Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-12-30, 21:58   #1231
paulagwiazda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraina wiecznych snów ^^
Wiadomości: 2 866
Dot.: Jaki stały aparat?

Jakbym zobaczyła u fajnego kolesia aparat to bym sie chyba w miejscu w nim zakochała xD

A tak na serio to u facetów aparat jest OK
__________________
paulagwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 22:21   #1232
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez SlaVeK Pokaż wiadomość
Cześć Piękne. to mój pierwszy post więc witam wszystkich.
mam pytanko co do aparatu stalego. Co sądzicie o aparacie stalym u faceta? jak to jest w dzisiejszych czasach przez Was odbierane? Bo w przypadku kobiety to jest dosc populatne i z tego co czytam to jest to dobrze postrzegane a nawet modne. Proszę o szczerą odpowiedz. pozdrowki
Mi aparat polecil wlasnie kolega, ktory sam nosi aparat metalowy juz prawie 2 lata i ząbki ma obecnie proste, a ortodonta musiał się nieźle nakombinować, bo wadę miał dość skomplikowaną.

Ja sama noszę aparat pół porcelanowy, pół metalowy (na tylne ząbki), ale tylko górny łuk dopiero miesiąc, ale przyzwyczaiłam się do niego bardzo szybko, po około 1 tygodniu. Nie spotkałam się z negatywną opinią znajomych, w sumie mało kto zauważył, ze mam aparat na zębach Mojemu chłopakowi również on nie przeszkadza.

A co ja mysle o aparacie u faceta: mysle ze to nie jest do konca kwestia mody, ze dziewczyny czesciej go zakladaja. Samo podjecie decyzji swiadczy o tym, ze dbasz o swoj wyglad i stan zebow ( bo przeciez prosty zgryz to nie tylko ladny usmiech, ale rowniez ulatwiona higiena). Przeze mnie jest to odbierane jak najbardziej pozytywnie.

Jakbys mial jakies pytania to pisz

Pozdrawiam
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-31, 16:05   #1233
kroolik125
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 34
Dot.: Jaki stały aparat?

Wszystkim Aparatkom dużo szczęścia w Nowym Roku, żeby nam się ząbki szybko prostowały
kroolik125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-31, 19:25   #1234
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez kroolik125 Pokaż wiadomość
Wszystkim Aparatkom dużo szczęścia w Nowym Roku, żeby nam się ząbki szybko prostowały
nawzajem i dołanczam się do życzeń
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-01, 14:06   #1235
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Jaki stały aparat?

No, annfas, o tym pisałam... ;] nie ważne jak to się zwie, ważne, że każdy wie o co chodzi i wazne, ze pomaga ;P [ tzn te paski wosk etc. ]
U facetów aparat... hmm... to zależy tylko od Ciebie, ale lepiej założyć aparat, pocierpieć troche itp. A jak masz sie spodobać dziewczynie to nie tylko dzięki wyglądlowi, ale dzięki charakterowi Pomyśl sobie, że dziewczyna, która np. olała Cie, bo miałes aparat, potem będzie tego żałować, jak już Ci ten aparat sciągną... :P:P
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-01, 14:19   #1236
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Cytat:
Napisane przez elwirka:D Pokaż wiadomość
inaxx jaki to jest aparat szafirowy??....Shazney to prawda ze jak sie piaskuje to on szybciej zolknieje??
Witaj elwirko w nowym roku! Wszystkiego dobrego !

W ogóle nie wiem po co piaskować aparat ? Doskonale można sobie samemu poradzić z jego czyszczeniem. Czy szybciej żółknie po takim piaskowaniu? Nie mam pojęcia. Ja nie piaskuję, mija 3 miesiąc od kiedy mam aparat i nic się nie przebarwiło.

A aparat szafirowy to również aparat estetyczny. Ma przezroczyste zamki wykonane z monokryształów szafiru.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-01, 14:30   #1237
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez kroolik125 Pokaż wiadomość
Wszystkim Aparatkom dużo szczęścia w Nowym Roku, żeby nam się ząbki szybko prostowały
Dziękuję. Ja również życzę Tobie oraz innym Aparatkom wszystkiego co najlepsze w 2007 roku!

Uwielbiam swój aparat. Na górze mam już ładnie wyprostowane ząbki, na dole tylko jest jedna wada - ząbek stoi w poprzek i minie troszkę czasu aż wyjdzie na prostą .
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-01, 17:22   #1238
elwirka:D
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Witaj elwirko w nowym roku! Wszystkiego dobrego !

W ogóle nie wiem po co piaskować aparat ? Doskonale można sobie samemu poradzić z jego czyszczeniem. Czy szybciej żółknie po takim piaskowaniu? Nie mam pojęcia. Ja nie piaskuję, mija 3 miesiąc od kiedy mam aparat i nic się nie przebarwiło.

A aparat szafirowy to również aparat estetyczny. Ma przezroczyste zamki wykonane z monokryształów szafiru.

aha...no to nie ma różnicy w zwykłym estetycznym a szafirowym...?...dzieki za życzeniai wzajemnie.
elwirka:D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-01, 17:42   #1239
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Są różne rodzaje aparatów estetycznych, a raczej materiały z których są wykonane. W wyborze najlepiej doradzi Ci Twój ortodąta.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-01, 18:02   #1240
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: Jaki stały aparat?

w sobote orto zalozyla mi gumki speracyjne. zeby mnie troszke bola. do tego nie moge normlanie gryzc, takie zeby mam obolale. i wkurza mnie te mam cos miedzy tymi zebami, yh jak to mnie wkurza ! juz chyba nie kce tego aparatu. przez te gumki nie moge sie na niczym skupic tylko wciaz mysle o tym ze mam cos pomiedzy tymi zebami i ze mnie boli. a co dopieor jak bede miec aparat!? (ktory bede miec zakladany za tydz 8 stycznia). a tu sesja za pasem, ech....
truskava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-01, 22:19   #1241
sawek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Przasnysz
Wiadomości: 27
GG do sawek90 Send a message via Skype™ to sawek90
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez truskava Pokaż wiadomość
w sobote orto zalozyla mi gumki speracyjne. zeby mnie troszke bola. do tego nie moge normlanie gryzc, takie zeby mam obolale. i wkurza mnie te mam cos miedzy tymi zebami, yh jak to mnie wkurza ! juz chyba nie kce tego aparatu. przez te gumki nie moge sie na niczym skupic tylko wciaz mysle o tym ze mam cos pomiedzy tymi zebami i ze mnie boli. a co dopieor jak bede miec aparat!? (ktory bede miec zakladany za tydz 8 stycznia). a tu sesja za pasem, ech....
Truskava spooko Też przy gumkach ból był nie do zniesienia, potem aparat to mały pikuś. Przy aparacie bardziej mogą boleć Cię policzki od wewn. strony od podrażnienia przez metalowe części aparatu - polecam już uzbroić się w wosk ortodontyczny, aby później nie czekać na jego dostarczenie. Koniecznie już pierwszej nocy go załóż, ja tak zrobiłem i nie żałuję.

Paweł - aparat od 2 tygodni i 3 dni
__________________
serdecznie pozdrawiam,
Paweł
sawek90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-02, 06:18   #1242
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez kroolik125 Pokaż wiadomość
Zakladalam wosk, w pierwszych dniach w ogole nie moglam bez niego zyc
ale czy musze go zakladac przez te dwa lata??

I kolejna sprawa takze KU PRZESTRODZE...Mialam zalozone sliczne perlowe gumeczki,w ogole nie bylo ich widac. Wszystko bylo dobrze az zjadlam zupke chinska i nie umylam od razu zabkow (w koncu to tylko zupa). Umylam je po 1,5 godz. i gdy sie wyszczerzylam przed lustrem,zeby sprawdzic czy wszystko ok. zobaczylam, ze moje sliczne kiedys-niewidoczne gumeczki zafarbowaly na kolor cytrynowy i to nie wszystkie, tylko na gorze z przodu i z lewej strony!!
Az swieca jak fluoryscencyjny zolty!!!

Mylam 10 min. pasta wybielajaca,ale nie pomoglo. Czy macie na to jakis sposob, bo u orto bede dopiero za miesiac!!??!!
Ja do porcelanowych zamków zakładam teraz jasnosrebrne gumki Nie ma sposobu żeby te przeźroczyste nie zółkły Srebrne wyglądają zdecydowanie lepiej i wcale się nie przebarwiają
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 17:55   #1243
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Ja mam przeźroczysty wykonany z porcelany od roku (mówię mu pa,pa juz za tydzien ;]) i jakoś nigdy mi się żaden zamek nie odkleil...
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-03, 14:41   #1244
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: Jaki stały aparat?

Wlasnie przeczytałam na jakimś forum, że po wyrwaniu zębów zmieniają się rysy twarzy... zauważyłyście coś takiego u siebie??

Dziś wyrwałam ostatnią piątkę... Przed pięćdziesiątką nie dam sobie juz wyrwać żadnego zęba :P
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-03, 15:19   #1245
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Jaki stały aparat?

ja mialam wyrwane 4 zeby do aparatu i nic takiego nie zauwazylam rysy sa jak byly ;]
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-03, 17:27   #1246
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Jaki stały aparat?

Tak, u mnie trochę się zmieniły rysy twarzy Ale tylko troszke i na lepsze
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-03, 17:36   #1247
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: Jaki stały aparat?

A jak się zmienily?
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-03, 17:51   #1248
paulagwiazda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraina wiecznych snów ^^
Wiadomości: 2 866
Dot.: Jaki stały aparat?

Weźcie nic mi nie mówicie, bo ja będę musiała wyrwać dwie osemki :beczy: xd

Ale to nie teraz na szczęście ... ufff
__________________
paulagwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-03, 18:02   #1249
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: Jaki stały aparat?

Ja mam wyrwane wszystkie ósemki i piątki. I czuję się z tym źle Nie wiem czy nie lepiej było zostawić te krzywe zęby niż się decydować na rwanie... Boje się szpar, i wszelkich innych powikłań związanych z usuwaniem zębów Obym tylko w przyszłości nie żałowała tego kroku
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-03, 18:25   #1250
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Jaki stały aparat?

IraKlara, ortodonta zrobi już tak, że nie bedzie żadnych szpar. Ja miałam taki problem, że mam za mało zebów na dole (beznadziejny stomatolog wyrwał mi 'mleczaczki', no bo przecież jak jest mała dziurka to po co leczyć, lepiej wyrwać- a były to zęby stałe!!!!!!!!).
A teraz mam zsuniete i jest ok. Tylko niestetyy są bardzo narażone na rozsuwanie się, dopóki nie urosną ósemki i juz widzę tego konsekwencje :/
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-03, 22:42   #1251
kroolik125
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 34
Dot.: Jaki stały aparat?

Dzieki Ninedin. Na szczescie po dwoch dniach regularnego stosowania pasty wybielajacej, paskudny barwnik z tej wstretnej zupki chinskiej zniknal i moje gumeczki znow sa perlowe

Ale mam nauczke, naprawde zrozumialam jaki to syf te zupki, nigdy wiecej nie wezme ich do ust
kroolik125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 05:51   #1252
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Jaki stały aparat?

Mi się zmieniły rysy twarzy po wyrwaniu Zmiana jest na plus
kroolik125 mi jak się zafarbowały tak niczym to nie chciało zejsc
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 16:08   #1253
kroolik125
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 34
Dot.: Jaki stały aparat?

Dzisiaj w nocy odkleil mi zamek, a najblizsza wizyte mam dopiero pod konca miesiaca. I nie wiem co mam zrobic,bo moja ortodontka jest w innym miescie i czy koniecznie musze od razu przyklejac ten zamek, czy moze moge poczeakc te 20 dni???

I druga sprawa. Zastanawiam sie czy nie mam zle zalozonego aparatu, poniewz caly czs nie moge zamknac zgryzu (myslalam,ze to paru dniach minie,ale jednak-nie). W dzien nie stanowi to wiekszego problemu, ale w nocy, gdy nie mam nad tym kontroli, zryzg mi sie troche na sile zaciska...i wlasnie dlatego dzis odkleil mi sie ten zamek,bo obudzila sie jak szczeki mi sie scisnely i poczulam,ze cos jest nie tak...

Blagam o Wasze komentarze, czy tez tak mialyscie, albo czy jest na to jakis sposob!
kroolik125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 17:55   #1254
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Jaki stały aparat?

Krooliku125, zęby nie ustawiaja się aż tak szybko. Mi na początku też "nie pasowały" do siebie. Dopiero gdzieś po miesiącu poukładały się i szczęki znowu normalnie się zaciskały. Cierpliwości. Podobnie jak Ciebie, bardzo mnie to niepokoiło. Pytałam na róznych forach, "czy to normalne?" i otrzmywałam właśnie takie odpowiedzi, jaką dałam teraz Tobie.
Co do odklejonego zamka, nic się nie stanie przez te pare tygodni.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 18:48   #1255
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Jaki stały aparat?

dziś założyłam kryształowy aparacik na górę i jest...śliczny, naprawdę! teraz usuwanie dolnych ósemek i aparacik na dół - też kryształowy
p.s. narazie nic mnie nie boli, nie obciera i nie dokucza, ciekawe jak będzie jutro
jucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 19:36   #1256
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Jaki stały aparat?

Po prostu miałam kły tak bardziej u góry, tzn wyzej położone niż normalnie, nie mogłam się uśmiechać itp - jak ściągałam wargi w dół to było je widac przez skórę ;/ (kapa troche, ale cóż :P teraz juz tego nie ma )

Też nie miałam od razu idealnego zgryzu, bo po to jest zakładany aparat :P Teraz jest już ok, ząbki są dopasowane

Kryształowe, porcelanowe itp są naprawdę fajne Choć mi to trudno przyznać, bo bardzo chcę się pozbyć już tego aparatu, będzie mi go troche brakować...
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 20:50   #1257
kroolik125
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 34
Dot.: Jaki stały aparat?

Dzieki Ewka. -bardzo mnie uspokoilas, kamień spadł mi z serca

A czy macie moze jakis sposob,zeby we snie zeby sie tak nie zaciskaly, bo obawiam sie ze systematycznie beda mi odpadac kolejne zamki od tego nacisku?
Podobno sa jakies "szyny", ktore sie wklada na noc. Czy slyszalyscie,albo moze macie cos takiego???
kroolik125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 21:00   #1258
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Jaki stały aparat?

no to dzisiaj sobie ortodontka poszalała... zęby mnie bolą nawet przy płukaniu czy zęby zawsze tak mocno bolą przy zmianie łuku (dzisiaj mi założyła nowe druty)?
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-05, 08:31   #1259
sawek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Przasnysz
Wiadomości: 27
GG do sawek90 Send a message via Skype™ to sawek90
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
no to dzisiaj sobie ortodontka poszalała... zęby mnie bolą nawet przy płukaniu czy zęby zawsze tak mocno bolą przy zmianie łuku (dzisiaj mi założyła nowe druty)?
No tak, bo zwykle zmienia się drut na grubszy czyli działający z większą siłą.


A co do zamków u kroolik125 to ta sama ortodontka powiedziała mi, żeby zameczków nie połykać, schować do folióweczki i przynieść na następną wizytę.
__________________
serdecznie pozdrawiam,
Paweł
sawek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-05, 14:31   #1260
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Jaki stały aparat?

ja tez pragne miec staly aparat ale troche to potrwa zanim uzbieram kase ...








zapraszam na forum pomozcie sie nam rozkrecic http://aparatki123.p2a.pl/index.php
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:20.