Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-12, 19:14   #2731
Tysia129
Przyczajenie
 
Avatar Tysia129
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 14
Cool Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

hehe juz sie nie moge doczekac aparaciku no zeby tak przyspieszyc czas kurcze ale wam zazdroszxcze tym co juz go maja!!!!!!
_________________________ _________________________ __________________
szukam eliksiru na przyspieszenie czasu
Tysia129 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 19:47   #2732
RoXi_7
Zadomowienie
 
Avatar RoXi_7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 193
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez devi Pokaż wiadomość
problemy z gryzieniem są ponieważ hyrax jest przymocowany na zębach, znaczy ten taki plastik jest nałożony na zęby. zobacz sobie na tym zdjęciu: http://www.johnsdental.com/images/or...ed%20Hyrax.JPG

w mówieniu przeszkadza bardzo :/ nie dość że się sepleni to na początku się pluje i ma problemy z połykaniem śliny :/

w ogóle się nie przyzwyczaiłam nosiłam go 3 miesiące a co się już zaczynałam przyzwyczajać to mi odpadał i miałam mocowany ponownie :/

Uuu to teraz się trochę wystraszyłam... mam nadzieję, że się do niego przyzwyczaję i będę mówiła w miarę normalnie
__________________
02.03.2007 r.
14.02.2011 r.
18.08.2012 r.
RoXi_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 19:51   #2733
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

ej wiecie co... bylam dzis u orto zmiana gumek(na bezbarwne) i lukow... wracam do domu i co zrobilam? oczywiscie szczotkuje zeby ale chyba za mocno bo mi gumka z jedynki chyba spadla bo jej nie ma myslicie ze cos sie stanie?bedzie mniejszy nacisk na tą jedynke?gorzej bedzie dzialac?
podobno gumki trzymaja mocniej łuk i on lepiej dziala... co zrobic? nastepna wizyta za m-c....
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 20:21   #2734
Lii
Raczkowanie
 
Avatar Lii
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Mi jeszcze się nie zdarzyło żeby mi gumka spadła ale moja orto mi powiedziała że jeżeli by mi spadła właśnie gdzieś na przodzie to mam się do niej zgłosić a jeżeli gdzieś z tyłu to mam się nie przejmować Może po prostu zadzwon i się spytaj co masz zrobić

I pisz na bieżąco jak się noszą bezbarwne gumki bo jestem ciekawa może też sobie w przyszłości takie sprawie .
Lii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 20:25   #2735
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

koleznakom jak spadlauy gumki to sie nic nie dzialo...na kolejnych wiztych zakldaly...kurcze u mnie jeszcze 34 dni:P heh odliczam mocno

niedlugo wyrywam żebiska (( brrr boje sie
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 20:34   #2736
kasiaaa21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Lii dziekuje
szukałam strony ale chyba nie maja, ale znalazlam nr i jak cos to przedzwonie
kasiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 20:40   #2737
Lii
Raczkowanie
 
Avatar Lii
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Mają
http://orto-praxis.com.pl/index.html
Tylko ta strona taka marna wiele się z niej nie dowiesz
Lii jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-12, 20:55   #2738
Agatka:D
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Kiedys Andziulek czy cos w tym stylu juz dobrze nie pamietam kto to był także bez urazy....pisałaś, że pierścienie uwierają Cię w język i jest on pokaleczony ja mialam kiedyś podobny problem to było okropne tylko, że u mnie ortodątka zmienijąc łuk zamało uucieła go styłu i tak mnie uwierał że miałam tak pokaleczony policzek od wewnątrz że aż taki płat mi odchodził. Chciałam go jakoś zagiąc ale nie moglam za bardzo i cały miesiąc musiałam tak sie męczyc strasznie bolało. Później bo ucienciu dopiero wyczytałam, że najlepiej jest wziąść troche gumy do żucia i przykleic z tyły. Takze przed zwjśćiem z fotela dobrze sprawdzajcie czy drut jest wystarczajaco ucięty

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
ej wiecie co... bylam dzis u orto zmiana gumek(na bezbarwne) i lukow... wracam do domu i co zrobilam? oczywiscie szczotkuje zeby ale chyba za mocno bo mi gumka z jedynki chyba spadla bo jej nie ma myslicie ze cos sie stanie?bedzie mniejszy nacisk na tą jedynke?gorzej bedzie dzialac?
podobno gumki trzymaja mocniej łuk i on lepiej dziala... co zrobic? nastepna wizyta za m-c....
Słuchaj Agii mi tez kiedyś zsuneła się gumeczka że mi tak wisiała na łuku, ale jak zadzwoniłam do ortodątki to powiedziała, że nie musze przyjeżdzać nie jest to, aż tak straszne nadrobi się za miesiąc

Cytat:
Napisane przez Lii Pokaż wiadomość
Mi jeszcze się nie zdarzyło żeby mi gumka spadła ale moja orto mi powiedziała że jeżeli by mi spadła właśnie gdzieś na przodzie to mam się do niej zgłosić a jeżeli gdzieś z tyłu to mam się nie przejmować Może po prostu zadzwon i się spytaj co masz zrobić

I pisz na bieżąco jak się noszą bezbarwne gumki bo jestem ciekawa może też sobie w przyszłości takie sprawie .
Co do bezbarwnych gumeczek to na początku cały czas takie nosiłam, ale po pewnym czasie stwierdziłam, że one troche żółknął od jedzenia i wogóle więc zęby wyglądają na żółtsze;/

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-04-13 o 07:13 Powód: post pod postem!!!
Agatka:D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 22:06   #2739
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lii Pokaż wiadomość
Mają
http://orto-praxis.com.pl/index.html
Tylko ta strona taka marna wiele się z niej nie dowiesz
Ja w orto praxis byłam umowiona u pani dr Zalewskiej - bardzo polecana jest
Tez byłam umowiona do niej na wizyte a takze u doktor Elżbiety Mycek-Stopka z ODONTOS(u tej orto moje koelzanki zakładały porcelane a druga zakładała kryształ-bardzo zadowolone sa) ale ja wkoncu tam na wizyty nie poszłam i wybrałam sie do orto w moim miescie.
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 07:15   #2740
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
No właśnie, właśnie I u Ciebie skończyło się na kryształkach.
U mnie chyba też tak będzie zdaje mi się.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 14:32   #2741
Mysia_Pysia
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_Pysia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 523
Wyślij wiadomość przez ICQ do Mysia_Pysia GG do Mysia_Pysia Send a message via Skype™ to Mysia_Pysia
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

A ja wczoraj byłam u dentysty. Miałam mieć wyrywany jeden ząb. Ale dentystka powiedziała, żeby skonsultować się jeszcze z innymi ortodontami, w celu upewnienia się, czy wyrwanie tych 4 zębów jest konieczne...

Więc w następnym tygodniu wybieram się na wizytę do dr Barbary Herud.

Wcześniej byłam u pani Ireny Grodzkiej.

Cóż... mam jakąś malutką nadzieję, że mi się "upiecze" to wyrywanie zębów... Malutką...
__________________
"Najwspanialsza rzecz na świecie, to siedzieć na końskim grzbiecie..."


Mysia_Pysia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-13, 14:36   #2742
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

ok dzieki chyba poczekam bez tej gumki
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 15:10   #2743
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

nikt mi nie odpowie?
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 15:19   #2744
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

sawa_sawa nie pamiętam dokładnie ile czasu się goi rana po wyrawaniu zęba bo było to bardzo dawno (ok.1,5 ruku temu) ale chyba gdzieś ok. 2 tygodni
dodam jeszcze, że ja nic nie płaciłam za wyrywanie, bo to chyba było na kasę chorych

aparat nie jest okropny idzie się do niego przyzwyczaić

jeśli będziesz miała metalowy to mogą ci się tylko przebarwiać gumki
ja osobiście noszę albo przezroczyste albo koloru zęba. Raz miałam różowe to odbarwiły mi się, więc terz już nie kombinuję, chyba że w wakacje zaszaleję (jeśli będę jeszcze miała aparat )

głowa do góry
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 15:54   #2745
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

ja noszę od stycznia kryształki i miałam narazie 2 wizyty kontrolne, dwa razy też miałam zakładane gumki przezroczyste. Nie polecam, okropnie żólkną, co by się nie jadło i jak często czyściło/myło ząbki. Zaznaczam, że nie palę!
Dziś dzwoniłam do kliniki, ale orto już nie było. Zadzwonię w poniedziałek i poproszę o zmianę, ale już na pewno nie przezroczyste o nie
jucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 17:20   #2746
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
sawa_sawa nie pamiętam dokładnie ile czasu się goi rana po wyrawaniu zęba bo było to bardzo dawno (ok.1,5 ruku temu) ale chyba gdzieś ok. 2 tygodni
dodam jeszcze, że ja nic nie płaciłam za wyrywanie, bo to chyba było na kasę chorych

aparat nie jest okropny idzie się do niego przyzwyczaić

jeśli będziesz miała metalowy to mogą ci się tylko przebarwiać gumki
ja osobiście noszę albo przezroczyste albo koloru zęba. Raz miałam różowe to odbarwiły mi się, więc terz już nie kombinuję, chyba że w wakacje zaszaleję (jeśli będę jeszcze miała aparat )

głowa do góry
hejo ja tez wyrywam 2 czwórki ale dopiero z atydzien i za dwa tyg robie sobie tydzien przerwy mjuedzy wyrywaniem, niesamowicie sie boje ( boje sie wyrywania, a aparatu sie doczekac nie moge juz

z tym wyrywaniem zebow to jest tak: do 7 mm wysunieta szczeka górna do przodu-zębów sie nie usuwa, a na dole do 3 mm....i tu do 3mm sie usuwa. ja mam 10 mm u góry i 0 na dole...wiec musze rwac. robie tez góre bo na dół nie stac mnie zwlaszcza ze aparat funduje sobie sama,,,przynajmniej wieksza sume;]

wlasnie jaki kolor gumek wyglada fajnie?

POCIESZCIE NAS ZE WYRYWANIE ZEBA NIE BOLI,,,ja juz nie spie od 2 dni bo sn mi sie co noc dentsyta sadysta;/ brr

i jeszcze jedno...jak wygladaja te pierscienie całe? zaklada sie je na zeby trzonowe to wiem, ale w jaki sposob?caly zab jest w zelastwie? czy tylko dookola?

Edytowane przez smv
Czas edycji: 2007-04-13 o 17:41
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 17:27   #2747
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

jucha a ile ty juz masz bezbarwne? bo ja dopiero 2 dzien
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 17:28   #2748
RoXi_7
Zadomowienie
 
Avatar RoXi_7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 193
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

No to jestem już po założeniu aparatu... Zakładanie jednego łuku i hyraxu trwało 1 h. Przez to, że gumeczki separacyjne wyleciały wcześniej niż powinny moja orto musiała się dość długo męczyć z założeniem pierścieni Zęby mnie strasznie bolą i nic nie mogę jeść Bardzo bym prosiła, żeby ktoś mi powiedział czy z hyraxem da się w ogóle jeść? i cokolwiek gryźć? A jak tak to po jakim czasie? I na dodatek przez 2 tyg mam nosić taka maskę twarzową aż 14 h na dobę Ogólnie dziwnie się czuję z aparatem, może nawet nie, że z aparatem ale z hyraxem
__________________
02.03.2007 r.
14.02.2011 r.
18.08.2012 r.
RoXi_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 17:37   #2749
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

maskę twarzową ??? co to jest??? i po co to jest?
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-13, 18:21   #2750
RoXi_7
Zadomowienie
 
Avatar RoXi_7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 193
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
maskę twarzową ??? co to jest??? i po co to jest?
Na jakiejś stronce pisze tak:
"Aparat ten stosujemy u pacjentów najczęściej w okresie wzrostu. Służy on do wspomagania doprzedniego wzrostu szczęki np. w sytuacjach kiedy przednie zęby górne są schowane za zębami dolnymi"

W prawdzie moje górne zęby nie są schowane za dolnymi, ale ortodontka mówiła, że górne powinny bardziej nachodzić na dolne, dlatego dała mi tą maskę Denerwuje mnie troszkę, bo wrzyna mi sie w usta

A na dole zdjęcie tej maski
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maskatw.jpg (18,6 KB, 54 załadowań)
__________________
02.03.2007 r.
14.02.2011 r.
18.08.2012 r.
RoXi_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 18:33   #2751
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

nie no niezly wynalazek
a ty w tym po domu chodzisz czy musisz caly czas?
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 18:38   #2752
RoXi_7
Zadomowienie
 
Avatar RoXi_7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 193
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
nie no niezly wynalazek
a ty w tym po domu chodzisz czy musisz caly czas?
Mam w tym chodzić 14 h na dobę, więc tak z 8 h będę w nim spała, a 6 pozostałych to muszę po domu chodzić, bo nigdy bym w tym nie wyszła 'do ludzi' Wyglądam jak kosmita, tak skomentował mnie mój tato
__________________
02.03.2007 r.
14.02.2011 r.
18.08.2012 r.
RoXi_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 19:52   #2753
binia
Przyczajenie
 
Avatar binia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lii Pokaż wiadomość
Ja chodzę do Orthopraxis na ul. św. Benedykta, aparat noszę już miesiąc i jestem jak narazie bardzo zadowolona Aparat metalowy z mini zamkami kosztuje tam 1 600, założenie 100 zł, wizyta z aparatem z jednym łukiem 100 z dwoma 150. Jak widać ceny nie należą do najnizszych w Krakowie ale mam pewnośc że jestem pod dobrą opieką a to chyba bezcenne
czesc Lii
Czy można wiedzieć u kogo się leczysz?
__________________
Miłe słowa są jak plaster miodu, słodyczą dla duszy i lekarstwem dla ciała.
binia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 20:06   #2754
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez RoXi_7 Pokaż wiadomość
No to jestem już po założeniu aparatu... Zakładanie jednego łuku i hyraxu trwało 1 h. Przez to, że gumeczki separacyjne wyleciały wcześniej niż powinny moja orto musiała się dość długo męczyć z założeniem pierścieni Zęby mnie strasznie bolą i nic nie mogę jeść Bardzo bym prosiła, żeby ktoś mi powiedział czy z hyraxem da się w ogóle jeść? i cokolwiek gryźć? A jak tak to po jakim czasie? I na dodatek przez 2 tyg mam nosić taka maskę twarzową aż 14 h na dobę Ogólnie dziwnie się czuję z aparatem, może nawet nie, że z aparatem ale z hyraxem
ja mam coś podobnego do tego hydraxu tylko że mi wystają normalnie druty i strasznie kłuja i jak mi to załozyli to nie mogła jesć normalnie przez 3-4dni ząbki bolały jadłam papki i takie różne jogurciki ... ale strasznie wkurzające jak jedzenie tam włazi i przełykać nie mozna....

ja dzisiaj miałam zakładany dół na stałe i ząbki już troszke bola mam nadzieje że nie bedą tak bolały jak przy gumkach ...
dziewczyny mam pyt. czy przy szczotkowaniu ząbków ten drucik delikatny wam się w szczoteczke wplątywał ?? Bo on tak sobie zawinięty lezy ja się boje tam szczotkować.... a gumeczki wybrałam sobie w kolorze ząbków
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 20:20   #2755
RoXi_7
Zadomowienie
 
Avatar RoXi_7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 193
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Mam pytanie do osób, które nosiły hyrax, lub inna 'śrubę' czy wam też górne ząbki nie stykały się z dolnymi? Bo ja przez tą śrubę wyglądam, jakbym cały czas miała czymś wypełnioną buzię i nie wiem czy to jest normalne czy tylko ja tak mam... nie chcę przez 3 miesiące wyglądać jakbym miała spuchniętą twarz
__________________
02.03.2007 r.
14.02.2011 r.
18.08.2012 r.
RoXi_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 20:48   #2756
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

czy to prawda ze przy aparacie stalym nie wolno pic gazowanych napojow bo uszkadza klej?
co z jedzeniem? soki z marchwii, buraczki... na wwww.ortodonta.info cholender wykluczaja wszytsko co sie je: jabłka, marchewki buraczki soki, cukierki, gumy do zucia, to co ja mam jesc jak ja nie wiem mięsa a tylko ziemniakami sie zywie?:P
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 20:59   #2757
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
czy to prawda ze przy aparacie stalym nie wolno pic gazowanych napojow bo uszkadza klej?
co z jedzeniem? soki z marchwii, buraczki... na wwww.ortodonta.info cholender wykluczaja wszytsko co sie je: jabłka, marchewki buraczki soki, cukierki, gumy do zucia, to co ja mam jesc jak ja nie wiem mięsa a tylko ziemniakami sie zywie?:P
głupoty........
WSZYSTKO mozna jeśc! Ale niektore rzeczy ostroznie (twarde,mocno farbujace)
sok z marchwi- metalowy to problemu nie ma, porcelana przez rurke albo po wypiciu odrazu myc zeby.
buraczki - odrazu umyc zebole albo przepłukac czyms
jabłka- mozna jesc ale nie całe tylko pokrojone.tak samo z innymi twardymi rzeczami.
cukierki tez bez problemu no chyba ze to jakies ciagnace? choc ja ostatnio jadłam kukułki (tez sa treoche ciagnace w srodku) i spokojnie to sie pozniej rozpusciło,wymyło szczoteczka i zyje
a co do gum do zucia to juz zalezy od odwagi ja np boje sie a moje koelznaki z aparatmi ostro wcinaja gumy
ja zamiast gum jem cukierki mietowe z Winterfresha pyszne sa te zielone
tak wiec jesc mozna WSZYSTKO
A moze ktos ma inne zdanie?
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 21:06   #2758
cichy_podmuch_wiatru
Rozeznanie
 
Avatar cichy_podmuch_wiatru
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 682
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Katka_krk Pokaż wiadomość
głupoty........
WSZYSTKO mozna jeśc! Ale niektore rzeczy ostroznie (twarde,mocno farbujace)
sok z marchwi- metalowy to problemu nie ma, porcelana przez rurke albo po wypiciu odrazu myc zeby.
buraczki - odrazu umyc zebole albo przepłukac czyms
jabłka- mozna jesc ale nie całe tylko pokrojone.tak samo z innymi twardymi rzeczami.
cukierki tez bez problemu no chyba ze to jakies ciagnace? choc ja ostatnio jadłam kukułki (tez sa treoche ciagnace w srodku) i spokojnie to sie pozniej rozpusciło,wymyło szczoteczka i zyje
a co do gum do zucia to juz zalezy od odwagi ja np boje sie a moje koelznaki z aparatmi ostro wcinaja gumy
ja zamiast gum jem cukierki mietowe z Winterfresha pyszne sa te zielone
tak wiec jesc mozna WSZYSTKO
A moze ktos ma inne zdanie?
Jetsem tego samego zdania co ty To, że nosimy aparaty nie znaczy, że musimy z czegoś rezygnować
__________________
wzrost: 170 cm
Waga:
27.12.2015 r. - 66 kg
07.01.2016 r. - 64 kg
21.02.2016 r. - 63 kg

Do celu pozostało 4 kg
cichy_podmuch_wiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 21:21   #2759
paulagwiazda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraina wiecznych snów ^^
Wiadomości: 2 866
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Ekhm...

Ten Hyrax to nie taka straszna sprawa. Nosiłam go przez kilka miesięcy (bodajże od maja do grudnia).

Dziwne uczucie jak nie możesz domknąć szczęki

Ja miałam jakiś inny ten hyrax. Bardziej zabudowany i z takimi haczykiami z przodu (musiałam mieć jeszcze szczękę górną wysuniętą do przodu, to może przez to inny miałam).

Dosyć źle się je, ale jak się go nosi przez kilka miesięcy to znajdzie się na ten aparat swój własny sposób

Ale szczerze to ściąganie jak dla mnie było okropne

Normalnie orto mi wyrywała ten aparat Bolało trochę, no ale chyba nie miałam innego wyjścia ;P Traumatyczne przeżycia Nie chcę mieć drugi raz go ściąganego

Ale za to później przez kilka dobrych dni nie stykają się ząbki, ale to przejdzie hehe

To na tyle o moim hyraxie Heh.


EDIT: O lekkim seplenieniu i pluciu nie wspomnę
__________________
paulagwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 21:33   #2760
binia
Przyczajenie
 
Avatar binia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez RoXi_7 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób, które nosiły hyrax, lub inna 'śrubę' czy wam też górne ząbki nie stykały się z dolnymi? Bo ja przez tą śrubę wyglądam, jakbym cały czas miała czymś wypełnioną buzię i nie wiem czy to jest normalne czy tylko ja tak mam... nie chcę przez 3 miesiące wyglądać jakbym miała spuchniętą twarz
Cześć Roxi
Niestety w hyaxie ząbki nie stykają się bo górne zęby są częściowo jakby zatopione w plastyku, ja przez to miałam poważne problemy z zamykaniem ust, a nie lubię chodzić z ciągle otwarta buźką i naciągałam usta jak tylko potrafiłam. Faktycznie w hyraxie nie jest się zbytnio atrakcyjnym, ja cały czas mówiłam niewyraźnie (ale i tak wyćwiczyłam język bo na początku po załozeniu to była tragedia mnie zrozumieć), najbardziej mi to mówienie przeszkadzało, bo z jedzeniem jakoś sobie radziłam. Najgorzej wspominam ściąganie hyraxu, mam nadzieję, że Twoja orto nie dała za dużo kleju na hyrax, bo mój strasznie się mocno trzymał zębów, nie chcę straszyć ale to okropny ból był dla mnie. Pocieszę Cię że przy hyraksie szybcej przebiega leczenie i nie trzeba dlugo nosić aparatu, ja będę po 1,5 roku mieć ścigany Pozdrawiam i życzę wytrwałości
__________________
Miłe słowa są jak plaster miodu, słodyczą dla duszy i lekarstwem dla ciała.
binia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.