe spf 15, też polecam choć trochę specyficzny i używam dopiero od wczoraj;-)
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 16:01   #2408
Kropla milosci
Raczkowanie
 
Avatar Kropla milosci
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 98
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam! bardzo serdecznie prosze o odpowiedz, czy moge tego zelu uzywac na wlosy jako maski: Aloe Vera Gel Bio Active Skin Treatment, sklad: Aloe Barbadensis Leaf Juice ( Organic Aloe Vera Gel ), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Panthenol, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol
Serdecznie dziekuje!
Kropla milosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 20:23   #2409
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Korah dziękuję! Krem lavery który kupiłam po twojej opinii o składzie okazał się super, tylko ma jedną wadę - bieli i to bardzo ( to mój pierwszy filtr mineralny) Healthy mam już od dłuższego czasu, nie używam go często, raczej okazjonalnie więc jest prawie cały. Spisuje się ok, nie zapycha, chociaż tak jak pisałam używam go od wielkiego dzwonu. Potrzebuje jednak czegoś do tej "białej lavery" co nie osłabi jej działania i nie zapcha. Który z tych goshów byłby najlepszy? A może znasz jakiś dobry składowo puder który porazi sobie z białością? Przeglądałam też podkłady marek eco, ale nie mogę się zdecydować co by było najlepsze. Nie wiem też jakich składników unikać żeby nie osłabyć filtra w kremie. Proszę o Twoje rady, bo są na wagę złota!!!!

Niestety filtry mineralne mają to do siebie, że bielą. Nie myślalam jednak, że ten bedzie aż tak bardzo bielil. Z Gosha zdecydowanie polecam Lift me up. Ma krotki sklad. Nie sugeruj się tylko jego nazwą, bo akurat podklady gosha wszystkie dają efekt liftingujący. Jeśli chodzi o stabilność tego filtra, to zasada jest jedna, musisz odczekać aż się porządnie wchlonie i wtedy możesz przystąpić do nakladania makijażu. Pomyśl też o podkladach mineralnych np meow lub lumiere. Bylyby najkorzystniejsze w tym przypadku.

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a czy tu jest duze zlo?

Shiseido - Sun Protection Compact Fundation

mica, ethylhexyl, methoxycinnamate, synthetic fluorphlogopite, octocrylene, dimethicone, silica, vinyl dimethicone/methicone silsesquioxane crosspolymer, petrolatum, methicone, triethylhexanoin, sorbitan sesquiisostearate, tocopheryl acetate, scutellaria baicalensis root extract, aqua, butylene glycol, polysilicone-2, glycerin, tocopherol, limonene, bht, linalool, butylphenyl methylpropional, benzyl benzoate, hexyl cinnamal, syzygium jambos leaf extract, ethylparaben, parfum, ci 77891, ci 77947, ci 77491, ci 77499

Warto.

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi.
No właśnie wpisałam obie nazwy w google i właśnie wyświetliło mi się to samo. Również wyczytałam, że to glony. Wolałam się jednak upewnić u Ciebie.

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------



To szok, że Nivea ma dobry krem. Ale to właśnie ten z nowej serii gdzie rzekomo 95% składników jest naturalnych. Widziałam, że już tam wyżej pochwaliłaś krem z tej serii. Czyli Nivea mogę używać i nie bać się o nic? I faktycznie ma te 95% naturalnych składników? A Sante ma aż dwa certyfikaty. Co mnie zdziwiło, bo ten alkohol denat. trochę razi po oczach. Peeling chciała kupić sobie moja znajoma, bo lubi żurawinę, ale ten z Alterry to też bodajże żurawina, prawda?


A co z tymi kremami Korah? Mój ojciec dostaje je z pracy, mama zresztą też. Większość z nich ma 1,3 diol w składzie, ale te trzy nie mają. Może będą jeszcze lepsze niż te dwa wyżej? Zapomniałam wspomnieć, że dłonie to jedyne miejsce na moim ciele gdzie mam problemy z dość suchą skórą. Bierze się to pewnie stąd, że ciągle siedzę w płynach, detergentach. Nie umiem sprzątać czy myć naczyń w rękawiczkach. Tak samo zimą często jak myje ręce to ich nie wycieram dobrze i zaraz wychodzę na mroź i po prostu pękają. Niektóre kremy, które używałam po nałożeniu powodowały, że niemiłosiernie mnie dłonie szczypały (może to był wynik składu kremu?). Tak więc... jeszcze raz proszę o pomoc i wklejam składy.

Cztery pory roku, glicerynowy z witaminami o zapachu melona:
Skład: Aqua, Glycerin, Mineral Oil, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol /and/ Ceteareth 20, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate /and/ PEG-100 Stearate, TEA, Cetearyl Alcohol, Polyacrylic Acid, Polysorbate 20 /and/ Retinyl Palmitate /and/ Tocopherol /and/ Linoleic Acid, PABA, Parfum, Methyldibromo Glutaronitrile /and/ Phenoxyethanol, Tocopherol Acetate, EDTA.

Cztery pory roku, glicerynowy o zapachu jagód:
Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, PEG - 100 Stearate, Triethanolamine, Polyacrylic Acid, Parfum, Ceteareth-20, Propylene Glycol, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylpharaben, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbin Acid, Citric Acid, Limonene.


Cztery pory roku, pielęgnacyjno - ochronny do rąk i paznokci:
Skład: Aqua, Glycerin, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Dimethicone, Capric Triglyceride, Hydroyzed Keratin, Izopropyl Myristate, C 12 - C 15 Alkyl Benzoate, Cycomethicone, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Polyacrylic Acid, Triethanolamine, Alfa-Isomethyl Ionone , Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Cumarin, Hexyl Cinnamal.

Nivee warto wypróbować.

Cztery pory roku:
Pierwszy jeszcze ujdzie. Odradzam ten drugi. Nie ciekawe te sklady. Na pewno nawilżą, coś tam zrobią, ale nie dla wrażliwców. Ten trzeci zawiera keratynę, czyli coś dla paznokci, ale jednak nie warto nawet za darmo.

Co do peelingu Alterry: to ma ciekawszy, wartościowszy sklad, tak też ma żurawinę, jednak nie jest to do konca peeling z prawdziwego zdarzenia, slabo ściera. Natomiast peeling, którego sklad podalaś nie wiem, jakie ma te drobinki i ile ich jest, nie da się tego odczytać ze skladu ale wysuszy na wiór skórę, jestem tego na 99% pewna, baza drobinek jest tepa jak woda, w dodatku ten alkohol może doprawić skórę na amen. Alterra ma treściwszą konsystencję.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-06 o 20:31
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 20:27   #2410
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Pierwszy jeszcze ujdzie. Odradzam ten drugi. Nie ciekawe te sklady. Na pewno nawilżą, coś tam zrobią, ale nie dla wrażliwców. Ten trzeci zawiera keratynę, czyli coś dla paznokci, ale jednak nie warto nawet za darmo.
Dziękuję bardzo. W takim razie może ty byś coś poleciła mi Korah? Na razie póki co na kremy czysto naturalne mnie nie stać. A co z tym z Nivea, co ma niby 95% naturalnych składników? Faktycznie można go pod naturalny podciągnąć?
W takim razie odradzę jej ten peeling.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 20:37   #2411
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Kropla milosci Pokaż wiadomość
Witam! bardzo serdecznie prosze o odpowiedz, czy moge tego zelu uzywac na wlosy jako maski: Aloe Vera Gel Bio Active Skin Treatment, sklad: Aloe Barbadensis Leaf Juice ( Organic Aloe Vera Gel ), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Panthenol, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol
Serdecznie dziekuje!

Możesz, watpię jednak czy cokolwiek uczyni w kierunku odżywienia wlosów.

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo. W takim razie może ty byś coś poleciła mi Korah? Na razie póki co na kremy czysto naturalne mnie nie stać. A co z tym z Nivea, co ma niby 95% naturalnych składników? Faktycznie można go pod naturalny podciągnąć?
W takim razie odradzę jej ten peeling.

Nivee tak, warto. I oleje też warto stosowac, np z BU czy nawet kuchenne.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-06 o 20:44
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 20:40   #2412
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nivee tak, warto.
To skoro mi nie zaszkodzi, a wręcz pomoże i do tego ma mało śmieci to zakupię. Tym bardziej, że go teraz na promocji widziałam. Dziękuję bardzo, bardzo, bardzo jeszcze raz.
A na zakup czegoś z BU już zacieram rączki. Na początku nie byłam do nich przekonana, ale w końcu uznałam, że warto.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-06 o 20:42
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 21:03   #2413
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez calendargirl288 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu czytałam o olejkach do mycia twarzy, dużo osób je poleca. Zastanawiam się nad kupnem ojeku Origins Clean Energy Gentle Cleansing Oil, czy mógłby ktoś pomóc w rozszyfrowaniu jego składu?

INGREDIENTS: olea europaea (olive) fruit oil, carthamus tinctorus (safflower seed) oil, sesamum indicum (sesame) seed oil, helianthus annus (sunflower) seed oil, vitis vinifera (grape) seed oil, peg-25 glyceryl trioleate, macadamia integrifolia seed oil, aleurites moluccana (kukui) seed oil, citrus arantium dulcis (sweet orange) peel oil*, lavandula hybrida (lavandin) oil*, citrus medica limonum (lemon) peel oil*, citrus aurantium bergamia (bergamot) fruit oil*, citrus grandis (grapefruit) peel oil*, cedrus atlantica (cedarwood) bark oil*, pogostemon cablin (patchouli) oil*, salvia sclarea (clary sage) oil*, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf oil*, pelargonium graveolens (geranium) flower oil*, fusanus spicatus (australian sandalwood) wood oil*, amyris balsamifera (sandalwood) bark oil*, linalool, limonene, sorbitan trioleate, tocopheryl acetate

Produkt samo dobro, jednak do codziennego mycia nie polecam. Będzie dobry tylko do cery dojrzalej i suchej. W innym razie może zapychać. Jesli więc masz problemy z rozszerzonymi porami, zaskórnikami czy trądzikiem, to pomyśl o stworzeniu wlasnego olejku z olejów niezapychajacych, takich jak olej kukurydziany, slonecznikowy, macadamia, jojoba, konopny, z wiesiolka z ogórecznika, ewentualnie też avocado, dodaj tez kilka kropli olejkó eterycznych w tym z drzewa herbacianego, eukaliptusa czy lawendowego.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 21:09   #2414
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Gothika, serum ma to do siebie, że nie zastępuje kremu. Naklada się je pod krem lub doraźnie np na noc. To serum nie powinno wysuszyć, ale też nie da Ci takiego nawilżenia co krem, sluży wlaściwie tylko do normalizowania sebum, ewentualnie jakiegoś wygladzenia.
spóźnione podziękowania
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 21:33   #2415
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah naprawde?? bo mialam to od dluzszego czasu, nawet lubie miec to na buzi w umiarkownej ilosci ale zawze myslalam ze to duze zlo
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 22:18   #2416
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A Sante ma aż dwa certyfikaty. Co mnie zdziwiło, bo ten alkohol denat. trochę razi po oczach.
Tu paradoksalnie tkwi pułapka certyfikacji, bo alkohol jest właśnie naturalnym konserwantem. Czyli ułatwia uzyskanie certyfikatu, bo pozwala zrezygnować z innych konserwantów...

Z powodu zapachu alkoholu (oraz skutków ubocznych w postaci wysuszenia skóry) nie mam dobrych wspomnień z używania Alterry. Jestem zdania, że czasem lepiej byłoby zastosować jakiś w miarę bezpieczny konserwant (są takie m.in. na BU), niż dodawać alkohol. Niestety, wielu kupujących ufa ślepo certyfikatom i potem producent pod ten certyfikat układa skład kosmetyku. Takie jest moje zdanie, ale ja jestem z natury bardzo nieufna Oczywiście nie demonizuję certyfikatów, na pewno certyfikaty znacznie zwiększają szansę, że kosmetyk będzie zawierał coś więcej niż zapychacze. Ale wg mnie kosmetyk ma być przede wszystkim bezpieczny i skuteczny. A naturalny - przy okazji
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 22:20   #2417
calendargirl288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gliwice PL/Amsterdam NL
Wiadomości: 22
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Produkt samo dobro, jednak do codziennego mycia nie polecam. Będzie dobry tylko do cery dojrzalej i suchej. W innym razie może zapychać. Jesli więc masz problemy z rozszerzonymi porami, zaskórnikami czy trądzikiem, to pomyśl o stworzeniu wlasnego olejku z olejów niezapychajacych, takich jak olej kukurydziany, slonecznikowy, macadamia, jojoba, konopny, z wiesiolka z ogórecznika, ewentualnie też avocado, dodaj tez kilka kropli olejkó eterycznych w tym z drzewa herbacianego, eukaliptusa czy lawendowego.
Dziękuję za odpowiedź. Nie miałabym pojęcia jak się zabrać za tworzenie własnego olejku, w jakich proporcjach itd. ale w takim razie jeszcze się zastanowię i poszukam
calendargirl288 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 22:33   #2418
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez calendargirl288 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Nie miałabym pojęcia jak się zabrać za tworzenie własnego olejku, w jakich proporcjach itd. ale w takim razie jeszcze się zastanowię i poszukam

Wlaściwie prosciej się już nie da. Tego typu produkt robi się chyba najlatwiej ze wszystkich kosmetyków samorobionych. Po prostu wyobraź to sobie: Przelać oleje do jednej buteleczki i wymieszać. i to wszystko. A proporcje ustalasz sama. Przejrzyj oferte takich sklepów jak mazidla.com , biochemiaurody.pl .

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Korah naprawde?? bo mialam to od dluzszego czasu, nawet lubie miec to na buzi w umiarkownej ilosci ale zawze myslalam ze to duze zlo

Naprawdę. Zobacz też calą serię sun protection.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 22:47   #2419
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czyli podklad w plynie tez moze byc ok? kurcze fajnie, kiedys na mojej buzi wygladal on bosko (mowie o tym z recenzji wyzej) ostatno nie wyglada juz tak ok, ale wtedy mialam inny odcien moze to dlatego i wtedy mialam buzke jak marzenie
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 00:13   #2420
Just:)
Zakorzenienie
 
Avatar Just:)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 188
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Trochę z opóźnienień, ale dziękuję za pomoc.
Just:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 07:55   #2421
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE=Korah;25538345]Te sklady są nieciekawe, zwlaszcza ten Olay, dramat. Same silikony/ Co do podkaldu to sklad standardowy- zapychacz. Pomyśl o podkladach mineralnych albo Gosh. Są drozsze, ale też wydajne i lagodniejsze dla skóry. Z kremów to mogę Ci polecić fitomed tradycyjny nawilżajacy, albo Rossmann Babydream niebieska seria.

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------



Dziekuję Korah niestety w tych kremach jest Caprylic/Capric Triglyceride który mnie zapycha chyba nigdy nie znajdę właściwego kremu...
__________________
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 11:51   #2422
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam! Bardzo prosiłabym mądre głowy o rozszyfrowanie składu (głownie chodzi o składniki zapychające):

Martina Gebhardt krem szałwiowy:

Skład:

wyciąg ziołowy z szałwi*, melissy*, babki lancetowatej*, mięty* i oczaru wirginijskiego* (Aqua, Salvia Officinalis*, Melissae Officinalis*, Plantago Lanceolata*, Hamamelis Virginiana*), oliwa z oliwek* (Olea Europaea Oil*), wosk wełniany (Lanolin), wosk pszczeli* (Cera Flava*), masło shea* (Butyrospermum Parkii Butter*), masło kakaowe* (Theobroma Cacao Butter*) roslinna witamina E (Tocopherol), naturalny olejek eteryczny z szałwi*, olejek z drzewa herbacianego* i olejek z mirtu* (Aroma*) .
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 11:57   #2423
natiria
Raczkowanie
 
Avatar natiria
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 56
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

apropo olejków, to świetny pomysł, żeby robić je samemu. Ja aktualnie stosuję olejek z róży rdzawej (w składnikach jest napisane 100%) i jestem zachwycona. Zawsze ale to zawsze używałam kremów i bałam się, że olejek będzie tłusty itd.

ps. Dzięki za linki o kosmetykach mineralnych
__________________

natiria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 13:36   #2424
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah dzięki! Zorientuję się w kolorach gosha, może mi przypasi Minerałki z tego co się orientuję można kupić tylko przez net, a ja wolę jednak coś przetestować w sklepie, ale kto wie...Zwróciłam też uwagę na kremy tonujące np. lavery, nie zależy mi na silnym kryciu. Może wiesz coś w tym temacie? Postaram się o jakiś kompletny skład
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 16:30   #2425
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam.
Otóż używam (tak jak mi doradziłaś, dziękuję - poznikało mi wiele zaskórników) kremu nawilżającego pod makijaż i jest coraz lepiej, ale niestety w dalszym ciągu po kilku godzinach podkład mineralny "spływa" mi z twarzy (teraz po ok. 5h). I mam takie pytanie - czy bardzo zaszkodziłoby używanie raz w tygodniu kremu matującego? (kiedy mam zajęcia prawie cały dzień)?

A jeśli już to czy takiego (już go podawałam do analizy):
Galanea, Nawilżający krem matujący na dzień
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Hamamelis Virginiana, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha Extract, Oleanolic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Citrus Grandis Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Decyl Cocoate, Glyceryl Stearate, Canola Oil, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butyrospermum Parkii, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA

czy np. takiego:
Barwa, Siarkowa Moc, Antybakteryjny krem matujący
Skład: Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool

Co w ogóle sądzisz o tym kremie z Barwy?
No i który z powyższych jest gorszy? Czy oba są tragiczne?

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Bardzo przepraszam za post pod postem, ale interesuje mnie jeszcze jedna sprawa.
Która pomadka byłaby lepsza? (nawilżanie, ochrona ust)

Herba Studio, Tisane, Pomadka
Olea Europaea Oil, Sucrose Tetrastearate, Triacetate, Ricinus Communis Seed Oil, Petrolatum, Hydrogenated Cocoglucerides, Paraffin, Lanolin, Mel, Echinacea Purpurea & Melissa Officinalis Extract & Silybum MArianum Extract, Cera Alba, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Ethylhexyl Palmitate, Palmitoyl Oligopeptide, Tocopheryl Acetate, Sorbitan Isostearate, Ethyl Vanillin, Tribehenin, Propylparaben, Methylparaben.

Neutrogena, Sztyft do ust
Skład: Ricinus Communis, Paraffin, Cera Alba, Cetyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Cera Microcristallina, Candelilla Cera, Bisabolol, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Sulfate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Propylene Glycol, Farnesol, BHA, Propyl Gallate, Citric Acid, Parfum
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 17:12   #2426
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej,
szukam i szukam analizy tego kremu ale chyba jeszcze jej nie było....
chciałabym się dowiedzieć jak ogólnie prezentuje się skład tego kremu
i przede wszystkim czy jest zapychający i spowoduje wysyp okropności:

Sanoflore, Nectar Hydratant


Skład: Lippia Citriodora Water/Lippia Citriodora Leaf Water*, Hamamelis Virginiana Water/Witch Hazel Leaf Water*, Glycerin, Dicaprylyl Ether, Helianthus Annuus Seed Oil/ Sunflower Seed Oil*, Mentha Piperita Leaf Water/Peppermint Leaf Water*, Cocos Nucifera Oil/Coconut Oil, Aqua/Water. Glyceryl Stearate Citrate, Hudrogenated Vegetable Oil, Cetearyl Glucoside, Glyceryl Dibehenate, Benzyl Alcohol, Tribehenin, Stearic Acid, Xanthan Gum, Glyceryl Behanate, Parfum/Fragrance. Potassium Sorbate, Linalool, Chondrus Crispus (Carrageenan), Hydrolized Lupine Protein. Dehydroacetic Acid, Limonene, Arginine, Sodium Phytate, Arginine PCA, Tocopherol, Rosmarinus Officinalis Extract/ Rosemary Leaf Extract*, Citronellol, Citral, Geraniol, Cupressus Sempervirens Leaf/Nut Steam Oil*, Coumarin, Lavandulla Hybrida Flower Water*. Citric Acid. Palmitic Acid, Cetearyl Alcohol, Myristic Acid, Sodium Benzoate, Alcohol


* Składniki pochodzące z rolnictwa ekologicznego (Produkt certyfikowany przez ECOCERT)
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 17:56   #2427
Kropla milosci
Raczkowanie
 
Avatar Kropla milosci
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 98
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Serdecznie dziekuje!
Kropla milosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 10:32   #2428
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
czyli podklad w plynie tez moze byc ok? kurcze fajnie, kiedys na mojej buzi wygladal on bosko (mowie o tym z recenzji wyzej) ostatno nie wyglada juz tak ok, ale wtedy mialam inny odcien moze to dlatego i wtedy mialam buzke jak marzenie

Warto testować.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

[QUOTE=kasieńka_wieesz;255 61764]
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Te sklady są nieciekawe, zwlaszcza ten Olay, dramat. Same silikony/ Co do podkaldu to sklad standardowy- zapychacz. Pomyśl o podkladach mineralnych albo Gosh. Są drozsze, ale też wydajne i lagodniejsze dla skóry. Z kremów to mogę Ci polecić fitomed tradycyjny nawilżajacy, albo Rossmann Babydream niebieska seria.

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------



Dziekuję Korah niestety w tych kremach jest Caprylic/Capric Triglyceride który mnie zapycha chyba nigdy nie znajdę właściwego kremu...

Powinnaś wypróbowac te produkty, zwlaszcza, że cena do tego sklania. Capryle i trójglicerydy nie są najgorszymi zapychaczami, jeżeli sam produkt nie zawiera innych szkodliwych substancji.

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Witam! Bardzo prosiłabym mądre głowy o rozszyfrowanie składu (głownie chodzi o składniki zapychające):

Martina Gebhardt krem szałwiowy:

Skład:

wyciąg ziołowy z szałwi*, melissy*, babki lancetowatej*, mięty* i oczaru wirginijskiego* (Aqua, Salvia Officinalis*, Melissae Officinalis*, Plantago Lanceolata*, Hamamelis Virginiana*), oliwa z oliwek* (Olea Europaea Oil*), wosk wełniany (Lanolin), wosk pszczeli* (Cera Flava*), masło shea* (Butyrospermum Parkii Butter*), masło kakaowe* (Theobroma Cacao Butter*) roslinna witamina E (Tocopherol), naturalny olejek eteryczny z szałwi*, olejek z drzewa herbacianego* i olejek z mirtu* (Aroma*) .

Warto. Należy nakladać cienką warstwą. Sklad samo dobro. Ale przesadne ilości mogą przekarmić skórę.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Korah dzięki! Zorientuję się w kolorach gosha, może mi przypasi Minerałki z tego co się orientuję można kupić tylko przez net, a ja wolę jednak coś przetestować w sklepie, ale kto wie...Zwróciłam też uwagę na kremy tonujące np. lavery, nie zależy mi na silnym kryciu. Może wiesz coś w tym temacie? Postaram się o jakiś kompletny skład

Mineralki maja to do siebie, że przez internet można kupić próbki. Co do odcieni Gosha, to niech Cię nie przerażają, pięknie się stapiają z kolorytem cery, dopasowują. Nawet ten odcień Sunny nadaje sie dla bladolicych. Co do kremów tonujacych, to jak najbardziej będą odpowiednie, jednak też sklady są różne, nie zawsze dobre pod katem zapychania.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Witam.
Otóż używam (tak jak mi doradziłaś, dziękuję - poznikało mi wiele zaskórników) kremu nawilżającego pod makijaż i jest coraz lepiej, ale niestety w dalszym ciągu po kilku godzinach podkład mineralny "spływa" mi z twarzy (teraz po ok. 5h). I mam takie pytanie - czy bardzo zaszkodziłoby używanie raz w tygodniu kremu matującego? (kiedy mam zajęcia prawie cały dzień)?

A jeśli już to czy takiego (już go podawałam do analizy):
Galanea, Nawilżający krem matujący na dzień
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Hamamelis Virginiana, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha Extract, Oleanolic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Citrus Grandis Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Decyl Cocoate, Glyceryl Stearate, Canola Oil, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butyrospermum Parkii, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA

czy np. takiego:
Barwa, Siarkowa Moc, Antybakteryjny krem matujący
Skład: Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool

Co w ogóle sądzisz o tym kremie z Barwy?
No i który z powyższych jest gorszy? Czy oba są tragiczne?

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Bardzo przepraszam za post pod postem, ale interesuje mnie jeszcze jedna sprawa.
Która pomadka byłaby lepsza? (nawilżanie, ochrona ust)

Herba Studio, Tisane, Pomadka
Olea Europaea Oil, Sucrose Tetrastearate, Triacetate, Ricinus Communis Seed Oil, Petrolatum, Hydrogenated Cocoglucerides, Paraffin, Lanolin, Mel, Echinacea Purpurea & Melissa Officinalis Extract & Silybum MArianum Extract, Cera Alba, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Ethylhexyl Palmitate, Palmitoyl Oligopeptide, Tocopheryl Acetate, Sorbitan Isostearate, Ethyl Vanillin, Tribehenin, Propylparaben, Methylparaben.

Neutrogena, Sztyft do ust
Skład: Ricinus Communis, Paraffin, Cera Alba, Cetyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Cera Microcristallina, Candelilla Cera, Bisabolol, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Sulfate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Propylene Glycol, Farnesol, BHA, Propyl Gallate, Citric Acid, Parfum

Galanei nie kupuj. Okropny sklad. Barwę kup, nalożony 1-2 razy w tygodniu nie powinien zaszkodzić, ma dobry sklad, niestety niektórych wysusza na wiór. Co do pomadek, to obydwie są na równym poziomie, tzn nie zachwycają, zawierają konserwanty i zbędne wypelniacze, są jednak godne wypróbowania, bo zawierają odżywcze ekstrakty roślinne. Warto też przetestować pomadki Rossmann Alterra i Sylveco.

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
hej,
szukam i szukam analizy tego kremu ale chyba jeszcze jej nie było....
chciałabym się dowiedzieć jak ogólnie prezentuje się skład tego kremu
i przede wszystkim czy jest zapychający i spowoduje wysyp okropności:

Sanoflore, Nectar Hydratant


Skład: Lippia Citriodora Water/Lippia Citriodora Leaf Water*, Hamamelis Virginiana Water/Witch Hazel Leaf Water*, Glycerin, Dicaprylyl Ether, Helianthus Annuus Seed Oil/ Sunflower Seed Oil*, Mentha Piperita Leaf Water/Peppermint Leaf Water*, Cocos Nucifera Oil/Coconut Oil, Aqua/Water. Glyceryl Stearate Citrate, Hudrogenated Vegetable Oil, Cetearyl Glucoside, Glyceryl Dibehenate, Benzyl Alcohol, Tribehenin, Stearic Acid, Xanthan Gum, Glyceryl Behanate, Parfum/Fragrance. Potassium Sorbate, Linalool, Chondrus Crispus (Carrageenan), Hydrolized Lupine Protein. Dehydroacetic Acid, Limonene, Arginine, Sodium Phytate, Arginine PCA, Tocopherol, Rosmarinus Officinalis Extract/ Rosemary Leaf Extract*, Citronellol, Citral, Geraniol, Cupressus Sempervirens Leaf/Nut Steam Oil*, Coumarin, Lavandulla Hybrida Flower Water*. Citric Acid. Palmitic Acid, Cetearyl Alcohol, Myristic Acid, Sodium Benzoate, Alcohol


* Składniki pochodzące z rolnictwa ekologicznego (Produkt certyfikowany przez ECOCERT)

Polecam, sklad jest bardzo imponujący. Należy nakladać cieńką warstwą, bo krem jest bardzo odżywczy i może cerę latwo przekarmić.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-08 o 12:00
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 10:53   #2429
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah dziękuję że masz do mnie cierpliwość! Teraz spojrzałam na skład tego kremu z filtrem na kartoniku, wcześniej przepisałam z KWC i oczywiście na KWC był błędny! To dlatego nie przewidziałaś pewnie tego strasznego bielenia A jedna z różnic to taka że jest zinc oxide i to jeszcze przed titanum oxide Następnym razem przepiszę sobie w sklepie
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 13:55   #2430
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Galanei nie kupuj. Okropny sklad. Barwę kup, nalożony 1-2 razy w tygodniu nie powinien zaszkodzić, ma dobry sklad, niestety niektórych wysusza na wiór. Co do pomadek, to obydwie są na równym poziomie, tzn nie zachwycają, zawierają konserwanty i zbędne wypelniacze, są jednak godne wypróbowania, bo zawierają odżywcze ekstrakty roślinne. Warto też przetestować pomadki Rossmann Alterra i Sylveco.
Dziękuję. Jesteś cudowna.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:26.