Bardzo sucha skóra twarzy - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-27, 13:13   #1
Mainflower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Exclamation

Bardzo sucha skóra twarzy - pomocy!


Witajcie,
jestem nowa na forum, a że mój przypadek jest dość specyficzny to nie mogę pozwolić sobie na testowanie każdego ze środków polecanych w wątkach do skóry suchej i wrażliwej. Szukam więc pomocy, na pewno są tu specjalistki, które być może będą w stanie mi doradzić.

Mam bardzo suchą skórę twarzy - z tego co zauważyłam zależy to często od dnia i pogody. Od kilku dni mogę sobie skórę "zeskrobywać" paznokciem z: powiek (bardzo ciezko mi sie malowac, wiec dzis np. jestem bez podkladu), brody, między oczami (nad nosem), delikatnie przy kościach policzkowych. Jestem astmatykiem, alergikiem, mam atopowe zapalenie skóry (tylko na zgięciach rąk i nóg). Od dziecka używam zwykłego kremu Nivea, ale niestety chyba moja skóra już się do niego przyzwyczaiła. Wedle zaleceń dermatologa smaruję się po każdej kąpieli balsamem Johnson Baby na noc, bardzo mi pomaga i skóra długo utrzymuje się nawilżona - ale stosuje tylko na ciało. Na buzi często robię się czerwona, lub w ogóle nie widzę efektów. Chciałam kiedyś przetestować Nivea Soft - te białe pudełeczko. Zaczęła mnie palić buzia i swędzieć, więc niestety przestałam stosować.
Bardzo więc proszę, jeżeli macie jakiś pomysł, co mogę zrobić, jakiego kremu mogę użyć, który nie jest tak chemicznie przetwarzany (tutaj dodam ze jestem uczulona na naprawdę wiele, w tym na swój pot, na wodę również - bez balsamu po kąpieli zadrapię się na śmierć i będę chodziła biała - jak w mące, robiłam sobie również peelingi cukrowe - po kąpieli miałam okropny alergiczny hardcore). Potrzebuje czegoś na prawdę mocno nawilżającego - skóre mam bardzo suchą i wrażliwą. Kosmetyków nie zmieniam od dawien dawna, ponieważ Lirene (podkład matujacy, ktorego uzywam, eyeliner itp) nie uczulają mnie. Nie stosowalam oczywiscie wszystkich, ale róznych - po podkladzie zawierającym witamine C miałam wszędzie kropki na buzi - taką kaszkę. Jestem uczulona również na praktycznie każdy płyn micelarny.
Przepraszam za obszerny post, chciałam by ewentualne propozycje były uwzględnione właśnie o te czynniki.
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Mainflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 01:12   #2
PollyLolly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Bardzo sucha skóra twarzy - pomocy!

Kochana! Ja też jestem mega alergikiem (astma też jest ). Mogę Ci doradzić jedno- unikaj jak ognia Nivea- mnie te kremy też parzą i pieką, patrz na składy, sięgaj po serie dla wrażliwców.
Kup sobie w aptece olejek migdałowy (7 zł) i używaj go do oczyszczania twarzy. Jak jesteś bardzo podrażniona to zrezygnuj z wacika tylko nałóż olejek na dłonie i masuj, co jakiś czas przepłukuj twarz wodą, aż będzie czysta. Potem delikatnie (!) osusz twarz ręcznikiem papierowym. Warto do ostatniego płukania twarzy (jakkolwiek to brzmi) użyć bardzo chłodnej wody- domknie pory i zapobiegnie utracie wody z naskórka.
Mogę Ci z czystym sumieniem polecić kremy xxx - w pełni hypoalergiczne i naturalne, bez chemii barwników etc. Są mega bezpieczne, zwłaszcza latem.
Spróbuj kremu xxx do cery atopowej - jest lekki, ale świetny pod makijaż, w przeciwieństwie do wszystkich innych kremów do tego typu cery dostępnych na rynku. Poproś też żeby do zamówienia dorzucili Ci próbkę kremu do cery odwodnionej z bławatkiem, też może Ci pomóc.
Do tego pamiętaj, żeby dobrze się nawadniać od środka (pij dużo wody), myć ciało tylko w preparatach, które Cię nie uczulają. Jak uczulają- wracamy do olejku migdałowego. Możesz też myć ciało dobrym płynem do higieny intymnej.
Noś przewiewne ubrania z naturalnych tkanin, ogranicz kawę i inne trucizny (czarna herbata, nadmiar cukru). Do tego suplementuj cynk, selen, witaminę D. Powinno pomóc!

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2017-07-11 o 07:48 Powód: reklama
PollyLolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 11:09   #3
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Bardzo sucha skóra twarzy - pomocy!

Zgadzam sie z przedmowczyniom, nivea ma sklad, ktory lubi uczulac. Ja czesto zagladam na blogi : czytamy etykiety i blog sroki, zawsze tam fajnie pokazane skladniki i opisane, co jest w nich szkodliwego.
Natomiast jesli moge polecic cos od siebie, to polecam oprocz kremow uzywanie maseczek nawilzajacych, np z metalicznych bielendy, niebieska z nano platyna, weglem i aktywnym zelazem. Bardzo dobrze nawilza, ale tez redukuje szarosc i zmeczenie cery, wzmacnia cienki naskorek. Dla mnie maski i peelingi w pielegnacji skory twarzy sa bardzo wazne.
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 12:33   #4
kolorowymotylek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 17
Dot.: Bardzo sucha skóra twarzy - pomocy!

Ja postawiłam na kosmetyki naturalne, one mi bardzo pomogły w nawilżeniu skóry
kolorowymotylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 17:32   #5
PollyLolly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Bardzo sucha skóra twarzy - pomocy!

A jakich marek Ty używasz
xxx

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2017-07-13 o 08:53 Powód: reklama
PollyLolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 18:20   #6
80672f9efaa6a5051e08f4fad642b1521503c830
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 82
Dot.: Bardzo sucha skóra twarzy - pomocy!

Jako osoba z atopowym zapaleniem skóry dobrze Cię rozumiem. Dam Ci dobrą radę - wyrzuć Niveę. To jedna z tych firm, która potrafi uczulić jak nic innego. Tak samo uczula mnie wspomniana w tym wątku Bielenda, dużo kosmetyków z Ziaji, Lirene, Isana i multum innych drogeryjnych firm.
Ja stosuję połączenie naturalnej i aptecznej pielęgnacji, bo często wiele rzeczy można zrobić samemu albo kupić je taniej, a w niektóre lepiej zainwestować.
Naturalna pielęgnacja mi pomogła, ale trzeba wiedzieć, czego używać. Wiele naturalnych produktów może bardzo uczulić. Na pewno warto samemu robić nawilżające maseczki na twarz z rzeczy, które można kupić w aptece i znaleźć we własnej kuchni. Wychodzi to taniej niż kupowanie masek w drogeriach i masz mniejszą szansę, że dostaniesz uczulenia. W Internecie znajdziesz wiele przepisów na maseczki, jeśli zależy Ci na nawilżeniu skóry, warto używać takich składników jak miód czy sok z aloesu. Demakijaż można wykonać nawet oliwą z oliwek czy olejem migdałowym (chociaż wtedy zadbałabym o oczyszczenie twarzy jakimś delikatnym preparatem do mycia). Fajnym pomysłem dla suchej skóry jest stosowanie wody różanej po umyciu buzi i przed nałożeniem kremu.
Jeśli chcesz zacząć od rzeczy tańszych, to polecam kosmetyki Mixa, które znajdziesz w każdym Rossmannie. Są robione pod alergików, tanie (w przedziale 12-30 zł) i bardzo dobrze działają. Mnie nie uczuliły, ale każdy jest inny i na każdego działa co innego
Jak jesteś gotowa wyłożyć więcej pieniędzy, to polecam wybrać się do SuperPharm i zainwestować w dermokosmetyki (znajdziesz je na dziale aptecznym). Na dobry początek spokojnie starczy delikatny preparat do mycia i krem nawilżający. Wiem, że ceny są straszne, ale te produkty potrafią uratować cerę i raczej nie ma szans, by Cię uczuliły. Na pewno panie dermokonsultantki coś Ci doradzą
Przede wszystkim pij dużo wody, jedz zdrowo, wysypiaj się i używaj zimnej wody przy opłukiwaniu twarzy. To takie rzeczy, które niby każdy wie, ale często się o nich zapomina
80672f9efaa6a5051e08f4fad642b1521503c830 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 16:55   #7
sophisticated_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 87
Dot.: Bardzo sucha skóra twarzy - pomocy!

Hej Częściowo zgodzę się z przedmówczyniami, abyś odstawiła krem Nivea jeśli nie działa, jednak jeśli działa - nie wywarzaj otwartych drzwi jak to mówi mój lekarz Mimo wszystko postawiłabym u Ciebie na kosmetyki 1 składnikowe i również poleciłabym olejek migdałowy - jest najdelikatniejszy, najlżejszy (właściwie to jest to olej odpowiedni dla niemowląt i dzieci). Moją drugą radą są emolienty. To coś pomiędzy balsamem, a masłem do ciała, emolienty są bezzapachowe i tworzą na ciele płaszcz ochronny, zapobiegający utracie wody przez naskórek. Takiego emolientu możesz użyć np. do kąpieli. Rozpuszczasz łyżkę produktu w szklance wody i wlewasz do wanny. Pokryje wtedy całe ciało i je zabezpieczy. Nie kupuj żadnych drogeryjnych kosmetyków, bo na pewno pójdą do kosza.
Ps. Odnośnie Twojej reakcji na Nivea Soft - własnie na takich osobach jak Ty można sprawdzić co tak na prawdę siedzi w kosmetyku Moja kuzynka podczas brania "izoteka" miała tak samo, że czuła ogień na skórze po zastosowaniu niektórych balsamów, kremów, mleczek do demakijażu i płynów micelarnych.

Polecę Ci 2 kosmetyki które u niej się sprawdzały Avene Cicalfate - w metalowej tubie na twarz - nie jest drogi, czasami nawet można trafić promocję, jest bardzo wydajny i przynosi ulgę.
Na ciało: legendarne masła Shea z Organique - wybierz najbardziej neutralny zapach, albo postaw na naturalny olej kokosowy z dobrego źródła tzn, tej samej firmy

Od tej pory Twoja półka cenowa będzie musiała trochę się podnieść, ale dobra informacja jest taka, że tych wszystkich olejów, czy produktów aptecznych używamy na prawdę małe ilości

Życzę powodzenia!!!
sophisticated_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-14, 15:57   #8
Mainflower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: Bardzo sucha skóra twarzy - pomocy!

Drogie Panie,
Pięknie wam dziękuje za wszelkie wskazówki!
Na pewno wypróbuje kilka produktów!
Przyjemnego weekendu moje drogie
Mainflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 08:52   #9
Smolx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 1
Dot.: Bardzo sucha skóra twarzy - pomocy!

Krem intensywnie nawilżający z kwasem hialuronowym polskiej marki APIS . Ma naturalny skład nie uczulu a przy tym jest idealny dla cery suchej, wrażliwej, wymagającej intensywnego nawilżenia. Krem błyskawicznie i długotrwale nawilża wiążąc wodę w skórze, dotlenia. Skóra po jego zastosowaniu odpoczywa i regeneruje się. U mnie sprawdził sie w 100%.
Smolx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-24 09:52:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.