Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-24, 09:07   #4111
burakcukrowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

miałam u góry kły wysuniete do przodu, jeden mniej a jeden bardziej, tak że mi już prawie na arge nachodził;/ a na dole jedynki i dwojki cofniete i 4 obrocona tak z 90 stopni..i w ogole tam to krzywizna była górę założyłam w maju 2006 a dół w czerwcu 2006, dołu już nie mam od tygodnia, góra 6 lipca. Miałam wyrywane dwie czwórki po prawej stronie i siódemkę lewą u góry. Symetria nie jest może idealna teraz, ale nie widać tego bo to bardzo drobne przesunięcie i powinno się poprawić jak wylezie 8 i prawej strony i dopcha reszte Ogólnie jestem zadowolona i tak jak jest mogłoby zostać
burakcukrowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 17:15   #4112
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

hej mogłby mi ktoś dac namiary na dobrego ortodontę w Warszawie? bardzo mi na tym zależy z góry dzięki
Surya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 20:57   #4113
Bloom=)
Przyczajenie
 
Avatar Bloom=)
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Rawa - piękne miasto
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Ja się pochwale, że mam aparat od 06.06.2007 ;] krótko ale czuć jak działa i jakie są wrażliwe jak się coś je ;/ Ale powiem Wam, że bardziej mnie bolało po separacji niż po założeniu aparatu. Co też mnie denerwuje że troche trudno jest myć ten aparat albo jak ktoś się zapomni i chce wycałować (np. kochająca babunia) potrafią mi się tak druciki poprzesuwać że łezki w oczkach staja =]

Ciekawa jestem jakie macie kolory gumek? Chwalcie się;P

Powodzenia dla tych co czekają na założenie
Bloom=) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 00:07   #4114
taramtaram
Raczkowanie
 
Avatar taramtaram
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 218
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Od dłuższego czasu chciałabym założyć aparat, teraz jestem na etapie poszukiwania ortodonty Chciałabym spytać , czy ktoś ma jakieś doświadczenie z klinika ortodontyczna w krakwie na ul karmelickiej lub wiecie o tym cokolwiek? I czy orientujecie się ile kosztuje tam aparat kosmetyczny? Jeżeli nie , czy któraś mogłaby polecić jakiegoś dobrego ortodontę w Krakowie? Strasznie chciałabym mieć już aparat , jednak bardzo sie boje ze trafie na jakiegoś ortodontę co albo będzie wydłużał czas leczenia , albo ze będę męczyć sie przez te parę lat a leczenie nic nie da lub wada się cofnie i w ogóle jestem pełna obaw ;( Dlatego chciałabym znaleźć się w naprawdę dobrych rękach '
Wiem ,że pewnie niejednokrotnie pisałyście o tym , najwyżej odeślijcie mnie do danej strony , ale do czytania jest naprawdę dużo. Już zaczęłam czytać wątek od początku , ale trochę mi to zajmie , a nie chciałabym jeszcze bardziej przeciągać założenia aparatu. Proszę o pomoc
taramtaram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 04:22   #4115
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

taramataram na pewno ktos ci tutaj pomoze don't worry
Bloom=) tez mnie bolalo nbardzoej od separacji niz od aparatu, tyle ze na 2 dzien z druciakiem to byl hardcore!
ale jka ci sie drucik przesuw?nie rozumiem...mi tam sie nic nie przesuwa...oprocz łuku ktory wysuwa sie z kazdym dniem coraz bardziej co mnie wkur...
ja mam niebiesko rozowe-na dzien dobry takie mam, wizyta 4 lipca nie wiem co wezme jade nad morze z Tż to moze wezme jeden kolorek;] morski
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 09:01   #4116
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

a z Warszawy nikt nikogo dobrego nie poleci??
Surya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 10:14   #4117
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Surya Pokaż wiadomość
a z Warszawy nikt nikogo dobrego nie poleci??
Poszukaj na forum gazety wyboczej forum.gazeta.pl i tam jest biała i czarna lista ortodontów. Tak samo tutaj też są takie listy - może Ci to jakoś pomoże
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-25, 10:20   #4118
Lii
Raczkowanie
 
Avatar Lii
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

taramtaram
Cytat:
Napisane przez Lii Pokaż wiadomość
Ja chodzę do Orthopraxis na ul. św. Benedykta, aparat noszę już miesiąc i jestem jak narazie bardzo zadowolona Aparat metalowy z mini zamkami kosztuje tam 1 600, założenie 100 zł, wizyta z aparatem z jednym łukiem 100 z dwoma 150. Jak widać ceny nie należą do najnizszych w Krakowie ale mam pewnośc że jestem pod dobrą opieką a to chyba bezcenne
Lii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 10:31   #4119
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Surya Pokaż wiadomość
a z Warszawy nikt nikogo dobrego nie poleci??
Ja się w Warszawie leczę, ale coraz mniej mi się ta babka podoba, więc nie polecam Ci.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 11:08   #4120
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

dzięki dziewczyny
Surya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 12:23   #4121
tewunia
Raczkowanie
 
Avatar tewunia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 111
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

a ja jednak zakladam aparacik teraz i nigdzie nie wyjezdzamale z drugiej strszkoda bo nie zobacze mego ukochanegopoza tym moja orto umowila mnie na wyciski dopiero na 20 sierpniazalamka ale moja mother nie popuscila i zadz z prosba czy nie da sie wczesniej tego zrobic wiec zmienila mi na 9 lipca bo pozniej idzie na urlopa jadnak te mamuski sa zdolene do wszystkiego
tylko teraz nie wiem czy ona mnie umowila na 9 lipca na wyciski czy wyciski i aparatmam nadzieje ze aparat tez wiec dziewczynki trzymajcie kciuki
tewunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-25, 12:59   #4122
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Wyciski to jest pierwszy etap diagnozowania wady i ona z tych wycisków zrobi dopiero model gipsowy szczęki. Zatem aparat pewnie założy Ci dopiero po urlopie...
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 17:39   #4123
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

a co jest potrzebne, żeby ortodonta mogł dobrac aparat? jakieś wyciski....ale to robi się u niego na miejscu chyba....kojarzy mi się, że jakies przeswietlenie...ale co jeszcze? i czy mozna to zrobic przed pierwsza wizyta u orto tak, zeby jak najszybciej mogl załozyć aparat? Mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi...jakby mi mógł ktoś tak krok po kroku opisac co trzeba robic bedę wdzięczna
Surya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 17:45   #4124
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Surya Pokaż wiadomość
a co jest potrzebne, żeby ortodonta mogł dobrac aparat? jakieś wyciski....ale to robi się u niego na miejscu chyba....kojarzy mi się, że jakies przeswietlenie...ale co jeszcze? i czy mozna to zrobic przed pierwsza wizyta u orto tak, zeby jak najszybciej mogl załozyć aparat? Mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi...jakby mi mógł ktoś tak krok po kroku opisac co trzeba robic bedę wdzięczna

pare stron wstecz wszystko bylo opisane co i jak po kolei czytanie nie boli ;]
najpierw musisz isc do orto, ona/ on zrobi wyciski i da skierowanie na przeswietlenia, zanosisz orto sobie mierzy tam wszystko szmery bajery i mowi co wymyslila czasem moze wstepnie od reki postawic diagnoze, ale dokladna dostaniesz dopiero po pomiarach no i przede wszystkim wszystkie zeby wyleczone musza byc. zalezy jak orto ma terminy bo jak sie wyrobi to spokojnie w miesiac powinno byc wszystko zrobione chyba, ze ma mega kolejki to gorzej, ale trzeba byc pozytywnej mysli
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 17:59   #4125
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
pare stron wstecz wszystko bylo opisane co i jak po kolei czytanie nie boli ;]
najpierw musisz isc do orto, ona/ on zrobi wyciski i da skierowanie na przeswietlenia, zanosisz orto sobie mierzy tam wszystko szmery bajery i mowi co wymyslila czasem moze wstepnie od reki postawic diagnoze, ale dokladna dostaniesz dopiero po pomiarach no i przede wszystkim wszystkie zeby wyleczone musza byc. zalezy jak orto ma terminy bo jak sie wyrobi to spokojnie w miesiac powinno byc wszystko zrobione chyba, ze ma mega kolejki to gorzej, ale trzeba byc pozytywnej mysli

dzięki wątek przeglądałam wyrywkowo sesje jeszcze mam i czytanie autentycznie mnie juz boli:P
Surya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 19:56   #4126
justyna509
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

cześć wszystim! dopiero teraz znalazłam sie na waszym forum choc juz prawie 2 lata nosze aparat.... szkoda ze wczesniej o tym nie pomyslałam! juz 3 lpca zdejmuja mi aparat! to tylko 8 dni!!! jestem szczesliwa! niby mi nie przeszkadza troche zekastwa na zebach ale nie moge sie doczekac jak ujrze w całej okazałości moje ząbki po 2- letniej przerwie Troche długo zajeło to prostowanie bo miałąm zeby powykrzywiane jak ***** teaz to juz inna bajka! sladu po 4 wyrwanych czwórkach nie ma- tzn ze luk nie ma miałam wystającą jedna troje- teraz jes cool! jestem happy!!!
"aparatkom" życze wytrwałości!!! czy sie opłaca tak męczyć? takkkkk! jeszcze si nie przekonałam na sobie ale za 8 dni wszystko bedzie jasne!!
justyna509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 05:37   #4127
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

JUSTYNKO A MASZ zdjecia z przed i pO???
mysle ze kazdy docenilby takie wstawienie foteczek dla porowniania
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 07:18   #4128
zlosnica85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 139
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

aaricia a ty gdzie się leczysz? Bo ja też jestem z wawy. Podaj chociaż adres.
zlosnica85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 09:17   #4129
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zlosnica85 Pokaż wiadomość
aaricia a ty gdzie się leczysz? Bo ja też jestem z wawy. Podaj chociaż adres.
Pytanie nie do mnie ale może cos pomogę na innym forum znalazłam namiary na dobrych ortodontów w Wawie zamieszczam linki

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...834256&v=2&s=0

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...370429&v=2&s=0

Na razie dla mnie aparat to tylko marzenie ale może uzbieram kaskę i kiedyś sie spełni....oby mi tylko motywacji nie zabrakło z moim słomianym zapałema swoja drogą...czemu to aż taka droga "przyjemność".....:confus ed:
Surya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-26, 11:20   #4130
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Właśnie wrociłam od orto Na 90% aparacik zakładam 6 lipca do wyrwania mam jeden ząb który jest mi ogólnie niepotrzebny ale nie będzie też luki bo jest w podniebieniu Całkowity koszt leczenia to u mnie 6400 ( w tym aparat i wizyty). Ale się cieszę !!
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 11:36   #4131
BehindHazelEyes
Przyczajenie
 
Avatar BehindHazelEyes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 17
GG do BehindHazelEyes
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

hej hej ja zakladam aparat juz za 3 dni ;D
jeje nie moge sie juz doczekac
nie wiem tylko jaki kolor gumeczek zalozyc, ale chyba wezme morskie
BehindHazelEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 11:42   #4132
BehindHazelEyes
Przyczajenie
 
Avatar BehindHazelEyes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 17
GG do BehindHazelEyes
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

hey hey ;]
ja aparat zakladam juz za 3 dni! yea;D
juz sie doczekac nie moge
nie weim tylko jaki kolor gumeczek wziasc, albo morski albo czerwony doradzcie cos :P
BehindHazelEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 11:47   #4133
BehindHazelEyes
Przyczajenie
 
Avatar BehindHazelEyes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 17
GG do BehindHazelEyes
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

bleee glupi net ;/ dwa razy mi sie wiadomosc dodala(pierwsza jest niewazna;D)
BehindHazelEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 12:11   #4134
nati193
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 23
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez justyna509 Pokaż wiadomość
cześć wszystim! dopiero teraz znalazłam sie na waszym forum choc juz prawie 2 lata nosze aparat.... szkoda ze wczesniej o tym nie pomyslałam! juz 3 lpca zdejmuja mi aparat! to tylko 8 dni!!! jestem szczesliwa! niby mi nie przeszkadza troche zekastwa na zebach ale nie moge sie doczekac jak ujrze w całej okazałości moje ząbki po 2- letniej przerwie Troche długo zajeło to prostowanie bo miałąm zeby powykrzywiane jak ***** teaz to juz inna bajka! sladu po 4 wyrwanych czwórkach nie ma- tzn ze luk nie ma miałam wystającą jedna troje- teraz jes cool! jestem happy!!!
"aparatkom" życze wytrwałości!!! czy sie opłaca tak męczyć? takkkkk! jeszcze si nie przekonałam na sobie ale za 8 dni wszystko bedzie jasne!!
Fantastycznie że juz ściągasz aparat. Ja nosze go już prawie 3 lata i z niecierpliwością czekam na dzień aż ortodontka mi powie że już niedługo ściągamy.Już mam dość noszenia aparatu 3 lata to strasznie długo.Już nie pamiętam jak to było bez aparatu. No ale za to efekt jest. Ząbki proste
nati193 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 12:13   #4135
nati193
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 23
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez BehindHazelEyes Pokaż wiadomość
hey hey ;]
ja aparat zakladam juz za 3 dni! yea;D
juz sie doczekac nie moge
nie weim tylko jaki kolor gumeczek wziasc, albo morski albo czerwony doradzcie cos :P
proponuję załozyć sobie te morskie. Czerwone nie wyglądają za ciekawie. Wiem z doświadczenai
nati193 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 12:54   #4136
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nati193 Pokaż wiadomość
proponuję załozyć sobie te morskie. Czerwone nie wyglądają za ciekawie. Wiem z doświadczenai
O. a ja chciałam sobie teraz czerwone założyć.
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 12:59   #4137
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

a ka planuje morskie bo nad morze jade
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 13:14   #4138
BehindHazelEyes
Przyczajenie
 
Avatar BehindHazelEyes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 17
GG do BehindHazelEyes
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

hm.. to chyba wezme morski bo tez nad morze jade
BehindHazelEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 13:35   #4139
wikakika
Rozeznanie
 
Avatar wikakika
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 614
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Ja przez caly czas nosze rózowe.gumeczki..fakt ze na poczatku eksperymentowalam z kolorami...ale najlepiej nosza mi sie rozowe
wikakika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 13:39   #4140
Bloom=)
Przyczajenie
 
Avatar Bloom=)
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Rawa - piękne miasto
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Smv, no właśnie widze że nie jestem sama =) ja mam przeplatanke drutami na tym aparacie a po środku jeden drut i potrafią mi się poprzesuwać jak za mocno ktoś mnie ucałuje Teraz wizyte bede mieć też 4 lipca i mi druty bedą wymieniać, myśle żeby teraz jasno różowe albo błekitne gumki założyć ale jeszcze to przemyśle.
Też byłam happy na myśl że będą mi zakładać ale teraz mam czasami nieodpartą chęć zdjęcia tego :/
Do tych co są jeszcze przed tym "zabiegiem" to nic nie boli baaa... ja nawet przysypiałam XD A jak coś chcecie więcej wiedzieć to wpisać w google "aparat ortodontyczny" i będziecie wszystko jasne.
Ja się powinnam zamknąć w granicach 4 tysięcy za wszystko. No, ale ja mieszkam w mniejszym mieście niż np. Warszawa i do tego mam aparat tylko na jeden górny łuk a na dole będę mieć ruchomy =)
Bloom=) jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.