Pomoc dla początkujących!!! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-20, 21:38   #121
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

1. jeśli jesteś bezrobotna to informacji o kursach powinien udzielić Ci Urząd Pracy, ja nie jestem bezrobotna, szukałam więc sama na necie kursów dotowanych z Unii dla pracujących ( jest taki program unijny dla kobiet ), proponuję więc UP i szukanie na necie,(również na różnych forach) podaję przykładowy link.
http://beautica.pl/forum/viewtopic.php?t=2335
2.nie podałaś miasta, ale z czystym sumieniem mogę Ci polecić kursy organizowane przez Beauticę
http://beautica.pl/forum/viewforum.php?f=3
3.nie musi kosztować aż 2 tys. ale tak jak wspomniała Albertyna 1 tys. to minimum, ( zależy oczywiscie o jakich profesjonalnych produktach mówisz, te z najwyższej półki na początek możesz sobie odpuścić)
Ja zaczynałam od produktów z allegro, zestaw, który dostałam w prezencie kosztował 260 zł, pozostałe dokupiłam w hipermarketach, więc wydałam ok.500 zł razem.I nie miało to nic wspólnego z profesjonalizmem, ale zrobiłam to świadomie, bo chciałam się przekonać czy chcę się zajmować stylizacją.Po kursie kupiłam produkty średniej jakości typu Sun Flower czy Perfect Lady ( moje ukochane akryle).Mam tez zestaw akrylowy NSI i kilka produktów IBD, ale nie lubię ich i wolę te średniaki ( SF).
4. szczerze powiedziawszy szkoda byłoby mi czasu na 2 letnią policealną szkołę kosmetyczną, wolałabym krótsze kursy, są bardziej treściwe, czyli skupione na węższej specjalizacji, ale to kwestia priorytetów.Chcę zajmować się tylko pazurkami i ewentualnie makijażem ( czekam na kolejny kurs z UE, ma być na początku 2008 r.)
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 11:38   #122
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Sa też kursy dla osób ubezpieczonych w Krusie, calkowicie bezpłatne. Ja chodziłam na taki kosmetyczny, trwał 3 miesiące (ok. 300h) był bardzo intensywny, poziom wysoki i ja osobiście byłam z niego bardzo zadowolona. Zajęcia praktyczne były bardzo, bardzo ciekawe.
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 08:58   #123
madziora3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Dziekuje za odpowiedzi
nie jestem osoba bezrobotna gdyż dopiero koncze liceum wiec pewnnie i tak na razie nie mam co liczyc na refundowany kursik...
nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanie.. przegladajac stronki z kursami kosmetycznymi wyczytałam ze sa 4 stopnie .. jeden kurs kosztuje kolo 1 tys ale zeby zdobyc wszystkie stopnie musiałabym juz wydac 4 tys. i zastanawiam sie czego ucza na pierwszym kursie..?? czy po nim ( zakładajac ze mam dryg i sie szybko ucze) bede potrafila zrobic fajne nie odpryskujace tipsiki z frenchem??
madziora3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 09:21   #124
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

To nie jest tak do końca.
Dobry kurs można zrobić od 500zł. Potem praktyka i praktyka. Ewentualnie jakieśdoszkolenie, warsztaty - to też koszt około 500zł, zresztą zależy od firmy.
Jeśli np. zrobisz kurs przedłużania akrylem, to potem możesz zrobic jeszcze kurs zdobnictwa kolorowym akrylem, wypukłe ozdoby, kwiaty, cieniowanie i inne bajery.

To o czym mówisz to moim zdaniem troche zdzierstwo, nie wiem, jak miałby wyglądać każdy stopień i czemu tyle akurat kosztuje, co po każdym z nich byś umiała...

Tak naprawdę to na start potrzeba Ci około 500zł na jedną metodę i duuuuuużo praktyki i ćwiczeń. Plus koszty zakupu dobrych materiałów. A potem możesz myśleć o tym, co opisałam powyżej (doszkolenia, na których instruktorka wyłapuje Twoje błędy, warsztaty, pokazy itp)
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 13:30   #125
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

uffff ale były momenty , a wątek super zawsze można wyłuskać cosik dla siebie
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 16:50   #126
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Są firmy, które mają szkolenia podzielone na stopnie. O ile sie nie myle ma tak Allesandro (ale łaba sobie za to nie dam obciąć ). Nie wiem co wchodzi w skład kolejnych stopni- może najpierrw praca na tipsie, potem na szablonie?
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 14:13   #127
madziora3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Wlasnie tez myslałam ze z tymi stopniami to cos nie tak.. gdyz przegladajac stronki zauwazyłam ze niektore kursy kosztowaly do 1500 zl ale wliczalo sie w to juz kurs zdobnictwa i kolorowe akryle...
jeszcze tylko jedno pytanko ostatnie
Czy te dajmy na to 4 dni to nie za malo na taki kurs??
madziora3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-24, 17:45   #128
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

W trakcie kursu dowiadujesz sie JAK masz prawidłowo pracowac, potem pozostaje- cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz ćwiczyc.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 18:37   #129
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
W trakcie kursu dowiadujesz sie JAK masz prawidłowo pracowac, potem pozostaje- cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz ćwiczyc.
Dokładnie.
Parę dni to wystarczający czas na przekazanie konkretnych podstaw. Na pewno nie na poznanie WSZYSTKICH tajników pracy, bo te wychodzą "w praniu".

To też wystarczający czas na pokazanie odpowiedniej techniki przedłużania, ale nie na perfekcyjne opanowanie przez kursantkę tych umiejętności. Dlatego tak ważne są dobre, solidne podstawy, żeby potem ćwiczyć i ćwiczyć utrwalając sobie poprawne nawyki.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 10:08   #130
engelz
Przyczajenie
 
Avatar engelz
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 21
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Witam was serdecznie! Bardzo miło mi to was kochanieńkie dołączyć!
Pod koniec listopada rozpoczynam przygode ze stylizacją paznokci, zapisałam sie na kurs. Planuję otworzyć swój salon. Na rozpoczęcie mam odłożone ok 15 000. Czy myslicie że taka kwota wystarczy na urządzenie saloniku, sprzęt i materiały dobrej jakości? Jak długo muszę po ukończeniu kursu sama trenować , abym mogła świadczyć usługi stylizacji paznokci?
engelz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 15:45   #131
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez engelz Pokaż wiadomość
Witam was serdecznie! Bardzo miło mi to was kochanieńkie dołączyć!
Pod koniec listopada rozpoczynam przygode ze stylizacją paznokci, zapisałam sie na kurs. Planuję otworzyć swój salon. Na rozpoczęcie mam odłożone ok 15 000. Czy myslicie że taka kwota wystarczy na urządzenie saloniku, sprzęt i materiały dobrej jakości? Jak długo muszę po ukończeniu kursu sama trenować , abym mogła świadczyć usługi stylizacji paznokci?
15 000 wystarczy może na podstawowy saortyment (oczywiście zależy na jakich firmach będziesz pracować )
Ja już wpakowałam grubo ponad 9 000zł w materiały, a i tak to co mam, jest kroplą w morzu...
Brakuje mi parafiniarki, air brush`a, frezarki, mebli, pochłaniacza, a nie wspomnę o całej reszcie, sama będę się cieszyć jak się w 30 000 zamknę

Wszystko zależy od tego co chcesz kupić Zanim cokolwiek zadecydujesz, proponuję dobrze rozeznać się w temacie
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 12:34   #132
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Wasze początki

Witam.
Mam pytanko, czy każda z Was zaczynała od kursu? Czy pierw kupiła zestaw i sama robiła pazurki [na swoich, u koleżanek, itp.]? Wiem, ze większość stylistek sie strasznie złości, takimi "stylistkami" bez kursu, które się uczą na własną rękę.?
Ale wg. mnie to lepiej, ponieważ gdy pójdzie się na kurs i po nim okaze sie że to jednak nie jest twoim hobby, nie zwrócą Ci pieniędzy za kurs, lecz gdy kupisz sobie zestaw zrobisz kilka razy pazurki, możesz go sprzedać.
Przyznam, że również jestem na nie takim "stylistką" ponieważ uważam, że jesli dziewczynie naprawdę się to spodoba, to powinna iść na kurs, a nie robić na właśną rękę [i to za pieniądze.!!!] tipsy innym.
Pozdrawiam.
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 14:12   #133
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Wasze początki

Ja zaczęłam od kursu, kupiłam zestaw startowy i ćwiczyłam na początku na mamie i siostrach, ale przyznam, że wielu naprawdę wielu ważnych rzeczy dowiedziałam się sama buszując po internecie. Jednak bez podstaw zdobytych na kursie nie ma z czym się porywać na klientki. Kurs i praktyka- to droga do sukcesu, do zdobycia i "przytrzymania" klientek i do własnej satysfakcji. Oczywiści można kupić zestaw nie robiąc kursu i śmigać paznokcie, ale najprawdopodobniej i tak zniechęcą was błędy pojawiające się na każdym kroku, bo niestety nie da się tego uniknąć, a klientka niezadowolona nie wróci.
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 20:15   #134
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Wasze początki

Też zaczęłam od kursu.
Jakos nie byłam sobie w stanie wyobrazic robienia paznokci bez jego ukonczenia, mimo, ze przez długi czas chodziam do swietnego stylisty (mistrza we frenchu) i moglam do woli podgladać jego warsztat pracy.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 20:30   #135
Magdalennna
Przyczajenie
 
Avatar Magdalennna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa-praga
Wiadomości: 4
Dot.: Wasze początki

Bardzo chciałam przedłużac paznokcie ale jakoś nie wyobrażałam sobie robić tego bez kursu,więc najpierw zapisałam sie na manicure i pedi ,a dopiero pózniej na akryl i żel.
Magdalennna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 21:05   #136
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Wasze początki

ja zaczęłam bez kursu i nie żałuję, tzn. zaczęłam an sobie, bo musiałam sprawdzić czy chcę inwestować swój czas i pieniądze w coś co nie wiadomo czy stanie się moją pasją ( wtedy jeszcze nie wiedziałam, ze załatwię sobie kurs darmowy). Kurs skonczyłam pół roku temu, ale nadal nie robię nikomu, bo ćwiczę umiejętności na sobie schodząc na coraz krótszy czas, myślę, że za jakieś 2-3 miesiące będę już mogła zacząć ćwiczyć na koleżankach. I wiem też, że pzaurki są moja pasją i zabezpieczeniem w razie utraty pracy.
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 21:57   #137
karolka-bobasek
Zadomowienie
 
Avatar karolka-bobasek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 233
GG do karolka-bobasek
Dot.: Wasze początki

a ja zaczelam od zestawu startowego, z allegro, kompletnej dziadówy, robilam pazurki sobie i najblizszej przyjaciolce. potem jak mi sie spodobalo, ale nie wychodzilo to poszlam na kurs bo wiedzialam ze bez tego sie nie obejdzie
__________________
"Kto z miłości nigdy nie umarł nie potrafi żyć..."
karolka-bobasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 09:46   #138
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Wasze początki

Widzę, że większość osób pierw samemu się uczyło
Chyba jedynym miejscem, gdzie można kupić zestaw startowy, bez certyfikatu jest allegro i ebay prawda.?
Chciałabym sobie kupić, ale wiem że niektóre osoby wysyłają niedomknięte pudełka z żelem, bez pędzelka [choć np. pędzelek jest w zestawie], itp. U kogo wyście kupowały.? Polecacie jakiegoś użytkownika.?
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 10:57   #139
żaba :)
Raczkowanie
 
Avatar żaba :)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 417
GG do żaba :)
Dot.: Wasze początki

Ja również zaczęłam od kursu. Stwierdziłam, że nie chcę komuś zrobić krzywdy przez swoją niewiedzę. Jak na razie nadal ćwiczę na mamie i dziewczynie brata, poza tym utrzymuję kontakt z moją instruktorką i w razie jakiś wątpliwości pytam o radę. I oczywiście czytam posty naszych wizażowych ekspertów .
żaba :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 21:36   #140
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: Wasze początki

ja zaczelam bez kursu z zestawem startowym zakupionym na allegro potem dokupilam sobie filmik z nagraniami stylizacji paznokci roznymi metodami (rowniez na allegro) i wciaz cwicze na mamie i kuzynkach Oczywiscie zamierzam zapisac sie rowniez na kurs, tylko musze wyczaic jakis godny polecenia
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 14:24   #141
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Wasze początki

A u kogo kupowałaś zestaw na allegro.? Jaki użytkownik.?
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 17:05   #142
xxannaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 13
Dot.: Wasze początki

Ja też zaczelam sama robić tipsy (na sobie i rodzinie), ale wiedziałam, że pójdę do szkoły kosmetycznej. Teraz jestem na etapie właśnie robienia tipsów metodą żelową. I zauważyłam, że dużo mi dały tamte ćwiczenia, ale na pewno bez szkoły, czy kursu nie zaczęłabym robić na klientkach. Teraz już wiem ile błędów popełniałam wtedy i dlaczego nie trzymały się tak długo jak innym . Kupiłam zestaw startowy na allegro. I nikomu bym tego nie poleciła, bo jest to duże ryzyko.
xxannaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 17:16   #143
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Wasze początki

Chodzą różne opinie... Może trafiłaś akurat na złego użytkownika, który sprzedawał złej jakości towar?
Jeśli mogę zapytac... do jakiej szkoły kosmetycznej chodzisz?
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 10:00   #144
niunia999
Raczkowanie
 
Avatar niunia999
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 58
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Witajcie! Mam pytańko tipsy robie juz od jakiegos czasu i mam jeden problem, mianowicie jak przyklejam tipsa to niekiedy podejdzie mi powietrze:/ nie wiem czy za mało czy za duzo kleju, próbowałam i zawsze znajdzie sie jakis na którym podejdzie powietrze :/ Proszę o pomoc
niunia999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 19:04   #145
Patrycja21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 57
Dot.: Początki Stylizacji

wspominałam już na innym forum , że wybieram się na kurs i tak się zastanawiam skąd się biorą te "Panie NIBY profesjonalistki " po kursach, w salonach. Słyszałam już o różnych historiach... Przecież wszędzie mowa jest o tym , że na końcu kursu jest egzamin-czy jest możliwość żeby go nie zdać? Jeśli tak to co dalej? godziny a doszkolenie i znów kurs? Czy może i tak każdy zdaję? No bo skąd by się brały te niby profesjonalistki?

Zastanawia mnie jeszcze kwestia frezarki. Na kursie temat ten ma być poruszony, ale przecież takim niewinny urządzeniem naprawdę można zrobić sporą krzywdę...
Patrycja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 23:19   #146
cakuz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 53
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

jeśli masz ukończony kurs to zadzwoń do szkoły w której go kończyłaś i tam tobie odpowiedzą,
pozdrawiam
cakuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 23:44   #147
Violetyna
Rozeznanie
 
Avatar Violetyna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 7heaven
Wiadomości: 766
GG do Violetyna
Dot.: Początki Stylizacji

Większość moich koleżanek jest po takich kursach, a są na takim poziomie jak ja (bez kursu) moim zdaniem liczy się praktyka a nie taki kurs oczywiście trzeba wiedzieć co do czego służy ale osoby któe znam i poszły na taki odpłatny kurs to zdały bez problemu.
Violetyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 06:20   #148
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Początki Stylizacji

witam Panie,
ja w związku z kursem, ja byłąm właśnie na takim indywidualnym i zdałam go, ale moja instruktorka mówiła mi że miała dziewczynę która egzaminu nie zdała. Praktyka jeszcze jako tako, ale teorie zawaliła i instruktorka nie mogła jej wydac dyplomu. Więc chyba można taki kurs nie zdać. Dziewczyna teraz musi się doszkolić i podejsc po raz drugi.
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 07:27   #149
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

niunia999 - Radzę poćwiczyć "przyklejając" tipsy na oliwkę. Gdy opanujesz to do tego stopnia że bąbelków nie będzie - zabierz się za klej
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )

Edytowane przez PinkSlip
Czas edycji: 2008-04-06 o 07:27 Powód: masło maślane :)
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 08:49   #150
niunia999
Raczkowanie
 
Avatar niunia999
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 58
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

dziekuje
niunia999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.