Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta! - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-15, 22:18   #2071
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez moria44 Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------


Podawać! Jak nie ma alergii to niby dlaczego masz nie dawać
Graża ja mam na Twojego ...ujka takiego nerwa, że chyba mi się w nocy śnił. Straszny typek z niego i jak to mawia mój dziadek "niech go szelka szczeli" o!
no mój ujek kawał ujka jest :P
ja sie juz ciesze i odrywam kartki z kalendarza
bo niedługo nastąpi dzień kiedy nie bede go juz musiała ogladac
i zyc pod jednym dachem
zatruwa mi aurę :P
fajny dziadzio z Twojego Dziadzia

nie śnij o ujku, już lepiej o czymś przyjemniejszym :P
Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Grazin, dzielny Sebus ! oby go tylko rączka po WZW nie bolała jak mnie Mysle, ze skoro nie ma alergii to dlaczego nie dawac? A łosos to cenne źródło kwasów omega. Ja daję rybke zawsze we wtorek i piątek
sebus zniósł b. dobrze szczepienie a od popołudnia jakis nie swój
taka maruda
dałam mu syrop ibum, w ogole jakby kaszlał... nie wiem czy to kaszel czy co, martwie sie o niego i do tego cisnie kupe od 16 i nie moze wycisnac... teraz przez sen
bidulka moja(((

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
Grazin za ząba !!!!!!!!!!
co do cielęciny i łososia - jak Seba nie ma problemów to ja bym dawała, oczywiście z umiarem
dziekuje
wiesz to mowiła moja pediatra, ktora każe dawac cebion multi, szeroko pieluchowac profilaktycznie i zabroniła mi jeść zielonego ogórka jak karmie UU :P wiec wiesz, dziele jej słowa przez 2
ile was kosztowała mała choinka? byłam ostatnio pod marketem i stały takie łądne,ale cen nie bylo i nie wiem.
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 22:41   #2072
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Hello

Mala zasnela po 20, wiec swietowalismy z TZ (tiramisu plus winko moje ulubione Merlot). Wiec jak bede pisac troche bez ladu i skladu to sie nie zdziwcie ...

Poza tym TZ wyzdrowial, ale Nadia zalapala katarek (na razie nie jakos duzy, psikam sola morska, odciagam i mam nadzieje, ze nie rozwinie sie w nic wiekszego).

Anulinka, wyobrazam sobie, jaka jestes zawalona papierami! Powodzenia z praca, niedlugo koniec roku i zaraz bedzie luzniej.

Lolka, sprzedajecie autko? A jakie mialas (tzn. poki co masz)?

Daisy, tesc chyba sie lekko przeliczyl... Dobrze, ze juz mu powiedzialas jakie macie plany.

Andziot, juz macie choinke , po trzy bombki na jednej galezi, fajnie...
My jeszcze nie, ale mamy sztuczna (te prawdziwe angielskie choinki jakos nie pachna w ogole) i ubierzemy ja chyba w ten weekend...

Catia, moja mala wcina buraczki ze slodkim ziemniakiem (batatem), probowalam i faktycznie fajne polaczenie mi wyszlo. Tylko sie nie zdziw, bo po buraczkach kupka jest... czaderska.

Cucciola, przefajna wiadomosc!!! Buziaki tez dla Ciebie

Grazin, na twojego ujka brak mi slow
Dobrze, ze sie sie stamtad wyprowadzacie!!
A kiedy dokladnie przeprowadzka?
__________________
Nadienka - ur. 12/05/11



Edytowane przez Camomile
Czas edycji: 2011-12-15 o 22:44
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 05:39   #2073
andziot
Zakorzenienie
 
Avatar andziot
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 180
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

hej


śniadanko + wizaż + sms do młodej mamusi, u której babcia wszystko wie lepiej
tak się zaczął mój dzień !

dziś mam wigilię w pracy
nie lubię takich spędów


Graża choinka chyba 30zl kosztowała
asiak tęsknimy i przesyłamy ZDRÓWKO !!!



to znikam, bo dziś mam opóźnienie przez konstruowanie umoralniającego smsa
__________________
Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka...
Dante Alighieri


andziot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 07:31   #2074
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Dzień dobry!

Miłego dnia
GDZIE SIĘ WIDZIMY W SOBOTĘ?!

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 07:44 ----------

Eda ma 7 miesięcy 11 dni i waży 9,4 kg i ma 77! cm...
To chyba nie mam, co się martwić, czy dobrze przybiera
W 2 tygodnie przybrał mi 700g i urósł 4 cm!
To kiedy ten szybki wzrost się ma skończyć?
Ale w sumie może miał teraz skok wzrostowy, bo do kilku dni temu jadł bardzo dużo, a teraz już mniej


Ach i przestawiliśmy się z pepti na zwykłe mleko i wiecie co?
NIC!
Ani jednej krostki, ani kawałka zielonej kupki!
Raz była lekko śluzowa, ale NIC POZA TYM
Także będziemy na zwykłym Bebilonie
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days

Edytowane przez matallewar
Czas edycji: 2011-12-16 o 07:33
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 07:46   #2075
ania2631
Wtajemniczenie
 
Avatar ania2631
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Morze
Wiadomości: 2 645
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Dzień Dobry z kubkiem kawy.
Brrr Paskudna pogoda jak 100 diabłów tasmańskich,wichura,ulewa i zimno...Gdzie jest zima się pytam?
Nocki mojego dziecka rewelacja .Przesypia całe noce już od około 2 tygodni..Ząbkowanie przebiega hmm bez bojowo.Drugiego ząbka już wyczuwam pod palcem..
Wujek wczoraj dał już dla Ali prezent pod choinkę UCZNIACZKA-SZCZENIACZKA po Niemiecku-mina bezcenna ..
Jutro wyruszamy w drogę kilkugodzinną (ponad 800km).Jedziemy do PL,ale się cieszę..

Graża - ujka do kamieniołomów zamknąć co za naród!! i dla Sebusia dzielnie się spisał.

Gusiu-a wy jak spędzacie święta? Rodzina do was przyjedzie?

Andziot-choinka piękna z trzema bombkami na jednej gałęziahh ta nasza Zosia .A tekst z Babcią

Aliczka- pięknie schudłaś.Tylko się cieszyć.Bo ja w dwa miesiące schudłam 3,5 kg i szczerze mówiąc tracę już motywację i wierzyć w to że schudnę więcej ehhh....

Cucciola-
super że kolki juz sobie odchodzą w siną dal.

Dziewczyny z DE przeceny w H&M ...wczoraj kupiłam dla Ali kilka ciuszków i zapłaciłam 14 euro (2 pary bucików,2 pary bodzików,2 pary tunik)
__________________
ania2631 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 08:11   #2076
blueberry_11
Raczkowanie
 
Avatar blueberry_11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez Catia88 Pokaż wiadomość

Blue- Kuba niestety też przekręcał się w nocy na brzuch i budził się z płaczem, więc Tż "zabezpieczył" go z obydwuch stron kocami i już się nie przekręca. Wiem, sadystyczne :P
E tam sadystyczne zaraz, ja wzięłam swoją poduszkę taką do karmienia w kształcie litery U i zrobiłam mu takie gniazdko do spania, przez jakiś czas pomagało, ale cwaniak już sobie umie z nią poradzić i siup! na brzuch, ale jak mu tak wygodnie, to nie będę mu zabraniać

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość

Blue, a Ty już w ogóle nie karmisz? Tak z dnia na dzień udało Ci isę odstawić ?
Nie z dnia na dzień, coś Ty eksplodowałabym trochę to trwało, bo odstawiałam po jednym karmieniu, aż w końcu Kuba sam zdecydował, że już nie chce i przestał jeść z UU.

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
blu a gdzie Twoja siostra pracuje ??? milutko sobie współpracujemy z chirurgami
Z tego co wiem to na Borowskiej ma dyżury na chirurgii albo na SORze, uparła się na specjalizację z chirurgii i zapisała się na koło naukowe, jakiś wykładowca jej pomógł dostać się na dyżury i sobie chodzi, śpi 3 godz po dyżurze i sru na zajęcia z powrotem. Jej się podoba, ostatnio asystowała przy amputacji nogi... masakra!

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Dzień dobry!

Miłego dnia
GDZIE SIĘ WIDZIMY W SOBOTĘ?!

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 07:44 ----------

Eda ma 7 miesięcy 11 dni i waży 9,4 kg i ma 77! cm...
To chyba nie mam, co się martwić, czy dobrze przybiera
W 2 tygodnie przybrał mi 700g i urósł 4 cm!
To kiedy ten szybki wzrost się ma skończyć?
Ale w sumie może miał teraz skok wzrostowy, bo do kilku dni temu jadł bardzo dużo, a teraz już mniej


Ach i przestawiliśmy się z pepti na zwykłe mleko i wiecie co?
NIC!
Ani jednej krostki, ani kawałka zielonej kupki!
Raz była lekko śluzowa, ale NIC POZA TYM
Także będziemy na zwykłym Bebilonie
dla Edzika!! Super wieści

Raczkowania ciąg dalszy, nie nadążam za moim dzieckiem, chwila moment i już jest po drugiej stronie pokoju niż go zostawiłam, najbardziej interesują go kable, płyty CD i szuflady, przyszły ciężkie czasy...
__________________
Kubusiątko
24/06/2011
blueberry_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 08:30   #2077
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Dzień dobry
Nocka znów "wspaniała"



Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość
Gusiu
Z mięsem nieźle was wyprzedziliśmy ale za to z warzywami jesteście do przodu, bo np. Anton pojęcia nie ma jak smakuje cukinia
My mięsko wprowadzimy za ok. tydzień Mała skończyła 10 dni temu 5 miesięcy, wiec mamy czas

Nie zamartwiaj się będzie dobrze z przeprowadzka. U mnie, gdy przyszło co do czego, był niezły dol i....placz... Ale TO mija



Cytat:
Napisane przez ania2631 Pokaż wiadomość
Gusiu-a wy jak spędzacie święta? Rodzina do was przyjedzie?
My zostajemy w De i spędzamy święta w domu. Nikt nie ma wolnego, wiec możliwości na wyjazd brak!! Ale i tak bedzie pięknie Ja, maż i nasza Nadia
Do nas szczeniaczek-uczniaczek właśnie jedzie jako prezent od moich rodziców. Bardzo chciałam, aby był po polsku

wiesz....u nas taka sama pogoda Kiedy to się skończy? Ja chce wyjść z domu


matall dla Edy
Grazin za ząbka nr. 2
Asiak zdrówka
andziot U nas choinka tez już ubrana
Nadia obserwowala uważnie cala akcje a gdy mąż włączył światełka to się tak rozgadała, ze chyba dobre 20 minut nawijała!






buzi
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-16, 09:35   #2078
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

KURNA NO!
Własnie przebieralam Nadie i odkryłam na barkach wysypkę. Suche, szorstkie placki, lekko zaczerwienione. Jedna plamka jest jeszcze kolo łokcia i druga, mała na szyi
Od 3 dni wprowadzałam gluten.Ostatnio tez parę razy dodałam odplamiacza do prania i teraz nie wiem co jest winowajca (?) Co robić? Zaprzestać podawania glutenu, poczekać? Smarować? Czym?

Poradźcie proszę.
Slabo cos widac na zdjeciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02384.jpg (77,4 KB, 48 załadowań)
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 09:48   #2079
zosiaaa
Zadomowienie
 
Avatar zosiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

dzień dobry

Gusiu, Catia, Daisy
dziękujemy za kciuki, badanie ok, wszystko dobrze

Gusiu ja się nie znam na plamach, ale jak zaczęłam podawać gluten w formie kaszki do deserku to Matiemu wyszły plamy na policzkach takie szorstkie właśnie i za radą Andziot zmieniałam kaszkę na inną z glutenem i problem zniknął, no ale u was jest jeszcze odplamiacz, ja bym chyba podała ten gluten jeszcze jutro, a jak plamki by się nie zmniejszały to zmieniała bym na jakiś inny??

Daisy podziwiam Cię za te pierogi, ja strasznie nie lubię tego monotonnego lepienia

Moria u mnie dzisiaj tez wychodzą kurzyczki w rogach, ale ja staram się z nimi "zaprzyjaźnić" przynajmniej do jutra

Asiak zdrówka dla was

Marudzenia u nas ciąg dalszy, winowajcą chyba jest ząbek, na razie tylko plamkę widać i tak sobie myślę że to on
dzisiaj był nawet problem ze zjedzeniem butli, był mega ryk i usnął jakieś 30 minut temu na głodniaka
__________________


zosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 10:47   #2080
Lolka1212
Zadomowienie
 
Avatar Lolka1212
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 765
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Graża a tak sie zastanawiałam ostatnio.. a ten twoj ujek to pracuje, albo ma jakieś zajęcia?! Może on tak z nudów świra dostaje.. no, co za mentalność okropna a Ty za to dzielna jesteś i podziwiam Cię za tą cierpliwość do niego!!


Camomile
a co świętowaliście? To, że Nadia zasnęła po 20? ..nie wiem czemu tak mi się wywnioskowało z postu

Moja audiolka idzie do sprzedania, bo po prostu w DE nie będę z niej korzystać i stwierdziliśmy, że auto męża nam wystarczy.. to znaczy teraz to już będzie wspólne auto, nie tylko TŻta A jak będę potrzebować, to mężul ma kupić mi nowsze, taka umowa


Andziot też nie przepadałam za świąteczną wigilią w pracy!! teraz też dostałam zaproszenie, ale przecież na urlopie jestem, to co będę go sobie przerywać i na jakieś takie dziadostwa chodzić


Matall super wiadomość co do mleczka Edy


Gusia odpisałam na FB Zaglądnij, poczytaj, może akurat coś pomogę..


Ania
mój Antonek też dostanie pod choinkę Gadającego Psa - jak to mój TŻ okreslił - i też po niemiecku
..ale widzę w tym plus - ja sama nauczę się jakieś piosenki dzieciowej niemieckiej, bo żadnej nie znam


Blu jakiś filmik może z raczkującym Kubą??


Zosiaa biedny Mati męczy go zębolek




Nocka niezbyt dobra u nas Cztery podbudki do 2:45.. skończyło się na butli wypił, zasnął, spał do rana
__________________
Antonek
Lolka1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 10:59   #2081
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Lolcia moj ujek jest stary po 60 jest na emeryturze byl nauczycielem, o zgrozo! siedzi w domu. mam wrazenie ze ma przerzuty rakaz do mozgu, bo mial na jelicie i mu wycieli. on zawsze byl dziwny, ale teraz to istny psychopata...


wyprowadzamy sie przed sylwestrem.
w nowy rok wejdziemy juz w innym miejscu...
oby ten rok byl lepszy... bo ten co mija oprocz porodu przyniosl mi bardzo duzo niemilych niespodzianek...



a poza tym,
mialam najgorsza noc od porodu!!!zasnelam o 2:30,...
seba stekal jakby robil kupe jeczal przez sen
zwalam to na wczorajsze szczepienie.
masakra byla mowie wam
cierpial a ja pomoc nie moglam.
cala noc wtulal sie we mnie i tak spalismy jak chcialam go odlozyc tto byl ryk...
jestem nie przytomna...
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-16, 12:10   #2082
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

zosiaaa, Lolka dziękuję za odpowiedzi
Właśnie wróciłyśmy od pediatry, który stwierdził, ze to żadna alergia na gluten ani inne składniki diety. Nadia ma po prostu przesuszona skore w tych miejscach i jak to ujął: "jest wrażliwa na te porę roku". Mamy zakaz na odplamiacz, który tez mógł się przyczynić do podrażnienia. Dostałyśmy krem: Linola fett z zaleceniem smarowania zmian 3 razy dziennie. Gluten wprowadzać w dalszym ciągu.


zosiaaa tez pomyślałam o zmianie glutenowej kaszki I chyba tak zrobię, do tej pory dostawała orkiszowa.
Z drugiej strony pediatra powiedział, ze uczulenie na gluten nie objawia się wysypka tylko rozwolnieniem, wzdeciami, wymiotami,bolem brzucha itp.

za bioderka


Grazin





Popadało trochę śniegu. Przez chwile wyglądało to tak:
A tera ciapa
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 12:58   #2083
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomości: 2 998
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Dziewczynki dziekujemy
Wczoraj w koncu zrobilam sobie wlosy,skoczylam na solariumaz sie czlowiek lepiej poczul a z rana za to od 5 pobudka bo dziecko chcialo sie do 8 bawic
gusiamoja ma to samo

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
Lolcia moj ujek jest stary po 60 jest na emeryturze byl nauczycielem, o zgrozo! siedzi w domu. mam wrazenie ze ma przerzuty rakaz do mozgu, bo mial na jelicie i mu wycieli. on zawsze byl dziwny, ale teraz to istny psychopata...


wyprowadzamy sie przed sylwestrem.
w nowy rok wejdziemy juz w innym miejscu...
oby ten rok byl lepszy... bo ten co mija oprocz porodu przyniosl mi bardzo duzo niemilych niespodzianek...



a poza tym,
mialam najgorsza noc od porodu!!!zasnelam o 2:30,...
seba stekal jakby robil kupe jeczal przez sen
zwalam to na wczorajsze szczepienie.
masakra byla mowie wam
cierpial a ja pomoc nie moglam.
cala noc wtulal sie we mnie i tak spalismy jak chcialam go odlozyc tto byl ryk...
jestem nie przytomna...
o mamusku moja tak miala ostatnioto przez zaparciasama nie wiem tez mi tak stekala bidna
cucciola79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 13:52   #2084
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Gusiu co do odplamiacza, to obowiazkowo wlaczaj w pralce podwojne plukanie albo program dla dzieci, zwykle sa takie ustawienia.

Chcialam powiedziec, ze jak na zlosc zepsul sie nam samochod (pompa paliwa!!!!) i teraz zastanawiam sie, czy jechac na zakupy autobusem i wracac obladowana piecioma siatami jak dromader czy czekac do ostatniego dnia przed swietami i modlic sie, zeby mechanicy naprawili pompe?
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 14:06   #2085
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Lolus, nooo jestes !!
Ojjj żal audiolki Ja sądzę, że szybciej niż myślisz będziesz nowej potrzebowała, no chyba, że Tż dadzą służbówkę a Ty będziesz śmigała jego
Kiedy do "polszy" przyjeżdzacie? Wiesz co, rozumiem co czujesz, ja tak miałam z Krk. Byłam wręcz zakochana w tym mieście, uwielbiałam tu przyjeżdzać i w ogóle byłam oczarowana jego magią a teraz... minuty bym się nie zastanawiała i wracała do siebie, choć pewnie będąc tam tęsknilabym za Krakiem.. tak źle tak nie dobrze. I dogódź tu babie

Andziotko, rozwiń swoją wypowiedź proszę jeśli chodzi o stanowcze NIE dla żłobka? Chodzi o przeziębienia?

Mimbi, pompa paliwowa, to chyba nie należy do najtańszych? ;/

Gusiu, jak Nadunia zdiagnozowana to już połowa sukcesu! Całe szczęście, że nie alergia
Odnośnie glutenu podaję 1łyżeczkę każdego dnia - nie wiem kiedy rozpocznę rozszerzanie

Grazin, ściskam i przytulam i współczuję

Matall, nooo czyżby gwiazdkowy prezent - wychodzicie na prostą ?? Super !!
Bardzo się cieszę i doczekać nie mogę, że wreszcie zobaczę jedynego w swoim rodzaju Edę !! Fajnie, że będziecie

Asiak, no nie.... ale Was choróbska się trzymają Zdróweczka !! A w pracy odciągasz nadal ?

Dzien doberek
Dziękuje za pierogowe porady!
Mój mąż wcinał, aż mu się uszy trzęsły. Tylu pochwał to jeszcze od niego nie zebrałam. Podobne pierogi tak samo pyszne jak te robione przez jego babcię śp.
Cały dzień sprzątam, prasuje i do domku się pakuję !!
Co by lepiej poczuć atmosferę świąt zamieniłam TVN24 na poczet RMF FM, bo tam czasem jakieś pastorałki puszczają. Chciałabym się wczuć bardziej
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 16:22   #2086
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez gusiagatko Pokaż wiadomość
KURNA NO!
Własnie przebieralam Nadie i odkryłam na barkach wysypkę. Suche, szorstkie placki, lekko zaczerwienione. Jedna plamka jest jeszcze kolo łokcia i druga, mała na szyi
Od 3 dni wprowadzałam gluten.Ostatnio tez parę razy dodałam odplamiacza do prania i teraz nie wiem co jest winowajca (?) Co robić? Zaprzestać podawania glutenu, poczekać? Smarować? Czym?

Poradźcie proszę.
Slabo cos widac na zdjeciu.
a jaka kupa???


Ola robi luzne i nie moge wprowadzac glutenu na razie


kupilismy Oli prezent pod choinke...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg c_big1680252.jpg (22,5 KB, 30 załadowań)
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 17:02   #2087
Kiara76
Raczkowanie
 
Avatar Kiara76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez gusiagatko Pokaż wiadomość
zosiaaa, Lolka dziękuję za odpowiedzi
Właśnie wróciłyśmy od pediatry, który stwierdził, ze to żadna alergia na gluten ani inne składniki diety. Nadia ma po prostu przesuszona skore w tych miejscach i jak to ujął: "jest wrażliwa na te porę roku". Mamy zakaz na odplamiacz, który tez mógł się przyczynić do podrażnienia. Dostałyśmy krem: Linola fett z zaleceniem smarowania zmian 3 razy dziennie. Gluten wprowadzać w dalszym ciągu.
o kurcze! moja Lenka ma dokładnie takie same placki i my mamy stwierdzenie, że to AZS teraz zgłupiałam, to co to jest????? AZS czy sucha skóra??????
__________________
WIKTORIA 01.10.2001r.
LENKA 01.06.2011r.
Kiara76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 17:12   #2088
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
a jaka kupa???
Kupa się nie zmieniła.


Cytat:
Napisane przez Kiara76 Pokaż wiadomość
o kurcze! moja Lenka ma dokładnie takie same placki i my mamy stwierdzenie, że to AZS teraz zgłupiałam, to co to jest????? AZS czy sucha skóra??????

U nas póki co taka diagnoza padła.


teraz mnie zmartwiłaś (ale moj pediatra jest alergologiem, wiec mam nadzieje, ze sie nie pomylil)
__________________

06.07.2011
06:06

Edytowane przez gusiagatko
Czas edycji: 2011-12-16 o 17:16
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 17:18   #2089
Klaterina
Zadomowienie
 
Avatar Klaterina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 755
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!


siedzę w krzaczorach, nie mam weny ostatnio, mam ból głowy pogodowy i w ogóle czuję się nie najlepiej.
Mężu zawiesił na drzewku lampki i kilka serduszek ozdobnych i już tak jakoś milej mi się zrobiło w domu.

buziaki
__________________
nareszcie mammmma 3-6-11
Klaterina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-16, 18:30   #2090
Lolka1212
Zadomowienie
 
Avatar Lolka1212
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 765
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Daisuś my już w ojczyźnie jesteśmy a wiesz, ze teraz już odkąd przejeżdzamy przez Balice to myśle o Tobie i mojej synowej nawet za samolotami już nie wyglądam, tylko mówię do Antonka i mężuli, że tutaj ślub będziemy za jakiś czas mieli


Mam dziś dłuuuugi masaż u TŻta obiecany Nie mogę się już doczekać
__________________
Antonek
Lolka1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 18:42   #2091
andziot
Zakorzenienie
 
Avatar andziot
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 180
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

matall gratuluję zwykłego bebilona no i wagi Edzika !
gusia ja bym odstawiła odplamiacz i wyprała jeszcze raz ciuszki które w nim prałaś, gluten na razie dawaj jeśli kupy są ok, takie zmiany nie znikną z dani na dzień, trzeba je natłuszczać, trochę to potrwa
widzę, że już sparawa rozwiązana
grazin
daisy zajrzyj do klubu, jeśli chodzi o żłobek to tam wszystko opisałam, ogólnie właśnie chodzi o choroby
Kiara ale u Was takie zmiany nie ograniczają się do jednego miejsca !




wigilię roboczą przeżyłam,
WEEKEND

Zosia zrobiła dziś łańcuch na choinkę


w rosmanie są małe deserki z gerbera za 2,29zl i niektóre duże słoiczki Hippa za 3,99zl
__________________
Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka...
Dante Alighieri


andziot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 18:44   #2092
Kiara76
Raczkowanie
 
Avatar Kiara76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez gusiagatko Pokaż wiadomość

U nas póki co taka diagnoza padła.


teraz mnie zmartwiłaś (ale moj pediatra jest alergologiem, wiec mam nadzieje, ze sie nie pomylil)
Gusiaczku nie martw się, to raczej ja liczę, że mój lekarz się pomylił, byłam co prawda u dermatologa i te zmiany są w okolicy łokci i pod kolankami oraz wokół dekoltu więc typowe chyba dla AZS, ale wygladają identycznie jak zmiany Nadusi, więc ja liczę bardziej na pomyłkę mojego (mam cichuteńką nadzieję),

teraz mam doła, że Ciebie przestraszyłam, przepraszam, nie to miałam na myśli, tylko już się nie martw proszę, to z pewnością nic złego u Was, wstyd mi za siebie, zareagowałam impulsywnie pod wpływem tego co przeczytałam

andziotku, masz rację (niestety), ale wiesz jak to tonący brzytwy się trzyma, a zwłaszcza matka, kiedy lęk dotyczy jej dziecka
__________________
WIKTORIA 01.10.2001r.
LENKA 01.06.2011r.

Edytowane przez Kiara76
Czas edycji: 2011-12-16 o 19:11
Kiara76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 19:49   #2093
asiak1981
Rozeznanie
 
Avatar asiak1981
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 966
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
asiak tęsknimy i przesyłamy ZDRÓWKO !!!
jeju, ale mi się miło zrobiło!nie nadrobię zaległości, więc pytam (nie bij! ) jak w pracy pierwsze dni? jak dziewczyny sobie radzą?

gusia, zosiaaa
- Wam również dziękuję!!!

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość

Asiak, no nie.... ale Was choróbska się trzymają Zdróweczka !! A w pracy odciągasz nadal ?

Dzien doberek
Dziękuje za pierogowe porady!
Mój mąż wcinał, aż mu się uszy trzęsły. Tylu pochwał to jeszcze od niego nie zebrałam. Podobne pierogi tak samo pyszne jak te robione przez jego babcię śp.
odciągałam krótko, Wojtek nie chciał pić z butelki, więc odzwyczaiłam cycki, bo po co wylewać, za to jak wejdę do domu, to jest taki szczęśliwy i pije pije pije i mruczy jak kotek - słodziaczek mój kochany

a pierogów gratuluję! ja wczoraj z Kasią robiłam leniwe (pół kuchni w mące + dziecko hehe) i przyznam że wyszły mi najlepsze jakie robiłam przez 5 lat naszego małżeńskiego życia

A jutro tż wziął urlop i też ubierzemy choinkę! Normalnie cieszę się jak dziecko!

Wleciałam dziś do Pepco i kupiłam Wojciechowi koszulę na wigilię, ale stwierdziłam że na dziewczynki mają tam o wiele więcej cuuuuuudnych rzeczy niż na chłopców!
__________________
Kasia, ur. 22.11.2008 r.

Wojtuś, ur. 3.05.2011 r.


Edytowane przez asiak1981
Czas edycji: 2011-12-16 o 19:51
asiak1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 20:30   #2094
24kasia86
Wtajemniczenie
 
Avatar 24kasia86
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 817
Wyślij wiadomość przez ICQ do 24kasia86 GG do 24kasia86
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Dobry wieczor
MORIA dziekuje za slowa otuchy, Niko juz ladnie zjada, wiec zdrowieje
Igutka tez raczkuje ze tak dzielnie sprzatasz?
ANDZIOT kupilam wczoraj sudocrem, niestety nie zadzialal. Ma czerwone cale krocze zaluje ze nie poszlam dzisiaj do lekarza. Ze strachu odstawilam antybiotyk i nie wiem czy dobrze 5 razy go juz zazyla, ale nie moge patrzec jak cierpi. Na oskrzela i katar pomogl, wyglada zdrowo. W pon pojde na kontrole, mam nadzieje ze pediatra mnie nie skrzyczy
Zazdroszcze wam żywej choinki, chcialabym zobaczyc mine dziewczynek. Zapaszek w domu pewnie ladny macie?
ASIAK oj ty biedna, sama nie wiem co lepsze dzwiganie malca czy bieganie za nim Niko tez nadal dwa zabole ma mi sie do zabkowania nie spieszy hehe

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

To cud ze wale takie dlugie posty piszac z komorki, ale powoli opanowalam moja mini klawiaturke
ANDZIOT za 30zl to ja tez chce zywa choinke, moge nawet dac 50zl jak bedzie wieksza
MATALL super ze Edzik przeszedl na normalne mleczko, my to w ogole zaszalelismy bo z pepti przeszlismy na nan 2
BLUE Kubus ma podobne zainteresowania co Nika dlugo raczkuje? Zdaje sie ze jest mlodszy? Niko tak pod koniec listopada zaczela mam zastawione wejscie do kuchni, zamykam drzwi do pokoju i lazienki ale i tak ciagle zbieram ja z podlogi i myje raczki hehe

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

GUSIA nika często ma plamki krostki, ale nasza lekarz mowi ze to od wiatru slinienia sie lub potowki, chociaz ja ja nie ubieram zbyt grubo...ale jak Nadusia nie miala nic wcześniej to moze jednak uczulenie...

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Dobrej nocki skarbeczki
Mój diabelek spi od 20.30 szybko jak na nia
Czekam na mezula i moze jakies czulosci od niego
Kurde tak bym chciala wam pokazac zdjecia z chrztu, jakie minki moje dziecie robilo..ona jest taka bystra, mam wrazenie ze zaraz mnie sprzeda
Uwielbia jak jej czytam, jak robię wielkie oczy, pozbadla mnie, ukradla mi serce.
Ide dac jej calusa!

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

Dobrej nocki skaebeczki
Mój diabelek spi od 20.30 szybko jak na nia
Czekam na mezula i moze jakies czulosci od niego
Kurde tak bym chciala wam pokazac zdjecia z chrztu, jakie minki moje dziecie robilo..ona jest taka bystra, mam wrazenie ze zaraz mnie sprzeda
Uwielbia jak jej czytam, jak robię wielkie oczy, pozbadla mnie, ukradla mi serce.
Ide dac jej calusa!
__________________
Codziennie uczysz mnie jak mam Cię kochać
04.05.2011r.
godz.21.42
Nikosia


Edytowane przez 24kasia86
Czas edycji: 2011-12-16 o 20:34
24kasia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 20:42   #2095
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cześć dziewczynki!

Ja znów po grzańcu Camomile witaj w klubie podchmielonych mamusiek

asiak zdrówka dla Wojtulka!

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
mialam najgorsza noc od porodu!!!zasnelam o 2:30,...
Jejciu Grażko... oby dziś było już lepiej
A tak w ogóle to na co teraz szczepiłaś?

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
w rosmanie są małe deserki z gerbera za 2,29zl i niektóre duże słoiczki Hippa za 3,99zl
Po raz kolejny dzięki za info! Jutro nawiedzę rossa
andziotko jak Ty to robisz kobieto??? Masz dwie córy, DWIE! pracujesz, ogarniasz wizaż, fb i jeszcze wiesz co jest w promocji! Zdradź mi jak Ty to robisz?
Ja nie wiem czy to jest kwestia braku mojej organizacji czy co ale ja jestem sto lat świetlnych za Tobą... dziś nie zdążyłam się nawet przebrać z piżamy bo mnie wieczór zastał gdy się zorientowałam i już mi się nie opłacało ubierać. O makijażu mogę pomarzyć. Obiadu nie zrobiłam, nie sprzątałam, prania też dziś nie trzasnęłam. Wolną chwilę mam dopiero wtedy gdy Iga śpi, czyli od godziny ale zaraz idę spać bo przecież przede mną pobudki a nowy dzień rozkręci się na całego nie później jak o 7.
Jak Ty to robisz??

Cytat:
Napisane przez 24kasia86 Pokaż wiadomość
D
Igutka tez raczkuje ze tak dzielnie sprzatasz?
Jeszcze nie ale już się jako tako przemieszcza albo ruchem robaczkowym albo obrotowym albo pełza No i u nas z psa też jest trochę brudów więc powinnam codziennie odkurzać ale dziś tak mnie plecy bolały, że nie zdzierżyłabym kolejnego odkurzania z moim kangurzątkiem na ryncach

Baby!! Jak będą wyglądały Wasze Wigilie? U nas impreza zaczyna się o 18 Mikołaj przychodzi o 20:30! A nasze dziecko każdego dnia ma kąpiel 0 19:15, o 19:35 je a o 20:00 jest w łóżeczku. Jak to wszystko zgrać?
Iga jest zazwyczaj bardzo marudna/śpiąca tuż przed kąpielą i czasem ledwo wytrzymujemy do tej 19:15 i nie wiem jak miałabym ją dłużej przetrzymać. Jakie macie plany na święta, zdradźcie podchmielonej cioci morii
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers


Edytowane przez moria44
Czas edycji: 2011-12-16 o 20:45
moria44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 20:43   #2096
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Kiara Nie wyglupiaj sie, nie masz za co mnie przepraszac. Ja sie sama zazwyczaj nakrecam
Narazie smaruje, zobaczymy jak bedzie, ale jak to andziotek napisala, trzeba troszke czasu by zeszło

Za Was trzymam kciuki oby szybko się polepszyło








Buzi na dobranoc
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 20:57   #2097
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

my jedziemy do mojej rodziny
ja pojadę wczesniej pomagac, będzie nas 16 osób
zaczynamy ok 16.30-17.00
mikolaj po wieczerzy
po 19 jedziemy do domku
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 21:36   #2098
andziot
Zakorzenienie
 
Avatar andziot
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 180
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez asiak1981 Pokaż wiadomość
jeju, ale mi się miło zrobiło!nie nadrobię zaległości, więc pytam (nie bij! ) jak w pracy pierwsze dni? jak dziewczyny sobie radzą?
nie jest źle, bo siedzą narazie z tatą, więc wielkich zmian nie ma,
Zosia po pracy wisi mi do wieczora na szyi i wciąż powtarza "kocham Ciebie" i "tekniłam Tobą"
Gaba macha nogami i się trzęsie na mój widok ...

Cytat:
Napisane przez moria44 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki!

Ja znów po grzańcu

Po raz kolejny dzięki za info! Jutro nawiedzę rossa
andziotko jak Ty to robisz kobieto??? Masz dwie córy, DWIE! pracujesz, ogarniasz wizaż, fb i jeszcze wiesz co jest w promocji! Zdradź mi jak Ty to robisz?
Ja nie wiem czy to jest kwestia braku mojej organizacji czy co ale ja jestem sto lat świetlnych za Tobą... dziś nie zdążyłam się nawet przebrać z piżamy bo mnie wieczór zastał gdy się zorientowałam i już mi się nie opłacało ubierać. O makijażu mogę pomarzyć. Obiadu nie zrobiłam, nie sprzątałam, prania też dziś nie trzasnęłam. Wolną chwilę mam dopiero wtedy gdy Iga śpi, czyli od godziny ale zaraz idę spać bo przecież przede mną pobudki a nowy dzień rozkręci się na całego nie później jak o 7.
Jak Ty to robisz??
ja po piwie i lampce wina
czemu się nie zgadałyśmy ??
mógłby być niezły dialog

jak ja to robie ?
rano jak wstaje to dziewczyny śpią,
więc jem śniadanie i czytam wizaż
ide do pracy
po drodze do domu robie zakupy (a tam mam rossa)
bawie się z córami i kładę spać Gabę (Zosie kładzie mężul)
wieczorem siadam do kompa i męża

(wiem, nie ma miejsca na sprzątanie itp ale to robie na raty, po kawałku każdego dnia )

im więcej zajęć każdego dnia tym większa mobilizacja ..
chyba ...

ale jednak najbardziej kocham WEEKEND










widać, że mam promile we krwi ???

__________________
Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka...
Dante Alighieri



Edytowane przez andziot
Czas edycji: 2011-12-16 o 21:38
andziot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 21:42   #2099
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez 24kasia86 Pokaż wiadomość
ANDZIOT kupilam wczoraj sudocrem, niestety nie zadzialal. Ma czerwone cale krocze zaluje ze nie poszlam dzisiaj do lekarza. Ze strachu odstawilam antybiotyk i nie wiem czy dobrze 5 razy go juz zazyla, ale nie moge patrzec jak cierpi. Na oskrzela i katar pomogl, wyglada zdrowo. W pon pojde na kontrole, mam nadzieje ze pediatra mnie nie skrzyczy


Kochanienka, nie czytalysmy wczesniej moich dlugich wywodow nt. podraznien? Chyba sie samowolnie obwolam specjalistka ds. podraznien podpieluszkowych, bo Misia ma z tym problemy od samego poczatku. Pisalam juz kiedys, ze gdy podraznienia juz sa, to nie wolno ich smarowac Sudocremem ani innym kremem antyodparzeniowym, bo tylko zaognia bardziej! Sudocrem i inne kremy cynkowe maja zapobiegac, a nie leczyc, bo to tak, jakbys do ogniska dolewala benzyne! Kiedy podraznienia juz sa, smarujemy je czyms tlustawym, zeby pieluszka ich dodatkowo nie obcierala. U nas ostatnio super sie sprawca krem z Flosleku, ktory Andziot polecala na zimno - Aquastop. Na buzi sie u nas tez nie sprawdzil [z tego miejsca przepraszam bananka i brzoskwinie, ktore posadzalam o podraznienia, winny jest bowiem Aquastop na buzke], ale pod pieluche jest rewelacyjny, od dwoch tygodni podraznien nie ma - odpukac w niemalowane!
Poza tym pamietaj, zeby wietrzyc pupke przynajmniej kilka minut przy kazdej zmianie pieluszki, a najlepiej pozwolic dziecku lezec jeden dzien bez pieluchy na podkladach - wiem, ze to jest mega upie*d*liwe dla matki, ale dziecku naprawde pomaga dostep swiezego powietrza. I czesto zmieniaj pieluszke, nawet co godzine! Sprawdz rowniez, czy to aby nie wina pieluch, u nas Huggiesy zrobily nam z tylka jesien sredniowiecza, a Pampersy zielone super daja rade. Dziewczyny pisza ze Dady z Biedronki tez sie sprawdzaja, ale ja wole nie ryzykowac.
Z innych tlustych kremow moge Ci polecic Bepanthen i Alantan Dermoline zielony, poza tym mamy jeszcze zasypke Linomag. Jesli podraznienia sa silne, kąp dziecko w krochmalu, zeby sie zrobil taki kisielek z wody, niech troche sie w tym pochlapie. Slyszalam rowniez teorie, ze zasypywanie maka ziemniaczana jak zasypka tez pomaga.

Moria kochanie moje, ja tez mam czesto taki dzien, o ktorym piszesz dzisiaj. W domu totalny balagan, ja w pizamie z nieumytymi zebami, TZ bez obiadu, nie nieruszone, suszarki z praniem az krzycza o prasowanie, a jeszcze do tego wola zmywarka i pralka... Doskonale Cie rozumiem. I nie wiem na ile to jest kwestia tego, ze nie mam czasu/sily a na ile po prostu mi sie nie chce.
Dzisiaj sie zmobilizowalam o 13, zrobilam prawie pelen makijaz [sprawdzalam po prostu czy podklad, cienie, roz, kredki sie nie przeterminowaly], zamowilam pizze i pojechalam do galerii na zakupy, gdzie dostalam po prostu szalu, jak czekalam 30 minut w kolejce w Empiku. Ale - kupilam juz wszystkie prezenty, w tym dla Misi w H&M taka szeleszczaca ksiazeczke, gdzie kazda kartka szelesci, chyba moje dziecko popusci, jak to zobaczy plus z wyprzedazy jeszcze bluze welurkowa taka nijaka szara, ale byla za 10zl, bedzie ladnie pasowala do fuksjowych spodenek i rekawiczki welniano-polarkowe z jednym palcem za cale 5 zlotych.
Plus w SP nabilam sobie chyba z milion punktow na karte, bo kupowalam kosmetyki dla wszystkich kobiet i - tu wyglaszam swoje oburzenie - niby jest to apteka, a ze wszytskich mlek HA byla tylko jedna puszka NAN. Co to za apteka ja sie pytam, jak nie ma zadnego innego mleka HA?! Zadnej innej firmy, zadnej pojemnosci, nic!?
Plus znalazlam telefon jakiejs dziewczyny i pol godziny zajelo mi porozumienie z ostatnio wybranymi numerami, zeby sie zglosila wlascicielka [ale jej wdziecznosc byla bezcenna, jak w koncu do mnie przybiegla].
Mamy w planie rozdac rodzinie zdjecia Misi w ramkach, wiec poszlam tez do Home & You, gdzie bardzo ladne swiateczne gadzety, ale jako ze znacie moje podejscie do swiat, nic nie kupilam, choc moze za rok sprobuje sobie fundnac cos w zielono-czerwonej tonacji.
Do tego mechanik potwierdzil, ze to pompa paliwowa za mniej wiecej 1000zl. Jako ze nie mamy w tej chwili takiej kasy najpewniej polowa prezentow i tak nie zostanie wreczona, bo nie bedziemy mieli czym pojechac do rodziny TZ. Tak wiec zbieranie na nowy fotelik samochodowy odkladamy raczej w czasie, no chyba, ze TZ bedzie wozil Misie w foteliku w autobusie
[sama sie dziwie, ze mam taki humor swietny w obecnie mega dennej sytuacji]
A teraz melduje, ze ide sobie zrobic drynka i zapalic fajeczke. Dobranoc pchly na noc.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 21:48   #2100
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Dobry wieczor


blueberry
, o Boze, Twoja siostra jest odwazna i pewnie ma powolanie do zostania chirurgiem.

moria, witam sie witam
Wczorajszy Merlot byl super...
Dzisiaj poszlam do sklepu po ostatnie sprawunki swiateczne (typu suszone owoce na kompot itp itd) i co? Wrocilam do domu z Pinot Noir i Porto (az mi butelki stukaly w koszyku tym pod wozkiem, hahah) .
Jeszcze Baileys mnie kusil, ale nie bylo mojego ulubionego orzechowego, wiec darowalam sobie...
(Chyba odbijamy sobie okres ciazy i karmienia UU.)

Co do Swiat, to czemu Wasza impreza dopiero o 18?
Idziecie do kogos czy to u siebie?

U nas bedzie tak: Wigilie spedzamy sami, wiec kolacja ok 17.30, na spokojnie, kapiemy mysze ok. 19.30 (czasami tez nie wytrzymuje, wtedy 19 i idzie spac wczesniej).
Mamy gosci 25-go (zapraszamy ich na ok. 16) i 26-go (ale to z nocowaniem wiec luz), tez planujemy wspolne jedzonko na 17.30-18 .
Aaaa, 21-go przyjezdza siostra TZ (tez z nocowaniem), bedziemy swietowac jej urodziny i gotowac bigos.
Takze bedzie sie dzialo!!

Nie moge sie doczekac Swiat.

Matall dla Edzika za przejscie na zwykle mleczko!

Lolka, dobrze zrozumialas. No i to, ze TZ zdrowy (przeziebienie go trzymalo caly tydzien). Zreszta kazdy pretekst do swietowania dobry, nie?
Kolejne autko tez byloby Audi?
(Mi sie podoba A3, ale szkoda, ze jest 3drzwiowy...)

Andziot tez nigdy nie przepadalam za swiateczna wigilia w pracy...
Podziwiam Cie za super organizacje!

(Nawiasem mowiac, czy ktoras z Was juz widziala "Jak ona to robi?" z SJP??)



OK, ide sie uczyc.
W styczniu egzamin i czasu coraz mniej.

DObrej nocy!!
__________________
Nadienka - ur. 12/05/11


Camomile jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.