Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-07, 11:46   #1951
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Ja poproszę o analizę dwóch kosmetyków Yves Rocher:

Yves Rocher, Bio Spécific Régulation, Soin Hydra-Mat Effet Poudré (emulsja nawilżająco-matująca)
Skład: aqua, alcohol denat., aluminium starch octenylsuconate, zea mays, cetearyl alcohol, dimethicone, glycerin, propylene glycol, urea, ethylhexyl cocoate, butylene glycol, ceteareth ?33, methylparaben, acrylates/c-10-30 alkyl acrylate crosspolymer, parfum, phenoxyethanol, xanthan gum, allantoin, pirydoxine hci, tocopheryl acetate, ethylparaben, scutellaria baicalensis, propylparaben, sodium hydroxide, butylparaben, tetrasodium edta, ci 77891
Alkohol na 2 miejscu w składzie?? juz jestem na nie. dodatkowo kosmetyk oferuje pełna game silikonów i konserwantów Smutne, ale Yves Rocher schodzi na psy Skrobia kukurydziana jako element matujący - juz chyba lepiej kupic porzadny krem nawilzający i zmatowic sie dry-flo.

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Yves Rocher, Bio-spécific Anti-imperfections, Hydratant Jour Pore-Affinant (Nawilżający krem przeciw niedoskonałościom
Skład: Aqua, Alcohol denat, butylene glycol, propylene glycol, zea mays, glycerin, aluminium starch octenylsuccinate, ethylhexyl cocoate, stearic acid, caprylic/capric triglyceride, pvm/ma decadiene crosspolymer, salicylic acid, ceteareth-2 phosphate, behenoxy dimethicone, sodium hydroxide, parfum, methylparaben, limonene, zinc gluconate, xanthan gum, allantoin, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, ethylparaben, scutellaria baicalensis, propylparaben, linalool, butylparaben, tetrasodium edta, butylphenyl methylpropional, camellia sinensis, cl 42090

Czy jest duże prawpododobiestwo,że będą zapychały?I jak z nawilżaniem czy nie jest tylko w nazwie?
Znowu alkohol, znowy silikony, znowu skrobia. W dodatku kem przeciw niedoskonałościom zawiera trójglicerydy - jeden z najbardziej zapychających emoleintów.
NIE!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 11:46   #1952
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez mimosa Pokaż wiadomość
Ślicznie dziękuję, L_V !
Obydwa kremy są b.tanie, co dodatkowo może zwiększyć wątpliwości , w zależności od sklepu w granicach 20 zł. Pojemność obydwu 50g. Używałam fajnych olejków do kąpieli i kosmetyków do stóp Farmony, Bielendy bliżej nie znam. Moja skóra latem jest ciut tłusta w strefie t, a zimą robi się raczej normalno-sucha i muszę uważać na naczyńka.
Pomyślę zatem, który wybrać..
Prosze bardzo!

Ja chyba nabęde ten ekskluzywny na noc Cerę mam taką samą jak Ty.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 12:06   #1953
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję Ci L_V.

Czemu to wszystko jest takie cudowne tylko z nazwy?
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 12:10   #1954
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V
dziękuję bardzo. Widzę, że niestety nie jest wiele wart.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 12:20   #1955
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Snowqueen, jest tu naprawd e masa emolientów - pewnie stąd to uczucie silnego nawilżenia. Ale wyciągi roślinne (antyoksydanty) dalego w skłądzie za syntetycznymi przeciwutleniaczami, więc raczej ne będa miały szansy sie wykazać. Ja nie zaplacilabym za niego tyle pieniędzy, ale jeszcze zaden z wysokopółkowych kremów mnie nie powalil.


L_V, dziękuję za poświęcony czas (po raz kolejny)
W takim razie zużyję te próbki, które mam, ale nie będę inwestiwać w całe opakowanie...W sumie dobrze działa też na mnie krem pod oczy Polleny-Ewy z serii Komfort Młodej Skóry, może uczucie nawilżenia jest nieco słabsze, ale za to zmniejsza cienie A kosztował 10 zł, a nie prawie 200
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 16:34   #1956
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A ten krem, podobno Avon to sama chemia, warto go kupić?



Skład: aqua, homosalate, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, butylene glycol, glycerin, peg-8, butyl methoxydibenzoylmethane, octyl isononanoate, dimethicone, tromethamine, cetyl alcohol, phenoxyethanol, glyceryl stearate, parfum, trimethylsiloxysilicate, hydrogenated lecithin, acrylates/c10-30, alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, methylparaben, propylparaben, disodium edta, sodium chloride, perfluorooctyl triethoxysilane, propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, butylparaben, ethylparaben, ascorbyl tetraisopalmitate, tocopherol, isobutylparaben, sodium pca, ci 77891, ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 42090


Avon Solutions Visual Perfection Tint Releasing Moisturizer SPF 20

I jak? Sama chemia, bardziej szkodzi? czy raczej ok?
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 16:46   #1957
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
A ten krem, podobno Avon to sama chemia, warto go kupić?



Skład: aqua, homosalate, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, butylene glycol, glycerin, peg-8, butyl methoxydibenzoylmethane, octyl isononanoate, dimethicone, tromethamine, cetyl alcohol, phenoxyethanol, glyceryl stearate, parfum, trimethylsiloxysilicate, hydrogenated lecithin, acrylates/c10-30, alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, methylparaben, propylparaben, disodium edta, sodium chloride, perfluorooctyl triethoxysilane, propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, butylparaben, ethylparaben, ascorbyl tetraisopalmitate, tocopherol, isobutylparaben, sodium pca, ci 77891, ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 42090


Avon Solutions Visual Perfection Tint Releasing Moisturizer SPF 20

I jak? Sama chemia, bardziej szkodzi? czy raczej ok?
Witam
Niektóre kosmetyki Avonu są naprawdę dobre, ale ten... Filtrów UV sporo, poza tym trudno doszukać się składników aktywnych. Dużo silikonów (osobiście nie mam nic przeciwko nim, bo trudno bez silikonu zrobić lekki krem zwłaszcza dla tłustej cery, ale nazwa perfluorooctyl triethoxysilane jakoś mi się nie podoba. perfluoro- kojarzy mi się z freonami)

W sumie producent bardziej się skupił na tym, aby kosmetyk był miły na skórze, niż na nawilżaniu.
Pozdr.
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-07, 17:22   #1958
mimosa
Rozeznanie
 
Avatar mimosa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 650
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Prosze bardzo!

Ja chyba nabęde ten ekskluzywny na noc Cerę mam taką samą jak Ty.
http://www.patentstorm.us/patents/68...scription.html Dla anglojęzycznych miłośniczek grzybków Nie mam pojęcia, co to za patent i firma, ale chyba amerykańska. Ta strona opisuje pożytki z połączenia w kremie trufli i szampana. Ja zrozumiałam w każdym razie, że takie połączenie wzmacnia, energizuje i jednocześnie łagodzi podrażnienia. No, chyba o takie coś mi właśnie chodziło - jak skończę to, co mam teraz, kupię sobie ten krem.
mimosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 17:32   #1959
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo Ci dziękuję Margaret76 , a które kosmetyki Avonu są dobre? Czy np. seria SPA? winogronowa/oliwkowa/piaski pustynii itp. Bo ja czsem ich uzywam, ale nie weim czy są dobre?
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 20:01   #1960
sylvia29
Przyczajenie
 
Avatar sylvia29
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 22
czy te sklady filtrow sie gryza?

AntheliosXL - LRP
Skład: aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine
Toleriane Corrective fluid foudation - LRP
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide. +/- May contain : Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides

czy moge je mieszac zachowujac stabilnosc filtrow? czy lepiej nalozyc jeden na drugi czy moge zmieszac przed nalozeniem?

z gory dziekuje za odp

Edytowane przez sylvia29
Czas edycji: 2007-09-11 o 03:30
sylvia29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 21:32   #1961
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: czy te sklady filtrow sie gryza?

1.Przede wszystkim jest watek skladowy,tam umieszczamy prosbe o analize

2.Podajemy pelna nazwe +producenta kosmetyku.


Watki lacze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 21:51   #1962
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: czy te sklady filtrow sie gryza?

Czy mogę prosić w imieniu mojej mamy o krótką analizę toniku? Chciała się dowiedzieć, który jest składowo lepszy - Sephora poniżej czy Ziaja z Płatków Róż (mama lubi różane aromaty) z tego oto postu: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1640

Z góry bardzo dziękuję

Sephora, Soothing Toner
Aqua (Water), Propylene Glycol, Sorbitol, Glycerin, Phenoxyethanol, Polysorbate 20, Parfum (Fragrance), Panthenol, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Buteth-3, Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulfonate, Triethanolamine, Litchi Chinensis (Fruit Extract), Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Tributyl Citrate, Cl 17200 (Red 33), Cl 42090 (Blue 1).
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 22:28   #1963
lilian_alison
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam
chcialam prosic o analize tych podkladow(do skory wrazliwej sklonnej do zapychania i przesuszenia)

Helena Rubinstein
Color Clone

Ingredients:
Aqua/Water, CycloPentasiloxane, Isododecane, Butylene Glycol, Cyclohexasiloxane, PEG-10 Dimethicone, Polymethyl Methacrylate, Dimethicone Isoeicosane, Disteardimonium Hectorite, Methylparaben, Sodium Chloride, Silica, Aluminium Hydroxide, Aluminium Dimyristate, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl Glutamate, Tocopherol, Propylparaben, Isostearyl Neopentanoate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurte, Polyglyceryl-4 Isostearate.[+/- may contain : CI 77891 / TitaniumDioxide, CI 77499, CI 77492, CI 77491 / Iron Oxides].

Chanel
Teint Innocence Fluid Makeup SPF12

Ingredients:
water, PEG 10 dimethicone, cyclopentasiloxane, dimethicone, isododecane, propylene glycol, isononyl isononanoate, HDI/trimethylol hexyllactone crosspolymer, biosaccharide GUM1, boron nitride, TALC, sucrose tetrastearate triacetate, phenoxyethanol, silica dimethyl silylate, tocopheryl acetate, methylparaben, disteardimonium hectorite, C30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, stearic acid, disodium stearoyl glutamate, propylparaben, aluminium hydroxide, PEG 8, alcohol denat, silica, parfum, tocopherol, cotton fruit water, ascorbyl palmitate ,BHT, ascorbic acid, citric acid, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben (may contain CI 77491, CI 77492, CI77499, titainium dioxide, mica)

chanel pro lumiere

Aqua,ethylhexyl palmitatediisostearyl malate,ethylhexyl
methoxycinnamate,cyclohex asiloxane,pentylene glycol,glycerin,peg-30 dipolyhydroxystearate,ben zophenone-3,aluminum starch octenylsuccinate,cyclopen tasiloxane,hdi/ppg/polycaprolactone crosspolymer,propylene glycol,myristyl myristate,polyglyceryl-3 beeswax,phenoxyethanol,di sterdimonium hectorite,methylparaben,
parfum,myristyl laurate,propylparaben,alc ohol denat,tocopherol, lecithin,asorbyl palmitate,glyceryl stearate , disodium stearoyl glutamate, silica ,glyceril oleate, citric acid,bht,alluminum hydroxide
+/- may contain CI 77491, CI 77492, CI 77499 IRON OXIDES, CI 77891 TITANIUM DIOXIDE
MICA
IL63A

z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie
lilian_alison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 23:27   #1964
sana1drive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

bardzo prosze o analize wszystkich w zasadzie wazniejszych skladnikow i czy waszym zdaniem dobre to cos i jak sadzicie jaki przedzial wiekowy tego 1pod oczy aqua, caprylic/capric triglyceride, mica, butylene glycol, cetyl alcohol, petrolatum, dimethicone, glyceryl stearate, peg-100 stearate, glycerin, paraffin, phenoxyethanol, phosphate, citric acid, hydrolyzed wheat protein, magnesium aluminium silicate, sodium citrate, xanthan gum, propylparaben, tetrasodium edta, retinyl palmitate, polysorbate 20, panax ginseng, saccharomyces lysate extract, pyrus malus, talc, lupinus albus, carbomer, sodium dehydroacetate, potassium sorbate, tocopherol, butylparaben, ethylparaben, palmitoyl,pentapeptide-3, ci 77891, ci 77491
2 krem na miejsca na zmarszczki cyclopenta- siloxane, dimethicone crosspolymer, butylene glycol, dimethicone copolyol
sana1drive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 23:44   #1965
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Przeniosłam się z moim pytaniem tutaj, może ktoś pomoże Jak z zapychaczami w tym filtrze? Na KWC nikogo nie zapchało

Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ (Mleczko ochronne do ciała dla dzieci)

''Silna ochrona przed promieniowaniem UVA/UVB. Bogate w wyciąg z nagietka Klorane o właściwościach kojących dla skóry. Konsystencja fluidu, widoczna na skórze podczas aplikacji, gwarantuje zachowanie optymalnej ochrony przeciwsłonecznej. Owocowy zapach zapewnia dziecku przyjemność podczas stosowania''

Skład: Water (Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclomethicone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Cetearyl Alkohol, C20-22 Alkyl Phosphate, Calendula Officinalis Flower Extract (Calendula Officinalis), PVP/Eicosene Copolymer, Benzoic Acid, C20-22 Alcohols, Chlorphenesin, Coco-Glucoside, Decyl Glucoside, Diphenyl Dimethicone, Fragrance (Perfum), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenoxyethanol, Polysorbate 60, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Squalane, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetale, Trimethoxycaprylysilane, Xanthan Gum.
Filtry na fioletowo - oczywiście stabilne.
Potencjalne zapychacze - na pomarańczowo, największe pogrubiłam. Niektórym nie służą silikony - na brązowo (ale Ciebie to chyba nie dotyczy, o ile pamiętam)
Na czerwono - konserwanty.
Wysoko w składzie ma wyciąg z nagietka - na jasnozielono.

Co do zapchania - wg mnie skrzywdzi tylko bardzo podatnych. Potencjalne zapychacze są daleko w składzie.
Poza tym - ładny skład - porządne filtry, dobrze chroniące także przed UVA, w miarę lekkie emolienty, kilka wartościowych substancji. Wśród nich na uwagę zasługuje, znajdujący się naprawdę wysoko w składzie, wyciąg z nagietka - ładnie koi, zmiękcza skórę, przyspiesza gojenie się ran; łagodzi podrażnienia.
__________________
Szanuj swoich adresatów.

Edytowane przez Selekcjonerka
Czas edycji: 2007-09-08 o 13:53 Powód: wyboldowanie tego, co trzeba
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-08, 09:56   #1966
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Nie znalazłam prześwietlenia jego składu, więc dodaję, bo jestem ciekawa tego kremu.
Avon Naturals Face, Brzoskwinia i Mleczko Migdałowe.

Skład:
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Petrolatum, PEG-32, Myristyl Myristate, Glyceryl Stearate, PEG-40 Stearate, Cetyl Alcohol, Carbomer, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Disodium EDTA, Hydroxypropyl Methylcellulose, Parfum, Sodium Hydroxide, BHT, Propylene Glycol, Hydrolyzed Milk Protein, Prunus Persica Extract, Alcohol Denat., Phenoxyethanol, Prunus Amygdalus Dulcis Extract, Helianthus Annuus Seed Extract, Melia Azadirachta Seed Extract, Vitis Vinifera Seed Extract, Diazolidinyl Urea, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, CI 15510, CI 47005, Limonene
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-08, 09:59   #1967
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A można podać Wam też skład np. odżywki do włosów?
Podziwiam za taką ogromną wiedzę.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-08, 10:31   #1968
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny-ratunku, pomocy

dostałam jakiejś dziwnej wysypki (tzn sa to takie niewidoczne ale bardzo wyczuwalne grudki w okolicy ust (tzn górna i dolna warga i broda) i troszke chyba na czole choc sama juz nie wiem)
Niedawno kupiłam sobie nowy kosmetyk i nie wiem czy to od tego czy np moze to sie tak przypadkowo zbiegło z jego uzyciem bo przeciez i tak moze byc :/
Zanalizujcie mi skład i powiedzcie czy jest tam cos takiego o mogło spowodowac te wyczuwalne ale niewidoczne grudki

"ZHC shimmer brush" puder

skład:

-mica
-talc
-magnesium stearate
-dimethicone
-methyl paraben
-ethyl paraben
-propyl paraben
-butyl paraben +/-CI 77492
-CI 7749
-CI 77891
-ICA 557593
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-08, 10:43   #1969
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosiłabym jeszcze o analizę tych odżywek, wątek przeszukałam, nie ma to daję.
Która jest najlepsza i naprawdę coś zrobi z włosami?

Hegron,
Balsam przywracający włosom naturalną miękkość po umyciu. Działa antyelektrostatycznie ,zapobiega łamaniu i kruszeniu się włosów, a szczególnie zalecany do włosów po farbowaniu. Zawiera naftę kosmetyczną.
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Sodium Chloride, Glycerin, Parfum, Coumarin, Limonene, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Linalool, Alphaisomethyl, Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid

Hegron, Balsam przywracający włosom naturalną miękkość po umyciu. Działa antyelektrostatycznie. Przeznaczony dla wszystkich rodzajów włosów, a szczególnie zalecany do włosów "po trwałej"

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Sodium Chloride, Parfum, BenzylAlcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Glycerin, Citric Acid


Gliss Kur, odżywka dwufazowa Płynny Jedwab

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, phenyl trimethicone, dimethiconol, polyquartenium-16, panthenol, pantolactone, hydrolyzed silk, sericin, hydrolyzed wheat protein, PEG/PPG-18/18 dimethicone, lactic acid, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, cetrimonium chloride, benzophenone-4, parfum, citronellol, coumarin, limonene, hexyl cinnamal, linalool, sodium benzoate, CI16185
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-08, 11:46   #1970
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Selekcjonerko, jesteś moim biochemicznym guru dziękuję Ci pieknie, i przesyłam wirtualną w takim razie biorę się za nowy filtr
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-08, 12:41   #1971
ziuta.
Rozeznanie
 
Avatar ziuta.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosze o analize tego kremu. Czy będzie odpowiednio nawilżał i czy nie będzie zapychał na dłuższą metę? bo używam go od paru dni.
Johnson's baby Bedtime cream- krem na dobranoc. 250ml ok 9zl

skład: aqua, glycerin, cetyl alcohol, cocoglycerides, glycine soya oil, dimethicone, zea mays starch, helianthus annuus seed oil, butyrospermum parkii butter, tocopherol, carbomer, potassium cetyl phosphate, hydrogenated palm glycerides, oleic/ linoleic/ linolenic polyglycerides, glyceryl oleate, tetrasodium EDTA, sodium hydroxide, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, parfum.
ziuta. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-08, 13:17   #1972
Moniak19
Raczkowanie
 
Avatar Moniak19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 203
Exclamation Balsam do ciała ''Mildness''...jego skład...

Mam pytanie dzisiaj zakupiłam w Auchonie balsam do ciała ''Mildness-milk protein&aloe vera''...i wszystko byloby dobrze gdyby nie jego skład. Konkretnie przeraża mnie ''Paraffinum Liquidum''...czasami zdarza mi sie ze na dekoldzie wyskakują mi wypryski czy ten balsam może nasilić ten problem. Raczej unikam parafiny a tu Bach...Zerknijcie proszę na ten skład i powiedzcie czy ten balsam może mi zaszkodzić??Jak tak to będe ko wcierać w stopy:p...Pozdrawiam Biochemiczki;]...

Skład;Aqua, Ceteraryl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Stearyl alcohol, Caprylic/Capric Triglycerydes, Steareth-21, Ceteareth-20, Parfum(Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal), Hydrolyzed Milk protein, lauryldimonium Hydrolized Wheat Protein, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Starch, Dimethicone Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl, Urea.
__________________
Jeśli zapomnisz, że jestem. Pamiętaj że byłam.

Ty...to tylko cały mój Świat.
Moniak19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-08, 13:41   #1973
mollya
Raczkowanie
 
Avatar mollya
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: dolnośląskie\ 71
Wiadomości: 403
GG do mollya
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

szczenka mi opadła gdy wczoraj czytałam ten wątek. Gratuluje ogromnej wiedzy. Niestety ja jestem Zielona.

Mam do przeanalizowania Wygładzającą maseczkę na noc z efektem mikrodermabrazji Soraya - ciekawa jestem ile jest warta.

Skład:
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Decyl Oleate, Glyceryl Stearate, Paraffinum Liquidum, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-12, Ceteareth-20, Hydrolyzed Vegetable Proteins, Xanthan Gum, Guar Gum, Pyrus Mlalus (Apple) Fruit Extract, Tocopherol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, DMDM Hydantion, Carbomer, Amyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Citral, Citronellol, Eugenol, Farnesol, Alpha-Isomethyl lonone, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Iso Eugenol, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Methyl 2-Nonynoate,Phenyl Acetaldehyde, Methylparaben, Propylparaben, Glycerin, Parfum.
__________________
ANIA
mollya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-08, 13:48   #1974
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ziuta. Pokaż wiadomość
Prosze o analize tego kremu. Czy będzie odpowiednio nawilżał i czy nie będzie zapychał na dłuższą metę? bo używam go od paru dni.
Johnson's baby Bedtime cream- krem na dobranoc. 250ml ok 9zl

skład: aqua, glycerin, cetyl alcohol, cocoglycerides, glycine soya oil, dimethicone, zea mays starch, helianthus annuus seed oil, butyrospermum parkii butter, tocopherol, carbomer, potassium cetyl phosphate, hydrogenated palm glycerides, oleic/ linoleic/ linolenic polyglycerides, glyceryl oleate, tetrasodium EDTA, sodium hydroxide, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, parfum.
Używasz go na twarz? Ma sporo emolientów, subs. odżywczych itd. Zapchać na ciele raczej nie powinien, chyba że jesteś na to podatna (dekolt, plecy, ramiona). Na dłuższą metę jest ok.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-08, 13:55   #1975
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Selekcjonerko, jesteś moim biochemicznym guru dziękuję Ci pieknie, i przesyłam wirtualną w takim razie biorę się za nowy filtr
Proszę bardzo i dziękuję za śliczną różyczkę!

PS Daj potem znać na plotkowym, jak Ci służy.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-08, 14:16   #1976
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Widzę,że zainteresowanie tym wątkiem wzrasta i wcale się nie dziwię. Ja też jestem pełna podziwu dla wiedzy Biochemiczek

Ja mam tym razem nieco inną prośbę. Mianowicie, czy ktoś z Was używa może szamponu Farmony Saponic do włosów delikatnych i normalnych? Jeśli tak to bardzo proszę o skład tego szamponu.
Zainteresowałam się nim, ponieważ na stronie producenta przeczytałam,iż uzsykał bardzo wysoką ocenę dermatologiczną i że nie zawiera detergentów.
Stwierdziłam, iż moja skóra głowy jest ostatnio trochę "zmęczona", dlatego rozważam zakup, ale nie wiem czy warto...
Link na KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6496
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-08, 19:14   #1977
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
A można podać Wam też skład np. odżywki do włosów?
Podziwiam za taką ogromną wiedzę[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/M/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG].
Można, jak najbardziej

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
Dziewczyny-ratunku, pomocy [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/M/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.gif[/IMG]

dostałam jakiejś dziwnej wysypki (tzn sa to takie niewidoczne ale bardzo wyczuwalne grudki w okolicy ust (tzn górna i dolna warga i broda) i troszke chyba na czole choc sama juz nie wiem)
Niedawno kupiłam sobie nowy kosmetyk i nie wiem czy to od tego czy np moze to sie tak przypadkowo zbiegło z jego uzyciem bo przeciez i tak moze byc :/
Zanalizujcie mi skład i powiedzcie czy jest tam cos takiego o mogło spowodowac te wyczuwalne ale niewidoczne grudki

"ZHC shimmer brush" puder

skład:

-mica
-talc
-magnesium stearate
-dimethicone
-methyl paraben
-ethyl paraben
-propyl paraben
-butyl paraben +/-CI 77492
-CI 7749
-CI 77891
-ICA 557593
Stawiam na ten puderek. Cały początek składu to, niestety, składniki które moga zapchać skóre. Dodatkowo, mika jest składnikiem alergizującym i moze podrażniać. odstaw puder obserwuj skóre. No i połowa składu to konserwanty.

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Prosiłabym jeszcze o analizę tych odżywek, wątek przeszukałam, nie ma to daję[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/M/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG].
Która jest najlepsza i naprawdę coś zrobi z włosami?

Hegron,
Balsam przywracający włosom naturalną miękkość po umyciu. Działa antyelektrostatycznie ,zapobiega łamaniu i kruszeniu się włosów, a szczególnie zalecany do włosów po farbowaniu. Zawiera naftę kosmetyczną.
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Sodium Chloride, Glycerin, Parfum, Coumarin, Limonene, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Linalool, Alphaisomethyl, Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid

Hegron, Balsam przywracający włosom naturalną miękkość po umyciu. Działa antyelektrostatycznie. Przeznaczony dla wszystkich rodzajów włosów, a szczególnie zalecany do włosów "po trwałej"

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Sodium Chloride, Parfum, BenzylAlcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Glycerin, Citric Acid


Gliss Kur, odżywka dwufazowa Płynny Jedwab

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, phenyl trimethicone, dimethiconol, polyquartenium-16, panthenol, pantolactone, hydrolyzed silk, sericin, hydrolyzed wheat protein, PEG/PPG-18/18 dimethicone, lactic acid, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, cetrimonium chloride, benzophenone-4, parfum, citronellol, coumarin, limonene, hexyl cinnamal, linalool, sodium benzoate, CI16185
jesli chodzi o balsamy Hegron to takie sobie skłądy, jakiegos mega-nawilzenia to by sie nie spodziewala, bo znam odzywki za 8zł ktore maja w skłądzie więcej emolientow.

odzywka w płynie gliss kur - wg mnie przeciętna. to głównie płynne silikony, wzbogacone o proteiny jedwabne i zbożowe. Nie wiem jak Twoje włosy reagują na składniki naturalnego pochodzenia, na mnie one nic a nic nie działają[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/M/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.gif[/IMG]



Cytat:
Napisane przez Moniak19 Pokaż wiadomość
Mam pytanie dzisiaj zakupiłam w Auchonie balsam do ciała ''Mildness-milk protein&aloe vera''...i wszystko byloby dobrze gdyby nie jego skład. Konkretnie przeraża mnie ''Paraffinum Liquidum''...czasami zdarza mi sie ze na dekoldzie wyskakują mi wypryski czy ten balsam może nasilić ten problem. Raczej unikam parafiny a tu Bach...Zerknijcie proszę na ten skład i powiedzcie czy ten balsam może mi zaszkodzić??Jak tak to będe ko wcierać w stopy:p...Pozdrawiam Biochemiczki;]...

Skład;Aqua, Ceteraryl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Stearyl alcohol, Caprylic/Capric Triglycerydes, Steareth-21, Ceteareth-20, Parfum(Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal), Hydrolyzed Milk protein, lauryldimonium Hydrolized Wheat Protein, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Starch, Dimethicone Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl, Urea.
Jeśli masz tendencje do wyprysków na ciele, to możesz sie ich spodziewać po użyciu tego balsamu. zaznaczyłam na czarno emolienty - jest ich tu sporo i sa to składniki "cięższego kalibru". Dla suchych skór super - balsam wzbogacony o proteiny mleczne.

Cytat:
Napisane przez mollya Pokaż wiadomość
szczenka mi opadła gdy wczoraj czytałam ten wątek. Gratuluje ogromnej wiedzy. Niestety ja jestem Zielona.

Mam do przeanalizowania Wygładzającą maseczkę na noc z efektem mikrodermabrazji Soraya - ciekawa jestem ile jest warta.

Skład:
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Decyl Oleate, Glyceryl Stearate, Paraffinum Liquidum, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-12, Ceteareth-20, Hydrolyzed Vegetable Proteins, Xanthan Gum, Guar Gum, Pyrus Mlalus (Apple) Fruit Extract, Tocopherol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, DMDM Hydantion, Carbomer, Amyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Citral, Citronellol, Eugenol, Farnesol, Alpha-Isomethyl lonone, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Iso Eugenol, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Methyl 2-Nonynoate,Phenyl Acetaldehyde, Methylparaben, Propylparaben, Glycerin, Parfum.
Nie wiem jaki masz typ skóry. Dermabrazja wygląda na produkt całkiem nieźle odzywczy - sporo emolientów i to tłustawych. Wydaje mi się ze raczej do cer normalno-suchych niz to tłustych. parafina moze zapychac.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-08, 23:37   #1978
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o analizę kremu Cosmence Illumin Activ
skład:
Water • Glycerin • Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate • Alcohol Denat• Cyclopentasiloxane Octyldodecanol • Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate •]Petrolatum• 100 Stearate Mica• Rosa Canina Fruit Oil • Glyceryl Stearate• Dimethicone •Dimethiconol• Black Currant Seed Oil • Ginger Root Extract • Methylparaben• Sunflower Seed Oil • Sodium Citrate• Phenoxyethanol•Magnesium PCA •Chlorphenesin • Tocopherol • Ascorbyl Glucoside • Limonene•Capryloyl Salicylic Acid • Citral • Xanthan Gum • [U]Cyathea Medullaris Leaf Extract • Shea Butter• Acrylates Copolymer Fragrance• CI 17200/Red 33 • CI 42090/Blue 1 • CI 77891/Titanium Dioxide

i serum likwidującego zmarszczki mimiczne Cosmence Ex-tense 3D Eyes
skład:
Water • Cyclohexasiloxane •Glycerin• -Hydrogenated Polyisobutene • Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate • Polysilicone-8 • Manganese Gluconate •Methylparaben• Magnesium Sulfate • Adenosine • Tocopheryl Acetate • Nylon-12[ • Disodium EDTA •Capryl Glycol/Caprylyl Glycol • Sodium Citrate • Biosaccharide Gum-1 • Phenoxyethanol

zadziała?
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 00:33   #1979
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Na wstepie chcialam sie przywitac. Czytam forum od kilku dni i glowe mam taaaaka wielka od nadmiaru informacji. Ale do rzeczy:
Mieszkam w Irlandii i tu jest dosyc ciezko dostac krem na naczynka. Ostatnio ujrzalam jeden i to w dodatku w promocji (€2 za opakowanie). Uzywam go dopiero 2 tyg, ale kupilam az dwa pudelka i nie wiem, czy bylo warto. Krem to:

Skincare Solutions by Fade Out, Soothing Facial Redness Remedy

Producent twierdzi, ze zmniejsza widocznosc naczynek, koi rumien, poprawia koloryt skory, wzmacnia ja i zawiera witamine K. Jedyne co mnie w nim niepokoi to dosyc niemily zapach, ale przezyje, jesli jest dobry. Dodam, ze mam cere mieszana, troche suchawa, raczej odporna. Nie mam alergii.

Sklad:

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Cetearyl Alcohol,Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclomethicone, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Butyrospermum Parkii, PEG-100 Stearate, Dimethiconol, PVM/MA Decadiene Crosspolymer, Methyl-paraben, Propylparaben, Benzyl Alcohol, Propylene Glycol, Lactic Acid, Disodium EDTA, Acacia Farnesiana, Retinyl Palmitate, Anthemis Nobilis Flower Oil, Tocopherol, Phytonadione, Sucrose, Arnica Montana Flower Extract, Limonene, Potassium Sorbate, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77288 (Chromium Oxide Greens)
ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 01:20   #1980
sana1drive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

bardzo prosze o analize wszystkich w zasadzie wazniejszych skladnikow i czy waszym zdaniem dobre to cos i jak sadzicie jaki przedzial wiekowy tego 1pod oczy aqua, caprylic/capric triglyceride, mica, butylene glycol, cetyl alcohol, petrolatum, dimethicone, glyceryl stearate, peg-100 stearate, glycerin, paraffin, phenoxyethanol, phosphate, citric acid, hydrolyzed wheat protein, magnesium aluminium silicate, sodium citrate, xanthan gum, propylparaben, tetrasodium edta, retinyl palmitate, polysorbate 20, panax ginseng, saccharomyces lysate extract, pyrus malus, talc, lupinus albus, carbomer, sodium dehydroacetate, potassium sorbate, tocopherol, butylparaben, ethylparaben, palmitoyl,pentapeptide-3, ci 77891, ci 77491
2 krem na miejsca na zmarszczki cyclopenta- siloxane, dimethicone crosspolymer, butylene glycol, dimethicone copolyol

Prosze o edytowanie postu i dodanie informacji o nazwie poduktu i producencie!

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-09-10 o 14:42 Powód: post niezgodny z zasadami wątku!
sana1drive jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.