Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-27, 19:30   #4171
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Isenia a ile zapłaciłaś za tą szczoteczkę?
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 20:17   #4172
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
taa lingwalny na jakims innym forum ktos go mial i zmienil w trakcie leczenia na zwykly mimo iz wiazalo sie z placeniem drugi raz za aparat ;] wiec tak jest od wewnatrz kosztuje okolo 5 tys za luk (chyba ze potanialy w co watpie), niewielu orto sie w to bawi, nie kazda wade mozna tym wyleczyc, kaleczy jezyk i utrudnia wymowe w duzym stopniu ;] po prostu szajs jakis i tyle ;]
słyszałam, że gwiezdy fundują sobie takie właśnie aparaty. dla mnie jest to nie do pojęcia to musi być okropnie niewygodne i z pewnością kaleczy język (ja mam standardowy aparat i też często obtarty język, co dopiero w takim od wewątz )

byłam dziś u orto. zmieniłam gumeczki na czerwone mówiła, że teraz dużo dziewczyn wybiera czerwany i tłumaczyła że któraś powiedziała, że czerwony jest teraz w modzie

no i zaczęły się jaja na 3 i 4 mam założone takie gumki (gorna 3 i 4 połączona z dolną 3 i 4) normalnie z tym jem i muszę przyznać, że nieźle sobie radzę. tylko okropnie dziwnie to wygląda... conajmniej jak by mi sie ślina w buzi ciągnęła
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 20:27   #4173
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

alufa te gumeczki to pewnie wyciągi I jak Twoim zdaniem wyglądają te czerwone gumki? Cekawa jestem
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 20:56   #4174
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
alufa te gumeczki to pewnie wyciągi I jak Twoim zdaniem wyglądają te czerwone gumki? Cekawa jestem
jak zwał tak zwał a czerwone gumki całkiem spoko. trudno mi sie do nich przyzwyczaić. tak samo jak do wyciągów czuję jak ciągną jak jadłam, miałam wrażenie, że mi zaraz szczęka wystrzeli mówie Wam ale przeżycia

Edytowane przez alufa
Czas edycji: 2007-06-27 o 20:58 Powód: oj ortografia :[
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 21:56   #4175
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

heh to powodzenia z wyciagami, bo maja tendencje do pekania i strzelania w niewinnych ludzi akurat jak sie rozmawia ^^ ja do wizyty mam jeszcze kupe czasu ;] hyh i tez polecam szczoteczki elektryczne z timerem ^^
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 22:06   #4176
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Dziewczyny, czerwone gumki są naprawdę super teraz mam je na ząbkach i baardzo mi się podobają niestety nie mogę wkleić zdjęcia, bo kabel do aparatu gdzieś zaginął...
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 05:14   #4177
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

hehe czerowny powiadacie...neee...jakos nie pdwazylabym sie jeszcze ale moze kiedys;D
a taka szczoteczka elekrtyczna ile ksztuje mniej wiecej kyurcze zainwestowałabym w taką bo jednak zwykla orala nie wyszoruje zebisk do konca...
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-28, 07:07   #4178
nusia2605
Rozeznanie
 
Avatar nusia2605
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 797
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałam,że nie wolno używać szczoteczek elektrycznych mając aparat stały.Szczotka ma być zwykła i z miękkim włosiem.Czy to prawda?????
nusia2605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 07:25   #4179
zlosnica85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 139
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

co wy opowiadacie o tych aparatach lingwalnych? Kto wam takich głupot nagadał????
Taki aparat wcale nie leczy języka bo jest specjalnie oszlifowany żeby nie był "kanciasty" to po pierwsze. A po drugie nie przeszkadza w mówieniu bo jest dwa razy mniejszy od mini metalu wiec na prawdę go nie czuć. A co do ortodontów to rzeczywiście jeśli ktoś jest partaczem to niech się lepiej za to nie zabiera. Dobry ortodonta powinien być na świezo z nowościami ortodontycznymi i znać się na takich rzeczach. Niekoniecznie wszyscy muszą od razu umieć leczyć takim aparatem bo jest to dużo trudniejsze niż zwykłym druciakiem ale na pewno nie powinni opowiadać takich głupot.
a cena to 3600 za jeden łuk a nie ponad 5000 i są to ceny z Warszawy więc podejrzewam że i tak najwyższe z możliwych, Dla porównania mój kryształ (1 łuk) kosztował 2500 zł a więc nie aż tak dużo mniej od lingwalnego.
zlosnica85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 08:45   #4180
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zlosnica85 Pokaż wiadomość
co wy opowiadacie o tych aparatach lingwalnych? Kto wam takich głupot nagadał????
Taki aparat wcale nie leczy języka bo jest specjalnie oszlifowany żeby nie był "kanciasty" to po pierwsze. A po drugie nie przeszkadza w mówieniu bo jest dwa razy mniejszy od mini metalu wiec na prawdę go nie czuć. A co do ortodontów to rzeczywiście jeśli ktoś jest partaczem to niech się lepiej za to nie zabiera. Dobry ortodonta powinien być na świezo z nowościami ortodontycznymi i znać się na takich rzeczach. Niekoniecznie wszyscy muszą od razu umieć leczyć takim aparatem bo jest to dużo trudniejsze niż zwykłym druciakiem ale na pewno nie powinni opowiadać takich głupot.
a cena to 3600 za jeden łuk a nie ponad 5000 i są to ceny z Warszawy więc podejrzewam że i tak najwyższe z możliwych, Dla porównania mój kryształ (1 łuk) kosztował 2500 zł a więc nie aż tak dużo mniej od lingwalnego.
oj ja w Gdańsku za jeden matalowy łuk płaciłam 1700 a w Wawie za jeden przezroczysty łuk zapłaciłabym również 1700 wiec to nie jest zawsze tak jak myślisz. a co to aparatów lingawlnych czy jak tam fachowo się na nie mówi to napewno sprawiają dyskomfort (przynajmniej na początku lecznia)

ja mam swój aparat 4 miesiące. wczoraj dostałam w prezencie wyciągi i koszmar z początków leczenie powrócił. nie mogę normalnie jeść

i mam pytanie odnośnie wyciągów:

co ile ja mam je zmieniać na nowe?? jak mi któryś pęknie lub jak się w jakiś sposób zużyje?
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 12:07   #4181
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nusia2605 Pokaż wiadomość
Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałam,że nie wolno używać szczoteczek elektrycznych mając aparat stały.Szczotka ma być zwykła i z miękkim włosiem.Czy to prawda?????
jest to nieprawdą , sama uzywam szczoteczki elektrycznej zresztą moja orto nie ma do tego przeciwskazań nawet sama uwaza że jest to duzo wygodniejsze i nie ma potrzeby uzywać wtedy innych małych szczoteczek do czyszczenia zakamarków, do takiej szczoteczki elektrycznej dokupuje się specjalną końcówke do aparatów ortodontycznych , ja osobiście nie wyobrazam sobie czyszczenia zębów zwykłą szczoteczką , po pierwsze zajmuje to duzo czasu a po drugie mam wrazenie że zęby sa niedoczyszczone więc szczotka elektryczna to dla mnie idealne rozwiązanie

Cytat:
Napisane przez Surya Pokaż wiadomość
a z Warszawy nikt nikogo dobrego nie poleci??
polecam klinikę Astermed ul.Bonifacego 92, w tej klinice zakładają aparaty z nowoczesnymi zamkami przy których nie ma potrzeby zakładania pierścieni ani robienia separacji. Jezeli chodzi o lekarza to ja się leczę u dr.Mrowiec, bardzo fajna babka.

Cytat:
Napisane przez Maricken Pokaż wiadomość
Własnie ja mam elektryczną brauna, i myślicie że będzie dobra jak mi założą aparat? Czy jednak trzeba kupić te końcówki specjalne? Poza tym nie wyobrażam sobie już teraz szorowania zwykłą szczotką bo bym się czuła "niedomyta" :P Ech we wtorek idę po "wyrok" w sprawie mojego leczenia
bedzie dobra tylko będziesz musiała dokupic do niej specjalna końcówke do aparatów ortodontycznych.

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-06-28 o 12:07 Powód: post pod postem
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-28, 12:31   #4182
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość

i mam pytanie odnośnie wyciągów:

co ile ja mam je zmieniać na nowe?? jak mi któryś pęknie lub jak się w jakiś sposób zużyje?
hmm mi orto kazala zmieniac codzien te wyciagi chyba ze ktorys peknie to tez trzeba wszystkie wymienic zeby naciag byl wszedzie taki sam

a elektryczna oral b zwykla taka to za 70 zl juz kupisz

a co do lingwalnych to nie wiem zlosnico gdzies sie naczytala ja mowie o wrazeniach osoby ktora nosila taki aparat, nie kazdy ortodonta sie w to bawi, bo pacjenci narzekaja i nie wszystko mozna tym leczyc zreszta teraz aparaty kosmetyczne (szafirki) sa prawie niewidoczne, wiec malo kto zaklada sobie cos takiego ;/
i nie musisz od razu byc taka nieprzyjemna ;/
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 13:34   #4183
calineczka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Hej Dziewczyny
W przeciwienstwie do większości z Was, ja dopiero mysle o założeniu aparatu W związku z tym mam do Was wielką prośbe.. Czy mozecie mi polecić jakiegos dobrego i w miare nie drogiego orto w okolicach Tarnowskich Gór, Gliwic, Zabrza, Bytomia itp? Bylabym wdzięczna, bo chce jak najszybciej dołączyć do grona zadrutowanych <lol>
Pozdrawiam
calineczka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 13:46   #4184
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

alufa tak jak powiedziała Kasiek wyciągi zmieniaj codziennie, a jak Ci się bardzo rozciągną, to nawet możesz częsciej. Ja mam aktualnie wyciągi latex-free i one jakoś tak się szybko rozciągają.

Kasiek pewnie masz na myśli Oral-b vitality? Jest w tej timer? A Ty jaką masz? Ciekwaska jestem, bo powoli zbieram się do kupna

Btw. po dwóch tygodniach od wizyty moja szpara pomiędzy 2 i 3 nadal jest gigantyczna (chyba ma 1mm) i nie chce się pomniejszyć, a mam łańcuszek. Nie może przedłużyć się mój czas noszenia aparatu, nie dopuszczę do tego. Wszystko jest nie tak jak powinno być ;(
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 13:54   #4185
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

apple nie martw sie! jakos to bedzie zabki czasami swiruja) wsio sie ulozy
zlosnico czemu takim tonem?
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 14:05   #4186
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

smv dzięki za słowa pocieszenia moje zęby ostatnio niestety coraz częściej świrują.
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 14:12   #4187
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

ok. dziękuje bardzo za odpowiedzi. zmienie sobie wieczorem i już tak do końca leczenia będę na nie skazana?
AppleGirl też niedawno narzekałam, że mam coś nie tak z zębami i dziąsłami ale po pewnym czasie to ustąpiło. większość kryzysów trzeba poprostu przeczekać
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 15:07   #4188
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Alufa wydaje mi się, że to czy będziesz już cały czas nosiła wyciągi jest sprawą bardzo indywidualną. Mogę Ci powiedzieć tylko, że ja noszę je już bardzo długo (może rok, albo więcej, teraz nie jestem w stanie powiedzieć ile ), ale z kolei nie cały dzień, tylko średnio 12h dziennie.

Niestety moim zdaniem u mnie takie kryzysy nie powinny się już zdarzać. Za 2-3 miesiące zdejmuję aparat, więc zęby powinny już siedzieć na swoim miejscu
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 17:28   #4189
BehindHazelEyes
Przyczajenie
 
Avatar BehindHazelEyes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 17
GG do BehindHazelEyes
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Aha no ja myslalam o Oral-B Vitality Precision Clean wydaje sie byc dobra i niedroga, i chyba na poczatek sprobuje takiej
a uzywasz zwyklych koncowek czy specjalnych do aparatow orto?
BehindHazelEyes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-28, 17:31   #4190
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
Isenia a ile zapłaciłaś za tą szczoteczkę?

Za cały zestaw dwie rączki, ładowarka, 8 końcówek(2wybielajace, 2zwykłe, 2do języka i 2jakieś takie wykałaczki) i futerał podrózny zapłaciłam309zł
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 17:41   #4191
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

hyh to tak jak moja szpara tez sie srednio zamyka, ale postepy widze ;] Apple wiesz ja srednio zuzywam szczoteczke w 3 tyg. wiec stwierdzilam ze szkoda mi kasy na cos drogiego i pewnego dnia czytaj niedawno byla promocja w lidlu ^^ i byly tanie szczoteczki elektryczne i koncowki do nich ;] wiec mam szczoteczke i w sumie 9 koncowek + jakis tam podrozne etui za w sumie 40 zl :P a taka porzadniejsza kupie jak zdejme zlom ^^
no i moja szczoteczka ma timer 2 minutowy ;] ale wlasnie taka najtansza oral b kupisz za okolo 70 zl choc wlasnie widzialam tez tansze tylko jakies kolorowe dla dzieci w kazdym razie nie krwawia mi dziasla i zeby sa lepiej doczyszczone i wiem kiedy mija 2 min i dzieki temu szoruje po rowno gore i dol ^^
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 17:54   #4192
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Kasiek rzeczywiście bardzo taniutko jak na taki zestaw, ja się jeszcze pomęczę zwykłą, ale mięsień prawej ręki chyba będę miała większy od drugiego - tyle serca wkładam w szorownie
mycie zębów tylko 4 minuty - moje marzenie
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 18:41   #4193
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

dziewczyny, ile razy myjecie zęby, po kazdym posiłku?
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 18:53   #4194
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Madziorka ja myję zęby po każdym posiłku, no chyba, że nie jestem w domu, wtedy myje jak wróce, ale to bardzo rzadko. Myję też czasami po słodyczach (jak mi się chce), albo po zjedzeniu/wypiciu czegoś farbującego. Podsumowując bardzo często myję zęby nigdy nie liczyłam ile razy dziennie, ale może poświęcę się kiedyś i policzę
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 19:43   #4195
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

hehe to ja nie jestem taka ambitna :P myje tylko po czyms co sie przykleja do zebow albo wlazi w zamki :P farbujacych rzeczy nie jem chyba, ze jagody :P ale zadnych zupek z proszku, kawy, ciemnej herbaty :P heh no mi tez mycie zajmuje wiecej niz 4 minuty bo 4 to tylko elektryczna pozniej przestrzenie moja jednopeczkowa, pozniej nitkowanie( koszmar ) i plyn do plukania ;]
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 19:55   #4196
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Tak sie naczytałam o tym mysciu zebów,ze zaraz skocze wyszoruje swojeOstatnio je troche zaniedbuje-albo mam duzo na głowie albo poprostu juz mam dosc metalu na zebach
__________________




sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 20:46   #4197
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

kasiek ja do farbujących rzeczy mogę zaliczyć wiele: sok z czerwonych pomarańczy, czekoladę (może nie farbuje ale brzydko wygląda na zamkach-nie chce się wypłukać :P), pomidory, keczup itp., truskawki, herbata (zwykła), czasami cappuccino itd. Wszystko to ze względu na bezbarwne gumki na porcelanie, bo kolorowych na metalu nic nie rusza
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 20:53   #4198
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

oj Apple co ty mowisz mi sie kolorowe zafarbowaly :P z niebieskich zrobily sie zielone a ze srebrych pomaranczowo dziwne :P ale to jeszcze za czasow gdy jadlam te wszystkie farbowane zupki i takie tam dziadostwo ^^ ja herbate pije zielona i biala niefarbujaca ^^ hah i taj nagorsze sa batony, ryz i salata zawsze doslownie zawsze musza mi wejsc w zamki i nigdy wyjsc nie chca :P a ostatnio tunczyk tez bezczelnie utknal i wyjsc nie chcial :P
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 20:53   #4199
tewunia
Raczkowanie
 
Avatar tewunia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 111
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

mam do as takie pytanko czy to prawda ze przed zalozeniem aparaciku trzeba miec wszystkie zabki zaleczone??a np.jesli cos mi sie bedzie dzialo pozniej to z zaleczeniem zabka mam czekac az mi aparat zdejma??
tewunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 21:38   #4200
magdolna
Przyczajenie
 
Avatar magdolna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2
GG do magdolna
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

cześć aparatki!
od tygodnia noszę aparacik na zębach, przestudiowałam to forum jak biblię żeby wiedzieć co i jak bardzo mi pomogło, zwłaszcza jak pisałyście że po 3dniach od założenia już nie boli, po pierwszego dnia myślałam że zwariuję i nie dam rady z tym całym złomem w buzi) ale już jest ok


Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
oj ja w Gdańsku za jeden matalowy łuk płaciłam 1700
Alufa a gdzie się leczysz? ja w Klinice Zdrowego Uśmiechu we Wrzeszczu
magdolna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.