Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-23, 19:47   #1501
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Dziewczęta, ale my jesteśmy wygodne. Ja jestem właśnie w oczekiwaniu na pieluchy i nieprzespane noce i bardzo bardzo chcę. Ale... no właśnie. Dalej następuje to, co obie napisałyście. Że chcemy temu jednemu przychylić wszystko. i człowiek z wiekiem leniwieje. Już nie mówiąc o tym, że w moim przypadku to byłoby przechodzenie pewnej procedury i niewiadomo jak długie czekanie. No więc na razie będzie jedynaczka Marysia, a potem... się zobaczy.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-23, 20:28   #1502
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Wiem dobrze co czujecie mnie jeszcze do niedawna też przechodził dreszcz na samą myśl o kolejnym małym potworku plątającym się między nogami ale wiecie co zaczynam za tym tęsknić... Moja laseczka właśnie skończyła 5 lat i jeśli wszystko potoczy się po mojej myśli to za jakieś 2-2,5 roku będzie miała rodzeństwo. Już teraz na widok bobasków coś mnie ściska w dołku ale wolałabym jeszcze odczekać.
Dzięki za odp na poprzedni post mam nadzieję że to faktycznie nic poważnego bo na myśl o wizycie u mojego ginka robi mi się słabo - kilka godzin w kolejce masakra, ale jest tego wart...
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-23, 22:50   #1503
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
Wiem dobrze co czujecie mnie jeszcze do niedawna też przechodził dreszcz na samą myśl o kolejnym małym potworku plątającym się między nogami ale wiecie co zaczynam za tym tęsknić... Moja laseczka właśnie skończyła 5 lat i jeśli wszystko potoczy się po mojej myśli to za jakieś 2-2,5 roku będzie miała rodzeństwo. Już teraz na widok bobasków coś mnie ściska w dołku ale wolałabym jeszcze odczekać.
Dzięki za odp na poprzedni post mam nadzieję że to faktycznie nic poważnego bo na myśl o wizycie u mojego ginka robi mi się słabo - kilka godzin w kolejce masakra, ale jest tego wart...
no wlasnie jesli ciebie sciska na widok dzieci to ok ,mnie nie sciska ,owszem sliczne bobo ale to tyle.
wiadomo ze inaczej jest ze swoim a inaczej z obcymi-szczegolnie jesli sa brzydkie ;-) ale mnie nie bierze i w tym problem ,a nie chce sie zmuszac .

co prawda Tż obiecal ze jak bedzie 2 dziecko to bedzie tez pies -ktorego ja bardzo chce ale wiem ze nie bede miala juz sily i ochoty na psa a i miejsca bedzie mniej.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-23, 23:02   #1504
frasera
Przyczajenie
 
Avatar frasera
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5
GG do frasera
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

niecałe dwa tyg temu założyłam spirale copper t380a. Mam 22 lata i nie rodziłam a jakoś nikt nie mail wątpliwości ze właśnie spirale powinnam mieć nawet mój teściu który jest vice ordynatorem w szpilalu na ginekologii. Na początku bolało jak diabli! Ale teraz... o nic sie nie martwie przedtem przez kilka lat bralalm tabletki ale przez problemy z krążeniem i zylaki nie powinnam ich stosowac. Mysle ze jest to o wiele lepsza forma antykoncepcji zwlaszczasza dla mlodych! bo sie nie wpadnie w chwili uniesienia... Zaplacilam 300zl wiec chyba nie przepłaciłam a tym samym bardzo sie to oplaca bo liczac nawet srednie tabletki czyli powiedzmy 20zl x 12mies = 240zl a spirale nosi sie jednak kilka lat...wiec zwraca sie to szybciutko i jest duuuzo mniejsze prawdopodobieństwo wpadki!
frasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 07:47   #1505
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez frasera Pokaż wiadomość
niecałe dwa tyg temu założyłam spirale copper t380a. Mam 22 lata i nie rodziłam a jakoś nikt nie mail wątpliwości ze właśnie spirale powinnam mieć nawet mój teściu który jest vice ordynatorem w szpilalu na ginekologii. Na początku bolało jak diabli! Ale teraz... o nic sie nie martwie przedtem przez kilka lat bralalm tabletki ale przez problemy z krążeniem i zylaki nie powinnam ich stosowac. Mysle ze jest to o wiele lepsza forma antykoncepcji zwlaszczasza dla mlodych! bo sie nie wpadnie w chwili uniesienia... Zaplacilam 300zl wiec chyba nie przepłaciłam a tym samym bardzo sie to oplaca bo liczac nawet srednie tabletki czyli powiedzmy 20zl x 12mies = 240zl a spirale nosi sie jednak kilka lat...wiec zwraca sie to szybciutko i jest duuuzo mniejsze prawdopodobieństwo wpadki!

szkoda ze tesc nie powiedzial ci ze zakladanie jest refundowane ja zaplacilam za spirale 100 zl .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 09:33   #1506
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Dziewczyny, od mieisaca mam spirale bez hormonow (nova T380 chyba ).

Dzien przed zalozeniem wzielam ostatnia tabletke, wiec zakladam, ze 4-5 dniowe krwiawienie od razu po zalozeniu to byla @. Teraz znowu krwawienie, wiec przerwa jak miedzy normalnymi @, a ja oczekiwalam totalnego rozregulowania na poczatku. To samo z natezeniem krwawienia - na pewno sie nie nasililo, jesli juz, to moze nawet zmalalo!! Jedynie bole miesiaczkowe sie nasilily.. nigdy nie mialam bolesnych @, a teraz owszem, bola mnie plecy i podbrzusze. I mam wrazenie, ze jajnik mi rozsadzi (przed ciaza nie wiedzialam nawet jak to jest, jak jajnik boli).

Czy to jest normalne?
Pewnie mi powiecie, ze glupia jestem i powinnam sie tylko cieszyc, ale czego innego spodziewalam sie czytajac o zmianach po zalozeniu spirali.
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 13:09   #1507
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
no wlasnie jesli ciebie sciska na widok dzieci to ok ,mnie nie sciska ,owszem sliczne bobo ale to tyle.
wiadomo ze inaczej jest ze swoim a inaczej z obcymi-szczegolnie jesli sa brzydkie ;-) ale mnie nie bierze i w tym problem ,a nie chce sie zmuszac .

co prawda Tż obiecal ze jak bedzie 2 dziecko to bedzie tez pies -ktorego ja bardzo chce ale wiem ze nie bede miala juz sily i ochoty na psa a i miejsca bedzie mniej.

Nie miałam zamiaru nikogo przekonywać do kolejnego dziecko nic w tym rodzaju... Chodziło mi o to że każda z nas musi dojrzeć do decyzji zresztą to tyczy się tak samo pierwszego jak i każdego kolejnego dziecka. No i wiadomo co człowiek to inne zdanie jeden chce mieć 5-cioro dzieci inny 1 a jeszcze inny wcale i jest ok.

Z tym psem fajna sprawa - coś za coś? Nie daj się, nic z przymusu....
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-24, 13:53   #1508
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od mieisaca mam spirale bez hormonow (nova T380 chyba ).

Dzien przed zalozeniem wzielam ostatnia tabletke, wiec zakladam, ze 4-5 dniowe krwiawienie od razu po zalozeniu to byla @. Teraz znowu krwawienie, wiec przerwa jak miedzy normalnymi @, a ja oczekiwalam totalnego rozregulowania na poczatku. To samo z natezeniem krwawienia - na pewno sie nie nasililo, jesli juz, to moze nawet zmalalo!! Jedynie bole miesiaczkowe sie nasilily.. nigdy nie mialam bolesnych @, a teraz owszem, bola mnie plecy i podbrzusze. I mam wrazenie, ze jajnik mi rozsadzi (przed ciaza nie wiedzialam nawet jak to jest, jak jajnik boli).

Czy to jest normalne?
Pewnie mi powiecie, ze glupia jestem i powinnam sie tylko cieszyc, ale czego innego spodziewalam sie czytajac o zmianach po zalozeniu spirali.

moze za bardzo nastawialas sie na jakas kosmiczna katastrofe.
Spokojnie ,masz regulare okresy ale bol sie nasilil widac kazda z nas przechodzi to inaczej .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 18:22   #1509
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

dokładnie, spokojnie - każda przechodzi inaczej, ja przed pierwszą miesiaczką wkładkową miałam tak nadęte podbrzusze, ze nie mogłam się wyprostować,a le to był jednorazowy incydent, Ciebie boli, a komuś innemu będzie leciało jak z kranu - to się zdarza, byle nie przesadzało, bo wtedy wymaga konsultacji
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 19:23   #1510
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

faktycznie, macie racje
niepotrzebnie wynajduje sobie problemy
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 19:25   #1511
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Melduję, że mam syndrom kobiety ze spiralą. Zastanawiam się, dlaczego ja nic nie łykam? Dlaczego się nie zabezpieczamy ?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-24, 22:02   #1512
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Melduję, że mam syndrom kobiety ze spiralą. Zastanawiam się, dlaczego ja nic nie łykam? Dlaczego się nie zabezpieczamy ?
nie pamietam ile juz razy wpadalam w panike z tego powodu :-D
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 22:15   #1513
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Melduję, że mam syndrom kobiety ze spiralą. Zastanawiam się, dlaczego ja nic nie łykam? Dlaczego się nie zabezpieczamy ?
smieszne to jest Po tylu latach z prochami tez nie moge sie oswoic, ale jak tylko zdaje sobie sprawe z tego, czemu tych prochow nie biore, to mi sie sama mordka szczerzy
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 18:27   #1514
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

a ja absolutnie na luzaczku (tabletki brałam raptem kilka cyklów, więc nie było kiedy aż tak do myśli przywyknąć)
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 18:56   #1515
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

A ja wczoraj dostałam plamienia. Sądzę, że to mój kochany organizm tak bardzo się cieszy z odstawienia tabletek. Mam dokładnie wszystkie objawy okresu, mimo, że ten z odstawienia skończyłam tydzień temu... Dziewczyny, któraś tak miala?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 13:59   #1516
frasera
Przyczajenie
 
Avatar frasera
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5
GG do frasera
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

ja wolalam nie ryzykowac innego lekarze poniewaz mialam rozne doswiadczenia... a ten na "ksiazeczke" nigdzie nie przyjmuje a i tak zaplacilismy duuuzo mniej
frasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 08:32   #1517
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Czesc dzewczyny
Mam 25 lat i tez jestem "nieródka" Moj ginekolog od jakiegoś czasu proponuje mi spirale. Od początku stosowania antykoncepcji próbowałam juz róznych hormonów, mercilon, novinette, yasmin, a ostatnio plastry Evra. Wszystkie po jakimś czasie potwornie odbijały się na mojej psychice, depresja, spadek libido, skoki nastrojów.
W sumie najdłużej brałam mercilon, bo 3 lata.
Teraz wiem napewno, że do tabletek i plastrów nie wróce.
Niedawno wziełam ślub i moj TŻ ma swego rodzaju dzieciofobie, większą niż przed ślubem
Chce nam zapewnić psychiczny komfort, zwłaszcza że ja też na bobaska chce poczekać jakieś 3 lata.
Poczytałam już duzo o spiralkach, cały czas mam jednak pewne wątpliwości, głównie boje się założenia, że coś może pójść nie tak i potem będzie problem
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 18:42   #1518
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

niestety nikt z nas nie zapewni Cię, że będzie wszystko w porządku, bo najwięcej zależy od lekarza, który musi założyć prawidłowo wkładkę, jednak powikłania wcale nie zdarzają się jakoś szczególnie często i naprawdę nie ma powodu do aż takich obaw - trzeba wierzyć, że wszystko będzie prawidłowo założone i nie doświadczysz skutków ubocznych - grunt to prawidłowe nastawienie
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 20:46   #1519
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Zdaje sobie z tego sprawe Mysle jednak ze zdecyduje sie wlasnie na spirale.
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-27, 21:24   #1520
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

czy ja tu ostatnio marudzilam, ze po spirali nie zwiekszyla mi sie obfitosc @??


to bylo tylko preludium do @

bo teraz, to (przepraszam za obrazowosc) jakby mi ktos kurek odkrecil.. normalnie nie wiem co z tym zroibc, na wszelki wypadek zjadlam sobie 2 steki wolowe z fasolka i popilam czekolada
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 22:10   #1521
majena131
Raczkowanie
 
Avatar majena131
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LUBAŃ
Wiadomości: 37
GG do majena131
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

witam. dawno mnie tu nie było....jestem ok. 6 dni przed okresem i mam niewielkie plamienia (wcześniej bez spirali tak nie miałam) czy to normalne??a tak na marginesie to jestem z niej zadowolona pomimo tego że mam ją dopiero miesiąc nic mnie nie bolało i czuję się normalnie(tak jak bez spiralki) i już na dzień dzisiejszy wiem że jeśli nadejdzie czas wymiany to bez wachania założe sobie następną (mam już 2 dzieci i to wystarczy )
__________________
WIELKIM CZŁOWIEKIEM JEST TEN KTO NIE UTRACIŁ DZIECIĘCEGO SERCA
majena131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-29, 19:17   #1522
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

mi sie też zaczęły plamienia kilka dni przed spodziewanym okresem i potem po dwóch dniach przeszły w normalny okres
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-29, 19:22   #1523
majena131
Raczkowanie
 
Avatar majena131
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LUBAŃ
Wiadomości: 37
GG do majena131
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

ja miałam te plamienia przez2 dni ale ten drógi dzień to był obfity i teraz niemam ani plamienia ani okresu. moja znajoma mówi że ona po założeniu spirali(a ma ją już 2 lata) wogóle niema okresu i lekarz (zza granicy) powiedział jej że to normalne u niektórych kobiet....dziwne trochę
__________________
WIELKIM CZŁOWIEKIEM JEST TEN KTO NIE UTRACIŁ DZIECIĘCEGO SERCA
majena131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-29, 23:31   #1524
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

witam! dawno mnie tu nie bylo mam pewien problem: juz drugi cykl mam tak że podczas dni płodnych mam delikatne plamienia, hm to nawet plamieniami nazwać nie można :/ tylko nie piszcie mi że to rdza ze spirali hahahah czy któraś też z was tak miała może ?? sppirale mam od października
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 12:27   #1525
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

z tym brakiem okresu to się przy Mirenie zdarza często i jest całkiem normalne i nieszkodliwe, przy miedzianych się nie spotkałam
a co do plamień okołoouwalcyjnych, to się podobno zdarzają w przypadku wkładek i też wsio normlano :P
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 15:43   #1526
stokrotka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 85
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
no wlasnie jesli ciebie sciska na widok dzieci to ok ,mnie nie sciska ,owszem sliczne bobo ale to tyle.
wiadomo ze inaczej jest ze swoim a inaczej z obcymi-szczegolnie jesli sa brzydkie ;-) ale mnie nie bierze i w tym problem ,a nie chce sie zmuszac .

co prawda Tż obiecal ze jak bedzie 2 dziecko to bedzie tez pies -ktorego ja bardzo chce ale wiem ze nie bede miala juz sily i ochoty na psa a i miejsca bedzie mniej.
Moja kuzynka po tym jak jej powiedziałam, że staramy się o drugie dziecko postukała się w czoło i powtarzała ,że nie wiem co robię i ona NIGDY nie zdecyduje się na drugie...i ...no cóż zarzekała się żaba... jest w 7 miesiącu i nie mogą się doczekać porodu a synek czeka na siostrzyczkę!!! Przychodzi taki czas że budzą się w nas te naturalne instynkty. Mam dwoje dzieci i nie wyobrażam sobie domu z jedynakiem. Ale to wszystko sprawa indywidualna i mam mnóstwo koleżanek mam jedynaków z wygody i teraz plują sobie w brodę co one zrobiły.
stokrotka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 17:19   #1527
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez czarna_kawa80 Pokaż wiadomość
witam! dawno mnie tu nie bylo mam pewien problem: juz drugi cykl mam tak że podczas dni płodnych mam delikatne plamienia, hm to nawet plamieniami nazwać nie można :/ tylko nie piszcie mi że to rdza ze spirali hahahah czy któraś też z was tak miała może ?? sppirale mam od października
Przy poprzedniej wkładce plamienia miałam przez całe 3 lata ale wiem że u niektórych kobiet zanikają po kilku miesiącach jedno i drugie jest normą nie ma się czym przejmować chociaż jest to trochę uciążliwe....
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 17:27   #1528
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stokrotka28 Pokaż wiadomość
Moja kuzynka po tym jak jej powiedziałam, że staramy się o drugie dziecko postukała się w czoło i powtarzała ,że nie wiem co robię i ona NIGDY nie zdecyduje się na drugie...i ...no cóż zarzekała się żaba... jest w 7 miesiącu i nie mogą się doczekać porodu a synek czeka na siostrzyczkę!!! Przychodzi taki czas że budzą się w nas te naturalne instynkty. Mam dwoje dzieci i nie wyobrażam sobie domu z jedynakiem. Ale to wszystko sprawa indywidualna i mam mnóstwo koleżanek mam jedynaków z wygody i teraz plują sobie w brodę co one zrobiły.
W pełni się z tobą zgadzam no a poza tym jest jeszcze jedna sprawa - nas kiedyś zabraknie a jak się ma rodzeństwo zawsze to raźniej na tym świecie... Nie wolno nam myśleć tylko o sobie ale nic na siłę...
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 19:50   #1529
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Dziewczyny,a le wydaje mi się, że jezęli ktos np. bardzo ciężko pracuje i ledwo jestw stanie zajmować sie jednym dzieckiem, to takie "produkowanie" braciszka czy siostrzyczki, jeżeli się na to nie ma większej ochoty jest bez sensu. To już lepiej dziecko częściej wypuszczać na plac zabaw, zapraszać kolegów do domu, dbać, żeby się nie nudziło i miało z kim bawić. Nie rozumiem takie rodzenia drugiego dziecka tylko po to, żeby pierwsze miało sie z kim bawić i nie było samotne.
Teje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 20:58   #1530
monka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 16
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majena131 Pokaż wiadomość
witam. dawno mnie tu nie było....jestem ok. 6 dni przed okresem i mam niewielkie plamienia (wcześniej bez spirali tak nie miałam) czy to normalne??a tak na marginesie to jestem z niej zadowolona pomimo tego że mam ją dopiero miesiąc nic mnie nie bolało i czuję się normalnie(tak jak bez spiralki) i już na dzień dzisiejszy wiem że jeśli nadejdzie czas wymiany to bez wachania założe sobie następną (mam już 2 dzieci i to wystarczy )
witam ja ma nawet do 4 dni plamienia przed okresem i moj gin.powiedział ze to normalne (mam spirale rok)
monka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.