Usuwanie blizn - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-13, 19:59   #181
leela25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 86
Dot.: Stara blizna po operacji

Ja stosowałam i mogę polecić plastry silikonowe - spłaszczają i rozjaśniają bliznę. Tylko trzeba je nosić cały czas (zdejmować tylko do mycia) chyba przez 2 czy 3 miesiące, bo założony od czasu do czasu nie da efektu. Podobno dobre efekty daje też laser, chyba fraxel, ale to już droższa impreza.
__________________

leela25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 17:16   #182
aneczka1205
Przyczajenie
 
Avatar aneczka1205
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Dot.: Stara blizna po operacji

Cytat:
Napisane przez leela25 Pokaż wiadomość
Ja stosowałam i mogę polecić plastry silikonowe - spłaszczają i rozjaśniają bliznę. Tylko trzeba je nosić cały czas (zdejmować tylko do mycia) chyba przez 2 czy 3 miesiące, bo założony od czasu do czasu nie da efektu. Podobno dobre efekty daje też laser, chyba fraxel, ale to już droższa impreza.
Dziękuję za odpowiedź
Jest jakaś konkretna nazwa tych
plastrów ? Rozumiem, że można znaleźć je w aptece ?
Pozdrawiam aneczek1205.
aneczka1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 13:10   #183
azaryan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Usuwanie blizn ?

hej dziewczyny! na tej stronie www.usuwanieblizn.medserwis.pl szukałam treści związanych z tym zagadnieniem . wyczytałam, że można zastosować peeling ? Czy można go zastosować samemu w domu ? jest na to jakiś sposób ?
azaryan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 14:40   #184
atyde22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: Stara blizna po operacji

na tym portalu www.usuwanieblizn.medserw is.pl znajdziesz placówki, które usuwają fachowo blizny! ja byłam w jedej z nich i jestem bardzo zadowolona
atyde22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 18:55   #185
leela25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 86
Dot.: Stara blizna po operacji

Ja używałam plastrów Silon - SES lub Oleeva Clear - oba są dystrybuowane przez Pad Technologies. Oficjalnie nazywa się to: Opatrunki Silon - opatrunki silikonowe do leczenia blizn. Można je kupić w aptece, polecam zwłaszcza apteki internetowe bo jest większy wybór.
Ja akurat kupowałam tutaj (sklep internetowy dystrybutora):

http://www.sklepuroda.pl/

Plastry są różnych wielkości i można je ciąć (normalnie nożyczkami) tak żeby kształtem pasowały do blizny.

Powodzenia i pozdrawiam


Cytat:
Napisane przez aneczka1205 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Jest jakaś konkretna nazwa tych
plastrów ? Rozumiem, że można znaleźć je w aptece ?
Pozdrawiam aneczek1205.
__________________

leela25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 20:45   #186
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Ja się chyba zdecyduję na laser frakcyjny, tylko bardzo się boję bólu...
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 10:42   #187
daisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 204
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Sif, Fraxel boli ale Q-switch boli bardziej - ja miałam robiony zabieg obydwoma. Ale efekty warte są bólu!!!
Plastelinka, laser CO2 zostawi Ci blizny jeśli lekarz zastosuje za dużą wiązkę fal tzn za bardzo wnikające w skórę. Jak miałam robiony zabieg tym laserem, to dostalam namiar na maść (napiszę nazwę jak odszukam pudełko). Nie mam zadnych blizn.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie służę pomocą, mam, a teraz można powiedzieć, że miałam blizny na twarzy po wypadku. Dla mnie to był dramat.
Dużo czytałam o lekarzach, mam wypróbowane maści, aż wreszcie trafiłam na specjalistę, którego mogę każdej bez wahania polecić a wierzcie mi zasięgałam porad u kilku.
daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 19:28   #188
mikropodroznik
Przyczajenie
 
Avatar mikropodroznik
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 25
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez daisy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja miałam blizny po wypadku. Warszawa jest MEGA DROGA. Lekarz w Łodzi, którego polecił mi znajomy powiedział mi cenę 4*tańszą niż w Wawie! A nadmienię, że to on szkoli lekarzy którzy stosują metodę laserową. Z tym że, nie miał tego lasera także skierował mnie do Torunia. Jestem po 2 zabiegu i są super efekty! Najpierw zrobiono mi komputerowo zdjęcie, a potem lekarz ocenił i dobrał odpowiedni laser.
czesc, nie wiem czy jeszcze aktywny wątek. Daisy mozesz powiedziec gdzie w Toruniu taki zabieg laserowy mozna zrobic. troche nie mam zaufania do lasera i chcialabym do kogos poleconego trafic.
mikropodroznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 17:51   #189
daisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 204
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Mikro, znam Twój ból. Wolę jechać dalej niż być "królikiem doświadczalnym" - tak jak w Waiwie, wyjdzie albo nie - Pani ryzyko. A to jest twarz! Wysłałam namiar na priv, nie chcę robić reklamy. Jadę teraz pod koniec lutego i myślę, że to będzie ostatnia - 4 wizyta, zobaczymy..

Po zabiegach smarowałam buzię kremem SODERMIX - szybko i ładnie się goiła Także polecam!
daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 20:35   #190
poparzona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 9
blizny.. jak się ich pozbyć całkowicie?

mam blizny po oparzeniu na udach, brzuchu od poparzenie wrzątkiem. było to 12 lat temu więc blizny są już stare. Miałam robiony przeszczep jednak blizny są intesywnie różowe i trawde. Czy moża się ich całkowicie pozbyć? jest na to jakiś sposób? czy maście w takim przypadku w ogóle coś działają?
poparzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 13:15   #191
kalisiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: blizny.. jak się ich pozbyć całkowicie?

Witaj
Wydaje mi sie ,że powinnaś sie przede wszystkim zgłoscic na konsultacje do gabinetu estetyki ciała. Wiem ze jest dobry laser Fraxel (chodzi o Fraksel a nie laser frakcyjny który jet czymś innym) na pewno jest on wskazany na blizny, bliznowce itd, zmiększa skóre, wybiela przebarwienia i wyrównuje powierzchnię skóry. Sama mam stare blizny na twarzy (w prawdze niepoparzeniowe) i w piątek ide na pierwszy zabieg mam nadzieje ze pomoże.
kalisiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 14:32   #192
poparzona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 9
Dot.: blizny.. jak się ich pozbyć całkowicie?

Ile kosztuje taki zabieg? i napisz po zagiegu koniecznie jak relultaty.
poparzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:56   #193
kasikkk87
Zadomowienie
 
Avatar kasikkk87
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 915
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez alina12345 Pokaż wiadomość
Witajcie, mam podobny problem jak wy. Tylko ja jestem po 3 laserach (frakcyjnych co2). Nie widzę za dużych zmian ale od 4-6 zabiegów jest konieczne aby zobaczyć prawdę. Jeszcze jedno to najsilniejszy laser jak na dzień dzisiejszy. Jak mam być szczera to jestem rozczarowana wynikami ale nie rezygnuję. Na pewno będę próbowała nadal i mam zamiar do 6 razy wytrzymać. Napiszę jak przebrnę szóstkę. Między zabiegami musi być od 4 do 6 tygodni przerwy.
hej a jakiego rodzaju masz blizny???
kasikkk87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 06:29   #194
daisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 204
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Alina12345, w CO2 zależy jaką dawkę promieni zastosuje, od tego zalezy siła. Może trzeba zrobić dwoma laserami, tak jak to było w moim przypadku? Moja rada - zmień lekarza, bo to trochę niezbyt logiczne. Ja np. miałam "dopasowywany" laser do moich blizn - raz fala słabsza, drugi silniejsza, trzeci - 2 lasery i 4 podejrzewam że ostatni.

Dziewczyny, to są niemałe pieniądze. Jeśli nie widzicie efektów to pora zmienić lekarza. Dla nich jesteście "żyłą złota" i różne bajki mogą opowiadać żeby Was zatrzymać w swoim gabinecie.
daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 09:33   #195
melka67
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 13
Dot.: blizny.. jak się ich pozbyć całkowicie?

Efekt laserowego usuwania blizn widziałam u koleżanki - na prawdę rewelacja, choć i tak chyba nie ma co liczyć na pełne usunięcie głębokich blizn. Zabieg był robiony laserem frakcyjnym CO2
melka67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 09:54   #196
kalisiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: blizny.. jak się ich pozbyć całkowicie?

Zabieg kosztuje 1300 zł- jest promocja do końca lutego w derko med w Tarnowskich górach, a normalnie to ok 2000 zł. Zabieg robie razem z narzeczonym, który ma blizny po trądziku. W piątek pewnie będziemy raczej wyglądac jak papier scierny ale dam znac
kalisiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 10:02   #197
Mamba_2008
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 497
Dot.: blizny.. jak się ich pozbyć całkowicie?

To 1300 zł to chyba za jeden zabieg?? Wiem że laser frakcyjny nie należy do najtańszych, a jeden zabieg raczej niewiele pomoże. "Poparzona" U Ciebie będzie potrzebna cała seria zabiegów, a ile dokładnie to musi ocenić lekarz. Niestety blizny mimo wszystko całkowicie nie zejdą, ale mogą być dość mocno spłycone i przede wszystkim mniej widoczne. Wiem że na Śląsku wykonują serię trzech zabiegów za 2000 zł poszukaj w necie może znajdziesz.
Mamba_2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 10:42   #198
kalisiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: blizny.. jak się ich pozbyć całkowicie?

tak, 1300 to cena za jeden zabieg i jest to cena promocyjna, bo normalnie ceny na oryginalnym FRAXEL re store- bo tak sie dokładnie nazywa to ok 1800-2300 zł na śląsku. Dziwi mnie cena 2000 zł za 3 zabiegi? chyba że chodzi o nieoryginalny? Jeśli wiesz gdzie robią ten zabieg to prosze podaj namiar.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

http://www.fraxel.com/find-doctor-re...s=8,9,21,28,25 a tu link ze strony fraxel z namiarami na gabinety gdzie w polsce znajduje sie przedstawiciele oryginalnego lasera. Czały czas podkreslam słowo oryginalny co może byc irytujące ale wiem ze ma to ogromne znaczenie sama czekałam 24 lata na wykonanie "dobrego" zabiego na moje blizny, stąd przykłądam wielką uwage co go gabinetu i sprzętu
kalisiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 08:15   #199
Mamba_2008
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 497
Dot.: blizny.. jak się ich pozbyć całkowicie?

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem orginalności bo laserów frakcyjnych jest dużo. Mają różne nazwy, ale bardzo często takie dają takie same efekty. Fakt, że jeśli gdzieś taki zabieg jest bardzo tani i jest bez promocji to trzeba się zastanowić nad jego skutecznością lub nad samym bezpieczeństwem zabiegu.
Najbardziej znanym laserem farkcyjnym jest "Fraxel". Jest to nazwa zastrzeżona dla danego producenta i najbardziej w tym momencie rozreklamowana tak samo jak "Botox". Warto czasami zasięgnąć opinii jakie dany laser daje efekty choć nie neguje skuteczności działania "Fraxela". Jeśli chodzi o namiary to mogę je podać na privie
Mamba_2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 09:57   #200
Cegielkaa
Przyczajenie
 
Avatar Cegielkaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 4
Angry Blizna:(

Kiedy miałam 2latka przeszłam operację kardiochirurgiczną serca. operacja się udała lecz została mi po niej długa blizna na mostku teraz mam 16lat. Nie mogę nosić bluzek z dekoltem bo tę bliznę widać.. bardzo mi to przeszkadza.
Jak mogę usunąć tą bliznę?? Pomocy!
Cegielkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 18:23   #201
kalisiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: blizny.. jak się ich pozbyć całkowicie?

ja nie jestem ekspertem, a opinie swoją opieram na opiniach lekarzy, gabinetów w których byłam na konsultacjach, jak również doczytanych artykułach. Póki co jestem po zabiegu, który był jednak BARDZO bolesny.. ale motywacja większa (moj narzeczony nie ma żadnej opuchlizny, wiec to indywidualna reakcja)narazie wyglądam jak arbuz i nie chce zapeszac, ale blizny wyglądają na znacznie mniejsze, ale w związku ze straszną pouchlizną mysle ze pierwszą opinię będe mogłą przekazac w piatek. Ogólna zasada (która nalezy oczywiscie dostosowac do indywidualnych możliwosci skóry do jej regeneracji) jest taka , że jeden zabieg to ok 20% naprawy powierzchni skóry.
kalisiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 18:43   #202
poparzona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 9
Dot.: blizny.. jak się ich pozbyć całkowicie?

czy zabieg nie jest robiony pod narkozą? a Twoja blizna po czy była?
poparzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 13:30   #203
kalisiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: blizny.. jak się ich pozbyć całkowicie?

nie, zabieg nie jest pod narkozą, a jedynym znieczuleniem jest maśc nałożona na całą powierzchnię skóry, znieczula dosyc mocno, do tego podczas zabiegu jest włączony bardzo zimny nawiew, który lekko neutralizuje ból.. ale mimo wszytko mnie bolało bardzo zresztą narzeconego też, ale myśle ze efekty są warte moje blizny sa po szkle na które spadłam z wysokiego krzesełka dzieciecego, oprócz paru wiekszych blizn na całej twarzy mam "mgiełke " z mniejszych blizenek. blizny sa stare.
kalisiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 18:21   #204
kotek2225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Blizna:(

Witaj Cegielkaa!
Podnoszę temat. Ja operację miałam w maju 2010. Zrobił mi się bliznowiec. Jest wypukły, czerwony i bolesny. Bardzo mi przeszkadza.
Też bardzo bym chciała się dowiedzieć jak mogę się tego pozbyć...tzn zminimalizować to, bo o pozbyciu się chyba nie ma co marzyć.
Czytałam gdzieś, że laseroterapia daje efekty i żele silikonowe na blizny też. Ale czy na takie stare jak Twoja, to nie wiem.
kotek2225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 19:27   #205
kotek2225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Witaj daisy
napisz coś więcej. Gdzie robiłaś zabiegi, ile to kosztowało i jakie są efekty. Może priv? kotek2225@interia.pl
Ja mam bliznowca na klatce piersiowej po operacji serca. Całkiem świeża bo z maja 2010. Jest czerwona i wypukła. Bardzo mi przeszkadza. Chciałabym zrobić z nią coś... przynajmniej spowodować żeby stała się mniej widoczna. Bo moja pewność spadła w przepaść.

Edytowane przez kotek2225
Czas edycji: 2011-02-14 o 19:28
kotek2225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 10:06   #206
ANERI86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 29
Szwy po korekcji blizny do Pana doktora pytanie

Dzień dobry niedawno przeszłam korekcje blizny użyto do szycia nici wchłanialnych i szew śródskórny ostatnio zauważyłam wystajacy biały kawałek nici z nowej blizny(pewnie to nic wewnetrzna wchłanialna )prosze poradzic co w takiej sytuacji zrobić z ta nicią?czy ona sama odpadnie czy trzeba jakas ja usunac prosze o odpowiedz
ANERI86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 18:47   #207
ANERI86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 29
Dot.: Szwy po korekcji blizny do Pana doktora pytanie

Plastelinka a jak je sobie wyciągałaś penseta? a miałas tez białe "niby" rozpuszczalne szwy? bo ja mam na nodze i boje się za nie ciągnąc na siłe.U chirurga umówiona jestem dopiero na poniedziałek nasza służba zdrowia ;/
ANERI86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 13:54   #208
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Blizna:(

Ew. korekcje chirurgiczna mozna wykonac po skonczeniu 18 roku zycia. Po korekcji nalezy stosowac przez ok. 12 miesiecy zel silikonowy z uciskiem i masazem. Nie daje to jednak gwarancji 100%, ze blizna ponownie nie przerosnie, poniewaz jest to okolic ciala, podobniej jak okolica barkow, gdzie blizny przerastaja. Szanse powodzenia zabiegu - poprawy wygladu - ocenia chirurg plastyczny podczas bezposredniej konsultacji. Wtedy tez wybiera sie metode korekcji: zabieg, żel silikonowy, masaż, ucisk, laser lub czas.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 16:00   #209
mikropodroznik
Przyczajenie
 
Avatar mikropodroznik
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 25
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez daisy Pokaż wiadomość
Mikro, znam Twój ból. Wolę jechać dalej niż być "królikiem doświadczalnym" - tak jak w Waiwie, wyjdzie albo nie - Pani ryzyko. A to jest twarz! Wysłałam namiar na priv, nie chcę robić reklamy. Jadę teraz pod koniec lutego i myślę, że to będzie ostatnia - 4 wizyta, zobaczymy..

Po zabiegach smarowałam buzię kremem SODERMIX - szybko i ładnie się goiła Także polecam!
Idę we wtorek na konsultację do tego lekarza w Toruniu. Mam duże blizny po oparzeniu, już ponad 20 lat. Dam znać co dalej.
mikropodroznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 19:21   #210
mikropodroznik
Przyczajenie
 
Avatar mikropodroznik
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 25
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez daisy Pokaż wiadomość
Alina12345, w CO2 zależy jaką dawkę promieni zastosuje, od tego zalezy siła. Może trzeba zrobić dwoma laserami, tak jak to było w moim przypadku? Moja rada - zmień lekarza, bo to trochę niezbyt logiczne. Ja np. miałam "dopasowywany" laser do moich blizn - raz fala słabsza, drugi silniejsza, trzeci - 2 lasery i 4 podejrzewam że ostatni.

Dziewczyny, to są niemałe pieniądze. Jeśli nie widzicie efektów to pora zmienić lekarza. Dla nich jesteście "żyłą złota" i różne bajki mogą opowiadać żeby Was zatrzymać w swoim gabinecie.
Daisy, a masz jakieś zdjęcie przed i po?
Pozdrawiam
mikropodroznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-23 14:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:17.